Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Druhy ventilatoru-axialni,diagonalni,radialni
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
sebulka
Nový Člen

Karma uživatele sebulka - 37% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 23  

Chemie rada-nákup Příspěvek č. 1

Zdravím všechny growers.Potřeboval bych poradit kde se dá sehnat diagonální větrák UFO - kromě growshopu.
A pak scháním ještě hnojiva B-cuzz a taky by mě zajímalo jestli se nedají koupit jinde než v growshopu.Ten větrák by mě zajímalo nějakej velkoobchod na netu.Hledal jsem, ale nenašel.A pak hydro-truhlíky LIBRA nějaký kontakt kromě growshop. Všem vám mnohokrát děkuji za ochotu a přejů BIG GROW

Old Post 21-01-2004 v 10:29 AM
sebulka je offline   Profil uživatele sebulka   Find more posts by sebulka   Foto galerie člena sebulka   Click here to Send sebulka a Private Message   Add sebulka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sebulka
Nový Člen

Karma uživatele sebulka - 37% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 2

Jo 160,- za kus není tak moc, ale snažim se šetřit kde se dá.
Když vyhledávam na netu UFO tak mi to nic nenajde.TLD jsem
ještě nezkoušel.Koupil jsem si ventilátor TD - je tichý ale údajně má špatný tlakový hodnoty na pachovej filtr.Každopádně, ta ulita je asi
dost dost hlučná co?Ten TD co je dole ten mám a údajně je špatnej na odtah z pachovýho filtr lepší je UFO.Je teda UFO - TDL nebo ne?

Old Post 21-01-2004 v 11:22 AM
sebulka je offline   Profil uživatele sebulka   Find more posts by sebulka   Foto galerie člena sebulka   Click here to Send sebulka a Private Message   Add sebulka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sebulka
Nový Člen

Karma uživatele sebulka - 37% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 3

pOZOR POZOR TD-ventilátor je tichej.Je tižší než UFO i než šnek.
Kde stojí 4000,- v jakým obchodě.Potřeboval bych to přesný označení nebo adresu jinak to na netu nenajdu.Net nezná slovo UFO/ventilátor/
a šnek / ventilátor/.Můžu dostat nějakou konkrétnější informaci.????

Old Post 21-01-2004 v 11:50 AM
sebulka je offline   Profil uživatele sebulka   Find more posts by sebulka   Foto galerie člena sebulka   Click here to Send sebulka a Private Message   Add sebulka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sebulka
Nový Člen

Karma uživatele sebulka - 37% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 4

Myslím toho šneka.....

Old Post 21-01-2004 v 11:53 AM
sebulka je offline   Profil uživatele sebulka   Find more posts by sebulka   Foto galerie člena sebulka   Click here to Send sebulka a Private Message   Add sebulka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sebulka
Nový Člen

Karma uživatele sebulka - 37% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 5

OK!Co já vím tak TD-ventilátor je tak drahej protože je tichej.
Píšou to i na stránkách SPCGROW.Ufo je na 99% hlučnější než TD.
A ventilátor typ šnek to nevím jak je hlučnej - kdyby to někdo věděl prosím informujte. díky

Old Post 21-01-2004 v 12:00 PM
sebulka je offline   Profil uživatele sebulka   Find more posts by sebulka   Foto galerie člena sebulka   Click here to Send sebulka a Private Message   Add sebulka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sebulka
Nový Člen

Karma uživatele sebulka - 37% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 6

To realist: Jak je to s tím pachovým filtrem???

Old Post 21-01-2004 v 12:03 PM
sebulka je offline   Profil uživatele sebulka   Find more posts by sebulka   Foto galerie člena sebulka   Click here to Send sebulka a Private Message   Add sebulka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zMazánek
Stálý Člen

Karma uživatele zMazánek - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 7

Ahoj,
Tak mysím že tohle bych vlastně mohl porovnat z vlastní zkušenosti.Když jsem uplně začínal(startoval),koupil jsem jako dostačující vzduchotechniku právě onen zmiňovaný vent.TD160/100. na 400W a při následném přikoupení filtru jsem i já zjistil že TD je fakt slabota.Koupil jsem si tedy časem v G shopu(Synk.)ventilátor UFO 250 zza myslim dva a půl tisíce,což bylo mimochodem míň než co za to chtěli v ELEKTRODESIGNU také na Nám.Bří.Synků(mají i stránky).A to je vlastně můj tip na Tvou otázku kde sehnat UFO jinde než v Gshopu.Ale vlastně Ty jsi chtěl velkoobchod tak to sorry

Old Post 21-01-2004 v 17:04 PM
zMazánek je offline   Profil uživatele zMazánek   Find more posts by zMazánek   Foto galerie člena zMazánek   Click here to Send zMazánek a Private Message   Add zMazánek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sebulka
Nový Člen

Karma uživatele sebulka - 37% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 8

Jo tak to by mělo stačit.Klidně to přejmenuj na druhy ventilátorů.Dále psal jsem na tu firmu elektrodesign a odpověd je:Podle fotografie jde zřejmě o radiální ventilátor s plastovou skříní./typ UFO/
Naše typové označení je RK 160 a stojí 3 801,-Kč + 22%DPH.
Což znamená budeme li hledat dále na netu určitě se dostaneme ještě na přijatelnější cenu ńež v tom elektrodesignu a určitě na lepší cenu než je v growshopu.Jinak všem děkuju za informace.Ještě by se do tohohle tématu hodily nějaký stránky na velkoobchody s ventilací.Přidávam dvě: www.dospel.cz
www.systemair.cz

Old Post 22-01-2004 v 11:44 AM
sebulka je offline   Profil uživatele sebulka   Find more posts by sebulka   Foto galerie člena sebulka   Click here to Send sebulka a Private Message   Add sebulka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
James
Stálý Člen

Karma uživatele James - 38% Pěstitelská

Registrován: Aug 2003
Příspěvků: 91 

Příspěvek č. 9

zajimaji me u reseni vaseho problemu trochu vice vase poznatky s hlucnosti jednotlivych ventilatoru vetraku mam axial EURO 2 160m3/h--trubka do filtru 150m3/h je 40cm dlouha a stejne je to dost slyset izolaci skrine pomoci polystyrenu jsem zatim jeste teda neproved ale myslim si ze vetraky tohohle typu jsou asi nejhlucnejsi jake skoro muzem pro nase potreby koupit-----------

tak negdo to nejak shrnte a zkonstatujte jaka ze vzduchotechnika je nejtissi---u toho spim tagze setrit na tehle veci uz nehodlam a gdo chce kvalitu tak si holt musi uvedomit ze si taky za ni musi priplatit

Příroda to vymyslela,že každý nakonec nějak dostane,co si zaslouží.Robert Fulghum

Old Post 22-01-2004 v 18:22 PM
James je offline   Profil uživatele James   Find more posts by James   Foto galerie člena James   Click here to Send James a Private Message   Add James to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sebulka
Nový Člen

Karma uživatele sebulka - 37% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 10

Obecně by se dalo že nejtišší jsou ventilátory axiálního typu.
Tento typ ventilátorů se dá s úspěchem používat na odvětrávání
,ale ne do pachového filtru.Hlučnost nejmeněího /průměr cca 100mm/
se pohybuje okolo 27Db.Na odvětrávání do pachového filtru jsou potřeba ventilátory nejlépe radiálního typu.Na to při koupi ventilátoru dbát, jinak se vám může stát jako mě poprvé že koupíte špatný a nebude fungovat tak jak má.

Old Post 23-01-2004 v 22:45 PM
sebulka je offline   Profil uživatele sebulka   Find more posts by sebulka   Foto galerie člena sebulka   Click here to Send sebulka a Private Message   Add sebulka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
janiiis
Stálý Člen

Karma uživatele janiiis - 94% PěstitelskáKarma uživatele janiiis - 94% PěstitelskáKarma uživatele janiiis - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2002
Příspěvků: 147  

Příspěvek č. 11

2 Bohour: díky za tip. Už vím, kam si půjdu pro novýho UFOuna, až mi ten stávající odejde. Maj to cenově daleko výhodnější než v growshopech. A ty výkony.... 500m3 do mý skříně? pane, to bude jak vichr z hor Určo dej prosím vědět, jak jsi tam pochodil...

LET'S GROW...
250W - Nebula - grow #1 by Janiiis
250W - Northern Lights - bubbler+scrog

Old Post 04-04-2004 v 23:43 PM
janiiis je offline   Profil uživatele janiiis   Find more posts by janiiis   Foto galerie člena janiiis   Click here to Send janiiis a Private Message   Add janiiis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deda Mraz
Stálý Člen

Karma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 877 

Příspěvek č. 12

Tuhle debatu moc nesleduji, ale ohledně výkonných a zároveň tichých ventilátorů bych měl tip na modely Turbo od polského Dospelu. Sice jsem je neviděl nikde mimo polských www stránek, ale parametry jsou myslím užasné...například model o průměru 160mm protáhne 530 m3 za 35W a jeho hlučnost udávají 25 dB
Více viz www stránky Dospel.

Projekt šatník 250W (9. kolo - fin) • out2002out2003out2004out2006rašelina jako pH-Dědkova matkárna II Pěstuj konopí, posílíš mír!

Old Post 05-04-2004 v 00:01 AM
Deda Mraz je offline   Profil uživatele Deda Mraz   Find more posts by Deda Mraz   Foto galerie člena Deda Mraz   Click here to Send Deda Mraz a Private Message   Add Deda Mraz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
f00
Nový Člen

Karma uživatele f00 - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 7 

Příspěvek č. 13

udelal jsem si ted takovy maly pruzkum trhu, pozadavky: axialni ventilator do prumeru max 120mm s co nejvetsim vykonem a co nejmensi hlucnosti...

narazil jsem na TDM 200, coz je verze axialniho TD urcena primo do potrubi (prumer < prumer potrubi)...

hlucnost je teda o trosu vyssi (40db) ale vykon je vazne fajn: myslim ze s 200m3/h pri tomhle prumeru a za cenu asi 900 Kc nema konkurenci...

co myslite?

link na product sheet


  • Nothing Is True Everything Is Permitted

Old Post 06-04-2004 v 22:40 PM
f00 je offline   Profil uživatele f00   Find more posts by f00   Foto galerie člena f00   Click here to Send f00 a Private Message   Add f00 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
f00
Nový Člen

Karma uživatele f00 - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 7 

Příspěvek č. 14

jo jo, 200 m3/h je pri 0 Pa, stejne tak to udavaji zrejme vsichni vyrobci.

Vychytanost myho reseni spociva v tom ze jsem si nechal za 500 Kc od zednika udelat v pestebni mikro-mistnosti tesne u stropu otvor 120 mm primo ven a do nej jsem napasoval TDM 200... takze tlakovy ztraty jsou 0... teplo stoupa nahoru, kde je odtahovano vetrakem primo ven... uvazuju o cool tube a v tom pripade mi bude stacit namirit odtah od lampy nekam nahoru...

200m3/h je takovej hukot az mam strach jestli jsem to neprehnal - mam v planu rozjet CO2 a s timhle systemem bude fuc behem par sekund... takze asi odpadaji vyvijece CO2 (vapenec, kvasnice...), reseni: casovani napousteni plynu z bomby v kombinaci s casovanym zastavenim vetraku...


  • Nothing Is True Everything Is Permitted

Old Post 07-04-2004 v 12:57 PM
f00 je offline   Profil uživatele f00   Find more posts by f00   Foto galerie člena f00   Click here to Send f00 a Private Message   Add f00 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deda Mraz
Stálý Člen

Karma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 877 

Příspěvek č. 15

citace:
Původní příspěvek od BohouR
dedo jo je to TD ne??? JEN S VYSSIM VYKONEM NEUMIM POSLY JAKY MA kurna jakou ma stavbu lopatek pokud diagonalni jako obyc TD tak ma obrovske tlakove ztraty ja prave hledam radialni ten ma nejmensi tlakove ztraty a obyc vetrak EURO 2 mi pouze 1 m hadice snizila vykon a takovych 65%


No ono to tam na těch stránkách ani nikde není, ale myslím, že bude diagonální jako všechny ostatní ve stejné kategorii. I tak si myslím, že když se to dá jako odtah z pěstírny na 20 cm dlouhou hladkou trubku, tak ztráty tlaku vinou potrubí budou minimální a těch 530m3 musí uspokojit snad každého
Mě se teda tyhle ventilátory (Turbo) moc líbí a pokud někde uvidím tu 180ku za pěknou cenu šel bych do ní...

Projekt šatník 250W (9. kolo - fin) • out2002out2003out2004out2006rašelina jako pH-Dědkova matkárna II Pěstuj konopí, posílíš mír!

Old Post 07-04-2004 v 19:40 PM
Deda Mraz je offline   Profil uživatele Deda Mraz   Find more posts by Deda Mraz   Foto galerie člena Deda Mraz   Click here to Send Deda Mraz a Private Message   Add Deda Mraz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
StoneBud
Stálý Člen

Karma uživatele StoneBud - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 50 

Příspěvek č. 16

no jo, ale bojim se, ze moc levne to turbo nebude...zkusim zjistit jake jsou tlakove ztraty u aluflexu...kolik to ma Pa....a postnu to....

Myslite, ze standard axial typu euro nema sanci profouknout uhlikac...dyz bude primo na nem ?

Old Post 28-06-2004 v 16:38 PM
StoneBud je offline   Profil uživatele StoneBud   Find more posts by StoneBud   Foto galerie člena StoneBud   Click here to Send StoneBud a Private Message   Add StoneBud to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:11 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6739700 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív