Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Skudci paraziti a jiny hmyz na kytkach
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 24 25 26 27 28 »
Autor
Téma 
Ruprecht
Stálý Člen

Karma uživatele Ruprecht - 93% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 262  

Příspěvek č. 401

citace:
Původní příspěvek od hellfire
Zdravím, kamarád se trápí s třasněnkami má za sebou 3 týdny květu a tak 4-5 týdnů ještě pokvete(indoor), našel jsem na groweru doporučení na VERTIMEC má to docela krátkou ochranou lhůtu ale nelíbí se mi ta představa na květu to šplíchat čímkoliv. Nenašel jsem vyjádření na to to použít v květu a proto bych se rád zeptal jestli je to dobrej nápad nebo co v takové fázi doporučujete, roztoči už teď nejsou a chtělo by se toho zbavit není toho zrovna málo.



normálně to ščágni! těch 5 týdnů je fpoho..

Out od bubáka 08
Out od bubáka 09

Old Post 02-10-2013 v 01:24 AM
Ruprecht je offline   Profil uživatele Ruprecht   Find more posts by Ruprecht   Foto galerie člena Ruprecht   Click here to Send Ruprecht a Private Message   Add Ruprecht to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 402

Něco jsem našel na mušky Smutnice :

moudrý pán pravil, ať se vybodneme na všechny postřiky a jednoduše zasypeme povrch substrátu v květináčích jemným křemičitým pískem. Larvy pod ním se udusí a dospělci se přes něj nedostanou k substrátu, aby nakladli další pokolení. A navíc je to totálně ekologické řešení a nemusíte dýchat v baráku nějakej biolit.

Tak, kdo má problémy, tak hurá na nákupy :-)

Old Post 13-10-2013 v 14:37 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kořenářka
Nový Člen

Karma uživatele kořenářka - 16% Pěstitelská

Registrován: Oct 2013
Příspěvků: 8  

Hlína Likvidace SMUTNIC by neměl být problém Příspěvek č. 403

Smutnice (na lepové šípce) se pozná velmi snadno - na jedinci nalepeném zboku jsou nápadné dlouhé nohy, skoro jako u komára. Víc běhá než létá, rejdí po substrátu a hledá, kudy zalézt.
První záchranná akce: ponoření celého květináče do velkého hrnce s vodou. Primárně je nutno zlikvidovat parazitující stadium-larvu. Když se utopí žížala a červ z třešně, to by bylo, aby se neutopil i tenhle červík.
Jakmile hladina vody dosáhne nad substrát nastavá pohyb: jemné čeření kroutivým pohybem larev. Pokouší se vylézt i pár miniaturních dospělců, ale v podstatě nejsou schopni překonat povrchové napětí vody. Odebráni kontrolní červíci, kteří v talířku s vodou rychle hynou. Dále prostor vystříkán Biolitem (POZOR ne na rostlinu) za účelem likvidace dospělců.
Předpoklad: vajíčka zlikvidována nebyla.
Další postup: A) 2cm vrstva křemičitého písku na substrát - muška není krtek a není schopna bariéru překonat a nemůže klást další vajíčka (ale larvy v substrátu pod pískem se nedusí). B) Denní aplikace Biolitu na ev. dospělce.

Likvidace Smutnic právě proběhla na jedné ze šesti čtyřtýdenních rostlinek. Pouze zaostávala v růstu a některé listy se velmi mírně na okrajích podhrnovaly. Jedná se o nerovnoměrný růst buněk svrchní x spodní strana listu. To poukazuje na nemoc kořenů. Po týdnu je kytí naprosto OK a dotahuje kolegyně.

Old Post 26-10-2013 v 00:03 AM
kořenářka je offline   Profil uživatele kořenářka   Find more posts by kořenářka   Foto galerie člena kořenářka   Click here to Send kořenářka a Private Message   Add kořenářka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sirup
Stálý Člen

Karma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 464  

Příspěvek č. 404



Ahoj, tady nesu ukazat tu svini co vsechny obcas trapi..sviluska

objevil jsem je na orchideji u znamiho, tak nez nasajou podmanivou vuni omite tak zapozovali...

4. kolo SOG - 21 borovic pod 250w (moby Dick, Big bud, Critical+)
3. kolo 250w G13 - Hash Plant, Kandas, BB
2. kolo 150 w amnesia haze/jack herrer
1. kolo 150w vanilla luna, ak 47, orange bud

Old Post 21-03-2014 v 13:58 PM
sirup je offline   Profil uživatele sirup   Find more posts by sirup   Foto galerie člena sirup   Click here to Send sirup a Private Message   Add sirup to your buddy list     Navštiv homepage uživatele sirup! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 405



Zrovna sem chtěl udělat foto pro svůj úvod na grower a objevil sem tyhle malinkatý tečky. Než začnu panikařit. Sou to svilušky? Jak se bránit v pokročilym stádiu květu?

Old Post 21-03-2014 v 19:30 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sirup
Stálý Člen

Karma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 464  

Příspěvek č. 406

otoc list a jestli tam jsou male pohybujici se tecky (to co ne vyfocene nad timhle) tak to jsou svilusky...

4. kolo SOG - 21 borovic pod 250w (moby Dick, Big bud, Critical+)
3. kolo 250w G13 - Hash Plant, Kandas, BB
2. kolo 150 w amnesia haze/jack herrer
1. kolo 150w vanilla luna, ak 47, orange bud

Old Post 21-03-2014 v 20:41 PM
sirup je offline   Profil uživatele sirup   Find more posts by sirup   Foto galerie člena sirup   Click here to Send sirup a Private Message   Add sirup to your buddy list     Navštiv homepage uživatele sirup! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ferda Mravenčák
Stálý Člen

Karma uživatele Ferda Mravenčák - 67% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 12  

Příspěvek č. 407

ahoj mám problém se smutnicema koupil jsem biobit XL ale nevím jak ho aplikovat kytky jsou na předposledním dnu růstu a potom přepínám na 12/12 nebude to něčemu vadit ? prosím poraďte jak ten biobit xl a kolik ho aplikovat do hlíny děkuji moc

Mr.Ferda

Old Post 07-04-2014 v 17:49 PM
Ferda Mravenčák je offline   Profil uživatele Ferda Mravenčák   Find more posts by Ferda Mravenčák   Foto galerie člena Ferda Mravenčák   Click here to Send Ferda Mravenčák a Private Message   Add Ferda Mravenčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Skypp
Stálý Člen

Karma uživatele Skypp - 33% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 36  

cerny broucci Příspěvek č. 408

Caute, prosim vas o pomoc.Objevili se mi u kytek maly cerni broucci. Nasel jsem je jak si lozi dole po kvetinaci tam jak ma diry na odtok. Neni jich moc, aspon doufam, ale ani netusim zda nejak skodi.jsem v 5 tydnu kvetu.Na listech neni znat ze by je neco zralo. Zkusil sem je vyfotit ale jsou moc maly :/

Old Post 11-04-2014 v 15:21 PM
Skypp je offline   Profil uživatele Skypp   Find more posts by Skypp   Foto galerie člena Skypp   Click here to Send Skypp a Private Message   Add Skypp to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yabasta
Stálý Člen

Karma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 416 

Příspěvek č. 409

litaji? pokud jo tak by to mohli byt smutnice. ty kladou larvy a poziraji korenovy system



Old Post 11-04-2014 v 16:03 PM
yabasta je offline   Profil uživatele yabasta   Find more posts by yabasta   Foto galerie člena yabasta   Click here to Send yabasta a Private Message   Add yabasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Skypp
Stálý Člen

Karma uživatele Skypp - 33% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 410

Spis se mi zda ze skacou

Old Post 11-04-2014 v 16:12 PM
Skypp je offline   Profil uživatele Skypp   Find more posts by Skypp   Foto galerie člena Skypp   Click here to Send Skypp a Private Message   Add Skypp to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yabasta
Stálý Člen

Karma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 416 

Příspěvek č. 411

Dej tam polepove desticky a pak uvidis.kdyz to bude vypadat jako mali komar tak to bude smutnice.zkus hodit foto.



Old Post 11-04-2014 v 17:37 PM
yabasta je offline   Profil uživatele yabasta   Find more posts by yabasta   Foto galerie člena yabasta   Click here to Send yabasta a Private Message   Add yabasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yabasta
Stálý Člen

Karma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 416 

Příspěvek č. 412

http://grower.cz/home/potw.php?a...&photoid=462977

tady na foru byla fotka smutnice
pekna potvurka



Old Post 12-04-2014 v 10:52 AM
yabasta je offline   Profil uživatele yabasta   Find more posts by yabasta   Foto galerie člena yabasta   Click here to Send yabasta a Private Message   Add yabasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Skypp
Stálý Člen

Karma uživatele Skypp - 33% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 413


Tak jsem zkusil lepsi foto a ujistil jsem se ze skacou, mrchy

Old Post 12-04-2014 v 14:15 PM
Skypp je offline   Profil uživatele Skypp   Find more posts by Skypp   Foto galerie člena Skypp   Click here to Send Skypp a Private Message   Add Skypp to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hybrid94
Stálý Člen

Karma uživatele Hybrid94 - 65% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 33 

Příspěvek č. 414

Zdravím, právě jsem zasadil automaty přímo do konečných květináčů 11l, už začínají pomalu vylézat. Při kontrole jsem si všiml malých bílých brouků 1-1,5 mm velikost a je jich celkem dost. Nevíte jak se jich zbavit? Mám počkat až bude větší rostlina a přesadit do čistýho nebo použít nějaký postřik či zálivku?

Naposledy upravil Hybrid94 18-05-2014 v 22:06 PM

Old Post 18-05-2014 v 21:39 PM
Hybrid94 je offline   Profil uživatele Hybrid94   Find more posts by Hybrid94   Foto galerie člena Hybrid94   Click here to Send Hybrid94 a Private Message   Add Hybrid94 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rákosníček
Stálý Člen

Karma uživatele Rákosníček - 95% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 751  

Příspěvek č. 415

citace:
Původní příspěvek od Skypp
Tak jsem zkusil lepsi foto a ujistil jsem se ze skacou, mrchy


skoro určitě jde o nějakej druh chvostoskoků, jsou poměrně rozmanitá skupina půdních živočichů, povětšinou více méně neškodná, pokud jich tam nemáš vyloženě hrozně moc tak bych je neřešil

http://en.wikipedia.org/wiki/Springtail

tvuj případ bude patřit mezi srostločlenky
http://en.wikipedia.org/wiki/Symphypleona

většina jich je saprofytická, tzn. živěj se odumřelou organickou hmotou takže nejspíš nepředstavujou velký riziko

citace:
Původní příspěvek od Hybrid94
Zdravím, právě jsem zasadil automaty přímo do konečných květináčů 11l, už začínají pomalu vylézat. Při kontrole jsem si všiml malých bílých brouků 1-1,5 mm velikost a je jich celkem dost. Nevíte jak se jich zbavit? Mám počkat až bude větší rostlina a přesadit do čistýho nebo použít nějaký postřik či zálivku?


pokud po zalití plavou na hladině a skáčou (to neni nutnost, ale napoví to) jde taky o chvostoskoky, jen jinej druh z mnoha, pokud to budeš dávat někam ven pravděpodobně by to tam stejně nalezlo
přípravek proti nim neporadim, nikdy jsem se nesnažil je hubit, ale nejakej širokospektrální insekticid by měl fungovat

Old Post 18-05-2014 v 22:48 PM
Rákosníček je offline   Profil uživatele Rákosníček   Find more posts by Rákosníček   Foto galerie člena Rákosníček   Click here to Send Rákosníček a Private Message   Add Rákosníček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyboy17
Stálý Člen

Karma uživatele crazyboy17 - 82% PěstitelskáKarma uživatele crazyboy17 - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 88  

Příspěvek č. 416

nazdar...chcem sa vas opytat co robite s muskami?mal som sterilizovany substrat a teraz vidim ze mi vliezaju z pody tie male kurvy

peace to all

Old Post 21-05-2014 v 07:56 AM
crazyboy17 je offline   Profil uživatele crazyboy17   Find more posts by crazyboy17   Foto galerie člena crazyboy17   Click here to Send crazyboy17 a Private Message   Add crazyboy17 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:20 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 24 25 26 27 28 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
24-07-2017 - Paraziti na kytkách - 5 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9419360 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív