Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Konvenční Zahrádky » TEST- Hnojení lidskou močí .....(rajcata,papriky,okurky na okne ,vychodni strana).
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 23 24 25 26 27 »
Autor
Téma 
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 385




Nevite nahodou nekdo co to proboha je ??? Ma to dlouhy sosak jako prase.
Na Googlu jsem to mezi skudci nenasel.

Koukal jsem do boxu a hledal nejaky mrtvy smutnice abych je odtranil z boxu a jak jsem rano postrikal hypermanganem pisek tak vylezlo z par kvetinacu tyhle monstra, ma to cca 1 cm. Nasel jsem jich asi 8 vsechny mrtvy v kvetinacich na pisku, vylezly ze substratu po postriku.
Ty jo , buh vi co jeste vsechno z te hliny vyleze.

Old Post 18-07-2017 v 10:37 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 386

Peroxid koupis i v growshopu ,nebo ho maji kdekoliv v potrebach pro vinare tusim. Dost mozna sem ho videl i v hornbachu.
Ale asi bych ho tam nelil , i kdyz tam dodas vsechny bakterie ,tak to chcili trva nez se rozjedou .
Byt tebou tak to zvazim a zkusil bych je udusit jeste jednou.

Old Post 18-07-2017 v 10:58 AM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 387

V Hprnbachu maji jen technicky na bazeny.

Jo growshop, obejdu jich dneska par.

Udusit je nikotinem jeste jednou... Vubec nezabral a ja se obavam ze uz na zkousku z tabakem nebudu mit cas , musim jednat rychle a radikalne.


A co to je za svini?

Old Post 18-07-2017 v 11:51 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 388

Nevim, takovy monstra mi nastesti v substratu nebydli . Ma to kridla ?
Edit . A neni to nejaka prerostla smutnice ,kdo vi co snima udelaji ty chcanky

Old Post 18-07-2017 v 12:18 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 389

Ha ha ha , prerostle zmutovane smutnice chcankama... ne kridla to nema .

Tak jsem objel 3 growshopy ktere jsem si vyhledl na netu a mam konecne ten peroxid.
Ale bohuzel je technicky , ne potravinarsky ale cas me tlaci a vzhledem k tomu ze jsem cetl tady na groweru ze to lidi ten peroxid z growshopu tady pouzivaji na rizky i kytky tak to taky risknu.

Ale nejdrive na dalsim rajceti , na SSk mam obrovsky strach.
Na grasscity.com jsem nasel tenhle navod proti smutnicim.
============================================================
Jak mohu se jich zbavit?

Zbavit dospělých je hračka: jednoduše dát jim lepkavý žlutý povrch přistát na, a během několika dnů budete mít dostatečný počet mrtvých dospělých udělat chutné večeři gnat kastrolu (YMMV). Larvy jsou trochu složitější. Prvním krokem k zbavit se jich je vyhladovět svůj závod vody po dobu několika dní, nechal horní vrstvy půdy zcela vyschnout. Larvy nemohou vyvíjet v suché půdy, ačkoli oni mohou přežít sucho suspendováním jejich rozvoj. Nebojte se o zabití vašeho zařízení; trvá vážné odhodlání zabít většinu pokojových rostlin z underwatering, zatímco overwatering rostlinu lze jej velmi rychle zabít.

Jakmile je půda suchá, míchat roztok 1 dílu peroxidu vodíku (H2O2) se 4 díly vody. Použijte 3% roztok, který najdete v každém obchodě s drogami nebo v hygiena / medicíny uličce obchodu s potravinami řetězec. Můžete použít silnější řešení, pokud změníte směs vody přiměřeně, a nebuďte příliš velké starosti s proporcemi; to bude trvat velmi vysokou koncentraci H2O2 zranit vaše rostliny. Jen ujistěte se, že si koupíte čistý H2O2 bez chemických přísad! Peroxid vodíku se často prodává jako lokální dezinfekční prostředek, a věci, které jsou dobré pro vaše rány nemusí být tak zdravé pro vaše rostliny.

Zalévání rostlin, jako obvykle, s použitím roztoku peroxidu vodíku a starat se získat dobré pokrytí celého vrchní vrstvu zeminy. Použijte sprej, pokud je to žádoucí. Půda bude šumět po dobu několika minut po aplikaci; To je přirozené. Komár larvy zemře při kontaktu s H2O2. Po několika minutách se fizzing zastaví a H2O2 se dělí do molekul kyslíku (které vaše rostliny nevadí) a molekul vody (které vaše rostliny mají rádi).

Gratulace! Jste právě úspěšně léčit vaše houba komár napadení.
========================================================

Je to preklad Googlem tak me nekamenujte.

Pokud zacnou zase za par dni poletovat v boxu musky tak se nazbiram venku par brouku a dam ve sklenici do boxu aby se neutekly a udelam ten test se zvlhcovackou jeli je zabije ta para kdyz se box naplni tou oxidacni atmosferou.
Pokud by to zabralo tak by to byla ta nejpohodlnejsi cesta jak se zbavit vseho ziveho na listech a vubec v boxu (krome tedy hliny asi ,tam to asi ucinkovat nebude)
Ale bude to vhodne na trasnenky,svilusky,poletujici smutnice ,housenky a dalsi skudce.
Ale jen pokud to bude fungovat ,ten muj napad.
Treba je to blbost a ze zvlhcovacky pujde jen cista para vody bez peroxidu a oxidacnich ucinku..
Ale za zkousku to stoji !

Old Post 18-07-2017 v 14:05 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 390

LIKVIDACE LAREV SMUTNIC V SUBSTRATU

30% peroxid vodiku - Navod - vemu 125 ml x10 dilu vody =1250 ml = 3% roztok x 4dily vody=5000 ml na proliti kvetinacu. Budu to michat do 5l kanystru .
Spocital jsem to podle toho navodu spravne?

Old Post 18-07-2017 v 15:22 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 391




Casu neni nazbyt se smutnicema za zady v boxu tak jsem na nic necekal a vyzkousel peroxid na dalsim rajceti.

Zadnou reakci (udajne zpeneni na substratu) oxidaci jak popisuji zdroje jsem ale nevidel, bylo to same jako bych zalil hnojkama.
Vyzkousel jsem postrikat zbytkem mravence ale po 5 minutach byly stale na zivu jen jeden se asi utopil, stale mravenci vesele putuji na dne sklenice.
Tak fakt uz nevim !

Chemii tam davat (zatim) nebudu protoze insekticid napriklad "karate" zustava hrozne dlouhou dobu a nebylo by mozne znovu aktivovat bio-system bakteriemi ani po mesici, jak jsem se docetl.

Peroxid se ma behem par minut rozlozit na vodu a kyslik (ma probehnout oxidace-reakce) a hlina zustava bez chemie takze by bylo mnohem pravdepodobnejsi ze by se ten bio-system pravdepodobne asi aktivoval po pridani do pudy.

Jsem vazne uz zhnusenej ,po pokoji me lita mraky smutnic protoze jsem musel mit otevrene okno aby sem nenadychal peroxid jak doporucuji na etikete , jenze me zase nalitaly smutnice do bytu z tech mych rajcat a paprik.
Takovahle prace me fakt nebavi.

Zacinam uvazovat jesli ma vubec cenu dal po tomhle pestu jeste pokracovat kdyz mam predem zaruceny zamoreni smutnicema od souseda.
Prave jsem se s nim brutalne pohadal,uz ho 3 dni presvedcuji aby prestehoval ty kvetinace z okna alespon na jizni stranu na balkon za roh baraku ale nechtel ani slyset.

Old Post 18-07-2017 v 17:28 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
borecshot
Stálý Člen

Karma uživatele borecshot - 89% PěstitelskáKarma uživatele borecshot - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 249  

Příspěvek č. 392

Ahoj jestli dobře počítam tak na 5litrů potřebuješ 150 ml 30% roztoku jestli ještě umim počítat
Každopádně držim palce ať je vyhubíš 🙂
Při nejhoršim použít Gnat off taky funguje dobře ale je drahý a špatně se shání ...

Old Post 18-07-2017 v 17:31 PM
borecshot je offline   Profil uživatele borecshot   Find more posts by borecshot   Foto galerie člena borecshot   Click here to Send borecshot a Private Message   Add borecshot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 393

Ja nejsem dobrej poctar a proto jsem to chtel od nekoho chytrejsiho pro jistotu zkontrolovat.

Pocital jsem to takhle.
On vychazi z 3% roztoku,ale ja mam 30% takze musim zredit 10x abych dostal napred ten 3%tni roztok tjako ma on ,takze 30%-125 ml. x 10 dilu vody je 1250 je teprve ted mam ten 3%tni roztok a k tomu jeste 4 dily vody jak popisuje v navode vyse ,1250 ml. krat 4.dily vody a vychazi me presne 5 l. Nebo je to blbost?
Uz nejak citim ze sem to spocet blbe.

Jak si prosim te dosel ke 150 ml, prosim vysvetli mi to polopate ,ja jsem trochu natvrdlej . Jak se to ma spravne pocitat? Jak dojdu k tomu cislu jako ty?
Je videt ze jsem na to fakt blbej.

Lepsi je se ale zeptat a byt blbej jen chvilku nez cely zivot.
Diky.

Naposledy upravil Madical-Strains 18-07-2017 v 18:04 PM

Old Post 18-07-2017 v 17:50 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
borecshot
Stálý Člen

Karma uživatele borecshot - 89% PěstitelskáKarma uživatele borecshot - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 249  

Příspěvek č. 394

1litr má 1000 ml takže 30% děleno 1000 = 0.03 %=1ml
no a 0.03 krát 5000ml = 150 ml doufam že jsem to spočet dobře
Popřípadě opravte ale mělo by to tak být ...

Old Post 18-07-2017 v 18:05 PM
borecshot je offline   Profil uživatele borecshot   Find more posts by borecshot   Foto galerie člena borecshot   Click here to Send borecshot a Private Message   Add borecshot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 395

http://www.ontola.com/cs/di/vypocet...u-s-koncentraci

Tady to jeden borec vysvetluje jak to presne prepocitat ale jsem z toho jelen ,je to na me moc slozity ale nejsem sam i nejaka asi blondyna se na to taky pta.
Podle tohohle navodu to nikdy nespoctu.

Old Post 18-07-2017 v 18:11 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 396

citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
Navod-1 díl 3% tniho peroxidu vodíku (H2O2) se 4 díly vody.


Borecshot- Nepocital si nahodou jen jak z 30%.tniho peroxidu vyrobit 5l. -3%.tniho roztoku?

Ja potrebuji k tomu 3%.tnimu pridat jeste 4 stejne dily vody a aby vysledny objem byl 5l kanystr.
Pocital jsi prosim te i s tim?

Na me je to fakt moc slozity, pripadam si ted jako mental.

Jinak ti fakt moc dekuji za snahu , ja sem mental ,ne ze ne.

Tady je jeste pro jistotu ten odkaz na navod jak vyronit z 3% peroxidu ten mix.
Pise tam 1 dil 3% h2o2 a k tomu se prida 4 dily vody.


https://forum.grasscity.com/threads...eroxide.544536/

Naposledy upravil Madical-Strains 18-07-2017 v 18:54 PM

Old Post 18-07-2017 v 18:38 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 397

citace:
Původní příspěvek od borecshot
1litr má 1000 ml takže 30% děleno 1000 = 0.03 %=1ml
no a 0.03 krát 5000ml = 150 ml doufam že jsem to spočet dobře
Popřípadě opravte ale mělo by to tak být ...


Temhle poctum fakt vubec nerozumim ale snazim se na to prijit logicky.

V kramme me radil jak to mam lehce spocitat a rikal ze kdyz napriklad pridam
ke 100 mililitru 30% peroxidu 10 dilu vody tak ziskam 3% roztok o objemu 1 litr .
To me rekl borec v growshopu a z toho ja vychazim.
Na tom foru v tom navode uvadi ze ma 3% peroxid (ne 30%)a pise tam ze se k tomu 3% roztoku jeste musi pridat dalsi 4 dily vody aby se to mohlo ta hlina prolit bezpecne.
Ne prolivat tim 3% , rozumite mi ?

To znamena jeste k tomu jednomu litru 3% roztoku pridat dalsi 4 l vody a pak teprve prolevat.
No a jeden dil 3% roztoku tedy 1l + 4 l vody je dohromady 5 litru !

Takze by melo stacit jen tech 100 ml 30% peroxidu na 5 litru vody, je to tak?

Uz me z toho vazne hrabe !

Old Post 18-07-2017 v 20:17 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
borecshot
Stálý Člen

Karma uživatele borecshot - 89% PěstitelskáKarma uživatele borecshot - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 249  

Příspěvek č. 398

No tak dej 1litr 3% roztoku a 4l vody =5l asi nejjednoduší je to tak správně ?

Old Post 18-07-2017 v 20:22 PM
borecshot je offline   Profil uživatele borecshot   Find more posts by borecshot   Foto galerie člena borecshot   Click here to Send borecshot a Private Message   Add borecshot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 399

No to ja nevim, jesli je to spravne .na to se vas prave ptam, treba me ten prodavac uvedl nechtene v omyl aniz by si to uvedomil s tim jak z 30% udelat 3%.
Treba je to spatne. Dokavad si nebudu jisty na 100% kolik mam dat na 5l do kanystru presny pocet mililitru toho 30% peroxidu tak to tam proste do SSk lit nebudu.
Musim si byt naprosto jisty.

Uz silne uvazuji o tom ze pojedu pest pouze v zime kdy soused nic na okne ani balkone nepestuje a jen v cistym kokosu. A ted pres leto se na to asi uz vyprdnu a udelam pristi rok v lete jen u kamose maly out.
Chvilku jeste vydrzim az jak to dopadne s tema smutnicema ale uz mi vazne dochazi trpelivost. Lita mi tu po pokoji nejmmene 30 smutnic.
Nedokazete si predstavit jak frustrujici to je pro me.
Jima me bezradnost.

Ale diky za pomoc !

Old Post 18-07-2017 v 20:39 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
borecshot
Stálý Člen

Karma uživatele borecshot - 89% PěstitelskáKarma uživatele borecshot - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 249  

Příspěvek č. 400

Jo udělej jeden litr 3% na 4l vody ideální jít to v noci pokropit k sousedovi abys viděl jestli to nezahubí rostliny
Já to s těma smutnicema znam dříve jsem je měl skoro každej pěst teď pro jistotu vypaluju kokos(substrát) v troubě to je jistota nepřežije nic
Oni ty mrchy jsou opravdu odolný

Old Post 18-07-2017 v 20:54 PM
borecshot je offline   Profil uživatele borecshot   Find more posts by borecshot   Foto galerie člena borecshot   Click here to Send borecshot a Private Message   Add borecshot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:02 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 23 24 25 26 27 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1592040 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív