Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Konvenční Zahrádky » TEST- Hnojení lidskou močí .....(rajcata,papriky,okurky na okne ,vychodni strana).
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 22 23 24 25 26 »
Autor
Téma 
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 369

Tak jsem byl ted u souseda podivat se na jeho rajcata a proste u nej se ty smutnice jen hemzi, ma jich tam snad stovku v kazdem kvetniku . Nechapu jeho laxni pristup k pestu. Ma to fakt hrozne zamoreny takze se stale ke me stehuji znova a znova. Jeho zahradka je 2m od meho okna.
A jeste k tomu uz ma krasne cervena rajcata i papriky mu uz zacinaji cervenat na rozdil u me. Nehnoji ,nemeni hlinu ,neresi zadne skudce nechapu jak se mu ty jeho zelenine muze tak darit.

A vubec nevim jak to cele ten problem vyresit ,musel bych mu vsechno koupit pak by to pry snad postrikal . Ale do toho se mi fakt nechce .
Jako reseni me napada jen jedina vec ze bych zeleninu za oknem nechal na pospas skudcum a vubec bych neotviral okno aby se box nemohl opetovne kontaminovat.
Ale jak budu vetrat kytky v boxu potrebuji vymenu vzduchu.

Takovyho souseda,to jsem to teda s nim vyhral.

Old Post 16-07-2017 v 17:39 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 370


Tady jsem nafotil jeho zahradku na okne a zdruhy strany baraku z boku ma jeste velkej balkon kde ma papriky okury a dalsi rajcata cca 60 x 6 l kvetinacu.
Jeho styl pestovani spociva v kazdodenim otrhavani zlutych a hnedych listu.

Old Post 16-07-2017 v 18:10 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
egel77
Nový Člen

Karma uživatele egel77 - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 371

mi přinde že se s tim moc pářeš. a do okna můžeš dát i síť proti hmyzu ne? to bys byl v klidu i s větráním

Old Post 17-07-2017 v 08:55 AM
egel77 je offline   Profil uživatele egel77   Find more posts by egel77   Foto galerie člena egel77   Click here to Send egel77 a Private Message   Add egel77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 372

Jo, ta sit bude asi skvely napad, dik za tip! To me nenapadlo.
Ale nejsou ty prave vylihle malilinke smutnice o neco mensi nez ta dirka v siti?

Jinak me jeste napadlo pri procitani Kvakos-vlakna to protliti substratu peroxidem vodiku.
Ale napada me dulezita otazka, nezabije ten 3% roztok H2o2 i uzitecne bakterie a plisne Trichodermu ktere jsem do substratu kupoval ???

Old Post 17-07-2017 v 09:23 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
borecshot
Stálý Člen

Karma uživatele borecshot - 89% PěstitelskáKarma uživatele borecshot - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 249  

Příspěvek č. 373

Ale zase musíš uznat zě soused má krásná rajčátka i přes veškerý škůdce...
Ono smutnice už nejsou schopný zamordovat dospělou rostlinu s pevnými starými kořenami

Old Post 17-07-2017 v 09:24 AM
borecshot je offline   Profil uživatele borecshot   Find more posts by borecshot   Foto galerie člena borecshot   Click here to Send borecshot a Private Message   Add borecshot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 374




Pridal jsem foto svych cherry rajcat pro porovnani ,ketre mam prave od tohoto suseda. Jsou to ty sama rajcata z jeho seminek.

Nechapu proc mam plody tak malinkate a stale zelene ,kdyz na rozdil od neho o rostlinky staram, hnojim a listu k vyzive tam maji dostatecne a listy jsou docela zdrave zelene.
Jako by to byl snad upne jiny druh rajcat.

Ale zase u me se dari paprikam ,ty me zavidi zase on .

Old Post 17-07-2017 v 11:20 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 375

ZJISTENI:
Problem se smutnicemi a kvakosovym killer-mixem je ten ze pri manipulaci s kytkou postrikem se vetsina smutnic nekam schova ,odleti proste pryc nez celou kytku ze vsech stran stacite postrikat a pak nasledne az kdyz kytka oschne se ke kytce vpohode bez rizika vrati.
Jelikoz musky nic na kytce nesaji a neprijdou do kontaktu s tekutym tabakem-nikotinem tak se jim vubec nic nestane ,protoze tabak-nikotin je jen pozerovy nebo dotykovy jed.
Pouhy postrik z tabaku je absolutne proti smutnicim neucinny protoze dalsi smutnice se lihnou vzapeti z hliny a vylezaji otvory pro odtok vody a jejich zivot jde dal. Musi se zaroven proste znicit v prvni rade ty larvy v hline!

Trochu vic jsem hledal na internetu a zjistil jsem ze peroxid vodiku je nejucinnejsi zbran na jakekoliv skudce, tedy pudni i tech na listech , bohuzel do organickeho pestu je zcela nevhodny jelikoz zabiji 100% vse zive v pude tedy i uzitecnou plisen na korenech a uzitecne bakterie v pude.

Jelikoz jsem ted pri kontrole v boxu a manipulaci s kvetinaci zjistil ze zamoreni je opet rychle zpatky docela ve velke mire akorat ze se presunulo kvuli pisku z povchu substratu dolu k tem odtokovym douram ketere jsou zbytecne velke, premyslim o posledni moznosti a radikalnimu reseni s pouziti 3% peroxidu vodiku z lekarny.
Po aplikaci prolitim 11l kvetinace cca 1,5l vody s 1ml peroxidu na jeden litr a dukladnem vystrikani boxu a okoli kvetinacu ,necham 1 den byt a dalsi den bych opetovne nasadil do hliny prospesne bakterie i houby a tim nahodil opetovne bio-system v kvetinacich.

1.-Je to podle vas realne?
2.-Mam gulas s tim mnoztstvim v H2o2 na litr vody, v lekarne jsou 3%,nekde jinde 30% , takze nevim kolik ml dat na jeden litr vody???

Muze mi prosim na to nekdo co nejryhleji odpovedet? Chte bych to vyresit co nejdrive. Jsem uz fakt z tech svini vazne dost zoufalej.
Predem moc dekuju !!!



Naposledy upravil Madical-Strains 17-07-2017 v 13:35 PM

Old Post 17-07-2017 v 13:21 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 376

3% peroxid ti bude k nicemu, na tento pomer se pouziva 30% peroxid .
Je pravda ze je zlikviduje ,ale podle me to obsere i kytka , tezko rict jak to bude fungovat pri organice.
U kytek mas jeste cas , tak bych zvazil nejaly predatory , nebo je proste nejak utop a pro jednou udelej nejakej postrik v celym boxu chemkou.
Nevim no, ja radej pouziju chemku postrik nez abych celou dobu bojoval s nekakyma kurv*ma.

Old Post 17-07-2017 v 13:56 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 377

Mylis tim prolit hlinu v kvetinaci chemickym insekticidem ? A zaroven i vystrikat kytky i box?

Napadlo me jeste dat primo do zvlhcovacky ten peroxid vodiku, vzdyt z toho jde para ,melo by to ucinkovat podobne jako postrik ale dostane se vsude v tom boxu a minmalne by to melo likvidovat ty musky v celem boxu i kdyz larvy asi ne..
Jinak ti moc dekuju za bleskovou odpoved. Diky kamo!

Na predatory nemam jednak prachy ajeste k tomu pisou ze ne kazdemu pomohly ....a pri mem zamoreni ?...a neustalyma nalety od souseda? Myslim ze by nezabraly pri mym stesti.

Old Post 17-07-2017 v 14:13 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 378

Napadlo me provezt dalsi zajimavy pokus ktery by mohl byt uzitecny pro indoor growery.

Nasel jsem na netu ze vytvorenim ozonu zamorenim atmosfery peroxidem vodiku v byte se v USA likviduji uspesne dokonce i neznicitelne stenice.

Nevim jesli se da vytvorit ozon prave zvlhcovacem ale napadlo me to vyzkouset.
Kdyby to ucinkovalo tak by to byla zrejme nejbezpecnejsi a nejjistejsi ale take predevsim nejpohodlnejsi cesta likvidace skudcu na listech v indooru.

1.-Zkusim tedy sehnat 35% potravinarsky H2O2 a pridam ho do vody ve zvlhcovacce.
2,.-chytnu par brouku a zavru je do krabicky tak aby se k nim para dostala ale aby neutekly do kytek.
3.-Vypnu Prima-klimu aby nevysavala tu atmosferu a utesnim box a necham treba 15 min na plno pustenou a uvidime jak si poradi s haveti.
Popripade budu cas prodluzovat.

Kolik ml doporucujete H2O2 na 1 l vody kdyz peroxid bude mit 30-35% ?

Old Post 17-07-2017 v 18:01 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 379

Tady jsem nasel jakej ze to potrebuju peroxid primo na rostliny a smutnice.

https://forum.grasscity.com/threads...eroxide.544536/

Old Post 17-07-2017 v 18:24 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 380

Tak potravinarsky peroxid jsem na intenetu aby ho prodavaly v Praze nenasel.
Bez ica ho fyzickym osobam neposilaji jen osobni odber.
Nemuzu byt uplne neaktivni tak me napadl vyzkouset alespon hypermangan.

Prolil jsem ruzovym kokteilem kompletne kvetinac jednoho rajcete co mu hniji spicky plodu a pockam par dni jesli to nezahubi rostlinu.
Pokud to projde tak opetovne nasadim mikroby a uvidime co bude dal.

Pokud na rajceti nebude nic negativniho znat tak zaleju i SSk.

Old Post 17-07-2017 v 22:12 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 381

1. Ak to budeš prelievať H2O2, tak zničíš vybudovanú mikro a bioflóru v tom organickom substráte. /baktérie a huby/

2. Každá plodina ma rozdielne nároky na živiny. Ty hnojíš chcankami a máš krásne papriky, ktorým viac vyhovuje zloženie takéhoto živného roztoku. Paradajky majú iné nároky a pravdepodobne im chýba aj niečo iné okrem Ca. Tvojou prácou growera je, aby si vychytal drobné nuansi v potrebách jednotlivých plodín a obrátil svoje vedomosti a skúsenosti vo svoj prospech a dosiahol tak najvalitnejší a najvačší výnos.
Nemůžeš takto porovnávať 2 rovnaké plodiny v různych podmienkach pestu. K rozdielom v raste stačí strašne málo.

npr.: podľa můjho názoru, keď sa identifikoval pri problémoch s hnitím paradajok nedostatok Ca, tak si mal zvýšiť podiel vodovodnej vody v pomere vody z RO a tým dosiahnuť lepší pomer Ca.

Old Post 18-07-2017 v 07:32 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 382

Jo , ja to psal ze to znici i uzitecne bakterie a ze je ty bakterie a houby tam opet hned druhy den nasadim.

Vzdyt jsem psal ze uz RO redim jen do boxu a rajcatum a paprikam na okne jen cistou kohoutkovou se chcankama. Takze jsem zvysil CA.

Dnes jsem vystrikal hypermanganem zase vsechny odtokove otvory s hlinou (doufam ze nespalil korinky) trochu i na pisek a kompletne cely box a trochu kolem SSk
Rostliny primo zatim ne.

Old Post 18-07-2017 v 08:19 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 383

Podle me celej tento pokus realnej je , ale za predpokladu ze mas nejak namichanej substrat kde ti kytky nebudou jevit deficity mineralu.
Zkus pouzit treba dolomitickej vapenec a nejaky jiny srance ,treba i kostni moucku nebo jiny prvky a dohnojovat jen chcankama. Jak psal odo, kazda rostlina ma jiny naroky a abys vse pokryl, tak chcanky nestaci.

Old Post 18-07-2017 v 09:02 AM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 384


No zatim hnojeni v rustu chcankama uplne u zeleniny i SSk stacilo.
To co ted pise Odo jsem uz samozrejme udelal.,je to posano par stranek zpatky.
Kdyz rajcata zacala plodit ,jo ,tak tam vznikal ten deficit Ca ale ten jsem vykompenzovat uz vajickem a rozdrcenou skorapkou kterou jsem dal pod povrch hliny v kazdem kvetinaci s rajcaty (vyjma cherry), k paprikam jsem nedaval, zatim nebylo treba.
Co je v hline vejce se skorapkou tak uz zadny plod rajcete zatim nezacal od te doby hnit. Takze skorapky pomohly .

Dnes jsem volal na tri mista v Praze kde prodavaji chemii ale maji jen peroxid ,bud technicky na cisteni bazenu nebo lekarensky na bolesti a desinfekci nastroju, tyto H2O2 ale maji v sobe prisady ktere by kytickam mohly ublizit..
Potravinarsky ktery je jediny vhodny na kyticky i vnitrne pro cloveka proste se v Praze neda koupit .
Musel bych jet az nekam snad na Moravu protoze to postou ani PPLkem nesmeji podle narizeni EU positat..

Jo,zapomel jsem vlozit foto.
Tak tady se muzete kouknout jak statecne s kytickama bojujeme se smutnicemi.
Nektere okraje listu se uz opet ohybaji smerem nahodru ale zatim bojuji statecne a nic moc spatneho na nich zatim neni moc znat.
Ta kyti, v prvni rade duha z prava je nejmensi.

Ta dnesni desinfekce boxu byla nouzova jen na 3-4 dny nez se ukaze co bude s tim rajcetem u ktereho jsem prolil hypermanganem kompletne cely kvetinac.
Jak jsem psal pokud to s rajcetem bude vypadat za 3-4 dny dobre proleju HYPERMANGANEM i vsechny kvetinace v boxu (snad ten hypermangan pomuze) a nasledne opetovne aplikuji do pudy plisen a bakterie .

Old Post 18-07-2017 v 09:18 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:57 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 22 23 24 25 26 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2110250 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív