Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » 100w HPS - 4xAuto, levněji to nejde
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Broskvin
Stálý Člen

Karma uživatele Broskvin - 10% PěstitelskáKarma uživatele Broskvin - 10% Pěstitelská

Registrován: Feb 2019
Příspěvků: 43  

Příspěvek č. 17

Tak dnes jsem zkusil na jeden PC větráček 130m3/h dát silonku abych zjistil, jak hodně se sníží průtok vzduchu a výsledek?
Bída a bída! Jsem si docela jist že z PC větráku pacháč rozhodně vyrobit nepůjde.

Na ventilátory jako UFO nebo TT vážně nemám love a asi by to bylo trošku moc na můj mikrogrow.

Chci se tedy zeptat co by jste mi poradili. Protáhl by takový pacháč třeba Euro 2? Nebo mi doporučíte nějaký jiný?
Chtěl bych investovat max 500,- a spím asi 2m od boxu, takže čím míň Db tím lepší.

Dik za rady!

Studentův box -100w HPS, Scrog

Old Post 14-03-2019 v 17:52 PM
Broskvin je offline   Profil uživatele Broskvin   Find more posts by Broskvin   Foto galerie člena Broskvin   Click here to Send Broskvin a Private Message   Add Broskvin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Funny420
Stálý Člen

Karma uživatele Funny420 - 36% PěstitelskáKarma uživatele Funny420 - 36% PěstitelskáKarma uživatele Funny420 - 36% PěstitelskáKarma uživatele Funny420 - 36% PěstitelskáKarma uživatele Funny420 - 36% PěstitelskáKarma uživatele Funny420 - 36% PěstitelskáKarma uživatele Funny420 - 36% PěstitelskáKarma uživatele Funny420 - 36% PěstitelskáKarma uživatele Funny420 - 36% Pěstitelská

Registrován: Apr 2018
Příspěvků: 399  

Příspěvek č. 18

Za 500 tichý a silný větrák nekoupîš. Leda tyk VKO 100 nebo 125,ale to je celkem randál. Leda,že by to VKO fičelo jen přes den a na noc bys nechal jen pc větrák na ofuk. Není to ideální,ale mělo by to stačit,než našetříš na něco pořádného.

Chinese LED PC grow

funnyho fóliáč 2k18

CFL PC grow SCROG druhé kolo

150w LED spider vero 29 gen 7,100x45x45,1xsomango,2xjack herer,1x phantom og

150w vero,135x45x45,4x AK-47 Fast od Fair seeds

Old Post 14-03-2019 v 18:49 PM
Funny420 je offline   Profil uživatele Funny420   Find more posts by Funny420   Foto galerie člena Funny420   Click here to Send Funny420 a Private Message   Add Funny420 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SubFocus
Stálý Člen

Karma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 271 

Příspěvek č. 19

Hola amigos!

No, tvůj nejzásadnější problém budou finance. Asi na tohle neexistuje univerzální rada, protože nedokáži vymyslet tiché a efektivní odsávání do tvého rozpočtu.

Je velice subjektivní hodnota decibelů protože záleží jestli to výrobce udává - měřeno 1m od nebo 3m od - na to není standardizace. Mě třeba vadí i ten 12v větrák a spát bych u něho nemohl.

Varianty máš asi následující:
1. naspoř/investuj - kup TD Silent 250 + sonoflexy na každou stranu (můžeš zkusit třeba bazarový - mě na něm odešlo po 4 letech ložisko a výměna stála asi 250kč). Spolu s vhodným pacháčem je to nejlepší a nejjistější řešení.

Taky pak možná ještě prima klima ufo se sonem a trafem 220v na 110v pro snížení otáček na polovinu - já to tak měl a super, pěkně tiché. Triaková regulace, tt, aluflexy, euro2 a jiné srandy na to bych se já rovnou vysral - mám se rád a chci v klidu spát.

2. koupíš ten Euro 2, ale nevyspíš se, protože to je kravál jako větráček co se dává na WC. Plus k němu nejlevnější pacháč. Pak tě nasere hlučnost a zaboxuješ a připojíš sona na každou stranu, pak tě nasere výkon a stejně koupíš něco jiného - jen bude trvat než k tomu dojdeš.

3. použiješ co máš - pokud máš dva pc větráky, které budou mít trable s pacháčem, tak neorigo zbastlený podle návodu zde na groweru použiješ a dáš jeden pc 12v před něho a druhý hned za něho - tím ho mnohem lépe profoukneš - musí tento okruh být ale celkem dobře zaizolovaný (aby před pacháčem byl přetlak který se tlačí do filtru a za pacháčem podtlak který tomu pacháči pomáhá). Vím, psal jsi že jsi zkoušel silonku ale neprofouklo jí to nejspíše protože vzduch měl možnost proudit kolem nebo jinde, pokud to bude někde v rouře a pacháč bude za ním a před pacháčem další vent, tak si myslím, že by to mohlo fungovat.Možná tomu pomoci dalším venťasem na 12V. Toto vše ještě nejlépe nasázet do sonoflexy, nebo nějak hlukově zaizolovat nějakou zvukovou izolací.
Jenže je to nejisté, experimentální, ale zase úplně low-cost. Výhoda je 12v je regulace - je fakt simply a když tě bude večer srát hluk tak to regulací na ledky nebo jakoukoliv regulací na 12v snížíš, protože když je vyplá výbojka, tak snížený průtok tolik nevadí kvůli teploty a ty se v pohodě vyspíš. Meztím, co tohle řešení použiješ zjistíš, jestli chceš dál pěstovat a na základě toho zhodnotíš zda by nepřicházel v úvahu bod 1.

Toť pouze můj názor a nějaké ukázání směrů. Já sice ganju prakticky vůbec nepěstuji - pěstuji jiné rostliny a byliny pro můj žaludek a mlsný jazyk protože mě to baví a k tomu pacháč netřeba a pokud jednou za x let jedu CBD model, tak smradek nijak neřeším protože i sousedi znají moje onemocnění a ví, že si nějak pomoc potřebuji, abych přežil. To kdyby to cítili - což je možné. Jen jsem jel jen dvě kyti a pak už je stejně dal na okno a jedu zase eukalyptovníky,rajčata, chilli,koření, byliny, které pak dávám na zahradu.

Jinak je velice pozitivní, že jsi si dal říci a vzal jsi grow dobrým - protipožárním směrem

Ať se daří!

SF

Jen tak jsi hoden volnosti a bytí, když rveš se o ně den co den.

SubFocusova CBD mikrozahrádka

Pěstování pod LED - Základní informace + zkušenosti

Old Post 14-03-2019 v 21:05 PM
SubFocus je offline   Profil uživatele SubFocus   Find more posts by SubFocus   Foto galerie člena SubFocus   Click here to Send SubFocus a Private Message   Add SubFocus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Broskvin
Stálý Člen

Karma uživatele Broskvin - 10% PěstitelskáKarma uživatele Broskvin - 10% Pěstitelská

Registrován: Feb 2019
Příspěvků: 43  

Poděkování Příspěvek č. 20

Moc děkuji za názor Funny420 a posílám K+
A vážně děkuji za sáhodlouhou radu od SubFocus a posílám K+

Pacháč!

Dnes jsem nakoupil pletivo, 500g aktivního uhlí a jdu se dát do stavby pacháče.
Filtr bude mít 15cm v průměru a bude cca 30cm dlouhý. Tím pádem bude mít vážně velkou plochu kde bude moct vzduch procházet a snad ho dva PC větráčky protáhnou! Celý bude uzavřený v krabici kam jeden větráček bude hnát vzduch a druhý z krabice bude vzduch sát.

Nápad?
Jelikož na automaty svítím 18/6, ještě nejméně 6 týdnů pokvetou a včera mi konečně přisel Indoor mix semen od Fair seeds.
Napadlo mě.. co kdybych semínka šoupnul do Rašelinových tablet. dal je do boxu k automatům a za měsíc z každé z pěti kytek odřízl půlku a zkusil zasadit. Tím pádem bych mohl mít teoreticky 10kytek což by vzhledem k výšce mé skříně byl ideál!

Myslíte, že by to šlo? (Semínka jsou feminizovaná)

Studentův box -100w HPS, Scrog

Old Post 15-03-2019 v 13:52 PM
Broskvin je offline   Profil uživatele Broskvin   Find more posts by Broskvin   Foto galerie člena Broskvin   Click here to Send Broskvin a Private Message   Add Broskvin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Funny420
Stálý Člen

Karma uživatele Funny420 - 36% PěstitelskáKarma uživatele Funny420 - 36% PěstitelskáKarma uživatele Funny420 - 36% PěstitelskáKarma uživatele Funny420 - 36% PěstitelskáKarma uživatele Funny420 - 36% PěstitelskáKarma uživatele Funny420 - 36% PěstitelskáKarma uživatele Funny420 - 36% PěstitelskáKarma uživatele Funny420 - 36% PěstitelskáKarma uživatele Funny420 - 36% Pěstitelská

Registrován: Apr 2018
Příspěvků: 399  

Příspěvek č. 21

Takhle velký filtr ti to asi neprofoukne
A ten tvůj nápad nepůjde. Můžeš si z toho nadělat klony,ale rozhodně nemůžeš počítat s tím,že fikneš půl kytky a pak to zasadíš.

Chinese LED PC grow

funnyho fóliáč 2k18

CFL PC grow SCROG druhé kolo

150w LED spider vero 29 gen 7,100x45x45,1xsomango,2xjack herer,1x phantom og

150w vero,135x45x45,4x AK-47 Fast od Fair seeds

Old Post 15-03-2019 v 15:05 PM
Funny420 je offline   Profil uživatele Funny420   Find more posts by Funny420   Foto galerie člena Funny420   Click here to Send Funny420 a Private Message   Add Funny420 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jablickar
Stálý Člen

Karma uživatele jablickar - 93% PěstitelskáKarma uživatele jablickar - 93% PěstitelskáKarma uživatele jablickar - 93% PěstitelskáKarma uživatele jablickar - 93% PěstitelskáKarma uživatele jablickar - 93% Pěstitelská

Registrován: Jul 2018
Příspěvků: 360  

Příspěvek č. 22

To je výhoda automatu ze v jednom boxu můžeš mít různé staré automaty protože neprepinas na květ...na ig co sleduji typky mají napr 5 automatu a nad každým mají lampu a hotovy vždy vezmou a daji nový...taky jsem to zkoušel neměl jsem sice nad každým lampu ale vždy jsem je necim vypodlozil kvůli světlu ať jsou ve výšce...z automatu bych klony nedělal...jo a v růstu se řeší vlhkost ale já to nějak neresil na ty malé jsem dal zezacatku kelímek ať jsou jak kdyby v parenisti samozřejmě průhledný a fungovalo to

Old Post 16-03-2019 v 05:29 AM
jablickar je offline   Profil uživatele jablickar   Find more posts by jablickar   Foto galerie člena jablickar   Click here to Send jablickar a Private Message   Add jablickar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jablickar
Stálý Člen

Karma uživatele jablickar - 93% PěstitelskáKarma uživatele jablickar - 93% PěstitelskáKarma uživatele jablickar - 93% PěstitelskáKarma uživatele jablickar - 93% PěstitelskáKarma uživatele jablickar - 93% Pěstitelská

Registrován: Jul 2018
Příspěvků: 360  

Příspěvek č. 23

Jo a k odtahu já mám v boxu tenhle 150 https://b2b.haco.cz/56-av-jet
A ventilátory na veru jdou více slyšet než ten odtah...a stojí par Kč a mi funguje už skoro rok bez problému...tak ze ty menší budou ještě tizsi...a nebo jak pise funny přes den zaple jak jdeš spát zapnout pc vetraky...já to tak mám řešené v predpestu protože kousek od toho spím ale tam jsem dal úplně jiný odtah a ten je celkem hlučný 😂😂

Old Post 16-03-2019 v 05:34 AM
jablickar je offline   Profil uživatele jablickar   Find more posts by jablickar   Foto galerie člena jablickar   Click here to Send jablickar a Private Message   Add jablickar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jálo
Stálý Člen

Karma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 285  

Příspěvek č. 24

a co to je za semínka Random Autoflower? nebo spíš od koho? to je nějaký seno z bazaru ne? ten stonek na tý ohnutý kytce vypadá ďábelsky nějakej mutant ne?

Old Post 18-03-2019 v 19:27 PM
Jálo je offline   Profil uživatele Jálo   Find more posts by Jálo   Foto galerie člena Jálo   Click here to Send Jálo a Private Message   Add Jálo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Broskvin
Stálý Člen

Karma uživatele Broskvin - 10% PěstitelskáKarma uživatele Broskvin - 10% Pěstitelská

Registrován: Feb 2019
Příspěvků: 43  

Upgrade Příspěvek č. 25





Pacháč
Tak pacháč jsem konečně postavil.
Velká úleva přišla, když jsem zjistil, že ty dva PC větráčky ho protáhnou! Odzkoušel jsem i zapálit trochu tabáku v boxu, pach to úplně nevychytalo, zřejmě mám někde nějakou skulinu, ale pach byl oslaben asi o 80% a to by stačilo.
Problém je, že jelikož jsem dal pc větráček před i za filtr. Musel být celý zabudován v krabici a ta fungovala jak zesilovač. Takže nehorázně hluk. Sundal jsem ho a pokusím se to ještě nějak upravit.

Co kytky?
Abych odpověděl.. Tak tím že to jsou Random autoflower myslím to. Že jsou koupená z bazaru. Prý to jsou kříženci různých autoflower odrůd a je to mix. Poslal mi asi 100 semínek za 500,-
Takže si nejsem jist ani jestli to jsou autoflower, ani jestli to bude hulitelný a už vůbec jestli to není klidně seté konopí

Každopádně.. Dvě kytky mi prerostly takže jsem je vyhodil z boxu, s tím že dojedu jen ty dvě které mají hodně postranních větví a celou dobu jsem je dost ohybal.

Pár otázek

Za prvé, začaly se mi dělat skvrny na listech jedné kytky a zloutnou ji listy. Žilky jsou stále zelené. Přidávám fotku, snad mi někdo pořadí čím by to mohlo být. Teplota v boxu je 22-29°C a vlhkost okolo 40% hnojim Biogrow/Biobloom/topmax od biobizz jednou momentálně po 6 dnech 1ml od každého na litr vody. Voda je kupovana balená z albertu. Přikládám obrázky

Za druhé, kytky byly vysazeny před měsícem a půl. Přesně 8.3 a já očekávám že už by měly začít kvést. Už na nich něco pozoruji ale nejsem si jistý jestli to vzniká květ. Naopak jednu kytku kterou mám jin za oknem asi dva týdny tak má už taky takové chloupky, které jsem myslel že značí květ (připojím fotky) trošku to ve mě vyvolává otázku, jestli to jsou vážně autoflowery..

Měl jsme ještě jednu otázku ale vypadla mi.. Takže když si vzpomenu tak ji sem hodím.

Ještě jednou děkuji za odpovědi a názory všem. 🙂

Foto 1 - momentální stav skříně
Foto 2 - problém s listy
Foto 3 - Kytička na okně stará 14dní
Foto 4 - kytka v boxu stará 45 dní

Studentův box -100w HPS, Scrog

Old Post 20-03-2019 v 16:41 PM
Broskvin je offline   Profil uživatele Broskvin   Find more posts by Broskvin   Foto galerie člena Broskvin   Click here to Send Broskvin a Private Message   Add Broskvin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jálo
Stálý Člen

Karma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 285  

Příspěvek č. 26

hele kámo, nic ve zlím, ale ty kytky jsou děs. chápu že nejsou love, ale právě si přílišným šetřením vyhodil 500 Kč. kup si aspoň od fair seeds 5ks za 300,- nebo to zkus tady na bazaru. podle mě zázrak, že to vůbec kvete.

Old Post 20-03-2019 v 18:16 PM
Jálo je offline   Profil uživatele Jálo   Find more posts by Jálo   Foto galerie člena Jálo   Click here to Send Jálo a Private Message   Add Jálo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Broskvin
Stálý Člen

Karma uživatele Broskvin - 10% PěstitelskáKarma uživatele Broskvin - 10% Pěstitelská

Registrován: Feb 2019
Příspěvků: 43  

Příspěvek č. 27

Ahoj Jálo,
Už mám koupený indoor mix od fair seeds, chtěl jsem ale dojet ty automaty.. Když už jsme jim dal tolik času. A navíc je to prostě můj první grow.. Ikdyby to mělo být jen 10g tak budu rád.
Nebo myslíš že to mám vycházet a zasadit ty fair seeds? Co na to vy ostatní?

Studentův box -100w HPS, Scrog

Old Post 20-03-2019 v 18:37 PM
Broskvin je offline   Profil uživatele Broskvin   Find more posts by Broskvin   Foto galerie člena Broskvin   Click here to Send Broskvin a Private Message   Add Broskvin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jálo
Stálý Člen

Karma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 285  

Příspěvek č. 28

Čau, no je to tvoje věc a první grow, ale já bych to asi kouřit nechtěl a těch 10g bude asi taky malej zázrak. za mě vyhodit a rozjet nový kolo. i když to dojedeš, tak ani nevíš co z toho bude...

Old Post 20-03-2019 v 19:01 PM
Jálo je offline   Profil uživatele Jálo   Find more posts by Jálo   Foto galerie člena Jálo   Click here to Send Jálo a Private Message   Add Jálo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AladinXXX
Seržant

Karma uživatele AladinXXX - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 1850  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 29

jak jsou stary ty kytky?
jakou jedes periodu svetla?
mas jen hps nebo i neco na rust?

Harry,jdu do baraku!
------------------------
Rap save my life!
---------------------
ten zlej..

Potřebuješ něco upravit ???-napiš mi PM.Serža

Old Post 20-03-2019 v 19:45 PM
AladinXXX je offline   Profil uživatele AladinXXX   Find more posts by AladinXXX   Foto galerie člena AladinXXX   Click here to Send AladinXXX a Private Message   Add AladinXXX to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AladinXXX! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Broskvin
Stálý Člen

Karma uživatele Broskvin - 10% PěstitelskáKarma uživatele Broskvin - 10% Pěstitelská

Registrován: Feb 2019
Příspěvků: 43  

Příspěvek č. 30

Kytky jsou stazené 8.3 takže teď jsou staré 6 týdnů.
Týden byly za oknem a pak jsem postavil box a jsou dalších 5 týdnů pod HPS 100w
Celou dobu jedu periodu 18/6

Studentův box -100w HPS, Scrog

Old Post 20-03-2019 v 20:06 PM
Broskvin je offline   Profil uživatele Broskvin   Find more posts by Broskvin   Foto galerie člena Broskvin   Click here to Send Broskvin a Private Message   Add Broskvin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AladinXXX
Seržant

Karma uživatele AladinXXX - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 1850  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 31

rozjed hned druhy kolo v prvnim
bejt tebou udalem kompromis,zacnu klicit novy semena,periodu mas dobrou,rustovku nemas,neni na co cekat,jen udelat misto,bo newim jak tam mas misto....

Harry,jdu do baraku!
------------------------
Rap save my life!
---------------------
ten zlej..

Potřebuješ něco upravit ???-napiš mi PM.Serža

Old Post 20-03-2019 v 20:13 PM
AladinXXX je offline   Profil uživatele AladinXXX   Find more posts by AladinXXX   Foto galerie člena AladinXXX   Click here to Send AladinXXX a Private Message   Add AladinXXX to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AladinXXX! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jálo
Stálý Člen

Karma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 285  

Příspěvek č. 32

citace:
Původní příspěvek od AladinXXX
rozjed hned druhy kolo v prvnim


pravda, včera jsem mu to chtěl taky napsat, ale nebyl jsem si jistej

místa je dost hoď to k tomu a jedeš 2v1

Old Post 21-03-2019 v 05:33 AM
Jálo je offline   Profil uživatele Jálo   Find more posts by Jálo   Foto galerie člena Jálo   Click here to Send Jálo a Private Message   Add Jálo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:01 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4588000 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív