Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani II.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 49 50 51 52 53 »

Jaký typ osvětlení používáš?
This poll is closed.
HPS 55 60.44%
LED 29 31.87%
CFL 7 7.69%
Total: 91 votes 100%
  [Edit Poll (moderators only)]

Autor
Téma 
FrYnK
Stálý Člen

Karma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 495  

Příspěvek č. 801

citace:
Původní příspěvek od fikus37
S tou zárukou je problém.Pokud se ti něco stane nebo se na to vykašleš tak záruka je v pytli.Já mám panel s Vero 29+ osram oslon na květ 4 čipy na rust i květ a další 4 čipy na Květ + 10 x osram za nějakých 15 talířu.(můžete se kuknout na můj test) Teď jedu test jestli je to lepší než samotné 4 čipy. Kámoš jede Cree CXB3590 6 čipu.4 čipy má bin CD a 2 čipy se mu podařilo sehnat v binu DB. Tak jsem zvědav jak dopadne.


Kdyz ti udela nekdo podlahu se zarukou 5 let a za rok zkrachuje tak ses na tom uplne stejne...tak to dneska proste je...ja zatim muzu rucit jen svym dobry slovem...

Old Post 24-03-2016 v 12:19 PM
FrYnK je offline   Profil uživatele FrYnK   Find more posts by FrYnK   Foto galerie člena FrYnK   Click here to Send FrYnK a Private Message   Add FrYnK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
healingpath
Nový Člen

Karma uživatele healingpath - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 21 

Příspěvek č. 802

Ahojte, uz druhy krat se mi nepodarila odeslat dost dlouha sprava. Chtel sem se zeptat jestli tomu spravne rozumim, co se tyka ucinnosti kdyby sem chtel dosahnout tak 50%+, na ten prostor 1,8x1m tak by mi stacili 4x cxb 3590 cd bin protoze 1 Cxb 3590 je jako 3x vero v29 v2 ? Je to tak spravne? co by byl nejrozumnejsi driver na tyhle cxb? kdybych je chtel ze zacatku 4 pak bych mozna 2-4 casem pridal. Bylo by vhodnejsi koupit ten MW 320h nebo 2x 190h nepamataju si presne ty nazvy ale urcite kluci budete vedet kdyz se to tady uz spominalo.
Jedna vec by me zajimala nejvic aky je rozdil medzi tim 36v a 72v? ktery by sem mel vzit, je tam jeste neco ze 2,3,5 phase. Cri asi podle ostatnich threadu asi nizsi. Aby bylo vice vstrebatelnych fotonu. Je to tak nebo se uplne mylim ?
Diky za radu, pekne svatky/volno a vecer vsem

Old Post 24-03-2016 v 20:47 PM
healingpath je offline   Profil uživatele healingpath   Find more posts by healingpath   Foto galerie člena healingpath   Click here to Send healingpath a Private Message   Add healingpath to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 803

Trochu zmateny dotaz, ale obecne, 1xCXB3590 najisto nenahradi tri VERO29. Ucinnost klesa s proudem, ktery do COB dodavas. S nizsim proudem ale zase klesa vykon. S vyssim proudem zase roste teplota.
Pekne je to videt treba na grafu z datasheetu:

http://www.sdilej.eu/pics/9d5f4841d0b75ecff074c73a3e9476bd.jpg

Pro ucinnost nad 50% by proud nemel prekrocit cca 1.5A. Pro napajeni ctyr 36V COB je vhodny driver treba HLG-185H-C1400 (185V, 1.4A, zapojene seriove, takze na jeden COB dostatecna rezerva 46V). Uz se to zde opakovane probiralo, nebudu dale rozvadet.

Rozdil v ucinnosti u 36V a 72V v pripade CXB3590, pri srovnatelnem prikonu, prakticky asi neni ( http://www.cree.com/~/media/Files/C.../ds-CXB3590.pdf ), jen se 72V varianty 'hure' napajeji, potrebuji sice nizsi proud, ale vyssi napeti.

Old Post 24-03-2016 v 23:34 PM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 804

CXB3590 a Vero 29 se moc neliší. Navíc co jsem viděl výsledky, tak co se týče výnosu byly na tom úplně stejně. Podle mě je nejlepší pouštět do nich tak 1000-1400 mA.

Old Post 25-03-2016 v 07:57 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 805

Jen pro info, srovnani efektivity a 'mnozstvi svetla' pro CXA3070, CXB3590 a VERO29 V2. Srovnavam u vsech trech 3000K teplotu svetla, 50°C teplotu chipu, srovnatelny prikon ve wattech:

CXA3070 (AB):
- 37.3V@1.4A (52.2W)
- 7350 lm
- 43.3% efektiita
- 2.02 umol/s/W

CXB3590 (BD):
- 34.9V@1.4A (48.9W)
- 8203 lm
- 51.7% efektiita
- 2.41 umol/s/W

VER29 V2:
- 36.9V@1.4A (51.7W)
- 7295 lm
- 42.8% efektiita
- 2.01 umol/s/W (pokud je QER 4.7, Alesh pripadne opravi)

Cisla mate, zaver si udelejte sami :]. Chtelo by to jeste porovnat spektralni krivky, ale na to ja osobne nemam data.
Ekonomicky na nakup vychazeji nejlepe asi VERO29, ekonomicky na provoz CXB3590. Takze kdo mate dost penez, kupujte CXB3590. V zadnem pripade ale nejsou treba 'o polovinu' ci nasobne lepsi, nez VERO29 nebo CXA3070. Jsou proste 'jen o neco lepsi' ;]

Old Post 25-03-2016 v 11:13 AM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 806

Spachal, tys to měřil? Bohužel realita je úplně jiná. Já změřil Vero 29 a u kámoše CXB 3590. To co tady píšeš je špatně a můžu to dokázat fotem. Mám driver Hlg-120h-C1400 na ne jsem přiložil dva čipy s aktivním chladičem a nechal 30 min svítit. Na Vero 29 jsem naměřil 36,1 V a u CXB 35,6 V. Takže realita je ze spotřeba je 50.54w a u CXB 49,84w. To samé bude i s tou svítivosti. Pokud budu mít čas a nějakou tu korunu navíc, nechám tyto čipy změřit v integrační kouli v Liberci. A výsledky budou překvapující. Kupoval jsem čipy a driver v tronu a bavil jsem se s technikem který byl na školení přímo v továrně Cree ten mi oznámil,že tyto informace co se týká svítivosti v lm tak navyšuje kvůli konkurenci. Technologie výroby čipu u Cree a Bridgeluxu je podobná a není možné a svítivost v binu CD se liší max o 100lm. Pak jsou ještě vyšší biny, ale těch se podaří vyrobit jen pár kusů (asi za směnu). Cree bude o něco lepší, ale jak jsem viděl výsledek v hlíně pod Cree a u sebe pod Verem tak byly stejné.

Old Post 25-03-2016 v 14:17 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
healingpath
Nový Člen

Karma uživatele healingpath - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 21 

Příspěvek č. 807

Diky moc tohle hodne pomohlo pochopit podstatu ja vim ze to tu mozna uz padlo hodnekrat ale chtel bych se jeste ujistit kterej driver by to byl schopnej nejak stabilne dat (ze by to i vydrzelo nejaky cas) tech 36.9v 1.4a pri tech 10 vero v29 v2, byl by sem ochotny jich koupit i vice, Spachal kdybych pouzil ten zdroj napetovej + ty drivery z ebay co mas ty, Alesh rikal ze strata tam muze byt i 10% znamena to ze efektivita by klesla na 32,8 ? nebod to pletu hrušky s jablkama?

Old Post 25-03-2016 v 14:34 PM
healingpath je offline   Profil uživatele healingpath   Find more posts by healingpath   Foto galerie člena healingpath   Click here to Send healingpath a Private Message   Add healingpath to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FrYnK
Stálý Člen

Karma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 495  

Příspěvek č. 808

Kdyz nad tim tak premyslim tak by se dal udelat i o dost jednodusi a levnejsi test.. a to vzit jeden cip od kazdyho..vero 29 v2 a cxb3590 vzit totozny chladice...pokud mozno nejaky mensi aby byl patrnejsi rozdil a porovnat ucinnost tim jakej bude rozdil teplot na chladicich...cxb3590 doma mam pokud by nekdo poskytnul nebo prodal jedno vero29 v2 tak to klidne zkusim...pokud ne tak casem vero koupim kdyz budu objednavat dalsi cipy...

Old Post 25-03-2016 v 17:58 PM
FrYnK je offline   Profil uživatele FrYnK   Find more posts by FrYnK   Foto galerie člena FrYnK   Click here to Send FrYnK a Private Message   Add FrYnK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FrYnK
Stálý Člen

Karma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 495  

Příspěvek č. 809

citace:
Původní příspěvek od fikus37
Spachal, tys to měřil? Bohužel realita je úplně jiná. Já změřil Vero 29 a u kámoše CXB 3590. To co tady píšeš je špatně a můžu to dokázat fotem. Mám driver Hlg-120h-C1400 na ne jsem přiložil dva čipy s aktivním chladičem a nechal 30 min svítit. Na Vero 29 jsem naměřil 36,1 V a u CXB 35,6 V. Takže realita je ze spotřeba je 50.54w a u CXB 49,84w. To samé bude i s tou svítivosti. Pokud budu mít čas a nějakou tu korunu navíc, nechám tyto čipy změřit v integrační kouli v Liberci. A výsledky budou překvapující. Kupoval jsem čipy a driver v tronu a bavil jsem se s technikem který byl na školení přímo v továrně Cree ten mi oznámil,že tyto informace co se týká svítivosti v lm tak navyšuje kvůli konkurenci. Technologie výroby čipu u Cree a Bridgeluxu je podobná a není možné a svítivost v binu CD se liší max o 100lm. Pak jsou ještě vyšší biny, ale těch se podaří vyrobit jen pár kusů (asi za směnu). Cree bude o něco lepší, ale jak jsem viděl výsledek v hlíně pod Cree a u sebe pod Verem tak byly stejné.


Samozrejmne nechci timhle nejak zpochybnovat co pises... ale uz jen kdyz se nad tim zamyslim tak by prece byla totalni picovina aby lidi z Cree hanili svoje vyrobky na skoleni tim, ze by oficialne priznali ze falsujou vysledky...

Veta: co jsem videl vysledky v hline pod Cree a u sebe pod Verem tak byly stejne je dost zavadejici a hlavne nic nevypovydajici...

Stejne tak jako ty pises spachalovi jestli to meril tak ja ti ted napisu...vyzkousel si to v totoznych podminkach se stejnym modelem?? Nevyzkousel tak nemuzes psat ze je to stejny...

Mam dost kamaradu a vsichni pestujeme stejnej model a svete div se kazdej to mame jiny... a pritom vsichni jsme svitili 600w HPS

Zatim tady jen spekulujem...

Bohuzel je tahle technologie tak draha a ne kazdej ma doma prostor a cas to otestovat...

Mam zkusenost s Vero 18 jeste ta stara verze (na jednom chladici 4x 3000k 90cri a 2x 5000k 80cri) 200w celkove.... roste to pod tim pekne..jo to kompaktnejsi a vynos 1.35 g/w neni spatnej... jak to bude ted s cxb3590 se uvidi... kdyz se hecnu tak hodim 2 stany vedle sebe a otestuju..

Old Post 25-03-2016 v 18:16 PM
FrYnK je offline   Profil uživatele FrYnK   Find more posts by FrYnK   Foto galerie člena FrYnK   Click here to Send FrYnK a Private Message   Add FrYnK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
healingpath
Nový Člen

Karma uživatele healingpath - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 21 

Příspěvek č. 810

nedelal to VW taky s emisemi ?? pri hline se to podle mne neda zistit a mozna ze se to neda zistit i vubec, vzdy se muze vyskytnout nejaka chyba, nerovnovaha v pude, hnojkach ve voda, mozna by aero byla lepsi volba pro takyto test. Mozna Vam prijde, tohle totalne odveci ale napr. i ten pokus s vodou, kde lide ovplyvnovali emocemi slovami ryzi ktera mela vyklicit nebo vykvasit? , jednu nadobu urazeli, druhe nevenovali pozornost a treti jak to rict ,velebili ? prva shnila, druha se taky nejak kontaminovala a treti krasne vyklicila nebo vykvasila, skur vyklicila nepamatuji si moc ten proces ale asi uz vite o cem hovorim, o to my slo pripomenou. Jako i ten japonec zmrazoval kvapky vody ktery byli predem ovplivneny slovama. Nektery tvorili krasne fraktali, jine totalnou deformaci. Podle mne to je tak i s rastlinama, kdyz jim lide pousti hudbu, nebo maji celkovo dobrou naladu, umysel, pozornost vedou spravnym smerem tak to ovplyvnuje hmotu/rastlinu. Tak jak i mikrobiologie v pude a nachylnost k nemocim, genetika, rizek/seminko, stabilizace odrud a pod. Je mnoho faktoru.
Tohle je jen teorie, kto s tym nesouhlasi a vidi to jinak tomu to vobec neberu, to byl jen muj pohled na vec, kterym sem chtel jenom poukazat ze takovy test je asi dost obtizne udelat.
Frynk/ ten vynos pri veru 18 je velice slusnej podle mne mne by bohate stacilo kdybych mel 1,5g, nebo dost na vyrobu fenix. slz.

Pekny vecer a hadam muj dotaz nevadi, jenom sem checkoval jestli spachal odpovedel na muj dotaz a tohle me zaujalo

Old Post 25-03-2016 v 19:29 PM
healingpath je offline   Profil uživatele healingpath   Find more posts by healingpath   Foto galerie člena healingpath   Click here to Send healingpath a Private Message   Add healingpath to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 811

@fikus37: proc ten konfliktni ton? :] Ja to nemeril, na to mame datasheety jak od vyrobcu, tak lidi, kteri tomu rozumi asi vice nez my vsichni dohromady (pokud pripadne vyloucime Aleshe :P ..).
Napadlo Te, ze ono to take bude tak trochu zalezet na teplote, jaka je na chipu? :]. Proto jsem uvadel teplotu 50°C, aby to bylo nejak srovnatelne.

Neudelal jsem nic jineho, nez ze jsem udaje vytahnul z tabulek, ktere davaji dohromady lide na rollitup. Tu tabulku dal k dispozici SupraSPL, hadam, ze asi budes prinejmensim tusit, o koho se jedna. Stahnout si ji muze kdokoliv na RIU registrovany zde: http://www.rollitup.org/attachments...cy-zip.3544990/

Jak Cree tak i Bridgelux by byli asi hodne naivni, kdyby udaje ve svych datasheetech nejak 'prikraslovali', protoze tohle se da velmi jednoduse odhalit. Takze je vice nez pravdepodobne, ze ty udaje budou +- sedet.
Porovnavat multichipy podle toho, jak se v ruznych pestech zrovna zadarilo, jak se kolo povede, je usmevne. Na to ma vliv daleko vice faktoru, nez svetlo (genetika, medium, hnojeni, zkusenosti atd. atd.). Mne na druhy pokus se s 'cinskym svetlem' a hooodne nekvalitnimi epistar 3W ledkami podarilo 1g/w. Svedci to o necem, co se kvality tech ledek tyce? Asi ne...

A to uz nemluvim o tom, ze (pro nase ucely) srovnavat COB podle 'vykonu v lumenech' je z principu nesmysl. Mam takovy pocit, ze Alesh se asi dobre bavi a radeji se do toho ani nevmesuje :]


@healingpath: take jsem to nejak nepobral, jak to zase cele myslis. Driver je navrzeny prave na to, aby stabilne a dlouhodobe napajel to, co je na nej povesene za zatez. Meanwell zcela jednoznacne patri mezi ty vyrobce driveru, u kterych se da na kvalitu spolehnout. Posr..tento se muze samozrejme cokoliv, ale ta sance je u MW proste nizsi (a nechaji si za to take zaplatit).

Neplet si efektivitu COB a ztraty na driverech, to jsou rozdilne veci. Ve vysledku se to samozrejme 'scita' (i kdyz ne tak uplne), ale porovnavat to je trochu komplikovane.
Proste pri 'stejnem svetelnem vykonu svetla' bude spotreba zdroj+buck/boost drivery vyssi, nez pri napajeni driverem od MW. O kolik? Netusim. A uprimne se po tom ani nepidim, protoze kupovat kvuli tomu MW driver abych mohl provest mereni, to opravdu nebudu.

U reseni 'MW driver' bude samozrejme take vyssi spolehlivost. Na druhou stranu to moje reseni je znacne variabilnejsi, at uz co se tyce regulace, tak pripadne vymeny jen jedne komponenty, pokud odejde.
Navic, ja bych pro napajeni sesti 36V COB potreboval uz dva MW drivery (ja tomu paralelnimu napajeni proste nejak neverim :] ..). Takhle mam na kazdem zdroji velkou rezervu ve vykonu, ono by bez problemu stacilo mit ten zdroj jen jeden (400W). Pokud budu chtit doplnit treba dalsi ctyri COB, nemusim resit napajeni, staci mi jen dokoupit (krome ledek, samozrejme) jen ctyri levne boost drivery a jedu dal. Pripadne nechat tech sest CXA3070 jet klidne i na 'tabulkovem maximu' 115W, pokud by pro to byl nejaky duvod a porad mam "jeste 100W rezervu".

Suma sumarum, pokud chces mit co nejvyssi efektivitu a co nejmensi spotrebu, kup nejvyssi bin u CXB3590 jaky sezenes a ke kazdym ctyrem COB kup jeden HLG-185H-C1400. Co na tom dal resit ..

Old Post 25-03-2016 v 22:05 PM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 812

Konfliktní tón? Jen sem napsal co jsem změřil. Nechápu proč by se měl někdo smát. Pokud si myslíš, že nevím nic o pěstování, tak o.k. (jedu sice jen hlínu, ale pěkných pár let) To s Rollitup.org jsem viděl co tam supra napsal a hned jsem otestoval tu jeho tabulku s tím kolik můžeš zapojit čipu do série(přiložím zítra až sednu ke compu) a opět vydup. U HLG-120h -c1400 má napsaný 3 čipy Vero 29. Tak jsem to zapojil a ouvej, jeli jen na 700mA. To že někdo postuje články s netu neznamená že je profík.
Nevím pod jakýma cinanama si udělal 1g na watt, ale bohužel mě se podařilo max vytáhnout s číňanu 0,5 asi pro to že jsem jel hlínu. Kdybych jel hydro nebo Aero, tak bych dal možná víc.
Ty si myslíš že jsem nějaký mastnak, že nevím na čem záleží při tom jak otestovat čipy. Já jel pod Verem a kámoš pod CXB 3590 stejnou genetiku, stejnou hlínu od Plangron, stejné hnojky a teplota byla u něho ještě lepší než u mě (já mám problém v noci mi klesá teplota kolem16 st.) Výsledek byl stejný.
Já to viděl osobně a proto píšu jen moje zkušenosti. Škoda že jsem místo HPS nedal Cree 3590 ať vidíte, že žádný rozdíl ve výnosů nebude.
Toto fórum je pro to, že si máme poradit a ne proto že se tady máme hádat. Než o něčem začnu debatovat, tak to prvně prubnu a nebudu se tady ohánět datashety od výrobců, kteří si navzájem konkurují. Napsal jsem co jsem naměřil a rozdíl tam je. Uvidíme jaká data budou s integrační koule. To snad nebude nikdo spochybnovat. V Liberci jedna taková je tak vám pak ukážu, že data od výrobců se můžou lišit až o 5%.
Cree bude o něco lepší ve svítivosti, to uznávám, ale ne o 1000lm při 1400mA.
Spachal, neber to, že na tebe nějak útočím. Jen píšu svoje poznatky. Ať si to každý vyzkouší a uvidí sám. Jedu teď test s tím HPS, protože mě jeden typek v hospodě vytočil a vsadil se se mnou, že na HPS nemají žádné ledky. Tak riskuji aby kluci viděli, že se dá pod COB udělat to samé a s poloviční spotřebou.
Frynk, můžu mít Vera 29 příští týden. 4 kusy za trojku. (kámoš si myslel že si to postaví sám, ale zjistil že musí dokoupit tolik věcí, že mu leží 4 kusy doma v šuplíku) Tak jestli by jsi chtěl není problém.

Naposledy upravil fikus37 26-03-2016 v 00:14 AM

Old Post 25-03-2016 v 23:53 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
healingpath
Nový Člen

Karma uživatele healingpath - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 21 

Příspěvek č. 813

Spachal/ ja se taky nejak nehodlam hrat s tym paralelnim napajenim, ne ze bych mel strach ale nac si delat vic prace a tvorit vice problemu.

Chci se jeste zeptat, co by tu kazdej odporucil ako vhodny spectrum na kvet/rust pri verech 3000k/3500k nebo 4000k? Premyslel sem ze bych vzal na ty matky dve 5000k + ostatnich 8 vse 3000k, ale mozna se mylim proto bych prosil o radu. Take by me zajimalo jestli delaji nejakou 500,600w verzi teho tveho zdroje, kde by se dali pripojit tyhle led prostred. tech boost driveru ze by ze zacatku sli tak na 30-40w a pak na 50, mozna by sem jeste nejaky v budoucnosti dokoupil ale ted me zajima hlavne toho, aby sem to uz mohl objednat.
Peknej vecer vsem

Old Post 26-03-2016 v 00:55 AM
healingpath je offline   Profil uživatele healingpath   Find more posts by healingpath   Foto galerie člena healingpath   Click here to Send healingpath a Private Message   Add healingpath to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 814

https://docs.google.com/spreadsheet...Olh06w/htmlview

Old Post 26-03-2016 v 07:15 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 815

citace:
Původní příspěvek od fikus37
Spachal, tys to měřil? Bohužel realita je úplně jiná. Já změřil Vero 29 a u kámoše CXB 3590. To co tady píšeš je špatně a můžu to dokázat fotem. Mám driver Hlg-120h-C1400 na ne jsem přiložil dva čipy s aktivním chladičem a nechal 30 min svítit. Na Vero 29 jsem naměřil 36,1 V a u CXB 35,6 V. Takže realita je ze spotřeba je 50.54w a u CXB 49,84w. To samé bude i s tou svítivosti. Pokud budu mít čas a nějakou tu korunu navíc, nechám tyto čipy změřit v integrační kouli v Liberci. A výsledky budou překvapující. Kupoval jsem čipy a driver v tronu a bavil jsem se s technikem který byl na školení přímo v továrně Cree ten mi oznámil,že tyto informace co se týká svítivosti v lm tak navyšuje kvůli konkurenci. Technologie výroby čipu u Cree a Bridgeluxu je podobná a není možné a svítivost v binu CD se liší max o 100lm. Pak jsou ještě vyšší biny, ale těch se podaří vyrobit jen pár kusů (asi za směnu). Cree bude o něco lepší, ale jak jsem viděl výsledek v hlíně pod Cree a u sebe pod Verem tak byly stejné.

No vidíš, já proměřil cca 80 CXB3590 a všechny se pohybují okolo 35V +- 0,1V při 1400mA. Co se týká toku fotonů, jediná možnost jak to relevantně zjistit je ta integrační koule. Uživatel mike na fotonmagu, zdá se, k ní má přístup (právě v Liberci). Z jeho měření můžeš vidět, že všechny Cree LEDky dávají přesně co se píše v datasheetu nebo lepší.
Naopak u Vera je šance, že ty spočítaný výsledky jsou podhodnocený a ve skutečnosti si povede líp. Je to daný absencí binů a tím, že vůbec neaktualizujou datasheet. Odpověď je opět jen v kouli.
Se zbytkem tvého postu mám trochu problém, nedává moc smysl, tak si nejsem jistý, co jsi tím chtěl říct. Na data z IS jsem fakt zvědavý.

edit: Na RIU dával stardustsailor výsledky CXA3070 a Vero29 (původní) z IS. Výsledek přesně podle předpokladu.

a.

Old Post 26-03-2016 v 08:39 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 816

@fikus37: mozna to nebyl konfliktni ton, pripadlo mi jen, ze jsi naznacoval, ze tvrdim naproste nesmysly. Ale asi to byl jen muj pocit.
V kazdem pripadku, pokud je rozdil v radu 5%, jak sam pises, nemyslim si, ze by to bylo neco podstatneho, to uz se da povazovat i za chybu pri mereni.

S temi VERo29 to je opravdu zajimave, 120V by melo opravdu s rezervou stacit na tri chipy v serii bez problemu. Pri proudu 1.4A by melo byt jak podle tabulek na RIU, tak podle datasheetu Bridgeluxu napeti cca 37V. I na tech 2.1A to je okolo 38V. Takze bud je chyba na MW zdroji a neni schopny dodat 120V, nebo je problem u tech VERO29 COB, pripadne jsou nejake ztraty na kabelazi (pouzivas na propojeni kabelaz s dostatecnym AWG?).
Chtelo by to zmerit na jednom chipu, pri 1.4A, kolik voltu ma.

Zkusenosti sem piseme vsichni, jak vidis. I kdyz ja mam ten svuj pest s levnym panelem zdokumentovany na ICM, ne zde. Slo o svetlo Vipar "450W" (realny prikon cca 230W vcetne ventilace a ztrat na driverech), plocha 1m^2 a hlina.

Co se tyce toho mereni, budeme radi, pokud sem pak hodis vysledky. Ale zmereni jen ve svetelnem vykonu v lumenech je sice hezke, ze se porovnaji realne vysledky s datasheety, pro ucely fotosyntezy nas take zajima treba spektralni krivka atd. Lumeny jsou pro lidi .. A Mika pozdravuj, 'potkavame' se na fotonmagu :]


@healingpath: co se tyce spektra, ja volil 3500K. Mam to hlavne na kvet, ale ani rust by pod tim nemel byt, podle zkusenosti jinych, zadny problem, jen se slecny nebudou asi moc tahnout do vysky. Ciste na rust nebo matkarnu nebude tech 5000K take nic proti nicemu. Ted zkousim dokonce svetlo se sesti XML-U2 5000K-8500K (plocha 70x40cm, pouze 12W) a take v pohode (matky, rizky). Ale az prijde 10 kusu objednanych XM-L2 T6 4500, vymenim je za stavajici, preci jen to je uz hodne na hrane.

Ty zdroje, co jsem kupoval, maji na e-shopu v nabidce jen do 400W varianty. Ale zkus tam zavolat, obchodnik mi dal cislo na technika, ktery sice ten den mel pry autonehodu, ale do druheho dne se mi ozval a asi 20 minut jsme resili vsechno mozne, byl opravdu hodne sdilny a byl rad, ze nekoho neco zajima :]
Libi se mi, ze zdroje jsou urcene do prumysloveho prostredi, snad toho tedy dost vydrzi. Ale i tak mam radeji zdroje dva, prave kvuli 'zaloze', pokud by jeden odesel.
Mimochodem, ted o vikendu maji docela fajn slevy, pokud o tom uvazujes, doporucuji vyuzit.

600W a silnejsi zdroje na paralelni zapojeni hledat treba na ebay, ale je to sazka do loterie. Treba tohle: http://www.ebay.com/itm/-/261991964158 .
600W 36V, 88% ucinnost, regulace by sla pouzit napetova (rozsah regulace 32-39V), odolnost do 50°C a 90% vlhkosti.

Old Post 26-03-2016 v 16:14 PM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:27 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 49 50 51 52 53 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
21-11-2023 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani IV. - 648 odpovědí
17-02-2018 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani III. - 1011 odpovědí
21-04-2014 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani I. - 1016 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5237500 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív