Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 24 25 26 27 28 »
Autor
Téma 
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 401

citace:
Původní příspěvek od bigpetekicksass

Raspberry je prostě PCčko... Vím, že sehnat staré PC je kolikrát levnější, ale spotřeba bude mnohonásobně vyšší, nehledě na nemožnost přímo interfacovat senzory.
Pokud toho potřebuješ připojit málo, i Raspberry stačí... Samo o sobě má výstupy, který se dají rovnou napojit na spoustu senzorů...
Oproti Arduinu pracuje s 3,3V (arduino má 5V), ale většina senzorů to dává.


jo, něco jak má o pár řádků výš bigpetekickass..nejdřív musim porozumět těm schématům tady a až pak nakupovat Přes to arduino mi zas není jasný ty sekundární plošný spoje, to si je mám jako vyrobit? vim, šlo to říct i lépe..nokaždopádně učebnice elektroniky k ruce 1. řadě

edit: sorry trochu se mi to motá, to bylo schéma majklovce tady: http://grower.cz/forum/image.php?at...30165&size=full

jo, to seš ty

Naposledy upravil zelenymuz 26-06-2014 v 15:42 PM

Old Post 26-06-2014 v 15:25 PM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 402

citace:
Původní příspěvek od zelenymuz


jo, něco jak má o pár řádků výš bigpetekickass..nejdřív musim porozumět těm schématům tady a až pak nakupovat Přes to arduino mi zas není jasný ty sekundární plošný spoje, to si je mám jako vyrobit? vim, šlo to říct i lépe..nokaždopádně učebnice elektroniky k ruce 1. řadě

edit: sorry trochu se mi to motá, to bylo schéma majklovce tady: http://grower.cz/forum/image.php?at...30165&size=full

jo, to seš ty


Tohle schéma mi taky pomohlo s něčím...

Plošný spoj budeš pravděpodobně potřebovat i k raspberry... Dá se to asi sletovat k sobě -ty součástky- a celý to oblepit izolačkou... ale to je peklo. Pak se dá docela jednoduše plošný spoj vyrobit - vyleptat. Většinou se udělá návrh, vytiskne se na folii na laserové tiskárně a přežehlí se na čistou desku pločných spojů (ten toner se z folie přenese a chytí na tu měď na DPS). Tím ti vzniknou zakrytý cestičky, pak to namočíš do nějaký chemie a ono to vyleptá všechno ostatní... pak to umeješ a můžeš vrtat dírky... Je to fajn, když máš návrh, kterej víš, že nebudeš opravovat a je 100% správně. Ale návrh je dost práce a na tohle prototypování je to na mne trochu moc práce.

Sám jsem si koupi univerzální plošný spoj předvrtaný (stejná destička, jen jsou v ní dírky a kolem každý je z jedný(nebo obou) strany kolečko měděný vrstvy) a na to jsem osazoval a pájel součástky. Cestičky si pak děláš buď drátem, nebo můžeš cínem spojit sousední otvory.
Začal jsem konektorem na Raspberry, potom jsem to zapojil, Raspberry si na destičku obkreslil, abych věděl, kde potřebuju místo. Pak jsem kolem začal osazovat součástky... Teď mám pod RasPI prostě jen další destičku (větší), na jejímž okraji jsou svorkovnice na připojování čidel. Můžu to kdykoliv rozpojit. Mohl bych to někdy vyfotit.

A Majklovec nejsem... to je jinej frajer :-) Rozhodně bude víc elektrotechnik než já teda :-)

Old Post 26-06-2014 v 16:42 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JointarGanjar
Stálý Člen

Karma uživatele JointarGanjar - 91% PěstitelskáKarma uživatele JointarGanjar - 91% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 56  

Příspěvek č. 403

Koukam, ze to tu jeste zije. To rad vidim

Janeg: Zatim jsem zkousel dva typy pH sond. Prvni byla z conrada za 800,-kc, ale tu jsem nikdy ani nerozchodil, protoze jsem prakticky hned zlomil stribrnej dratek merici elektrody (nejspis jsem s ni neopatrne klepnul
Druhy jsou ty cinsky, jak psal tgm.amster. S temi mam zatim docela dobrou zkusenost, co se tyce odolnosti, ale maji na sobe krouzek na dolevani roztoku KCl do ref. elektrody a ma pocit, ze ten je achilovou patou tehle elektrod. A ani udavana presnost 0.1-0.2 neni zrovna ohromujici.
Podle me se elektrody budou nejvic lisit v te bobulce nakonci. Protoze jinak v nich je akorat stribrnej dratek, roztok KCl a vnitrni membrana.
Sam jsem hodne zvedavy na to, jak dopadnou tgm.amsterdamovy testy dalsich elektrod. Preci jen ty za 8$ jsou to nejlevnejsi, co se da z ciny sehnat, takze je otazka, proc ty ostatni typy, ktere by meli byt v podstate to same, zacinaji na 20$.
Druhou soucasti mericiho systemu je pak zesilovac napeti. Ten uz se da postavit docela levne, pokud clovek extra citlivy (<1mV), ale takova citlivost pro mereni v grow nadobe by byla spis na skodu

Old Post 27-06-2014 v 21:44 PM
JointarGanjar je offline   Profil uživatele JointarGanjar   Find more posts by JointarGanjar   Foto galerie člena JointarGanjar   Click here to Send JointarGanjar a Private Message   Add JointarGanjar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JointarGanjar
Stálý Člen

Karma uživatele JointarGanjar - 91% PěstitelskáKarma uživatele JointarGanjar - 91% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 56  

Příspěvek č. 404


Ostatne kdyby jste nekdo mel zajem nechal jsem si par plosnaku s pH zesilovacem vyrobit. Je i galvanicky oddeleny. Da se pouzit se vsema beznyma elektrodama do BNC konektoru. Napiste kdyztak do PM. cena 400,-kc

Naposledy upravil JointarGanjar 27-06-2014 v 22:04 PM

Old Post 27-06-2014 v 21:54 PM
JointarGanjar je offline   Profil uživatele JointarGanjar   Find more posts by JointarGanjar   Foto galerie člena JointarGanjar   Click here to Send JointarGanjar a Private Message   Add JointarGanjar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JointarGanjar
Stálý Člen

Karma uživatele JointarGanjar - 91% PěstitelskáKarma uživatele JointarGanjar - 91% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 56  

Příspěvek č. 405


Kbyby jste k tomu meli zajem i o shield jeden mi doma zbyva. Muzu nabidnout i s arduinem (cinskym) za 350,-.

Old Post 27-06-2014 v 22:07 PM
JointarGanjar je offline   Profil uživatele JointarGanjar   Find more posts by JointarGanjar   Foto galerie člena JointarGanjar   Click here to Send JointarGanjar a Private Message   Add JointarGanjar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JointarGanjar
Stálý Člen

Karma uživatele JointarGanjar - 91% PěstitelskáKarma uživatele JointarGanjar - 91% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 56  

Příspěvek č. 406

Omlouvam se mensi offtopic, ale mozna by to mohlo pomoct nekomu, kdo se s tim nechce bastlit.
Do budoucna bych jich chtel nechat vyrobit vic rovnou i s pevnym drzakem na SD kartu (u tohole je zapotrebi sundat displej . Aby existoval nejaky hardwarovy prototyp s univerzalnim firmwarem (arduino kod), na kterem by se dalo stavet. A kazdy uz by si ho mohl upravit ke svemu obrazu.

Old Post 27-06-2014 v 22:14 PM
JointarGanjar je offline   Profil uživatele JointarGanjar   Find more posts by JointarGanjar   Foto galerie člena JointarGanjar   Click here to Send JointarGanjar a Private Message   Add JointarGanjar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JointarGanjar
Stálý Člen

Karma uživatele JointarGanjar - 91% PěstitelskáKarma uživatele JointarGanjar - 91% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 56  

Příspěvek č. 407


Tohle je pracovni verze Je odzkousena a funguje. Ted uz poterebuju jenom nasetrit nejaky kacky a poslu vyrobit plosnaky.

Old Post 27-06-2014 v 22:27 PM
JointarGanjar je offline   Profil uživatele JointarGanjar   Find more posts by JointarGanjar   Foto galerie člena JointarGanjar   Click here to Send JointarGanjar a Private Message   Add JointarGanjar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JointarGanjar
Stálý Člen

Karma uživatele JointarGanjar - 91% PěstitelskáKarma uživatele JointarGanjar - 91% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 56  

Příspěvek č. 408


Aby to bylo komplet. Tady je jeste EC modul. Tenhle kousek je tedy cely domaci vyroba, protoze tan mam jako jediny osazeny. Ale mam doma i nekolik neosazenych plosnaku z vyroby, kdyby mel nekdo zajem. Nebo osazene i se sondou za 400,-.

Old Post 27-06-2014 v 22:36 PM
JointarGanjar je offline   Profil uživatele JointarGanjar   Find more posts by JointarGanjar   Foto galerie člena JointarGanjar   Click here to Send JointarGanjar a Private Message   Add JointarGanjar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JointarGanjar
Stálý Člen

Karma uživatele JointarGanjar - 91% PěstitelskáKarma uživatele JointarGanjar - 91% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 56  

Příspěvek č. 409


Plošňáky dorazily. Takhle vypadá osazená verze sensuina. Na rozdíl od předchozí verze má SD slot napevno.

Old Post 17-07-2014 v 12:37 PM
JointarGanjar je offline   Profil uživatele JointarGanjar   Find more posts by JointarGanjar   Foto galerie člena JointarGanjar   Click here to Send JointarGanjar a Private Message   Add JointarGanjar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JointarGanjar
Stálý Člen

Karma uživatele JointarGanjar - 91% PěstitelskáKarma uživatele JointarGanjar - 91% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 56  

Příspěvek č. 410

Program už je skoro také hotový. V podstatě nenabízí příliš voleb navíc oproti tomu, co jde udělat v menu toho modulu, ale dovoluje vstoupit do hry PCčku a navíc člověk nemusí luštit malá písmenka z LCD na modulu, ale zobrazí si je u sebe na počítači.
Propojení s PC je ale další důležitá dlaždička na cestě k řízení, kterou se snažím jít už od začátku a to ta, že veškeré řídící algoritmy nebudou běhat na arduinu, ale na PC, které má dostatek prostředků (HW i SW), aby se "chovalo" spolehlivě. Ať už běžné stolní PC nebo něco na styl raspberry. Takže arduino bude obstarávat "pouze" veškeré senzory a měření a získaná data posílat do PC (jedno PC může zároveň obsluhovat i několik takových arduin), které už se postará o případné řízení. Stejně tak je podle mě snažší se na PC vzdáleně připojit a kontorlovat boxík zvenčí.

Old Post 17-07-2014 v 12:55 PM
JointarGanjar je offline   Profil uživatele JointarGanjar   Find more posts by JointarGanjar   Foto galerie člena JointarGanjar   Click here to Send JointarGanjar a Private Message   Add JointarGanjar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JointarGanjar
Stálý Člen

Karma uživatele JointarGanjar - 91% PěstitelskáKarma uživatele JointarGanjar - 91% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 56  

Příspěvek č. 411

Až to budu mít všechno hotové, hodím sem odkaz na github, kde budou veškeré kódy i schémata a poustnu i něco na Sensuino.net, aby bylo zřejmější, co ta krabička dělá a co od ní očekávat

Old Post 17-07-2014 v 13:00 PM
JointarGanjar je offline   Profil uživatele JointarGanjar   Find more posts by JointarGanjar   Foto galerie člena JointarGanjar   Click here to Send JointarGanjar a Private Message   Add JointarGanjar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Projekt GROWE
Nový Člen

Karma uživatele Projekt GROWE - 77% Pěstitelská

Registrován: Jul 2014
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 412

Trochu jsem na tohle tema posledni dva roky pracoval, pokud mate nekdo zajem o vice informaci, info je v souboru .pdf na ulozto, adresa :http://uloz.to/xttJPuNX/projekt-growe-zakladni-info-pdf
nahral jsem tam i video mojeho vyvojoveho udelatka, adr:http://uloz.to/xfMuE9BZ/projekt-growe-rar

v pdfku je i kontakt, kdyby mel nekdo zajem o spolupraci
cus

Projekt GROWE

Old Post 26-07-2014 v 12:22 PM
Projekt GROWE je offline   Profil uživatele Projekt GROWE   Find more posts by Projekt GROWE   Foto galerie člena Projekt GROWE   Click here to Send Projekt GROWE a Private Message   Add Projekt GROWE to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Projekt GROWE! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 413

Ahoj, chci jen napsat, Growe, že to je jak jít s kanónem na vrabce. Koukal jsem na to video, i na PDF a jako projekt je to dobrý. Kam to má jít dál, smím li se takhle zeptat? Sleduješ zařízení, která většinou fungují, tzn. zvlhčovačka, ventilátory, zářivku. Co je zajímavý, je zálivka a možná přídavné odsávání. Teď další otázky, co se stane, když klesne teplota, je možný aby se automaticky seplo topení? Asi jo, že. Do budoucna. Co znamená "kontrola dosahovaných hodnot"? Je to jenom kompletní monitoring, nebo to nějak souvisí s tímto tématem a procesy to ŘÍDÍ ? Procesor PIC dokáže co z toho?

Já vim, je toho hodně. Mě by zajímala možnost snímání světelný intenzity, což v nějaký modifikaci lze přes arduino (neni to přímo intenzita, jako spíš spektrum). Pak nejspíš měření hladiny v zásobníku, klidně jen číst hodnoty, nemusí to přímo napouštět (periferně v arduino je to tu popsaný, ultrazvuk, šel by asi i plovák-zbytečný). Aby to umělo posílat e-maily, smsku (znova, gsm modul je k dispozici k arduinu). Vzdálená správa atd..díky

Old Post 26-07-2014 v 20:41 PM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

Příspěvek č. 414

Zeleny muzi tohle vsechno a jeste mnohem vic umi Growduino. mozna je cas to sem pekne popsat....ale je to v podstate na prvni strance a na webu growduino.cz

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 27-07-2014 v 18:42 PM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Projekt GROWE
Nový Člen

Karma uživatele Projekt GROWE - 77% Pěstitelská

Registrován: Jul 2014
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 415

Cau Zeleny muzi a vsichni ostatni

Tak pojdme si probrat muj uhel pohledu na kanony a vrabce.

Indoor pestirna je v podstate uzavreny svet v nemz kytkam napodobujeme prirodu. Co potrebuji:
svetlo, teplo(ne vedro), zalivku, vnitrni cirkulaci vzduchu a odsavani. Fajnsmekri by mozna resili pridavani CO2,
ale tohle bych automatu nesveril, zvlast pokud ma byt "remote control"

Svetlo - snimani svetelne intenzity je blbina. Uz kdyz koncipuju pestirnu, tak na zaklade plochy vybiram wataz osvetleni a lampu vybiram na zaklade predchozich zkusenosti nebo doporuceni. Jeji parametry me v postate dale nezajimaji, resim to abych prislusny prostor uchladil. Neumim si navic predstavit na zaklade nasnimanych hodnot nejakym zpusobem regulovat HPS-ku, metal-halid, LED panel, zarivku nebo cokoli jineho. Vsechny tyhle zarizeni jsou stavena na principu zapnuto/vypnuto. I ventilatory dnes nejdou v podstate ucinne regulovat azle o tom pozdeji.

Teplo - teplo se jaksi tvori samo a je spis problem se ho zbavit, nez ho vytvaret nejakym pridavnym topenim, pokud teda neokupujete pudu rodicovske vily, kterou bych stejne nedoporucoval (selhani zalivaciho systemu, slezly snih uprostred zimy ze strechy - proc asi :-o)
Predpokladam, ze panelakove boxy a jine hoby prostory nepujdou nikdy pod cca +7-10 °C.

Zalivka - tady je moznosti cela rada, ale v podstate vychazim z predpokladu ze aby jeji rizeni melo nejaky smysl musi jit o druh hydroponie, aleroponie, napoustecich stolu, NFT a pod.
Ale zase se zde resi jen zapnuti a vypnuti a interval mezi jednotlivymi zalivkami.
Merak hladiny je naprosto trivialni zalezitost, zde neresim kolik mam roztoku v zasobniku, ale jestli mam nebo nemam. Pokud hladina hlesne pod stanovenou mez, posle ridici deska info do PC, pak stejne nasleduje "manualni zasah"
Hlidani PH a EC je zase mozne, ale dneska to resi nove druhy hnojek s "autoregulaci" techto hodnot, navic mi prijde ze tyto zbytecnosti (na co je mi napr. informace o prutoku roztoku cerpadlem, proutok vzduchu odsavaci hadici, zustatek zalivky v litrech a pod.) nafukuji cely problem do NASA stylu a s kazdou takovou "vychtavkou" delaji problem slozitejsi a slozitejsi az se stane nerealizovatelny.

Cirkulace vzduchu a odsavani
Tohle resim motorem se dvema vinutimi - pomalym a rychlym, pro zakladni a pridavne odsavani. Zase zpetnou odezvu nemam, ale predpokladam, ze ventilator neni nejaky brutalni shit.
Bohuzel dnesni ventilatory lze jen tezko ridit tyristorovymi omezovaci napeti, protoze motory v nich jsou dnes koncipovany na rozsah od 120 do 230V (mrknete napr. na svoje zdroje na noteboocich). Snizovanim napeti (to je regulaci otacek) na nich dochazi k zvysovani budiciho napeti a pretezovani, ktere konci spalenim vinuti (moje ufo letelo do smeti i s regulatorem).
Navic je hlidana teplota, pokud by doslo k prekroceni kriticke teploty 34°C dojde k odpojeni hlavniho osvetleni a jeho funkci prevezme nahradni zarizeni (napr. zarivka).
Vnitrni cirkulaci (ofuk) resi ventilatory typu ON-OFF.

Ted k dalsim "vylepcenim", jako dalkova sprava, zasilani informaci e-mailem, sms, nahled pres web kameru a pod.

Panove a damy. Nelze pominout fakt, ze si tady vsichni tak trochu zahravame.
Zasadne nesveruji sve informace na ksichtoknihy a podobne sragory a o zverejnovani mych pestitelskych uspechu nestojim. Pres vsechna opatreni nejsem schopen na 100% zabezpecit sve PC proti spehovani a riskovat, ze diky spatne zabezpecene aplikaci bude na me vytvory pres wi-finu koukat pulka ulice, dekuji nechci. Takze zadne web ani sms komunikace neplanuju.
Stejne tak nesverim sve kyti takovemu pofidernimu systemu jako je Windows. Nemuzu prece jeste bastlit nejakou kontrolu, jestli program nahodou neprovedl nejakou neplatnou operaci a bude ukoncen.. Zjisteni vecer, ze kyti byly cely den bez vody a regulace teploty, ze na monitoru je modra smrt, by bylo jiste i moji smrti.
Ale vazne. Cela dalkova sprava bude probihat po vnitrni dratove siti pomoci protokolu TCP Server - klient

A jeste k Tvemu dotazu ohledne rizeni procesu. Releova ridici deska ma 8 rele, ktera spinaji primo 230V (pro zarizeni s velkym vykonem se spinaji pres stykace). Vsechny rele obsahuji kontrolni kontakty, ktere jsou snimany a jejich hodnoty jsou posilany zpet do PC a tim je zajistena kontrola stavu.
Cele tohle zarizeni se bude skladat z jakehokoli stareho PC s LPT portem a sitovkou, nemusi mit ani pevny disk, staci nabootovat z flesky. Idealni bude nejaky stary notes.

Projekt GROWE

Old Post 28-07-2014 v 02:10 AM
Projekt GROWE je offline   Profil uživatele Projekt GROWE   Find more posts by Projekt GROWE   Foto galerie člena Projekt GROWE   Click here to Send Projekt GROWE a Private Message   Add Projekt GROWE to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Projekt GROWE! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JointarGanjar
Stálý Člen

Karma uživatele JointarGanjar - 91% PěstitelskáKarma uživatele JointarGanjar - 91% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 56  

Příspěvek č. 416

Zdravim Projekt GROWE!
Skvělé vědět, že je tu někdo další, kdo dělá na podobném projektu a zdá se, že je s tím dokonce i dost daleko a za to rozhodně K+. Ale když vidim kolik nás dělá na různých projektech týkajících se toho samého, napadá mě, jestli by nebylo efektivnější dát hlavy dohromady a udělat jeden projekt, který by ve výsledku vyhovoval všem nárokům a byl pro ostatní nějakým způsobem využitelný.

Když budu konkrétnější. Growdiuno sice splňuje většinu úkolů v tom, že je schopné měřit, řídit i vzdálenou kontrolu, ale pro nezasvědceného bude obtížné si ho doma sám na koleni zbastlit. Není to prostě zařízení typu "plug and play"

Sensuino jsem se snažil udělat, co možná nejuniversálněji a uživatelsky vstřícné, ale dokáže jenom měřit. Takže je to něco jako bezzubá vlčí smečka. Dokáže sice vystopovat kořist, ale může jí tak maximálně očuchávat.

A do třetice Projekt GROW. Projekt, který vzešel ze zkušeností s řízením průmyslových pecí na tavení hliníku. Klade důraz na MAXIMÁLNÍ spolehlivost a celá struktura řízení je vklíněná do operačního systému na PCčku. Navíc přináší zajímavou myšlenku "řídícího skritpu pro celý cyklus". Nevim, jestli jsem si ten pojem vyložil správně, ale představil jsem si pod tím soubor, který by v sobě měl obsažené veškeré instrukce o tom kdy, jak a co regulovat. Přijde mi to jako velice zajímaví koncept. Nemuselo by se jednat pouze o program na pěstovaní konopí, ale třeba rajčat. Člověk by měl prostě "box", který by připojil na vodovod, odpad, el. síť, do zásobníku by nalil hnojiva a pěstební program by se už o všechno postaral. Nastavil by vhodnou světelnou periodu, spektrum, množství hnojiva, pH roztoku, vzdušnou vlhkost i teplotu. Uživatel by samozřejmě mohl do všeho libovolně zasahovat.

Nebo jsi to myslel jinak Projekt GROWE? A jaký je tvůj názor na společný projekt?

Old Post 28-07-2014 v 19:59 PM
JointarGanjar je offline   Profil uživatele JointarGanjar   Find more posts by JointarGanjar   Foto galerie člena JointarGanjar   Click here to Send JointarGanjar a Private Message   Add JointarGanjar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:18 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 24 25 26 27 28 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3242080 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív