Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam II . !!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 45 46 47 48 49 »
Autor
Téma 
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 737

citace:
Původní příspěvek od lopata
Možná jsem to napsal blbě ta voda ze studny nám teče doma z kohoutku je kontrolovaná.Ph neupravuji podle toho testu má ph 6 což by mělo být v poho.Půdu mám plagron light mix jedině že bych si to ph v té půdě zkazil sám nebo ten keramzit který jsem nepropral.


Změř pH až po rozmíchání s hnojivem. Ta hodnota je dúležitá a pak změř ještě to co Ti proteče květníkem.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 10-04-2011 v 17:56 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 738

citace:
Původní příspěvek od Se7eN
Ahoj .. Na par listech se mi delaji takovy skvrny ....Hledal sem ve FAQu ale nenasel sem podle obrazku nic takovyho .. Poradte prosim


Dle špiček listú jsi to malinko přehnojil, zalej jen upravenou vodou a pokud se to nebude šířit, opatrně s hnojivem, méně je někdy více.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 10-04-2011 v 18:03 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lolak
Nový Člen

Karma uživatele lolak - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 8 

Obecné belani listu Příspěvek č. 739

zdar groweri,
PROSIM O RADU ZA ME KYTI..
zasazeno: Nothern light
Blue mistic

kliceni ze seminek rovnou do hliny, do malych kvetinacku delane na kliceni a rust prvnich pater
dnes maji 16 dni od prvniho vlozeni seminka do hliny, tedy 3-4 patro, mam je doma za oknem.zitra chci presazovat pod svetlo.pred 2ma dny byly v pohode. vratil jsem se k nim po zminenych dvou dnech a zjistil jsem zacinajici belani listu ve spodnich patrech od koncu listu smerem k duzine,bliznam (stredu kytky).poslal bych foto,ale nedari se mi ostre fotky.snad budou stacit pismena pro predstavu.
belani zacina temer u vsech kytek
prosim porad te mi v cem je problem. zalivam 2-3 den

Old Post 10-04-2011 v 18:44 PM
lolak je offline   Profil uživatele lolak   Find more posts by lolak   Foto galerie člena lolak   Click here to Send lolak a Private Message   Add lolak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Re: belani listu Příspěvek č. 740

citace:
Původní příspěvek od lolak

prosim porad te mi v cem je problem. zalivam 2-3 den


Jsi si jistý, že zaléváš do proschlého květináče? Že není suchý jen povrch a dole se nedrží voda? Má květináč odtok? A mají z čeho rúst? V jakém jsou substrátu? Nepotřebují třeba jen přihnojit?

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 10-04-2011 v 18:54 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lolak
Nový Člen

Karma uživatele lolak - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 8 

Příspěvek č. 741

to: bezdechu
kvetinace maji odtok,zda maji z ceho rust netusim,doufam ze jim chybi pouze ziviny,mam je zatim pouze v hline- substratu pro zelene pokopjove rostliny,bez jakehokoliv prihnojeni chci je hodit do plagronu beat mix,ktery je predhnojen na 6 tydnu.doufam ze se opet vse srovna.zalevam je do misek at si vodu zespod natahnou, zkusim je ted par dnu nezalevat.
koreny se zacinaji pomalu prodirat dirama ven. maji delku zhruba 3 cm.nektey koren je zahnedlej.

Old Post 10-04-2011 v 20:29 PM
lolak je offline   Profil uživatele lolak   Find more posts by lolak   Foto galerie člena lolak   Click here to Send lolak a Private Message   Add lolak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 742

citace:
Původní příspěvek od lopata
Možná jsem to napsal blbě ta voda ze studny nám teče doma z kohoutku je kontrolovaná.Ph neupravuji podle toho testu má ph 6 což by mělo být v poho.Půdu mám plagron light mix jedině že bych si to ph v té půdě zkazil sám nebo ten keramzit který jsem nepropral.


Jo keramzit když ho nepropereš je svině
I keramzit od canny jsem měl několik dní ve vodě a pořád přidával kyselinu na snížení pH, dost mě to překvapilo. Klasickej keramzit musí bejt ještě horší...


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Old Post 10-04-2011 v 20:51 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krasus
Stálý Člen

Karma uživatele krasus - 94% Pěstitelská

Registrován: Nov 2007
Příspěvků: 688  

Příspěvek č. 743

citace:
Původní příspěvek od HurricaneGeorge


Jo keramzit když ho nepropereš je svině
I keramzit od canny jsem měl několik dní ve vodě a pořád přidával kyselinu na snížení pH, dost mě to překvapilo. Klasickej keramzit musí bejt ještě horší...
je to nastejno jde jen o cistotu a nedroli se tolik

Old Post 10-04-2011 v 21:15 PM
krasus je offline   Profil uživatele krasus   Find more posts by krasus   Foto galerie člena krasus   Click here to Send krasus a Private Message   Add krasus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ratatabum
Nový Člen

Karma uživatele Ratatabum - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 744



Ahoj všem. Mám problém s listy, které od krajů jakoby usychaly.
Jedná se o feminizovaný model Vanilla Kush od Barney Farms Seeds.
Byl naklíčen ve vatě a poté koncem března vložen do hlíny na předpěstování. Jsou za oknem na jiho-jiho východ.
Substrát je kupovanej od Agra na pokojové rostliny. Je smíchán s kokosem a na dně květníku je keramzit. PH jsem neměřil a zatím ani nemám jak. Kytky mají už skoro 5 pater. Jde o to, že se mi na 3 kusech (z pěti) oběvil problém s listy a to prozatím jen na spodních patrech. Vodu používám obyč. z kohoutku a ještě jsem nepoužil žádné hnojky. Jednu kytku jsem vytáhnul, abych omrknul vlhkost substrátu, ale žádné bahno se nekonalo. Poraďte prosím, kde je chyba... díky
Zatím neumím vložit foto, tak jsem to nahrál sem:
http://www.ulozto.cz/8616810/foto-rar
heslo pro stažení: grower

Old Post 11-04-2011 v 16:03 PM
Ratatabum je offline   Profil uživatele Ratatabum   Find more posts by Ratatabum   Foto galerie člena Ratatabum   Click here to Send Ratatabum a Private Message   Add Ratatabum to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
caseage
Stálý Člen

Karma uživatele caseage - 32% PěstitelskáKarma uživatele caseage - 32% PěstitelskáKarma uživatele caseage - 32% PěstitelskáKarma uživatele caseage - 32% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 381  

Příspěvek č. 745


nevite čím to může být

Old Post 11-04-2011 v 16:31 PM
caseage je offline   Profil uživatele caseage   Find more posts by caseage   Foto galerie člena caseage   Click here to Send caseage a Private Message   Add caseage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ratatabum
Nový Člen

Karma uživatele Ratatabum - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 746

Zdar lidi ... Tak už to velice zlehka postupuje i na vrchní patra. Zálivka má ph nižší (aspoň dle těch nepřesnejch papírku). Dnes jsem aplikoval postřikem Agro Vitality Komplex.... Může to být nízkou PH ??? Jak tomu pomoci, když se substrátem toho moc neudělám?? Přesazaní by při týhle velikosti mohla být jejich smrt ....

Old Post 12-04-2011 v 19:52 PM
Ratatabum je offline   Profil uživatele Ratatabum   Find more posts by Ratatabum   Foto galerie člena Ratatabum   Click here to Send Ratatabum a Private Message   Add Ratatabum to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 747

citace:
Původní příspěvek od Ratatabum
Zdar lidi ... Tak už to velice zlehka postupuje i na vrchní patra. Zálivka má ph nižší (aspoň dle těch nepřesnejch papírku). Dnes jsem aplikoval postřikem Agro Vitality Komplex.... Může to být nízkou PH ??? Jak tomu pomoci, když se substrátem toho moc neudělám?? Přesazaní by při týhle velikosti mohla být jejich smrt ....


Ahoj,
vypadá to na přehnojení... těžko říci, nevím jak moc je předhnojený substrát.

Každopádně tím postřikem jsi tomu moc nepomohl... listy jsou dost náchylné na přehnojení a ten Agro Vitality Komplex je NPK hnojivo s mikroprvky.
Raději si přečti tohle, postřikem toho možná více zkazíš než zlepšíš, pokud netrpíš akutním nedostatkem některého prvku.
http://grower.cz/forum/showthread....3909#post933909

a taky se blbě radí když ani pořádně nevíš jaký máš pH substrátu a zálivky...


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Old Post 12-04-2011 v 21:43 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
witchie
Stálý Člen

Karma uživatele witchie - 67% PěstitelskáKarma uživatele witchie - 67% PěstitelskáKarma uživatele witchie - 67% PěstitelskáKarma uživatele witchie - 67% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 129  

Příspěvek č. 748

citace:
Původní příspěvek od witchie
prosim pomoc mám critical + cca měsíc na růstu všechny kytky až na jedu jsou v pohodě ta jedna žloutne nevím vůbec proč má stejné podmínky i zálivku jako všechny ostatní neví někdo co s tim?
pls radu někdo lidi!!

Old Post 13-04-2011 v 13:44 PM
witchie je offline   Profil uživatele witchie   Find more posts by witchie   Foto galerie člena witchie   Click here to Send witchie a Private Message   Add witchie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krasus
Stálý Člen

Karma uživatele krasus - 94% Pěstitelská

Registrován: Nov 2007
Příspěvků: 688  

Příspěvek č. 749

citace:
Původní příspěvek od witchie
pls radu někdo lidi!!

malo hnojek

Old Post 13-04-2011 v 14:42 PM
krasus je offline   Profil uživatele krasus   Find more posts by krasus   Foto galerie člena krasus   Click here to Send krasus a Private Message   Add krasus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ratatabum
Nový Člen

Karma uživatele Ratatabum - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 750

citace:
Původní příspěvek od HurricaneGeorge


Ahoj,
vypadá to na přehnojení... těžko říci, nevím jak moc je předhnojený substrát.

Každopádně tím postřikem jsi tomu moc nepomohl... listy jsou dost náchylné na přehnojení a ten Agro Vitality Komplex je NPK hnojivo s mikroprvky.
Raději si přečti tohle, postřikem toho možná více zkazíš než zlepšíš, pokud netrpíš akutním nedostatkem některého prvku.
http://grower.cz/forum/showthread.p...3909#post933909

a taky se blbě radí když ani pořádně nevíš jaký máš pH substrátu a zálivky...



Ahoj.. díky za názor. Asi v tom máš pravdu. Budu ti moc rád za radu, jak tomu pomoci?? Mám tady substrát od Agra na výsev a množení (řízkování)(ph 5-6,5) smíchanej s perlitem. Mám to do toho přesadit?? Pomůže to? Tam by tolik hnojek být nemělo.
Vím, že by mělo stačit to prolívat vodou, ale to nemůžu, neboť slunce vůbec nesvítí, tak bych nerad, aby to bylo moc namočený...
Tak co tedy radíš ??

Mám tady další semena a už mám strach je do něčeho dát.
Dřív sem vždy zapích semeno a bez problémů to rostlo ...

Old Post 13-04-2011 v 18:07 PM
Ratatabum je offline   Profil uživatele Ratatabum   Find more posts by Ratatabum   Foto galerie člena Ratatabum   Click here to Send Ratatabum a Private Message   Add Ratatabum to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 751

citace:
Původní příspěvek od Ratatabum



Ahoj.. díky za názor. Asi v tom máš pravdu. Budu ti moc rád za radu, jak tomu pomoci?? Mám tady substrát od Agra na výsev a množení (řízkování)(ph 5-6,5) smíchanej s perlitem. Mám to do toho přesadit?? Pomůže to? Tam by tolik hnojek být nemělo.
Vím, že by mělo stačit to prolívat vodou, ale to nemůžu, neboť slunce vůbec nesvítí, tak bych nerad, aby to bylo moc namočený...
Tak co tedy radíš ??

Mám tady další semena a už mám strach je do něčeho dát.
Dřív sem vždy zapích semeno a bez problémů to rostlo ...


No ten substrát pro výsev by měl být v pohodě, ale pozor na perlit!
Perlit má dost vysoké pH, myslím že kolem 8, takže výsledné pH půdního roztoku bude mimo rozmezí 5,5-6.
Buď tedy použít pouze ten substrát samotný, nebo perlit napufrovat (nechat ho ponořen v roztoku o pH 3-4, pak v roztoku o pH 5,5 a smíchat). Horší pokud to budeš mít už namixovaný, to pak nezbyde než proplachovat roztokem o pH 5 až do reakce na výtoku 5,5, následně nechat proschnout a dát do květináčků, tak aby byl kyprý a kořeny měli dost kyslíku....

A pokud to budeš mít dlouho v tom substrátu a kytky budou mít nějaký deficit prvku (dusík ptž to bude odspodu žloutnout) tak lehce pohnojit, nebo přesadit do větších květináčů se směsí agra substrátu, napufrovanýho perlitu a třeba se zbytkem substrátu pro výsev. Následně lehce přihnojovat, postřik pouze v nejnutnějších případech jako rychlé doplnění deficitu některého z prvků...

Snad to pomůže....

Měj se.


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Old Post 13-04-2011 v 21:21 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ratatabum
Nový Člen

Karma uživatele Ratatabum - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 752

HurricaneGeorge -
Tak jsem koupil měřák Ph -
http://www.melichar.cz/produkty/zah...-4-v-1-flo.html
Původní půda měla asi 5,5 (pokud se tomu měřáku dá věřit).
Nová směs substrátu pro sázení s prolitým perlitem má asi 6,5, takže by to mělo být v pohodě... Uvídíme. Snad kytky přežijou přesazení... budu čekat a doufat ve sluníčko a úspěch. už mi klíčej další semena, tak snad vše bude ok ....

Old Post 14-04-2011 v 18:43 PM
Ratatabum je offline   Profil uživatele Ratatabum   Find more posts by Ratatabum   Foto galerie člena Ratatabum   Click here to Send Ratatabum a Private Message   Add Ratatabum to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:32 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 45 46 47 48 49 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
20-04-2024 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - 1575 odpovědí
09-03-2017 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - 1223 odpovědí
15-07-2015 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - 1201 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8455020 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív