Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Projekt - automatizace pěstírny pomocí počítače
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 16 17 18 19 20 »
Autor
Téma 
QNX
Nový Člen

Karma uživatele QNX - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 273

Xarxes Artifex: Nějak jsem nepobral ten tvůj příspěvek o čidlu pro pH a pro měření vodivosti. Na pH elektrodách se neměří odpor, ale napětí!! Takže to ti fungovat nebude. Na vodivostní elektrodě sice můžeš měřit odpor, ale ta elektroda by měla být platinová, nebo alespoň grafitová a měřicí proud musí být střídavý. Měřit vodivost pH elektrodou je naprostá blbost. Není to tak jednoduché jak si to představuješ.
Pokud by byl dostatečnej zájem, tak můžu nechat udělat pH metry s analogovým výstupem 0-1,4V (pro pH 0-14) vhodné pro připojení k PC (přes AD převodník), nebo k běžnému multimetru. Stejně tak můžu nechat udělat konduktometry i platinové elektrody a další čidla (teplota, vlhkost, CO2). Sám bych tyto čidla potřeboval, ale dělat jeden kus je blbost. Když bude zájem, není problém to rozjet. Jak jsem psal, já sázím na LabJack ..... když bude zájem, můžu pro něj dodat i vhodný SW pro PC.

Naposledy upravil QNX 26-02-2009 v 14:18 PM

Old Post 26-02-2009 v 14:12 PM
QNX je offline   Profil uživatele QNX   Find more posts by QNX   Foto galerie člena QNX   Click here to Send QNX a Private Message   Add QNX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 274

QNX: Máš pravdu, tak jednoduše to nepůjde jak jsem předpokládal, teď jsem o tom nastudoval víc.

Old Post 26-02-2009 v 14:26 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
QNX
Nový Člen

Karma uživatele QNX - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 275

Xerxes Artifex: dělat doma pH metr nebo konduktometr nemá smysl. Cenově to prostě při kusové výrobě nemůže vycházet dobře a zas tak jednoduché to také není. Proto jsem navrhoval tu hromadnou výrobu. Při počtu 10, nebo raději 20ks se už dá pořídit kvalitní měřák za konkurenceschopnou cenu. Zatím se ale nezdá, že by o čidla pro automatizaci byl zájem.

Old Post 26-02-2009 v 15:06 PM
QNX je offline   Profil uživatele QNX   Find more posts by QNX   Foto galerie člena QNX   Click here to Send QNX a Private Message   Add QNX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomassss
Nový Člen

Karma uživatele tomassss - 71% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 16  

Utomatizace I2C Příspěvek č. 276


Po několika pokusech (3 strany zpět) přicházím s jiným a o 100% lepším řešením pstaveným opět na PC (win xp) a ovládání pomocí sběrnice I2C
Použité obvody(HW):
----PCF8574 - vstupy a výstupy
----PCF8591 - 4 analog vstupy (5V) a 1analog výstup (5V)
Čidlo teploty: LM35DZ (10mv/1°C) - viz např. ges, psel, gme....
Vlhkost: Psychrometr - výpočet už jsem už dal dohromady :-)

SW:
DELPHI viz obr. obsahuje nahrávání informací na ftp kde se dají zobrazit informace o stavu výstupů, obrázek z webky, a grafy teplot....(bude náhled). program obsluhuje i klávesnici (matice a obsluhováno jedním PCF8574), která je umístěna v pěstírně a lze s ní jednoduše ovládat výstupy a cokoli na co si vzpomenete(asi kravinka ale použije se to :-), občas ).

----U zvlhčovače je vidět, že je řízen zatím jen cyklicky (každých x min a na x min)...

Naposledy upravil tomassss 16-03-2009 v 14:49 PM

Old Post 15-03-2009 v 22:09 PM
tomassss je offline   Profil uživatele tomassss   Find more posts by tomassss   Foto galerie člena tomassss   Click here to Send tomassss a Private Message   Add tomassss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomassss
Nový Člen

Karma uživatele tomassss - 71% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 16  

I2C Příspěvek č. 277


Update SW

Old Post 16-03-2009 v 14:51 PM
tomassss je offline   Profil uživatele tomassss   Find more posts by tomassss   Foto galerie člena tomassss   Click here to Send tomassss a Private Message   Add tomassss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 278

Zdravíčko, mohl bys nějak zveřejnit konstrukční schéma a progamek? Vypada to vyborne.

Old Post 16-03-2009 v 15:37 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomassss
Nový Člen

Karma uživatele tomassss - 71% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 16  

I2C Příspěvek č. 279

Xerxes Artifex:
Program ke stazeni zde
Program. ale není hotov na 100%, na 98,9% je dodělána sekce pro matkárnu, která ja u mě monentálně na 1. místě.

HESLO K PROGRAMU: 258 (nutno zadat na klavesnici)

Jsou tam i pribaleny datasheety od pouzitých obvodů, přesné schéma nemám, mohl bych nakreslit, ale nechce se mi :-) kdyžtak pokud bude velký zájem.

Dodám snad jen že na SCL a SDA jsou seriově 330R odpory pro potlačení ruchů. A nezaponenout na zdvihací odpory cca 22k na sda, scl. Všechyny info najdeta na netu pod heslem "I2C" :-)

Pokud bude mít někdo zájem o kompletní modul, můžem se dohodnout.

Naposledy upravil tomassss 16-03-2009 v 21:18 PM

Old Post 16-03-2009 v 20:58 PM
tomassss je offline   Profil uživatele tomassss   Find more posts by tomassss   Foto galerie člena tomassss   Click here to Send tomassss a Private Message   Add tomassss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 280

Co bys chtěl za komplet modul? Nemám moc času teď přemýšlet nad zlepšeníčkama a dělat si plošňáky. Jak je to propojeno s PC? USB?
Předpokládám že HW se měnit nebude, už jen SW, což?

Old Post 16-03-2009 v 21:26 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomassss
Nový Člen

Karma uživatele tomassss - 71% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 281

S pc je to propojeno přes COM port HW už se měnit nebude, já akorát nevyužívám analog výstup, bude se ale určo k něčemu hodit. Cena řekněme 950,-. Komplet 8vystupu nebo vstupu(programově lze určit), 4 A/D a 1 D/A + spínací modul 6x triak odděleno optočlenem. Bez zdroje, ale vstup do přístroje je 7- 30 střídavých takže nějaký to trafo se vždy najde.

Old Post 16-03-2009 v 22:07 PM
tomassss je offline   Profil uživatele tomassss   Find more posts by tomassss   Foto galerie člena tomassss   Click here to Send tomassss a Private Message   Add tomassss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomassss
Nový Člen

Karma uživatele tomassss - 71% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 282

POkud má někdo zájem o komplet modul, tak napište

Old Post 23-03-2009 v 20:52 PM
tomassss je offline   Profil uživatele tomassss   Find more posts by tomassss   Foto galerie člena tomassss   Click here to Send tomassss a Private Message   Add tomassss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D@D
Stálý Člen

Karma uživatele D@D - 95% PěstitelskáKarma uživatele D@D - 95% PěstitelskáKarma uživatele D@D - 95% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 239  

Příspěvek č. 283

No jako sel bych do toho, vypada ot VELICE zajimave, minimalne na dalsi kolo bych to rad mel :-) Skoda, ze to nebylo drive, zrovna nedavno jsem koupil stavebnici za 1200.- na termo a RH regulaci...

Old Post 21-06-2010 v 18:17 PM
D@D je offline   Profil uživatele D@D   Find more posts by D@D   Foto galerie člena D@D   Click here to Send D@D a Private Message   Add D@D to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Projekt GROWE
Nový Člen

Karma uživatele Projekt GROWE - 77% Pěstitelská

Registrován: Jul 2014
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 284

Cau lidi, tak jsem dosel k poslednimu prispevku nekdy z 2010 a od te doby to asi nikdo neresi. Trochu jsem na tohle tema posledni dva roky pracoval, pokud mate nekdo zajem o vice informaci, info je v souboru .pdf na ulozto, adresa :http://uloz.to/xttJPuNX/projekt-growe-zakladni-info-pdf
nahral jsem tam i video mojeho vyvojoveho udelatka, adr:http://uloz.to/xfMuE9BZ/projekt-growe-rar

v pdfku je i kontakt, kdyby mel nekdo zajem o spolupraci
cus

Projekt GROWE

Old Post 26-07-2014 v 12:11 PM
Projekt GROWE je offline   Profil uživatele Projekt GROWE   Find more posts by Projekt GROWE   Foto galerie člena Projekt GROWE   Click here to Send Projekt GROWE a Private Message   Add Projekt GROWE to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Projekt GROWE! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vidick
Nový Člen

Karma uživatele Vidick - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 12  

Příspěvek č. 285

Zdar, jo taky koukám že to utichlo. tohle mne jako velmi zajímá. Jsem na všelijaké udělátka, nicméně spíš tester a navrhovatel, pokud by byl zájem :-)

Old Post 01-09-2014 v 19:27 PM
Vidick je offline   Profil uživatele Vidick   Find more posts by Vidick   Foto galerie člena Vidick   Click here to Send Vidick a Private Message   Add Vidick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

Příspěvek č. 286

Tady to sice hodne utichlo, ale zato tady to jede naplno:
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=66498

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 08-10-2014 v 08:30 AM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Projekt GROWE
Nový Člen

Karma uživatele Projekt GROWE - 77% Pěstitelská

Registrován: Jul 2014
Příspěvků: 20  

Nápad Příspěvek č. 287

Čus lidi

tak podle posledního příspěvku to tady umřelo, nicméně na svém projektu dělám pořád a teď jsem konečně hotový, řídící program i napájecí jednotka jsou hotové. A připravené na ostrý test.
Mám nějaké fotky z výroby hardwarové části, budu je zde postupně uveřejňovat, abych to tu trošku oživil. Právě dopisuju manuál ke všem programům, které jsou součástí celého řešení. Program, který měl být původně jakousi MINI verzí, postupně nabobtnal do rozměrů, kdy limity IDE mě donutily vývoj ukončit. Ale mezitím jsem do programu "zabudoval" plně automatické bezobslužné řízení celého pěstitelského cyklu, ochrana hlavního programu vnitřní kontrolou (kontrola, jestli zařízení, které má být zapnuto opravdu zapnuto je), dálková správa po síti MS-NET s plně šifrovanou komunikací. Z celého cyklu se vytváří výstupy dat do souborů, minima a maxima, případné chyby v procesu a pod.
Některé funkce jsou v podstatě zbytečné, ale učil jsem se na nich programovat. Části programu jsou vytvořené jako služby, které zajišťují určité funkce a které lze při běhu vypnout, popř restartovat, aniž se narušila hlavní činnost, která ? No přece ta naše )
Takže dokaď nepadne Temelín tak (doufám), že můj výtvor pojede jak má.
Předpokládám, že v příštím týdnu složím skříň, přesadím řízky do hydra, všechno to oblejskám a něco z toho šupnu sem.

Zatím čus

Projekt GROWE

Old Post 03-01-2016 v 02:17 AM
Projekt GROWE je offline   Profil uživatele Projekt GROWE   Find more posts by Projekt GROWE   Foto galerie člena Projekt GROWE   Click here to Send Projekt GROWE a Private Message   Add Projekt GROWE to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Projekt GROWE! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

Příspěvek č. 288

No tak slava!!!

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 03-01-2016 v 09:10 AM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:03 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 16 17 18 19 20 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
05-07-2005 - Automatizace pěstírny - 16 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0192720 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív