Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam II . !!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 34 35 36 37 38 »
Autor
Téma 
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 561

citace:
Původní příspěvek od mysak



..nevidim ze by nekde psal ze to je přehnojenim(pokud jo sr)
tak to prolij cistou vodou ..a změř ,pak uvidis co ti z toho teče

tak je možne ze pokud ho upravis na nejakou nižši hodnotu a coco bello bude samo o sobe nizke tak to bude jeste menši

nevim jak PH ma perlit


To jsem napsal před editem příspěvku, jinak se divil správně. Možná moje chyba .
Pokud jsi důkladně četl příspěvek tak problém je v pH, nechápu proč zalévat čistou vodou s pH 7,8 když mu kokos sám o sobě nepufruje pH půdního roztoku. Problém by určitě zhoršil.

citace:
Původní příspěvek od The Chemical


Jej, tak to mně teda vůbec nedošlo, že bych měl pufrovat perlit. V tom může bejt zakopanej pes, protože jestli je vysoký pH, tak kytí nemůžou přijímat žádný živiny Takže co teď s tím?? Budu přesazovat, takže perlit napufrovat jak? Nechat odležet v roztoku s upraveným pH tak dlouho, dokud nepřestavet zvyšovat pH? A jsi si jistý tím přehnojením? Když jsem jeden den zalil jen vodou s upraveným pH, tak se situace ještě o mnoho zhoršila...


Jo přesně jak řikáš, nemohou přijímat živiny.
Řešil bych to proléváním vodou o pH=5 do té doby než bude pH výtoku na hodnotě 5,8. Přelití a nedostatek kyslíku pro kořeny u substrátu kokos/perlit moc nehrozí. Dále živný roztok o stabilním pH kolem hodnoty 5,8.
Ta změna k horšímu mohla být způsobena tím, že substrát prosychal. Možnost přenášet ionty kyselé (H3O+) či zásadité (OH-) v půdním roztoku určitě závisí na množství vody (rozpuštěny i složky hnojiv).
Sice jsi zalil roztokem o kyselém pH, ale perlit kyselý roztok neutralizoval a pravděpodobně zvedl pH nad neutrální hodnotu 7.
Musíš si uvědomit, že kokos nemá předpoklady k navázání iontů, jako u půdy na půdní sorpční kompex (navázané ionty poté pufrují i pH, do jaké míry záleží na pufrační kapacitě daného materiálu).
Perlit má evidentně schopnost vázat zásadité ionty, takže má svou pufrační kapacitu, bohužel ale pufruje na vysoké pH .


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 08-03-2011 v 21:44 PM

Old Post 08-03-2011 v 19:37 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 562

Zdravim lidi, tak jsem koupil kalibrační roztoky a akorád jsem vyhodil love... ph metr mám přesně tento...http://www.produktinfo.conrad.com/d...m_provedeni.pdf
Vodu z řadu mi to ukazuje 7.0 ...
Chtěl bych se zeptat když jsem našel v lese studánku ph tam bude tak akorád nemyslíte?
Je obrostlá mechem... takže by to mělo být OKEY!! nemyslíte?

Naposledy upravil 09-03-2011 v 18:23 PM

Old Post 09-03-2011 v 17:50 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bubabub
Stálý Člen

Karma uživatele Bubabub - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2010
Příspěvků: 46  

Příspěvek č. 563

Grunger....můj táta mi říkal : myslet znamená hovno vědět!

Old Post 10-03-2011 v 06:39 AM
Bubabub je offline   Profil uživatele Bubabub   Find more posts by Bubabub   Foto galerie člena Bubabub   Click here to Send Bubabub a Private Message   Add Bubabub to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asi_sem_moc
Agent WC

Karma uživatele asi_sem_moc - 95% PěstitelskáKarma uživatele asi_sem_moc - 95% PěstitelskáKarma uživatele asi_sem_moc - 95% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 166  

Příspěvek č. 564

citace:
Původní příspěvek od Bubabub
Grunger....můj táta mi říkal : myslet znamená hovno vědět!

Zase jednou rada k nezaplacení

Grunger: změř si ph i ec... a pak budeš vědět, jestli je ok...

Edit.: můžete mi někdo prosím poradit, jestli se plíseň listová oběvuje a šíří i během vegetace nebo pouze ve fázi květu? Díky moc

NEJDŘÍV ČTI pak se ptej MÁŠ PROBLÉMY S KYTKOU? klikni


NEČUM TAK BLBĚ A NAHOĎ NA XICHTU SMAJLA

---------->Peace and Love<----------

400W záře na záchodě

Naposledy upravil asi_sem_moc 10-03-2011 v 08:54 AM

Old Post 10-03-2011 v 08:40 AM
asi_sem_moc je offline   Profil uživatele asi_sem_moc   Find more posts by asi_sem_moc   Foto galerie člena asi_sem_moc   Click here to Send asi_sem_moc a Private Message   Add asi_sem_moc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bubabub
Stálý Člen

Karma uživatele Bubabub - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2010
Příspěvků: 46  

Příspěvek č. 565

asi_sem_moc: na blbou otázku, blbá odpověď

Old Post 10-03-2011 v 09:48 AM
Bubabub je offline   Profil uživatele Bubabub   Find more posts by Bubabub   Foto galerie člena Bubabub   Click here to Send Bubabub a Private Message   Add Bubabub to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 566

Nemám čim měřit, mám připravky na snížení i zvýšení pH... ale pH metr ukazuje kokotiny... lakmusový papírky zůstavají pořád oranžový a na další hovadiny nemám prachy.
Proto říkám, studánka v lese obroslá mechem ph - 5-6 nemyslíte?

Old Post 10-03-2011 v 12:34 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asi_sem_moc
Agent WC

Karma uživatele asi_sem_moc - 95% PěstitelskáKarma uživatele asi_sem_moc - 95% PěstitelskáKarma uživatele asi_sem_moc - 95% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 166  

Příspěvek č. 567

pokud máš od koho, tak si raději sežen minimálně ten ph metr.. spekulovat nad tím můžeme, ale dokud nezjistíš kolik přesně má roztok co teče dovnitř a kolik přesně odpad co teče ven, tak můžeš odhadovat maximálně podle stavu kytek a to je asi dost na hovno nemyslíš?

NEJDŘÍV ČTI pak se ptej MÁŠ PROBLÉMY S KYTKOU? klikni


NEČUM TAK BLBĚ A NAHOĎ NA XICHTU SMAJLA

---------->Peace and Love<----------

400W záře na záchodě

Old Post 10-03-2011 v 14:15 PM
asi_sem_moc je offline   Profil uživatele asi_sem_moc   Find more posts by asi_sem_moc   Foto galerie člena asi_sem_moc   Click here to Send asi_sem_moc a Private Message   Add asi_sem_moc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 568

Nic jiného než dost na hovno mi nezbývá.

Old Post 10-03-2011 v 14:53 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Dotaz listy Příspěvek č. 569


čau lidi. Mám dotaz ohledně listů. Řízky jsou od pondělí přesazeny do zeminy Roality mix od plagronu.teplota přes den 22-25 přes noc 19-20.Vlhkost se pohybuje v noci okolo 60% a přes den 40-50%. Pozn. jede to od začátku na periodu 12/12(SoG).A tohle má pár rostlin.
Předem díky za rady.

Old Post 11-03-2011 v 06:57 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marxek
Nový Člen

Karma uživatele marxek - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2011
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 570



Ahoj jsem uplně bezradnej poraďte prosím
Model klony WHITE RUSSIAN
Osvětlení 600W Sunmaster MH
Světelná perioda 24/0
Pěstební médium Plagron Royalty Mix
Hnojení Root juice 5ml./1l
Vlchkost 40%-80%
Teplota 22-24C
Výška výbojky od rostlin 60cm
EC zálivky 0,6
1* týdně phyt-amin
PH 6,2

Naposledy upravil marxek 11-03-2011 v 09:25 AM

Old Post 11-03-2011 v 08:19 AM
marxek je offline   Profil uživatele marxek   Find more posts by marxek   Foto galerie člena marxek   Click here to Send marxek a Private Message   Add marxek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marxek
Nový Člen

Karma uživatele marxek - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2011
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 571



Další dva marodi

Old Post 11-03-2011 v 08:29 AM
marxek je offline   Profil uživatele marxek   Find more posts by marxek   Foto galerie člena marxek   Click here to Send marxek a Private Message   Add marxek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asi_sem_moc
Agent WC

Karma uživatele asi_sem_moc - 95% PěstitelskáKarma uživatele asi_sem_moc - 95% PěstitelskáKarma uživatele asi_sem_moc - 95% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 166  

Příspěvek č. 572

marxek: když jim nenecháš žádnej spánek, tak se nediv, že jdou do sraček... Jen smažky nepotřebujou spát!!! takže periodu hned změň na 18/6... ph měříš? A taky si vlastně přočti FAQ to uděláš pro začátek úplně nejlíp

NEJDŘÍV ČTI pak se ptej MÁŠ PROBLÉMY S KYTKOU? klikni


NEČUM TAK BLBĚ A NAHOĎ NA XICHTU SMAJLA

---------->Peace and Love<----------

400W záře na záchodě

Old Post 11-03-2011 v 08:38 AM
asi_sem_moc je offline   Profil uživatele asi_sem_moc   Find more posts by asi_sem_moc   Foto galerie člena asi_sem_moc   Click here to Send asi_sem_moc a Private Message   Add asi_sem_moc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marxek
Nový Člen

Karma uživatele marxek - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2011
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 573


ok dnes už dostanou 18/6 ph 6,2 a dík za radu ale z FAQ jsem moc nezjistil pokud tvá rada zní FAQ ak si mi moc nepomohl ale přesto dík
ps smažky mesnášim a prioda 24/0 je dobrá na menší košatější kětiny tyto nevypadaj jako smažky a dostávaj 24/0 ale pokud se tu najde nekdo s konkrátní radou tak mu budu vděčnej díky

Old Post 11-03-2011 v 09:04 AM
marxek je offline   Profil uživatele marxek   Find more posts by marxek   Foto galerie člena marxek   Click here to Send marxek a Private Message   Add marxek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mysak
Stálý Člen

Karma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 823  

Příspěvek č. 574

no hledej nemoci kytek skudci -Havana Joe

Old Post 11-03-2011 v 09:11 AM
mysak je offline   Profil uživatele mysak   Find more posts by mysak   Foto galerie člena mysak   Click here to Send mysak a Private Message   Add mysak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asi_sem_moc
Agent WC

Karma uživatele asi_sem_moc - 95% PěstitelskáKarma uživatele asi_sem_moc - 95% PěstitelskáKarma uživatele asi_sem_moc - 95% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 166  

Příspěvek č. 575

citace:
Původní příspěvek od marxek
ps smažky mesnášim a prioda 24/0 je dobrá na menší košatější kětiny tyto nevypadaj jako smažky a dostávaj 24/0


No a právě proto jsem ti doporučil FAQ... Ty smažky jsem myslel obrazně, jasny že kytky nebudu vypadat jak smažky... Ale perioda 24/0 není dobrá na menší košatější rostliny... K tomuto závěru opět stačí FAQ...
Kytky to prostě nezvládají, moc světla, moc světla, moc světla, žádnej odpočinek, malé kytky, moc světla, moc světla.... prostě beze spánku to nejde - působí to stresově. tato perioda se používá spíš při zakořeňování pod trubicema, ktery ti hlavně ani tolik nežerou... 18/6 je prostě klasika, která je nejvíc podobná přírodě..
No jinak mi to připadá spíš než jako škůdce, jako nějaká plíseň.. Jenže nechci ti to tady tvrdit, škůdců jsem moc neviděl, navíc pár příspěvků zpět jsem se ptal, jetli se může plíseň listová šířit i v růstu, ale žádna odpověď.. Tak snad ti někdo poradí konkrétně..

NEJDŘÍV ČTI pak se ptej MÁŠ PROBLÉMY S KYTKOU? klikni


NEČUM TAK BLBĚ A NAHOĎ NA XICHTU SMAJLA

---------->Peace and Love<----------

400W záře na záchodě

Naposledy upravil asi_sem_moc 11-03-2011 v 10:36 AM

Old Post 11-03-2011 v 09:43 AM
asi_sem_moc je offline   Profil uživatele asi_sem_moc   Find more posts by asi_sem_moc   Foto galerie člena asi_sem_moc   Click here to Send asi_sem_moc a Private Message   Add asi_sem_moc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MDe_
Hulk Gardener

Karma uživatele MDe_ - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 1130  

Příspěvek č. 576

http://grower.cz/forum/showthread.p...6&pagenumber=36

Old Post 11-03-2011 v 10:26 AM
MDe_ je offline   Profil uživatele MDe_   Find more posts by MDe_   Foto galerie člena MDe_   Click here to Send MDe_ a Private Message   Add MDe_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:23 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 34 35 36 37 38 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
20-04-2024 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - 1575 odpovědí
09-03-2017 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - 1223 odpovědí
15-07-2015 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - 1201 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8875540 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív