Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Teď jsem si všimnul, že na první stránce je celkem fajn soupis. Ale k těm relé ... těmi lze spínat jen 10A, což je cca do 250W výbojky. Podobné relé mám a včera jsem se divil, že mi to svítí pořád Asi se uvnitř připekly a nebo nějak zvohejbaly kontakty.
Na 400W už asi bude potřeba stykač, jediné relé co jsem našel, které spíná 5ti volty 250AC / 20A bylo Omron z tme.eu a navíc ho nemají.
Jsou to telefonní konektory, ten dole je pro DS1820 čidla chci dát do konektorových spojek, půjde je na sebe připojovat paralelně nebo použít telefonní rozdvojky.
Ostatní jsou pro čidla DHT11/22.
Obsahuje taky RTC modul, protože raspi rtc nemá - řídí se z inetu, ale po výpadku proudu by mohlo být pomatené.
Dál je tam 6ti pinovej konektor pro spojení s relé modulem, je tam +5V, zem a 4 ovládací piny.
Ještě přemýšlím o fotorezistoru, který bude "kontrolovat" jestli světlo svítí.
Původní příspěvek od majklovec Teď jsem si všimnul, že na první stránce je celkem fajn soupis. Ale k těm relé ... těmi lze spínat jen 10A, což je cca do 250W výbojky. Podobné relé mám a včera jsem se divil, že mi to svítí pořád Asi se uvnitř připekly a nebo nějak zvohejbaly kontakty.
Na 400W už asi bude potřeba stykač, jediné relé co jsem našel, které spíná 5ti volty 250AC / 20A bylo Omron z tme.eu a navíc ho nemají.
Nějaký tipy?
Jo, dame tam klasickej stykac, kterej bude spinanej tim obyc relatkem. Tzn na rele nebude takova zatez, tu ponese stykac.
Dalsi varianta byla SSR, neboli SolidStateRelay, ale ty jsou pomerne drahy a pri tomhle vykonu potrebujou chladic. Proto jsme to zavrhli.
Mame velice podobny predstavy a jelikoz mam dost problem s programatorem na Arduino, tak popravde premyslim, jestli se nedomluvim nejak s tebou, jak to dokoncit. Abys mohl nakouknout jak je to cely zatim vymysleny, tak specifikace je tady: http://arduino.multiserver.cz/forum...?f=6&t=4&p=7#p7
Mozna bude potreba registrace, nebo ti to muzu poslat nekam na mail...? Kdyztak PM.
V konfigurační kartě si pojmenuju senzory, (u kytek, odtah ....) a výstupy (světlo, zvlhčovač ...) a pak si pomocí nějakého jednoduchého rozhraní zvolím:
"čas" od 4:00 do 23:59 -> světlo = 1
"u kytek" > 30 -> větrák = 50
"u kytek" > 35 -> větrák = 100
"u kytek" < 25 -> větrák = 0
..
úplně nejlepší by bylo použít něco jako tohle: http://scratch.mit.edu/projects/edi..._bar=getStarted
Trochu jsem ještě upravoval ten shield na Raspberry.
- ubral jsem jedno vlhkostní čidlo - dvě podle mého stačí
- přidal stabilizátor, napájecí konektor - takže shield bude napájet RasPI.
- napájecí napětí je 12V
- přidal jsem MOSFET pro regulaci otáček 12V větráku, čerpadla nebo spínání 12V relé.
- přidal jsem čidlo na světlo
Aktuální soupis fičur:
- 2x vlhkostní a teplotní čidlo DHT11/22
- libovolné množství teplotních čidel DS1820
- 1x čidlo na světlo
- 1x MOSFET pro spínání 12V (lze použít PWM pro řízení otáček nebo pro spínání relé 12V/220V pro lampu)
- 4x výstup pro relé 5V/220V (zvlhčovač, větráky, ... nevhodné pro spínání lamp)
- RTC obvod pro řízení času
- stabilizátor 5V pro napájení Raspberry PI
Ještě tomu dám tak týden a tišťák vyleptám a ozkouším.
Rád bych oddělil slaboproud od 220V, takže nejvíc by se mi líbilo mít jednu bedýnku s RasPI z níž povede plochej kabel do relé modulu + stykače a z toho by měly čumět zásuvky. Jen nevim jak to elegantně, bezpečně a levně udělat.
Chtel bych to mit cely schovany v jedne krabici. Bude tam hlavni privodni jistic, stykac pro lampy a stykac pro cerpadlo. Ono totiz cerpadlo, kdyz je nejaky silnejsi, muze mit klidne i pres 1kW a spickovej prikon pri spusteni by to obyc relatko neudrzelo.