Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
hoj hulici, nevim jestli uz tu byla rec o gsm brane (necetl sem to cele). pridavam odkaz na 6 ruznych gsm bran. http://home.tiscali.cz/ca247012//index.htm
Doufam ze se vam to bude hodit.
pavsedl: jestli to řídíš přes serial, tak by nebylo špatný řídit to pomocí Palma (PDA). staršího Palma seženeš za 1000,-. a žere určitě míň než PC. na baterkách vydrží několik hodin. až se Palma naučím pořádně programovat, tak s do toho chci pustit. zatím ti držím palce. K+
PDA mi do ruky nikdy nepřišlo a počítám, že v nejbližší době ani nepřijde .. tudíž s tím nemám zkušenosti, ale věřím, že to nebude takový problém. Tak ať ti to jede ... :-)
no jestli budeš ten program dělat třeba v "C", tak možná nebude až takový problém ho naportovat na PalmOS. uvidíme co se bude dát dělat. ješte by to chtělo webovou kameru, ať přes inet můžeš sledovat, jak se kytím daří . a co třeba dálkově ovládaný rameno na který bys mohl přichytit různý nástroje (nůžky apd.). to by byl nářez. v práci by ses napíchnul domů a ošéfoval si celou pěstírnu.
No, takovou "beta" verzi prográmku mám napsanou v Delfách, neni to přeci nějak časově náročný na výpočty ... Webovou kameru mám taky v plánu, ale až po rozjetí takovejch těch základních věciček. Tady je ějakej výřez z toho mýho prográmku ...
Původní příspěvek od Deu Už dlouho nosím přání, abych se zbavil všech těch digitálních časovačů, termostatů a jiného harampádí, a udělal skutečný a inteligentní systém řízený počítačem, který bez mé přítomnosti obstará všechna elektrická zařízení, která v pěstírně využívám - světla, ventilace, topení, zalévání, atd.
Rád bych se konečně do stavby tohoto systému pustil a výsledky, plány a software pak publikoval tady, aby i ostatní mohli využít této vychytané technologie.
Nedisponuji znalostí návrhu elektrotechnických zařízení (i když jsem schopen je bez problémů zbastlit), proto bych rád všechny co mohou pomoci požádal, aby se do tohoto díla pustili. Já sám přispěji formou naprogramování obslužného programu.
Nyní již k samotnému zařízení, jak že by mělo vypadat, a jak by mělo fungovat ?
Platforma pro tento stroj pravděpodobně zpočátku Win+Delphi, později bych spáchal i port pro Linux (zvláště výhodné, lze použít miniaturní stroj který bootuje z compactflash karty, a lehce se zde upgraduje firmware (nebo spíše groware )).
Software samotný bude nejen řídícím prvkem, ale též archivátorem všech naměřených hodnot, ze kterých lze pak získat poměrně přesné informace, které pomohou při vyhodnocování výsledků. Nedílnou součástí software bude i databáze pěstování, kolikrát jen potřebujeme udělat spousty poznámek k desítkám rostlin o jejich vitálnosti a růstu. Můžeme rovněž vychytat unikátní index výnosnosti, který bude sloužit pro porovnání úspěšnosti růstu. Možnosti jsou neomezené - automatizace věskerých procesů v nepřítomnosti, jako i zalévání a mixace hnojiva, nebo kontrola a ovládání vzdálené pěstírny po modemu.
Jako základ hardware mi přijde nejrozumnější LPT port pro PC, snadno se programuje a dá se jím ovládat poměrně rozsáhlá řada zařízení.
Nyní přichází na řadu ono interface LPT <> pěstírna. Bude mít dvě části, výstupní (opticky oddělené D/A výstupy s relé), a vstupní (optiky oddělené napěťové A/D vstupy). Vstupy by měly být jednotně kompatibilní s jakýmkoliv modulem snímače, tj. teplota, světlo, ph, ec, vlhkost, atd.
Pro začátek by se dalo začít s osmi vstupy a osmi výstupy, ale nejlepší by bylo jednotku koncipovat jako neomezeně rozšiřitelnou, pro řízení i větších pěstíren.
Takže kdož má potřebné znalosti a zájem, toho vyzívám ať se ozve, můžeme společně vyrobit skutečně unikátní věc, která by jinak stála desetitisíce.
cus all techniks to sem presne potreboval a celou dobu hledal )
to: Loki
vím o čem mluviš mam na stole interfejs SIKOVNÁ karticka ma 16 dig.vstupu nebo vystupu podle toho jak tam prehazis optocleny a 8 analog.vystupu coz mi je na nic ale 4 analog. vstupy 0-5v rozliseni 256 kroku prave pro T,Rh,pH,Ec, a jesti toho je malo muzes vzit jeste jednu a napojit ji za ni a zas to upgrejdujes o dalsich 16dig.vstup-nebo-vystup a 4analog.vstupy )
je to pripojeny k Pc prez paralerní port a nebo muze fachat samostatne jako plc /programe logic control / ale ztrati se tim moznost logovaní namerenich hodnot stemi prevodniky pro pH a Ec je sraní jak svine nechlede o kalibraci ! resil sem to puframa o znamích hodnotach 4 a 7 teplotu sem zkalibroval podle multimetru metex s teplotnim cidlem zavreny v mrazaku spolu s cidlem kteri sem meril odpor pak hodnoty pokojove teploty no sraniho tri prdele )) ale stou vlhkosti si nejsem porad jistej nemel sem to s cim porovnavat a ty uz mas neco vychytanyho ? porebovl bych poradi ci setrojit v vizual basicu program pro tenhle interface vtom sem naprosta lama zatim jedu pouze jako plc ze to mam pc naprogramovani nemonickem kodu a nality do pameni na karte
to : pavsedl
good prace k+ molby si poskytnout ten program min zkuseným amaterum v programovani jako sem napriklad ja ) a ostatni amatersti elektronici ) ? at muzou zacit bastlit a zkouset jinak je jim ten planek k H***u ))
to : b3tl jo jo je to z gm od vellmana stoji to 3500,- interface +2500 samotatní rizení + 500,- po domacku vyrobena vykonová cast a cca 6000 sondy Ec, pH, t,Rh s prevodnikama a strasne moc casu nez vse zkompletujes uvedes do chodu vytvoreni programku na miru v ve vizual basiku (delal kamos HorY diky moc ) a zkalibrujes a vychytas vsechny mouchy ) tak je to na dobrej trictvrte roku laborovaní a vztekani )
Mohl bys prosim napsat nejaky podrobnosti ohledne toho jaky pouzivas teplotni cidlo??? Potrboval bych podrobnosti ohledne toho mereni teploty a vlhkosti... Muzes to prosim trochu vic popsat??? Diky...
Jako teplotní čidlo jde použít několik typů odporů závislých na teplotě NTC nebo PTC, např. 100KOhm. Nejlepší je vybrat nejcitlivější na změnu teploty. Vlhkostní čidlo jsem použil MSC 307, lze sehnat např. u fy. GES. V závislosti na jejich hodnotě se mění frekvence časovače 555, kterou měříme počítačem.
to pavsedl:
jak sem to tu celý pročítal, tak mi to připadalo jeko velmi realné, takže bych do toho šel. Více méně sem si už s něčím podobným hrál, ala moje znalosti jsou velmi chabé, takže ..... . Mám takovou otázku: když bubu vycházet z tvého zapojení teplotního a vlhkostního čidla, tak jsem schopen načíst do kompu nějakou hodnotu, ale jak ji převést na skutečnou teplotu nebo vlhkost ???
Nebo co takhle uveřejnit aspoň beta verzi tvého softu ???