Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » EC výtoku ze substrátu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

EC výtoku ze substrátu Příspěvek č. 1

Ahoj, nikde jsem se nedočetl, jaká je maximální hodnota EC substrátu při výtoku, kdy je rostlina schopna normálně přijímat živiny z něj. Můj problém je ten, že mi jedna kytička začala dělat problémy na listech. Listy začaly kropenatět a během pár dní se udělaly tmavé skvrny a list se stáhnul a je křehký (viz. fotky). Je to můj první indoor, sbírám zkušenosti, takže moje domněnka je, že je deficit fosforu nebo/a draslíku. Rostlina je v květníku 5,7L se substrátem Plagron Growmix (na 3 týdny předhnojený), dostává již 2 týdny (od 4 týdne) hnojiva (Plagron Terra Grow), ale problém se zhoršuje. 28.11. jsem u rostlin měřil výtok, zálivka byla včetně první dávky hnojiv, pH 6.4 a EC 1.4! Výtok byl u této pH 6.6 a EC 2.8!!!!! Před touto zálivkou dostávaly bez hnojiv jen s enzymy a kořenovým stimulátorem (pH 6.4 a EC 0.7), tak nechápu, kde se vzala tak vysoká hodnota EC. Ostatní měly pH mezi 6.4 a 6.6 a EC mezi 1.7 a 2.1 (ale ty již dostávaly růstové hnojivo, jsou totiž o týden starší)! Ostatní tento problém nemají! Kytku jsem vyndal z květníku a kouknul na kořeny, ty jsou v pohodě, takže hnilobu jsem vyloučil, živiny také dostávají, tak jediné co mě napadá, je ta vysoká hodnota EC!!! Při včerejší měření hodnota stoupla na EC 3.0, pH naopak kleslo na 6.5! Takže provedu výplach celkem 12L vody s upraveným pH na 6.4 a hnojiva až po vyschnutí. Pro dodání živin budu dělat postřik hnojivem přímo na listy Terra Grow a Vita Race pro rychlé dodání P a K!

Můj dotaz tedy je:
Jaká je maximální hodnota EC substrátu, kterou rostliny ještě zkousnou?

Old Post 08-12-2020 v 21:08 PM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 2



Detail listu a celá rostlina

Old Post 08-12-2020 v 21:11 PM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 3


Kořeny jsou OK

Old Post 08-12-2020 v 21:13 PM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 4

Nejsem si zcela jistý. Jestli je dobré měřit EC z výtoku. Protože EC je přímo jen něco rozpuštěného ve vodě. Doslovně. A v hlíně je mnoho věcí co se může do vody rozpustit. Není to hydro a není to inertní substrát.

Hlína může obsahovat pokud je kvalitní třeba i určité druhy minerálních látek sám o sobě. Které se pozvolna můžu rozpouštět při každém zalévaní. Přitom tam ostatní živiny už být nemusí. Ale EC metr měří vše.

Tedy asi bych se vykašlal na měření EC a PH z výtoku. Je to spíš stresující pro tebe a jak vidím pak i pro kytky.

Tady v tomto případě bych tvrdil že je problém s pH. A k lidně bych šel na zlatý střed a zaléval bych roztokem s pH 6. Protože pokud je mimo pH rostlina nedokáže vstřebávat určité druhy minerálních látek. A logicky může jít EC rychle nahoru. Protože ten list opravdu nevypadá jako list od přehnojení. Ale jako list který nemá přístup k určitému druhu papání.

V hydru se mi stává když mám velké kolísání pH že se mi na listech začnou objevovat černé fleky. A list začne velmi rychle žloutnout a uvadat. Ale v hydru je to velmi rychlé toto napravit a vyměnit roztok. Ale ty fleky mírně vidím i u tebe. Od prostřední žilky k okraji. Kdyby si je přehnojil vidíš to velmi zřetelně a to rychlé hnědnutí okrajů listů.

Jinak toto je nevýhoda když se jede ze semen. Tedy podle vzrůstu rostliny si myslím že tomu tak je. Všiml jsem si že každá rostlina je v určitém smyslu originální. I stejné odrůdy. Protože jedu ve stejném systému se stejnými podmínkami více druhů rostlin. I stejné odrůdy více pheno tipů. Každá se na totožné podmínky chová krapet odlišně. Hlavně co se příjmu některých minerálních látek týče. Protože některé si libují když je hnojiv dost. Ale druhá už se přehnojí. Druhá zase flekatí z nedostatku vápníku a druhé to nevadí. No je to docela věda. Tedy doporučuji když chceš perfekt grow. Pořídit si totožné rostliny z jedné matky které se budou chovat totožně. Nebo zainvestovat trošku času vypěstiti si třeba jednu fem. rostlinu udělat z ni klony a ty pak frčet. V mnoha směrech ti to ulehčí práci. Už bych asi nechtěl jet nikdy čistě ze semen. Moc proměnných věcí.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 09-12-2020 v 01:17 AM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
El Dudelíno
Sportovní Rybář

Karma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% Pěstitelská

Registrován: Jun 2017
Příspěvků: 301  

Příspěvek č. 5

Podle EC z vytoku stejně poznáš prd. Jen že je toho moc. Z čeho je ta vodivost? Který prvek převládá? To už ničím nezměříš.
Těžko se to určuje.
U kokosového substrátu mám vyzkoušeno, že dobře krmeny kytky maj vytok cca EC 3 při pH 6. Pokud je vytok silný jde i pH rapidně dolů, je to kyselé jak sviňa

... důležité je mít všechno krapet v píči, žádné očekávání - žádné zklamání

Old Post 09-12-2020 v 12:11 PM
El Dudelíno je offline   Profil uživatele El Dudelíno   Find more posts by El Dudelíno   Foto galerie člena El Dudelíno   Click here to Send El Dudelíno a Private Message   Add El Dudelíno to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 6



citace:
Původní příspěvek od Mr.MEN
Nejsem si zcela jistý. Jestli je dobré měřit EC z výtoku. Protože EC je přímo jen něco rozpuštěného ve vodě. Doslovně. A v hlíně je mnoho věcí co se může do vody rozpustit. Není to hydro a není to inertní substrát.

Hlína může obsahovat pokud je kvalitní třeba i určité druhy minerálních látek sám o sobě. Které se pozvolna můžu rozpouštět při každém zalévaní. Přitom tam ostatní živiny už být nemusí. Ale EC metr měří vše.

Tedy asi bych se vykašlal na měření EC a PH z výtoku. Je to spíš stresující pro tebe a jak vidím pak i pro kytky.

Tady v tomto případě bych tvrdil že je problém s pH. A k lidně bych šel na zlatý střed a zaléval bych roztokem s pH 6. Protože pokud je mimo pH rostlina nedokáže vstřebávat určité druhy minerálních látek. A logicky může jít EC rychle nahoru. Protože ten list opravdu nevypadá jako list od přehnojení. Ale jako list který nemá přístup k určitému druhu papání.

V hydru se mi stává když mám velké kolísání pH že se mi na listech začnou objevovat černé fleky. A list začne velmi rychle žloutnout a uvadat. Ale v hydru je to velmi rychlé toto napravit a vyměnit roztok. Ale ty fleky mírně vidím i u tebe. Od prostřední žilky k okraji. Kdyby si je přehnojil vidíš to velmi zřetelně a to rychlé hnědnutí okrajů listů.

Jinak toto je nevýhoda když se jede ze semen. Tedy podle vzrůstu rostliny si myslím že tomu tak je. Všiml jsem si že každá rostlina je v určitém smyslu originální. I stejné odrůdy. Protože jedu ve stejném systému se stejnými podmínkami více druhů rostlin. I stejné odrůdy více pheno tipů. Každá se na totožné podmínky chová krapet odlišně. Hlavně co se příjmu některých minerálních látek týče. Protože některé si libují když je hnojiv dost. Ale druhá už se přehnojí. Druhá zase flekatí z nedostatku vápníku a druhé to nevadí. No je to docela věda. Tedy doporučuji když chceš perfekt grow. Pořídit si totožné rostliny z jedné matky které se budou chovat totožně. Nebo zainvestovat trošku času vypěstiti si třeba jednu fem. rostlinu udělat z ni klony a ty pak frčet. V mnoha směrech ti to ulehčí práci. Už bych asi nechtěl jet nikdy čistě ze semen. Moc proměnných věcí.


Díky za reakci a Tvůj názor. Asi máš pravdu a měření EC provádět tedy nebudu, mě šlo v podstatě jen o to, abych nezasolil substrát. Používám minerální hnojivo Plagron Terra. A nerad bych ohrozil květ. Mnou popsané problémy byly jen u 1 ze 7! Teď jsem měřil EC i u dalších (jen pro zajímavost) a výtoky se za dobu 3 týdnů zvýšily z 1,9 až 2,2 na 2,6 až 3,2 (takže se hodnota postupně zvyšuje = zvyšuje se tedy koncentrace hnojiva v substrátu)! Přitom kytky vypadají v pohodě, bez známek deficitů nebo přehnojení (jen na 2 kytkách jsou lehce žluté špičky listů a to jen u pár listů, ne po celé rostlině - mírné přehnojení) a krásně rostou (10 den květu). Mě šlo jen o to, při jaké hodnotě EC je substrát již přehnojen a příliš zasolen. Co se týče hnojení, dávám plné tabulkové hodnoty, dle Plagronu s každou zálivkou (EC zálivky 1,7 a pH 6,4-6,5). Názory lidí na hnojení se dost liší, někdo střídá plné dávky hnojiv s vodou s upraveným pH a někdo zase plnou dávku hnojiv s poloviční dávkou. Takže v tom mám docela hokej. Třeba tam mám Orange Hill Special a u toho je v popisu, že v květu zvládá značnou dávku hnojiv. Dále tam mám 2x Mazar a 1x Wedding Cake, těm dávám také plnou palbu hnojiv a vypadají také dobře. Jak je tedy lepší hnojit? Mám střídat jen s vodou nebo jen s poloviční dávkou ob zálivku?
Co se týká pH, zálivku upravuji na 6.4 až 6.5 (hodnoty by neměly být mimo pH 6 7)! Na tuto hodnotu se názory i tabulky dost liší. Plagron udává zálivku 6.0 a další rady od lidí byly udržovat zálivku na cca 6.4! Měl jsem totiž problémy s deficitem hořčíku a/nebo vápníku, což jsem vyřešil podáváním CalMagu, první dávka na max 0,8 ml/l a další zálivky s udržovací koncentrací 0,3 ml/l! Názory a tabulky na hodnoty pH substrátu pro vstřebávání Ca a MG se také dost liší (viz fotky). Takže ideální pH by mělo pro vstřebávání všech látek by mělo být okolo 6.5, jestli to správně chápu! Problém je v tom, že se mi pH substrátu postupně zvýšilo až na 6.7 (u některých kytek), rozmezí všech rostlin je mezi 6.4 až těch zmíněných 6.7, i když zálivka je max mezi 6.4 až 6.5! Může to být podáváním CalMagu (Ca zvyšuje pH?!?), mám CalMag vysadit? Známky defcitu nejsou viditelné, používal jsem již jen udržovací koncentraci 0,3ml/l.
Jinak ta kytka, co jsem řešil, se již uzdravuje, propláchnul jsem ji a dal i poloviční dávku hnojiv (nejspíš byla podvyživená, spoléhal jsem na předhnojenost od výrobce na 3 týdny - poškozené listy jsem odstranil a na dalších už se to nedělá).

Old Post 18-12-2020 v 12:10 PM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 7


Dnešní foto, kytkám se celkem daří, dle mého skromného laického úsudku. Žádné skvrny a ani žluté listy nebo jiné nepřístojnosti.

Old Post 18-12-2020 v 12:13 PM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 8


citace:
Původní příspěvek od El Dudelíno
Podle EC z vytoku stejně poznáš prd. Jen že je toho moc. Z čeho je ta vodivost? Který prvek převládá? To už ničím nezměříš.
Těžko se to určuje.
U kokosového substrátu mám vyzkoušeno, že dobře krmeny kytky maj vytok cca EC 3 při pH 6. Pokud je vytok silný jde i pH rapidně dolů, je to kyselé jak sviňa


Díky za reakci a Tvůj názor. Hodně hnojiva v substrátu pH snižuje? Já zde na Groweru četl, že spíše zvyšuje (viz fotka). Měl bych tedy ob zálivku dávat jen upravenou vodu nebo ob zálivku poloviční dávku? Názory se dost liší, co grower, to jiný názor.

Old Post 18-12-2020 v 12:21 PM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
El Dudelíno
Sportovní Rybář

Karma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% Pěstitelská

Registrován: Jun 2017
Příspěvků: 301  

Příspěvek č. 9

Ahoj.
Přesvědčit se můžeš sám a hned,
Přilévej hnojky do vody a měř pH.

... důležité je mít všechno krapet v píči, žádné očekávání - žádné zklamání

Old Post 18-12-2020 v 13:06 PM
El Dudelíno je offline   Profil uživatele El Dudelíno   Find more posts by El Dudelíno   Foto galerie člena El Dudelíno   Click here to Send El Dudelíno a Private Message   Add El Dudelíno to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od El Dudelíno
Ahoj.
Přesvědčit se můžeš sám a hned,
Přilévej hnojky do vody a měř pH.


Tak já vím, že přidáváním hnojiv do vody se pH snižuje, ale dle příspěvku, který jsem přiložil jako fotku, se pH v substrátu zvyšuje s přibývající koncentrací hnojiv. Aspoň tak jsem to pochopil. Tak proč se pH substrátu postupně zvyšuje? Je to CalMagem (konkrétně díky Ca)? Pořád je to celkem v normě (kytky mají pH substrátu od 6.4 do 6.7) a kytky vypadají zdravé.

Old Post 18-12-2020 v 14:32 PM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
El Dudelíno
Sportovní Rybář

Karma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% Pěstitelská

Registrován: Jun 2017
Příspěvků: 301  

Příspěvek č. 11

No a ten příspěvek je od nějakého odborníka, nebo text vytržený z kontextu, někde opsaný?

... důležité je mít všechno krapet v píči, žádné očekávání - žádné zklamání

Old Post 18-12-2020 v 16:20 PM
El Dudelíno je offline   Profil uživatele El Dudelíno   Find more posts by El Dudelíno   Foto galerie člena El Dudelíno   Click here to Send El Dudelíno a Private Message   Add El Dudelíno to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 12

No, hele, nevím. Našel jsem to zde na groweru a neberu to jako jedinou pravdu, moje logika mi říkala, že s vyšší koncentrací hnojiv by mělo pH spíše klesat, stejně jako při přidávání do vody (stejně jako jsi psal ty). A pak jsem narazil na tento příspěvek, o kterém je řeč. Tak mě to zarazilo. Stejně jako roste hodnota EC substrátu (zvyšující se koncentrace hnojiv), tak stejně se zvyšuje pH. Zálivku nikdy nepřekračuji přes 6.5 (spíše a stejně stoupá. Tak dle onoho příspěvku jsem tak myslel. Teď se spise přikláním k tomu, že se pH zvyšuje díky vápníku z CalMagu. Jinak už nevím.

Old Post 18-12-2020 v 17:39 PM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
El Dudelíno
Sportovní Rybář

Karma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% Pěstitelská

Registrován: Jun 2017
Příspěvků: 301  

Příspěvek č. 13

Ano vápník pH zvyšuje.
Vycházím ze svých dlouholetých zkušeností, nikoho nepřesvědčuju.
Ono se složením prvků, které se hromadí v médiu špatným hnojením se dá diskutovat XX.
Pokaždé, když jsem viděl prejebany kytky, tekl z toho humus s vysokým EC a pH mezi 3-4. Nikdy ne větší jak 5. A to jsem toho viděl fakt dost.
Viděl, jako že jsem u toho byl, ne o tom četl.

... důležité je mít všechno krapet v píči, žádné očekávání - žádné zklamání

Old Post 18-12-2020 v 19:07 PM
El Dudelíno je offline   Profil uživatele El Dudelíno   Find more posts by El Dudelíno   Foto galerie člena El Dudelíno   Click here to Send El Dudelíno a Private Message   Add El Dudelíno to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 14

Jen tak pro zajímavost jsem změřil výtok u všech. 5 kytek má EC v rozmezí od 2.1 do 2.6 a jen zbývající 2 mají 3.0 a 3.2! Ale vypadají úplně v pohodě a po přepnutí na květ jedou slušně na výšku i do šířky. Listy krásně zelené. Žádné skvrny nebo jiné poškození listů. Takže asi v cajku. Budu teď radši dávat plnou palbu a poloviční na střídačku. Nebo na střídačku s čistou upravenou vodou? Jsem v 16 dni květu. Dávám jen Terra bloom a Sugar Royal. pH zálivky 6.4 až 6.5 a EC do 1.7! To pH potřebují trochu srazit. Mám od 6.5 do 6.7 na výtoku. Chci se dostat na 6.5 u všech. To by mělo jít i zálivkou na 6.4 nebo ji mám dočasně dělat níž? Bojím se dělat zálivku na 6.0, jak radil Mr.MEN (tímto mu děkuji za názor, jen mi to přijde jako velký skok najednou), aby kytky neměly zbytečný šok z toho skoku. Calmag jsem již vysadil, aby mi Ca nezvedal pH.

citace:
Pokaždé, když jsem viděl prejebany kytky, tekl z toho humus s vysokým EC a pH mezi 3-4. Nikdy ne větší jak 5. A to jsem toho viděl fakt dost.


Jak vysoké EC bylo u těch přejebaných kytek, pokud si pamatuješ? Jen pro představu, třeba těch mých 3.2 je v pohodě, když se kytkám daří (dle mě). V jiném vlákně zde na groweru kdosi psal, že flushoval už při 3.5!

A ještě jedna věc. Když budu zalévat tak, aby vyteklo aspoň 20% vody, kterou naleju, tak tím vlastně vyplavim část starých živin a dodám nové, tím pádem by to EC růst nemělo?

Old Post 22-12-2020 v 11:14 AM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
novaczek
Stálý Člen

Karma uživatele novaczek - 38% PěstitelskáKarma uživatele novaczek - 38% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 68 

Příspěvek č. 15

Na EC na výtoku bych se vykašlal a řešil bych EC na vstupu. To jediné je opravdu důležité.

Old Post 01-05-2021 v 16:30 PM
novaczek je offline   Profil uživatele novaczek   Find more posts by novaczek   Foto galerie člena novaczek   Click here to Send novaczek a Private Message   Add novaczek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:55 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
15-08-2017 - plíseň v substrátu - 3 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2711740 seconds with 36 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív