Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Cenu jsem doplnil k jednotlivym modulum do prispevku vyse.
Uzivatelske rozhrani je webova stranka, takze pokud bude mit ridici jednotka pristup na internet je mozne system spravovat odkudkoliv z pocitace, tabletu, telefonu. Tedy zadne prepisovani jadra softu, moduly a parametry lehce naklikate pres web.
Mejte prosim na pameti, ze SW je ve vyvoji, uzivatelske rozhrani bude ve vysledku libivejsi, zatim pouze inzenyrska verze
Univerzum software pro linux je skoro nekonecne a vypocetni vykon Raspberry Pi 2 dostacny pro relalizaci snad kazdeho pozadavku, mate-li zajimavy napad, prosim sem s nim.
Hledam pestitele na referencni projekt v okoli Prahy Hornich Mecholup.
Jo pekny vypada to prehledne a srozumitelne... (slo mi spis o to nez o vzhled).
Takze jeste k pristupu k ridici jednotce. Server bezi na samotnym raspbery ktery je nutny pripojit k netu... pak uz se muzu pripojit odkudkoliv. SSH server by mel bejt relativne bezpecnej, nemilim-li se.
Display co by ukazoval hodnoty by byl presne co bych chtel. Vazne hodne zajimavy, poprvy co vazne uvazuju o necem podobnym, misto spinacek, regulatoru s termostatem apod. Hodne stesti s dokoncovanim sw a testovanim... drzim palce a budu sledovat jak to pokracuje
My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik
Pokud nechces pristup z netu jednotka pobezi i bez internetu.
Myslenka byla usetrit za display a neohrabane nastavovani na malem dotykaci a pracovat pohodlne na klavesnici u pocitace
Na to ale staci mistni wifi (treba AP z pocitace nebo telefonu) bez pristupu na internet nebo prime propojeni ethernet kabelem pocitac - ridici jednotka.
7" dotykovy display je cenove cca 2500 navic, mensi 3,5" tak 1500, technicky by to nemel byt problem.
Ahoj, parada - dalsi clovek se pridava k automatizacnim systemum, to se ceni! Akorat spinat tema malejma relatkama treba predradniky s lampama je sebevrazda - do chce aspon pripojit do rozvodnice na stykac. Tyhle maly potvory toho moc nevydrzej, a to nechces, aby ti to nekde shorelo. Ja jsem to resil pomoci SSR - tema malejma spinam vykonovy SSRka, pak je to v pohode.
Původní příspěvek od r-man Ahoj, parada - dalsi clovek se pridava k automatizacnim systemum, to se ceni! Akorat spinat tema malejma relatkama treba predradniky s lampama je sebevrazda - do chce aspon pripojit do rozvodnice na stykac. Tyhle maly potvory toho moc nevydrzej, a to nechces, aby ti to nekde shorelo. Ja jsem to resil pomoci SSR - tema malejma spinam vykonovy SSRka, pak je to v pohode.
Mikrovlnky v úplné pohodě spínají relátky jak trubice pro grilování, tak trafo na napájení magnetronu.
Mikrovlnky v úplné pohodě spínají relátky jak trubice pro grilování, tak trafo na napájení magnetronu.
Tak není relé jako relé. Vždy se to chce řídit údáji od výrobce (údaj o maximálním zatížení; pro předřadník/výbojku je to indukční zátěž - AC3), např. většina 16A relé už je na hraně pro 400W předřadník a výbojku. Tohle navíc vypadá na nějaký levnější čínský set a tím už je opravdu o držku spínat něco většího a údajům prodejce se nedá věřit. Takže relé není problém, ale musí být správně dimenzovaný.
Původní příspěvek od alesh
Tak není relé jako relé. Vždy se to chce řídit údáji od výrobce (údaj o maximálním zatížení; pro předřadník/výbojku je to indukční zátěž - AC3), např. většina 16A relé už je na hraně pro 400W předřadník a výbojku. Tohle navíc vypadá na nějaký levnější čínský set a tím už je opravdu o držku spínat něco většího a údajům prodejce se nedá věřit. Takže relé není problém, ale musí být správně dimenzovaný.
a.
Presne tak. Je to mnohokrat odzkouseny na tech obych digitalnich casovacich hodinach, ty odchazely jedny za druhejma (teda vetsinou, mam i jeden kousek, co vydrzel).
- jak je na tom stabilita zarizeni v realnem provozu? Preci jen mit slecny treba tri dny bez svetla by uz mohl byt problem..
- co se tyce tech rele, sice bych svitil LEDkami do 400-500W prikonu, takze nabehy vybojek by se me netykaly, ale obecne, do jake 'zateze' to je realne vyzkousene? Byl by pripadne velky problem to nechat prepojit na SSR (idealne SSR-40AD)? Je raspPi schopne primo obladat SSR, nebo je nutne tim obladat rele, ktere nasledne ovlada SSR?
- ta triakova regulace, mam odzkouseno, ze (alespon moje) TTcko to snasi zcela bez problemu, jak velky technicky problem je to na jednu zasuvku to doplnit a pres growmat kontrolovat? Pripadne se jedna spise o SSR reseni a PWM regulaci?
- HODNE se mi libi ten dotykovy display , byla by mozna nahrada za levnesi dotykovy 7" (hdmi) http://www.ebay.com/itm/381397191043? Vubec netusim, jak je to s digitizerem, zda se to prenasi take po hdmi .. //edit: takze USB, jsem slepy ..
- na jakem systemu raspPi to bezi? :]
- a slo by se dohodnout na nakupu hotoveho setu rovnou s s novym raspberry Pi 3? :]
1) system je stabilni, pro 100% jistotu muze byt doplnen watchdogem nebo aplikaci na chytry telefon, ktera bude kontrolovat dostupnost systemu
2) u nove verze bude oddelena ridici jednotka od vystupu, to umozni umistit jednotku s displejem na dostupne misto, vystupni modul ke kabelazi a zaroven se uvolni misto v krabici pro ssr rele (pocet dle potreby, napr pro lampu, pro vetraky staci rele
teoreticky by melo jit ovladat ssr primo s raspi
3) growmat je modularni, lze i vice triakovych regulaci, triakova regulace funguje na principu http://playground.arduino.cc/Main/ACPhaseControl , na ac regulaci neni ssr idelani, bez dalsich obvodu nezaruci spinani v kazde pulperiode, coz je mozna duvod proc jsou s tim spatne zkusenosti
4) display na fotkach vysel na 1300 http://www.ebay.com/itm/19158623126...K%3AMEBIDX%3AIT
lze pouzit i tvuj navrh, usb je pouze napajeni, pro touch je pouzita sbernice spi
5) soucasna verze bezi na 2, bezelo by to i na 1, s 3 to bude parada
6) je to modularni, bezi to na linuxu, je to otevrene => reseni kazdeho technickeho! zadani
Vyborne, dopredu rikam: kupuji, klidne budu i pokusny kralik, penize uz jsou vycleneny a okamzite k dispozici :]
Pockam si na verzi s rasPi 3, preci jen je to jen o necele tri stovky drazsi a to se uz vyplati, asi i s vyhledem do budoucna.
A vezmu i verzi s displayem, preci jen, pokud je dotykovy, je to hodne velke plus, ovladat to 'naprimo'.
Co se tyce tech SSR, primlouval bych se za SSR-40AD, neco jsem si o tom studoval. Pokud se ovlada SSR primo z rasPi, nemusi to vzdy fungovat spolehlive, to napeti je uz na hrane. Napadlo me vyuzit stavajici reseni s levnymi 2A rele (pokud funguji spolehlive a to asi ano), na SSR privest na nejakem treba nepajivem poli ze spolecneho napajeni minus (kdyz uz je k dispozici 12V, pak treba tohle) a pomoci ovladanych rele vzdy jen privest na SSR spinany plus. To si myslim by mohlo byt relativne velmi spolehlive, silova cast pak bude galvanicky oddelena.
Fazova regulace pomoci triaku by mohla vyhovovat. Sice nektere, zvlaste asynchronni, motory s ti mohou mit problemy (zvysena teplota ap.), takze mozna by bylo univerzalnejsi mit napetovou regulaci, ale zrovna v mem pripade to je v pohode, u pouzivaneho TTcka jsem triakovou regulaci pouzival bezne, v rozmezi cca 50-100% a nic se nehřálo ani nijak zvysene nehlucelo.
Co se tyce toho OS, je jasne, ze Win10 IoT to asi nepobezi , myslel jsem spise, jaka je tam distribuce (Raspbian, Debian, Arch ap.). Trochu uvazuji o tom, i z hlediska zalohy, si jedno rasPi 3 navic poridit a pohrat si s tim, alespon zakladni rozhrani plus treba LAMP, ruznych modulu a cidel mam z arduina opravdu hodne.
Toz abych rovnou zkousel i verzi, ktera je v Growmatu.
V kazdem pripadku prosim o kontakt, domluvime se na objednani, podle toho, jak nova verze bude k dispozici, diky! :]
muze to bezet i na win, aplikace je napsana v pythonu, kde bezi python, bezi growmat
misto ridici jednotky se da pouzit stary pocitac, staci prikoupit usb - rs485 prevodnik
Uz to resime pres PM, ale temi Win10 jsem myslel primo edici pro IoT na raspi 2/3. Co jsem cetl, tak pres visualstudio na tom python nejak rozjet jde, ale proc to delat zbytecne slozitejsi :] ..
Kouzloraspberry je prave ve spotrebe, cene a velikosti, 'komplikovat to' pocitacem, i kdyz treba mam funkcni desku z notebooku, je asi zbytecne. Ale je fajn vedet, ze to v principu jde.