Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam II . !!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 31 32 33 34 35 »
Autor
Téma 
Asocial
Stálý Člen

Karma uživatele Asocial - 98% PěstitelskáKarma uživatele Asocial - 98% PěstitelskáKarma uživatele Asocial - 98% PěstitelskáKarma uživatele Asocial - 98% PěstitelskáKarma uživatele Asocial - 98% PěstitelskáKarma uživatele Asocial - 98% PěstitelskáKarma uživatele Asocial - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 94 

Příspěvek č. 513


huf, tak i ja mam problem se kterym bych potreboval pomoct.

Rostlinky pestovany ze seminek v BioBizz allmix substratu. Puvodne jsem precenil predhnojeni substratu a prvnich 16 dni prolival kytky jen odstatou vodou -> spodni listky zacaly zloutnout tak prisel ke slovu i fish mix. Dnes (+-14 dni od zacatku hnojeni) vypdaji takhle ,,,,,, nezda se, ze bych jim nejak pomoh tak se obracim o radu sem mno.

zalivka 1x za 3 dny odstatou vodou s 3ml/l fish mixu a upravenym ph
vrchni listky vypadaji v poradku, jen jsou hodne sativkoidni (uzke cepele) - driv byly spis jako u indic
teplota pod 30 vlhkost 50-80

Boredom Generator Powered by Irritation

Old Post 24-02-2011 v 19:17 PM
Asocial je offline   Profil uživatele Asocial   Find more posts by Asocial   Foto galerie člena Asocial   Click here to Send Asocial a Private Message   Add Asocial to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bubabub
Stálý Člen

Karma uživatele Bubabub - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2010
Příspěvků: 46  

Žloutnutí listů Příspěvek č. 514


Čest
Mám problém se žloutnutím listů. Tento problém se měl i v předchozím kole.Takže dělám někde chybu, ale nevím kde.
Škůdce a plísně bych vyloučil.Kontroluji často a nikde nic.
Odrůda Ed Rosenthal Super Bud.
Substrát je Plagron Royality Mix.
Hnojiva AH, PK13-14. Ph zálevky je vždy cca 6. Měřeno kapkovým měřákem.
Teplota a vhlkost v normách.
Odvětrám nonstop VK100.
Zalévám vesměs co druhý den. A kyti vypijou zhruba kolem 650 ml na kytku.

Délka růstu byla 30 dní.A hnojit sem začal až po tom 30 dnu. Což byla podle mě chyba.Neodhadl jsem žloutnutí a podle mě jsem to podchytil pozdě.od toho 30 dnu jim dávám hnojivo dle tabulek plus složku GROW. Zvyšuju dávky a nyní cca ve 25 . dnu květu dostávají pěti násobek složky grow plus standartně dle tabulek.Postupně zvyšuji i PK13-14.
Kyti se začaly zelenat, ale hlavně od vrcholů. Listy které byli žluté už dosti tak se nějak zelenat nechtějí. Myslel jsem že docílím více zelené barvy, ale zatím po 25. dnech nic moc.
Vodu používím z panelákového vodovodního kohoutku a mám dojem, že tu je příliš tvrdá voda.Tak jsem začal používat AQUAREGULÁTOR na úpravu tvrdosti vody( měl by změkčovat tvrdou vodu )
Kytky se nějak extrémně nelepší a ani nehorší.Ovšem chtěl bych je mít pěkně zelené a zdravé.
Máte nějaké typy jak bych je mohl zpravit??

Foceno při vypnutém světle, při rozsvíceném světle jsou mnohem žlutější.

Old Post 27-02-2011 v 12:17 PM
Bubabub je offline   Profil uživatele Bubabub   Find more posts by Bubabub   Foto galerie člena Bubabub   Click here to Send Bubabub a Private Message   Add Bubabub to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 515

2 Bubabub:
Dávkování AH a PK 13-14?

Respektive jak si měnil dávkování po přepnutí...


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Old Post 27-02-2011 v 12:31 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Holup
Nový Člen

Karma uživatele Holup - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2011
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 516

Málo hořčíku?

Holup

Old Post 27-02-2011 v 13:30 PM
Holup je offline   Profil uživatele Holup   Find more posts by Holup   Foto galerie člena Holup   Click here to Send Holup a Private Message   Add Holup to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bubabub
Stálý Člen

Karma uživatele Bubabub - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2010
Příspěvků: 46  

Příspěvek č. 517

AH jsem dával od prvního dne květu.A to v dávkách :
grow:0,8 ml/l první dávká a naposled jsem jim dával 1.7 ml/l( když, to teď tu počítám, tak nevím kde sem vzal ten pěti násobek ?? )
bloom:0,8 ml/l
micro:0,4 ml/l

Od včerejška jsem zvýšil dávky na
grow: 1.7 ml/l
bloom: 1.5 ml/l
micro: 0.5 ml/l

Mám té growsložky eště přidat???
Jinak dík moc za reakce.Jsem moc vděčný...tady asi jen v podobě K+

PK 13-14 dávám : postupně od 0,25 ml/l do 1,25 ml/l. Teď jsem ve fázi kdy jim dávám 0,5ml/l

EDIT: listy, které nejvíce žloutnou jsou většinou ve 2-3 patře od vrchu. Po přidávání GROW složky se začaly nejvíce zelenat vrchy u palic a ty 2-3 patro ne a ne se zazelenat. Dočkám se někdy?

Naposledy upravil Bubabub 27-02-2011 v 15:29 PM

Old Post 27-02-2011 v 13:50 PM
Bubabub je offline   Profil uživatele Bubabub   Find more posts by Bubabub   Foto galerie člena Bubabub   Click here to Send Bubabub a Private Message   Add Bubabub to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 518

citace:
Původní příspěvek od Bubabub
AH jsem dával od prvního dne květu.A to v dávkách :
grow:0,8 ml/l první dávká a naposled jsem jim dával 1.7 ml/l( když, to teď tu počítám, tak nevím kde sem vzal ten pěti násobek ?? )
bloom:0,8 ml/l
micro:0,4 ml/l

Od včerejška jsem zvýšil dávky na
grow: 1.7 ml/l
bloom: 1.5 ml/l
micro: 0.5 ml/l

Mám té growsložky eště přidat???
Jinak dík moc za reakce.Jsem moc vděčný...tady asi jen v podobě K+

PK 13-14 dávám : postupně od 0,25 ml/l do 1,25 ml/l. Teď jsem ve fázi kdy jim dávám 0,5ml/l

EDIT: listy, které nejvíce žloutnou jsou většinou ve 2-3 patře od vrchu. Po přidávání GROW složky se začaly nejvíce zelenat vrchy u palic a ty 2-3 patro ne a ne se zazelenat. Dočkám se někdy?


Ahoj,
určitě budeš mít nevhodný poměr prvků změnou dávkování oproti doporučené. AH by možná šli kombinovat s PK13-14 a pomocí konduktometru hlídat EC, orientačně i z výpočtu (viz. odkaz v mém podpisu).

Přidáváš málo složky Micro, obsahuje hodně dusíku. PK13-14 v tuto chvíli nepomáhá řešit problém s jejich nevyrovnaností a všemi hnojivy přidáváš hodně draslíku.

Nejlepší bude se držet dutch formula, tedy 1ml/L MICRO, 3ml/L BLOOM.
Lze ještě doladit snížením složky bloom a přídavkem složky GROW. Třeba v následující podobě 1ml/L MICRO, 2ml/L BLOOM, 0,5ml/L GROW.
V tvojí situaci deficit fosforu nehrozí.

Grow NPK 2,5-1,2-6
Bloom NPK 0,8-2,5-4
Micro NPK 4,5-0-3


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Old Post 27-02-2011 v 19:00 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bubabub
Stálý Člen

Karma uživatele Bubabub - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2010
Příspěvků: 46  

Příspěvek č. 519

HurricaneGeorge dal jsem tedy na Tebe. Ten poměr jsem právě nedodržoval a v tom bude asi ten problém.Dal jsem dnes holkám grow 0,5, bloom 2 a micro 1.
Sranda je ze tady u nas v ostravskem gshopu davaji k ahackam uplne jine davkovani nez je na strankach vyrobce dutch formula.
Jen pro zajimavost v nejvetsim kvetu davaji polovicni koncetraci a to je grow 0, bloom 1,5, micro 0,5. Ovsem pomer je spravny.Toz snad to bude v cajku. Dam vedet jestli to pomaha. PK13-14 jsem vypustil a na tyden ho ani nebudu pouzivat.Kazdopadne dik moc za vycerpavajici odpoved Mej se

Old Post 27-02-2011 v 20:43 PM
Bubabub je offline   Profil uživatele Bubabub   Find more posts by Bubabub   Foto galerie člena Bubabub   Click here to Send Bubabub a Private Message   Add Bubabub to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bubabub
Stálý Člen

Karma uživatele Bubabub - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2010
Příspěvků: 46  

Příspěvek č. 520

Zdarec,
furt mi to nedá spát.
Ještě mám teorii, že celý problém bude v mém boxu. Konstrukce je z impregnovaných latěk.Spodek a vrch jsou dřevěné desky.Celý vnitřek je vystlaný akustickým rockwoolem kvůli hluku.Poslední vrstva je stříbrná fólie.
Jde o to, že tou fólií to nemám úplně odizolované, takže pokud tam jsou nějaké breberky tak nebo plíseň tak ten kontakt tam může být.
Je možné, že tam mám nějakou neviditelnou havěť, která mi kytky vysává?
Nikdy jsem neměl problém s palicema ale jen s listama. Převážně se to začalo kurvit při přepnutí na 12 hod cyklus.
První kolo bylo ok, co se týče barvy listů.Druhá a třetí( tato) je už naprd.Objevují se stejné příznaky.Myslím, že o kyti je postaráno dobře.
Dík moc za názor

Old Post 28-02-2011 v 08:05 AM
Bubabub je offline   Profil uživatele Bubabub   Find more posts by Bubabub   Foto galerie člena Bubabub   Click here to Send Bubabub a Private Message   Add Bubabub to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 521

2 Bubabub:
No ono to je těžký když poskytneš pouze jednu mizernou fotografii.

Na 95% špatný poměr dusíku vůči ostatním prvkům.
http://grower.cz/forum/showthread.p...5199#post365199


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Old Post 28-02-2011 v 11:07 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

zloutnuti semenacku Příspěvek č. 522

Ahojte.. mam problem se semenáčky. Omlouvám s eza kvalitu fota...
Popis problemu: Pomaly rust a zloutnuti spotnich listku, barva celkove vybledlá.

cca 20 dni od semen, kokos, 14 dní na vodě, myslel jsem, že to spraví drobet hnojek, ale nic, nebo je to malo? EC vody 0,6, s hnojkama 0,8.
PH, rH a teplota v cajku

Prosim o radu, diky...

Old Post 28-02-2011 v 19:25 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

zloutnuti semenacku Příspěvek č. 523

Ahojte.. mam problem se semenáčky. Omlouvám se za kvalitu fotek...
Popis problemu: Pomaly rust a zloutnuti spotnich listku a povadlost, barva celkove vybledlá.

cca 20 dni od semen, kokos, 14 dní na vodě, myslel jsem, že to spraví drobet hnojek, ale nic, nebo je to malo? EC vody 0,6, s hnojkama 0,8.
PH, rH a teplota v cajku.
Svitim jim 150w HPI-T

Prosim o radu, diky...

Old Post 28-02-2011 v 19:27 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asi_sem_moc
Agent WC

Karma uživatele asi_sem_moc - 95% PěstitelskáKarma uživatele asi_sem_moc - 95% PěstitelskáKarma uživatele asi_sem_moc - 95% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 166  

Re: zloutnuti semenacku Příspěvek č. 524

citace:
Původní příspěvek od Santcha
Ahojte.. mam problem se semenáčky. Omlouvám se za kvalitu fotek...
Popis problemu: Pomaly rust a zloutnuti spotnich listku a povadlost, barva celkove vybledlá.

cca 20 dni od semen, kokos, 14 dní na vodě, myslel jsem, že to spraví drobet hnojek, ale nic, nebo je to malo? EC vody 0,6, s hnojkama 0,8.
PH, rH a teplota v cajku.
Svitim jim 150w HPI-T

Prosim o radu, diky...


Tak v kokose nemají žádny živiny, pokud nepoužíváš ani žádný kořeňák a zalíváš obyč vodou z kohoutku, tak nemají z čeho růst.. Dusík to spraví, párkrát je prolij něčím na růst a bude to v cajku. Můžeš to doplnit nějakým kořeňákem, určitě ti budou vděčny Ale bacha ať je nespálíš...
Dyžtak si vodu z kohoutku nařeď s destilkou, ať můžeš dát víc hnojky..

NEJDŘÍV ČTI pak se ptej MÁŠ PROBLÉMY S KYTKOU? klikni


NEČUM TAK BLBĚ A NAHOĎ NA XICHTU SMAJLA

---------->Peace and Love<----------

400W záře na záchodě

Old Post 28-02-2011 v 19:56 PM
asi_sem_moc je offline   Profil uživatele asi_sem_moc   Find more posts by asi_sem_moc   Foto galerie člena asi_sem_moc   Click here to Send asi_sem_moc a Private Message   Add asi_sem_moc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 525

jest pravda.... jinak uz jim davam tak tyden Root stimulator 0,5ml/l od AH a COCO A+B od Bcuzz 0,5ml/l a EC pres 0,8... S tou destlikou mas recht.... a musi to bejt nejaka spesl destlika?
Dík

Old Post 28-02-2011 v 20:03 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Freezecz
Stálý Člen

Karma uživatele Freezecz - 75% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 129  

Příspěvek č. 526



Co myslíte? Nedostatek železa?....Poškozené jsou jenom horní listy...a je jich pár(ale znepokojuje mě to). 7 den 12/12, půda All mix BioBizz říznutá Floriou pro muškáty...hnojím biobizz: Bio Bloom.

Old Post 28-02-2011 v 21:26 PM
Freezecz je offline   Profil uživatele Freezecz   Find more posts by Freezecz   Foto galerie člena Freezecz   Click here to Send Freezecz a Private Message   Add Freezecz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 527



No mám pár kyti v kokosu a hlíně
Hnojil jsem podle tabulky..možná moc... popálil jsem je...
tak jsem je prolil 5l vody 6,5l květníky,,,
po pár dnech už tak spálené listy začali žloutnout a teď ztrácejí celkově strukturu.¨¨

Celkově jsou dost zežloutlé... málo dusíku?

Naposledy upravil 01-03-2011 v 23:17 PM

Old Post 01-03-2011 v 23:05 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asi_sem_moc
Agent WC

Karma uživatele asi_sem_moc - 95% PěstitelskáKarma uživatele asi_sem_moc - 95% PěstitelskáKarma uživatele asi_sem_moc - 95% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 166  

Příspěvek č. 528

citace:
Původní příspěvek od Santcha
jest pravda.... jinak uz jim davam tak tyden Root stimulator 0,5ml/l od AH a COCO A+B od Bcuzz 0,5ml/l a EC pres 0,8... S tou destlikou mas recht.... a musi to bejt nejaka spesl destlika?
Dík


Nene asi se žádná spešl nevyrábí... Normálně z drogérky nebo benzínky... Všechny destilky by měly být na technické účely a zálévání rostlin.. Bývá to tam napsany nebo nakresleny...


Grunger: čím hnojíš?
Edit: Používáš nějaké enzymi? Máš tam celkem fialovy stopky od listů.. Osobně bych řekl že to bude celkovej nedostatek živin... Jestli jsi je spálil tak nežerou to je jasny... Zkus je prolít destilkou nebo obyč vodou s nějakyma enzymama, ale pořádně... Kidně deset litrů na ten 6,5l květináč.. Potom co nejvíc vymačkej květináč, aby vyteklo co se dá a pak to prolij hnojkou + enzymi... Časem by to mělo být ok, záleží jak se s tím tady ta genetika vypořádá.. Máš je v květu, takže se ti asi dost seknou a nebude to ve finishu úplně to pravy ořechovy...

citace:
Původní příspěvek od Grunger
AH-1,2,3
JO enzymy používám... všechno jsem dával podle tabulky, potom se mi začali pálit listy, tak jsem to prolil...


ec metr máš? chtělo by to zjistit, kolik teče ven po prolití destilkou..

NEJDŘÍV ČTI pak se ptej MÁŠ PROBLÉMY S KYTKOU? klikni


NEČUM TAK BLBĚ A NAHOĎ NA XICHTU SMAJLA

---------->Peace and Love<----------

400W záře na záchodě

Naposledy upravil asi_sem_moc 02-03-2011 v 08:28 AM

Old Post 02-03-2011 v 07:47 AM
asi_sem_moc je offline   Profil uživatele asi_sem_moc   Find more posts by asi_sem_moc   Foto galerie člena asi_sem_moc   Click here to Send asi_sem_moc a Private Message   Add asi_sem_moc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:58 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 31 32 33 34 35 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
20-04-2024 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - 1575 odpovědí
09-03-2017 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - 1223 odpovědí
15-07-2015 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - 1201 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4004880 seconds with 34 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív