Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
FAQ - Co je růstová fáze? Co je růstová fáze? Růstová fáze rostliny nastává hned jak ukončí klíčení. Začne fungovat fotosyntéza, rostlina vyrábí energii a snaží se vyrůst co nejvíce, aby byla připravena na svou sexuální zralost (kvetení). Cannabis může růst prakticky neomezeně dlouho. Např. matky jsou schopny růst až 15 let. Je na nás pěstitelích, kdy necháme květinu vykvést a tím ukončíme vegetační fázi.
Až na automaty který začnou kvést hned po dosažení pohlavní dospělosti.
Jak uz nazev samotny faze napovida, v tyhle fazi rostlina dava veskerou energii do rustu vetvi, listu a korenu.
citace:
FAQ - Vegetativní cyklus - tedy růst listů nikoliv květů - může od naklíčení trvat prakticky neomezeně dlouho. Podmínkou je, že rostliny dostávají alespoň 16-18 hodin světla denně. Toho lze využít při kultivaci matek, které (samy pouze ve vegetační fázi) mohou pěstírnu několik let zásobovat čerstvými řízky.
Jako nejvhodnější cyklus pro vegetační fázi se jeví 18/6 (tj. 18 hodin světla následovaných 6-ti hodinami tmy) . Pak je ješte cyklus 24/0 kdy se svítí nepřetržitě , podle posledních testů se zjistilo že 24/0 je jen plýtvání energii , stačí jen 18/6 na růst , na matky také 18/6 , připadně na matky kmenů které samy nakvétaj se svítí i 20/4.
Cyklus 18/6 ...
- je přirozený - nejlépe simuluje volnou přírodu.
- šetří elektřinu.
- cyklus tmy pomáhá k ochlazení pěstírny při problémech s větráním.
Cyklus 24/0 ...
- může vést ke stresu, není vhodný pro mateční rostliny.
- je ideální pro reveging. Ale stačí použít jen 5-7dní .
Jakmile chcete rostlinu přivést ke květu, zkrátíte světelnou periodu na 12/12 (12 hodin světla a 12 hodin tmy).
Tady bych doplnil že spousta pěstitelů s úspěchem jede i 16/8 nejen u matek. Pak jak už sem zmínil... autoflower kytky moc neovlivníme ať je perioda jaká chce, u fotoperiodickych semen musime cekat na pohlavni dospelost (3-4 tydny), ale klony muzeme prepnout ihned (je to prece klon uz dospele matky).
Jako dukaz dosazeni pohlavni dospelosti (u samic) je vyskyt tzv. perflowers. Doba, nez kytka dosahne dospelosti muze byt (vetsinou negativne) ovlivnena spatnymi podminkami ve kterych kytky rostou.
Taky by se sluselo rict ze na rustu neni treba svitit tak jako na kvetu, zejmena na maly prcky... (neni treba palit 400w na sotva vyklicenej semenac).
My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik
Při klíčení:
vlhkost 50-80 %
teplota 25°C
živiny žádné, než si rostlina vytvoří listy
světlo: po objevení děložních lístků nejméně 18h světla denně s převahou bíleho/modrého spektra.
Pro tuto fázi lze použít žárivky.
První fáze růstu:
vlhkost 50 – 80 %
teplota 21 – 28 °C
živiny: na začátku jen málo, aby nedošlo ke spálení
světlo: zářivka nebo výbojka , stále 18h
Vegetativní fáze:
vlhkost 50 – 80 %
teplota 21 – 28°C
živiny: více hnojiva s obsahem dusíku
světlo: lze použít MH výbojku
1. týden
režim světla 18/6 (zářivky) , 20 – 25 °C (pro kořeny 20°C), vlhkost 70%, hnojivo žádné
2.-3. týden
režim světla 18/6 , lze svítit až 24h (MH,nebo HPS s kombinovaným spektrem), 20 – 25 °C (20°C pro kořeny), vlhkost 50 – 70%, je třeba dusík (EC 1-1,5)
4.-6. týden
režim světla 18/6 , lze svítit až 24h (MH,nebo HPS s kombinovaným spektrem), 20 – 25 °C (20°C pro kořeny), vlhkost 50 – 70%, je třeba dusík (EC 1,5-1,8)
Klony:
režim světla 18/6 (zářivka nebo MH), nesmí být silné osvětlení, hrozí uschnutí.
Teplota 20 – 25 °C , 20°C pro kořeny
vlhkost: 90 – 100% během prvních dnů
živiny: zezačátku nehnojit, pokud řízky žloutnou EC 0,8... při výskytu prvních kořenů kořenový stimulátor
Ahoj, rád bych oživil oživení FAQ: Co říkáte na připojení tohohle obrázku ke kapitole o výživě rostlin? Ta tabulka už je pomalu legendárni, jenom na G.cz se prostě nevyskytuje, přitom by vyřešila 99% dotazů na deficity.
Líbí se mi současný systém, ten ale jde do detailů, pro primární orientaci bych dal někam na začátek toto, aby si začátečník udělal představu o tom, co hledá a ujistil se u detailnějších fotek níže v článku.
Superšimpanzi Vesmírných sborů, kteří v nulové gravitaci páchají nemravnosti, ztrácejí nárok na banány.