Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam V. !!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 45 46 47 48 49 »

xxx
This poll is closed.
xxx 0 0%
xxx 0 0%
Total: 17 votes 100%
  [Edit Poll (moderators only)]

Autor
Téma 
Vilem
Nový Člen

Karma uživatele Vilem - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 3 

Příspěvek č. 737



Hledal jsem, ale na nic takoveho jsem tu nenarazil. Proto bych rad rad, kdyby nekdo vedel co s tim. V listech se mi zacaly objevovat malicke dirky, ktere nevim cim jsou zpusobeny. Zda nejakym hmyzem, nebo nedostatkem neceho.

Old Post 04-08-2013 v 10:21 AM
Vilem je offline   Profil uživatele Vilem   Find more posts by Vilem   Foto galerie člena Vilem   Click here to Send Vilem a Private Message   Add Vilem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NoStress
Stálý Člen

Karma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 389  

Příspěvek č. 738

citace:
Původní příspěvek od SkankyCZ
ahoj. mame 3 tydny do finale a na listech se nam objevujou fleky. muzete poradit? hnojime biobizzem substrat biobiz lightmix. teplota vzhledem k obdobi vyssi 32-35. vlhkost 30. je to prvni pest a neradi by jsme neco zmrvili.


dej foto, jedte dle tabulek? enzymy nebo dalsi stimulatory pouzivate? PH a ec merite?

1. pěst - LED box nostress SOIL - průměr 0,8g/W
2. pěst - LED box + pseudoaero - NEÚSPĚCH
3. pěst - LED box + soil s trochou coco
4. pěst - Homebox 120x120 600w + 15x CM soil

Old Post 04-08-2013 v 11:46 AM
NoStress je offline   Profil uživatele NoStress   Find more posts by NoStress   Foto galerie člena NoStress   Click here to Send NoStress a Private Message   Add NoStress to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NoStress
Stálý Člen

Karma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 389  

Příspěvek č. 739

citace:
Původní příspěvek od Vilem
Hledal jsem, ale na nic takoveho jsem tu nenarazil. Proto bych rad rad, kdyby nekdo vedel co s tim. V listech se mi zacaly objevovat malicke dirky, ktere nevim cim jsou zpusobeny. Zda nejakym hmyzem, nebo nedostatkem neceho.


koukni se zespod na listy jestli ti tam nelezou nejaky brebery - bud maly cerny tecky, nebo vetsi cerny tecky, nebo okridleny svine co lezou i nahore, nebo malinkaty housenky zeleny co hodne splivaji s listem. Pavucinky taky znaci nejakou breberu.. kup si nejakej multifunckni systemovy pesticid co se odboura do 1 mesice - systemovy znamena ze je to i v obehu kytky a skoro jakakoliv svinucha co ti pozere list nebo cuca ziviny pojde

1. pěst - LED box nostress SOIL - průměr 0,8g/W
2. pěst - LED box + pseudoaero - NEÚSPĚCH
3. pěst - LED box + soil s trochou coco
4. pěst - Homebox 120x120 600w + 15x CM soil

Old Post 04-08-2013 v 11:50 AM
NoStress je offline   Profil uživatele NoStress   Find more posts by NoStress   Foto galerie člena NoStress   Click here to Send NoStress a Private Message   Add NoStress to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SkankyCZ
Nový Člen

Karma uživatele SkankyCZ - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2013
Příspěvků: 16 

Příspěvek č. 740


no stress ahoj tak přikládám i foto. jedeme dle tabulek +/-. PH na vstupu 6,5. Používame Biogrov, bioheaven, biobloom a topmax. EC nemeříme, zatim jsme bez přístroje

Old Post 04-08-2013 v 11:55 AM
SkankyCZ je offline   Profil uživatele SkankyCZ   Find more posts by SkankyCZ   Foto galerie člena SkankyCZ   Click here to Send SkankyCZ a Private Message   Add SkankyCZ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 741

Zdravim všechny pěstitele.
Pravděpodobně to tu bylo stokrát řešeno, ale přesto bych se rád poradil než udělám nějakou chybu.

Máme tvrdou vodu a přestože jsem kytky hnojil celkem vydatně, PH půdy je pravděpodobně vyšší než 7,4 (nemám EC ani PH metr takže bohužel přesně nic nezměřím). Jsem přesvědčen že škůdce ani plíseň to není.

Listy začnají od spodních pater a starších listů žloutnout a vypadají asi jako by jim chyběl dusík, nebo hořčík.(?) Může to být právě vyšším ph? Jaké živiny v takovém případě začnou kytce scházet první? Na jedné se dokonce kroutí konce listů směrem dolů, na druhé spodní stranou vzhůru (v ose), ikdyž jen trochu ostatní jsou jinak v pořádku.

Proto jsem přidal trochu růstového hnojiva s vyšším množstvím dusíku ikdyž pomalu přechází do květu. Zálivka s tím hnojivem měla 6,4 - 6,5 takže by trochu měla pomoci snížit PH, ale rád bych věděl jak nejlépe (a nejlevněji) změkčit vodu když zrovna nebudu hnojit? V těchto horkých dnech jsou dost žíznivé tak bych jim tou tvrdou vodou nerad ještě víc ublížil.

Zkoušel sem fotit na telefon, ale není na tom nic moc vidět, pořádnej foťák bohužel nemám.
Díky za radu.


(EDIT)
P.S. Vím že při převaření zničím spoustu prospěšných bakterií a látek, ale platí to i u chlorované vody z kohoutku? Odstát ji samozřejmě nechávám minimálně 24h...

Old Post 04-08-2013 v 12:11 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
haagen
Stálý Člen

Karma uživatele haagen - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2013
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 742

citace:
Původní příspěvek od crazyben
Zdravim všechny pěstitele.
Pravděpodobně to tu bylo stokrát řešeno, ale přesto bych se rád poradil než udělám nějakou chybu.

Máme tvrdou vodu a přestože jsem kytky hnojil celkem vydatně, PH půdy je pravděpodobně vyšší než 7,4 (nemám EC ani PH metr takže bohužel přesně nic nezměřím). Jsem přesvědčen že škůdce ani plíseň to není.

Listy začnají od spodních pater a starších listů žloutnout a vypadají asi jako by jim chyběl dusík, nebo hořčík.(?) Může to být právě vyšším ph? Jaké živiny v takovém případě začnou kytce scházet první? Na jedné se dokonce kroutí konce listů směrem dolů, na druhé spodní stranou vzhůru (v ose), ikdyž jen trochu ostatní jsou jinak v pořádku.

Proto jsem přidal trochu růstového hnojiva s vyšším množstvím dusíku ikdyž pomalu přechází do květu. Zálivka s tím hnojivem měla 6,4 - 6,5 takže by trochu měla pomoci snížit PH, ale rád bych věděl jak nejlépe (a nejlevněji) změkčit vodu když zrovna nebudu hnojit? V těchto horkých dnech jsou dost žíznivé tak bych jim tou tvrdou vodou nerad ještě víc ublížil.

Zkoušel sem fotit na telefon, ale není na tom nic moc vidět, pořádnej foťák bohužel nemám.
Díky za radu.


(EDIT)
P.S. Vím že při převaření zničím spoustu prospěšných bakterií a látek, ale platí to i u chlorované vody z kohoutku? Odstát ji samozřejmě nechávám minimálně 24h...



Cau, snizit ph nejlevneji muzes treba citronem a octem, ale to nemusi byt tak ucine. A kytkam to nemusi uplne chutnat nejlepsi je koupit kys.fosforecnou z growshopu. neni nejak draha a vydrzi ti hodne dlouho,protoze treba do 2l petky staci par kapek..

Old Post 04-08-2013 v 12:54 PM
haagen je offline   Profil uživatele haagen   Find more posts by haagen   Foto galerie člena haagen   Click here to Send haagen a Private Message   Add haagen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ar45az
Stálý Člen

Karma uživatele ar45az - 89% PěstitelskáKarma uživatele ar45az - 89% PěstitelskáKarma uživatele ar45az - 89% PěstitelskáKarma uživatele ar45az - 89% PěstitelskáKarma uživatele ar45az - 89% PěstitelskáKarma uživatele ar45az - 89% PěstitelskáKarma uživatele ar45az - 89% PěstitelskáKarma uživatele ar45az - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 360  

Příspěvek č. 743

citace:
Původní příspěvek od Vilem
Hledal jsem, ale na nic takoveho jsem tu nenarazil. Proto bych rad rad, kdyby nekdo vedel co s tim. V listech se mi zacaly objevovat malicke dirky, ktere nevim cim jsou zpusobeny. Zda nejakym hmyzem, nebo nedostatkem neceho.



prijde mi ze to mas stejne jako ja , a taky si nevim rady...

Zahradkař

6th OUT 2K13

Old Post 04-08-2013 v 14:52 PM
ar45az je offline   Profil uživatele ar45az   Find more posts by ar45az   Foto galerie člena ar45az   Click here to Send ar45az a Private Message   Add ar45az to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vilem
Nový Člen

Karma uživatele Vilem - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 3 

Příspěvek č. 744

to NoStress: Prave, ze jsem to prohlizel ze vsech stran a na zadny hmyz, housenky atd jsem nenarazil. Proste nikde nic.

Ted jsem koukal, ze kdyz to zacina, tak to nejsou dirky, ale napred malicke flicky, podobne jako na fotu od SkankyCZ. Po nejakem case ty flicky vypadaji a v listech jsou dirky.

Zvlastni je, ze tu mam tri ruzne kytky, ruznych odrud, pestovane ve stejne hline, na stejnem miste, zalivane i hnojene soucasne.
Na dvou ze trech se toto objevuje, z toho na jedne vic a na te treti neni ani znamky.
Mozna to bude souviset s tim, ze jsem asi nemel uplne dobre Ph pudy, zacal mi rasit mech, tak jsem to ted trosku privapnil.
No uvidim, zda to bude mit nejaky smysl.

Old Post 04-08-2013 v 16:06 PM
Vilem je offline   Profil uživatele Vilem   Find more posts by Vilem   Foto galerie člena Vilem   Click here to Send Vilem a Private Message   Add Vilem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NoStress
Stálý Člen

Karma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 389  

Příspěvek č. 745

http://grower.cz/forum/showthread.p...9789#post569789

1. pěst - LED box nostress SOIL - průměr 0,8g/W
2. pěst - LED box + pseudoaero - NEÚSPĚCH
3. pěst - LED box + soil s trochou coco
4. pěst - Homebox 120x120 600w + 15x CM soil

Old Post 04-08-2013 v 16:26 PM
NoStress je offline   Profil uživatele NoStress   Find more posts by NoStress   Foto galerie člena NoStress   Click here to Send NoStress a Private Message   Add NoStress to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 746

Diky za odpoved

Jeste prosim, vite jaky ziviny zacnou kytce schazet jako prvni dusledkem vyssiho PH pudy?
A co voda z kohoutku? Převařit nebo stačí odstátá?

A ještě jeden problém, myslel jsem že to je jen kosmetické a že to brzo bude zase jako dřív, ale možná to spolu souvisí...

vím že půda má proschnout před dalším zalíváním, ale do druhého dne kytky povadnou (vršky a většina listů, stonky a hlavní větve jsou krásně pevné) ikdyž půda zůstává 1cm hluboko pořád relativně vlhká... po zalití se do 20 minut zase krásně narovnají...

V tomhle počasí bych se nedivil kdyby jim bylo horko, pravidelně chodím rosit (a musím říct že opravdu často). Zalévám tedy deně a pochybuju že to bude přelití, když jim ta voda viditelně prospěje téměř hned.

P.S. Kytky byly od začátku zvyklé spíše na menší a častější dávky zálivky, půda ale vždy stačila proschnout ikdyž to na kytkách nezanechalo viditelné stopy... až teď jak jsou starší takhle povadávají?

Mají větší žízeň vlivem suchého a teplého počasí nebo se mám něčeho obávat?

Naposledy upravil crazyben 04-08-2013 v 17:10 PM

Old Post 04-08-2013 v 16:30 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SkankyCZ
Nový Člen

Karma uživatele SkankyCZ - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2013
Příspěvků: 16 

Příspěvek č. 747

jsem na tom podobne jak vilem. zadne breberky a ze 16 kytek je to na 3. ale porad 25 dni do žni. nerad bych katastrofu.

Old Post 04-08-2013 v 20:48 PM
SkankyCZ je offline   Profil uživatele SkankyCZ   Find more posts by SkankyCZ   Foto galerie člena SkankyCZ   Click here to Send SkankyCZ a Private Message   Add SkankyCZ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vilem
Nový Člen

Karma uživatele Vilem - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 3 

Příspěvek č. 748


Dekuji za nasmerovani. Dnes jsem tam pristihl prilozeneho hmyzaka, takze to asi neco opravdu zere. Jeste chvili tomu dam a pak asi postrik.
Jeste jednou diky za rady.

Old Post 05-08-2013 v 19:12 PM
Vilem je offline   Profil uživatele Vilem   Find more posts by Vilem   Foto galerie člena Vilem   Click here to Send Vilem a Private Message   Add Vilem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kiddnaped
Stálý Člen

Karma uživatele Kiddnaped - 97% PěstitelskáKarma uživatele Kiddnaped - 97% PěstitelskáKarma uživatele Kiddnaped - 97% PěstitelskáKarma uživatele Kiddnaped - 97% PěstitelskáKarma uživatele Kiddnaped - 97% Pěstitelská

Registrován: Apr 2013
Příspěvků: 410 

Flíčky Příspěvek č. 749



Ahoj mám dotaz včera jsem měl na jedné z kytí fleky a dnes už je to na 5 ti .. poradíte ? teplota den: 25 vlhkost 70% noc 22 vlhkost 75% dnes zalité ph 5.4-5.2 postřik Ah kořeňák řezy: začalo to na super skunku pak to odsrala Wappa a teď to mají i 3 sharkshocky ( vše řezy ) super

Old Post 06-08-2013 v 20:37 PM
Kiddnaped je offline   Profil uživatele Kiddnaped   Find more posts by Kiddnaped   Foto galerie člena Kiddnaped   Click here to Send Kiddnaped a Private Message   Add Kiddnaped to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 750



tak ph zalivky uz kontroluju, pomalu uz klesa ph pudy, zahnojeno hnojivem s vysym pomerem dusiku, ale vypada to ze se to jen horsi. nektery listy sem musel otrhat uplne, ale stihl jsem udelat fotku...

jedna kytku sem uz musel "oskubat" fakt hodne a listy zbyvaj jen na vrskach a par vetvich

procetl jsem faq a poradil se tu, ale asi nedokazu spravne identifikovat problem. Dik za jakoukoliv radu.

Old Post 07-08-2013 v 20:28 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 751


detail listu

Old Post 07-08-2013 v 20:30 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SiLoNN
Stálý Člen

Karma uživatele SiLoNN - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2013
Příspěvků: 42  

Příspěvek č. 752


Zdravím já mám zase tento problém s listy! Poradíte někdo?

Old Post 08-08-2013 v 11:07 AM
SiLoNN je offline   Profil uživatele SiLoNN   Find more posts by SiLoNN   Foto galerie člena SiLoNN   Click here to Send SiLoNN a Private Message   Add SiLoNN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:48 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 45 46 47 48 49 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
20-04-2024 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - 1575 odpovědí
09-03-2017 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - 1223 odpovědí
15-07-2015 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - 1201 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2127190 seconds with 38 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív