Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Projekt - automatizace pěstírny pomocí počítače
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 13 14 15 16 17 »
Autor
Téma 
Typek23
Stálý Člen

Karma uživatele Typek23 - 95% PěstitelskáKarma uživatele Typek23 - 95% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 132  

Příspěvek č. 225

Podla mojho nazoru by sa na ovladanie boxu najviac hodilo riadenie PLC pocitacom.PLC sa pouziva na automaticke riadenie strojov vasde na svete a to koli jeho flexibilite.Oproti jednocipu ma vyhodi ze sa da doladovat menit hodnoty nieje fixne co je pre nas pestovatelov velmi dolezite.Predstavte si dalsiu vec: Urobis prepojenie pocitac - PLC - box.Pocitac nemusi byt nijak extra vykonny staci aj stara sunka.Na pocitac si napojis este aj internet a svoj BOX mozes riadit z hociktoreho miesta na zemi plynulo menit nastavenia pocas prevadzky aj mimo nej.Niekedy bola tato technologia draha v dnesnej dobe to vyde okolo 20-30 tisic podla toho co vsetko chceme ovladat kolko vstupov a vystupov bude nas system mat. Na tejto stranke je dostupne za super ceny vsetko co je k tomuto projektu potrebne http://www.automatedaquariums.com Ja som programator PLC -cok moj brat je programator systemov tak ze by sme vazli k vzajomnej spolupraci nejakeho elektrotechnika ktory sa vyzna v preojeniach cidiel, servomotorov, a ostatnych elektrickych zalezitostiach ktore su k tomu potrebne.Momentalne zhanam peniaze na svoje prve PLC
par mesiacov to potrva zatial urobim celkovy projekt s nakresmi pripravym potrebne programy a uvidime co z toho nakoniec bude. Ak budem mat k tejto teme nieco nove tak to tu urcite prihodim. peaceee

Old Post 26-04-2007 v 08:11 AM
Typek23 je offline   Profil uživatele Typek23   Find more posts by Typek23   Foto galerie člena Typek23   Click here to Send Typek23 a Private Message   Add Typek23 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medulda
Stálý Člen

Karma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 245  

Příspěvek č. 226

Erixon: čauky, omlouvám se za drobný spoždění, nějak mě tenhle thread utekl. Koukal jsem na ten senzor a vypadá zajímavě; Asi nejjednodušší by bylo zapojení s mikroprocesorem - umí ovládat jak sběrnici, tak může mít zabudovanou podporu PWM. Problém by mohla být cena toho čidla (cca 700). Na měření vlhkosti existuje zajímavá metoda - potřebuješ k ní dva teploměry. Jeden měří "normální" teplotu a na druhém je navlečená mokrá látka ze které se odpařuje voda. Potom se dají sehnat tzv. psychrometrické tabulky, ve kterých podle hodnot obou teploměrů najdeš relativně přesně vlhost. Ve spojení s mým programem by to mohlo být nejjednodušší řešení (už proto, že podpora jednoho termočidla tam je). PWM výstup z počítače by taky šel a nebo by se dal udělat převodník (bin. -> PWM).
S tím měřením EC nevim. Co jsem tak lehce pátral, tak na měření se má používat kalibrovaná nádobka. Moc tomu principu nerozumím, ale v podstatě cokoliv bude mít nějakej rozumnej digitální (nebo i analogovej) výstup, je zpracovatelný počítačem - a spínaní čehokoliv už není problém.
Nároky na HW jsem netestoval. Zkoušel jsem ho spustit na 386ce/33MHz, 4MB RAM, W95 a chyběla tomu nějaká knihovna, která se nevešla na disketu. Pokus o rozdělení na dvě a spojení na té 386 se na poprvé nepovedl a pak už jsem na to neměl trpělivost ..Nicméně, myslím, že by "jaksi" bežel. Na pomalejších PC bude asi potřeba snížit "počet měření" teploměru, ale to se dá nastavit přímo v programu. A samozřejmě ty knihovny - a ty se dají stáhnout na netu ..
Ještě jednou soory za takový zpoždění.

Old Post 26-04-2007 v 16:38 PM
medulda je offline   Profil uživatele medulda   Find more posts by medulda   Foto galerie člena medulda   Click here to Send medulda a Private Message   Add medulda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Erixon
Stálý Člen

Karma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 827  

Příspěvek č. 227

Typek23: PLC je profesionální řešení, ale tomu odpovídá i cena. Samotný plc tak drahý neni, spíš to příslušenství (čidla, modul reálnýho času, komunikační moduly)
http://automatizace.hw.cz/view.php?...anku=2006102101
http://automatizace.hw.cz/view.php?...anku=2006092301
Dále se v praxi používají i jednočipy, připojený k řídícímu pc přez převodník na seriový rozhraní RS485 + záložní zdroj.

Medulda:
Když bys zmákl hw část tak bych mohl udělat webový rozhraní na ovládání po síti - komunikaci s tim serverem v delphi. Jen ssl bych musel nastudovat, ale možná by ani nebylo nutný. V nejbližších týdnech na to nebude čas

ec zas tak složitý neni - vychytat materiál ne elektrody na kterým se neusazuje nevodivá sračka (možná uhlíky z monočlánků) a do nich pouštět z oscilátoru 800Hz (musel bych dohleadat, nejsem si jistej) měří se proud, napětí znáš, takže se dopočítá odpor z z něj vodivost

ještě to řízení triakovýho regulátoru... možnost ovládat jen 12V DC by výrazně snížilo možnosti nasazení.
Napadlo mě udělat trafo s odbočkama a řídit otáčky skokovým přepínáním napětí.

www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/ ;

Old Post 06-05-2007 v 13:30 PM
Erixon je offline   Profil uživatele Erixon   Find more posts by Erixon   Foto galerie člena Erixon   Click here to Send Erixon a Private Message   Add Erixon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medulda
Stálý Člen

Karma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 245  

Příspěvek č. 228

No, hardware by neměl být problém (s tím, že veškerou inteligenci by obstarával PC).. Co by tam všechno mělo být - přímo spínaný výstupy, regulace, teploměr + vlhkoměr, EC.. napadá tě ještě něco?

Old Post 07-05-2007 v 08:42 AM
medulda je offline   Profil uživatele medulda   Find more posts by medulda   Foto galerie člena medulda   Click here to Send medulda a Private Message   Add medulda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Erixon
Stálý Člen

Karma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 827  

Příspěvek č. 229

To je snad všechno, kdyžtak bych doeditoval sem

www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/ ;

Old Post 08-05-2007 v 01:00 AM
Erixon je offline   Profil uživatele Erixon   Find more posts by Erixon   Foto galerie člena Erixon   Click here to Send Erixon a Private Message   Add Erixon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chOdec
účastník silničního provozu

Karma uživatele chOdec - 67% PěstitelskáKarma uživatele chOdec - 67% PěstitelskáKarma uživatele chOdec - 67% PěstitelskáKarma uživatele chOdec - 67% PěstitelskáKarma uživatele chOdec - 67% PěstitelskáKarma uživatele chOdec - 67% PěstitelskáKarma uživatele chOdec - 67% PěstitelskáKarma uživatele chOdec - 67% Pěstitelská

Registrován: May 2004
Příspěvků: 388  

Příspěvek č. 230

Tak jak, chlapci..? Dotáhne to někdo jednou do úspěšného konce..?

:: subham astu sarvadžagatam ::

Jak jsem lezl na stromy... :: Ali G - svatyně oddaných :: Zajímavé tipy na originální rande :: Brno - roll´n smoke I,II :: 50W/70W Black Egg by chOdec :: ..neomlouvám cikány! :: Nahrávání zajímavých pořadů z TV - co vy na to?
Jsem si plně vědom skutečnosti, že mé názory jsou subjektivního charakteru, nemám v úmyslu je prezentovat jako objektivní.
Pravidlo č.1: Nelíbí se ti, co říkám? Neargumentuj, stačí mě nařknout z povýšenosti (vševědoucnosti)..

Old Post 25-09-2007 v 12:33 PM
chOdec je offline   Profil uživatele chOdec   Find more posts by chOdec   Foto galerie člena chOdec   Click here to Send chOdec a Private Message   Add chOdec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 231

Zdá se že ne... je to dosti škoda...

Old Post 14-04-2008 v 22:23 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flash.grow
Stálý Člen

Karma uživatele flash.grow - 81% PěstitelskáKarma uživatele flash.grow - 81% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 75  

Příspěvek č. 232

Něco podobného bych takty bral.. Bylo by dobrý.. Kdyby někdo aspon napsal soft, kterým by to šlo ovládat.. HW zařízení pak pořídit, by už nemusel by byt tak velky problem..
A jeste vychytakva.. Narvat na to GSM modul a nechat se informovat smskama.. ( nebona požádáním smskama )

Grow your own

Old Post 15-04-2008 v 11:19 AM
flash.grow je offline   Profil uživatele flash.grow   Find more posts by flash.grow   Foto galerie člena flash.grow   Click here to Send flash.grow a Private Message   Add flash.grow to your buddy list     Navštiv homepage uživatele flash.grow! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Erixon
Stálý Člen

Karma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 827  

Příspěvek č. 233

Bohužel se medulda nehlásí a já umim spíš upravit/vyrobit navrhnutý zařízení než navrhnout od začátku nový...

Nerad píšu další teorii, páč jí je tady ažaž.
Nejlepší řešení mi příjde, když by regulaci a řízení zajišťoval jednočip z řady Atmel AVR. Měl by vlastní paměť, ve který by se ukládaly naměřený hodnoty a nastavení. Toto samostatný zařízení by přez usb komunikovalo s pc, pomocí kterýho by šli zobrazovat naměřený hodnoty a měnit nastavení. Výhodu by to mělo i v malý spořebě řídící jednotky v porovnání s pc - záložní zdroj by to udržel i delší dobu.

flash.grow: Učelnější než dálkový řízení je, co nejvyšší možná míra auomatizace. Uplatňění gsm modulu vidim v hlášení poplachu - tepelná pojistka se přetavila, pro paranoidní - pohybový čidlo zaznamenalo neautorizovanej pohyb v mísnosti atp.

Největší problém, kterej jsem při prohlížení netu narazil bylo vhodný vlhkostní čidlo.
O PWM regulaci je toho na netu dost, ale stejně se mi do toho nechce moc pouštět esi to má medulda už vymyšlený...

www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/ ;

Old Post 15-04-2008 v 11:44 AM
Erixon je offline   Profil uživatele Erixon   Find more posts by Erixon   Foto galerie člena Erixon   Click here to Send Erixon a Private Message   Add Erixon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medulda
Stálý Člen

Karma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 245  

Příspěvek č. 234

Zdravím, omlouvám se, že jsem dlouho nereagoval. Měl jsem hromadu práce se vším možným (akce co děláme, brigáda, autoškola, škola)... Za tu dobu jsem ale taky hodně přemýšlel a sbíral zkušenosti, zkoušel dílčí systémy.. Došel jsem k tomu, že optimální bude, pojmout zařízení více-méně automaticky (tj. aby bylo schopno pracovat i bez PC např co se časování týče, ovládání by se dělo pomocí příkazů posílaných sériovým portem). Vážně tu nechci být za kecku, a tak neslibuju konkrétní termín. Můžu ale říct, že jsem myšlenku neopustil a i když nemám času nazbyt, stále se tím zabývám.

Old Post 15-04-2008 v 14:11 PM
medulda je offline   Profil uživatele medulda   Find more posts by medulda   Foto galerie člena medulda   Click here to Send medulda a Private Message   Add medulda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 235

Na vlhkostní čidlo není nic těžkého na sestrojení, i na meteorologických profi stanicích se měří vlhkost pomocí dvou teploměrů, na jeden je navlečená stálevlhká punčoška (zespoda vzlíná z nějaké nádobky voda) a vlhkost se vypočítává rozdílem teplot jednoduchým vztahem takže nejjednodušší řešení jsou dvě termočidla a na jedno navléct vlhkou hadru pod kterou bude kelímek s destilkou a do jednošipu jednoduše nadatlovat vztah.

Old Post 15-04-2008 v 14:12 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flash.grow
Stálý Člen

Karma uživatele flash.grow - 81% PěstitelskáKarma uživatele flash.grow - 81% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 75  

Příspěvek č. 236

Kdybych měl sepsat co yb to mělo umět.. bylo by to nejspíš

nastavení periody ( 18/6)
Nastavení určité teploty ( termoreguace)
Určitá vlhkost v závislosti na větrání
Samozalévání dle vlhkosti půdy ( pokud hlína.. pokud aero . pokud bubler.. to by na tom záleželo )
měření PH ...
Kouřové čidlo ( požár..)

TO je zatím vše co mě napadá .. a toho zase tak moc není..
Ale zatím na to nemam prachy a čas to sestrojit..
Pokud se ejdná o HW neni problem.. spíš bych potřeboval někoho kdo napiše nějaky grow SW
Jinak ... je mnoho modulu.. kteří přímo fungují jako určitá čidla.. to neni problem
ale nemám na to teĎ čas..
Pokusím se do konce rok u. (
POkud bude nuda a peníze o prázdninach )
rozjet maximalní hypermass grow electronic sysstteeemek
Ale teď fakt ne

Grow your own

Old Post 15-04-2008 v 17:04 PM
flash.grow je offline   Profil uživatele flash.grow   Find more posts by flash.grow   Foto galerie člena flash.grow   Click here to Send flash.grow a Private Message   Add flash.grow to your buddy list     Navštiv homepage uživatele flash.grow! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WhiTe
Stálý Člen

Karma uživatele WhiTe - 92% PěstitelskáKarma uživatele WhiTe - 92% PěstitelskáKarma uživatele WhiTe - 92% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 344  

Příspěvek č. 237

nazdar,
abych řekl pravdu, tak bych tuhle mašinku taky viděl rád kompletní, hodily by se mi na tom nějaký pwm výstupy, na větráky a tak...
už jsem si na to pořídil i programátor na pic...

ale bohuzel nemam moc casu

Marilize Legajuana
GROW iT! - ROLL iT - SMOKE iT & Be H!GH WhiTe LED grow BOX, Skrytý microLEDbox - secret power inside *** Klasická studie na trenažérech z roku 1991 prokázala zhoršenou schopnost pilotovat letadlo 24 hodin po jedné marihuanové cigaretě.

Old Post 15-04-2008 v 21:39 PM
WhiTe je offline   Profil uživatele WhiTe   Find more posts by WhiTe   Foto galerie člena WhiTe   Click here to Send WhiTe a Private Message   Add WhiTe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
argarag
Stálý Člen

Karma uživatele argarag - 18% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 238

2flash.grow -> misto toho kouroveho cidla bych doporucil asi webkameru (300kc) a pokud ti nejak drasticky vzroste jasnost signalu (nastavis hladinu podle "dne" ve skrini) tak zacit hasit - to je trivialni... ale teda ve skrini mi jeste nehorelo...

Old Post 16-04-2008 v 14:40 PM
argarag je offline   Profil uživatele argarag   Find more posts by argarag   Foto galerie člena argarag   Click here to Send argarag a Private Message   Add argarag to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medulda
Stálý Člen

Karma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 245  

Příspěvek č. 239

argarag: to asi nebude tak snadný, protože webkamerky mají automatický vyrovnávání jasu - snaží se aby byl zobrazený jas konstantní při co nejrůznějších světelných podmínkách.

Jinak, mám v podstatě připraven hardware (spojení s PC pomocí sériového portu, 4 analogové vstupy (10 bitů), 4 spínané zásuvky s možností fázové regulace o 50 krocích) a téměř i software: podpora webkamery (včetně ukládání obrázků v časových intervalech např. pro animace růstu), podpora regulace nebo spínání výstupů, podpora logování naměřených hodnot a vykreslování jednoduchých grafů (budu dopracovávat). Zbývá dodělat blok časování a regulace a všechno důkladně otestovat. Podklady k výrobě samozřejmě poskytnu, případně nabídnu zařízení k prodeji. Chtěl bych se zeptat, kdo a kolik by byl za zařízení (modul) s podobnými vlastnostvi ochoten zaplatit. Díky

Old Post 26-04-2008 v 23:21 PM
medulda je offline   Profil uživatele medulda   Find more posts by medulda   Foto galerie člena medulda   Click here to Send medulda a Private Message   Add medulda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flash.grow
Stálý Člen

Karma uživatele flash.grow - 81% PěstitelskáKarma uživatele flash.grow - 81% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 75  

Příspěvek č. 240

POkud by to byl komplet.. a vše funčkní, tak bych ho tak za 600 - 800 vzal.. Myslím, že by pak i spousta lidii za tuhle cenu ... V Gw shopech by to chteli prodavat tak za 2 litry.. ale tech par kilek bych dal.. Ikdyz ja si to nakonec mozna stejnak budu stavet sam,...
Ale... uvidime co to vse bude umet a jak to bude ready.. Kazdopadne by to posunulo growing zase vo krok dopredu!

Grow your own

Old Post 27-04-2008 v 08:15 AM
flash.grow je offline   Profil uživatele flash.grow   Find more posts by flash.grow   Foto galerie člena flash.grow   Click here to Send flash.grow a Private Message   Add flash.grow to your buddy list     Navštiv homepage uživatele flash.grow! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:32 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 13 14 15 16 17 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
05-07-2005 - Automatizace pěstírny - 16 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2191720 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív