Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Projekt - automatizace pěstírny pomocí počítače
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 14 15 16 17 18 »
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 241

Jj, do litru by to bylo v poho, záleží ale na tom kolik tě stojí součástky abys neprodával pod cenou.

Old Post 27-04-2008 v 08:25 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomassss
Nový Člen

Karma uživatele tomassss - 71% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 242

Poskytnes schemata a program ke stazeni?....

Old Post 28-04-2008 v 20:33 PM
tomassss je offline   Profil uživatele tomassss   Find more posts by tomassss   Foto galerie člena tomassss   Click here to Send tomassss a Private Message   Add tomassss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medulda
Stálý Člen

Karma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 245  

Příspěvek č. 243

Tak a je to tady - program má relativně ucelenou podobu. Místy je sice "sehr user unfriendly", nicméně funguje tak jak má. Najdete ho na adrese http://www.edisk.cz/stahnout-soubor...ip_2.16MB.html. Hardware mám na stole v nepájivém políčku - musím vyzkoušet síťovou regulaci a navrhnout nějakej rozumnej plošňák. Zatím prosím všechny hodný lidi, kteří by chtěli přišpět svou troškou, aby si program stáhli a vyzkoušeli, jeslti jim nehází nějaký chyby; šťastné majitele webkamerek i o otestování této funkce.

A ještě jedna prosbička: nenašel by se tu šikovný elektronik, který by se postaral o moduly teploměrů - návrh + prototyp. Našel jsem v katalogu GM obvod LM35DZ, který poskytuje převod teplota-napětí (1°C = 10mV) - k tomu OZ se zesílením 10 a máme parádní teploměr v rozsahu 2 - 50°C, což je pro growing akorát. Bohužel místní součástkošop tyhle obvody nenabízí, takže prosím nějakého growera, který to má do GME blíž, aby se stavby prototypu ujal

Co se ceny týče (velice zhruba):
procesor + převodník 170kč
bižuterie k procesoru 50kč
jeden výstupní kanál 50-80kč (podle zatížitelnosti)
k tomu pár odporů, konektorů 100kč
DPS 100kč
zdroj 150kč
oddělovací trafo (volitelně - zvyšuje bezpečnost) 60kč
skříň + konektory (podle požadované bezpečnosti) 200-700kč
2 teploměrné moduly 2x75kč

takže cena mě vychází někde na 850kč za modul, 1500kč za kompletní provedení ve vodotěsné krabici

Old Post 30-04-2008 v 08:15 AM
medulda je offline   Profil uživatele medulda   Find more posts by medulda   Foto galerie člena medulda   Click here to Send medulda a Private Message   Add medulda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
m16l1
Stálý Člen

Karma uživatele m16l1 - 89% PěstitelskáKarma uživatele m16l1 - 89% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 45  

Příspěvek č. 244

mala drobnost - do odkazu na edisk se vloudila na konec tecka :-) , takze ten soubor tam nenajede. Staci odstranit tecku na konci a vse je OK

Old Post 30-04-2008 v 08:44 AM
m16l1 je offline   Profil uživatele m16l1   Find more posts by m16l1   Foto galerie člena m16l1   Click here to Send m16l1 a Private Message   Add m16l1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Erixon
Stálý Člen

Karma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 827  

Příspěvek č. 245

medulda: Na to čidlo sem koukal, zapojení je jednoduchý. Klidně ho koupit můžu... nejdřív bych ale dořešil dvě věci.

1)Jak vyřešit to měření vlhkosti? Před časem jsem prohledával net a nic moc vhodnýho sem nenašel (zapojitelnost do obvodu, přesnost, cena). Ty sht vypadaj dobře, ale prej odcházej když jsou vystavený vlhkosti přesahující 95%. IMHO je ta vlhkost důležitější než teplota.

2)Skoušel jsem spustit tvůj program, ale vzhledem k tomu že mam jen notebooka na kterým neni com port - tvůj program nespustim. O redukcích a emulaci vim, ale příjde my to zbytečně komplikovaný... O USB sem se zajímal v souvislosti s jednočipma Atmel AVR a neni to velikej problém. Zapojení i zdrojáky(programu do procesoru i ovladače) jsou na netu.

Nejvíc se mi líbí provedení, kde je samotnej procesor jako nezávislá jednotka. V paměti má uložený a)nastavení b)naměřený hodnoty. Změna nastavení i zobrazování hodnot probíhá na PC.

www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/ ;

Old Post 30-04-2008 v 11:09 AM
Erixon je offline   Profil uživatele Erixon   Find more posts by Erixon   Foto galerie člena Erixon   Click here to Send Erixon a Private Message   Add Erixon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medulda
Stálý Člen

Karma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 245  

Příspěvek č. 246

erixon: měření teploty mám zahrnutý formou psychrometru (jsou 2 teploměry, na jednom je navlečená mokrá punčoška. Porovnává se teplota obou teploměrů a z ní se vypočítává vlhkost. Více třeba na http://astro.sci.muni.cz/pub/hollan...000000000000000 . Měření touto metodou je mnohem přesnější.
Na USB se mrknu - dělám na PICech, ale v jazyku, co je programuju jsou na to nějaký knihovny. Uvidíme, jak to půjde
Ta automatizace na straně procesrou je určitě nejlepší řešení, ale to bude asi až v2.0 :c)

Old Post 01-05-2008 v 07:56 AM
medulda je offline   Profil uživatele medulda   Find more posts by medulda   Foto galerie člena medulda   Click here to Send medulda a Private Message   Add medulda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Storm
Stálý Člen

Karma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 293  

Příspěvek č. 247

2 Erixon: měření vodivosti neni tak jednoduchy.neni to jenom měření odporu mezi dvouma elektrodama.Musí tam být ošetřeno to, že by tam probíhala elektrolýza a na elektrodě by se ti usazovaly prvky a tím pádem by to hodně ovlivňovalo naměřenou hodnotu.Nevim jak je to vyřešený, ale v tématu "postavte si EC metr" to popisuje myslim Viridis.

OUTDOOR2006-Nigeria Nightmare, Shaman, Durban poison, Sadhu, Swazi skunk, Neville haze x Jack Herrer,Willie Nelson, Passion 1....
Home - made hašiš za 1hodinu pomocí plynu do zapalovače

Old Post 17-05-2008 v 12:35 PM
Storm je offline   Profil uživatele Storm   Find more posts by Storm   Foto galerie člena Storm   Click here to Send Storm a Private Message   Add Storm to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medulda
Stálý Člen

Karma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 245  

Příspěvek č. 248



Tak před chvílí jsem úspěšně otestoval fázovou regulaci (na fotkách je pro ilustraci pohled na celou testovací sestavu). Na této adrese najdete videa, jak funguje regulace: http://www.edisk.cz/stahnout-soubor...p_18.21MB.html. Zároveň jsem konečně dokončil smysluplnej plošňák (je tam pár SMD součástek, hlavně odpory a kondenzátory), ale neměl by to být problém osadit v domácích podmínkách. DPS už je připravená na verzi 2, která bude umět ukládat data do EEPROM. Soubory ve formátu pro Eagle najdete tady: http://www.edisk.cz/stahnout-soubor...p_528.43KB.html . Testoval jsem na 25W žárovce. Ukázalo se, že pro ni je ragulace moc široká a na konci rozsahu se jas téměř nemění. Jak to bude fungovat s motorem zjistím, až nějakej takovej seženu

Old Post 20-05-2008 v 14:21 PM
medulda je offline   Profil uživatele medulda   Find more posts by medulda   Foto galerie člena medulda   Click here to Send medulda a Private Message   Add medulda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomassss
Nový Člen

Karma uživatele tomassss - 71% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 249

Pekny, pekny :-), poskytnes jeste program pro procesor? A mozna jeste by nebylo k zahozeni uverejnit zdrojaky od programu pro PC...at si kazdej muze program doupravit....ale je to jen na tobe :-)

Old Post 20-05-2008 v 22:21 PM
tomassss je offline   Profil uživatele tomassss   Find more posts by tomassss   Foto galerie člena tomassss   Click here to Send tomassss a Private Message   Add tomassss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomassss
Nový Člen

Karma uživatele tomassss - 71% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 16  

Ovladani pomoci pc Příspěvek č. 250



Tak jak je vidět téma o automatizaci pomocí pc opět zamrzlo. Tak jsem se pokusil sam vymyslet neco co by melo log. vstupy vystupy a aspon 2 analog vstupy pro pripojeni teplomeru apod. A co je taky (asi) plus, ze pristroj v sobe nema mikroprocesor.....tudiz zadne jebani s programatorem a pod..... :-)

Na obrazcich je blokove schema pristroje a obsluzny program pro testovani funkce. program je psany v Delphi.

Také jsem premislel jak ovladat program na dalku, první uvahou bylo pripojit k pc mobil a do programu napast par dalsich radku, ALE jelikoz uz na jednom portu COM bude pripojene to zarizeni a vetsina pc nema 2 com porty tak jsem tutu moznost zavrhl (neco jineho by bylo pripojit to na usb....ale to se mi nechce resit :-) ). Pak jsem narazil na clanek "udelejte si vlastniho icq kliena v delphi"....a to by bylo neco....mit jedno icq na ovladani pestirny a jen ze sveho icq posilat prikazy "rosvit, zalej, vyvetrat..." ALE icq komponentu se mi rozchodit nepodarilo...nejak se menili icq protokoly ci co.....a tak mam jeste 2 napady....bud emailem...a nebo coz spis mit server (treba webzdarma.cz) a tam mit SOUBOR do ktereho se budou nejak zapisovat data treba php skriptem a z delphi se pres ftp na ten soubor dostatete a rekneme ze cca kazdych 20 vterin se bude soubor znovu pres ftp nacitat a kontrolovat zmeny.....

Samozřejmě poskytnu vsechy mozne podklady pro vyrobu....

Toď uvod....a pokracovani priste.....



Jeste nutno dotat ze stavby vyjde na cca 100kc zaklad.....

Old Post 25-06-2008 v 20:32 PM
tomassss je offline   Profil uživatele tomassss   Find more posts by tomassss   Foto galerie člena tomassss   Click here to Send tomassss a Private Message   Add tomassss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomassss
Nový Člen

Karma uživatele tomassss - 71% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 16  

Další díl :-) Příspěvek č. 251





Tááák...
Prikladam obrazky zapojeni jednotlivých obvodů (log. vstupy a vystupy)...uz to tu myslim ze i dokonce nekde je....nekdo to uz pouzival ve svem projektu....

Taky obrazek zapojeni teplomeru.....je to vpodstatě převodník kapacita-frekvence a v programu se z frekvence udela teplota :-) viz tabulka...ze zapojeni je vypusten obvod TLC 549 (A/D prevodnik) a nacpu tam dalsi teplomer uplne stejneho provedeni a tudiz budu mit 2 teplomery, na jeden dam mokrou fusekli a mam vlkomer :-) (viz. prispevky nekde výš)



Taky jsem tak premyslel na co by mi mohlo byt 8 vstupu......no dospel jsem k jedinemu a to ze to napojim na nejaka uz hotova cidla a tim se vracim k myslence pripojit k pc mobil......................

Naposledy upravil tomassss 25-06-2008 v 23:53 PM

Old Post 25-06-2008 v 23:43 PM
tomassss je offline   Profil uživatele tomassss   Find more posts by tomassss   Foto galerie člena tomassss   Click here to Send tomassss a Private Message   Add tomassss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomassss
Nový Člen

Karma uživatele tomassss - 71% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 16  

Další Příspěvek č. 252



Tak a mam to hotovy :-), spina to, vstupy funguji a teplotu to meri....takze hw je uplnej...ted uz jen doladit program na ovladani a bude hotovo uplne.....neco jsem v rychlosti spichnul a docela to funguje napohodu......(viz obrazky...)

Premislel jsem ze kdyz mam 8 vystupu tak bych mohl na vetrak pouzit treba tri a tim ovladat vykon (1/3 , 2/3, 3/3 vykonu......uvidime)

Pocitam ze jako prvni skrin to ozkousim na male rizkovne/matkarne kdyby se neco podelalo tak at nejsou velky skody....

Old Post 26-06-2008 v 21:21 PM
tomassss je offline   Profil uživatele tomassss   Find more posts by tomassss   Foto galerie člena tomassss   Click here to Send tomassss a Private Message   Add tomassss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lamater
Stálý Člen

Karma uživatele lamater - 93% PěstitelskáKarma uživatele lamater - 93% PěstitelskáKarma uživatele lamater - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 183  

Příspěvek č. 253

Ahoj, no pokud chces ovladat na dalku, tak by podle me slo vyresit nejakej soap server ze kteryho by klient periodicky cetl a pripadne i zapisoval data a ty by jsi do nej zapisoval prikazy, vyhoda stejna jako u icq, stacilo by napsat par phpecek, v nem se dela soapserver celkem jednoduse na ovladani a klientskou aplikaci si pak napises v jakymkoliv jazyce celkem snadno podle wsdl, existuje spousta nastroju, ktery ti podle nej vygenerujou kod pro volani soapovych funkci a ty se k tomu pak tvaris jako k normalnimu objektu a jen ty metody volas, provadeji se ale vzdalene na serveru. Vyhoda tohohle reseni, je ze by jsi si nekde udelal webovej ksciht kterej by ti vsechno zobrazoval a mohl jsi do nej i klikat prikazy. Kdyby jsi mel zajem tak mi pisni do pmka a muzem se to pokusit nejak dat do kupy ted ale jedu na ctrnact dni pryc na dovolenou.

NLite125W Extreme SOG

Wick System

Old Post 27-06-2008 v 14:57 PM
lamater je offline   Profil uživatele lamater   Find more posts by lamater   Foto galerie člena lamater   Click here to Send lamater a Private Message   Add lamater to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 254

Nemohly byste nekdo zkompletovat do jednoho prispevku ceho jste dosahli a nejake nakresy zapojeni a pokud mozno treba i klidne nakres plosnaku (jestli je nejaky), je to cele rozhazene neprehledne a pomichane, tudiz propagace vysledku celkem mizerna, diky.

Old Post 23-07-2008 v 07:59 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ROBE
Stálý Člen

Karma uživatele ROBE - 69% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 81  

automatizace Příspěvek č. 255

Ahoj! Mám prosbu.Sháním nějaký program pri PIC16F877p
chci naprogramovat světlo+teploměr pro sepnutí ventilace
a měření vlhkosti a sepnutí zvlhčovače.
jestli někdo máte něco co by mi pomohlo tak se domluvíme!

Old Post 06-08-2008 v 19:14 PM
ROBE je offline   Profil uživatele ROBE   Find more posts by ROBE   Foto galerie člena ROBE   Click here to Send ROBE a Private Message   Add ROBE to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kumbál
Stálý Člen

Karma uživatele Kumbál - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kumbál - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kumbál - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kumbál - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kumbál - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kumbál - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kumbál - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kumbál - 98% Pěstitelská

Registrován: Jun 2008
Příspěvků: 244  

Příspěvek č. 256

Tak chlapy, ten program vypadá fakt super. :-) Snad se někdy dočkáme i frajera co si na tom udělá živnost a bude to skládat a prodávat. Protože jinak je to zatím jen v rukách šikovných slaboproudařů. Já jako laik bohužel můžu hodnotit akorat ten program. Každopádně jestli mi někdo k tomu může nabídnout fungující hardware, tak mu za něj utrhnu ruce. Na ceně by jsme se stopro dohodly. .-) Tak kdyžtak dejte vědět. :-)

Old Post 03-09-2008 v 08:57 AM
Kumbál je offline   Profil uživatele Kumbál   Find more posts by Kumbál   Foto galerie člena Kumbál   Click here to Send Kumbál a Private Message   Add Kumbál to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:47 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 14 15 16 17 18 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
05-07-2005 - Automatizace pěstírny - 16 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1803550 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív