Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor

Stránky: 1 2 [3] 4 5 
Super-Skunk od Sensi - Indoor - Klikni zde pro originální téma
Trisuli
Já zkusil oboje a jediný rozdíl vidím v tom, že kyselina citronová se fakt blbě dávkuje.
Madical-Strains
Navic ted jsem zjistil ze jablecny ocet obsahuje mnoho uzitecnych latek !
Kyselinu listovou a kyselinu pantotenovou, vitamín C, vitaminy B1, B2 a B6, beta karoten, biotin či niacin.
V jablečném octě se nachází rovněž množství minerálů, jako je například železo, fosfor, sodík, vápník, hořčík nebo draslík.
odo
nejaké info odkaz k benefitom o tomu jabl. octu niekde? Z můjho pohľadu je zaujímavá pufračná schopnosť jabl. octu, že ako to je stabilné, ale myslím, že pri organike to až tak nehrá rolu, lebo živný roztok sa spotrebuje hneď a v tom substráte si to žije už celé svoj vlastný "život" :-) Musím to otestovať. Dosť by ma zaujímalo, že prečo odborník Metráček preferoval miesto octu kyselinu citronovú? Nepletieš si to s kyselinou dusičnou, prípadne kys. fosforečnou??? - to tieto 2 kyseliny můžu údajne v organike spůsobovať problémy?!
Prečo sa Vám kys citronová zle dávkuje? Ja dávam permanentne 15 kvapiek na 4+2 litre mixu dažďovky a vodovodnej.
MEDI - 5,5 cl - to je na ml koľko??? Ako si došiel k takemu dávkovaniu, ak nepoužívaš pH meter?
Trisuli
Já teda zatím vždy narazil na kyselinu citronovou v pevném skupenství, jako krystalický prášek- a ten se dávkuje opravdu špatně. S octem je to hned, jelikož je kapalný a dávkuje se prostě lépe. U kyseliny citronové musím nejdříve rozpustit prášek, kdy nikdy nevím jak moc silné či slabé to je...
Já bych to tolik neřešil. Podle mě to je skoro jedno...
Madical-Strains
Odo , to si ze me delas prdel? :D Vzdyt najit to trva 1 min.

1.- https://magazin.cz/zdravi/11682-zaz...y-jablecny-ocet

https://www.womanonly.cz/17-prizniv...m-a-davkovanim/

2.- To tedy nevim proc Metracek preferoval kys.citronovou pred octem.
Ale jak sem psal mozna ze mel na mysli ten obycejny lihovy ocet.
A NE , urcite jsem si nepopletl kyselinu citronovou ani ocet s kys. dusicnou ani s fosforecnou. :D
Bavime se tu o organice takze kys. dusicnou a fosforecnou ani nesmim vyslovit. :)

3.- Kdyz jsem tu kys. citronovou shanel tak me bylo receno ze kapalnou snad ani nikdy nikde nemely.

4. Ja davam 21 kapek j. octa na 1 l odstate vody a vysledek je presne 6,5 PH.
A prisel jsem na to tak , ze jsem si pujcil PH metr u nas v growshopu a proste jsem si to nameril. Samozrejme jsem se prerekl a mel jsem na mysli mililitry , ne centilitry !
Jinak dik za upozorneni za preklep s centiltry , opravim....

Takze na 5 litru vody me vyslo 5,5 mililitru jablecneho octa.

5.- Jinak Trisuli ma pravdu nikde jsem kapalnou kys. citronovou taky nevidel a to jsem se na ni primo poptaval.
sakumprdum
Zdar ,jablečny ocet je super věc ja ho použivam na pročišteni organismu střev a zesiluje imunitu a odkyseluje organismus rano na lačno lžičku polevkovou do pulitru vlažne vody :)není to chuťovka :)v indoru valim k.citronovou at se daři ahoj
TommyH
Jako kyselina citronova ti stačí obyčejná Citronka do čaje :) v každé sámošce ji mají...
Trisuli
To co se dává do čaje obsahuje spousty jiných příměsí (éček a tomu podobný), to bych moc nedělal...
AladinXXX
a co lemon kick od plagronu?
pisou organicky regulator ph
Madical-Strains
Aladin- Jo , muze byt ale je to zbytecne drahy .

Tommy- Tu citronku bych tam fakt ja taky urcite nedaval , to uz by bylo mnohem ekologictejsi vymackat , nejlepe stavu primo z bio-citronu.
Taky to tak nekteri groweri delaji.

Ale proc nedat sanci Jablecnemu octu ? Kdyz ma v sobe tolik prospesnych latek a jeste k tomu splni svuj ucel na 100% , (snizi PH) a navic stoji par deseti-kacek.
Pres veskerej muj pocatecni odpor a obavy , po prvnim vyzkouseni vyhovuje perfektne a je evidentni ze ani kytkam nevadi . Uz jsem jim snizoval nejmene 7x v tomhle kole na zalivku a i sem v te vode dokonce klicil a to vse zatim bez PH metru.

Takze za me jasna volba. :)
Ja jsem to o tom jablecnem octu pouze oznamil v ramci sveho pestu.
AladinXXX
250kc/L mi neprijde drahy..........aspon to je overeny,zadnej risk...
kord kdyz tobe to vydrzi na 5let
Madical-Strains
Mel jsem spis na mysli , jako drahy proti tomu octu.
Ne drahy jako drahy :)

Na 5 let... ha ha ha ja vim cos tim chtel rict :D
odo
MADI
Diky za odkazy, si mi neporozumel. Tie info, čo sa účinkov na zdravie poznám, ja sám pijem jablčný ocot vo vode po prebudeni. MYslel som odkazy na informácie o prospešnosti v organickom pestovaní
ja si pamatám, že Metráček /ale aj iní rôzne na webe/ doporučoval miesto kys. dusičnej a fosforečnej do organiky tu kys. citronovú - s tým aj súhlasím, ale nepamatám si dôvody, že prečo nepoužiť ocot-či to niekde vysvetlil - preto som sa pýtal.

TommyH - neviem čo je v ČR Citronka do čaje, ale ja čo poznám citronku do čaja, tak to je citronová šťava a tá nie je totožná s čistou kyselinou citronovou, okrem toho obsahuje konzervanty atď - tak ako písal TRISULI Viem si ale predstaviť, že niekto rozriedi práškovú kys. citronovú vo vode a predáva ako BIO šťavu z citróna :-)
------------------------------------------------------------------------------------------
Myslím, že najpraktickejšie je si pripraviť tekutý roztok - práškovú kys. citronovu rozpustiť v destilke na daný koncentrát a tak kvapkat pri príprave do živného roztoku. J
Madical-Strains
Odo - Ja jsem se pro ten ocet rozhodl uplne impulzivne , jen na zaklade sveho presvedceni , proto zadny odkaz bohuzel nemam.

Rozhodoval jsem se jen na zaklade techto faktoru.
1.- Pohodlnejsi a rychlejsi davkovani strikackou
2.- Povedomi o tom ze to nekdo uz davno praktikuje.
3.- Nestoji to moc penez a je ho dostatecne velke mnozstvi .
4.- Obsahuje mnoho uzitecnych latek .
5.- Jablecny ocet se vyrabi v Bzenci zkvasenim mostu z vylisovanych jablek bez konzervantu a bez pridavani dalsich latek.
6..- Vsechny latky jsou v chelatove podobe , coz je nejlepe vstrebatelna forma pro lidsky i rostlinny organismus.

Tot opravdu vse.
Zatim si kyti urcite nestezuji.
Pripoustim ze je docela mozny ze nejaky z tech predpokladu podle kterych jsem se rozhodoval neni mozna spravny , ale i kdyby to tak bylo tak budu pokracovat jelikoz se zatim ten jablecny ocet osvedcil.

Jeste vhodnejsi by byl samozrejme ocet z Bio-prodejny nez z Albertu ale i ten z Albertu je udajne vyroben kvasnym biologickym procesem a neni doufam vyroben z koncentratu.

Odo , nehledej v tom nejakou hlubsi myslenku , bylo to jen vychodisko z absence PH metru a zatim se to ukazuje jako uzitecne rozhodnuti.
Nikomu to fakt nechci vnucovat , byla to jen opravdu pouha informace v ramci sveho pestu.

Jo , kys. citronova je v organice nezpochybnitelna , proverena volba ale domnivam se ze jablecny ocet neni o nic horsi.
Madical-Strains
18. DEN 18/6
Johnny Blaze
Aj pri organickych hnojivach mozes pouzivat normalnu kyselinu dusicnu/fosforecnu uplne bez problemov.
Madical-Strains
20. DEN 18/6

EDIT: Nafotil jsem to s bleskem je to trosicku ostrejsi nez bez blesku ale stejne je to naprd , ten fotak na mobilu.. :)
Madical-Strains
21 DEN 18/6 - DNES KLASICKY ZASTIP.

Pred zastipem









Po zastipu












Detail vrsku s listy na dennim svetle.
anon383596
Zastip že ufiknes 3 patra není zastip ale hovadina.
Madical-Strains
Zastipoval jsem vetsinou vzdy nad 3.p a u tech mensich semenacku dokonce az nad 4.p tak abych srovnal jejich rozdil ve velikosti , chci je mit stejne vysoke i kdyz asi stejne porostou jinak rychle.
Ja jsem rozhodne neustipl u zadne 3 patra.
Cca u 9 ks jen jedno patro + zacinajici druhy patro a maximalne jsem ustipl 2 jiz plne rozvinuta patra u tech 4 nejvetsich semenacku , ty byly uz vic odrostle.

Zastipovana cast ma byt vzdy uz trochu odrostla , takze podle me Tak akorat.
anon383596
A proč by ta část měla být odrostla?
Stačí dvouma prstama utrhnout razici mladý patro. Takhle stipat kytky jsem zatím osobně u nikoho neviděl, přijde mi kontraproduktivní na to svítit abys to pak upalil toť jen můj názor, ať se daří.
Madical-Strains
Vetsina relevantnich zdroju uvadi ze by mel byt semenacek nejmene 3 tydny stary nez se zastipuje a nejlepe nad 3. patrem.
To bych to musel stipat uz ve 14 dnu abych zastipl tak jak si se zminil.
Krome toho chci mit co nejnizsi kytky z duvodu ze jsem vymenil na ledkach cocky a ted sviti v uhlu 120C , takze ne moc do hloubky, jestli mi rozumis.
Rozumim te, ze je to vzhledem ke sviceni kontraproduktivni ale pokud chci kytky co nejnizsi , cetl jsem ze je dulezite odstranit nekolik pater a to byl muj cil , co nejnizsi rostliny vzhledem k mensi hloubce prosviceni.

Ale samozrejme ze priste to muzu zkusit tak jak doporucujes , jesli bude na kytkach nejaky rozdil , krome toho ze budou ve finale vyssi.
Respektuju tvuj nazor a vazim si tvych zkusenosti a vazim si , ze mi prispivas do vlakna.
Ok, zkusim priste.
V@ly
mohl si z těch ořezů zjistit, co je holka a co kluk aspoň..
odo
MADI - hm, tak to potom by si mal pestiť malé rastliny, nezastipovať a skoro prepínať. To by bolo najlepšie ale už z vlastných klonov. Ak ideš zo semien, tak to je horšie, lebo tam by sa malo prepínať až v dospelosti semenáča. To strihanie by som robil iba pokiaľ rastlinka nie je zrelá k prepnutiu, aby som udržal nízky vzrast. Inak môj osobný názor je, že v stane radšej pestovať malé rastliny v menších nádobach, nie moc vetvené. Je zbytočné pestovať megarastliny so spustou bočných výhonkov s množstvom bočných a spodných buds s ktorými je iba robota v závere a učinnosť je rozdielna
anon8791313
Pozorujes nejaky rozdil mezi kytkama co mas v plastovych kvetinacich oproti tem z latky? Asi je jeste brzo, ale mi prijdou ty kytky z latkovych trochu vetsi?
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od V@ly
mohl si z těch ořezů zjistit, co je holka a co kluk aspoň..



V@ly- https://sensiseeds.com/en/feminized...skunk-feminised

citace:
Původní příspěvek od odo
MADI - To strihanie by som robil iba pokiaľ rastlinka nie je zrelá k prepnutiu, aby som udržal nízky vzrast.


Odo- vzdyt jsem zastipnul dneska a neni to jeste zdaleka zrale na prepnuti....
Do prepnuti je jeste daleko.

Asi mas na mysli neco na zpusob SOG ?
Ano , mas samozrejme pravdu , taky jsem o tom premyslel ze bych to zkusil.
Na techniku Sea of Green jsem ale nemel dostatek mensich kvetinacu a jak uz jsem se tu nekolikrat zminil mam nizky duchod a musel bych kupovat mraky semen za hodne penez nebo jak uvadis ....se zdrzovat klonovanim a na to nemam opravdu ted cas , jelikoz ten nedekarboxylovany Rosin Dab ze Super-Skunku chci namichat s tim dekarboxylovanym CBD na tu lecbu , jak jsem aktuane uvedl v tom druhem vlakne Outdoor-Dinamed CBD Autoflowering + Lecba zavazne nemoci.
Takze mam dobry duvod to delat , prave tak jak to delam , abych se nejlepe prizpusobil danym podminkam a moznostem. Nepostupuji bezmyslenkovite.
Zkratka , delam co umim v ramci svych nejlepsich ale realnych moznosti.

Po prepnuti na kvet , vyndam zvlhcovacku a tu plastovou zidlicku na ktere byl ofuk a zkusim trochu ty kvetinace roztahnout po celem boxu, jak to jen pujde.
Ovsem, zalezi tez na tom jesli budu pridavat jeste to 100 w Vero , jak a kam pujde nakonec pridelat.
Uvidime....

Zbyněk1 - Ano , jsi vsimavy , v tech textilnich kvetinacich , jsou opravdu podstatne vetsi a silnejsi kytky , s podstatne silnejsim stonkem.
Ale daval jsem do nich prave ty nejsilnejsi semenacky , takze je to mozna tez ovlivneno tim , jinak bych si tez uz myslel ze vidim nejake benefity textilnich kvetinacu. Takze zatim nemohu potvrdit ze by byl uz ted vyditelny rozdil textil VS plast.
V@ly
A jo, já zapomněl.. sem myslel, že furt jedeš něco od toho amíka..
Vakysak
Folii pod podlahy mám taky a je výborná. Když připočtu její cenu proti podložkám z Grow shopu, tak je luxusní
Madical-Strains
24. DEN / PRESNE TRETI DEN PO ZASTIPNUTI.

Dnes dostaly holky uplne poprve v zivote , napapat Biobizzu , tak doufejme ze spicky listu zustanou tak krasne jake jsou.

Na balkone chytly kerikova rajcata bohuzel plisen bramborovou, nastesti jen teprve v zacatku , jen par listku, pak jsem se dozvedel ze co jeden balkon , to jeden zahradnik a ze udajne s tou plisni tu bojuje fakt dost lidi , minimalne uz mesic , takze je jasny ze spory priletely vzduchem od kolegu. :(

Brutalne jsem prostrihal ty rajcata aby mely co nejvetsi vzdusnost a striknul jsem je tez brutalne ze zhora i ze spoda BIO-TONem.
Za 4-5 dni to zopakuji.

Mam docela obavy aby se to nedostalo do boxu, jelikoz mam permanetne otevreny balkon , vzdusnou carou od boxu , jen 170 cm , tak radeji preventivne vystrikam Super-Skunk i v boxu.

Akorat si nejsem jisty jesli mam striknout i ty mrnousky , semenacky CBD , neni to na ne moc brzy , strikat je Bio-tonem?
Neni to samozrejme zadna chemka.

Pristi rok si mozna zahradku na balkone odpustim uplne, to riziko za to nestoji.
Litaji tu i smutnice , mozna bych mel jeste jednou obednat drave roztoce abych nic nepodcenil. Zatim ale smutnice diky bohu u me nejsou, jen obcas nejak sonduje nove bydliste tak zabloudi ke me na balkon.
Mam tam zlute lepive desky.
Madical-Strains
Nikdo me s tim postrikem 3 dennich CBD auto semenacku , Bio-tonem neporadil tak z obav z te plisne jsem preventivne vystrikal radeji komplet vsechno co u me roste , Super-Skunk i CBD auto miminka, na balkone papriky. Rajcata uz vcera.
Snad to i ty mrnousove rozdychaji , ten Bio-ton.
Myslim ze plisen by byla daleko horsi nez bio-pripravek na bazi oleje.

Je lepsi prevence nez pak nasledne bojovat v boxu s nejakou svini , plisni.
A ten balkon je vazne jen kousicek od boxu.
Madical-Strains
25. DEN 18/6

Cca 22 hodin po nastriku Bioton a cca po 30 hodinach po prvnim prihnojeni Biobizzem.
Po tom postriku se listy lesknou jak psi kulky na slunci.
Po nakrmeni se zda ze listy o trochu ztmavly do syte zelena coz by mohlo nasvedcovat ze zatim jeste nepotrebuji prisun dusiku a ze v Liht-mixu jeste nejake ziviny budou.
Tak jim prisun potravy zatim jeste mohu o tyden dva odlozit.
anon8791313
Po tom striknuti vypadaji listy jako z vosku :). Mozna bych zkusit ty latkove kvetinace dat po obvodu a doprostred dal plastaky...jak jsou nalepene u sebe, snizuje to mozna trochu jejich funkcnost (mezi kvetinacem a stenou boxu se mi zda mezera trochu vetsi). Moc hezke a osobne jsem netipoval, ze bez prihnojeni dojdes az k 25. dnu rustu :)
Madical-Strains
S tema textilnima kvetinacema se trochu hur manipuluje ale jinnak jsou super.
Pri zalivce to neproteka zkrz ty textilni steny jako u plastovych air-potu.

Maji vzduchu fakt dost i kdyz jsou blizko sebe, to je urcite v pohode, koreny se nebudou tocit kolem dokola.
Myslel jsem ze budou rychleji vysychat ze je budu muset zalevat casteji ale zatim drzi krok s plastovymi.
Zalevam kazdy druhy den 5l na 13 kvetinacu a je to presne akorat , i v tech textilnich je vlhkost pred zalivkou uplne stejna.

Ale neprolevam ty kvetinace aby ty textilni nezacaly hnit, mam je na tech klasickych miskach, takze kdybych klasicky proleval stalo by to ve vode.

Pokud bych z misek vodu nasledne vylevat tak diky horsi manipulaci by to byl opruz a moc prace.. Krome toho ty textilni chci mit tesne pod lampou a ne po obvode, , chci co nejvice maximalizovat urodu.

Edit: oprava chyb
Madical-Strains
28. DEN 18/6

Jelikoz rostlinky dosahly konecne 4 tydnu ( nebo 25cm ) a ja se domnivam ze clovek by se mel nekam posouvat tak jsem se
rozhodl ze zkusim tento pest " Defoliacni techniku " ktera se provadi uz od vegetativni faze.
Zvolil jsem si zamerne tu nejsetrnejsi metodu ktera bude do finale trochu gradovat , stupnovat se , az do obdobi cca 14 dni pred kosou.
Budu se ale k tomu snazit pristupovat s vetsim respektem a nutnosti potreby rostlin. Takze zadna velka brutalita.

Nez se tady do me nekteri pusti a zacnou delat prednasky o tom ze rostlinka potrebuje prave ty velke zdrave listy k fotosynteze a k dodavani zivin rostline , ze funguje jako solarni panel a listy slouzi pro ukladani energie a pod. tak predem davam na vedomi , ze tohle vsechno vim ale tuto techniku uz chci delsi dobu vyzkouset .

Takze .... dnes jsem odstranil u vsech rostlinek ty spodni patra s listy ktere se dotykaly substratu a byly prilis nizko a pri zalivce se dotykaly mokreho substratu + 4 nejvetsi listy ze stredniho patra.

Podotykam ze Defoliace by se rozhodne nemela nikdy provadet pri jakemkoliv stresu rostliny , spalenych spicek , preliti , ruznych deficitu a pod.
Jen u silnych , zdravych rostlinek bez jakychkoliv deficitu.
Tak doufejme ze ted , prave po te defoliaci , nezacnou nejake problemy , pokud bych se do nich dostal defoliaci na ten cas omezim.
Prakticky mam uz vyzkouseno na SS ve 4 tydnech , kompletne oholenou celou rostlinku od listu az na stonek a prezila bez problemu.
Foto jsem sem na Grower uz nekde kdysi vkladal.
Kdo sleduje ma vlakna tak si tu oholenou kytku bude pravepodobne pamatovat.
Madical-Strains
34.DEN 18/6

Takze maly update pred poslednim odlistenim v rustu.

Tak dnes bych uz urcite prepinal na kvet a zitra uz bych samozrejme neodlistoval , pokud bych nemel krome Super-Skunku v boxu jeste na predpest tech 5 kousku CBD.
Vsech 13 holek SS jsou uz 2 x zastiply + 1 x odlisteny , tedy maji 4 hlavni vrcholy + 4 zarodky a nekde vic spodnich vetvi ktere jsem zamerne nezastipoval aby behem pestu stacily dorust co nejvice k vysce hlavnich vrcholku.
Ty uplne spodni slabe , kratke vetvicky co nedorostou usmiknu zase az ve 3.tydnu kvetu , zaroven pri odlistovani abych do te doby nenarusil zacatek nakvetu.

Uz jednou jsem spodky odstranoval , jen ty co se dotykaly substratu.

Zitra rano probehne naposledy v rustu druhe pravidelne masivni odlisteni nejstarsich listu a za tyden , predpokladam ze 5.ks BDS konece vyndam z boxu a odvezu do skleniku a 2.ks dam k sousedce na balkon , tak pak SS ihned prepinam na 12/12.

Vcera pri zhasnuti , probehl postrik pouze zatim jen Melasou .
Zatim jeste Biobizzem nehnojim , vypada to , ze je v light-mixu vyzivy jeste dostatek.
Tedy jeste nehnojim , samozrejme krome te zkousky 3ml Bio-grow/5l vody , pred tydnem , na vsech kytkach listy trosicku ztmavly a u tech zadnich kytek co maji ty uzsi listy , trochu vykazaly na listech mirne prehnojeni, ale nic hrozneho.
Pravdepodobne ty kytky v zadu budou mene narocne na vyzivu.
Ty prvni dve rady s sirsimi listy tu zkousku hnojeni pred tydnem snesly bez mrknuti oka , takze teoreticky by hnojeni uz asi v lehkych davkach zvladaly.
S hnojenim ale zatim jeste pockam az do prepnuti na kvet a pak uvidime co reknou listy , tim se budu ridit.

Jinak tri řady po čtyrech = 12 ks kvetinacu je osveleno tou novou optikou v uhlu 120 stupnu , uplne naprosto luxusne , co jsem je vymenil za starou optiku 90 stupnu , ta presvecovala hrozne moc stred , takze pod ledkou vypadaly listy hodne svetle i kdyz nebyly..
Zkousel jsem zapnout i kvetove cipy s temi novymi cockami a zadne presviceni stredu boxu se uz nekona.
Svetlo je pekne rovnomerne po cele plose rozprostreno , jak se zda.

Na posledni fotce je ta nejslabsi kytka co mela ty zdegenerovane listy , po jejich osdtraneni tech spatnych listu ji rostou uz jen normalni.
4 rady kvetinacu by ten panel uz z tehle nizke vysky neosvitil , musel bych ho trochu zvednout aby i na ni dopadalo svetlo.
Ale ta zdegenerovana kyticka je tam navic , doufam ale ze
snad taky neco prida do mlyna i kdyz je docela ve stinu.

Jinak aktualni vzdalenost panelu od vrcholku je ted presne 45-50 cm a v kvetu se budu snazit jit az na 25 cm , pokud kyti nebudou protestovat.

Madical-Strains
35 DEN -18/6 , posledni tyden rustu !

Tak takhle vypadaji kyti po dnesni manikure listu.
Dalsi odlisteni probehne az za 3 nebo 4 dlouhe tydny + odstraneni slabych kratkych spodnich vetvicek ktere by jinak nedorostly potrebne vysky.

Ted dostanou holky 7 dni na zotavenou a pristi nedeli nebo pondeli prepinam na kvet , tedy , pokud vse pujde dobre.

Zalivka , obden 0,5 l na jeden kvetinac , klasicky prolevat kvetinace jak jsem zvykly, nemuzu kvuli tem textilnim kvetnikum aby nestaly ve vode a nezacaly plesnivet , zvedat je a vylevat vodu z podtacky by bylo nepohodlne.
anon383596
Proč to stíháš to listí nic mu není a jsou to ty největší solary pro rostliny, akorát je oslabis a stejně je to začne nahrazovat, tohle se nedělá určitě ne v tomhle stádiu.
anon8791313
Listy si vyhodil nebo z nich uvaris nejakou dobrotu?
Madical-Strains
Vemenex- Ja ti rozumim a chapu ze to nekomu muze rvat srdce , zbavovat se zdravych listu.
Je to ale technika stejne jako zastipovani ke zvyseni vynosu , uznavam ze je ale kontraverzni a dost groweru s ni nesouhlasi ale to neni duvod tu metodu nevyzkouset a neproverit zdali je opravdu ucinna.

A opravdu uz se zacina s defilaci listu uz od 3-4 tydnu v rustu. , nebo u dosazeni vysky 25 cm veg. a pak jeste v kvetu ve 2 az 3 tydnu kvetu . Myslim ze to neprehanim s temi listy . Byl jsem jeste docela dost citlivy oproti treba tomu mymu amikovi co mi posila seminka . Kdybys videl jak to oholi on tak bys sis
tukal na celo. :D Provadi extremni defilaci listu , je to v tom odkaze.
Ale evdentne to ma opravdu svuj ucel.

Otazka je proc by to delal to odlistovani takovej clovek ktery dodava susinu do lekaren , zkratka se tim zivi tak potrebuje vetsi sklizen. Nedela se to samozrejme u vsech strainu, nektere na to vubec nejsou vhodne.

https://www.leafly.com/news/growing...-and-bag-appeal

Posilam ti na ukazku jednu kytku odlistenou v prubehu rustu i kvetu stazenou z internetu.

Zbynek- Ne , zadnou dobrutku , skoncily splachnute v hajzlu .
anon383596
Tak třeba se ještě něco priucim a přesně jak říkáš rve mi to srdce. No jsem zvědav jak to pokoumes budu sledovat.
Pěkně narvana kytka to se musí nechat ne že ne.
luubaan
Je to moc pekny
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Vemenex
Tak třeba se ještě něco priucim a přesně jak říkáš rve mi to srdce. No jsem zvědav jak to pokoumes budu sledovat.
Pěkně narvana kytka to se musí nechat ne že ne.


Ha ha ha , pri-ucis...jo..?
Ja bych se mohl priucit u tebe .

No , u me to je spis jen zkouska , jsem zvidavy.
Tak uvidime co z toho nakonec vyleze ....pri my smule :D


Luubaan- No bohuzel ta fotka , to neni moje kytka :D
Je stazena z internetu.

V hydru , s mineralnimi hnojivy vypadaji kyticky taky trochu jinak nez v hline a hnojene organikou. Takze o te kyti na fotce se mi muze jen tak mozna zdat :)

Madical-Strains
.

Foto 1 - je ze vcerejska , po odlisteni




Foto 2 - z dneska , pekne to za jeden den zarostlo. :) , jako by ani nesly do stresu , po tom odlisteni.
anon383596
Bych s tím prepnutim moc neotalel nejvyšší čas.
Madical-Strains
Jelikoz je tato technika pro me uplne nova a nemam s ni zadne zkusenosti a nechci neco podelat , tak jsem se primo radeji obratil na amika , doted jsme se spolu bavili jen vseobecne ale ne konkretne o mych rostlinkach..
Poslal jsem mu par fotek rostlin a info kdy presne jsem naposledy odlistoval i s fotkami po odlisteni.

Dozvedel jsem se od nej podstatnou informaci a to , ze se zamerne odlistuje presne , tesne pred prepnutim na kvet , ne zadny tyden po defilaci , to by udajne postradalo , ztratilo ten nasledny efekt .
Vsude se ale nekompromisne uvadi ze pred prepnutim na kvet a zastipovanim kdy se kyti dostanou do stresu musi byt nejmene 5-7 dni pauza aby se kyti zotavily a vzpamatovaly a nebyly v te dobe pri prepnuti ve stresu.
Zkratka ze se kyti nikdy neprepinaji kdyz jsou ve stresu , jedina vyjimka je udajne pri teto defilacni technice.

Takze , prepinat na kvet budu behem teto nedele a v nedeli rano jeste bohuzel musim provezt posledni defilaci v rustu + odstraneni spodnich slabych vetvi.
Udajne jsem odstraneni spodnich vetvi i defilaci neprovedl dostatecne .

No , uz jsem se do toho pustil takze ted uz neni cesty zpet :D
ale ted me docela desi predstava ze vlastne budu na kvet prepinat v den , pri docela velkym stresu kytek. Mam obavy ze se tim zpozdi nebo narusi nakvet.

============================================

citace:
Původní příspěvek od Vemenex
Bych s tím prepnutim moc neotalel nejvyšší čas.


Vemi - Ano mas uplnou pravdu , mohl jsem prepnout na kvet i podle amika uz prevcirem hned po tom odlisteni , kdybych , ovsem , to odlisteni byval provedl spravne. (Ale fakt jsem nemohl prepnout , jelikoz tam mam jeste tech 5 CBD semenacku na predpest.)
Ted uz to mam pry nechat az do nedele odpocinout a odlistit znovu az v nedeli a ihned pak prepnout.

Takze - prepnuti na kvet v nedeli , pri odlisteni a odvetveni , ....bojim , bojim !!!
To priznavam otevrene.
anon383596
Preroste ti to ty vemi 😁 a nech si to já když viděl jak tě nazývají madi tak bych dal facku každýmu kdo to napsal, to je jak na vojně plácnu jmenoval ses Novák byl si novi atd. Sice pochybuji že tu vojnu tady většina zažila, ale poslouchat číst se to nedá stejně. Už mi tak nikdy neříkej moc prosím, samo se jmenuju úplně jinak i přezdívku mám diametrálně jinou ani nevím proč jsem si tam ten nick dal zřejmě kvůli oblibenymu (ty si ale vemeno) a momentálně aktuálnímu pojídání hemenexu.
No svůj názor jsem napsal a nebudu ti to tu zasirat, měj se ať se daří a poperes se s tím se ctí.
Madical-Strains
VEMENEX - OK

Myslel jsem to pratelsky , jako napr. Petr = Peta a pod. :)
Vim ze je to prezdivka.

Ok, budu se snazit s tim poprat , no se cti... to se teprv uvidi.
Madical-Strains
Dnes, pri zalivce , jsem to vsechno povyndaval z boxu na denni svetlo abych videl jakou maji kyti ve skutecnosti barvu a abych zjistil jesli uz potrebuji zacit hnojit.

Ne, delam si legraci , barvu sleduju prubezne porad.
anon8791313
Pekna zdrava barva, kytky si evidentne chrochtaji blahem. Ted na dennim svetle jsou trochu tmavsi nez kdyz fotis pri zapnute LEDce. Mohu-li se zeptat, ty je planujes prepnout vsechny, nebo si zachovas geny na dalsi generaci?
Madical-Strains
Nemam bohuzel skrin na matku a tu skrinku nizkou na klony , jsem uz vyhodil.
Takze odpoved je nebudu .
SS od Sensi se da vzdycky koupit. :)

Co bych zamatkoval kdybych mel matkarnu , je ten BDS a Nova OG od kamose z USA.
Z jednoho jointu se udajne zhulily 2-3 lidi , jako kdyz lusknes prstem :D Prej sila.
Madical-Strains
Teda musim rict , ze ty textilni kvetinace sice neprotekaji pri zalivce zkrz steny ven ale protekaji zase mezi stenou a hlinou jak je prokoreneny substrat tak je tam mala mezerka kterou to tece rovnou skrz kvetinac.
Otazka je o kolik jsou pro kytku lepsi nez plastove vzhledem k obtaceni korenu kolem sten.

Ja uz je priste teda do boxu rozhodne nedam.
Vsechna zalivka vyteka do podmisky zevnitrich po stenach aniz by se dobre stacila vsaknout do substratu.
Jsem z nich zklamanej, jeste uvidime jaky bude rozdil v kytkach.

Hranaty plastovy to priste jisti .
Madical-Strains
DNES DEFILACE LISTU , 1.DEN 12/12
=====================================

Abych rekl pravdu tak se mi vubec dnes do te defilace nechtelo , prici se to zasadam prepinani na kvet bez stresu !!! Priznavam ze mam stazenou prdel .
Na druhou stranu kterej jinej "strelec" by se do toho tady pustil a zdokumentoval to pro ostatni , bud proto , aby kazdeho dalsiho growera od defilace navzdy odradil , nebo naopak aby ukazal ze tato cesta je ta spravna a ucinna. To se brzy ukaze. :) Nejvic me rvalo srdce ze k defilaci jsem musel jeste odstramit spoustu bocnich i strednich vetvi ktere byly slabsi a vrcholky pokulhavaly za ostanima.
=============================================
Uz po defilaci:

Panel jsem dal ted pri prepnuti trochu vys cca 60 cm a budu postupne casem snizovat , abych je jeste vice nestresoval nez je nutne. I kdyz jsem byl celkem citlivy a osdtranoval jsem velmi rozume a nic sem neprehanel tak presto tentokrat byla ta hromada listu obrovska oproti minule.

Tak panove a damy , drzte prosim palce , jedeme s kopce !!! :D
A neni to zadnej malej kopecek :)
anon8791313
Koukam, ze ti kytky po defoliaci radne proridly, ale vypadaji hezky zdrave. Jen me ted napadlo.. s LEDkama nemam zkusenost, ale oproti hps pry po nich kytky po prepnuti tolik nevyleti nahoru. Nepremyslel si, ze bys jim ted na 14 dni dal sodik, aby se vice rozrostly? Muze mit led vs. hps pri defoliaci nejaky vliv?
Madical-Strains
Jo, proridly ale vcera prave po tom soku byly trosicku povadle.
Takhle vypadaji po 24 h po odlisteni , uz mnohem lepe. :)

Sodiku jsem se zbavil hned v prvnim kole a jsem za to rad.
Ucty za elektriku jsou mnohem prijatelnejsi a v lete tolik ty ledky netopi a neni problem s teplotou.

Myslim ze jsou hlavne ty dve zadni rady vytahle az dost .
Mely by jeste vyrust minimalne o 100% .

Je to mozny ze na tu defilaci HPS VS LED muze mit nejaky vliv ale jaky nebo jesli vubec ...to fakt netusim.

Mam ted trochu takovy dilema . Zacit uz opatrne hnojit ci jeste pockat? Po defilaci by se melo dodat rostline zvysene mnozstvi zivin.

Pred tydnem byly vyhonky jeste tmave zelene a ted jak je videt na fotce jsou svetle zelene a odlisuji se barvou od ostatnich listu. Myslim ze si tim kytky rikaji uz o ziviny.
Ty 2 posledni fotky jsou focene bez svetla v boxu.

Uz jsou v tom light-mixy presazeny do 11l kvetinacu 30 dni.

Tak jsem se rozhodl ze uz jim dneska opatrne nalozim.
Zacnu na 2.ml grow , 2.ml Bloom a 7.ml Top-max na 7 litru zalivky.
M@gicWeeD
,,Teda musim rict , ze ty textilni kvetinace sice neprotekaji pri zalivce zkrz steny ven ale protekaji zase mezi stenou a hlinou jak je prokoreneny substrat tak je tam mala mezerka kterou to tece rovnou skrz kvetinac.''

Hele toto ti budou delat i plastovy kvetniky, nechavas asi proschnout vic nez je zdravo a substrat se diky tomu smrskl a zacal i spatne zadrzovat vodu. Udelej si cas a zalivej po malych davkach u stonku, dokud se substrat zase pekne nenacuca.
Madical-Strains
Plastovy kvetinace me to fakt nedelaj , jen trosicku nahore ale pred zalivkou to nahrnu ke stenam ale u tech textilnich to nahrnout nejde je to uz kvadr z hliny asi ty textilaky urcite rychleji vysychaji , jak pises . Dokonce sem si poridil na to specialni uzke kropitko .

Ja tentokrat prave neprolevam kvetinac tak ja sem byl zvykl u plastovych aby nestal ten textil ve vode. Takze zalevam po troskach jak pises ale stejne se dostane zalivka do podmisky, kdezto to v tech plastovejch je to v pohode , zatim me to v nich ani jednou neproteklo.

Ty textilaky bych mel asi zalevat kazdy den a ty plastovy jen obden ale kdo by se s tim takhle zdrzoval , kdyz je linej jako prase. :)
Madical-Strains
Tak me to nedalo a jel jsem do growshopu kde mam znameho , si vypujcit EC i PH metr.
Byl tak laskavy ze je tam i zkalibroval primo prede mnou.

Na netu jsem nasel pod Organikou hnojeni Biobizzem a dalsimi hnojivy , navod jak priblizne spocitat kolik hnojiva konopi odcerpalo a podle toho urcit zda a kolik zacit hnojit.

Kouknul jsem se na Biobizz Liht-mix , ma EC 1,2.
Odebral jsem pudu , ne primo z vrchu kvetinace a nechal hodinu odstat a zmeril jsem si PH i EC hodnoty .
EC - hlavne z toho duvodu abych vedel kolik zivin priblizne bylo odcerpano z EC 1,2 , tedy z noveho cerstveho substratu abych mohl lepe urcit jakym davkovanim mam priblizne zacit.

Po zmereni EC vyluhu jsem nameril EC 1,1
Moje odstata voda ma hodnotu EC -0,4 ve ktere jsem to nechaval louhovat , tak je nutne tuto hodnotu od sebe odecist.

1,1 minus 0,4 = EC 0,7

Takze EC noveho light-mixu 1,2 minus aktualni EC v kvetinacich 0,7 = takze bylo za mesic kytkama odcerpano mene nez polovina zivin , podle vodivosti je to jen priblizny udaj.

Vim ze organicka hnojiva ,ktera jsou v pozdni fazi hnojeni a jsou uz v zalivce vice koncentrovana se nedaji tak moc dobre merit , kvuli sve spatne vodivosti o proti mineralnim hnojivum ale dokavad tam Biobizz jeste neleju tak se da udajne zmerit i EC substratu , stejne jako zalivku - bez prilisne koncentrace organickych hnojek nebo jakoukoliv vodu cistou.

Takze odpoved zni ano , zacit uz hnojit ale zase vznika otazka v jake koncentraci ? :D

Videl bych to tak , ze ted uz kyti v kvetu potrebuji vice jak 1,2 EC
Tak bych zkusil dat 2ml Grow , 3ml Bloom a top-max cca 5ml , to vse na 5 litru zalivky.

Je to spravny predpoklad ? Nebo radeji vic ?

Tak , ted jsem zvedav kdo mi na tohle odpovi :D
Potreboval bych prosim odpoved co nejdrive jelikoz dnes potrebuji zalivku a ve 20.00 se vypina svetlo.

Predem dekuji a budu vdecny za jakykoliv nazor , cim vic lidi tim lepe.

Nechci prosim ale cist vetu ze Biobizz to nespali :D
Vim docela bezpecne ze i Biobizz dokaze uplne lehce spalit spicky listu a tomu se chci vyvarovat , proto
sem se s tim merenim EC v kvetinacich tak paral. :)
anon8791313
Posledni 2 fotky z prispevku 254 - nemas je proschle az moc? Alespon na prvni pohled teda hlina vypada, ze je hodne vysusena. Ale urcite to budes mit uz v ruce a jen fotky vypadaji jak vypadaji... Ja treba po letech pouzil jeden 11l kvetinac a musim si zase osahat, jak vazi zality a naopak kdyz vysycha. :)
Madical-Strains
Ne, neni to suche pouze na povrchu.
Je pravda ze jsou ty v tech textilnich vice proschle ale kdyz zastrcis prst v rohu kvetinace tak je v hloubce stale vlahy ale des vecer uz potrebuji zalivku.

Potezkavanim kvetinacu v ruce to neumim. :D
Ten prst v susbtratu je mnohem presnejsi alespon pro me.
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
Tak me to nedalo a jel jsem do growshopu kde mam znameho , si vypujcit EC i PH metr.
Byl tak laskavy ze je tam i zkalibroval primo prede mnou.

Na netu jsem nasel pod Organikou hnojeni Biobizzem a dalsimi hnojivy , navod jak priblizne spocitat kolik hnojiva konopi odcerpalo a podle toho urcit zda a kolik zacit hnojit.

Kouknul jsem se na Biobizz Liht-mix , ma EC 1,2.
Odebral jsem pudu , ne primo z vrchu kvetinace a nechal hodinu odstat a zmeril jsem si PH i EC hodnoty .
EC - hlavne z toho duvodu abych vedel kolik zivin priblizne bylo odcerpano z EC 1,2 , tedy z noveho cerstveho substratu abych mohl lepe urcit jakym davkovanim mam priblizne zacit.

Po zmereni EC vyluhu jsem nameril EC 1,1
Moje odstata voda ma hodnotu EC -0,4 ve ktere jsem to nechaval louhovat , tak je nutne tuto hodnotu od sebe odecist.

1,1 minus 0,4 = EC 0,7

Takze EC noveho light-mixu 1,2 minus aktualni EC v kvetinacich 0,7 = takze bylo za mesic kytkama odcerpano mene nez polovina zivin , podle vodivosti je to jen priblizny udaj.

Vim ze organicka hnojiva ,ktera jsou v pozdni fazi hnojeni a jsou uz v zalivce vice koncentrovana se nedaji tak moc dobre merit , kvuli sve spatne vodivosti o proti mineralnim hnojivum ale dokavad tam Biobizz jeste neleju tak se da udajne zmerit i EC substratu , stejne jako zalivku - bez prilisne koncentrace organickych hnojek nebo jakoukoliv vodu cistou.



Spojil jsem to do jednoho prispevku jelikoz to spolu uzce souvisi tak aby to bylo prehledne

Tak me konecne odpovedel na muj dotaz i amik , poslal mi tohle , pry to vystrachal v pestebnim denniku kdyz kdysi zacinal s pestovanim.
Uz mi to udajne jednou posilal ale ja si to fakt nepamatuju.

Doporucene orientacni EC hodnoty hnojeni semenacku v rustu u organickych hnojiv v Biobizzu light-mix.
Nutno prizpusobit pozadavkum dane odrudy.

1.tyden - Nehnojit
2.tyden - Nehnojit
3-tyden- Nehnojit
4-tyden - Nehnojit
5-tyden- (hnojky+ ziviny v substratu) = EC-1.2-1,3
6-tyden- (hnojky+ ziviny v substratu) = EC-1.2-1,3

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Doporucene orientacni EC hodnoty hnojeni , z rostlin ze semen v kvetu u organickych hnojiv
v Biobizzu light-mix.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
1-tyden (Organicke hnojky+ ziviny v substratu) = EC-1.2-1,3
2-tyden- (Organicke hnojky+ ziviny v substratu) = EC-1.2-1,3
3-tyden- (Organicke hnojky+ ziviny v substratu) = EC 1,4-1-5
4-tyden- , (Organicke hnojky+ ziviny v substratu) =EC 1,6-1,7 , jeste mozna EC metrem meritelne
5-tyden- EC 1,7 -1,8, Nespolehlive hodnoty mereni EC metrem
6-tyden- EC 1,8 , Nespolehlive hodnoty mereni EC metrem
7-tyden- Nespolehlive hodnoty mereni EC metrem nebo uz zacit Flushovat podle odrudy.
8-tyden- Flushing
9-tyden- Flushing

Snad to nekomu take pomuze... :)

Takze , jesli to dobre chapu tak bych ted v prvnim tydnu kvetu mel namichat Biobizz na zalivku s EC 0,5 ? Pochopil jsem to spravne?

A te grow slozky vic nez bloom , tedy podle doporuceni z tabulek biobizzu.
Madical-Strains
Tak zalivku jsem namichal na 1 ltr odstate vody s PH 6,5 na EC 0,7 , mene to uz neslo jelikoz jsem michal hnojky po jednom litru zalivky .
Grow 0,4 ml , Bloom 0,3 ml , top-max 0,5 ml - to vse do jednoho litru.

Tak doufam ze to kytickam prijde vhod a nebudou protestovat popalenim.
anon8791313
Ahoj Madi, ty k vode z RO pridavas i trochu kohoutkovky, nebo pouzivas jen RO s ec 0? Pro jaky calmag si se nakonec rozhodl??
crazyben
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains


1.tyden - Nehnojit
2.tyden - Nehnojit
3-tyden- Nehnojit
4-tyden - Nehnojit
5-tyden- (hnojky+ ziviny v substratu) = EC-1.2-1,3
6-tyden- (hnojky+ ziviny v substratu) = EC-1.2-1,3

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Doporucene orientacni EC hodnoty hnojeni , z rostlin ze semen v kvetu u organickych hnojiv
v Biobizzu light-mix.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
1-tyden (Organicke hnojky+ ziviny v substratu) = EC-1.2-1,3
2-tyden- (Organicke hnojky+ ziviny v substratu) = EC-1.2-1,3
3-tyden- (Organicke hnojky+ ziviny v substratu) = EC 1,4-1-5
4-tyden- , (Organicke hnojky+ ziviny v substratu) =EC 1,6-1,7 , jeste mozna EC metrem meritelne
5-tyden- EC 1,7 -1,8, Nespolehlive hodnoty mereni EC metrem
6-tyden- EC 1,8 , Nespolehlive hodnoty mereni EC metrem
7-tyden- Nespolehlive hodnoty mereni EC metrem nebo uz zacit Flushovat podle odrudy.
8-tyden- Flushing
9-tyden- Flushing


Nechápu... jak to meril a co meril? Co znamena "(Organicke hnojky+ ziviny v substratu)" ??

A co znamena "Nespolehlive hodnoty mereni EC metrem"?? Ty jsou u organiky snad nespolehlive vzdy...
Madical-Strains
Zbynek- Ja sice mam RO filter ale jelikoz jsem se prestehoval , tak jsem ji tady jeste tu RO nenamontoval protoze tady neni vystup na pracku a u vodovodu je zase ten sirokej prumer trubky , takze me to nikam nepasuje bez toho abych na to zavolal instalatera za litr i s praci.
Tak jsem si rek ze to tady vyskousim bez RO.

Ale jinak RO jsem michal s mineraly pro akvaristiku z nula na 0,3 a pak hnojky.
Prtoze kdyz to smichas jako treba pul na pul s kohoutkovou na 0,3 tak tam pak mas mineraly ve spatnem pomeru nez by tam spravne melo byt + a nezadouci latky jako je Železo (ne v chelatove forme) , olovo , chlor, pesticidy , hnojiva a antibiotika.
Proto ty mineraly do akvarka jsou super !

Rozhodl to za me amik , kterej mi poradil , ze kdyz uz nebudu mit ciste organickej Cal Mag , tak mam poridit alespon takovej co se da aplikovat postrikem.
Takze tenhle .viz foto.
Ale zase ma jedno minus , moc dusiku , tak pak zase ho musim omezit v zalivce.

==========================================

crazyben - "(Organicke hnojky + ziviny v substratu)" znamenaji
Organicke hnojky co tam pridavas plus ziviny ktere jeste zbyly v substratu by melo dat dohromady to EC v danem tydnu podle ty tabulky.

Meril to pravdepodobne nejak takhle.....Příspěvek č. 257
Ptal sem se ho jak to zmerit ale rekl mi , ze je tech navodu na netu mraky abych si to nasel ze uz nema cas. Tak sem nasel tohle a podle toho jsem to udelal.
Zatim to vypada ze je to ok ale v organice se vse ukaze az do tydne, trva to dyl , tak jeste musim par dni pockat.

Pak ty houby s textem a stipancem jako prase na zadku zmazu. :)
crazyben
takze prubezne meril ec toho substratu, jestli to dobre chapu?

citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
ale v organice se vse ukaze az do tydne, trva to dyl , tak jeste musim par dni pockat.


a prave proto mi to pripada cely trosku jako nesmysl.

A btw... tenhle calmag nedavej do zalivky s biobizzem, pouze kdyz uvidis deficity zalil bych jen vodou s timhle calmagem. Mam ten samej a nedelalo to dobrotu, mozna to ale bylo jen protoze sem to s nim nejspis trochu prehnal.
Madical-Strains
Napsal jsem ze mi to amik nerekl, ze si to mam najit na netu.

Ne , ten z toho navodu z netu, to EC meril az kdyz si myslel ze je treba uz zacit hnojit ale nevedel kolik presne. Tak to takhle spocet.
A ja jsem to ted zopakoval jen podle toho navodu.

Amik me psal ze kdyz ted neco udelam spatne , treba holky ted jen malo pohnojim nebo nopak jim dam o trochu vic nez by mely dostat , tak ze pujdou okamzite do stresu a ze to odlistovani bude mit pak negativni efekt a ne pozitivni , tak se snazim jim dat tolik kolik potrebujou, ne vic , ne min .
Snazim se jak muzu abych odjel tenhle pest bez stresu kytek , tak delam co muzu.
Jakmile tam ted vznikne problem , byt prej i malej tak ve finale dopadnu jeste hur nez kdbych to odlistovani vubec nedelal.

Hele, nevim jesli je to picovina to se teprve ukaze za par dnu.
Ale vzhledem k tomu ze me to poradil , tak tomu ja verim.

Otazka je jesli jsem to udelal podle toho navodu spravne , nebo jesli to byl ten spravnej navod jak to udelat.

Co se tyce toho Cal-mag , psal jsem ze postrik , tak to chci jen striknout , nebudu to davat zalivkou , jelikoz neni organicky jen napul , jsou v nem ale i chelaty , ctvrtinou doporucene davky, tedy 0,5 ml/1l
A mam ho strikat touhle davkou kazdy tyden az do flushe , ne pri deficitech , to uz je pozde.
Flususuji 21 dni.
AladinXXX
odlisteni je podle me jen mala vyhoda kdyz jsi profi grower s profi laboratori,v tvych podminkach je to spis stres na vic.....vim ze vy u organiky ph a ec moc neresite ale kdyz chci bejt profi bio grower tak merim vse a jedu na jistotu....
me nadavno vodarny zmenili ph o jeden stupen dolu.......protocil jsem tri ph metry nez jsem uveril......
cal-mag bych nestrikal,normalne do zalifky....

muj nazor na vec.....

A/S
Madical-Strains
vim ze vy u organiky ph a ec moc neresite



Ne, .....to tvrdi jen Pitr s Crazybenem ze se PH , v organice
resit nemusi. Je to jejich nazor a nemuzeme jim ho brat. :)

Presne , jak pises a ja s tebou plne souhlasim .
Na vsech zahranicnich serverech resej PH v organice , je to hlavne nezbytny krok pri reseni problemu , nebo jen mereni PH preventivne , aby se prave problemum predeslo.

PH je vzdy dulezity resit u kazdeho pestu at je to organika , hydro nebo mineralnimi hnojivy v hline , u te organiky duvod je prosty.. kdyz PH ulitne tak se to ukaze az po tydnu a to uz je ztrata.

Co se tyce EC tak to nejde v organice moc resit , jelikoz cim vetsi je koncentrace v zalivce organickejch hnojek , tim vice je zalivka nemeritelna EC-metrem, kvuli spatne vodivosti tekutych oraganickych hnojiv vseobecne.
Kdyz je tam hnojek ze zacatku malo, mensi davky hnojiv , tak je vodivost jeste dostatecna nez kyz se pak zvyssuji v kvetu davky , tak pak se vodivost snizuje a je to prakticky nemeritelny.
Nameril jsem jednou zalivku s Biobizzem 3 tydny pred kosou ...EC 6 , coz je nesmysl , proste EC metr pak ukazuje nesmyslne hodnoty.
crazyben
ne Madi, ja tvrdim ze s Biobizz resenim (substrat + hnoje) to resit nemusis, pokud nemas vodu uplne mimo nejakej kohoutkovej standard si to srovna sam. A pise to i samotnej vyrobce.

Nikoliv ze se ph nemusi resit vubec.
Madical-Strains
Jo takhle si to myslel ... ,Tak to jo..... :D

Tak to ale od vas totiz vyznelo :) jak ste psali s Pitrem ze to tam lejete od oka ten Biobiizz a od te doby je to lepsi a lepsi. A ze ph neresite .Nebo tak neco.

Mam teda na tebe pak otazku.
Kdyz das zalivku , treba PH 7 a musi si to ten substrat teda jeste vyrovnavat na 6,2 (jelikoz light-mix ma PH 6,2) jak pises , coz je o 0,8 stupne rozdil coz je 8x zasaditejsi nez 6,2, nebo 5x zasaditejsi nez 6,5.
Domnivas ze to kytkam dela dobre , kdyz musi jeste cekat nez si to ten susbtrat srovna ? Preci jen v tom okamziku zalivky korinky maji styk s 5x zasaditejsim roztokem nez je idealni. Neni lepsi davat stale stejnou hodnotu , proste tu idealni , coz je 6,5 ?

Me nevadi srovnat PH na 6,5 , prace na 3 min , kdyz je to pro ne idelani PH..
Chapu do PH 7 je jeste v jaksi "norme".
Subatomic
Ja bych chtel hrozne rad videt ty velky problemy s PH ktery tu furt resite, me to po namichani hnojek biobizz spadne az na 5,9 coz je jak zalivka pro hydro a nez do toho sypat nejakou sodu tak to radeji zaliju tim a zadny problemy se nekonaj.
Madical-Strains
Zkratka jen diskutujeme a jsem rad ze to se mnou Crazyben probira , zajima me jak to delaji ostatni a je videt ze kolik lidi tolik pristupu.

Prave je to o tom jaka mu tece voda z kohoutku . Ja prave mel problemy kdyz jsem to delal prave tak jak popisujete ale to jsem mel tenkrat jinou vodu .
Ted jsem to nezkousel , tak to delam jak sem zvykly.

Biobizz jsou dobry hnojky ale neverim uplne kazdemu slovu co napisou o svych vyrobcich. Kdybych hnojil podle jejich tabulky, jak doporucujou , hned od druheho tydne 1ml/1l tak uz bych ted davno mel spaleny vsecny spicky na listech.

A ctu to i na zahranicnich forech , nerikam to jen ja.
Takze verit Biobizzu ze light-mix vyrovna drobne nerovnovahy PH se mi moc nechce.
Kdyz vidim ze uvadi i ne zrovna pravdu v tom davkovani.
Davkovani grow uz od druheho tydne Bio-Heaven doporucujou nejlepe 5 ml/1l jen tak lze podle Biobizzu dosahnout ..... jen at kupujem kdyz sme blby.

Davno uz v zahranici groweri odjely dve srovnavaci kola s doplnky i bez a vysledek ze ty doplnky jsou uplne na nic , jen vyhazovani penez.

Tak cemu verit co Biobizz napise?
Kazdy ma doma uplne jiny podminky, chce tos tim Biobizzem nejdrive vychytat a pak je to Ok..
crazyben
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains

Mam teda na tebe pak otazku.
Kdyz das zalivku , treba PH 7 a musi si to ten substrat teda jeste vyrovnavat na 6,2 (jelikoz light-mix ma PH 6,2) jak pises , coz je o 0,8 stupne rozdil coz je 8x zasaditejsi nez 6,2, nebo 5x zasaditejsi nez 6,5.
Domnivas ze to kytkam dela dobre , kdyz musi jeste cekat nez si to ten susbtrat srovna ? Preci jen v tom okamziku zalivky korinky maji styk s 5x zasaditejsim roztokem nez je idealni. Neni lepsi davat stale stejnou hodnotu , proste tu idealni , coz je 6,5 ?

Me nevadi srovnat PH na 6,5 , prace na 3 min , kdyz je to pro ne idelani PH..
Chapu do PH 7 je jeste v jaksi "norme".


Jenomze to je prave to "kouzlo" biobizzu.
Ja tam 7 nedam, kdyz sem to jeste meril tak biobizz mi to vzdy stahnul na cca 6,2 - 6,4 coz je podle me okej. Ze by stesti na vodu?

Ted jedu coco+wormhumus+trochu hliny a funguje to taky paradne. A jo i do kyblu hnojky odlejvam od oka, je to furt stejny, stejna odmerka, tak se zhruba trefis a +/- 1ml v deseti litrech si myslim nehraje takovou roli.
Madical-Strains
crazyben - Ja tech 7 uvadel jako priklad , protoze tak jsem to pochopil podle toho co jste s Pitrem oba napsali do jineho vlakna . Tak to totiz od vas opravdu vyznelo ...." liju Biobizz podle oka, jednou PH 7, jedno 6, jednou 5,8 "

Dobre , reknu ted primo aktualni stav...
Daval jsem pred tim 0,4 grow 0,3 bloom na litr zalivky.
Vcera uz jsem dal 0,5 grow a 0,4 bloom a PH bylo 7,4 tak jsem to preci musel snizit az budu davat 2-3 ml na litr taky , me to stahne ten Biobizz na PH 6,5.
Kdyz pak v pozdnim kvetu davam 4 ml tak se to snizi az na PH 6 , to samozrejme taky neresim ... mezi PH 6 a PH 6,7 je jeste v norme.

Jak napsal Subatomic 6,9 tak to uz je samozrejme prilis kysely a zvednul bych nad tech 6 ale pod PH 6 jsem se nikdy nastesti nedostal.

Ted pristi zalivku uvazuju o zvyseni na 0,8 ml grow a 0,5 ml bloom na litr zalivky.
Proste , mel jsem na mysli ze tu zalivku snizuju jen ted , kdyz tam davam po hodne malych davkach teprve jen 2x sem pridaval Biobizz , uz me rozumis?
Ja uz jsem te pochopil :) , proste to delas priblizne stejne, taky neresis 6-6,7.

Akorat ja to davam ted do vicka Bibizzu a pak strikacku nasaju hnojky a striknu obsah do kanystru ze zalivkou. Nemam odmerku ale tu bych mohl pouzit az kdyz budu hnojit vic. Ted musim jeste odmerovat. :)

Takze si mel upresnit.
Napsat neco jako.... PH zalivky v rozmezi 6,2-6,4 neresim.( 6-6,7)
To bych chapal. Do hlavy , co ma namysli nikomu nevidim. :)
Madical-Strains
6 DEN 12/12
crazyben
jo mas pravdu, zhruba to tak delam... ale uprimne opravdu nevim kolik presne, jsou to cisla co jsem mel v hlave kdyz jsem meril.

Merim jen kdyz vidim ze je neco spatne, ale normalne si me nahlodal a pristi kolo si to zmerim. Ted sem na konci a uz leju jen vodu (tu imho upravuju).

Ty mas lightmix nebo allmix? Se mi zda docela malo 0,8ml a 0,5ml /l
Madical-Strains
Mam tam Light-mix - davam sice malo ale kazdou zalivku ted zvyssuju , dnes hnojil teprve po treti. . Nechci spalit spicky, kdyz jsem dodrzoval hnojeni dle tabulek tak vzdycky byly spalene.

Ten substrat dodaval ziviny celkem mesic bez hnojeni, bez defcitu.
Trisuli
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
Mam tam Light-mix - davam sice malo ale kazdou zalivku ted zvyssuju , dnes hnojil teprve po treti. . Nechci spalit spicky, kdyz jsem dodrzoval hnojeni dle tabulek tak vzdycky byly spalene.

Ten substrat dodaval ziviny celkem mesic bez hnojeni, bez defcitu.



Ahoj všem. Tak to tady tak pročítám- máš to pěkný, kytky vypadají zdravě, jen tak dál!
Jen ji nejde do hlavy jedna věc- když jsem zde začínal s indoorem a prosil sem lidi o pomoc, tak jsi mi radil, že když budu hnojit přesně podle tabulek, tak se mi zaručeně nemůže nic stát. A teď tu píšeš opak...
Neber to jako buzeraci, ale takových věcí bylo i víc- radil si mi, že ocet do organiky nepatří a teď ho sám používáš...tak nevim co si z toho vzít.
Jak už jsem psal během prvního kola- sám sem si přišel během pěstu na to, že hnojit BioBizz přesně podle tabulek je nesmysl, pokud teda nechceš mít kytky přehnojený už během růstu. Jakmile sem tohle sem napsal (do svého vlákna) tak mě tu pár lidí div neukamenovalo...:)
Ať se daří!
V@ly
proč tady furt melete podle tabulek? ty hodnoty sou jen orientační a záleží na podmínkách.. až budete svítit 1000w + super lumen (1200w) a několik takových výbojek, tak to podle tabulek bude.. nehledě taky na genetiku, každá má ráda něco jiného a některé si ve vysokém ec jen chrochtaj. Já se podle tabulek řídím jen abych věděl poměry kolik čeho dát..
Trisuli
citace:
Původní příspěvek od V@ly
proč tady furt melete podle tabulek? ty hodnoty sou jen orientační a záleží na podmínkách.. až budete svítit 1000w + super lumen (1200w) a několik takových výbojek, tak to podle tabulek bude.. nehledě taky na genetiku, každá má ráda něco jiného a některé si ve vysokém ec jen chrochtaj. Já se podle tabulek řídím jen abych věděl poměry kolik čeho dát..


Dyť jo, já souhlasím a nikdy sem nic o tabulkách nemlel- teda krom toho, že tabulky jsou jen orientační a řidit se s nima nelze- tak jak píšeš. Měj se!
V@ly
jo to nebylo myšleno na tebe, ale celkově.. nechápu, proč se tady furt někdo opírá podle tabulek.. třeba podle advanced nutrient calculatoru se fakt jet nedá, jel sem cca poloviční koncentrace a i tak to bylo moc :)
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od trisuli



tak jsi mi radil, že když budu hnojit přesně podle tabulek, tak se mi zaručeně nemůže nic stát.

že ocet do organiky nepatří a teď ho sám používáš.
Ať se daří!


Ahoj , rad ti to vysvetlim. :)

Jel si prvni kolo, ze,....kdyz pojedes orientacne podle tabulek tak dopestujes v pohode . Ja rikam podle tabulek ale vzdy koukat co na to kytky , kazda odruda ma jine naroky na ziviny. Jsou odrudy ktere si proste budou v tech davkach podle tabulek Biobizzu lebedit a pravdepodobne se najde par odrud kterym ty davky stacit nebudou.

A jsou odrudy nenarocne na vyzivu a tem se proste pali spicky kdyz se zacne hnojit uz v druhem tydnu.
Pak take zalezi na zdroji svetla a na podminkach v boxu, vlhkost, co2 a dalsi a dalsi faktory.

Co se tyce toho octa - Ano s tim soushlasim a stojim si za tim.
Ale ty ses me ptal na ocet vseobecne v te dobe me nenapadl jiny nez
lihovy-kvasny a ten by se opravdu nemel do organicky davat.

Pozdeji jsem se dozvedel o octu jablecnem a to je uplne jina liga- bylinky , nez ocet lihovy. V te dobe co si jel prvni kolo tak jsem o jablecnem octu ani nevedel .

Clovek se uci cely zivot.

Taky te samozrejme preji at se ti dari !
Madical-Strains
Me zase radil Metracek co se tyce organiky a byl ...je nejaky org. Pan zahradnik.
Tez radil jed podle tabulek a nic moc hroznyho by se nemelo podelat.
A to o tom octu vim od Metracka tez.
Ale taky pravdepodobne mluvil o tom octu lihovem. :)

O organice sem hltal kazde jeho slovo, jsem zvidavej :)
Bohuzel tady po sobe vsechno co napsal o organice smazal.
Skoda.
anon8791313
Co ti to visi v boxu na prvni fotce z prispevku c. 275? To mas nejake teplotni cidlo?
Madical-Strains
Jesli myslis ten bilej drat tak teplomer , vlhkomer.
Madical-Strains
10 DEN 12/12

Dnes zalivka - davkovani 1.,5 ml grow , 1,5 ml bloom, 1 ml top-max na 1 litr zalivky.


Dost me trapi me vysoka vlhkost vzdy po zalivce 88% vlhkosti za dva dni klesne na 70%. Asi to delaji ty "skvely" textilni kvetinace ze kterych se to dost rychle odparuje.
Zvysil jsem Prima-klimu na maximum ale s vlhkomerem to ani nehlo.
Jesli to takhle pude dal tak v kvetu me brzy potka plisen a to nemluvim ani o pachovym filtru kterej se brzy oddela.

Budu muset asi od 3 tydne kvetu kvuli te vysoke vlhkosti , mit permanentne otevrenej box z cehoz nejsem teda moc nadsenej.

Jeste se mi zda ze ten nakvet je dost pozadu , mozna kvuli tomu odlistovani.
Preci jen prepinano na kvet v ten den odlisteni a odvetveni.
odo
skontroluj si prietok z odťahu či to nemáš zanesené a či máš dostatočný odťah. Je jasné, že tie textilné kvetináče spôsobujú vyššiu vlhkosť. Je to nepomerne vačšia plocha, než klasický kvetináč.
Pokiaľ tú vlhkosť nezrazíš, tak v závere si fakt koleduješ o problém. Ešte to máš krpaté a málo olistené, tým pádom, ak máš 70 percent RVH, tak to začni riešiť už teraz. Hlavne treba zabezpečiť to, aby ten nasávaný vzduch z miestnosti mal optimálnu "suchosť" pokiaľ sa to neodvetrá z toho priestoru, tak to bude ešte horšie.
LinChi
čaues... zase po dlohe době vstoupím do koment sekce se svým "odborným" názorem..
většinu svého zahradnického umu jsem věnoval hydroponii :)
voda v boxu voda před boxem voda okolo boxu voda všude... když se vyměňuje roztok zvedají se plovoučky.. :D občas to přeteče někde něco když se vypouští :D no ... ted k tý vlhkosti :)

v mém osb boxu je květ okolo 50tého dne .. vlhkost 65-75 je na denním pořádku :) vůbec se neboj vkhkosti .. to že by měla být někdo okolo 40ti je sice pravda ... ale dej tam pořádný vítr pěkně až se paličky houpou pod náporem .. postarej se o to aby v boxu pořádně cirkuloval vzduch aby nestál a pořád se točil... odtah na max vítr pořádně a v pokoji kde máš box nech pernamentně otevřené okno :) takhle to mám ja a nevdím jediný známky nemoci nebo plísní :) se vším se dá nějak bojovat zytečně se stressuješ... a nechápu .. setkal jsem se s tebou už snad před dvěma lety tady na g. a pořád jsou tvoje témata nejvíc obsahlý a přemegamoc dlouhý :D

bože jak to děláš.. a odjedeš už konečně kolo .. podle toho co jsi nasbíral informace a neuděláš thread delší než 10 stránek od semínka do sklizně... ??
samozřejmě to neber jakože sem ti tu přišel nadávat... velmi křekhké vztahy na groweru a madiho zahrádka je pro mě vždy zdroj pobavení a novinek ze světa organiky od hnojení vlastní chcankou až po upravu ph jablečným octem

at se daří a vlhkosti se neboj ..
Trisuli
Vlhkosti bych se taky nebál, není proč to hrotit. Během květu sem taky měl vlhkost kolem 60% a úplně v pohodě- chce to dobrý odtah a ofuk, jak píše LinChi
Madical-Strains
Zatim se jeste nestresuju :) ani nic nehrotim , vim ze je ted bourkovy obdobi a venku je vysoka vlhkost ktera snad jednou pomine.

Prutok vzduchu v rourach sem zkontroloval jako prvni vec uz pred tremi dny , i pachac , fuci to na plny pecky jak blazen , stejne jako v predeslem kole. V pachovym filtru tez neni uhlik zhrudkovately , teda zatim...

Bohuzel mam jen pasivni pritah takze to nasava ten vzduch z pokoje ktery je ted 73%.
Odo , v boxu mam 88 % , ne 70%. Krpate znamena ze jsou kytky jeste male?Nebo jak s to myslel?

Prima-klima bezi naplno, dvere od balkonu permanentne pootevrene , vlhkost z boxu vyveden rourou na ven na balkon od zacatku pestu .

Venku je uz ctvrty den u nas kolem 60- 65 % vlhkosti a je dusno tady u nas , v mistnosti ted aktualne 73% a v boxu 88%. Doufejme ze az venku pomine dusno a vysoka vlhkost a klesne na 35-45% ze se situace zlespi i v tom boxu , doufejme.

OK , pridam jeste jeden ten samy velky vetrak , ktery jsem si koupil pro sebe do pokoje ale az se ukazi nejake palicky. Bohuzel je v boxu malo mista na to abych ten vetrak nechal otacet , takze ho tam mam jen zaveseny vzhuru nohama bez otaceni.
Za 11 dni budu zase odlistovat , pokud se neco nepodela , tak se tim na nejakou dobu tez vlhkost snizi.

Jsem s temi text-poty v in-dooru silne nespokojenej , spatna manipulace , pomala zalivka zdrzuje , prinesly me jen problemy .
Vysychaj fakt neskutecne rychle, spravne bych je mel zalevat denne, zalevam ale obden vsechny najednou a v tech texitilnich kvetinacich je substrat uz trochu preschlejsi nez by mel na vcasnou zalivku byt a v plastovych je jeste naopak dost vlhky.substrat.
Asi je mozna lespi nez ten plastovej ale nekam ven , nebo na balkon ale urcite ne do boxu v mych podminkach a jeste k tomu napul s plastovejma. :D

OK , diky kluci za vase za postrehy. :) , vazim si :)
Trisuli
Jedna technická- zkus ten termostat/vlhkoměr nemít na zemi- na zemi bude určitě větší vlhkost než nad zemí...
Madical-Strains
Zvedl jsem vhkomer a polozil na kvetinac je tam o 8% mene. :)
LinChi
no a ted ho dej tak nějak do výše poloviny boxu ... jestli maá 2metry tak někam kolem 80-100cm od podlahy... a tvé měření bude rázem lepší :)
Madical-Strains
Ano , spravne ale bohuzel jen o 1% :) ve vysi vrcholku je 79% , vys by to nedavalo zase smysl, plisen se tvori na listech a paldach.
Tam to musim merit , ne az u lampy. :D
Madical-Strains
Dnes predposledni postrik Melasou v kvetu , ted pri Zhasnuti.
anon8791313
K te vlhkosti...nepomohl by jeste jeden mensi odtah, ktery bys mel dole ve skrini na urovni kvetinacu? Jestli bys ho tam teda vubec vmestnal i s pachacem. Nebo aspon aktivni pritah, ktery by hnal vlhky vzduch od podlahy smerem nahoru k odtahu?

Odvlhcovacku asi nemas? My si ji pri stehovani do domku poridili a jsme s ni spokojeni...obcas ji pouzivam i u kytek Je to teda ale investice par tisic...
Madical-Strains
Nemuzu uz investovat ani do pritahu ani do jeste jednoho odtahu a do stanu bych musel delat dalsi diru.
Vetrak bude muset stacit. :)

Tak treba ty kvetinace nekomu jinemu vyhovuji mnohem lepe nez me.
Chce to vazne zkusit alespon na jednom, ja vyhodil litr zbytecne.
Madical-Strains
12. DEN 12/12 "Magicke dvanactky" :D

Kyti si chrochataji blahem .
Vcera v noci se rozjel konecne nakvet.

Vse krome vysoke vlhkosti 88% po zalivce , je OK.
Dnesni zalivka 2ml grow , 2ml bloom , 1 ml top-max.
Madical-Strains
Nastesti uz ta vlhkost po zalivce rychle klesa o 28% , rychleji nez pred tim , takze
ted vecer uz je " jen" 60%.
Tak se to uz lepsi ta vlhkost v boxu . :)
anon8791313
Moje vlhkost je bezne cca 50-55%, ale koncem kvetu se ji pak jeste snazim snizovat. Myslim, ze kdyz budes spravne zalevat, tak ji ukocirujes.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma