Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Odrůdy a Šlechtění » Geneticky Modifikované Konopí
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 4 5 6 7
Jaky je vas nazor?
GMO ANO!
GMO NE!
Co je GMO?
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
Triminka
Nový Člen

Karma uživatele Triminka - 100% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 25  

Příspěvek č. 81

ja si myslim, ze najzaujimavejsie na gm je moznost upravovat vzhlad rastlinky staci zmenit 2 geny a zmeni sa tvar listou na nepoznanie (ak by niekto chcel zdroj mozem neskor pohladat) a dalsie geny mozu zmenit vzhlad rastliny na nepoznanie uz zadne corky a rastlinky pestovat kludne aj v mestskom parku

Old Post 28-08-2009 v 21:57 PM
Triminka je offline   Profil uživatele Triminka   Find more posts by Triminka   Foto galerie člena Triminka   Click here to Send Triminka a Private Message   Add Triminka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
d!Ne74
Stálý Člen

Karma uživatele d!Ne74 - 42% PěstitelskáKarma uživatele d!Ne74 - 42% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 49  

Příspěvek č. 82

citace:
Původní příspěvek od Sagus

Existuje sice velmi malá ale přesto reálná pravděpodobnost vzniku superplevele vzdorujícího všem běžným typům herbicidů.


Tohle je asi dost starej výzkum. U prvních gm plodin byla zvýšená odolnost proti herbicidům aby se jich mohlo používat vic, ale dneska u další generace gmo si modifikovaný rostliny vyrabějí vlastní látky cílený přímo na konkretního škůdce kterej dělá v daný lokalitě nejvic problémů (kukuřice - zavíječ, pšenice - plísně) takže se postřiky ani používat nemusej. A většina plevelu z polí se dá vyšachovat agresivnějším rozvojem kořenů u gmo. Takže ve výsledku máš větší, zdravější rostliny bez chemie a škůdcu. Genetická modifikace je jenom nástroj a je čistě na nás jak ho použijeme. Pokuď chce někdo modifikovat borůvky ať produkují kyanid tak mu v tom nikdo nezabrání ať už je gm legální nebo ne.
A absolutně ekologický zemědělství by nás určitě neuživilo, v USA je teď výnos na stejnou plochu 200% oproti roku 1970 a to se i tenkrát normálně hnojilo (ať už organicky nebo ne).
Dost mě udivuje jak jsou normální zemědělci často chápaný jako zlý vykořisťovatelé co umělý hnojiva rozprašujou po tunách a stříkaj DDT jako by nic. Musej zasahovat citlivě jinak by jim na tom poli příští rok nic nevyrostlo.

GMO bych u trávy použil určitě na zvýšení odolnosti proti plísním a zimě, pak by šla u nás pěstovat venku většina indoor modelů. Nebo bych rád viděl legální travku na mast - obsah THC v legálních mezích ale obrovskej obsah ostatních cannabinoidů který se netestujou.

Old Post 29-08-2009 v 18:27 PM
d!Ne74 je offline   Profil uživatele d!Ne74   Find more posts by d!Ne74   Foto galerie člena d!Ne74   Click here to Send d!Ne74 a Private Message   Add d!Ne74 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Šlajs
Stálý Člen

Karma uživatele Šlajs - 62% PěstitelskáKarma uživatele Šlajs - 62% PěstitelskáKarma uživatele Šlajs - 62% PěstitelskáKarma uživatele Šlajs - 62% PěstitelskáKarma uživatele Šlajs - 62% PěstitelskáKarma uživatele Šlajs - 62% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 145  

Příspěvek č. 83

[účet odstraněn]

Naposledy upravil Šlajs 29-08-2009 v 19:38 PM

Old Post 29-08-2009 v 19:28 PM
Šlajs je offline   Profil uživatele Šlajs   Find more posts by Šlajs   Foto galerie člena Šlajs   Click here to Send Šlajs a Private Message   Add Šlajs to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Šlajs! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 84

Ale hosici je si treba uvedomit ze dnesni zemedelec neni sedlak pred valkou!!! a dela to na kseft ne pro vlasni obzivu(a aby ste me nekamenovaly sem myslel ze to vse nesezere sam a le proda za prachy a tema se pak zivi...a GMO je v klidu u rostlin bych problem nevidel...a ze kukurice pri stejnym hnojeni ma vetsi prirustky..to je jednoducha vec tzv konverze substratu napr na kilo vyzivy pribere 2 hmoty resp susiny(zapocitej co2 jako zdroj uhliku zakladni strktur materialu)....bohuzel polovina zemedecu v tom vydi smelo a dotace a nejsou proziravi a nici je jejich nenazranost a debilita viz mleko..
A jak psal kolega vyse jsem pro GMO konopi z jiz zminenych duvodu..peace

Naposledy upravil 29-08-2009 v 19:49 PM

Old Post 29-08-2009 v 19:43 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Šlajs
Stálý Člen

Karma uživatele Šlajs - 62% PěstitelskáKarma uživatele Šlajs - 62% PěstitelskáKarma uživatele Šlajs - 62% PěstitelskáKarma uživatele Šlajs - 62% PěstitelskáKarma uživatele Šlajs - 62% PěstitelskáKarma uživatele Šlajs - 62% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 145  

Příspěvek č. 85

[účet odstraněn]

Old Post 29-08-2009 v 19:50 PM
Šlajs je offline   Profil uživatele Šlajs   Find more posts by Šlajs   Foto galerie člena Šlajs   Click here to Send Šlajs a Private Message   Add Šlajs to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Šlajs! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 86

samo ze ne jen co2 ale to je jedina vec ktera si rostli taha ze vzduchu bez vyzivy a kdyby se GMO sefla jak luskoviny tak si natahnou i dusik a nemusi se takrka hnojit vubec...a nevim co delaji v australii nejsem zasvecečny v australskem problemu samo ma to mega nevyhody...napr i zvirat lososy z tesca a tak jsou z farem ze severu na oceanu a kdyz utece jedinec tak bohuzel ohrozuje populaci tim ze je vetsi silnejsi timpadem si svihne se samickou a rodi se sterilni jedinci..to je ohrozeni ono se musi vklidu z bilancovat a popremyslet o pozitivech a negativech bez ovlivneni prachama nebo necim ale u cloveka je to tezke nedat se ovlivnit...

Old Post 29-08-2009 v 19:59 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
d!Ne74
Stálý Člen

Karma uživatele d!Ne74 - 42% PěstitelskáKarma uživatele d!Ne74 - 42% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 49  

Příspěvek č. 87

To DDT byla nadsázka, ale zdá se mi že zapadá do představ některých lidí. GM kukuřice nevezme víc živin, jenom jí furt nežerou škůdci a nemusí se používat postřik který její růst může ještě zpomalit. Různí predátoři jsou výborná alternativa ale na velkých plochách to ne vždycky funguje tak jak by mělo (ale u sebe na zahrádce bych je použil určitě radši než postřiky).
GMO neni všelék a může způsobovat problémy (jako když si farmáři v indii mysleli že vypěstují 3x víc a všechny svoje peníze utratili za předražný osivo) ale dokuď jsou všechny GM odrůdy v EU testovaný a kontrolovaný tak myslim že se nemáme čeho bát. Jak CrTekk poznamenal tak zemědělec to chce prostě prodat a GMO nikdo nechce koupit protože se toho lidi bojej.
Dneska se to možná zemědělcům nevyplatí ale ta technologie má obrovskej potenciál. Je to jenom o tom jak se použije...

Old Post 29-08-2009 v 20:07 PM
d!Ne74 je offline   Profil uživatele d!Ne74   Find more posts by d!Ne74   Foto galerie člena d!Ne74   Click here to Send d!Ne74 a Private Message   Add d!Ne74 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Time
Stálý Člen

Karma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 88

d!Ne74 : chlape tedy kdyby platilo to co si napsal v příspěvku č.82 viz


"""....U prvních gm plodin byla zvýšená odolnost proti herbicidům aby se jich mohlo používat vic, ale dneska u další generace gmo si modifikovaný rostliny vyrabějí vlastní látky cílený přímo na konkretního škůdce kterej dělá v daný lokalitě nejvic problémů (kukuřice - zavíječ, pšenice - plísně) takže se postřiky ani používat nemusej. A většina plevelu z polí se dá vyšachovat agresivnějším rozvojem kořenů u gmo. Takže ve výsledku máš větší, zdravější rostliny bez chemie a škůdcu." ....

to by bylo dobrý,ale realita je bohužel jiná . GM rostlina opravdu takto nereaguje na prostředí a stříkat-jednoduše řečeno,se musí stále více a více .... viz výzkumy spotřeby pest. a herb. na daných lokalitách a tohle by měl každey vědět !

Ty + a - jsou prostě nepoměru a mínusů je jednoznačně víc . Někomu se to zdá možná jako dobrey nápad-věc gm plodiny ,ale uvědomit si musíme přírodu jako komplex a ne jen vidět že teď nám to dává víc-větší zisk a tudíž to budeme podporovat ....výzkumy ohledně gmo jsou ,ale gen. modifikace je tak složitá věc že nejde říct jednoznačně "ano je to bezpečné"/prokázat to a veškerý výzkumy co jsem četl byly negativní právě v tom smyslu že se ukázaly zdrav. rizika a o enviromentálních ani nemluvě. Ovšem ekonomicky je gmo skvělé .....

+ další citace

""GMO neni všelék a může způsobovat problémy (jako když si farmáři v indii mysleli že vypěstují 3x víc a všechny svoje peníze utratili za předražný osivo) ale dokuď jsou všechny GM odrůdy v EU testovaný a kontrolovaný tak myslim že se nemáme čeho bát"" ...

-> problém je hlavně v tom že osivo si musíš stále kupovat , tak to u gmo je ... teď se přiznám že nevím zda-li je to jen otázkou "zákonů" resp. nějakých nařízení dist. firem a nebo i tím že gmo plodiny se nedokáží přirozeně množit . Tak jako je tomu u F1 hybridů běžné zeleniny , zkrátka že pro další generaci už se informace v tý rostlině neudrží a vrátí se zpátky char. mateční rostliny-F0 ... je to hlavně,ale věc peněz . Firmy na vývoj gm plodin mají patenty a za ty se platí a platí se stále , rok co rok .

a citace od CZtekka

"""dnesni zemedelec neni sedlak pred valkou!!! a dela to na kseft ne pro vlasni obzivu(a aby ste me nekamenovaly sem myslel ze to vse nesezere sam a le proda za prachy a tema se pak zivi"""

-> jen se zamysli co si napsal . Příjde mi to uplně krásné přirovnání k heslu greenpeace otom že až člověk vyloví poslední rybu , zabije poslední krávu příjde na to že peníze se nedají jíst nebo jak to přesně je .....

a opravdu si myslíte že je welkey posun že kytka bude odolnější na zimu , plísně . Nehraje v tom roli hlavně fotoperioda ? Ano tu taky upravíme ,ale nebylo by lepší pěstovat právě tu odrůdu,který se v daným místě daří ? .... no je to složitý ...

Old Post 31-08-2009 v 14:14 PM
Time je offline   Profil uživatele Time   Find more posts by Time   Foto galerie člena Time   Click here to Send Time a Private Message   Add Time to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
d!Ne74
Stálý Člen

Karma uživatele d!Ne74 - 42% PěstitelskáKarma uživatele d!Ne74 - 42% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 49  

Příspěvek č. 89

Touché. Musím uznat že máš pravdu. Já se o GMO zajímám ale velká většina toho co znám je teorie. Praxe tak růžová neni... K tý kytce odolnější na zimu, myslel jsem to tak, že indoor kytky venku často nestihnou dozrát protože umrzaj, no ale posunutí začátku květu je asi jednodušší.
citace:
...nebylo by lepší pěstovat právě tu odrůdu,který se v daným místě daří ?

Myslel jsem že právě díky GM by se mohlo dařit všem.

Heslo greenpeace je sice krásný ale dneska to přece funguje jak CrTekk říká.

Abych to shrnul: GM může obrovský přínos ale i katastrofa, jde jenom o to jak se použije.

EDIT: Sakra, už se opakuju (konec příspěvku 87). Jsme už asi trochu offtopic.

Old Post 01-09-2009 v 16:30 PM
d!Ne74 je offline   Profil uživatele d!Ne74   Find more posts by d!Ne74   Foto galerie člena d!Ne74   Click here to Send d!Ne74 a Private Message   Add d!Ne74 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Corn
Stálý Člen

Karma uživatele Corn - 86% PěstitelskáKarma uživatele Corn - 86% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 72  

Upozornění Příspěvek č. 90

Tak já mám názor trošku jiný, proč si zemědělci stěžují, že mají malé dotace atd. Problém ani nebudou tak dotace a realita ta je taková, že Evropa ( nevím jak ostatní světadíly) se uživý 7krát, proto je podle mě cena výkupů tak malá. Protože když je větší nabídka než poptávka, cena jde zákonitě dolů, ale to všichni víme. Zato u ekologického zemědělství výkupní ceny jsou mnohem vyšší, samozřejmě liší se to produkt od produktu, např. u pšenice špaldy je to 4krát více než z "normálního" zemědělství. A navíc EKO je silně dotováno jak z EU tak z státu... největší problém bych viděl v tom, že mnoho naších zemědělců zůstává u "starého stylu hospodářství", který tu zůstal z dob komunismu (né všichni, ale toto je můj osobní názor, takže souhlaste či nesouhlaste...).Konec OT.

Teď trochu o GMO konopí myslím, že by každému vadilo, když by si svoje kytičky nemohl pěstovat podle sebe jenom by je zasadil a díval jse jak se dokonale větví, brání paratitům, nemusí se zastřihovat, postřikovat proti plísním, prohlížet, jsou připraveny nakvést kdykoliv jsi poručíte... atd. no řekněte sami bavilo by Vás to pěstování ještě? Mě osobně ne, protože mi dělá radost pečovat o ně atd.. a vlastně to by nemusely existovat tyto stránky, jelikož každá kytí by vyadala stejně a stejně dokonale chutnala... takže já jsem proti. Navíc GMO konopí může i začít tvořit jedovaté látky (to není vyloučeno) a inhalovat je, to by se mi určitě nechtělo..

Jinak, by jse mi líbilo, aby jedna kytka měla třeba 3 barvy , to bych bral, ale jak říkáte vše má své pro i proti...

Tak dost keců, M2j te se a ať rostou než bude to GMO konopí Zdar

Love growing, Lets growing, taste it!!!
Můj první pokus- Shaman DP a docela se vydařil

Naposledy upravil Corn 01-09-2009 v 20:24 PM

Old Post 01-09-2009 v 20:18 PM
Corn je offline   Profil uživatele Corn   Find more posts by Corn   Foto galerie člena Corn   Click here to Send Corn a Private Message   Add Corn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mettatron
Stálý Člen

Karma uživatele mettatron - 59% PěstitelskáKarma uživatele mettatron - 59% PěstitelskáKarma uživatele mettatron - 59% PěstitelskáKarma uživatele mettatron - 59% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 350 

Příspěvek č. 91

geneticka ochrana proti prazitum/nemocem je docasna zalezitost .. to se dnes postupne ukazuje. naopak si myslim ze pouzivat takovehle ultrasofistikovane manipulace jinak nez v prisne chranenych laboratornich podminkach nebo ve vyjmecnych pripadech. je jednoznacnym a obrovskym hazardem, ve chvily kdy lidi nevedi ani kdo jsou (viz soucasne teorie o tom co je a ne neni zivot/vedomi). vstavaj me vlasy hruzou kdyz si ctu o kukurici, ktera si sama produkuje pesticid proti hmyzu (a ty ji pak i s tim genem zeres) ...

co si o sobe ty kreteni zasrany myslej? ja jim seru na to jak slozity je tu kukurici vypestovat. ja chci kukurici ktera je od indianu .. a ne z nejaky hovnozroutsky laboratore od lidi ktery vedi o zivote hovno (viz. soucasny vedecky teorie vedomi/zivota) a mozna ze sami jsou metnalne postizeny a degenerovany, prave proto ze o zivote vedi hovno a zijou v obludny svete predstav naprosto odtrzenych od reality! ..

Old Post 02-09-2009 v 10:37 AM
mettatron je offline   Profil uživatele mettatron   Find more posts by mettatron   Foto galerie člena mettatron   Click here to Send mettatron a Private Message   Add mettatron to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Šlajs
Stálý Člen

Karma uživatele Šlajs - 62% PěstitelskáKarma uživatele Šlajs - 62% PěstitelskáKarma uživatele Šlajs - 62% PěstitelskáKarma uživatele Šlajs - 62% PěstitelskáKarma uživatele Šlajs - 62% PěstitelskáKarma uživatele Šlajs - 62% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 145  

Příspěvek č. 92

[účet odstraněn]

Old Post 02-09-2009 v 19:48 PM
Šlajs je offline   Profil uživatele Šlajs   Find more posts by Šlajs   Foto galerie člena Šlajs   Click here to Send Šlajs a Private Message   Add Šlajs to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Šlajs! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
M@gic
Stálý Člen

Karma uživatele M@gic - 84% PěstitelskáKarma uživatele M@gic - 84% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 118  

Nápad Já bych s dovolením trochu oživil... Příspěvek č. 93

Od posledního postu uplynulo skoro 5 let, geneticky upravený plodiny se hromadně pěstujou,
evidentně bez nějakých následků...
A konopí s odolností vůči škůdcům, jako u rýže, nebo kukuřice nikde.
Pokaždý, když někde čtu, že "vědci přečetli kompletní genom pšenice",
nebo že "čínští vědci nepotvrdili zásadní vliv na ekosystém v okolí geneticky
upravených plodin" musim si říct - a proč konopí pořád plesniví, při tom, kolik peněz se v obchodu s konopím točí, a kolik by ten
holanďan vydělal, když by byl první s takovou genetikou! (Neni to tak dlouho, co lidi tvrdili, že konopí nezávislý
na fotoperiodě je nesmysl, a dneska? Kdo ještě nepěstoval nějakou af odrůdu ať hodí kamenem.)
Zajímalo by mě proč si myslíte, že to tak je? Rád bych, kdyby sem napsal kdokoliv, cokoliv, kupovali by jste GM semínka?
Proč si (případně) myslíte, že tráva modifikovat nejde???

Superšimpanzi Vesmírných sborů, kteří v nulové gravitaci páchají nemravnosti, ztrácejí nárok na banány.

Old Post 29-08-2014 v 21:28 PM
M@gic je offline   Profil uživatele M@gic   Find more posts by M@gic   Foto galerie člena M@gic   Click here to Send M@gic a Private Message   Add M@gic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZOO68
Stálý Člen

Karma uživatele ZOO68 - 82% PěstitelskáKarma uživatele ZOO68 - 82% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 107 

Příspěvek č. 94

A proč by nešla modifikovat, pokud je přečten a objasněn genom, tak už to není zase takový problém.
Genom konopí je už přečten, znám holku, která se tím na molekulární úrovni v rámci výzkumu zabývá.
Prakticky je to jen o přenosu pomocí nějakého vektoru, např. prokaryotního genu (bakterie), odpovídajícího za očekávaný účinek, do eukaryotního (kvasinka) a následně do cílového organismu...

A proč to nikdo nedělá?

Protože v konopí se točí, oproti obilninám, daleko míň peněz a nevyplatilo by se to.
Aby jsi měl zakous-takous laboratoř na genetické inženýrství, na to Ti milion ojro nestačí
A jakmile by se na trhu nějaká taková odrůda s rezistencí vůči čemukoliv vyskytla, tak už by nebyl takový problém ostatních seedbank odrůdy prokřížit a vnést běžnou cestou do svých odrůd

Takže by jsi na tom nevydělal

IMHO, zajímavější by bylo vnést skupinu genů pro canabinoidy např. do chmele

Old Post 03-09-2014 v 12:27 PM
ZOO68 je offline   Profil uživatele ZOO68   Find more posts by ZOO68   Foto galerie člena ZOO68   Click here to Send ZOO68 a Private Message   Add ZOO68 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petis__
Stálý Člen

Karma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 357  

Příspěvek č. 95

Já jsem proti jakémukoli umělému zásahu do genů, nevidím k tomu jediný důvod. Nelíbí se mi už to, jak se začínají dělat plodiny bez pecek, např. melouny. Záměr je podle mě jasný, znemožnit lidem pěstování aniž by si koupili semena, které můžou být následně nějak geneticky upraveny a jak, to ví jenom ti, kteří to provádějí. Studiím o (ne)škodnosti nevěřím z toho důvodu, že osobně neznám žádného vědce, který se na oněch výzkumech podílí a věřím tomu, že když máš prachy (např. monsanto) udělají ti takovou studii, jaká se ti hodí. A že někdo prohláší že je to neškodné a může se to prodávat? Kolik potravin se u nás v ČR prodává a škodlivé jsou zaručeně a navíc v jiných zemích zakázané? Takže asi takový je můj pohled na toto téma.

HM pacháč levně a funkčně
70W 2x Power widow
150W 3x Special queen
150W 4x_ERSB_3x_AK47_3x_WR
150W/250W 7x ERSB 1x BB
250w_WW_SS_MMxGG_DWCh



Old Post 24-09-2014 v 10:52 AM
petis__ je offline   Profil uživatele petis__   Find more posts by petis__   Foto galerie člena petis__   Click here to Send petis__ a Private Message   Add petis__ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Karlík
Stálý Člen

Karma uživatele Karlík - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 49 

Příspěvek č. 96

důvodů pro GMO je spousta, je to vlastně budoucnost. Do teď se všechno šlechtilo o 106, tohle je jen další krok ve šlechtitelský evoluci, která tak či tak proběhne.
Tyhle xenofobní názory,že GMO už z principu škoděj, mi přijdou dost irelevantní a například u Francie to byl smutný krok zpět.

Old Post 29-09-2014 v 08:14 AM
Karlík je offline   Profil uživatele Karlík   Find more posts by Karlík   Foto galerie člena Karlík   Click here to Send Karlík a Private Message   Add Karlík to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:21 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 4 5 6 7  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6349540 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív