Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Teplota ovlivňující růst rostlin ?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Dragan
Nový Člen

Karma uživatele Dragan - 5% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 23  

teplota rastliny Příspěvek č. 1

Ludia pri akej teplote rastlina prestava dostavat ziviny?este kvitne ale chyba tomu tak 2tyzdne na koniecno a neviem ci prezije


inac je to no name a sisky su take biele

Old Post 27-08-2010 v 14:26 PM
Dragan je offline   Profil uživatele Dragan   Find more posts by Dragan   Foto galerie člena Dragan   Click here to Send Dragan a Private Message   Add Dragan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pepas
Stálý Člen

Karma uživatele Pepas - 96% PěstitelskáKarma uživatele Pepas - 96% PěstitelskáKarma uživatele Pepas - 96% PěstitelskáKarma uživatele Pepas - 96% PěstitelskáKarma uživatele Pepas - 96% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 119  

Příspěvek č. 2

Rostlina dostava ziviny, dokud nezamrznou koreny. :-)) Predpoklam ale ze te spis zajima teplota cca. 10°C, pri ktere dochazi ke zpomaleni az uplnemu zastaveni rustu/kvetu. Jinak par slunnych dni pro palky by se nam outdooristum hodilo asi vsem. Neboj se, kytky ti jeste v pohode dozrajou. Ja letos nemam sklizeny jeste nic a pozdni modely budu rad kdyz pujdou na kosu koncem října neb začátkem listopadu.

Mnoho různá pole + strom? - Outdoor 2011

Kytky na stromě - Outdoor 2010

Old Post 27-08-2010 v 15:31 PM
Pepas je offline   Profil uživatele Pepas   Find more posts by Pepas   Foto galerie člena Pepas   Click here to Send Pepas a Private Message   Add Pepas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dragan
Nový Člen

Karma uživatele Dragan - 5% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 3

citace:
Původní příspěvek od Pepas
Rostlina dostava ziviny, dokud nezamrznou koreny. :-)) Predpoklam ale ze te spis zajima teplota cca. 10°C, pri ktere dochazi ke zpomaleni az uplnemu zastaveni rustu/kvetu. Jinak par slunnych dni pro palky by se nam outdooristum hodilo asi vsem. Neboj se, kytky ti jeste v pohode dozrajou. Ja letos nemam sklizeny jeste nic a pozdni modely budu rad kdyz pujdou na kosu koncem října neb začátkem listopadu.

Sak vies no....taze necham nech to dozreje hej?este to fakt chyba tak 2tyzdne no ale hlasia v noci nizke teploty do 4stupne na tyzden takze sa bojim

Old Post 27-08-2010 v 18:09 PM
Dragan je offline   Profil uživatele Dragan   Find more posts by Dragan   Foto galerie člena Dragan   Click here to Send Dragan a Private Message   Add Dragan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od Pepas
Rostlina dostava ziviny, dokud nezamrznou koreny. :-)) Predpoklam ale ze te spis zajima teplota cca. 10°C, pri ktere dochazi ke zpomaleni az uplnemu zastaveni rustu/kvetu. Jinak par slunnych dni pro palky by se nam outdooristum hodilo asi vsem. Neboj se, kytky ti jeste v pohode dozrajou. Ja letos nemam sklizeny jeste nic a pozdni modely budu rad kdyz pujdou na kosu koncem října neb začátkem listopadu.


Hele a jaks si na to přišel ?? Tady ve FAQ je minimum pro růst 20°C , pod tuhle teplotu uz rostlina značne zpomali svuj metabolismus , metabolismus je za á fotosyntéza za bé dychání za cé kvašení (fermentace) za dé heterotrofie a za é minerálni vyziva rostlin . Tak pod á spadá vnějši faktory fotosyntézy a to je - teplo: optimum 15–20 °C, nejvíce 25–30 °C , dalsi vec ktera je o teplote je za bé dýchaní , to má jak víš dva druhy anaerobní a aerobni fázi a u té je teplo: optimum 30 °C. > 45 °C snížen. > 50 °C enzymatické změny (zastavení růstu); jehličnany až do –25°C .......takze zase pouzijem matematiku a udelam průmer , vychazi mi to nejakejch 21,25°C kdyz u fotosyntezy pripoctu i položku "nejvice" tak to vyjde 23,3333°C , takže jak jsi přisel na 10stupnů ? A jinak sem ti citoval z biologie rostlin pro středni školy , schvalne sem tam dopsal ty jehličnany , mysliš ze v -25stupnich nemaj zamrzle kořeny ? Prosim než tady začneš neco nekomu tvrdit tak si to laskve ověř nejlepe vyzkoušej nafot a pak ukaz , budes pak uctivany experimentator , diky mej se Hlava


citace:
Původní příspěvek od Dragan
Ludia pri akej teplote rastlina prestava dostavat ziviny?este kvitne ale chyba tomu tak 2tyzdne na koniecno a neviem ci prezije


inac je to no name a sisky su take biele


Cau no většina zakladnich informaci je ve FAQ , http://grower.cz/pestovani/navody/? , tak se tam podivej , jestli neco nenajdes použij hledani http://grower.cz/forum/search.php? a kdyz se nepovede tak mi napis , měj se Hlava

Old Post 27-08-2010 v 22:21 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Teplota ovlivňující růst rostlin ? Příspěvek č. 5

Ahoj,

Zajímá mě otázka teploty v boxu. Všude se tu píše o dodržení určité teploty, ale v podstatě jsem se nedozvěděl, proč to tak je a co se stane, když je teplota vyšší, než tu většina lidí doporučuje.

Slyšel jsem i ten názor, že po překročení určitého teplotního bodu se v rostlině zastaví proces fotosyntézy a začne vypařovat vodu k jejímu ochlazení, jak to ale vlastně je, když vytvářím uměle vlhkost ?

Proč se ptám, v realu je pro mě teď velmi obtížné teplotu nějak dobře regulovat a pohybuje se mi kolem 30-37 stupňů. Pokud běží ventilace skříně, samozřejmě jde dolu teplota, ale i vlhkost, což e v době růstu poměrně problém.

Pokud už podobná otázka někde je, prosím o přesunutí a omlouvám se. Hledal jsem.

Old Post 03-10-2011 v 13:31 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MDe_
Hulk Gardener

Karma uživatele MDe_ - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 1130  

Příspěvek č. 6

http://grower.cz/pestovani/navody/o...tirny/3.html#18

Old Post 03-10-2011 v 13:37 PM
MDe_ je offline   Profil uživatele MDe_   Find more posts by MDe_   Foto galerie člena MDe_   Click here to Send MDe_ a Private Message   Add MDe_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

Ano, to jsem četl.

Ale skutečně bych rád věděl, jaké vlivy a chování to v té kytce vyvolá. přecejen, kytky mě i tak rostou. Listy deformované nejsou, nejsou ani spálené.

Old Post 03-10-2011 v 13:47 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MDe_
Hulk Gardener

Karma uživatele MDe_ - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 1130  

Příspěvek č. 8

Jak tobě se dýchá a jak se cítíš při 37 a při 28 ?

Old Post 03-10-2011 v 14:22 PM
MDe_ je offline   Profil uživatele MDe_   Find more posts by MDe_   Foto galerie člena MDe_   Click here to Send MDe_ a Private Message   Add MDe_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 9

Ano, jistě. Ovšem to je jen demagogie, nikoli odpověď na to, co se v kytce odehrává.

Old Post 03-10-2011 v 14:36 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Re: Teplota ovlivňující růst rostlin ? Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od Wrath
Ahoj,

Zajímá mě otázka teploty v boxu. Všude se tu píše o dodržení určité teploty, ale v podstatě jsem se nedozvěděl, proč to tak je a co se stane, když je teplota vyšší, než tu většina lidí doporučuje.


Co se stane když je teplota vyšší než tu většina ( všichni) doporučuje? Chcípne ti to.

A teď jistě namítáš že ti to přeci báječně roste, ale růstová fáze je na tohle v klidu, vem si že například venku přes léto kytka snáší v poledne teploty přes 40+ stupňů na slunci.


No a jakmile přepneš na květ ta podle mne budeš pozorovat nasazení květu, zaschnutí květu , chcípnutí kytky.

Old Post 03-10-2011 v 14:48 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SmallDudeZombie
Stálý Člen

Karma uživatele SmallDudeZombie - 86% PěstitelskáKarma uživatele SmallDudeZombie - 86% PěstitelskáKarma uživatele SmallDudeZombie - 86% PěstitelskáKarma uživatele SmallDudeZombie - 86% PěstitelskáKarma uživatele SmallDudeZombie - 86% PěstitelskáKarma uživatele SmallDudeZombie - 86% PěstitelskáKarma uživatele SmallDudeZombie - 86% PěstitelskáKarma uživatele SmallDudeZombie - 86% PěstitelskáKarma uživatele SmallDudeZombie - 86% PěstitelskáKarma uživatele SmallDudeZombie - 86% PěstitelskáKarma uživatele SmallDudeZombie - 86% PěstitelskáKarma uživatele SmallDudeZombie - 86% PěstitelskáKarma uživatele SmallDudeZombie - 86% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 277  

Příspěvek č. 11

čau, ja si myslim že je to jednoduše pro kytku stres. Vím, že když měl kámoš v boxu vysoké teploty, palice mu proste skoro nerostly.

2005; 1.st IN. 150w; Mazar, mendocino madness, U-Scrog ;
2008; Balcón. 1GWS ;
Ovlivnuje charakter pěstitele vysledný produkt a účinky cannabisu ? ;
2009; Hashberry, Honeybee, Purpurea ;

Legalizace.cz
Prožitek akutní intoxikace kanabis

мы в неба, в неба, в неба в небаaaa !!!

Old Post 03-10-2011 v 15:36 PM
SmallDudeZombie je offline   Profil uživatele SmallDudeZombie   Find more posts by SmallDudeZombie   Foto galerie člena SmallDudeZombie   Click here to Send SmallDudeZombie a Private Message   Add SmallDudeZombie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 12

Masterblaster: Myslíš teda, že při růstovém stadiu to kytce nevadí ?

Nejde o to, že mě to ( zatím ) roste. Zajímá mě co to s rostlinou dělá.

Pokud je to ale, tak jak píšeš, tak ve stádiu květu pro mě ta teplota už nebude problém. Jde mi o to, že nedokážu držet vlhkost a zároveň teplotu na stanovených hodnotách. V květu, už nebude potřeba taková vlhkost.

Old Post 03-10-2011 v 16:00 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bluebug
Nový Člen

Karma uživatele bluebug - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 13

Hele když jsem jel v těch letních pařákách tak jsem měl podobnej problém. Dal jsem zvlhčovačku na max. a zapnul na max odtah. Vlhkost nebyla nějak extra vysoká a musím říct že kytky vypadají teď v půce květu hodně dobře a rozhodně jim ta nižší vlhkost neublížila, aspoň né tak jak by jim ublížilo těch 37 stupňů. Toť můj poznatek

Grower 4 ever

Old Post 03-10-2011 v 17:22 PM
bluebug je offline   Profil uživatele bluebug   Find more posts by bluebug   Foto galerie člena bluebug   Click here to Send bluebug a Private Message   Add bluebug to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 14

vysoké teploty venku na prostoru otevřeného foliáku při slunku přes den nevadí a klidně i 40stupňů na slunku jen je potřeba ráno pořádně prolít(myšleno tak aby to stačilo a ne aby to plavalo na vodě do hnití kořenů!) při květu to bude horší ale s dostatkem vláhy není problém toliko OUT . U INdoor bych si troufl říct že tam asi bude potřeba toku vzduchu(průvan)a vhlčit opatrně ale zálivka musí být.(je to spíš názor ještě jsem to tak neměl )

Old Post 03-10-2011 v 17:46 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 15

Koupil jsem dnes další hodiny a snažím se to sladit na nějakou přiměřenou mez. Uvidíme.

Old Post 04-10-2011 v 03:20 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jagditrax
Stálý Člen

Karma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 329  

Příspěvek č. 16

Ono je vždy nejaké optimum a nejaké hraničné hodnoty. Rásť ti to bude aj mimo optima ale nebude to optimálne rastlina to znesie, ale v optime to bude lepšie. pre fotosyntézu je optimálna teplota okolo 24 °C (pre naše potreby). Vtedy prebiehajú procesy v rastline najlepšie. (npr. rýchlosť fotosyntézy, respirácia ...). Pokiaľ ti vlhkosť neklesne extrémne, tak sa toho neboj. 70 - 80% (začiatok) na raste je fasa ale radšej by som to asi vymenil za 50% a teplotu pod 30 °C , čo najbližšie k 24°C.
Keď chceš pochopiť procesy v rastline tak odporúčam Fyziológiu rastlín a môžeš študovať
Vlhkosť môžeš poriešiť zvlhčovačkou a teplotu odťahom, zvlhčovačkou, príťahom chladnejšieho vzduchu, cooltubou, ofukom atď. = optimalizuj svoju pestiareň v daných podmienkach.
Tu ide aj o efektivitu kedže vstupy nie sú zadarmo.

Ako to máš s vlhkosťou a teplotou?

Tenkrát poprvé 400W, White Widow
2. pokus 400W, 3xPepr, 3x Apollo 11
400 W - SA, SMBOG, C99xNL, CH, CGxEN
1. Bubbler 400w MH/HPS, California indica
ST3, SMBOG, CGxEN, LO, 400 W MH/HPS bubbler

Old Post 28-10-2011 v 23:47 PM
Jagditrax je offline   Profil uživatele Jagditrax   Find more posts by Jagditrax   Foto galerie člena Jagditrax   Click here to Send Jagditrax a Private Message   Add Jagditrax to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:10 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6819050 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív