Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Spořič el. energie?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4
Autor
Téma 
Hanyz
bardzo ładny Grzeszek

Karma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 1059  

Příspěvek č. 17

citace:
Původní příspěvek od mydena
to Hanyz:To bylo na mne?Pokud jo,tak se urychleně vzpamatuj a karmy se vykašli,rybo! Taky tomu rozumíš jak pes mrkvi.ty osmá třído!

Každý si udělá obrázek sám, kdo v tomhle threadu věcem rozumí či nerozumí

EDIT k tvému EDITU
citace:
Původní příspěvek od mydena
!A zkus si regulovat proudem< jak říkáš ty> třebas jen 250W.Těším se Kam až dojdeš,ale i takový jednoduchý názor jaký z tvé strany vyhrkl bude ponaučením pro méně zkušené.Já vím,jak řídit jas,ale co musim postavit přesně nevim.Je jasný,že fazově řízená regulace slouží k jiným účelům.

Já si zkusil regulovat 400W a problém v tom nebyl- teplota i intenzita světla šla dolů.
Marně si lámu hlavu s tím, co tě vede k tomu napadat a marně se pokoušet urážet lidi. Máš nějaký komplex? Trápí tě malé sebevědomí, které si kompenzuješ skryt za anonymitu internetu? Jsi týrané dítě z Kuřimi? Pověz nám o tom...

Kuřákova plíce

  1. Profi-racer trolejbusového autokrosu
  2. Soutěž o největšího populistu vrcholí, známe jednoho z favoritů

You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland, and I show you how deep the rabbit hole goes.

Naposledy upravil Hanyz 01-04-2008 v 19:43 PM

Old Post 01-04-2008 v 19:19 PM
Hanyz je offline   Profil uživatele Hanyz   Find more posts by Hanyz   Foto galerie člena Hanyz   Click here to Send Hanyz a Private Message   Add Hanyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stoned_r41d3r
Utter rude infantile pillock

Karma uživatele Stoned_r41d3r - 66% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 738  

Příspěvek č. 18


mydena:

Kompfasujete všichni co jste stáli za dveřmi vy mrdky.

Old Post 01-04-2008 v 19:37 PM
Stoned_r41d3r je offline   Profil uživatele Stoned_r41d3r   Find more posts by Stoned_r41d3r   Foto galerie člena Stoned_r41d3r   Click here to Send Stoned_r41d3r a Private Message   Add Stoned_r41d3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mydena
Stálý Člen

Karma uživatele mydena - 30% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 289 

Příspěvek č. 19

HA,HA.Vše probíhalo slušně,dokud tady jeden člen nezačal arogantně pochybovat o tom co mu následně jiný člen rozumně vysvětlil.Nebud nedutklivy Hanyz a bez adolescencí,pánové.Hanyz:Nenapsal jsi jakou formu regulace jsi použil na 400W.Jde regulovat-to je mi jasné.Nezakládal bych tento thead:-)

Hanyz: Zapomněl jsem dodat,at si zkusíš proudově-měl jsem na myslí fazově řízenou regulaci.Triak.plynulé řízení vykonu.Tímto ,že to nelze řídit.Tak.

Cannabis Léčí®
Komu se nelení,tomu se zelení®
Život je jen hra,neznáme však pravidla!

Naposledy upravil mydena 02-04-2008 v 21:39 PM

Old Post 01-04-2008 v 20:18 PM
mydena je offline   Profil uživatele mydena   Find more posts by mydena   Foto galerie člena mydena   Click here to Send mydena a Private Message   Add mydena to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mydena
Stálý Člen

Karma uživatele mydena - 30% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 289 

Příspěvek č. 20

Hanyz: Zapomněl jsem dodat,at si zkusíš proudově-měl jsem na myslí fazově řízenou regulaci.Triak.plynulé řízení vykonu.Tímto ,že to nelze řídit.Tak.

Cannabis Léčí®
Komu se nelení,tomu se zelení®
Život je jen hra,neznáme však pravidla!

Old Post 01-04-2008 v 20:28 PM
mydena je offline   Profil uživatele mydena   Find more posts by mydena   Foto galerie člena mydena   Click here to Send mydena a Private Message   Add mydena to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lamater
Stálý Člen

Karma uživatele lamater - 93% PěstitelskáKarma uživatele lamater - 93% PěstitelskáKarma uživatele lamater - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 183  

Příspěvek č. 21

1)
Regulace příkonu sodíkové výbojky lze například na základě změny amplitudy napětí, jestli jsem to správně pochopil viz. například zde

2 mirkoff imho pokud je ten odkaz pravdivej, jako že mě to příjde logický, tak ta regulace vysokotlakých sodíkových výbojek zas takový scifi není chápu, že snížení amplitudy napětí může brát někdo, jako prachsprostej cheat , ale příkon to reguluje...

2)
Regulace výkonu HPS přo pěstování je podle mě pěkná kravina, jak již bylo řečeno mam pěstirnu a podle ty si poridim svetlo, maximalne dve jedno na rust a jedno na kvet A pokud koupím něco co neuchladím tak jsem trouba a postavim se k tomu jako chlap - za chyby se platí a nebudu vymejšlet nějaky kraviny a bludit tady o věcech, který zázračným způsobem ze 40W udělaj nulu to je pěkná kravina.... a pochybuju, že by se jalový výkon neprojevil na tom co vám naměří hodiny.

3)
V tom odkazu je krásná tabulka závisloti 150W sodíkovky na amplitudě napětí. Spíš se dívím, že vy koumáci nekoumáte naopak, jak udělat nějakej transformátor, nebo něco podobnýho, co tý výbojce da víc, na úkor snížení životnosti, protože pak dostanete lepší poměr lumen/watt.

OT Stoned_r41d3r: ten obrázek je fakt cool

Naposledy upravil lamater 02-04-2008 v 17:40 PM

Old Post 01-04-2008 v 21:54 PM
lamater je offline   Profil uživatele lamater   Find more posts by lamater   Foto galerie člena lamater   Click here to Send lamater a Private Message   Add lamater to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mydena
Stálý Člen

Karma uživatele mydena - 30% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 289 

Příspěvek č. 22

To je zajímavé info,zdovolenim se taky mrknu.Nějak tak jsem si to představoval a rád se necham poučit.Proč radeji nemít jednu silnější vybojku a regulovat si jí dle potřeby.Víc či míň-to je fuk.Je třeba experimentovat a polemizovat.tak se dozvíme víc.

Cannabis Léčí®
Komu se nelení,tomu se zelení®
Život je jen hra,neznáme však pravidla!

Old Post 01-04-2008 v 22:06 PM
mydena je offline   Profil uživatele mydena   Find more posts by mydena   Foto galerie člena mydena   Click here to Send mydena a Private Message   Add mydena to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanyz
bardzo ładny Grzeszek

Karma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 1059  

Příspěvek č. 23

mydena- tak měl jsi na mysli, ať to zkusím proudově nebo napěťově? Z toho co jsi napsal, bych si mohl vybrat. Já to řešil proudově a to změnou induktance tlumivky.

lamater- regulace výkonu změnou napětí by samozřejmě šlo, ale při pohledu na ceny autotransformátorů se jen potvrzuje to, co říkáš- vyplatí se koupit druhý, slabší setup.
Navíc v tabulce se potvrzuje to, co jsem predikoval výše, tj. zhoršuje se poměr lumen/watt.
A propo- ten článek je od člověka, co tyhle systémy dodává, takže bych to bral s rezervou. Už jen tvrzení, že sodík 150W na konvenčním předřadníku má odběr 156W budí nedůvěru, protože sami výrobci tlumivek udávají vyšší odběr

Kuřákova plíce

  1. Profi-racer trolejbusového autokrosu
  2. Soutěž o největšího populistu vrcholí, známe jednoho z favoritů

You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland, and I show you how deep the rabbit hole goes.

Old Post 01-04-2008 v 22:21 PM
Hanyz je offline   Profil uživatele Hanyz   Find more posts by Hanyz   Foto galerie člena Hanyz   Click here to Send Hanyz a Private Message   Add Hanyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 24

pozoruju tudle smysluplnou diskuzi s velkym pobavenim, kluci jen takova poznamka(a budu se snazit byt slusnej:-))) ) myslite si ze se nezmeni spektrum svetla pri tom ztlumenym provozu? Ja jsem na nektery veci vcelku staromodni. Tudiz mit dobre vyresenou ventilaci = stop problemum s teplotou a kdyz k tomu prihodis dobrou zvlhcovacku task aj klony pod 600w se chytnou uplne v pohode. Mam to vyzkouseno. Toz tak.
Hmmm hanyz mohl bys trochu rozvyst ten tvuj pokus, svitila ta lampa stejne? atd... dikes

Old Post 02-04-2008 v 07:09 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanyz
bardzo ładny Grzeszek

Karma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 1059  

Příspěvek č. 25

citace:
Původní příspěvek od Disaster:-)
pozoruju tudle smysluplnou diskuzi s velkym pobavenim, kluci jen takova poznamka(a budu se snazit byt slusnej:-))) ) myslite si ze se nezmeni spektrum svetla pri tom ztlumenym provozu? Ja jsem na nektery veci vcelku staromodni. Tudiz mit dobre vyresenou ventilaci = stop problemum s teplotou a kdyz k tomu prihodis dobrou zvlhcovacku task aj klony pod 600w se chytnou uplne v pohode. Mam to vyzkouseno. Toz tak.
Hmmm hanyz mohl bys trochu rozvyst ten tvuj pokus, svitila ta lampa stejne? atd... dikes

Spektrum se na 99% procent změní, viz. analogický případ s MH v mém threadu tady.
BTW možná jsi si všiml, že aplikaci téhle regulace tady zastává jen jedna osoba

Ad ten můj pokus. Šlo o to, že mi kdosi dal "noname" tlumivku (rozuměj tlumivku, která nebyla vyrobena pro určitou řadu svítidel, prostě jen tlumivka), o který mi tvrdil, že je na 400W. Jenže nebyla, její parametry neodpovídaly. Sice jsem si říkal, že to svítí nějak málo, ale bylo to první rozsvícené 4kilo, co jsem viděl, tak jsem se nechal unést krásně nízkou teplotou. Výsledek stál za piču, výnos byl malý, takže omezení světelného výkonu se zdařilo úspěšně

Kuřákova plíce

  1. Profi-racer trolejbusového autokrosu
  2. Soutěž o největšího populistu vrcholí, známe jednoho z favoritů

You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland, and I show you how deep the rabbit hole goes.

Old Post 02-04-2008 v 07:23 AM
Hanyz je offline   Profil uživatele Hanyz   Find more posts by Hanyz   Foto galerie člena Hanyz   Click here to Send Hanyz a Private Message   Add Hanyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mydena
Stálý Člen

Karma uživatele mydena - 30% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 289 

Příspěvek č. 26

Hanyz:Měl jsem na myslí triakem řízenou regulaci,jestli ti to neco říká.Ptás se zda proudově nebo napěťově.Myslim,ze když jde v tomto případě dole napětí tak rovněž i proud,ne?Dal jsi k noname tlumivce nesprávnou vybojku,toť vse,ale to nic neřeší.Takže zase nic.

Cannabis Léčí®
Komu se nelení,tomu se zelení®
Život je jen hra,neznáme však pravidla!

Naposledy upravil mydena 02-04-2008 v 15:21 PM

Old Post 02-04-2008 v 11:58 AM
mydena je offline   Profil uživatele mydena   Find more posts by mydena   Foto galerie člena mydena   Click here to Send mydena a Private Message   Add mydena to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanyz
bardzo ładny Grzeszek

Karma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 1059  

Příspěvek č. 27

Házení hrachu o zeď...

Kuřákova plíce

  1. Profi-racer trolejbusového autokrosu
  2. Soutěž o největšího populistu vrcholí, známe jednoho z favoritů

You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland, and I show you how deep the rabbit hole goes.

Old Post 02-04-2008 v 15:36 PM
Hanyz je offline   Profil uživatele Hanyz   Find more posts by Hanyz   Foto galerie člena Hanyz   Click here to Send Hanyz a Private Message   Add Hanyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mydena
Stálý Člen

Karma uživatele mydena - 30% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 289 

Příspěvek č. 28

takže Hanyz:Říkáš ze jsi regulaci testoval,ale jak vidíme tak nic jsi nereguloval.Pouze jsi schodou okolností zapojil dvě různá zařízení,které spolu téměř nespolupracovaly.Tak o jaké regulaci zde hovoriš?Samé pokusy!A ta sebedůvěra k tomu.Vysvětlíš nám jak jsi reguloval?Asi uz ne.

Cannabis Léčí®
Komu se nelení,tomu se zelení®
Život je jen hra,neznáme však pravidla!

Naposledy upravil mydena 02-04-2008 v 20:26 PM

Old Post 02-04-2008 v 16:54 PM
mydena je offline   Profil uživatele mydena   Find more posts by mydena   Foto galerie člena mydena   Click here to Send mydena a Private Message   Add mydena to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mydena
Stálý Člen

Karma uživatele mydena - 30% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 289 

Příspěvek č. 29

Chudáci! házet kostkama,to vám jde,ale logické vysvětlení nemáte téměř nikdo.Az na páru jedinců.Musim uznat,tento server byl kdysi mnohem zajímavější.Kam se poděli ti experti,jenž dokázali odpovědět na realizaci daleko složitější problematiky než je pouhá regulace jasu vybojky..

Cannabis Léčí®
Komu se nelení,tomu se zelení®
Život je jen hra,neznáme však pravidla!

Old Post 03-04-2008 v 11:04 AM
mydena je offline   Profil uživatele mydena   Find more posts by mydena   Foto galerie člena mydena   Click here to Send mydena a Private Message   Add mydena to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 30

mydena:
Tak to zkus třeba v NASA. Úroveň zdejších expertů asi není přesně taková, jakou potřebuješ.

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 04-04-2008 v 09:31 AM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mydena
Stálý Člen

Karma uživatele mydena - 30% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 289 

Příspěvek č. 31

Ty jsi teda vtipálek! Pokud sis přečetl tento thead,zjistils,ze ve Zlíně to funguje.Ale to nemění na situaci,že můj regulátor bude brzy zapojen do obvodu.Již jsem konzultoval s osobou,kterou jsem toliko hledal.Diky všem za užitečné info:-):-o

Cannabis Léčí®
Komu se nelení,tomu se zelení®
Život je jen hra,neznáme však pravidla!

Old Post 04-04-2008 v 09:39 AM
mydena je offline   Profil uživatele mydena   Find more posts by mydena   Foto galerie člena mydena   Click here to Send mydena a Private Message   Add mydena to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Janxu
Stálý Člen

Karma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 345 

Příspěvek č. 32

joo tak pak dej vedet

Old Post 04-04-2008 v 14:42 PM
Janxu je offline   Profil uživatele Janxu   Find more posts by Janxu   Foto galerie člena Janxu   Click here to Send Janxu a Private Message   Add Janxu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:33 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1978740 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív