Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam II . !!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 33 34 35 36 37 »
Autor
Téma 
MDe_
Hulk Gardener

Karma uživatele MDe_ - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 1130  

Příspěvek č. 545

Vše potřebné jsem ti řekl .. více už jak koukáím nemá cenu diskutovat ..

Old Post 04-03-2011 v 20:50 PM
MDe_ je offline   Profil uživatele MDe_   Find more posts by MDe_   Foto galerie člena MDe_   Click here to Send MDe_ a Private Message   Add MDe_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 546


citace:
Původní příspěvek od Grunger
Někdo mi říkal, že stačí kalibrovat jenom čtyřkou...
hmm... tak to je konec...
Na pH metr se teda můžu spolehnout, alespoň orientačně když ho nakalibruju na tu 4 ?
Musel bych se dost snažit abych sehnal ten kalibrační roztok 10.0


Co to máš vůbec za typ pH metru?

Máš kalibraci automatickou nebo pomocí šroubku?

Pokud na šroubek tak si sežeň pufr o pH=7. A pokud chceš narychlo orientačně měřit, tak nakalibruj na 4ku a pak ho dej do vodovodní vody a nastav hodnotu 7,8.
Při automatické kalibraci toho moc nepořešíš a budeš si muset koupit příslušný pufr (podívat se na manuál).

Teď už pouze zajímavost!
Na přiloženém grafu lze vidět závislost potenciálu skleněné elektrody na pH.
pH metr měří potenciál (je to napětí článku ve voltech), který převádí na pH pomocí kalibrační přímky (viz graf).
Při kalibraci se děje následující:
Ponořením sondy do pufru o pH=4 a jeho nastavením na tuto hodnotu (či automaticky) dojde k záznamu příslušného potenciálu a vzniká bod o souřadnicích pH=4 a E=.,.V. Na to aby jsi sestrojil kalibrační přímku potřebuješ body dva. Takže sondu opět ponoříš do pufru o pH=7 či 10, nastavíš na příslušnou hodnotu a opět dojde k záznamu bodu. Vzniklá křivka je lineární od pH 2-11. Přesně bude vždy měřit mezi pH na které jsi kalibroval.

Když máš přímku tak lze jednoduše zjistit její rovnice o dvou neznámých (potenciál a pH). Pokud budeš tedy měřit svůj roztok, tak pH metr změří potenciál a následně z rovnice vypočítá dané pH!

A v tom je celá finta .

Takže když budeš kalibrovat na jeden pufr tak nikdy nebudeš měřit přesně. U tebe ta křivka prochází nastaveným kalibračním bodem, který vznikl kalibrací na pH4, ale už dál neřešíš jestli z toho bodu bude ta přímka klesat nebo růst. V tém případě byla skoro vodorovná.

Upozornění: NIKDY NENECHÁVEJ VYSCHNOUT SKLENĚNÝ POVRCH ELEKTRODY! Dochází k narušení skleněné membrány a ke změně hydratace (tu lze částečně napravit ponořením do kyselého roztoku pH=4). Elektrodu přechovávat v roztoku chloridu draselného (udržovací roztok), nebo ve vodě, což je horší ale lepší než nechat vyschnout.


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 07-03-2011 v 00:14 AM

Old Post 06-03-2011 v 23:29 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Nobody
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 365  

Plíseň?? Příspěvek č. 547


zdravím nevíte o co může jít?Myslím ty šedý okraje , děje se to převážně na zmutovanejch listech který se mi ze začátku rodili...

Top44 je pod 200w 3.den na růstu , hnojím biobizzem . pH mám kolem 6 čímž byto být nemělo...

Díkec za rady..

Horrorování
Seed Finder
Trocha kultury
5.indoor 3x Hashberry

Old Post 07-03-2011 v 06:01 AM
Mr.Nobody je offline   Profil uživatele Mr.Nobody   Find more posts by Mr.Nobody   Foto galerie člena Mr.Nobody   Click here to Send Mr.Nobody a Private Message   Add Mr.Nobody to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 548

Takže teď je mám přelitý, špatný ph jsem do nich ládoval a ještě přehnojený... a svítím na ně 400 kilem... to můžu rovnou vypnout ne? zbytečný na ně svítit ...
jediný + je ta teplota, že to ty květníky trochu vysouší..

Old Post 07-03-2011 v 14:44 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Chemical
Stálý Člen

Karma uživatele The Chemical - 46% PěstitelskáKarma uživatele The Chemical - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 134  

Příspěvek č. 549



Ahoj borci,
kytinám něco chybí a za boha nemůžu přijít na to co Jsou to různé genetiky, nejhůř to snáší critical (viz foto), nejlíp asi w. rhino, na tom nejsou vidět skoro žádné nedostatky. Médium kokos s perlitem, osvětlení 4x 18W philips TLD 865. Vlhkost mezi 60-98% (průměrně kolem 80). pH zálivky 5,8-6,2 (dle pH kapek). Teplota den 20-26, noc 16-20. Než mi přišel plagron alga grow, dostaly jednou wuxal, 1ml/l. Pak dostávaly alga grow, 1ml/l. Zhoršování pokračovalo, dle fialových stonků a kroucení listu jsem myslel, že je to nedostatek fosforu - dostaly alga bloom 1,2ml/l, ale nic. Včera jsem zkusil smíchat 0,5ml bloomu a 0,5ml growu, ale stále na to nějak moc nereagujou. Jsou nedožraný, chybí jim nějaký prvek, pH nebo něco jinýho? Potřebuju urychleně radu nebo bude po nich! Předem dík za odpovědi

Old Post 08-03-2011 v 15:52 PM
The Chemical je offline   Profil uživatele The Chemical   Find more posts by The Chemical   Foto galerie člena The Chemical   Click here to Send The Chemical a Private Message   Add The Chemical to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mysak
Stálý Člen

Karma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 823  

Příspěvek č. 550

myslim ze tam bude chybet dusik a Mg...to krouceni nevim cim je(K,B-?))(zpusobeno musel bych se podivat (ale to muzes taky
..asi celkove prihnojit

Old Post 08-03-2011 v 16:28 PM
mysak je offline   Profil uživatele mysak   Find more posts by mysak   Foto galerie člena mysak   Click here to Send mysak a Private Message   Add mysak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Chemical
Stálý Člen

Karma uživatele The Chemical - 46% PěstitelskáKarma uživatele The Chemical - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 134  

Příspěvek č. 551


Jo, ty kytky, který to snášej líp vykazujou znaky, jako kdyby jim chyběl Mg (viz foto). Je v Alga grow i hořčík nebo mám koupit hořečnatou sůl? Další názory?

to mysak: Já právě koukal, ale už mi to připadá jako že jim chybí od všeho trochu

Old Post 08-03-2011 v 16:39 PM
The Chemical je offline   Profil uživatele The Chemical   Find more posts by The Chemical   Foto galerie člena The Chemical   Click here to Send The Chemical a Private Message   Add The Chemical to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
extrem86
Nový Člen

Karma uživatele extrem86 - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 552

http://i400.photobucket.com/albums/pp84/extrem86/zelenina/P3070117.jpg http://i400.photobucket.com/albums/pp84/extrem86/zelenina/P3070115.jpg
no zdravim borci mam takyto problem mozete my povedat co by to malo byt je to ak 47 hnojim bio bizz a hlina plagron moj nazor je prehnojene sorry za kvalitu photo ale mam nieco s fotakom

Old Post 08-03-2011 v 17:26 PM
extrem86 je offline   Profil uživatele extrem86   Find more posts by extrem86   Foto galerie člena extrem86   Click here to Send extrem86 a Private Message   Add extrem86 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 553

citace:
Původní příspěvek od The Chemical
Ahoj borci,
kytinám něco chybí a za boha nemůžu přijít na to co Jsou to různé genetiky, nejhůř to snáší critical (viz foto), nejlíp asi w. rhino, na tom nejsou vidět skoro žádné nedostatky. Médium kokos s perlitem, osvětlení 4x 18W philips TLD 865. Vlhkost mezi 60-98% (průměrně kolem 80). pH zálivky 5,8-6,2 (dle pH kapek). Teplota den 20-26, noc 16-20. Než mi přišel plagron alga grow, dostaly jednou wuxal, 1ml/l. Pak dostávaly alga grow, 1ml/l. Zhoršování pokračovalo, dle fialových stonků a kroucení listu jsem myslel, že je to nedostatek fosforu - dostaly alga bloom 1,2ml/l, ale nic. Včera jsem zkusil smíchat 0,5ml bloomu a 0,5ml growu, ale stále na to nějak moc nereagujou. Jsou nedožraný, chybí jim nějaký prvek, pH nebo něco jinýho? Potřebuju urychleně radu nebo bude po nich! Předem dík za odpovědi


Ahoj, nejsem Hlava pomazaná, ale zkusím poradit .
Kroucení listů značí špatné pH, v tomto případě vysoké.

Jo ty máš kokos? zkontroloval jsi pH substrátu? respektive je ten perlit napufrovaný? Jeho pH je 8,5. Záleží taky v jakym poměru jsi to míchal.
Hlavně změř pH vytékající vody.


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 08-03-2011 v 17:56 PM

Old Post 08-03-2011 v 17:39 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Chemical
Stálý Člen

Karma uživatele The Chemical - 46% PěstitelskáKarma uživatele The Chemical - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 134  

Příspěvek č. 554

citace:
Původní příspěvek od HurricaneGeorge


Ahoj, nejsem Hlava pomazaná, ale zkusím poradit .
Kroucení listů značí špatné pH, v tomto případě vysoké.

Jo ty máš kokos? zkontroloval jsi pH substrátu? respektive je ten perlit napufrovaný? Jeho pH je 8,5. Záleží taky v jakym poměru jsi to míchal.


Jej, tak to mně teda vůbec nedošlo, že bych měl pufrovat perlit. V tom může bejt zakopanej pes, protože jestli je vysoký pH, tak kytí nemůžou přijímat žádný živiny Takže co teď s tím?? Budu přesazovat, takže perlit napufrovat jak? Nechat odležet v roztoku s upraveným pH tak dlouho, dokud nepřestavet zvyšovat pH? A jsi si jistý tím přehnojením? Když jsem jeden den zalil jen vodou s upraveným pH, tak se situace ještě o mnoho zhoršila...

Old Post 08-03-2011 v 18:22 PM
The Chemical je offline   Profil uživatele The Chemical   Find more posts by The Chemical   Foto galerie člena The Chemical   Click here to Send The Chemical a Private Message   Add The Chemical to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
keneth48
Stálý Člen

Karma uživatele keneth48 - 91% PěstitelskáKarma uživatele keneth48 - 91% PěstitelskáKarma uživatele keneth48 - 91% Pěstitelská

Registrován: Jan 2011
Příspěvků: 170  

Příspěvek č. 555

neviem ci sa to da nazvat chorobou ale mam ten problem ze ked som kytky postriekal phytaminom (vzdy cca 2 hodky pred zazatim sodiku) tak mi potom na listoch ostali take biele flaky. nikomu som to tu nevidel tak neviem ci mam len ja zlu vodu alebo co.je to vlastne ususena voda a vyzera to ako vodny kamen. dostal som radu ze to mam s mokrou handrou poutierat ale to sa mi teda nechce v dalsom peste robit. kde robim chybu?

http://grower.cz/forum/showthread.p...09]2x MAZAR 250
http://grower.cz/forum/showthread.p... 1xSPECIAL KUSH
http://grower.cz/forum/showthread.p... Northern Light
http://grower.cz/forum/showthread.p...Sensi Star 600W

Old Post 08-03-2011 v 18:30 PM
keneth48 je offline   Profil uživatele keneth48   Find more posts by keneth48   Foto galerie člena keneth48   Click here to Send keneth48 a Private Message   Add keneth48 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mysak
Stálý Člen

Karma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 823  

Příspěvek č. 556

přesne tak..nestaci jen přihnojit ..pokud bude spatne PH muzes hnojit neustale a ,,a nic se knim nedostane"

Old Post 08-03-2011 v 18:36 PM
mysak je offline   Profil uživatele mysak   Find more posts by mysak   Foto galerie člena mysak   Click here to Send mysak a Private Message   Add mysak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mysak
Stálý Člen

Karma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 823  

Příspěvek č. 557

citace:
Původní příspěvek od keneth48
neviem ci sa to da nazvat chorobou ale mam ten problem ze ked som kytky postriekal phytaminom (vzdy cca 2 hodky pred zazatim sodiku) tak mi potom na listoch ostali take biele flaky. nikomu som to tu nevidel tak neviem ci mam len ja zlu vodu alebo co.je to vlastne ususena voda a vyzera to ako vodny kamen. dostal som radu ze to mam s mokrou handrou poutierat ale to sa mi teda nechce v dalsom peste robit. kde robim chybu?


jo jo to by melo byt tim- utři a uvidis jestli to je nebo ne

tak strikej pred zhasnutim ..a uvidis co to uděla

Old Post 08-03-2011 v 18:40 PM
mysak je offline   Profil uživatele mysak   Find more posts by mysak   Foto galerie člena mysak   Click here to Send mysak a Private Message   Add mysak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mysak
Stálý Člen

Karma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 823  

Příspěvek č. 558

citace:
Původní příspěvek od The Chemical


Jej, tak to mně teda vůbec nedošlo, že bych měl pufrovat perlit. V tom může bejt zakopanej pes, protože jestli je vysoký pH, tak kytí nemůžou přijímat žádný živiny Takže co teď s tím?? Budu přesazovat, takže perlit napufrovat jak? Nechat odležet v roztoku s upraveným pH tak dlouho, dokud nepřestavet zvyšovat pH? A jsi si jistý tím přehnojením? Když jsem jeden den zalil jen vodou s upraveným pH, tak se situace ještě o mnoho zhoršila...



..nevidim ze by nekde psal ze to je přehnojenim(pokud jo sr)
tak to prolij cistou vodou ..a změř ,pak uvidis co ti z toho teče

tak je možne ze pokud ho upravis na nejakou nižši hodnotu a coco bello bude samo o sobe nizke tak to bude jeste menši

nevim jak PH ma perlit

Old Post 08-03-2011 v 18:48 PM
mysak je offline   Profil uživatele mysak   Find more posts by mysak   Foto galerie člena mysak   Click here to Send mysak a Private Message   Add mysak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mysak
Stálý Člen

Karma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 823  

Příspěvek č. 559

citace:
Původní příspěvek od extrem86
http://i400.photobucket.com/albums/pp84/extrem86/zelenina/P3070117.jpg http://i400.photobucket.com/albums/pp84/extrem86/zelenina/P3070115.jpg
no zdravim borci mam takyto problem mozete my povedat co by to malo byt je to ak 47 hnojim bio bizz a hlina plagron moj nazor je prehnojene sorry za kvalitu photo ale mam nieco s fotakom


hmm.tak jestli prehnojene musis vedet sam kolik a kdy se ti to objevilo ...
zeby nejaky parazit?

Old Post 08-03-2011 v 18:58 PM
mysak je offline   Profil uživatele mysak   Find more posts by mysak   Foto galerie člena mysak   Click here to Send mysak a Private Message   Add mysak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
extrem86
Nový Člen

Karma uživatele extrem86 - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 560

ee parazit by to nemal byt lebo mam tam viac druhov paliciek a je to iba na akackach hnojene boli secky narovnako polievane tiez hlina ta ista alebo su akacka nachylnejsie na taketo veci?

Old Post 08-03-2011 v 19:13 PM
extrem86 je offline   Profil uživatele extrem86   Find more posts by extrem86   Foto galerie člena extrem86   Click here to Send extrem86 a Private Message   Add extrem86 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:20 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 33 34 35 36 37 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
20-04-2024 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - 1575 odpovědí
09-03-2017 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - 1223 odpovědí
15-07-2015 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - 1201 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0501570 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív