Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Kuřárna » Hulení a posilování - Hulící posilovna
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 13 14 15 16 17 »
Co vy a posilování?
Chodím bušit den co den. Žiju posilovnou.
Posilovnu navštěvuju 5x týdně. Hlídám si stravu i spánek
Cvičím 3-4x do týdne, chci pro sebe něco dělat.
Když se mi chce, tak si jdu zacvičit.
Cvičím kondičně doma.
Kdysi jsem bouchal…
Serte na posilování, pojďte se radši zhulit!
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 225

E. : masáž ta je dobrá na fšechno

Old Post 30-05-2007 v 12:11 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kwjetoň
design the future..

Karma uživatele Kwjetoň - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 932  

Příspěvek č. 226

wow no hodně hustej thread... překvapilo mě kolik smažek se stará o svoji figuru...

no za sebe musim říct že mě posilka maximálně nebaví, sedět na stroji a mrcasit se jak vocas neni nic pro mě... ale nic ve zlym

jjá si myslim že důležitá je hlavně celoživotní sportovní aktivita, nastartovaná už v dětství.. já jsem od 5 let hrál hokej (10 let) a to vám zvedne náladu (fyzičku ) od tý doby z toho čerpám, sice už to není jako dřív holt roky jsou neúprosný ale nestěžuju si..

poslední 3 roky lezu, sice ne moc pravidelně ale rozhodně to hodně pomáhá posílit horní půlku těla (záda, ramena, ruce - hlavně přeloktí), spodek ještě funguje jažtakž

jak řikám, pokavaď někdo nechce bejt narvanej típek z posilky (většinou fotbalisti to hrotěj ) tak imho stačí semtam se projet na kole, jít si zaběhat nebo něco udělat.. umělý navyšování svalovýho objemu (posilky apod.) mi přijde nesmyslný, jediný co uznávám je pohyb, protože jedině v tom případě zároveň rozvíjíte mrštnost, dynamiku, koordinaci pohybů; gorily s nařáchlou figurou jsou mi akorát tak pro smích.. když stejně neudělaj rychlej krok..
myslim si že hodně přínosnej je taky třeba tanec (nemyslim waltz a quickstep ), zase co se týče synchronizace pohybů..

ikdyž todle je už asi trochu OT tak dyžtak soráč

co se týče posilování tak maxiimálně shyby, kliky, dřepy, leh-sedy a stačí to bohatě... pokud nejedete na objem teda..
podle mě je lidský tělo dostatečný závaží na všechny možný posilovací cviky..

toť muj názor, třeba se to tu zas trochu rozhejbe

Q

Pěstuji, tedy jsem குவியெடோன
BUDOUCNOST PATŘÍ AEROPONII !!!! ...jeden kubík stačí, když tě můra tlačí...
I do my thing and you do your thing. I am not in this world to live up to your expectations and you are not in this world to live up to mine. You are you and I am I.
And if by chance we find each other, it is beautiful...
.:::::BONSAI BROTHERS:::::.

Old Post 21-07-2007 v 11:13 AM
Kwjetoň je offline   Profil uživatele Kwjetoň   Find more posts by Kwjetoň   Foto galerie člena Kwjetoň   Click here to Send Kwjetoň a Private Message   Add Kwjetoň to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Matrixx
Hype®masS Sy$tem


Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 1081 

Příspěvek č. 227

já jsem zkoušel treninkový plán podle Mr. Olympia (arnold sw.) na hrudník a kozy a můžu doporučit...

lINDOOR intergalactic M@ZAR by Matrixx ZDE
Hypermass out 2006 ZDE
HYPERMASS MATRIXX GROWSYSTEM 1,025 g/Watt ZDE
GREEN KINGDOM ZDE
010001010001110001101 SYSTEM by M@trixX ZDE
FIRECRACKER GROW ZDE

motto: Když to neklouže, naplivu si.

Old Post 21-07-2007 v 12:33 PM
Matrixx je offline   Profil uživatele Matrixx   Find more posts by Matrixx   Foto galerie člena Matrixx   Click here to Send Matrixx a Private Message   Add Matrixx to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Matrixx! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rhino
Stálý Člen

Karma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 799  

Příspěvek č. 228

Momentálně jedu TBT - Total Body Training.. http://forum.kulturistika.com/viewtopic.php?t=3055 jedu bez HST jelikož sem neměl žádnou delší pauzu, tak tělo nepotřebuje "rozhejbat"

Old Post 21-07-2007 v 12:45 PM
Rhino je offline   Profil uživatele Rhino   Find more posts by Rhino   Foto galerie člena Rhino   Click here to Send Rhino a Private Message   Add Rhino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bomboliny
Stálý Člen

Karma uživatele bomboliny - 60% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 229

muj kamoš soused vlastni posilovnu tak tam občas skocim si zacvičit

Old Post 22-07-2007 v 11:40 AM
bomboliny je offline   Profil uživatele bomboliny   Find more posts by bomboliny   Foto galerie člena bomboliny   Click here to Send bomboliny a Private Message   Add bomboliny to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Moltres
Stálý Člen

Karma uživatele Moltres - 93% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 511  

Příspěvek č. 230

Dík za názor, voide! Ale do fotbalu se už mi neser!!!

Huliči a posilování

Grow 06 Passion 1 x Swiss crypto hashberry 2008 v obrazech

Old Post 22-07-2007 v 16:10 PM
Moltres je offline   Profil uživatele Moltres   Find more posts by Moltres   Foto galerie člena Moltres   Click here to Send Moltres a Private Message   Add Moltres to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rhino
Stálý Člen

Karma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 799  

Příspěvek č. 231

VoidMAN: Ne každej má názor jako ty, ale tak beru ten tvůj zas, žejo..

Old Post 22-07-2007 v 16:14 PM
Rhino je offline   Profil uživatele Rhino   Find more posts by Rhino   Foto galerie člena Rhino   Click here to Send Rhino a Private Message   Add Rhino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
clandestino
Stálý Člen

Karma uživatele clandestino - 29% PěstitelskáKarma uživatele clandestino - 29% PěstitelskáKarma uživatele clandestino - 29% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 170  

Příspěvek č. 232

Do posilky chodím tak jednou, dvakrát týdně. Teď o prázdninách ne, nechce se mi dojíždět, maximálně si doma zablbnu s jednoručkama. Nijak to nehecuju, nijak speciálně nejím, nechci ani nijak zvyšovat objemy - dělám judo, tak potřebuju sílu, ta posilka je spíš doplněk Ale je tam super parta, kdybych tam měl bušit sám, tak by mě to asi nebavilo...

Oh, I'm a good old Rebel
Now that's just what I am.

Lophophora - kaktus bohů
Záhada San Pedro

Old Post 22-07-2007 v 18:07 PM
clandestino je offline   Profil uživatele clandestino   Find more posts by clandestino   Foto galerie člena clandestino   Click here to Send clandestino a Private Message   Add clandestino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 233


citace:
Původní příspěvek od VoidMAN



1. 3x 4x tydne - chci pro sebe neco udelat ?? OMG.. treba se z ty posilovny
zblaznit ??

2.chodit rachat bezmyslenkovite do posilovny abych nahonil par svalu ktery pak v praktickym zivote stejne nepouiziju ... ..

3.Lidi mejte rozum

4.Pestrym pohybovym zivotem clovek mozna nahoni opravdu svaly a fyzicku ale v posilovne tak maximalne efektni svaly - tim pro sebe opravdu nic moc neudela



q1: Jednoduchý počty mi říkaj, že pokud budu chodit do posilovny 4x týdně což je intenzivní plán, budu chodit maximálně na hodinu. Tj. 4 hodiny týdně! btw Týden má 168 hodin, z toho asi 56 hodin prospíme. Zbývá 112 hodin...opravdu ti připadá, že se ze čtyř hodin čvičení týdně člověk zblázní?

q2: Zdá se mi, že běžným životě využiju větší sílu, silnější švih, pevný stisk, lepší rovnováhu, pěvnější krok, tvrdší úděr, více energie, pevnější držení těla, lepší prevenci zranění, silnější záběr, explosivní starty, lepší stabilitu, kvalitnější sex, pěkný tělo....

q3: Ano mějte rozum - cvictě. Mějte rádi svoje zdraví.

q4 viz. q2

Naposledy upravil 22-07-2007 v 20:21 PM

Old Post 22-07-2007 v 20:15 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kwjetoň
design the future..

Karma uživatele Kwjetoň - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 932  

Nápad Příspěvek č. 234

claune:

myslim že voidman neodsuzuje samotný cvičení nebo pohyb... spíš odsuzuje způsob cvičení - prvoplánový nahánění svalů místo přirozenýho pohybu u kterýho je formování postavy jakýmsi vedlejším efektem...

v tomhle ohledu (ač to nebývá pravidlem) se musim postavit na vojdovu stranu..

samozřejmě netvrdim že posilka je špatná, ale je to asi stejný, jako když preferuješ samotnej sex před skutečně zamilovanym vztahem
v prvnim případě ti jde jen o to "jedno" (svaly, mrd ), v druhym případě je to "jedno" přirozeným vyústěním celý situace, samozřejmě nezbytným pro pocit náležitý satisfakce

Pěstuji, tedy jsem குவியெடோன
BUDOUCNOST PATŘÍ AEROPONII !!!! ...jeden kubík stačí, když tě můra tlačí...
I do my thing and you do your thing. I am not in this world to live up to your expectations and you are not in this world to live up to mine. You are you and I am I.
And if by chance we find each other, it is beautiful...
.:::::BONSAI BROTHERS:::::.

Naposledy upravil Kwjetoň 23-07-2007 v 01:48 AM

Old Post 23-07-2007 v 01:40 AM
Kwjetoň je offline   Profil uživatele Kwjetoň   Find more posts by Kwjetoň   Foto galerie člena Kwjetoň   Click here to Send Kwjetoň a Private Message   Add Kwjetoň to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
comix
Stálý Člen

Karma uživatele comix - 62% PěstitelskáKarma uživatele comix - 62% PěstitelskáKarma uživatele comix - 62% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 114  

Příspěvek č. 235

ludia...posilka je taky isty sport ako futbal, tenis, plavanie..atd...robime to vsetcia lebo nas to bavi a je jedno ci po tom rastu svaly alebo nerastu
ja posilujem tretim rokom 4x tyzdenne a je to zatial jediny moj aktivny sport...

---> zoznam beletrie s drogovou tematikou

Old Post 23-07-2007 v 08:50 AM
comix je offline   Profil uživatele comix   Find more posts by comix   Foto galerie člena comix   Click here to Send comix a Private Message   Add comix to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rhino
Stálý Člen

Karma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 799  

Příspěvek č. 236

citace:
Původní příspěvek od VoidMAN
ps: q1 - a nebylo by lepsi si ty 4 hodiny vymezit na naky duchaplny cviceni ?? neco trochu "rafinovanejsiho ?? "

Co třeba jóga

Old Post 23-07-2007 v 18:22 PM
Rhino je offline   Profil uživatele Rhino   Find more posts by Rhino   Foto galerie člena Rhino   Click here to Send Rhino a Private Message   Add Rhino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 237

jen si predstavte ty 4 hodiny tydne plavat nebo behat po kopcich.To uz pak posilujete i ducha :-)

jenze to nejde jen tak,ze?

Old Post 23-07-2007 v 19:36 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 238

citace:
Původní příspěvek od VoidMAN
posilovna vytahne par vizualne asi zajimavejch cvalu ktery brutalne nahoni ale sila je v souhre mnohem vic svalu a to posilovna neumi - to umi atletika, plavani a proste "pouzivani" tela ..."


Já se jen snažím říct, že pokud chceš dělat něco pořádně, tak se posilovně nevyhneš...myslíš že atlet a plavec nebuší?..když budeš cvičit, budeš mít silnější nohy a líp běhat, silnější záda, líp plavat...technika je důležitá, ale pokud nebudeš mít sílu a budeš kost a kůže, moc toho v nějakejch sportech nepředvedeš...nemyslím zrovna powerlifting
Na rekreační plavání a běhání posilku nepotřeboješ

Na všestrané posílení, které ti pomůže při mnoha sportech, doporučuju 3-4 cviky. Benchpress (alespoň kliky), Dřep (alespoň i bez zátěže), Mrtvý tah (ten těžko uděláte bez činky), shyby (klidně i na stromě ).

Naposledy upravil 23-07-2007 v 22:44 PM

Old Post 23-07-2007 v 22:36 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 239

citace:
Původní příspěvek od VoidMAN
[B]vim trochu o cem mluvim, pred nejakejma 8 - 9 lety sem chodil asi 3 mesice zhruba 2x tydne do posilovny pac plavani v bazenu sem po ukonceni "sportovni kariery" (taky rozhodne nijak (!) vrcholove, ale proste treninky a podobny srandy) nemohl par let ani videt a nevedel sem kde se prilezitostne vybit a telesne unavit, ale fakt sem toho nechal z v predchozich prispevkcich popsanejch duvodu a proto ze posilovna je jen doplnek.
Vrcholovej (nebo hodne nadsenej) sportovec muze jako doplnek chodit do posilky ale nemuzes to pouzit naopak. Sama o sobe posilovna nic neni. /B]

Sama o sobě posilovna je dobrá jen pro lifrery, ale je potřebná i pro metrosexuální fotbalisty. Nadruhou stranu může být impuls pro začátek jiného sportu, neboť jak už jsem uvedl stokrát! dá ti sílu, dá ti sílu poprat se s výzvou...ˇat už je to gól ve divizním fotbalu nebo vylezení na jednu ze prachovských skal"....

"Dobrej posilovací tréning pro určitej druh sportu je stejně důležitej jako technika. " za to si stojím

Old Post 24-07-2007 v 22:42 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Nápad Příspěvek č. 240

citace:
Původní příspěvek od Rhino

Co třeba jóga


Ano
Je více druhů, pohybovější i typy zaměřené na pohyb méně..


Na otázku „Co je jóga ?“ nalezneme v rozličných pramenech různě formulované odpovědi, ale jejich podstata je stejná: jóga je spojení, integrace, harmonie těla a duše individuální - s duší Universální. Východní filosofie zákona Karmy (osudu) říká: Naše činy se k nám vracejí dříve, nebo později ve stejné kvalitě a kvantitě a jsou zdrojem našeho poznání(mnohokrát přes fyzickou a duševní katarzi).

Když se skutečně pozorně rozhlédneme kolem sebe, vidíme, jak to funguje. Zvláště v dnešní hektické době kdy se všechno zrychluje, čistí a napovrch se vyplavují negace. Záleží na každém z nás, jak touto zkouškou projdeme. Jóga může být na této cestě naší velkou oporou, neboť zušlechťuje tělo a duši každé bytosti, učí znovu nalézt jistotu v morálních zásadách. Jestliže jógu správně pochopíme a uchopíme - bude nám naší správnou cestou.

Naše bytost je komplexem složky duševní a tělesné,a i v joze se prolínají cvičení fyzická a mentální. Jóga je jeden celek, i když má mnoho forem. Záleží na každém z nás, jakou si zvolíme, která je v naší současné rovině bytí pro nás optimální.

Indický jogín a filosof Pataňdžali stanovil již před asi 2 000 lety 8 stupňů jógy :

1. Všeobecné etické principy / jama /
2. Pravidla morálky jedince / nijama /
3. Cvičení jogových pozic / ásán /
4. Jógové dechové techniky / pránajáma /
5. Ovládnutí smyslů / pratjáhára /
6. Koncentrace mysli / dhárana /
7. Meditace / dhjána /
8. Splynutí s Universem / samadhi /

Tato stupnice v podstatě zahrnuje nejširší záběr jógy a integruje její formy. Ať se podíváme na jakoukoli z následujících variant, všechny se nějakým způsobem odvíjejí od některého z uvedených osmi stupňů Pataňdžaliho Jogasútry . Formy jógy se navzájem prolínají, jedna technika podporuje druhou a tím se jejich působení zesiluje.

Bhaktijóga: Uznává za základní aspekt jógy vzdání se svého ega a pěstování oddanosti a lásky k Božskému principu. Bhaktijogín však o ni neusiluje, jen se jí v meditaci otevře a dovolí aby v něm odhalila klid a mír, „který je za myšlenkami“. /rh/

Karmajóga: Je vlastně konání, práce pro druhé, bez čekání na odměnu. Touto činností vlastně očisťujeme svoji Karmu.

Džňánajóga: Cesta moudrosti a filosofického uvažování, její hlavním znakem je rozlišování mezi Já a ne - Já. V meditaci provádíme t.zv. atmavičáru - neboli sebedotazování. Je to nastolení vnitřního tázacího postoje - „kdo, nebo co jsem já ?“

Hathajóga: Pečlivě se zabývá ásánami, tělesnými pozicemi,které ovšem nejsou jen fyzické cvičení.Pozornost se vede vědomě do určitých částí těla a jejich uvolňováním se zapojí i psychické a fyziologické procesy.

Iyengar jóga: Jóga dle indického učitele B.K.S. Iyengara představuje odstupňovaný systematický přístup k józe, který klade velký důraz na přesnost pohybu a tím na získání maximálního účinku ze cvičení.

Nana a mantra jóga: Působením zvukových vibrací, které energii v těle harmonizují a mysl uklidňují se dosahuje překvapivě léčivých účinků na psychiku člověka. Zpěv manter je rituál radosti, pokory, souznění s vnitřním mírem./rh/

Aštangajóga: Má samozřejmě spirituální základ, ale klade také velký důraz na provedení ásán, které se v celých sériích přelévají jedna v druhou v pomalém, nepřetržitém pohybu, vznešeně - jako v tanci. Součástí této formy jógy je i provádění uzávěrů / bandhy / tam, kde jsou umístěna energetická centra - čakry a tím též ovlivňuje tok energie v těle.

Určitě jsem zde nevyjmenoval všechny formy jógy, které jsou praktikovány na celém světě. Počet není až tak důležitý, přednost má akceptování jógy v životě každého z nás. Pozitivní účinek jógy na tělesný,duševní a duchovní růst každého člověka, se pak dostaví jako očištění celé lidské komunity.

Více a více lidí přichází na to, že jóga není žádné sektářství, že nikoho neomezuje, ale naopak každou bytost otužuje psychicky i fyzicky a dává jí svobodu. Mnoho lidí pod vnějším tlakem sahá po práškách, alkoholu a drogách.Já říkám: Když si nebudete vědět rady - zkuste jógu ! Štěstí, klid a mír, které hledáte možná všude kolem, najdete v sobě! Přeji vám, abyste se našli na své pravé cestě a kráčeli po ní co nejdéle.

(článek z http://joga.pramenyzdravi.cz/44/Joga-a-jeji-formy.php , pokud někdo řekne OT, tak to beru, ale je to svého druhu taky posilování a cvičení

PEACE

Naposledy upravil 24-07-2007 v 23:07 PM

Old Post 24-07-2007 v 22:52 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:14 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 13 14 15 16 17 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1793320 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív