Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Teplota ovlivňující růst rostlin ?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 17

Jagditrax: No hele, od doby co jsem tu psal , jsem o něco dále. Mám thread v galerii zde..
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=59882

Teplotu jsem stáhnul na nějkaých 27°C a teď co se blíží zima to bude už jen snažší... Vlhkost jsem měl zpočátku i kolem 80-90%, teď už jí stahuju, nechávám jim mezi 50-60%

Kytky už si asi zvykly :-D ty největší už nechávám jít do květu, ale je otrava to denně vyndavat ze skříně do tmy...
Fotky jsou starší, momentálně nemám foťák, potom hodím zase nějaké

Old Post 04-11-2011 v 16:35 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jagditrax
Stálý Člen

Karma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 329  

Příspěvek č. 18

citace:
Původní příspěvek od Wrath
Jagditrax: No hele, od doby co jsem tu psal , jsem o něco dále. Mám thread v galerii zde..
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=59882

Teplotu jsem stáhnul na nějkaých 27°C a teď co se blíží zima to bude už jen snažší... Vlhkost jsem měl zpočátku i kolem 80-90%, teď už jí stahuju, nechávám jim mezi 50-60%

Kytky už si asi zvykly :-D ty největší už nechávám jít do květu, ale je otrava to denně vyndavat ze skříně do tmy...
Fotky jsou starší, momentálně nemám foťák, potom hodím zase nějaké


Zdar,
tak do toho dredu nahadz nejake foto, nech je na co pozerat.
Inak to ohladne teploty a fotosyntezy si si mohol spoko najst na nete http://cs.wikipedia.org/wiki/Fotosynt%C3%A9za , ked to popozeras, tak budes mat nejaku predstavu co a preco. info nikdy nie je dost

No, a tiez sa tesim na zimu nemusim tak kruto chladit. Idem dokoncit tuning kumbalu, bo je na case nieco spachat
zatial
J

Tenkrát poprvé 400W, White Widow
2. pokus 400W, 3xPepr, 3x Apollo 11
400 W - SA, SMBOG, C99xNL, CH, CGxEN
1. Bubbler 400w MH/HPS, California indica
ST3, SMBOG, CGxEN, LO, 400 W MH/HPS bubbler

Old Post 04-11-2011 v 19:29 PM
Jagditrax je offline   Profil uživatele Jagditrax   Find more posts by Jagditrax   Foto galerie člena Jagditrax   Click here to Send Jagditrax a Private Message   Add Jagditrax to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
growesweden
Stálý Člen

Karma uživatele growesweden - 39% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 168 

Příspěvek č. 19

Nad 30 stupňů Celsia se zastavuje fotosynteza,kytka stagnuje ,nepřijmá všechny živiny a umírá.Je to pro kytíz stres a vlivem tohoto i když kytky přežijí bude znát na kvalitě a množství úrody.
Je to tu vcelku hezky obsáhle napsané...Důležité je hledat.Zkus třeba fotosynteza,atp.
Edit: vliv teploty na kytky -napiš do hledání a uvidíš kolik toho tady je. Šup,šup;)

Old Post 19-11-2011 v 13:53 PM
growesweden je offline   Profil uživatele growesweden   Find more posts by growesweden   Foto galerie člena growesweden   Click here to Send growesweden a Private Message   Add growesweden to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Blackous97
Stálý Člen

Karma uživatele Blackous97 - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 143  

Teplota Příspěvek č. 20

Zdar vsici, mam skrin v kulne a potrebuju vyladit teplotu.

Kolik °C muzu mit v noci a kolik ve dne??

Takze mi prosim napiste: MAX a MIN teploty ve dne
MAX a MIN teploty v noci

A myslite ze by vadilo kdybych tam mel stejnou teplotu ve dne i v noci??
Treba ze bych mel ve dne 25° a v noci taky 25° ?

Diky

Old Post 30-11-2011 v 19:46 PM
Blackous97 je offline   Profil uživatele Blackous97   Find more posts by Blackous97   Foto galerie člena Blackous97   Click here to Send Blackous97 a Private Message   Add Blackous97 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Blackous97! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 21

noc: ninimalne 18C a max 22 nikde pisou max 20, no nevim a den 20-29 a nikde pisou 23-32 ale nesel bych v noci pod 18 a ve dne pres 30 pokud mozno. peace 25 na noc je dost si myslim... pres den v poho a to jako myslis ze ti to lampa neohreje? ze pocitas se stejnou teplotou ve dne v noci?

Old Post 30-11-2011 v 19:49 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 22

http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=31090
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=33153
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=34080
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=39271
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=60189
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=47332
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=2744
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=55657



....sem to spoji s nějakejma už založenýma tématama a pročti si to celý , čau Hlava

Old Post 30-11-2011 v 20:01 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ReeJack
Stálý Člen

Karma uživatele ReeJack - 78% PěstitelskáKarma uživatele ReeJack - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 23

jo naši se taky divili když měli v zimní letní zahrádce 50 stupňů že jim to tam nejde ... ae to nevysvětlíš... aspoň mi udělali nějaký semínka ...

ReeJacks LED box


CO JSOU TO LEDKY !!!

Výroba másla a Cookiesek

Old Post 09-12-2011 v 10:27 AM
ReeJack je offline   Profil uživatele ReeJack   Find more posts by ReeJack   Foto galerie člena ReeJack   Click here to Send ReeJack a Private Message   Add ReeJack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
durmanek
Nový Člen

Karma uživatele durmanek - 47% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 24

Hmm, že já fyzioekologii rostlin prospal:-) ale mlhavě si něco vybavuji.
je rozdíl mezi teplotou vzduchu a kontaktní teplotou listu. Tu ovlivňuje ozářenost, otevřenost průduchů(výpar vody) a proudění vzduchu kolem lisů (snižování vlhkosti v okolí listu tudíž se muže víc odpařit a tím i ochladit)

Teplota 24/25 je optimum u ideální rostliny s C3 fotosyntézou (modelový organizmus takže asi tabák a kyti by to mohlo mít podobný) s C3 fotosyntézou. Ale samo, že sou tu odchylky, taková sibiřská vrba bude mít asi úplně jiný optimum a myslím, že malý rozdíly budou i mezi jednotlivými kultivary. Takovej netřesk davá s přehledem 70.

No a proč je to problém?
Rostlina se samozřejmě dokáže vyšší teplotě efektivně bránit řadou různých mechanizmů to ale stojí energii, která mohla být využita na růst, kromě toho dochází ke konformačním změnám ve fotosystémech jako rozvolnění gran, odpoutání anténních systému a tím pádem snížení učinosti fotosyntézy. A to my nechceme protože v konečným důsledku to znamená snížení výnosu.

Old Post 13-12-2011 v 22:33 PM
durmanek je offline   Profil uživatele durmanek   Find more posts by durmanek   Foto galerie člena durmanek   Click here to Send durmanek a Private Message   Add durmanek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 25

http://grower.cz/forum/showthread....9941#post909941

Old Post 14-12-2011 v 00:32 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H.U.L.
Stálý Člen

Karma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 26


Nechci se tady hádat. Jen taková ukázka, že i při teplotě 12°C v noci může mít ganja dobrý paldy. Neznamená to, že se jim nemohlo dařit líp, ale jde to. Hlavně si myslím, že kytky ze semínek to zvládaj líp jak řezy. Alespoň já mám tu zkušenost.

Old Post 17-01-2013 v 21:28 PM
H.U.L. je offline   Profil uživatele H.U.L.   Find more posts by H.U.L.   Foto galerie člena H.U.L.   Click here to Send H.U.L. a Private Message   Add H.U.L. to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H.U.L.
Stálý Člen

Karma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 27

Neříkám sakra, že je to nějakej důkaz na přepsání FAQ. Když mi nevěříš, že tam ty moje kytky měly v noci takovou kosu, tak k sobě nemůžeme mít žádnej respekt a nebudu se o tom dál s tebou bavit. Nebo se to spíš ani nedá, když vždycky začneš hysterčit.

Old Post 17-01-2013 v 23:39 PM
H.U.L. je offline   Profil uživatele H.U.L.   Find more posts by H.U.L.   Foto galerie člena H.U.L.   Click here to Send H.U.L. a Private Message   Add H.U.L. to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 28

nemazat , jeste ta karma .......

Naposledy upravil Hlava 06-04-2013 v 19:23 PM

Old Post 17-01-2013 v 23:48 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H.U.L.
Stálý Člen

Karma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 29

V obou příspěvcích píšu v noci. Přes den se to s lampou zvedlo, ale rozdíl byl taky v teplotě u vršků a dole u květináčů. A pokud vím, tak tys taky říkal, že to nejede i při vyšší teplotě, takže když řeknu, že tam v noci bylo asi 12-16 a ve dne 18-23, tak mě stejně nařkneš, že jsem lhář a to já nemám za potřebí. Podle mě to kvete, ale pomaleji listnatěji a s menším výnosem. Klidně mi dej k-, když myslíš, že tady lžu. Já si stojím za svým. Navíc jsem se tady jen podělil o svůj názor a o podložených pokusech za účelem přepsání nějakýho faqu nebyla řeč. Tak si rej na svým záhonku a ne do mě. Jestli na mě chceš zapůsobit, tak se odvolavej na nějakej serioznější zdroj než na faq.

Old Post 18-01-2013 v 00:29 AM
H.U.L. je offline   Profil uživatele H.U.L.   Find more posts by H.U.L.   Foto galerie člena H.U.L.   Click here to Send H.U.L. a Private Message   Add H.U.L. to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H.U.L.
Stálý Člen

Karma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 30

Pokud vím, tak jsi někde psal, že pod 18 stuppnu, nebo kolik to bylo, to nejede. A ty vyssi teploty byly stejne jen u vrcholku kde hreje lampa. Jinak, byl tam pasivni pritah z venku, kde teplota se samozrejme meni, ale jestli si pamatujes prosinec 2010 kdy padaly teplotni rekordy a venku bylo obcas i -15. Takze v pestirne mohlo byt nekdy vic, ale nekdy aji min nez tech dvanact v noci. Byla to o hodne krutejsi zima nez letos a prisla brzo. Kazdopadne ty ses me neptal kolik sem tam mel ve dne, ale hnedka jsi me zacal shazovat, ze lzu. Napisu v noci a ty hnedka: "jasně celej den 12". Ses asi hodne natesenej hnedka nekoho setrit. Z toho co mi tady pišeš vidim jen kolik je optimum a ne pri kolika stupnich kytka prestane fungovat a zdecha. A vubec nechapu jak s tim souvisi 50°C a nejakyma jehlicnananama. A taky nechapu proc mi posilas odkaz, kde se nekoho ptas jak prisel na deset stupnu.
Edit: Hlavni jsou nejspis stejne teploty u korenu a vzhledem k tomu, ze byly vysssi a pritah dole, tak tam si na tech 20 ani nesahli. A pritom vykvetly slusne.

Old Post 18-01-2013 v 09:37 AM
H.U.L. je offline   Profil uživatele H.U.L.   Find more posts by H.U.L.   Foto galerie člena H.U.L.   Click here to Send H.U.L. a Private Message   Add H.U.L. to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H.U.L.
Stálý Člen

Karma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 31

Vyplyvalo to z kontextu. Serem na to. Ja jsem vedel, ze to nemam vubec posilat. Zas je z toho hadka akorat. Nikoho jsem nechtel presvedcovat, jenom sem prihodil svou zkusenost, nemam to overeny vice nez par pokusama a kolik sem kde mel namereno ti nijak nedokazu, takze to ukonceme.

Old Post 18-01-2013 v 12:31 PM
H.U.L. je offline   Profil uživatele H.U.L.   Find more posts by H.U.L.   Foto galerie člena H.U.L.   Click here to Send H.U.L. a Private Message   Add H.U.L. to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jestedman
Stálý Člen

Karma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 977 

Příspěvek č. 32

.

Být za debila je opravdu náročné, konkurence je vysoká.

Naposledy upravil jestedman 11-03-2013 v 20:22 PM

Old Post 19-01-2013 v 08:48 AM
jestedman je offline   Profil uživatele jestedman   Find more posts by jestedman   Foto galerie člena jestedman   Click here to Send jestedman a Private Message   Add jestedman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:33 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7412110 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív