Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani II.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 51 52 53 54 55 »

Jaký typ osvětlení používáš?
This poll is closed.
HPS 55 60.44%
LED 29 31.87%
CFL 7 7.69%
Total: 91 votes 100%
  [Edit Poll (moderators only)]

Autor
Téma 
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 833

jak píše spáchal...na google se vyser. Já osobně bych šel do cree verze. Tech 200W panel to budeš mít prosvícené až až...

Old Post 08-04-2016 v 17:43 PM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kifo
Stálý Člen

Karma uživatele Kifo - 62% PěstitelskáKarma uživatele Kifo - 62% Pěstitelská

Registrován: May 2013
Příspěvků: 187  

Příspěvek č. 834

[účet odstraněn]

Old Post 08-04-2016 v 19:36 PM
Kifo je offline   Profil uživatele Kifo   Find more posts by Kifo   Foto galerie člena Kifo   Click here to Send Kifo a Private Message   Add Kifo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 835

Tak se tří integračních kouli je jen jedna co se mi ozvala.Můžu poskytnout Vero 29 + HLG 120H C1400. Kámoš má Cree 3590 v DB binu,ale nepujčí.
Tak jestli má někdo 3590 alespon CD binu ,tak to můžem spustit v Brně.

Old Post 08-04-2016 v 19:51 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 836

Ahoj, připadá mi jako nesmysl měřit takový ověřený výrobce jako jsou cree nebo bridgelux, to ty peníze radši schovej na Teslu model 3 :-D ale ne, zpět k tématu, zabývám se světlama už delší dobu a nechal jsem si měřit už více věcí a renomovaní výrobci konkrétně tedy cree CXA byly vždy podle normy, nebo podle dovolených odchylek, když jste měřili ten test s kámošem, měřil jsi zároveň i přesnej proud? měli čipy stejnou teplotu? Nechci tě odrazovat od toho aby jsi si to nechal proměřit, ale nepřipadá mi to zrovna moc efektivní...

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 09-04-2016 v 19:45 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 837

Zdar,jde o to jestli bude odchylka 10% ,tak to je už na zamýšlenou.
Koncern Wolsvagen je oproti firmam Cree a Bridgelux desetinasobně větší a renovovanější a podívej se jak ojebaval s emisemi.
Bych se nedivil,kdyby u nějakých čipů byla odchylka kolem 20%.Možná ,že se pletu,ale podle toho jaké byly výsledky Vero29 a Cree 3590 ,tak bych řekl,že tyto čipy jsou stejné i když v datashetu má výrobce Cree uvaděno trochu lepší parametry.

Old Post 10-04-2016 v 07:39 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 838

No, jestli se ti to rentuje :-) . S tím VW máš recht, viděl bych v tom jenom jedinej rozdíl, VW jsou už hotový auta pro spotřebitele a led čipy jsou kompnenty který jsou součástí svítidel který se dál a dál měří - chápej to tak že když se dělá nějákej projekt na osvětlení tak se udělá rozvržení svítidel, spočítá se kolik kam bude dopadat luxů, vybere se svítidlo který tomu odpovídá, třeba to který je osazený LED čipem cree CXA, nebo Vero a pak se dělá měření po aplikaci, kdyby to nevycházelo o 10% tak je to hodně velkej problém, odchylky bývají někdy kolem 1-2% max, u lepších čínských +-5%, k levným mr*kám z aliexpressu se asi nemá cenu vyjadřovat :-)

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 10-04-2016 v 13:57 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hodinář

Karma uživatele Hodinář - 88% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 839


Ver. alfa 0.0.1 : příkon 200w (4xC.X.B. 3590) 6.500k DB cena materiál 9.500kč. Použití: rajčata, papriky do skleníku do doby než se oteplí. Doba montáže cca 4hodiny (co dům dal)+ x dní strachu po dobu dopravy z čajny (kingbrite)

Dík za info chlapi!

souhlasíš-li, projev svůj nesouhlas

Naposledy upravil Hodinář 24-04-2016 v 18:19 PM

Old Post 24-04-2016 v 16:14 PM
Hodinář je offline   Profil uživatele Hodinář   Find more posts by Hodinář   Foto galerie člena Hodinář   Click here to Send Hodinář a Private Message   Add Hodinář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 840

@Hodinář: pekne, slusny pasiv chladic, k tomu dva aktivni, to by melo byt dostatecne chlazeni a tudiz funkcnost a zivotnost dobra :]

Jinak doporucuji videa tohoto borce: https://www.youtube.com/channel/UCP...Jmz-76rw/videos . Zajimavy je prechod na 'novy' design pasiv chladicu, viz. treba DIY video https://www.youtube.com/watch?v=fAoXBKVcHeY. Tahle sada ctyr CXB, chladicu, holderu a reflektoru je cenove docela rozumna: http://www.cutter.com.au/proddetail.php?prod=cut2900 (465USD, po castech se to da sehnat najisto levneji, ale kdyz se spocte doprava od ruznych dodavatelu ..)

Jinak chladice maji oznaceni SST140, kdybyste to hledali jako ja, ku prodeji treba zde: https://northerngrowlights.com/prod...nt=14546609092. Mely by zvladnout pasivne uchladit az 36V@1.7A, coz je hodne slusne. Videl jsem i nejake simulace chlazeni, docela zajimava cesta, jak COB chladit :]

Old Post 24-04-2016 v 17:49 PM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bseojb
Nový Člen

Karma uživatele Bseojb - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 841

Zdravím, chtěl bych pokud možno co nejmenší box pouze pro radost optimálně BLACKBOX SILVER 35X35X60 možná bych uvažoval i o něčem co je o trochu větší. Ale k věci hodně se mi líbí možnost sítit pomocí LED osvětlení a tak bych se chtěl zeptat jestli by k danému boxu bylo možno použit 100/200W COB (http://is.gd/VdtZAZ) nebo popřípadě jiná alternativa. Díky mnohokrát za pomoc a pěstu zdar!

Old Post 01-05-2016 v 18:06 PM
Bseojb je offline   Profil uživatele Bseojb   Find more posts by Bseojb   Foto galerie člena Bseojb   Click here to Send Bseojb a Private Message   Add Bseojb to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 842

Bseojb:
no a co od toho čekáš? je to 50w čínská LEDka s "plným spektrem" to znamená že má asi tak 3000lm když je hodně našláplá, to stejný dosáhneš když si koupíš třeba 30w LED čip třeba od CREE a k tomu chladič, nebo bridgelux vero v18 a k tomu chladič.

Jaký je mezi tím rozdíl? Je to jednoduché, svítidlo které si sem hodil z aliexpressu nedosáhne takového výkonu, bude mít hlučnej větrák kterje když odejde tak si dosvítil no a když náhodou neodejde větráček tak tě určitě opustí napájecí zdroj. V případě dobré konstrukce críčka nebo bridgeluxu ti to světlo vydrží bez problému 10 let (teda jestli to je v tvém zájmu) a ve finále se možná dostaneš na stejnou cenu. A poslední nevýhoda kterou bych zmínil je asi to, že když se tak 5 minut díváš do toho helo-kitty světla tak pak vidíš vše zeleně - z důvodu absence zeleného spektra, chvilku tě to baví ale po pár kolech tě to začne pěkně srát a budeš se na ně chtít podívat na denním světle..

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 02-05-2016 v 22:19 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bseojb
Nový Člen

Karma uživatele Bseojb - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 843

Fruddy:
Jo jo to je přesně to co jsem potřeboval vědět, ještě se chci zeptat jestli to zvládnu sám poskládat jelikož to není zrovna můj obor (pokud to bude o třech spojích tak by to neměl být problém jen jestli to není složitější).

Old Post 04-05-2016 v 19:33 PM
Bseojb je offline   Profil uživatele Bseojb   Find more posts by Bseojb   Foto galerie člena Bseojb   Click here to Send Bseojb a Private Message   Add Bseojb to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efendy
Stálý Člen

Karma uživatele Efendy - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 313 

Příspěvek č. 844

Když nezvládneš, tak ti jistě někdo poradí

Old Post 04-05-2016 v 20:21 PM
Efendy je offline   Profil uživatele Efendy   Find more posts by Efendy   Foto galerie člena Efendy   Click here to Send Efendy a Private Message   Add Efendy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 845

Osobne bych to dnes take nekupoval .. V dnesni dobe jsou uz za rozumne penize mnohem lepsi moznosti.

Bud oslov nekoho, kdo se vyrobou zabyva, na takhle maly boxik by mel stacit jeden kvalitni COB (idealne k cene treba CXA3070 nebo Vero29) s jednim driverem, jednoduchy chladic a hotovo.
Nebo to i zkus postavit sam, nic sloziteho na tom neni. Stridave napeti "ze zasuvky" do driveru, z neho dva draty do COB a chladic (staci 'pocitacovy na procesor'). Pripadne to nech pred zapojenim 'zkouknout' nekoho, kdo je elektrikar.

Driver: http://www.ebay.com/itm/-/381570168519
COB: http://www.aliexpress.com/item/-/32649336125.html (AB 3000K)

Pripadne jeste nejaky holder na COB, zkus napsat treba tomuto prodejci, zda proda jeden kus: http://www.aliexpress.com/store/-/4...2557540698.html

Old Post 04-05-2016 v 22:05 PM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 846

Pro začátečníka bych volil spíš vero v29 ten už má holder, zdroje jsou v pohodě dostupné u nás v čr, dokonce mám i dost kusů skladem, kdyby někdo chtěl třeb vera v29 tak mám teď v 2700k - 80cri - ideální na květ a na růst mám několik kousků 5000k v cri 70.

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 05-05-2016 v 20:18 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
teomax
Stálý Člen

Karma uživatele teomax - 9% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 62 

Příspěvek č. 847

Blbej dotaz.
Nikdy jsem pod lampou nic nepestoval a svetlum na pestovani absolutne nerozumim. Nicmene ted ma byt nasledujici tyden hnusne pocasi a tak premyslim, ze bych moje 3x AF modely trochu popohnal umelym svetlem (pres den je mam na balkone v miniskleniku, nicmene kdyz nesviti slunicko neni teplo ani tam).
Jelikoz jede manzelka pryc, tak premyslim. ze si je na noc nastehuju na kuchynskou linku. Mrdnout tak 10-15 cm pod zarivky na kuchynske lince a k tomu jsem ted nasel doma nejaky modry zarovky (lumilux 15w), tak je k tomu pridat taky.
Myslite, ze se tim da neceho dosahnout? Jako ze bych jim dal 2h tmu a pres zbytek noci jet podlampou, pres den ven.
Zkusim to urcite i kdyz to je asi debilni napad, kazdopadne nejake rady na vylepseni a kritika vitana :-)
Zasoby z minule sezony se ukrutne zmensuji a do rijna daleko, takze co nejvetsi AF kytky koncem cervence by se celkem hodily.

Old Post 15-05-2016 v 21:26 PM
teomax je offline   Profil uživatele teomax   Find more posts by teomax   Foto galerie člena teomax   Click here to Send teomax a Private Message   Add teomax to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 848

citace:
Původní příspěvek od teomax
Blbej dotaz.
Nikdy jsem pod lampou nic nepestoval a svetlum na pestovani absolutne nerozumim. Nicmene ted ma byt nasledujici tyden hnusne pocasi a tak premyslim, ze bych moje 3x AF modely trochu popohnal umelym svetlem (pres den je mam na balkone v miniskleniku, nicmene kdyz nesviti slunicko neni teplo ani tam).
Jelikoz jede manzelka pryc, tak premyslim. ze si je na noc nastehuju na kuchynskou linku. Mrdnout tak 10-15 cm pod zarivky na kuchynske lince a k tomu jsem ted nasel doma nejaky modry zarovky (lumilux 15w), tak je k tomu pridat taky.
Myslite, ze se tim da neceho dosahnout? Jako ze bych jim dal 2h tmu a pres zbytek noci jet podlampou, pres den ven.
Zkusim to urcite i kdyz to je asi debilni napad, kazdopadne nejake rady na vylepseni a kritika vitana :-)
Zasoby z minule sezony se ukrutne zmensuji a do rijna daleko, takze co nejvetsi AF kytky koncem cervence by se celkem hodily.

1) OT
2) zářivky z kuchyňský lonky ti moc nepomůžou

a.

Old Post 16-05-2016 v 09:51 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:32 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 51 52 53 54 55 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
21-11-2023 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani IV. - 648 odpovědí
17-02-2018 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani III. - 1011 odpovědí
21-04-2014 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani I. - 1016 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3124110 seconds with 37 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív