Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani II.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 52 53 54 55 56 »

Jaký typ osvětlení používáš?
This poll is closed.
HPS 55 60.44%
LED 29 31.87%
CFL 7 7.69%
Total: 91 votes 100%
  [Edit Poll (moderators only)]

Autor
Téma 
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 849

alesh,
driver od firmy Delta vypadá velmi dobře.
Konkrétně LNE-48V185W.Paralelní zapojení jak Vera tak Cree a efektivita 94%. Cena je okolo 1500kč bez daně.
http://www.mouser.com/ds/2/632/Data...wdaa-774678.pdf

Old Post 19-05-2016 v 06:41 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 850

Ahoj Fikusy37,

projel jsem tvojí reakci k aleshovy, ale nevím k čemu to je reakce, v čem vidíš hlavní výhodu tohoto zdroje, projel jsem ho sice jen tak zběžně ale troufl bych si tvrdit že je stejný jako HLG-185h-48A, nebo mi něco uniklo?

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 19-05-2016 v 18:54 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 851

Čus, stejná elektronika jako HLG-185H. Pokud ho seženeš levněji než MW, proč ne. V případě stejný ceny bych bral MW, ten má navíc 42V verzi - 36V nemusí stačit na všechny COB. No a vzhledem k tomu, že MW se dá bez problémů sehnat za méně než 1400Kč bez DPH...

a.

Old Post 20-05-2016 v 06:28 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 852

Myslel jsem že MW stojí kolem 2000 Kč bez daně.

Old Post 20-05-2016 v 10:59 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 853

To stojí, záleží kdo si kolik přihodí :-D vzhledem k tomu že klesal dolar tak se dá sehnat lehce pod 1700 včetně DPH, mám je skladem, kdyžtak PM .-)

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 20-05-2016 v 11:23 AM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Squer
Stálý Člen

Karma uživatele Squer - 52% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 83  

Příspěvek č. 854

Zdravím.. Trošku mi vrtá hlavou ta efektivita LED svítidel.. Když vezmu klasickou HPS výbojku 600W se 150lm/W a LED čipy Vero na květ, kde je průměrná svítivost 130lm/W tak kde je ta úspora?
Neberte to jako rejpání, opravdu mě to zajímá.. Jestli je to jinými vlnovými délkami nebo čím? Dle těch výkonů na watt by totiž musela být větší tepelná ztráta u LED než u výbojky, což je přinejmenší zvláštní, když se často píše, že netopí. Samozřejmě, že topit musí, ale až tolik? Nebo je to opravdu o tom využitelném spektru, kde sodík vyzáří pro rostlinu nepoužitelné spektrum?
Druhá věc na kterou bych se chtěl zeptat je ekvivalent 600W sody. Jaké parametry by LED svítidlo mělo mít aby dokázalo nahradit tuto lampu a zhruba nístřel ceny, na který by tento setup vyšel. Bavíme se hádám o ceně +- 30k kč?

Old Post 20-05-2016 v 11:44 AM
Squer je offline   Profil uživatele Squer   Find more posts by Squer   Foto galerie člena Squer   Click here to Send Squer a Private Message   Add Squer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Squer
Stálý Člen

Karma uživatele Squer - 52% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 83  

Příspěvek č. 855

Koukám na tu tvou tabulku Fruddy
2100mA........38,0V.........79,8W...........9780lm(25°).........8855lm(85°)............123lm/W

Z toho mi vychází, že při svítivosti 90k lm co má soda bych musel mít 10 těhle čipů s příkonem 800W o.O
Tak nevim, bud to počítám blbě, nebo to blbě chápu. Určitě v tom bude hrát roli i rovnoměrnější osvětlení pěstební plochy, kdy soda svítí z jednoho místa a stínidlo nikdy tak dobře světlo nerozptýlí jako dobře rozmístěné LEDky, že? Takýe ve finále bude stačit i mín těch čipů.
No nevim vážně, byl bych rád kdyby mi v tom někdo udělal jasno

Old Post 20-05-2016 v 12:05 PM
Squer je offline   Profil uživatele Squer   Find more posts by Squer   Foto galerie člena Squer   Click here to Send Squer a Private Message   Add Squer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 856

Hele, jasno ti v tom jen tak někdo neudělá, tahle problematika je hodně rozsáhlá... ve zkratce lze říct pouze toto:

LED:
- Vhodnější spektrum - tím pádem efektivita lm/w je pouze jeden ze srovnávajících paramterů
- při použití kvalitních čipů velmi nízká degradace svítivosti
- vzhledem ke konstrukci chlazení lze mít čipy poměrně nízko ad rostlinama (tato nevýhoda je ale kompenzovaná vyzařovacím úhlem kdy při velmi nízké výšce není zachována rovnoměrnost osvětlení)
- bezúdržbovost systému

Sodík:
- velmi atraktivní cena kompletů
- vysoký poměr lm/w
- pro dobrou efektivitu je nutné koupit taky kvalitní komponenty které už trochu ruší velkou propast v ceně mezi LED a HPS (kvalitní stínítko, digit předřadník....)


záleží co od toho chceš, jestli chceš prostě začít pěstovat za co nejnižší náklady produkovat co nejvíce materiálu tak jdi do HPS, v případě že už pěstuješ delší dobu, zkoušíš různý systémy (hlína, coco, nft, bubláky, aero) tak je na čase vyzkoušet i jiný světla, a v případě že už to bereš jako koníčka tak ti nevadí těch 15-25tis za světlo utratit, při představě že už máš ustálenej prostor a víš že pokud se něco zásadního nezmění tak v tom rozsahu co pěstuješ budeš pěstovat i dál tak je to pro tebe úplně OK :-)

ale takhle to je přece ve všem, jsou lidi co se spokojí se starým noťasem a jsou lidi co si koupí Meka, pak jsou lidi co na vesnici jezdí už 50 let na stejným kole a jsou tu lidi co utratí 250k za elektrokolo, někdo je zastánce tlačítkovýho telefonu někdo koupí novej galaxy sXX, někdo nosí sandále s ponožkama někdo Crocsy a někdo zase lakovky..... Co je lepší? no čert ví :-)

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 20-05-2016 v 12:32 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Squer
Stálý Člen

Karma uživatele Squer - 52% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 83  

Příspěvek č. 857

Dík za pěknou odpověď Jedu šestku sodu v aeru ve sklepě, kde se mi teplota hodí, přemýšlel jsem ale i o patře a tam už bych vodu se sodou neuchladil
Nechám si projít hlavou a uvidíme co dál přinese čas a vývoj

Old Post 20-05-2016 v 12:43 PM
Squer je offline   Profil uživatele Squer   Find more posts by Squer   Foto galerie člena Squer   Click here to Send Squer a Private Message   Add Squer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Squer
Stálý Člen

Karma uživatele Squer - 52% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 83  

Příspěvek č. 858

Kdybys ještě mohl nastínit ten ekvivalent pro sodu 600, byl bych vděčný.

Old Post 20-05-2016 v 12:46 PM
Squer je offline   Profil uživatele Squer   Find more posts by Squer   Foto galerie člena Squer   Click here to Send Squer a Private Message   Add Squer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 859

citace:
Původní příspěvek od Squer
Zdravím.. Trošku mi vrtá hlavou ta efektivita LED svítidel.. Když vezmu klasickou HPS výbojku 600W se 150lm/W a LED čipy Vero na květ, kde je průměrná svítivost 130lm/W tak kde je ta úspora?
Neberte to jako rejpání, opravdu mě to zajímá.. Jestli je to jinými vlnovými délkami nebo čím? Dle těch výkonů na watt by totiž musela být větší tepelná ztráta u LED než u výbojky, což je přinejmenší zvláštní, když se často píše, že netopí. Samozřejmě, že topit musí, ale až tolik? Nebo je to opravdu o tom využitelném spektru, kde sodík vyzáří pro rostlinu nepoužitelné spektrum?
Druhá věc na kterou bych se chtěl zeptat je ekvivalent 600W sody. Jaké parametry by LED svítidlo mělo mít aby dokázalo nahradit tuto lampu a zhruba nístřel ceny, na který by tento setup vyšel. Bavíme se hádám o ceně +- 30k kč?

Lumeny jsou pro lidi.
Např. pro typickou LED 3000K 90CRI vychází cca 275 lm = 1 W elmg. vlnění (světla)
u typické HPS už to je cca 390 lm = 1 W

Dále tu je velká ztráta na stínítku HPS, která je min. 20% při novém (a kvalitním) reflektoru s tím, že třeba Gavita doporučuje měnit reflektory rovnou s výbojkou.

V dnešní době je na náhradu 600W HPS potřeba asi 300-400W kvalitních LED. Jinak ve výsledku se stejně více než 90% příkonu přemení na teplo, tzn. produkce tepla nižší o 33-50%. Rozdíl ale je jak se to teplo uvolňuje - u HPS je vyzářeno a ohřívá povrchy, u LED je odvedeno vzduchem z chladiče.

a.

Old Post 20-05-2016 v 13:57 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 860

citace:
Původní příspěvek od fikus37
Myslel jsem že MW stojí kolem 2000 Kč bez daně.

1385Kč bez daně na TME. Jde to dolů...

a.

Old Post 20-05-2016 v 14:01 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 861

Až budu mít prostor tak koupím ty 3590 v nejlepším binu + driver Delta ( dávají záruku až 5 Let) a hodím srovnání s tím mým spiderem. Vidím to tak srpen. Hlavně budu potřebovat dobré klony nebo zajedu přímo do Vídně ať to stojí za to. Ten můj má spotřebu 316wattů, tak když dám 6 x 3590 tj.na každý čip 50W+ ventilatorky na ochlazení, tak bych se měl dostat taky na těch 310-320 watt.

Old Post 20-05-2016 v 19:42 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 862

citace:
Původní příspěvek od fikus37
Až budu mít prostor tak koupím ty 3590 v nejlepším binu + driver Delta ( dávají záruku až 5 Let) a hodím srovnání s tím mým spiderem. Vidím to tak srpen. Hlavně budu potřebovat dobré klony nebo zajedu přímo do Vídně ať to stojí za to. Ten můj má spotřebu 316wattů, tak když dám 6 x 3590 tj.na každý čip 50W+ ventilatorky na ochlazení, tak bych se měl dostat taky na těch 310-320 watt.

Vůbec netvrdím, že to jsou špatný drivery, ale HLG série od MW jsou teď fakt laciný a maj záruku dokonce 7 let. Na druhou stranu rád uslyším, jak jsou na tom jiný značky, protože toho o nich moc nevím...

a.

Old Post 20-05-2016 v 22:01 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 863

Tak tady máme novinku od Bridgeluxu Vero 29 Gen7.
Ty parametry co mají na ofic.stránkách předčí i Cree 3590 v nejlepším binu.
3000 K 14.564 lm při 93Watt.
Pokud to bude pravda co uvadí výrobce,tak tady máme nejlepší čip na trhu.
Teď záleží na ceně.

Old Post 27-05-2016 v 08:32 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flyfish215
Stálý Člen

Karma uživatele flyfish215 - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 864

Zdravím všechny zkušenější growery,chtěl bych poprosit o pomoc.Lámu si hlavu s výběrem Led panelem,jaký si pořídit. Buď Vero 29 spider 320W od firmy ledideal,nebo si nechat postavit panel od firmy valmax v Brně.Mám totiž problém.Všude na netu je hodně grow pod led,ale skoro všude je vidět to růžovofialové světlo a já nevím jestli tak svítí i Vero 29.Myslím jestli to není náhodou bílé světlo. A ni jeden z výše uvedených mi nedokázal vysvětlit vlnové délky čipů Vero 29.Pokud to je bílé světlo,tak jak je možné že to pod ním roste,když pod tím růžovým světlem to vypadá velmi dobře.Mám z toho hlavu v pejru a vůbec se v tom nemohu zorientovat.Našel by se někdo kdo by mi to vysvětlil prosím?????? děkuji Pokud to je trochu mimo téma tak se omlouvám,nevím kam to vrazit abych měl naději na odpověď

Old Post 27-05-2016 v 13:43 PM
flyfish215 je offline   Profil uživatele flyfish215   Find more posts by flyfish215   Foto galerie člena flyfish215   Click here to Send flyfish215 a Private Message   Add flyfish215 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:00 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 52 53 54 55 56 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
21-11-2023 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani IV. - 648 odpovědí
17-02-2018 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani III. - 1011 odpovědí
21-04-2014 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani I. - 1016 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2545840 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív