Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Projekt - automatizace pěstírny pomocí počítače
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 6 7 8 9 10 »
Autor
Téma 
pavsedl
Stálý Člen

Karma uživatele pavsedl - 88% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 35  

Příspěvek č. 113


Tomu se říká kalibrace, nebo taky cejchování. V podstatě si zvolíš nějakou referenční teplotu ( vlhkost ) tak, že vezmeš nějaký přesnější teploměr ( vlhkoměr ) a až na něm bude např. 25°C ( u vlhkosti třeba 60% ), tak odečteš pomocí programu frekvenci na jednom ze vstupů portu COM1 ( např. DSR nebo CTS ). Pak to samé zopakuješ pro další teplotu ( vlhkost ), např. 40°C. a odečteš frekvenci. Získáš tak dva body, každý určený teplotou a frekvencí, viz obr. ... Z toho získáš funkci popisující změnu frekvence v závislosti na teplotě a tuhle funkci si napíšeš do svýho programu pro měření ...

takhle může vypadat funkce, která bude měřit frekvenci na vstupu DSR a CTS:


function Frekvence (Kanal: Integer): Real;
var citac, stary, vstup : Integer;
begin
citac := 0;
RealTime(true);
Case Kanal of
1: begin
stary:=DSR;
TimeInit;
while TimeRead < 100 do
begin
vstup := DSR;
if vstup > stary then citac := citac +1;
stary := vstup;
end;
end;
2: begin
stary:=CTS;
TimeInit;
while TimeRead < 300 do begin
vstup := CTS;
if vstup > stary then citac := citac +1;
stary := vstup;
end;
end;
end;
Frekvence := citac;
Realtime(false);
end;


a pak se spočte teplota např takto :

Teplota:=(Frekvence(2)-18.08)/4.76;

.. I po špatné sklizni je třeba zasít
...
Passion #1 250 W

Old Post 04-03-2004 v 17:39 PM
pavsedl je offline   Profil uživatele pavsedl   Find more posts by pavsedl   Foto galerie člena pavsedl   Click here to Send pavsedl a Private Message   Add pavsedl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pavsedl
Stálý Člen

Karma uživatele pavsedl - 88% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 35  

Příspěvek č. 114

Sorry za to zarovnání zdrojáku ...

.. ještě jsem chtěl dodat, že v tomhle případě je nutno si sehnat knihovnu pro ovládání portu COM. Jinak je možno napsat program např. v C a zde si zařídit přístup k portu jinak ...

.. I po špatné sklizni je třeba zasít
...
Passion #1 250 W

Old Post 04-03-2004 v 17:42 PM
pavsedl je offline   Profil uživatele pavsedl   Find more posts by pavsedl   Foto galerie člena pavsedl   Click here to Send pavsedl a Private Message   Add pavsedl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fernetman
Stálý Člen

Karma uživatele fernetman - 62% Pěstitelská

Registrován: Aug 2003
Příspěvků: 150  

Příspěvek č. 115

V pascalu sem si taky hrál s Com1, takže opráším své znalosti (nic jiného než pascal a html neumim) a zkusím. Možná, že bych to měl zvládnout i během zítřka nebo já se do toho pustím hned na nepájivém poli, nějaké vhodné součástky snad najdu (prubnu to s tou teplotou). Dík za pomoc.

Old Post 04-03-2004 v 18:07 PM
fernetman je offline   Profil uživatele fernetman   Find more posts by fernetman   Foto galerie člena fernetman   Click here to Send fernetman a Private Message   Add fernetman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kernelerror
Grower drummer

Karma uživatele kernelerror - 94% PěstitelskáKarma uživatele kernelerror - 94% PěstitelskáKarma uživatele kernelerror - 94% PěstitelskáKarma uživatele kernelerror - 94% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 174  

Projekt "AUTO ICEBOX 150W v. 0.111 beta" Příspěvek č. 116

Tak jsem se rozhodl, ze to taky zkusim... No a zjistil jsem ze je to docela problematicky... Prozatim jsem se rozhod pro stavbu prototypu v. 0.111 beta ... Prozatim to bude zrejme starsi "ICEBOX" se 150W SHC lampou... Jako obsluzne PC mam nejakou vykopavku ktera bezi asi na 400 MHz se 128 MB RAM, a 1,6 GB diskem + stara 2x CDROM a D-Link ethernet adapter ... S nainstalovanym RedHat Linux 8.0, ktery mimochodem slape na takovym stroji jako hodinky... Po postaveni teplotniho cidla a jeho pripojeni na RS232 jsem ale zjistil ze nemam zakladni znalosti jazyka C pro ovladani portu... Takze jsem nasel dalsi vykopavku, tentokrat sqelou 286 (200 MHz), 4 MB RAM, 2x36MB HDD a 3,5" Floppy... Na ktere je nejaka mutace IBM-MS-DOS... Naninstaloval Turbo Pascal a zacal tvorit... Sestavil jsem podle knizky "Vyuziti rozhrani PC" cidlo teploty, ktere ale nefungovalo zrovna dobre, takze nakonec pomohlo az sestaveni s doporucenym zapojenim k IO od vyrobce. Pomoci klasickeho skleneneho teplomeru, hrnce, snehu a horke vody jsem pak udelal nekolik referencnich hodnot, sestavil graf a zjistil ze je nelinearni... Proto take muj digitalni teplomer ma oproti normalnimu asi +- 0,7 °C rozdil oproti "analogu" a vychytavat uz se me to nechce... Nyni uz mam postavenej i "modul" ktery ma osm digitalnich vystupu... A v Pascalu napsanej program pro jeho ovladani... Tyto vystupy budou ovladat pomoci ruznych rele: lampu, ruzne bloky vetrani a mozna i zavlazovani ci snad zvlhcovani vzduchu ( ale to jsou jen plany do budoucna, zatim se spokojim s ovladanim lampy a vetranim/topenim po zmereni teploty)... A nyni k proooblemu: potreboval bych od nekoho zkuseneho growera s programovanim pod linuxem (jazyk C) poradit jak se ovlada port RS232, protoze rozhodne nechci nechat o kyti pecovat Mrkvosoft-DOS, krome toho pocitam s propojenim s domacim serverem abych mohl z pracovni stanice ovladat skrinku... V nejblizsi dobe se budu snazit nafotit, naskenovat atd. a podat presne informace a odkazy na zdroje...
Takze radte, patrejte, ptejte se, a hlavne piste...

Naposledy upravil kernelerror 17-03-2004 v 18:13 PM

Old Post 17-03-2004 v 10:32 AM
kernelerror je offline   Profil uživatele kernelerror   Find more posts by kernelerror   Foto galerie člena kernelerror   Click here to Send kernelerror a Private Message   Add kernelerror to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Casper007
Nový Člen

Karma uživatele Casper007 - 66% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 17  

Příspěvek č. 117

2 pavsedl:
Jopodobnou "knihovnu" jsem napsal v Cpp pro Windows, potiz je v tom ze pod Linux Bude jina jediny rozumny pritup k portum ve WIn je pres API, a neni to tak tezky kdyz si to navrhujes sam. Jinak pro Delphy a Borland C++ Builder se daji sehna komponenty pro odesilani znaku, pro pristup k jednolivim bytum je programvoni slozitejsi ale kdyz na konec vystupu priradis (Nevim alekrikari by mne utloukli) mam pocit DeMultiplexor tak jsi za vodou a muzes poslila ridici znaky a mas razem osm vystupu

Old Post 29-03-2004 v 23:32 PM
Casper007 je offline   Profil uživatele Casper007   Find more posts by Casper007   Foto galerie člena Casper007   Click here to Send Casper007 a Private Message   Add Casper007 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Casper007
Nový Člen

Karma uživatele Casper007 - 66% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 17  

Příspěvek č. 118

Omlouvam s za tu cast z temi Multiplexory cele forum se uz tak toci v kruho a ja jsem se v nem staril, takze jsem to jeste nemel prectnen cele sory pavsedl. Hele jinak pokud bys mel pak zajem muzu zde uverejnit nejak anastaveni a prycipy komunikace pod Windos. Pujde to i pod Delhama, neboj i kdyz jak jsem si zvykl na C, nechci Packal uz ani videt, ale bohuzel jsem ho nezapomel

Old Post 30-03-2004 v 01:07 AM
Casper007 je offline   Profil uživatele Casper007   Find more posts by Casper007   Foto galerie člena Casper007   Click here to Send Casper007 a Private Message   Add Casper007 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kernelerror
Grower drummer

Karma uživatele kernelerror - 94% PěstitelskáKarma uživatele kernelerror - 94% PěstitelskáKarma uživatele kernelerror - 94% PěstitelskáKarma uživatele kernelerror - 94% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 174  

LINUX + C Příspěvek č. 119

tak uz dokazu ovladat mojeho "swaba" pod linuxem... hardware nejdriv otestovan v TURBO PASCALU pod DOSem - osm analogovych vystupu --- ctyri s moznosti spinani vysokych zatezi a ctyri jen na spinani 12 V vecicek (vetrani atd.) to vse galv. oddeleny od ovladaciho bloku... uz se me dela profi deska plosnych spoju pomoci osvitu a pak uz jenom osadit... jinak ted to na testovani programu je napajeny na kuprexitu jen tak a spina to 8 svitivejch diod... tak a ted k tomu programovani... takze v tom TPASCALu to slo jako po masle... vsechno fungovalo, ale ja to proste chtel pod Linux /duvody uz jsem v tomhle threadu psal/... jenze C neni zrovna jazyk ke kteremu clovek sedne a napise si program... takze po dlouhem surfovani jsem nasel FREE PASCAL pro Linux ve kterem se da naportovat a zkompilovat program skoro pro vsechny typy systemu a procesoru... takze jsem tam zkompiloval svuj kod z DOSovskyho TURBA, ale ejhle - v Linuxovym PASCALu chybi knihovny pro komunikaci s porty... Takze nakonec zvitezilo C...
Prvni krok - koupeni dvou dilu ucebnic C... No a tam je kapitolka Bitove operace a porty... Takze ted uz diody rozsvicuje muj Linux server jehoz jmeno je "grower"
No tak ted bude jeste trvat nez bude hotovej program kterej bude koordinovat vstup z cidel /zatim jenom teplomeru/, vetrani/topeni, a periodu sviceni...

First-Time-Inbox-Grow; 150W; HYDRO-Drip; + PC automatizace <ZASAZENO>...
Project GreenHouse => OUT 04 by Kernelerror

Sviť si pro radost, bude toho vždycky dost...

-------------------------
!!! ŠHOT ME DOWN !!!
-------------------------

Old Post 30-03-2004 v 09:24 AM
kernelerror je offline   Profil uživatele kernelerror   Find more posts by kernelerror   Foto galerie člena kernelerror   Click here to Send kernelerror a Private Message   Add kernelerror to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kernelerror
Grower drummer

Karma uživatele kernelerror - 94% PěstitelskáKarma uživatele kernelerror - 94% PěstitelskáKarma uživatele kernelerror - 94% PěstitelskáKarma uživatele kernelerror - 94% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 174  

Příspěvek č. 120

2 b3tL: ja tam mam Red Hat 8.0 Psyche... kernel na i586 --- 2.14.18-14
uz facha ovladani pres program v C... ted doladim nejaky mouchy jako treba to, ze pri startu systemu kudzu hleda new hardware a nahazuje a schazuje me ruzny bity na portu RS232... ale to co sem na zacatku povazoval za skoro nemozny se pomalu stava skutecnosti - bude to ridit PC... :0) jo a ty knizky me staly neco pres 1.000.- ... (Linux - sitove servery, Ucebnice jazyka C 1,2 dil, 3. upravene vydani od Pavla Herouta)...

First-Time-Inbox-Grow; 150W; HYDRO-Drip; + PC automatizace <ZASAZENO>...
Project GreenHouse => OUT 04 by Kernelerror

Sviť si pro radost, bude toho vždycky dost...

-------------------------
!!! ŠHOT ME DOWN !!!
-------------------------

Old Post 02-04-2004 v 12:29 PM
kernelerror je offline   Profil uživatele kernelerror   Find more posts by kernelerror   Foto galerie člena kernelerror   Click here to Send kernelerror a Private Message   Add kernelerror to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EnemyOfState
Nový Člen

Karma uživatele EnemyOfState - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 2 

Příspěvek č. 121

Kašlete na kompl, řídil bych to mikroprocesorem třeba ATMEL8051, a pamět EEPROM pro výpadek proudu

Old Post 25-04-2004 v 14:35 PM
EnemyOfState je offline   Profil uživatele EnemyOfState   Find more posts by EnemyOfState   Foto galerie člena EnemyOfState   Click here to Send EnemyOfState a Private Message   Add EnemyOfState to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kernelerror
Grower drummer

Karma uživatele kernelerror - 94% PěstitelskáKarma uživatele kernelerror - 94% PěstitelskáKarma uživatele kernelerror - 94% PěstitelskáKarma uživatele kernelerror - 94% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 174  

Příspěvek č. 122

No jo, ja budu mit na vypadek proudu HDD a UPS... A hlavne 12V veci budu napajet primo ze zdroje compu... A jak ATMELa pripojis treba na SMS gate???

First-Time-Inbox-Grow; 150W; HYDRO-Drip; + PC automatizace <ZASAZENO>...
Project GreenHouse => OUT 04 by Kernelerror

Sviť si pro radost, bude toho vždycky dost...

-------------------------
!!! ŠHOT ME DOWN !!!
-------------------------

Old Post 25-04-2004 v 15:09 PM
kernelerror je offline   Profil uživatele kernelerror   Find more posts by kernelerror   Foto galerie člena kernelerror   Click here to Send kernelerror a Private Message   Add kernelerror to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EnemyOfState
Nový Člen

Karma uživatele EnemyOfState - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 2 

Příspěvek č. 123

Uplně vpohodě, sem to někde viděl na netu, nepotřebuješ žádnej převodník max232, prostě to natvrdo připojíš na seriový kanál...

Old Post 26-04-2004 v 10:29 AM
EnemyOfState je offline   Profil uživatele EnemyOfState   Find more posts by EnemyOfState   Foto galerie člena EnemyOfState   Click here to Send EnemyOfState a Private Message   Add EnemyOfState to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kernelerror
Grower drummer

Karma uživatele kernelerror - 94% PěstitelskáKarma uživatele kernelerror - 94% PěstitelskáKarma uživatele kernelerror - 94% PěstitelskáKarma uživatele kernelerror - 94% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 174  

Příspěvek č. 124

No, ja vim jenom to, ze pres PC to pri mojich podminkach dokazu vytvorit, s ATMELem nejsou zadne zkusenosti...

First-Time-Inbox-Grow; 150W; HYDRO-Drip; + PC automatizace <ZASAZENO>...
Project GreenHouse => OUT 04 by Kernelerror

Sviť si pro radost, bude toho vždycky dost...

-------------------------
!!! ŠHOT ME DOWN !!!
-------------------------

Old Post 26-04-2004 v 12:28 PM
kernelerror je offline   Profil uživatele kernelerror   Find more posts by kernelerror   Foto galerie člena kernelerror   Click here to Send kernelerror a Private Message   Add kernelerror to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dr. Lecter
Stálý Člen

Karma uživatele Dr. Lecter - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 125

Existuje kamera, ktorá vám bude odosielať fotky ako MMS-ky priamo do mobilu v požadovaných intervaloch. Vyrába to NOKIA.

Old Post 13-05-2004 v 22:05 PM
Dr. Lecter je offline   Profil uživatele Dr. Lecter   Find more posts by Dr. Lecter   Foto galerie člena Dr. Lecter   Click here to Send Dr. Lecter a Private Message   Add Dr. Lecter to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ganjus
Nový Člen

Karma uživatele ganjus - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 2 

Dotaz 2pavsedl Příspěvek č. 126

Dával jsme dohromady program na měření teploty a vlhkosti podle tvého zapojení a narazil jsem na jeden problém. Pro měření frekvence je třeba použít dost dlouhou smyčku a během této smyčky je počítač vytížen takovým způsobem že nejde hýbat ani myší. Prosím poraď mi jak docílit toho aby program nezamrzaval. Pokud by jsi mě zájem jsem docela dobrý v programová síťových aplikací (TCP/IP) v delphi mohli by jsme to dát dohromady. (remote control)
Jo ještě jednu otázku??
Jak přesný dokážou být ty senzory obzvlášť by mě zajímala přesnost vlhkoměru. A jestli už si to dělal tak jakym způsobem si vlhkoměr kalibroval to mě fakt nic nenapadá.(rozprašovačem 8 )
Jinak se mi nápad moc líbí obzvlášť možnost ovládat pěstírnu přes mobil. (na tom už taky pracuju)

Naposledy upravil ganjus 25-05-2004 v 09:35 AM

Old Post 25-05-2004 v 09:29 AM
ganjus je offline   Profil uživatele ganjus   Find more posts by ganjus   Foto galerie člena ganjus   Click here to Send ganjus a Private Message   Add ganjus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
breeder
Grower Team

Karma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 1611  

Příspěvek č. 127

- tady by taky mohla bejt pomoc http://www.omegaeng.cz/shop/dsc.html

člověk si musí postavit skříň, aby mu slunce vycházelo a zacházelo každý den, kdy on chce

buď sám sebou bohem › postav si skříň a pořiď si lampu

Old Post 25-05-2004 v 09:39 AM
breeder je offline   Profil uživatele breeder   Find more posts by breeder   Foto galerie člena breeder   Click here to Send breeder a Private Message   Add breeder to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Casper007
Nový Člen

Karma uživatele Casper007 - 66% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 17  

Příspěvek č. 128

ganjus: Takze k prvni otace idelani by asi bylo napsat samostanty vlakno pro rozhrani a pro merici sekvenci, ale pokud jen vzorkujes data da se to delat pomoci Timeru nastavenyho na vetsi casi sepnuti. Ty data se urcite nememi zase tak rychle ;-)
Jinak kalibrace vlchkomeru se provadi celkem jednoduse, zavesih ho nad nadobu z vodou a tu nadobu postupne zahrivas, a v nekolika teplotach zmeris hodnoty vlchkosti, pak se to nejak prepocitava, mam pocit ze ktomupotrebujest jeste vedet par veci jako teplotu a atmoscfericky tlak v mistosti ale jinak to jde.

Old Post 03-06-2004 v 21:56 PM
Casper007 je offline   Profil uživatele Casper007   Find more posts by Casper007   Foto galerie člena Casper007   Click here to Send Casper007 a Private Message   Add Casper007 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:21 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 6 7 8 9 10 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
05-07-2005 - Automatizace pěstírny - 16 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8128880 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív