Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Receptář » Jak změnit kysele nebo zasadite ph
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 9 10 11 12 13 »
Autor
Téma 
psilos
Podporující Člen

Karma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 465 

Příspěvek č. 161

2 tomato : rozklikni si svůj wobrázek a zjistíš, proč je Tvoje info na hovno. A propo, kontroluješ si někdy, co vlastně vložil do jednotlivých threadů???

"Čím víc jsem blbější, tím míň mi to vadí"
psilos
.....dneska mi už nevadí skoro nic, protože jsem blbej, jak daleko vidim...
a zrak mám výtečný....


Old Post 15-04-2003 v 12:40 PM
psilos je offline   Profil uživatele psilos   Find more posts by psilos   Foto galerie člena psilos   Click here to Send psilos a Private Message   Add psilos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele psilos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rajce
Stálý Člen

Karma uživatele rajce - 70% PěstitelskáKarma uživatele rajce - 70% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 200 

Příspěvek č. 162

to psilos: Pravda, trosku se mi to nepovedlo, ale jestli o to stojis, tak prece neni problem to zvetsit, ne???
Jo a nikde sem nerek, ze to je moje info...Je to z http://www.overgrow.com/edge/showth...681#post2327681
............A dycky si nejmin dvakrat kontroluju co SEM do threadu napsal......Jenom ten obrazek se mi moc nepoved tak se nezlob.

Old Post 18-04-2003 v 13:02 PM
rajce je offline   Profil uživatele rajce   Find more posts by rajce   Foto galerie člena rajce   Click here to Send rajce a Private Message   Add rajce to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jiroos
Stálý Člen

Karma uživatele jiroos - 56% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 46 

Hlína Dusikate vapno Příspěvek č. 163

zdravim mam takovou otazecku nasel jsem doma takovej 10KG pytlik a na nem stoji dusikaty vapno zasadite ....muzu to puzit na stabylizaci PH aby puda nebyla moc kysela??? nikde jsem tady dusikate vapno nenasel jestli se da pouzit nebo ne


Díkes za odpovedi

Old Post 29-04-2003 v 09:51 AM
jiroos je offline   Profil uživatele jiroos   Find more posts by jiroos   Foto galerie člena jiroos   Click here to Send jiroos a Private Message   Add jiroos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MUT
Stálý Člen

Karma uživatele MUT - 78% PěstitelskáKarma uživatele MUT - 78% PěstitelskáKarma uživatele MUT - 78% PěstitelskáKarma uživatele MUT - 78% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 180  

Příspěvek č. 164

to ROja:
co se týká dávkování dolomotickýho vápence, tak:
1.aplikace přimo do substrátu ......... tak tohle se má dělat na podzim a na jaře je substrát redy (vhodný na out)
2.aplikace zálivkou. V tomto případě si připrav nasycenej roztok (další vápenec se již nerozpouští = na dně nádobky s roztokem máš hromádku vápence) tím pak můžeš zalejvat. Pro kontrolu si můžeš změřit pH takovýho roztoku. Tipuju tak pH = 7-8,5. No a to je docela dost. Tak tam vrzni H3PO4 ředěnou 1:10 s vodou a vybalancuj si pH jak potřebuješ (obvykle 5,7). Asi to bude trochu šumět až tam přidáš H3P04. H3PO4 přidávej nasycenýho roztoku, který je již bez nerozpuštěné části = sleje se roztok. Dolomitický vápenec = CaMg(CO3)2
No takhle teda zjískáš něco jako Ca(2+), Mg(2+), PO4(3-) což je dos v pohodě nééé

Old Post 05-06-2003 v 07:58 AM
MUT je offline   Profil uživatele MUT   Find more posts by MUT   Foto galerie člena MUT   Click here to Send MUT a Private Message   Add MUT to your buddy list     Navštiv homepage uživatele MUT! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Otázka ohledne octu - zásada Příspěvek č. 165

Mne tak napadlo, že kyseliny jsou vlastně kyselé a pokud se jimi potřísníme, máme se polit octem a zmírníme ti bolest, protoze Kyselina je KYSELÁ a Ocet je tedy ZÁSADITÝ.
Co takhle udělat nějakou menší koncentraci octu s vodou, popřípadě ke zvýšení zásaditosti půdy? máte s tím někdo nějakou zkušenost?

Old Post 18-06-2003 v 17:51 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 166

Hehe tak ted tu přede mnou leží pytel asi kilčo Vápence a jdu si to posypat, ale ted neivm jestli mamudelat roztok jako do vody nebo staci posypat, no uvidime Kazdopadne co se tyce octu, tak v tom to je kdyby to byl ocet 100% tak by to prave mohlo mozna kytku aji zabit...

Old Post 20-06-2003 v 16:53 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vsvadlenka
Stálý Člen

Karma uživatele vsvadlenka - 38% Pěstitelská

Registrován: Dec 2002
Příspěvků: 68 

Příspěvek č. 167

Ocet není zásaditý, je kyselý jak prase....

Old Post 29-06-2003 v 20:58 PM
vsvadlenka je offline   Profil uživatele vsvadlenka   Find more posts by vsvadlenka   Foto galerie člena vsvadlenka   Click here to Send vsvadlenka a Private Message   Add vsvadlenka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Astahoe
Stálý Člen

Karma uživatele Astahoe - 9% Pěstitelská

Registrován: Jun 2002
Příspěvků: 53 

Palec nahoru Jedlá soda ............ Příspěvek č. 168

Všude se tu píše něco o změně PH.Dočetl jsem se všechno možný,ale napala mě velmi levná myšlenka když mi brácha udělal strašně hnusný pití z jedlý sody.Bylo to fakt nechutný ,ale mě napadlo jestli se to nedá použít jako přípravek pro změnu PH.Takže vzal jsem ten patnácti litrovej květináč do kterýho jsem to už dlouho chtěl přesadit a smíchal substrát s PH 5,2 s něajkou sodou.Tak odhadem.Pak jsem to přeměřil a mělo to 6,8 což si myslím že je okey.No,možná je to náhoda,ale kytky rostou skvěle dál a už se mi netvořej mrtvý místa na listech.Zkusil jsem to i na ostatních,ale zatím výsledek neznám (moc brzo).Uvidíme časem jestli to dostane nějakej vedlejší efekt,ale neřekl bych.........nenom mě napadlo že bych s váma mohl o to podělit

P.S:Myslím že to jde jenom rozpustit ve vodě a pak zalít,ale nevím,nezkoušel jsem.Já potřeboval přesatit a tak jsem to spojil

Kuřte cíga a mějte rakovinu,
Chlastejte a bějte pupek jak magor,
Hulte a mějte vypracovaný břiho vod smíchu

Old Post 14-07-2003 v 13:43 PM
Astahoe je offline   Profil uživatele Astahoe   Find more posts by Astahoe   Foto galerie člena Astahoe   Click here to Send Astahoe a Private Message   Add Astahoe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 169

Jde to pouzit - casem se Ti ale NaHCO3 prevede na CO2 a (patrne) siran nebo chlorid, ktery uz zasaditou reakci nema, takze se substrat "sveze" na kyselou stranu. Mas tam ale ten CO2 navic, snad jej kytky vyuziji. Bude to ale chtit castejsi kontrolu pH a doplnovani sody..

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 14-07-2003 v 13:55 PM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Astahoe
Stálý Člen

Karma uživatele Astahoe - 9% Pěstitelská

Registrován: Jun 2002
Příspěvků: 53 

Příspěvek č. 170

no jo,díky tak uvidíme co z toho vyleze

Kuřte cíga a mějte rakovinu,
Chlastejte a bějte pupek jak magor,
Hulte a mějte vypracovaný břiho vod smíchu

Old Post 14-07-2003 v 14:07 PM
Astahoe je offline   Profil uživatele Astahoe   Find more posts by Astahoe   Foto galerie člena Astahoe   Click here to Send Astahoe a Private Message   Add Astahoe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tchoř
Nový Člen

Karma uživatele tchoř - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 6 

Dotaz kolisani pH Příspěvek č. 171

Zdravim vsechny a prosim o radu a zkusenosti s problemem kolisani pH.
Po pridani hnojiv (A+B od B´cuzz) upravuji pH na 5,3 a timto roztokem zalevam kytky. Vcera jsem ale zjistil, ze voda, ktera vyjde z kvetinace ma pH 7,5-8 - coz je hrozne moc.
EC mam v poradku.
Zalevam vodou z kohoutku a ted momentalne zkousim obycejnou balenou vodu. Proc se to deje a co s tim?
Diky moc za odpoved

Naposledy upravil tchoř 22-03-2004 v 14:51 PM

Old Post 22-03-2004 v 14:42 PM
tchoř je offline   Profil uživatele tchoř   Find more posts by tchoř   Foto galerie člena tchoř   Click here to Send tchoř a Private Message   Add tchoř to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PiosOne
grower primitiv

Karma uživatele PiosOne - 91% PěstitelskáKarma uživatele PiosOne - 91% PěstitelskáKarma uživatele PiosOne - 91% PěstitelskáKarma uživatele PiosOne - 91% PěstitelskáKarma uživatele PiosOne - 91% PěstitelskáKarma uživatele PiosOne - 91% PěstitelskáKarma uživatele PiosOne - 91% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 1485 

Příspěvek č. 172

změna ph je normální. nejmarkantnější to bývá u pěstování v bubbleru.

Hulení v práci Povolání kuřáků marihuany Hulení a žravka Výměna semínek Axiální ventilátory Advanced Hydroponics Aqua System Postavte si EC metr Postavte si pH metr Piosova kalkulačka spotřeby Piosův outdoor 2004

"Mé ego prcá superego do zadku"

Old Post 22-03-2004 v 15:05 PM
PiosOne je offline   Profil uživatele PiosOne   Find more posts by PiosOne   Foto galerie člena PiosOne   Click here to Send PiosOne a Private Message   Add PiosOne to your buddy list     Navštiv homepage uživatele PiosOne! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
duplo
Stálý Člen

Karma uživatele duplo - 18% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 25  

ph Příspěvek č. 173

hele asi pestujes v hline co??Takze to PH roztoku se asi zmeni pruchodem pres hlinu,ze ktere se rozpusti nejaky sracky a pod.
Takze si rozpust trochu hliny v destlice,prefiltruj to a zmer Ph...no a mas to,OK?Tak at to roste.A napis.

Old Post 24-03-2004 v 15:45 PM
duplo je offline   Profil uživatele duplo   Find more posts by duplo   Foto galerie člena duplo   Click here to Send duplo a Private Message   Add duplo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
duplo
Stálý Člen

Karma uživatele duplo - 18% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 25  

Příspěvek č. 174

Teda sorry ale sem si to este precet a asi to nebude hlina co??Takze to muze bejt taky zpatnym pestebnim mediem(treba rock...kostky se maj proplachovat.)A tak ...

Old Post 24-03-2004 v 15:48 PM
duplo je offline   Profil uživatele duplo   Find more posts by duplo   Foto galerie člena duplo   Click here to Send duplo a Private Message   Add duplo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
caswel
Stálý Člen

Karma uživatele caswel - 70% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 65  

Příspěvek č. 175

To je celkem jednoduchý teda podle mě má tráva radši kyselou půdu takže z toho roztoku na zalejvání cybere kyselost a pak ty vyteče vyšší ph

green fanatic

Old Post 25-03-2004 v 18:51 PM
caswel je offline   Profil uživatele caswel   Find more posts by caswel   Foto galerie člena caswel   Click here to Send caswel a Private Message   Add caswel to your buddy list     Navštiv homepage uživatele caswel! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Czilum
Stálý Člen

Karma uživatele Czilum - 47% Pěstitelská

Registrován: Nov 2002
Příspěvků: 74 

Příspěvek č. 176

Doporucuji obe kyseliny,je to nejlepsi zpusob,,vodu memin tak po 14dnech,avsak nezapomen na rukavice!

Old Post 26-03-2004 v 12:11 PM
Czilum je offline   Profil uživatele Czilum   Find more posts by Czilum   Foto galerie člena Czilum   Click here to Send Czilum a Private Message   Add Czilum to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:15 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 9 10 11 12 13 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0288180 seconds with 22 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív