Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam II . !!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 32 33 34 35 36 »
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 529

AH-1,2,3
Proplách jsem to celkem málo, ta půda byla předhnojená na 6 týdnů, všechno jsem vyplavit nemohl..
JO enzymy používám... všechno jsem dával podle tabulky, potom se mi začali pálit listy, tak jsem to prolil...



EDIT: EC METR nemám a vodu mám středně tvrdou

Naposledy upravil 02-03-2011 v 14:26 PM

Old Post 02-03-2011 v 07:51 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 530

citace:
Původní příspěvek od Freezecz
Co myslíte? Nedostatek železa?....Poškozené jsou jenom horní listy...a je jich pár(ale znepokojuje mě to). 7 den 12/12, půda All mix BioBizz říznutá Floriou pro muškáty...hnojím biobizz: Bio Bloom.


Ahoj,
nedostatek železa to asi nebude.
Spíše nedostatek Zn, možná i Mg. Ale pokud se to projevuje pouze na nových vrchních listech tak je to nedostatek zinku.

http://grower.cz/forum/showthread.p...6620#post366620


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Old Post 02-03-2011 v 09:20 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Re: Re: zloutnuti semenacku Příspěvek č. 531

citace:
Původní příspěvek od asi_sem_moc


Tak v kokose nemají žádny živiny, pokud nepoužíváš ani žádný kořeňák a zalíváš obyč vodou z kohoutku, tak nemají z čeho růst.. Dusík to spraví, párkrát je prolij něčím na růst a bude to v cajku. Můžeš to doplnit nějakým kořeňákem, určitě ti budou vděčny Ale bacha ať je nespálíš...
Dyžtak si vodu z kohoutku nařeď s destilkou, ať můžeš dát víc hnojky..


Možná nechápeš význam kořenového stimulátoru...
V první větě tvrdíš, že kdyby používal kořeňák tak mají rostliny z čeho růst. To je naprostá blbost, neobsahuje látky využitelné pro růst.
Jeho funkce je pouze stimulovat rychlost růstu nových kořenových výhonků, takže rostliny budou mít o něco vyšší spotřebu hnojiv (tudíž dokud neupraví poměr prvků tak se problémy ve vývoji ještě urychlí).
Dále je to pouze formalita, ale jak jsi psal tak v kokosu nejsou žádné prvky, takže ze začátku musí přidat hnojivo, které bude obsahovat vhodný poměr NPK na růst + mikroprvky. Přidávání jednosložkového hnojiva pouze s dusíkem - příkladem třeba dusičnan amonný, by mělo za následek deficit ostatních prvků.

Moc valný význam kořenový stimulátor stejně nemá, na prvních pár dní to zcela určitě urychlí vývoj nových kořenů, překračováním koncentrace či dlouhodobé používání může vést až k zastavení růstu. Je to pouze pro toho kdo si to může dovolit a není mu líto těch peněz. Bez použití stejně dobře koření. Vhodné u řezů, přece jen to není tak přirozený proces jako ze semínka, kdy se nejprve rozvine kořen a následně list.

Osobně kořeňák používám kvůli tomu že klony rychleji zakoření. Ve fázi bez kořenů (nebo s nedostatečný koř. systémem) nemají jak přijímat vodu, jedině plochou listů. Když po 3 dnech pořádně zakoření nemusím řešit zvhčovačku, předtím stačí párkrát postříkat z rozprašovače a pohoda. Osobně si myslím že nutnost zvhčovačky je veliký mýtus. Jestli se z listů odpaří více vody, je mi úplně jedno, u půdy je výhodou rychlejší cyklus vysychání a u hydra prostě přidáváš více vody s nižším EC.

Dále si nejsem jist jestli je vhodné používat pro přípravu živného roztoku destilovanou vodu spolu s hnojivy Bcuzz AB, je tu možnost že neobsahují vápník. Myslím že jsou koncipovány na použití s vodovodní vodou.
Kvůli snížení EC, tedy doporučuji ředit vodovodní vodu s destilkou v poměru 1:1, či 1:2 - aspoň ušetříš náklady.
Já jsem celou dobu používal Bcuzz s velmi tvrdou vodou o EC=0,7 a deficit prvků nebyl žádný.


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 02-03-2011 v 16:31 PM

Old Post 02-03-2011 v 09:29 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asi_sem_moc
Agent WC

Karma uživatele asi_sem_moc - 95% PěstitelskáKarma uživatele asi_sem_moc - 95% PěstitelskáKarma uživatele asi_sem_moc - 95% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 166  

Příspěvek č. 532

Jasny no s tím kořeňákem máš pravdu. Ale na druhou stranu já používám rhizotonic od canny. Když dávám klíčit semena, tak to vlhčím rovnou tímto roztokem a po zasazení do hlíny používám ještě tak týden dva bez hnojiv, potom začnu přidávat hnojiva a enzymi... Nikdy žádnej problém, naopak velmi rychlé klíčení i růst.. Možná jen mýtus, možná ne.. Canna si ho hodně pochvaluje, nestojí žádnou závratnou cenu, tak proč ne..

A s řezením té destilky je to samozdřejmost.. Někde jsem to tam i psal. Chce to mít nebo si alespoň půjčit ec metr a zjistit si ec vody z kohoutku..

NEJDŘÍV ČTI pak se ptej MÁŠ PROBLÉMY S KYTKOU? klikni


NEČUM TAK BLBĚ A NAHOĎ NA XICHTU SMAJLA

---------->Peace and Love<----------

400W záře na záchodě

Old Post 02-03-2011 v 10:26 AM
asi_sem_moc je offline   Profil uživatele asi_sem_moc   Find more posts by asi_sem_moc   Foto galerie člena asi_sem_moc   Click here to Send asi_sem_moc a Private Message   Add asi_sem_moc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 533

citace:
Původní příspěvek od asi_sem_moc
Jasny no s tím kořeňákem máš pravdu. Ale na druhou stranu já používám rhizotonic od canny. Když dávám klíčit semena, tak to vlhčím rovnou tímto roztokem a po zasazení do hlíny používám ještě tak týden dva bez hnojiv, potom začnu přidávat hnojiva a enzymi... Nikdy žádnej problém, naopak velmi rychlé klíčení i růst.. Možná jen mýtus, možná ne.. Canna si ho hodně pochvaluje, nestojí žádnou závratnou cenu, tak proč ne..

A s řezením té destilky je to samozdřejmost.. Někde jsem to tam i psal. Chce to mít nebo si alespoň půjčit ec metr a zjistit si ec vody z kohoutku..


Jj, všechny tyto přípravky obsahují syntetické auxiny a jiné fytohormony (viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Auxiny) u kterých byl prokázán vliv na rychlost růstu. Záleží pouze na tom jak si to firmy pojmenují a jak popíší výsledný efekt . Výhodou syntetických fytohormonů je že rostlina je sama neumí odbourat a musí na ně reagovat. Nevýhodou je to že při překročení určité koncentrace dojde k zastavení růstu (respektive růst je tak rychlý že dochází k deformaci stonků a listů až úplnému vyčerpání rostliny). Pozor poškození je nevratné, jsou to dobré herbicidy.
Držet se doporučené koncentrace .


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 02-03-2011 v 11:02 AM

Old Post 02-03-2011 v 10:45 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pantlik
Stálý Člen

Karma uživatele Pantlik - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 33 

Příspěvek č. 534

Ahoj kamarádi, žádal jsem o pomoc v sekci škůdci, ale vlákno je zřejmě delší dobu mrtvé, tak přidávám odkaz na můj příspěvek a budu rád za pomoc: http://grower.cz/forum/editpost.php...t&postid=949684
popř. přesunutí mého příspěvku...učím se!

Díky

Old Post 02-03-2011 v 14:03 PM
Pantlik je offline   Profil uživatele Pantlik   Find more posts by Pantlik   Foto galerie člena Pantlik   Click here to Send Pantlik a Private Message   Add Pantlik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 535


Kokos-ligth mix - 60/40
Hnojil jsem to podle tabulky a stejně se to posralo...
Ph by mělo být okey...
Je možný, že by byly starý hnojky? Skladuju je v pokojové teplotě,
možná jim budou dva roky...
Zdá se mi to jako nedostatek všech prvků...

Naposledy upravil 03-03-2011 v 23:24 PM

Old Post 03-03-2011 v 22:51 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 536

citace:
Původní příspěvek od Grunger
Kokos-ligth mix - 60/40
Hnojil jsem to podle tabulky a stejně se to posralo...
Ph by mělo být okey...
Je možný, že by byly starý hnojky? Skladuju je v pokojové teplotě.
A možná jim budou dva roky...
Zdá se mi to jako nedostatek všech prvků...


Jestli máš tedy pouze AH tak se jim nic nemůže stát.

Čím měříš a upravuješ pH? Jaká je jeho hodnota?!


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Old Post 03-03-2011 v 23:25 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 537


Ph metr jsem nakalibroval na 4.0 dal do vzorku kohoutkový vody = 6.0 tři týdny zpět...
Měřil jsem včera a to se tomu metru moc nechtělo, ukazoval v rozmezí 5.5-5.8

Když ho zapnu a nenakalibruju ukazuje ve vzorku 7.0 achbože, takže mám celou dobu špatný pH zálivky...

Naposledy upravil 04-03-2011 v 00:03 AM

Old Post 03-03-2011 v 23:38 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 538

citace:
Původní příspěvek od Grunger
Ph metr jsem nakalibroval na 4.0 dal do vzorku kohoutkový vody = 6.0 tři týdny zpět...
Měřil jsem včera a to se tomu metru moc nechtělo, ukazoval v rozmezí 5.5-5.8


No tak to jsi mi potvrdil co jsem si myslel od začátku....
ŠPATNÉ pH!!!

1) kalibrace pH metru se provádí dvoubodově, tudíž tvoje kalibrace je špatná!

2) pH kohoutkové vody musí být vyšší než 7, většinou kolem 7,6-8,2. Kdyby měla pH 6 tak by za chvíli neměla v čem téci, protože by zkorodovala kovové potrubí

3) pokud ti to ukazovalo u vody 6 a ted jsi naměřil 5,8 tak máš reálné pH okolo 7,5

4) dále přepálené vysokou koncentrací hnojiv

5) v důsledku špatného pH nedostatek všech prvků...

Výhoda směsi kokos/hlína je u tebe ta že nebude mít tak velikou pufrační kapacitu (schopnost držet pH) - nyní tedy půda alkalická. Budeš muset razantně přistoupit k změně pH na přijatelnou úrověň. Jsi v pozdní fázi květu, čím dříve správně nakalibruješ pHmetr tím lépe. Pokud máš při ruce rašelinu tak přidej na vrch květináčů a zalít vodou s upraveným pH, určitě velkým množstvím aby pořádně proteklo, několikrát za sebou. U toho kokosu moc nehrozí že to přeliješ a i kdyby tak se nedá nic dělat.

Nevýhodou je to že kdyby jsi měl čistou hlínu tak se chyba v pH neprojeví tak drasticky a určitě by déle pufrovala pH na přijatelné hodnotě.

Tak či tak, na kytkách se dost podepíše...


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Old Post 04-03-2011 v 00:08 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 539

Někdo mi říkal, že stačí kalibrovat jenom čtyřkou...
hmm... tak to je konec...
Na pH metr se teda můžu spolehnout, alespoň orientačně když ho nakalibruju na tu 4 ?
Musel bych se dost snažit abych sehnal ten kalibrační roztok 10.0

Naposledy upravil 04-03-2011 v 00:48 AM

Old Post 04-03-2011 v 00:18 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pantlik
Stálý Člen

Karma uživatele Pantlik - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 33 

mrchy na listech Příspěvek č. 540

citace:
Původní příspěvek od Pantlik
Ahoj kamarádi, žádal jsem o pomoc v sekci škůdci, ale vlákno je zřejmě delší dobu mrtvé, tak přidávám odkaz na můj příspěvek a budu rád za pomoc: http://grower.cz/forum/showthread.p...9684#post949684
popř. přesunutí mého příspěvku...učím se!

Díky


Pánové můžete se mi na to prosím někdo podívat?

!opraven chybný odkaz!

Naposledy upravil Pantlik 04-03-2011 v 20:00 PM

Old Post 04-03-2011 v 13:08 PM
Pantlik je offline   Profil uživatele Pantlik   Find more posts by Pantlik   Foto galerie člena Pantlik   Click here to Send Pantlik a Private Message   Add Pantlik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MDe_
Hulk Gardener

Karma uživatele MDe_ - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 1130  

Příspěvek č. 541

Pantlíku to máš Třásněnky , udělej si vyluh z česneku a dej to jako repelent , nebo navštiv obchod .. Jinak kytky jsou před sklizní né ? Už máš pěkně mléčné trichomy , pokud ano tak bych to neřešil a ty lysty ostříhal a čekal na kosu .

Old Post 04-03-2011 v 13:19 PM
MDe_ je offline   Profil uživatele MDe_   Find more posts by MDe_   Foto galerie člena MDe_   Click here to Send MDe_ a Private Message   Add MDe_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pantlik
Stálý Člen

Karma uživatele Pantlik - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 33 

Příspěvek č. 542

citace:
Původní příspěvek od MDe_
Pantlíku to máš Třásněnky , udělej si vyluh z česneku a dej to jako repelent , nebo navštiv obchod .. Jinak kytky jsou před sklizní né ? Už máš pěkně mléčné trichomy , pokud ano tak bych to neřešil a ty lysty ostříhal a čekal na kosu .


Díky kamaráde za komentář! Potřeboval jsem určit toho šmejda - nemám ještě dostatečnou praxi. Zjistil jsem, že jsem dal blbej link na své fotky postižených listů. Mrkni na ně prosím ještě jednou - obávám se, jestli si se díval na moje fotky, protože na nich rozhodně trichomy vidět nejsou!

Old Post 04-03-2011 v 19:54 PM
Pantlik je offline   Profil uživatele Pantlik   Find more posts by Pantlik   Foto galerie člena Pantlik   Click here to Send Pantlik a Private Message   Add Pantlik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MDe_
Hulk Gardener

Karma uživatele MDe_ - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 1130  

Příspěvek č. 543

Protože js dal vadný link , tak jsem se t kouknul do galerie a vše vím Na foto jsou vidět hnědé blizny a bílé trichomy (Stačí si jen zvětšit obrazek.)

Old Post 04-03-2011 v 20:24 PM
MDe_ je offline   Profil uživatele MDe_   Find more posts by MDe_   Foto galerie člena MDe_   Click here to Send MDe_ a Private Message   Add MDe_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pantlik
Stálý Člen

Karma uživatele Pantlik - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 33 

link Příspěvek č. 544

citace:
Původní příspěvek od MDe_
Protože js dal vadný link , tak jsem se t kouknul do galerie a vše vím Na foto jsou vidět hnědé blizny a bílé trichomy (Stačí si jen zvětšit obrazek.)

tady je správný link: http://grower.cz/forum/showthread.p...9684#post949684 ;-)

Old Post 04-03-2011 v 20:38 PM
Pantlik je offline   Profil uživatele Pantlik   Find more posts by Pantlik   Foto galerie člena Pantlik   Click here to Send Pantlik a Private Message   Add Pantlik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:58 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 32 33 34 35 36 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
20-04-2024 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - 1575 odpovědí
09-03-2017 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - 1223 odpovědí
15-07-2015 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - 1201 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5282130 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív