Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » PACHOVÝ FILTR levně a učinně
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4
Autor
Téma 
premekss
Stálý Člen

Karma uživatele premekss - 95% PěstitelskáKarma uživatele premekss - 95% PěstitelskáKarma uživatele premekss - 95% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 115  

Příspěvek č. 17

Rhino.
Zdarek nekde jsem cetl ze ty uhliky v tom filtru se meni snad az po roce... a jestli to chces menit tak tu jednu stranu zalep silikonem ktery se da odrezat a muzes to vymenit a potom zase zasilikonovat..

Old Post 13-05-2007 v 11:27 AM
premekss je offline   Profil uživatele premekss   Find more posts by premekss   Foto galerie člena premekss   Click here to Send premekss a Private Message   Add premekss to your buddy list     Navštiv homepage uživatele premekss! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rhino
Stálý Člen

Karma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 799  

Příspěvek č. 18

Ok, díky Až ho budu dělat, tak to dám tim silikonem. Jinak dobrý zpracování (K+) Zatim..

Old Post 13-05-2007 v 12:06 PM
Rhino je offline   Profil uživatele Rhino   Find more posts by Rhino   Foto galerie člena Rhino   Click here to Send Rhino a Private Message   Add Rhino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
premekss
Stálý Člen

Karma uživatele premekss - 95% PěstitelskáKarma uživatele premekss - 95% PěstitelskáKarma uživatele premekss - 95% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 115  

Příspěvek č. 19

scatche...
zdravim je to zatim prvni muj filtr takze jen prvni pokus ale uz jsem ho odzkousel a musim rict ze jede fakt super a malo direk to se ti jen zda :-))
jinak vetrak jsem zatim pouzil 12cm z Pc na 12voltu a jelo to fakt v pohode ani zadna hlucnost. no kdyz tak uvidime jak dopadne dalsi muj filtr ten uz bude vymakany..

Old Post 13-05-2007 v 14:52 PM
premekss je offline   Profil uživatele premekss   Find more posts by premekss   Foto galerie člena premekss   Click here to Send premekss a Private Message   Add premekss to your buddy list     Navštiv homepage uživatele premekss! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pUNKE
Stálý Člen

Karma uživatele pUNKE - 33% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 47  

Příspěvek č. 20

mi voní už řezy, některé dost brutálně(pure skunkovina)-prostě skvělý. Ale kytky na květu se s tím nedaj vůbec srownat, to je vůně a ta pryskyřice. Prostě na květ potřebuješ pacháč rozhodně. Já jel podkroví, tak sem tam neměl pacháč, protože sem větral tak to nebylo někdy cítit, ale při špatným počasí mi smrděl celej barák.Na kytky na růstu asi taky bych použil-voní skvěle, dokážou provonět celou místnost.


„Autority ti říkají že nesmíš kouřit trávu protože je to pro tebe špatné. Přesto když tě při tom chytí tak tě zavřou do věznice. Myslím že je pro tebe lepší kouřit trávu a být na svobodě než být ve věznici." – Bob Marley

„Nejhorší ze všech tragédií není zemřít mladý, nýbrž žít do pětasedmdesáti, a přece nikdy nežít doopravdy“. – Martin Luther King

Old Post 13-05-2007 v 16:45 PM
pUNKE je offline   Profil uživatele pUNKE   Find more posts by pUNKE   Foto galerie člena pUNKE   Click here to Send pUNKE a Private Message   Add pUNKE to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dr.Shadow
Stálý Člen

Karma uživatele Dr.Shadow - 69% PěstitelskáKarma uživatele Dr.Shadow - 69% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 21

Protože jsem lemra a taky se mi nechtělo mazat se s uhlím, vymyslel jsem jinou věc. Dělají se uhlíkové filtry do kuch. digestoří, který nemaj vývod ven a jen "honí" vzduch skrze filtr, kde se odstraňuje bordel a hlavně - pachy.

Postupoval jsem stejně jako premekss, akorát na místo vrstvy uhlí jsem tam ovinul jednu vrstvu uhlíkový tkaniny do digestoře a udělal jsem filtr tak, aby se dal rozebrat a tkanina vyměnit. Nákresy když tak mohu doplnit.

Použil jsem uhlíkovej filtr od f. Jolly (www.sackyjolly.cz), typ DF2.

Spokojenost největší...;-)

Old Post 15-05-2007 v 09:16 AM
Dr.Shadow je offline   Profil uživatele Dr.Shadow   Find more posts by Dr.Shadow   Foto galerie člena Dr.Shadow   Click here to Send Dr.Shadow a Private Message   Add Dr.Shadow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
premekss
Stálý Člen

Karma uživatele premekss - 95% PěstitelskáKarma uživatele premekss - 95% PěstitelskáKarma uživatele premekss - 95% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 115  

Příspěvek č. 22

Dr.Shadow
Zni to dobre ale moc neverim ucinosti toho filtru protoze ten digestor mam doma a moc pach nedokaze odstranit tak akorat tu paru ale to je vse.. tak by me zajimalo jestli ho mas odzkouseny?

Old Post 15-05-2007 v 12:09 PM
premekss je offline   Profil uživatele premekss   Find more posts by premekss   Foto galerie člena premekss   Click here to Send premekss a Private Message   Add premekss to your buddy list     Navštiv homepage uživatele premekss! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dr.Shadow
Stálý Člen

Karma uživatele Dr.Shadow - 69% PěstitelskáKarma uživatele Dr.Shadow - 69% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 23

S těma od Jolly mi to běží v minipařníčku, jen je tam daleko více děr, vypadá to téměř jako síto.

Používám na to ventilátor s průměrem 100mm, co jsou na odtah třebas z koupelen a tak, napájený ze sítě. Dělá je třebas Dospel(typ STYL 100 S). Mají slušný průtok vzduchu(150m3/h), takže utáhnou i dvě vrstvy tý tkaniny, která je mimochodem velmi hustá. Příkon maličký, nějakých 20W, můžou běžet pořád. Otáčky s daj po pár úpravách regulovat, bo se dá načasovat atd.

Cena tý tkaniny je nějakých 90,-, a je toho pořádná plachta, za vyzkoušení to opravdu stojí..;-) ventilíátor nějakých 350,-, zbytek pár kaček.

Old Post 15-05-2007 v 13:59 PM
Dr.Shadow je offline   Profil uživatele Dr.Shadow   Find more posts by Dr.Shadow   Foto galerie člena Dr.Shadow   Click here to Send Dr.Shadow a Private Message   Add Dr.Shadow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Capo
Stálý Člen

Karma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 24

citace:
Původní příspěvek od ShadowMan
Capo : neverim tomu co rikas.uhlikovy filtr funguje tak ze kdyz smrad narazi na uhliky tak se do nich pohlti,v tom pripade musi pohltit nejaky pach i kdyz nebude pripojenej na vetrak.sorry jestli se pletu ale prijde mi to logicky.a ted uz nemluvim o klonarne ale pestirne. bye bye... friends


Tak si někde najdi rozdíl mezi klasickým a aktivním uhlím. Aktivní uhlí má strukturu super prodyšnou, protože se při výrobě používá přehřátá pára a ta ji úplně vevnitř rozpraská a tím má hafo krát větší aktivní povrch než normální uhlí. Ty smrady a tak se uchycujou právě v těch prasklinách. Klasické uhlí takové praskliny nemá.
Jednou mě tak napadlo, že by ho snad šlo nějak podomácku vyrobit, tak jsem začal hledat na netu a vylezlo to s tou párou, že musí být přehřátá na 700-1000°C a to udělají leda tak v elektrárně a nebo přímo ty agregáty co to vyrábějí.

Old Post 15-05-2007 v 17:04 PM
Capo je offline   Profil uživatele Capo   Find more posts by Capo   Foto galerie člena Capo   Click here to Send Capo a Private Message   Add Capo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
premekss
Stálý Člen

Karma uživatele premekss - 95% PěstitelskáKarma uživatele premekss - 95% PěstitelskáKarma uživatele premekss - 95% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 115  

Příspěvek č. 25

Dr.Shadow
no ale jak tu pises mas to v miniparnicku kde asi nebudou palice ale klony nebo kytky jen na rust... to moje musi zvladnout poradny smradek protoze budu pestit big bud a ten celkem fest pachne ...

Old Post 15-05-2007 v 17:30 PM
premekss je offline   Profil uživatele premekss   Find more posts by premekss   Foto galerie člena premekss   Click here to Send premekss a Private Message   Add premekss to your buddy list     Navštiv homepage uživatele premekss! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dr.Shadow
Stálý Člen

Karma uživatele Dr.Shadow - 69% PěstitelskáKarma uživatele Dr.Shadow - 69% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 26

Premekss:
Máš pravdu, s palicema jsem to zatim nepruboval:-) Bude to otázka letoška.
I když ten skleník neni až tak docela mini, ani kytičky v něm. Ale jako kvetoucí ještě opravdu nevoní. Kdyby se ti chtělo, oprubuj to, pokud máš na čem. Je to otázka pár hodin to komplet složit...

Old Post 15-05-2007 v 19:03 PM
Dr.Shadow je offline   Profil uživatele Dr.Shadow   Find more posts by Dr.Shadow   Foto galerie člena Dr.Shadow   Click here to Send Dr.Shadow a Private Message   Add Dr.Shadow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ShadowMan
Nový Člen

Karma uživatele ShadowMan - 62% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 21  

Příspěvek č. 27

Capo:a ty si jako myslis ze tam budu sypat dreveny uhli?vubec si me nepochopil.jasne ze aktivní uhlíky,mam kamose co vyrabi filtry do klimatizaci tak mi dotahne uhliku kolik chci,slo o to jestli aktivní uhlí může pasivně pohlcovat pach(jak jsem rekl treba v silonce poveseny na spouste mist.tj.nenapojeny na vetrak.jde o to jen minimalne snizovat hladinu zapachu

Old Post 15-05-2007 v 22:23 PM
ShadowMan je offline   Profil uživatele ShadowMan   Find more posts by ShadowMan   Foto galerie člena ShadowMan   Click here to Send ShadowMan a Private Message   Add ShadowMan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dr.Shadow
Stálý Člen

Karma uživatele Dr.Shadow - 69% PěstitelskáKarma uživatele Dr.Shadow - 69% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 28

Věšet někde uhlí a čekat, že to bude nějak zvlášť pohlcovat zápachy je asi jako postavit někde vysavač a čekat, že i když ho nezapnu, tak tam bude méně prachu. Pod tim vysavačem ho fakt tolik nebude, ale to je tak celé:-D

Na to, aby uhlíkový filtry fungovaly, se přes ně musí vzduch tlačit ventilátorem, jinak je jejich adsorpční schopnost minimální.
V tom je výhoda uhlíkový tkaniny, je vyrobena tak, aby měla co největší aktivní plochu, co nejlíp pohlcovala a byla pokud možno co nejprodyšnější, právě kvůli prohánění vzduchu ventilátorem. I když třeba nemá takou účinnost jako klasický aktivní uhlí (filtry do plynovek atd.), nahradí to průtokem vzduchu, kterej je tam větší. I ve více vrstvách bude prodyšnost pořád vyšší než u uhlí a filtrace bued srovnatelně efektivní.

Kdo se nechce babrat s uhlím (ne každý ho sežene, špiní to, musí se to utěsňovat důkladněji), má na výběr tuhle variantu...;-)

Old Post 16-05-2007 v 08:32 AM
Dr.Shadow je offline   Profil uživatele Dr.Shadow   Find more posts by Dr.Shadow   Foto galerie člena Dr.Shadow   Click here to Send Dr.Shadow a Private Message   Add Dr.Shadow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vam
Nový Člen

Karma uživatele vam - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2003
Příspěvků: 2 

Příspěvek č. 29

Zkusil bych pověsit ty silonky s uhlím někam k ventilátoru, mělo by to pomoci. Zkoušel jsem pletivo (takové to plastové co dávají pod omítku) dva čtverečky udělat distanc mezi nima, např plast kostičky, udělat vaničku pomocí izolačky, přetáhnout punčochou, vysypat akt. uhlím a zalepit (stříbrnou izolačkou) k PC ventilátoru, tlakové ztráty jsou relativně malé a účinnost lepší než jen pověšené silonky.

Old Post 16-05-2007 v 21:06 PM
vam je offline   Profil uživatele vam   Find more posts by vam   Foto galerie člena vam   Click here to Send vam a Private Message   Add vam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ShadowMan
Nový Člen

Karma uživatele ShadowMan - 62% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 21  

Příspěvek č. 30

-------

Old Post 16-05-2007 v 22:56 PM
ShadowMan je offline   Profil uživatele ShadowMan   Find more posts by ShadowMan   Foto galerie člena ShadowMan   Click here to Send ShadowMan a Private Message   Add ShadowMan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
markos84
Nový Člen

Karma uživatele markos84 - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 31

A jak silnej máš odtah..?Dík! Nebo alespoň..dalo by se to použít na 294m3/h.. A opravdu to funguje? Je ten silikon uplně nutnej? Nestačila by ta izolačka samotná? A kde se to aktivní uhlí dá koupit? Dík moc!

Old Post 12-06-2007 v 17:27 PM
markos84 je offline   Profil uživatele markos84   Find more posts by markos84   Foto galerie člena markos84   Click here to Send markos84 a Private Message   Add markos84 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 32

Docela by mě zajímali nějaké podrobnosti co se týče kroku č.7.

1) podle čeho jsi si určil, kde přesně ta díra bude?
2) Jak velkou fugu jsi měl mezi trubkou a tou uzávěrkou?
3) čím si to utěsnil, silikonem, nebo tím lepidlem?

Docela si totiž neumím představit sebe se svou šikovností, jak bych to provedl abych to nezkazil. :/

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 15-07-2007 v 10:37 AM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:49 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7121380 seconds with 22 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív