Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Ochrana výbojky při výpadku elektřiny
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
tristan
Nový Člen

Karma uživatele tristan - 64% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 11 

Příspěvek č. 1

metla

Naposledy upravil tristan 15-01-2008 v 11:14 AM

Old Post 07-01-2008 v 11:20 AM
tristan je offline   Profil uživatele tristan   Find more posts by tristan   Foto galerie člena tristan   Click here to Send tristan a Private Message   Add tristan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 2

Nevím jak je to s lampama od jiných dodavatelů , ale o tom že by měla lampa son t pia plus od Philips nějakou pojistku pro opětovné spuštění po vychladnutí , slyším poprvé a nevěřím tomu. Několik jich mám a ani jedna se sama už nenahodí, jen na předřadníku od Gib ano , asi po 3 minutách. Jinak je možnost koupit součástku od firmy co dělá zapalovače TRZ 11 , nemám tu teď odkaz ale je to spojená pojistka se zapalovačem.

tak jsem našel ten odkaz http://www.dakof.cz/
da se to koupit v elektro obchodech , nebo objednat.
SO se dá zapojit dodatečně a zapalovač pro 100-400W ,e s odpolovačem na 10 minut TRZ11T

Oceanic colour - pokusy

Metalsodíkova sterilizace substrátu

Odrůda NLX

Nejlepší makra od METALSODIK

Stínidlo Adjust-A-Wings medium 400-600W


Naposledy upravil metalsodik 07-01-2008 v 12:20 PM

Old Post 07-01-2008 v 11:59 AM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Expiry
Stálý Člen

Karma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 669  

Muj nazor... Příspěvek č. 3

moc do tyhle problematiky nevidim,ale nejakej zakladni prehled->zde je muj nazor:

Samotna vybojka !!NEMA!! zadnou "tepelnou" pojistku.Ve chvili kdy dojde k vypnuti vybojky,po nekolika hodinach provozu=superhorka vybojka,tak je mozne ji okamzite znovu nastartovat...Vybojka funguje tak,ze elektrickym proudem je rozsvicen plyn(rozzhavi se),tudiz pri vypnuti vybojky dojde k zastaveni "vyzivy" plamene,vybojka zacne postupne vyhasinat,az postupne zhasne uplne.V pripade,ze se pokusite zapnout znovu vybojku jeste nez vychladne(chvili po jejim vypnuti),vybojka behem par vterin nabehne,rozsveceni vybojky je mnohem rychlejsi a dovoluji si tvrdit,ze pri tomto zpusobu dochazi nejenom k mensi spotrebe energie,ale dokonce je vybojka i mene zatezovana,protoze neni nutne,aby ji prochazelo 2500-3000V.O zadne explozi se neda ani mluvit,to je podle meho naprosta <>...Mam vybojky Philips Master Son-T PIA+ za 350Kc(kus)napojeny na predradnik GIB Pro-V-T,tudiz nemam jedinou ochranu proti "vybuchu lampy",s vybojkama delam kdejaky kktiny,ale jeste mi nebouchly,takze Pan asi drobinek nevi o cem mluvi...

Hlavni vyhoda techto predradniku je v tom,ze pri zpracovani proudu nezpotrebovavaji takove mnozstvi energie(ztraty na transformaci atp.) a dokazi lepe regulovat vykon podle momentalniho stavu vybojky...Tyto predradniky opravdu pridaji nejake ty lumeny a snizi o neco malo spotrebu(neni nutne k wattazi lampi pripocitavat jeste nejakych 10% z wattaze lampy na predradnik=400w vybojka zere i s predradnikem zhruba 440w)...

Jak uz jsem psal,v elektrice se nijak extra nevyznam,ale z mych zkusenosti a selskeho rozumu mi vypliva,ze ten clovek nevi co mluvi...Proste neni mozne aby vybojka po vypnuti nesla rozsvitit a nebo dokonce explodovala...

HPS vybojky s pridanym modrym spektrem

Databaze hnojiv jeste porad ve vystavbe

stavba me nove skrine(2x250w a mnoho dalsiho)

Old Post 07-01-2008 v 14:09 PM
Expiry je offline   Profil uživatele Expiry   Find more posts by Expiry   Foto galerie člena Expiry   Click here to Send Expiry a Private Message   Add Expiry to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Expiry! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Expiry
Stálý Člen

Karma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 669  

Příspěvek č. 4

Takova drobna otazecka->jak je mozny ze growshop-ostrava dela projekty a realizaci osvetleni telocvicen??Co je tohle zase za haluz....

HPS vybojky s pridanym modrym spektrem

Databaze hnojiv jeste porad ve vystavbe

stavba me nove skrine(2x250w a mnoho dalsiho)

Old Post 07-01-2008 v 15:03 PM
Expiry je offline   Profil uživatele Expiry   Find more posts by Expiry   Foto galerie člena Expiry   Click here to Send Expiry a Private Message   Add Expiry to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Expiry! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 5

..mno trocha praxe , hele vybojka samotna opravdu NEMA zadnou tepelnou pojistku , ja mam tyhle predradniky uz 3tim rokem a musim konstatovat ze na vanoce kdyz je hodne zima tak nam casto vypadava hlavni jistic , topim totiz primotopem , tak po nahozeni jistice se nastartuje lampa zhruba do 10sekund u tech GIB PRO IT , mam 400w i 600w a startujou stejne , pak mam jeste nejakyho Laytrona400w a ten po nahozeni jistice vrci zhruba 10minut a pokousi se nakopnout vybojku ktery se moc nechce , proto musim tohle vypnout pockat dve minutky a pak hned normalne naskoci , dle meho nazoru se koupě tehle GIBů vyplati viz jak piše Expiry , co se tyce tvrzeni e - shopu , to si asi s necim hodne popletl cau Hlava

Old Post 07-01-2008 v 16:07 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lyft
Stálý Člen

Karma uživatele lyft - 45% PěstitelskáKarma uživatele lyft - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 84  

Příspěvek č. 6

u nás byl nedávno asi vteřinovej výpadek proudu.Hned jsem běžel ke skříni,výbojka zhasnutá a v předřadníku cvakalo(předřadník ELT a výbojka nlite 250w).Tak jsem to vypnul a až to trochu vychladlo,tak jsem to znovu nastartoval.Někdo tu psal(už nevím kde to bylo), že se mu to samý stalo dvakrát a potřetí to už výbojka nerozchodila.
Nějaký hlídací relé mají u Janči za 500kč.Zítra tam brnknu a pooptám se.

Old Post 07-01-2008 v 16:18 PM
lyft je offline   Profil uživatele lyft   Find more posts by lyft   Foto galerie člena lyft   Click here to Send lyft a Private Message   Add lyft to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AHM4D
Stálý Člen

Karma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2006
Příspěvků: 582  

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od lyft
u nás byl nedávno asi vteřinovej výpadek proudu.Hned jsem běžel ke skříni,výbojka zhasnutá a v předřadníku cvakalo(předřadník ELT a výbojka nlite 250w).Tak jsem to vypnul a až to trochu vychladlo,tak jsem to znovu nastartoval.Někdo tu psal(už nevím kde to bylo), že se mu to samý stalo dvakrát a potřetí to už výbojka nerozchodila.
Nějaký hlídací relé mají u Janči za 500kč.Zítra tam brnknu a pooptám se.


jojo to samý se mi teď stalo taky, třikrát během tejdne...akorát mám 400w a tlumivku layrton..nechal jsem 10 minut zchladit a dobrý. ale co mě docela nas*alo je, že lampa jednou vyhodila hlavní jistič na chodbě a ne ten co je extra k lampě ve skříni...nebejt doma vyteče lednice, zkur*ví se výbojka(bo zapalovač??) atp..budu muset ještě pořešit

*400W Drip..SensiStar Euforia Sk#1 2010*
**400W AEROBOX..WhiteWidow NorthernLights WhiteRussian Carnival Chronic 2008 **
***Authentic bio cannabis area´s 2008 ***
****400W Soil+Coco...NYCD Nebula BigBud Whie Widow 2008 ****
*****400W Soil+Coco...PowerPlant OrangeBud Skunk#1 Chronic 2007 ******
******Authentic bio cannabis area´s 2007******
*******První pokus 400W Soil+Coco indoor mixseeds 2007*****
Začátky outdoor 2003-2006

Old Post 07-01-2008 v 16:47 PM
AHM4D je offline   Profil uživatele AHM4D   Find more posts by AHM4D   Foto galerie člena AHM4D   Click here to Send AHM4D a Private Message   Add AHM4D to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AHM4D! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Expiry
Stálý Člen

Karma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 669  

Příspěvek č. 8

Me u 70w vybojky Son-T+ vypadnul takle jenom na chvilku proud taky nekolikrat,mel jsem to napojeny na nejakym predradniku,vypadal jako kdyz bych ho nasel na smetisti a nebo ho vyrabel doma (proste nejakej shit),ale kyzeny efekt nejakeho vybuchu,nebo poskozeni osvetleni se nekonal,vybojka vklidu znova nabehla a vesele si svitila dal...

HPS vybojky s pridanym modrym spektrem

Databaze hnojiv jeste porad ve vystavbe

stavba me nove skrine(2x250w a mnoho dalsiho)

Old Post 07-01-2008 v 17:11 PM
Expiry je offline   Profil uživatele Expiry   Find more posts by Expiry   Foto galerie člena Expiry   Click here to Send Expiry a Private Message   Add Expiry to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Expiry! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 9

Trošku to tu shrnu , protože tristan tu už motá několik věcí dohromady a je z toho guláš.
Výbojka , aspoň běžná jak jsem už jednou psal , a hlava i ostatní souhlasí se mnou, že nemá žádnou pojistku. A teď k tomu hlavnímu a to je opětovné nahození po výpadku proudu.
1. výpadek s elektronickým předřadníkem 400 W GIB PRO-V-T , po vychladnutí výbojka znova naskočí a o nic se nemusíme starat.
2. Pozor všechny elektronické předřadníky tuhle pojistku nemají, je třeba se informovat, třeba tenhle na 250w od klečky 250 W ELT ARCE ho nemá, koupil jsem ho , protože gib už nebyl , a bral jsem to jako samozřejmost a sere mě to teď. Když dojde k výpadku , tak chce nahodit znovu výbojku ale nejde to , musíte vypnout proud a pak se to nahodí, pokud je lampa ochlazená, jinak to vrčí a předřadník se ničí.
3. Pro ty co mají ještě udělané komplety s tlumivek Layrton jako já ještě dvě mám, tak je jedené řešení, vyměnit zapalovač TRZ 11 za TRZ 11 T. Nebo dokoupit vypínač SO vše je na stránkách http://www.dakof.cz/.
4. Tristan zapalovač ma ten tvůj obchodník drahý a není do 1000w , to je jiné označení, nejčastěji je to TRZ 11T – pro 100-400watt. Stojí asi 240Kč u Janči. Ale doporučuji ten TRZ 11T už s odpojovačem, protože výbojka a hlavně startér trpí tím, že se pořád snaží nastartovat lampu, a pokud nejsi den doma, abys to vypl tak se to pokazí většinou a ve skříni je tma.

Oceanic colour - pokusy

Metalsodíkova sterilizace substrátu

Odrůda NLX

Nejlepší makra od METALSODIK

Stínidlo Adjust-A-Wings medium 400-600W


Old Post 07-01-2008 v 17:58 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 10

Já tak něják nechápu, proč někdo vyhazuje 1300Kč za krabičku, kterou jde nahradit jedním sytykačem a časovým relé. Dohromady je to investice max. pár stovek, když použijete starší komponenety (bazar), tak se vejdete do stovky.

A elektrika u nás naposledy nefungovala asi před rokem. Pokud nemáte vypadky každý den, ta výbojka pár "horkých" startů vydrží. Spíše by se zničil zapalovač (ale jak tu bylo zmíněno, některé mají zabudovanou ochranu). Ale i tak by jste to museli takhle startovat každý den, aby to po nějáké době odešlo!

EDIT: O tom, že by výbojka mohla při tomhle vybuchnout, jsem v životě neslyšel.

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 07-01-2008 v 18:22 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 11

Tristan - SON T PIA plus není žádná stará výbojka, dělá se tak 3-4 roky, aspoň myslím, nic novějšího není a je to jedna z nejspolehlivějších lamp, ma prfektní uchycení pia anténkou, a ani ty nové, nevím která si myslel se ji po stránce provedení nevyrovnajií, Osram , GIB atd, pojistku ale nemají a ten předřadník Gib chrání celý systém a né sebe nebo jen lampu, je to prostě celý komplet. Maslím že v tom máš chaos a moc to prožíváš, myslím tím spektra a vše , kups si lampu pro pěstování a moc toho nemůžeš pokazit , elektonický předřadník a začni. pokud budeš vše tak pržívat tak se z toho zblázníš, a to nevíš co tě teprve čeká, nemoci, škůdci , vlhkost , sucho , kdy sklidit pokud bude co, jak hnojit , čím hnojit , při tvém hloubání to máš tak přemýšlení na dva roky , nic ve zlém, přeji ti jen ty nejlepší výsledky .

Oceanic colour - pokusy

Metalsodíkova sterilizace substrátu

Odrůda NLX

Nejlepší makra od METALSODIK

Stínidlo Adjust-A-Wings medium 400-600W


Old Post 07-01-2008 v 18:27 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od tristan
mohol by si byt konkretnejsi? co by ma stalo zhotovenie 600W predradniku?
a co myslis tou krabickou za 1300kč? cely predradnik? ved len samotna 600W tlmivka stoji 989kč


Myslel jsem to zařízení, na které je odkaz v prvním příspěvku.

Plha: Tak 350 už je mnohem lepší cena.

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 07-01-2008 v 19:07 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanyz
bardzo ładny Grzeszek

Karma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 1059  

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od tristan
mohol by si byt konkretnejsi? co by ma stalo zhotovenie 600W predradniku?
a co myslis tou krabickou za 1300kč? cely predradnik? ved len samotna 600W tlmivka stoji 989kč

myslí tím ten odpojovač, na který v prvním příspěvku odkazuješ, woe

nahradit by šel třeba tím, co popisuju zde http://grower.cz/forum/showthread....1662#post641662

Kuřákova plíce

  1. Profi-racer trolejbusového autokrosu
  2. Soutěž o největšího populistu vrcholí, známe jednoho z favoritů

You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland, and I show you how deep the rabbit hole goes.

Old Post 07-01-2008 v 19:07 PM
Hanyz je offline   Profil uživatele Hanyz   Find more posts by Hanyz   Foto galerie člena Hanyz   Click here to Send Hanyz a Private Message   Add Hanyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 14

Předřadník 600 W GIB PRO-V-T stojí 1850 Kč , za ty peníze nemá cenu , pokud nemáš zdroje z práce , nebo podobně, něco stavět , za těch pár ušetřených korun to nestojí za možné problémy, je to lepší , než to skládat, tak zapojíš lampu a uzemění stínitka , přívodní šnůru a jedeš, spotřeba je o 10= menší , to je asi 60wattů , to se ti vrátí i životnost lamp je prý větší, ale to nemám potvrzeno.

Oceanic colour - pokusy

Metalsodíkova sterilizace substrátu

Odrůda NLX

Nejlepší makra od METALSODIK

Stínidlo Adjust-A-Wings medium 400-600W


Old Post 07-01-2008 v 19:39 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EricCartman
Stálý Člen

Karma uživatele EricCartman - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 421  

Nápad Sluníčko sluníčko nastartuj maličko Příspěvek č. 15

Dovolím si přidat svoji čerstvou zkušenost:
Je zima námrazy, elektrikáři opravují, vypínají, zapínají...

No stalo se to, že asi desetkrát za den nám vypli a za několik málo vteřin zase zapli ''proud''

Mám šestistovku GIBextreme na předředníku GIBproV a 400Phillips Agro na cívce larytron se startérem trz myslím 11

Obě startovaly po krátkém bzučivém chládnutí naprosto bez problémů žádná nevybuchla :-)
mimochodem i stařičká tesla 150 (velikosti dnešní 400) startovala sice bzučivě, ale spolehlivě a bezvýbuchově :-)

O pojistce o které mluví pan eshop nevím zhola nic, naopak trochu něco vím o tom jak a kdy sodíková výbojka startuje...

Když je výbojka studená, je sodík nakondenzován (nemůžu si vzpomenout kde, ale asi okolo kontaktů), hlavní je fakt, že výbojka má veliký odpor (Mohm) Jakmile zapneme napajeni, žačne kombinace startér - tlumivka produkovat elektrické impulsy, které se v trubici výbojky začnou projevovat krátkýmy výboji, obvykle se po několika impulsech (u nových výbojek mnohem více) podaří zažehnout hlavní výboj, který začne trubici velmi rychle ohřívat, tím se odpařuje více a více sodíku stoupá tlak (kupodivu až k vysokému - vysokotlaká sodíková, že ano), klesá elektrický odpor oblouku, teče více proudu a výboj je stále silnější, k ustálení dojde až je všechen sodík v plynném stavu a výboj již dále neroste, uklidnil se a co víc, krásně svítí (kytky mají radost)

Pokud z jakýhokoli důvodu vypneme napájení, oblouk uhasne a nezbývá nám nic jiného než ho znovu nahodit, to ale není úplně jednoduché jelikož plyn v trubici má stále velmi vysoký tlak a tudíž nízký odpor, ať se startér startuje jak chce, třeba i tlumivka se může utlumit, do nízkého odporu rozžhaveného hořáku prostě tříkilovoltový impuls nenacpou... nezbývá než počkat a nechat hořák zchladnout, sodík zkondenzovat a odpor vzrůst...

Toť konec pohádky o sodíkovém slunci

TAG by EricCartman Podporuji zlepšení G.cz Klimatizace!!!
Stavba home boxu Easy groow by EricCartman Heatshield ANO či NE?
Dáme si do bytu dáme si lampu, pod lampu kytku a bude nám hej !
Špetka čísel má větší hodnotu něž hromada keců!
Vše funguje, jak si inženýři Mazdy naplánovali.

Old Post 07-01-2008 v 22:00 PM
EricCartman je offline   Profil uživatele EricCartman   Find more posts by EricCartman   Foto galerie člena EricCartman   Click here to Send EricCartman a Private Message   Add EricCartman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 16

EricCartman: No a když to nastartovat nejde (je horká), tak to startuje pořád dokola a dokola a dokola a dokola až odejde startér.
Ale jak už jsem psal, něco to vydrží...

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 08-01-2008 v 00:26 AM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:56 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0231480 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív