Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam II . !!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 40 41 42 43 44 »
Autor
Téma 
The Chemical
Stálý Člen

Karma uživatele The Chemical - 46% PěstitelskáKarma uživatele The Chemical - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 134  

Příspěvek č. 657

Hoj týpci,
tak jsem debil a prostě mi ten výživovej problém nejde vyřešit. Už jsem tedy přešel z Plagron Alga grow na Cocos A+B a kytí zajásaly, ale zloutnutí se úplně nezastavilo. Subtrát tedy kokos + perlit. Teď dávám 1,6 ml A složky + 1,6 ml B složky. Podle nějakých jejich tabulek jsem si spočítal, že EC který tam leju by mělo být okolo 1,4 (počítáno i s vodou z kohoutku, která má asi 0,35). pH leju zhruba (pH kapky) 5,6 a ven teče zhruba 5,9. Viděl bych to na nedostatek fosforu (červené stonky), možná v kombinaci s nedostkem draslíku...nebo jsou přehnojené? Na těch dvou nejbídnějších kytkách se těžce podepsaly pH problémy, jež jsem měl na začátku, pochybuju, že to ještě nějak solidně rozdýchají, ale co ten zbytek? Kdyby měl někdo chvilku, tak prosím mrkněte a napište mi svůj názor.
http://www.uloz.to/8458496/kytiproblem-zip

Old Post 29-03-2011 v 09:35 AM
The Chemical je offline   Profil uživatele The Chemical   Find more posts by The Chemical   Foto galerie člena The Chemical   Click here to Send The Chemical a Private Message   Add The Chemical to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MDe_
Hulk Gardener

Karma uživatele MDe_ - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 1130  

Příspěvek č. 658

citace:
Původní příspěvek od The Chemical
Hoj týpci,
tak jsem debil a prostě mi ten výživovej problém nejde vyřešit. Už jsem tedy přešel z Plagron Alga grow na Cocos A+B a kytí zajásaly, ale zloutnutí se úplně nezastavilo. Subtrát tedy kokos + perlit. Teď dávám 1,6 ml A složky + 1,6 ml B složky. Podle nějakých jejich tabulek jsem si spočítal, že EC který tam leju by mělo být okolo 1,4 (počítáno i s vodou z kohoutku, která má asi 0,35). pH leju zhruba (pH kapky) 5,6 a ven teče zhruba 5,9. Viděl bych to na nedostatek fosforu (červené stonky), možná v kombinaci s nedostkem draslíku...nebo jsou přehnojené? Na těch dvou nejbídnějších kytkách se těžce podepsaly pH problémy, jež jsem měl na začátku, pochybuju, že to ještě nějak solidně rozdýchají, ale co ten zbytek? Kdyby měl někdo chvilku, tak prosím mrkněte a napište mi svůj názor.
http://www.uloz.to/8458496/kytiproblem-zip


Hoj , koukám že některé se pěkné daly do kupy .. jinak já bych řekl že fosfor jak jsem ti již ríkal.
Ohledně těch stonku já bych byl v klidu , myslím že to je genetikou , taky mám fialové

Old Post 29-03-2011 v 09:45 AM
MDe_ je offline   Profil uživatele MDe_   Find more posts by MDe_   Foto galerie člena MDe_   Click here to Send MDe_ a Private Message   Add MDe_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FialForever
Stálý Člen

Karma uživatele FialForever - 92% PěstitelskáKarma uživatele FialForever - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 659

Ahoj, potřebuju poradit. Na listech se mi objevily takove fleky velikost cca 0,5-1cm, působící jako prach. Mám tušení, že by to mohla být plíseň. Jsem ve 35 dni květu, palice zatím nejsou zasaženy, proto se mi už nechce aplikovat nějaký postřik. Máte s tím někdo zkušenosti, jestli má nebo nemá cenu to něčím postřikovat. Mám strach aby se to nějak nepříjemně nerozjelo..... Foto dodám. Díky

Old Post 30-03-2011 v 15:51 PM
FialForever je offline   Profil uživatele FialForever   Find more posts by FialForever   Foto galerie člena FialForever   Click here to Send FialForever a Private Message   Add FialForever to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 660

citace:
Původní příspěvek od FialForever
Ahoj, potřebuju poradit. Na listech se mi objevily takove fleky velikost cca 0,5-1cm, působící jako prach. Mám tušení, že by to mohla být plíseň. Jsem ve 35 dni květu, palice zatím nejsou zasaženy, proto se mi už nechce aplikovat nějaký postřik. Máte s tím někdo zkušenosti, jestli má nebo nemá cenu to něčím postřikovat. Mám strach aby se to nějak nepříjemně nerozjelo..... Foto dodám. Díky



...vypadá to treba takto ??

Old Post 30-03-2011 v 15:52 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FialForever
Stálý Člen

Karma uživatele FialForever - 92% PěstitelskáKarma uživatele FialForever - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 661

Jo, přesně ono. Máš s tím osobní zkušenost, můžeš mi poradit co s tím v takové fázi. Vypadá to, že to teprve začína, má to cenu postřikovat? Nechci aby to postihlo palice.

Old Post 30-03-2011 v 16:23 PM
FialForever je offline   Profil uživatele FialForever   Find more posts by FialForever   Foto galerie člena FialForever   Click here to Send FialForever a Private Message   Add FialForever to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DooMer
vesnický pěstitel

Karma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% Pěstitelská

Registrován: Nov 2003
Příspěvků: 310  

Příspěvek č. 662

citace:
Původní příspěvek od FialForever
Jo, přesně ono. Máš s tím osobní zkušenost, můžeš mi poradit co s tím v takové fázi. Vypadá to, že to teprve začína, má to cenu postřikovat? Nechci aby to postihlo palice.


postrik uz nema cenu , zkus postizeny mista ostrihat a umyt skrin a hlavne snizit vlhkost no takze treba pridat dalsi vetrak ??

Low ammo pack 2011 by DooM

DooMeruv outdoor 2010

Doomerova malá zahrádka|2007,2008,2009|




young forever with a foot in the grave

Old Post 30-03-2011 v 16:31 PM
DooMer je offline   Profil uživatele DooMer   Find more posts by DooMer   Foto galerie člena DooMer   Click here to Send DooMer a Private Message   Add DooMer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FialForever
Stálý Člen

Karma uživatele FialForever - 92% PěstitelskáKarma uživatele FialForever - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 663



Pridam ilustracni foto, at jde videt v jakym to je stavu. Myslis, ze to muze prejit na palice, jake jsou dalsi faze postizeni? Ofuk jsem hnedka pridal, snad to tomu trochu pomuze. Diky za reakce.

Old Post 30-03-2011 v 17:21 PM
FialForever je offline   Profil uživatele FialForever   Find more posts by FialForever   Foto galerie člena FialForever   Click here to Send FialForever a Private Message   Add FialForever to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DooMer
vesnický pěstitel

Karma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% PěstitelskáKarma uživatele DooMer - 92% Pěstitelská

Registrován: Nov 2003
Příspěvků: 310  

Příspěvek č. 664

tohle nevypada strasne, postizeny listy pryc a ofuk by mel pomost a taky zalivku zmensi,,,at se dari D.

Low ammo pack 2011 by DooM

DooMeruv outdoor 2010

Doomerova malá zahrádka|2007,2008,2009|




young forever with a foot in the grave

Old Post 30-03-2011 v 18:06 PM
DooMer je offline   Profil uživatele DooMer   Find more posts by DooMer   Foto galerie člena DooMer   Click here to Send DooMer a Private Message   Add DooMer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tommy Alchy
Stálý Člen

Karma uživatele Tommy Alchy - 54% PěstitelskáKarma uživatele Tommy Alchy - 54% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 665



Zdravím,
mám tady dvě rostliny (jsou ze semen, které dostal kámoš k nákupu z jednoho shopu). Já si je chtěl nechat na venek a tak jsem je dal růst do "boxu" jsou v hlíně (Grow-mix), zalévané a kropeny odstátou vodou, svítí na ně dvě zářivky (2*18W a to periodou 24/0).

Problém: nejstarší listy se začínají kroutit a schnout následně se začnou ukazovat skvrny (viz foto) za kvalitu fotek se omlouvám, mám po ruce pouze mobil.

Můj názor: FAQ jsem pročítal a uvažoval jsem nad spálením světlem a problémem s teplotou ale spálením o zářivky? a teplota v boxu je stálá 20 stupňů C


PS: předem díky za rady a názory

Mr. NiC. Tommy Alchy THC_Group B-)

Old Post 30-03-2011 v 21:20 PM
Tommy Alchy je offline   Profil uživatele Tommy Alchy   Find more posts by Tommy Alchy   Foto galerie člena Tommy Alchy   Click here to Send Tommy Alchy a Private Message   Add Tommy Alchy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mysak
Stálý Člen

Karma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 823  

Příspěvek č. 666

..mm od svetla to vypa jinak (dle meho nazoru)vypada to spise na nejaky prvek(napada me P)ale moc se mi to nezda.....

..plisen?
nevim -ale zajimalo by me to
cest

Old Post 30-03-2011 v 22:24 PM
mysak je offline   Profil uživatele mysak   Find more posts by mysak   Foto galerie člena mysak   Click here to Send mysak a Private Message   Add mysak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 667

citace:
Původní příspěvek od Tommy Alchy
Zdravím,
mám tady dvě rostliny (jsou ze semen, které dostal kámoš k nákupu z jednoho shopu). Já si je chtěl nechat na venek a tak jsem je dal růst do "boxu" jsou v hlíně (Grow-mix), zalévané a kropeny odstátou vodou, svítí na ně dvě zářivky (2*18W a to periodou 24/0).

Problém: nejstarší listy se začínají kroutit a schnout následně se začnou ukazovat skvrny (viz foto) za kvalitu fotek se omlouvám, mám po ruce pouze mobil.

Můj názor: FAQ jsem pročítal a uvažoval jsem nad spálením světlem a problémem s teplotou ale spálením o zářivky? a teplota v boxu je stálá 20 stupňů C


PS: předem díky za rady a názory


Kontroluješ a upravuješ pH?!


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Old Post 30-03-2011 v 22:46 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tommy Alchy
Stálý Člen

Karma uživatele Tommy Alchy - 54% PěstitelskáKarma uživatele Tommy Alchy - 54% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 668

citace:
Původní příspěvek od HurricaneGeorge


Kontroluješ a upravuješ pH?!


právě že ne. . . vypadá to na pH?

Mr. NiC. Tommy Alchy THC_Group B-)

Old Post 31-03-2011 v 05:21 AM
Tommy Alchy je offline   Profil uživatele Tommy Alchy   Find more posts by Tommy Alchy   Foto galerie člena Tommy Alchy   Click here to Send Tommy Alchy a Private Message   Add Tommy Alchy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 669

citace:
Původní příspěvek od Tommy Alchy


právě že ne. . . vypadá to na pH?


No jasně,
kohoutková voda je zásaditá, pH vyšší jak 7.
Pokud máš k dispozici destilku či dešťovku (ne ze studny) tak ty mají pH mírně kyselé okolo 6-6,5 (ale pořád nedostatečný, hlavně tuto hodnotu nebudou moc držet a je to velmi slabá kyselina, což nebude stačit na úpravu pH tvé půdy opět do normální stavu okolo 5,7). Výhodou je to že mají nízké EC, případně ředit s vodovodní vodou v poměru 2:1 (záleží jaký máš hnojiva, jestli obsahují vápník, který je přítomen v kohoutkové vodě).

Každopádně si sežeň akvarijní kapky v rozmezí pH 5-7 a kyselinu fosforečnou na úpravu. Případně tužkovej pH metr (mám teď kontakt na borce z Brna co je prodává za 400,- a fungují spolehlivě, možná k tomu dodá i pufry na kalibraci - na to se ještě poptám).
Pokud neseženeš fosforku tak si můžeš nechat poslat od GHE pHdry.

pH je základ pro kvalitní pěstování, ovlivňuje příjem hnojiv, atd.

Hledat, hledat a opět hledat .

EDIT: A 24/0 je zbytečný, takže aspoň 20/4 či ještě lépe 18/6 (tolik světla dostanou na letní slunovrat 21.6. - přirozeně je to nejdelší fotoperioda).

http://www.gaisma.com/en/location/prague.html


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 31-03-2011 v 10:19 AM

Old Post 31-03-2011 v 10:07 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nebulaquest
Stálý Člen

Karma uživatele Nebulaquest - 89% PěstitelskáKarma uživatele Nebulaquest - 89% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 95  

Příspěvek č. 670

Takže jaké je doporučené PH?Mám 5,5?

Old Post 31-03-2011 v 20:36 PM
Nebulaquest je offline   Profil uživatele Nebulaquest   Find more posts by Nebulaquest   Foto galerie člena Nebulaquest   Click here to Send Nebulaquest a Private Message   Add Nebulaquest to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mysak
Stálý Člen

Karma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 823  

Příspěvek č. 671

tak to mas malo...podivej se do Faqu

Old Post 31-03-2011 v 21:14 PM
mysak je offline   Profil uživatele mysak   Find more posts by mysak   Foto galerie člena mysak   Click here to Send mysak a Private Message   Add mysak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 672

Zdar lidi, Mám dotaz ohledně listů. jsem 25 dní v květu(SoG). cca 1,5l kvetniky, Zemina-Plagron roality mix, Hnojim Od druheho tydne Plagron-bloom A postupně zvyšuju dávky a ještě jsem dávál Phytamin 3x, Zalívám filtrovanou vodou cca pH6. Vlhkost mi lehce lítá. za svitu 30% v noci pak kolem 50%. Model White russian,250w slunce. No a zdá se mi že holkám chybí dusík....zajímá mě co si o tom myslíte? předem díky za rady a nápady?

Old Post 01-04-2011 v 09:59 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:24 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 40 41 42 43 44 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
20-04-2024 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - 1575 odpovědí
09-03-2017 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - 1223 odpovědí
15-07-2015 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - 1201 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0690570 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív