Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor > Galerie Mikropěstování

Stránky: 1 2 3 [4] 
MIKRO jen pro silné povahy-Grow LED 12w - Klikni zde pro originální téma
slamacek
Nazdárek. Vybral jsem si ze semínek pro další kolo od The Bulldog seed model Citral skunk. Už jsou ve vatě a ty co dokvétají tak mají ještě tak necelý týden. Možná se mi podaří obstarat si ten větráček na výměnu vzduchu. Na tyhle holky se těším, mám rád ty odrůdy skunku. High mají relaxační, takže i to je pozitivní. Budou tam celkem 3 a je pravdou, že je tentokráte nechám více vyrůst. Co se týče zaplétání do sítě, nemám s tím naprosto žádné zkušenosti. Ale třebas je časem získám. Takže Citral skunk 3x a bude to bomba.


LED 12w . . . a dobrý!


A tohle AK47 co teď sklízím je velice voňavé, dokáže i pěkně rozkašlat, strašně zhuluje, má výbornou chuť a je velice veselého high.:)
slamacek
:punk: Tak a je to tady... holky už jsou na světě, jsou tři a maj se dobře. Teda ta jedna to měla o fous, a já pomalu taky. Nechal jsem semínka předklíčit již podle mého tradičního a osvědčeného způsobu a když jsem je po třech dnech sázel do květináčků, tak mi všechny tři těsně před cílem spadli z výšky na zem. Dva květináče byli v pohodě, ale ten třetí se mi rozbil a semínko zmizelo kdesi v hlíně na zemi. No nakonec sem všechno smetl a dal do květníku zpátky a jak vidíte i to si nakonec svou cestu na světlo našlo.

:confused: Pořád uvažuji jestli nevyměnit tu 12w za 50w alespoň, ale ještě sem se nerozhoupal. Je to otázkou financí a taky toho, že by potom celý tenhle thread šel kamsi.... Dále mám slíbenou diamantovou fólii a větráček. No, zatím zůstalo jen u slibů...

Nakonec jsem ještě snížil lampu, tak přibližně 20cm nad vrcholky (spíš nad lístky), protože se táhly za světlem. Doufám, že tentokrát bude pěst zase o něco lepší...

:megafon: Takže se loučim a potěšte se pohledem na mladý 18tky ... 3x Citral skunk pod LED 12w v Slamačkovu microgroowu , který může mít každý doma.

:bath: A komu se tenhle thread líbí, dejte mi palec nahoru . . . :slizoun:
slamacek
Mám dneska narozeniny. Mám vás moc rád....Tak Ať nám to roste :-)

:punk: :winner:
romy
slamacek -wšetko naj,hlawne zdrawie a štastie ti prajem
odo
Pripájam sa aj ja! :-)
slamacek
Ahoj kluci a holky. Děkuji za přání k narozeninám. Fakt moc.
A co se mi dneska nestalo. Slyšim ťukání na dveře a přišel kamarád a tohle mi přinesl, že prej je to Jack Herer a že to stejnak zhulim do večera. No, uznejte sami, je to krása, ne? Tentokrát mohu jistému posměváčkovi vytřít zrak :-) Je fakt, že takovéto překvapení je velice milé, ale ještě se mi to v životě nestalo :-)
Musel jsem ji nafotit, škoda jen, že zatím není kvalitní fotka, ale ta kytka je přenádherná. Jak sem otevřel dveře, bylo mi jasné co nese, ta vůně mě málem omráčila hihi...No tak se pokochejte se mnou a dám potom vědět jak chutnala...
Myslim, že je dobrý vědět, že člověk má i kamaráda, který si na něho vzpomene a když ještě umí vypěstovat takovýhle dárek . . .






:bandit:





:winner: HALELUJÁ






:goldcup: Já se tentokrát snad zbláznim radostí... konečně sem uviděl na vlastní oči slušnej pěst







:bath: E****body smoking Marihuana ! :pimp:
slamacek
Tak Vás tady zase po nějaké době zdravím zpět. Nebudu se nějak rozepisovat o tom co se dělo okolo mého pěstování a rovnou se vrhnu na popisky fotek. Snad se ještě chytnu . . .

Obr.1 - Kdepak, microgrow jede pořád stejně. Akorát už v něm nemám celé pole, ale pouze jednu kytku a to odrůdu Citral Skunk od Bulldog seeds. Opatření, že to uvnitř vypadá jak to vypadá byl fakt, že už se to tam prostě nevešlo. Ani na výšku, ani více jak jedna kytka. Ale spíše k těm technickým detailům. Hnojivo je pořád stejné :-) + kombinace s dešťovou vodou... ručně a horem. Roste mi to už od zimy a teprve začala kvést, zase už je to ale vidět a tentokráte uznávám, že fotka při koupi semena , nelhala. Ta podoba je více jak jasná...světlo, tma 12/12. Větrání - stále pasiv.


Obr.2 Tak tahle kytka je na starém svém místě, jako ty mné předchozí počáteční pokusy s windoorem, ale je to kytka, která prakticky stojí ve vodě, takový pokus o bubller a hydroponii, ale docela se jí daří. Ani ji nestříhám, občas ji otočím nebo otevřu okno, tak aby dostala závan čistého vzduchu a trochu zesílila. To, že mi neprorostla do místnosti pomáhá záclona a sklo okna. Ta ještě neukázala ani blizničku, ale prakticky nevyžaduje žádnou péči. Krom zálivky, dokáže vypít opravdu hodně moc vody...






Obr.3 Tak, tady si dovoluji ukázat opět Citral Skunk od Bulldog seeds. Ovšem s tím, že tahle kytka byla uvnitř mikra, jenže už se mi tam ty holky nevešly a tahle začala slábnout, asi na úkor té druhé silnější. Vyndal jsem ji už v lehkém náběhu na květ a uschnutí a udělal ji místo u sebe v kuchyni na okně. Chvilku to vypadalo, že to už nedá, začala žloutnout a podobně, ale asi po 1 měsíci se náhle zase probudila k životu a mohu říci, že teď zní mám velikou radost a docela se těším na sklizeň. Protože je hned u mě po ruce, jak jsem psal, tak mám dost času se jí věnovat třebas při vaření, takže sem tam něco přiohnu, vylepšim, přihnojim...no uvidim.



Tak tímto se zase loučím a nehodlám již přispívat nějak často, ale jsem rád, že jsem se zase mohl podívat sem na Grower.cz a rozhodně se zase ozvu a pochlubim něčím co se mi podařilo vypěstovat.
Přeju všem ať se jim také daří...
slamacek
Groweři nás budou nazývat Lordy . . . :einstein:

Dneska sem udělal letní sestřih :-) A holku sem fakt nešetřil, uznávám, že jsem trapič kytek :-) ale na druhou stránku je to pro mě supermodelka . . . tak se taky podívejte :-)

:shots:
slamacek
To nechci prostě ani komentovat . . . , ale pochlubit se musim :-)

:cox: :cox: :cox:





:heart:
Basteleeeero
Z akeho dovodu by si jej nieco take robil?
slamacek
Pánové, já to sklidil, usušil, kouřim to, a je mi blbě XD MASAKR FOR us
borecshot
Ahoj zajímalo by mě kolik přibližně (gramů) jde pod 12w vypěstovat ...
Jinak parádní tread
slamacek
Dneska žádná práce :-) Je to na pohodičku, takže jsem se rozhodnul sem pro zajímavost uložit nějaké odkazy. Ono taky co pořád na těch kytkách fotit a dokumentovat. A podívat se třebas jak to děláme na Jamaice nebo v baráku ve sklepě je taky docela ok se kouknout. Nějakou dobu už tahle videa na youtube sleduji a proto jsem si dovolil odkazy o kterých jsem tak trochu přesvědčený, že se na ně dá podívat...

Tohle je pohodička muzika. Kdo má rád holky, rovnou se může i podívat na jednu pěknou :) Oni teda ty Vol. 10 jsou dobré, ale věřte mi, že docela se dají poslouchat všechny... A dneska jsem se probudil v téhle náladě. Tak příjemný poslech . . . Reggae muzika stoner Vol. 10




Todle je taky zajímavý - Mr. Green si staví doma ve sklepě growroom, kde je matkárna, místnost na kvetení, v podstatě je to velice podrobný návod, kde vysvětluje snad úplně všechno polopatě. Je to skvěle udělaný a doporučuji si to pustit i víckrát :) Taky sem na to náhodou narazil . . .
Mr, Green staví . . .




A jeden cestopis... Tahle partička lidí už toho také vydala docela slušné množství. A to ze všech možných koutů světa. Já jsem vybral reportáž z pěstování na Jamaice . . . místní obyvatelé - farmáři vypadají, že jinou starost než jak vypěstovat pořádný modely ani nemají...a Ti kluci jsou kolikrát opravdu pořádně zhulení :-) Je ale zajímavý se na to podívat i ze stránky přírody a toho jak to tam pěstujou.
Cestopis Jamaica


Jediné za co nemohu ručit je , jak dlouho budou odkazy
aktivní . . .


Tak přeji pohodu a hezké léto, no u mě už to začalo vonět jako * * * * :-)))

A ještě odpověď pro přítele nahoře - no, moc se toho sundat nedá...ale beru-li to tak, že roste průběžně celý rok a sem tam když je chuť tak utrhnu lístek, tak mi to vlastně zaručuje neustálé hulčo pro mojí potřebu! Asi tak nějak... :sun:
slamacek
:einstein: Tenhle nový pěst je něčím jiný na rozdíl od těch ne úplně běžných. O co jde? Rozjel jsem to nové kolečko s tou samou květinou. A postavil jí hydroponický květníček. Tu starou-co je vlevo-jsme sklidil, huleníčko, jak jinak Paráda. a postavil ji na pár dní jen tak na okno. A ona se uklidnila a spustila úplně nové kořeny. Takže asi po 14 dnech jde zpět pod světlo na 18/6 .
Je pravda, že to zastřihnutí není úplně povedené, ale zase ne úplně náhodné. Nějaký ten systém jsem okoukal od stromkařů :-) Takže druhé kolo na té samé kytce, uvidíme co to udělá...
Většinou tento pokus lidé vidí skepticky... :titanic:


:busted: Tady už je pouze vidět jak je udělaný ten naprosto nejjednodušší model hydroponického květníku, na kterém nemám ani vzduchování, ale doháním to častější výměnou ručně, zálivky. Ale mám vyzkoušeno, že opravdu tento způsob pěstování umožňuje prakticky neustálý růst :-). Snad to holka dá ... před chvilkou se tam pěkně uhnízdila a je to radost se na ni dívat. No a taky tak trošku uvažuju, jestli s lety se bude lepšit a zvyšovat i její účinnost, ačkoliv množství...Mám totiž v plánu ji - jestli to takhle půjde pěstovat, tak ji udělat alespoň na 800 let ! . . . Zdravim všechny houbaře :-))) Tak čau S.
Kdo ví, ale umřít ji nenechám... :flamer:
:afro:
slamacek
:frog: Zdravíčko - prdelinka je ještě rozespalá, stejně jako já, ale opravdu jí to dneska ráno slušelo. Asi bych jí měl nachvilku vzít do koupelny a osprchovat, občas tuhle kůru dostává. , včetně výživy na list a květ 1x za asi 10 dní. Jenom se budu muset porozhlédnout na příští rok po vhodnějším outdoru, protože nekvete a nekvete a už to nebudu dále rozmazávat. I tak je mám rád, protože oni na té fotce jsou totiž dvě :-) Ta menší hlídá tu větší...:-)





Cvíčko :
:einstein:
Jak vlastně vzniklo původní malé semínko? - Semeno, budoucí rostlinka, vzniká spojením samičí a samčí buňky - vajíčka s pylovým zrnkem. O semenu můžeme říci, že je to rostlina ve stavu v klidu. Nemůže se vyvíjet ani růst bez vody, bez tepla a bez živin a později bez slunečního světla. Tomuto říkáme růstoví a vývojoví činitelé (vegetační faktory) .
Životodárné (biogenní) prvky, které jsou stavebními kameny rostlinné hmoty, rozlišujeme zhruba takto - spalitelné látky ( tvořící podstatu ústrojné hmoty ) - C- uhlík, O- kyslík, H- vodík, N- dusík.
nespalitelné látky ( obsažené v popelu ) - P- fosfor, K- draslík, Ca- vápník, S- síra, Mg- hořčík, Fe- železo, Si- křemík, Cl- chlór.
Vedle těchto stavebních prvků rostlinné hmoty jsou v rostlinách další nepatrná množství dalších prvků, ale je jich tak málo, že zjišťování je obtížné. Proto je nazýváme stopové prvky.
Např. B- bór, Mn- mangan, Zn- zinek, Cu- měď, Mo- molybden a další...:confused:

Tak a teď už honem pryč od těhle :banned: nesmyslů a Ať nám to tu roste...


:banana: :banana: :jumper: :banana: :banana:
slamacek
:flower: Zdravim Growery i návštěvníky ! Citral skunk dneska měl noblesní údržbu. Tohle slovo se mi zrovna nelíbí, ale nevím jak jinak to nazvat. Každopádně jsme si to dneska ráno pěkně užili. Má být horko, a tak jsem si na holky trochu přivstal, navíc se už nemohli dočkat a už od tmy pěkně začaly vonět. Ta menší vlevo je Katka a je focená ještě než zjistila co se bude dít zachvíli... Ta větší je Michala a je focená už po celém následujícím rituálu očistce.




:bath: A tady už vidíme jak probíhá příprava. Everebody go do práce úplně vlevo jsem odnesl pěkně do koupelny a začal je seznamovat s tím co se bude dít... Uprostřed už jsem je nekompromisně začal ne rosit, ale dostaly pěkně hustý deštík vody kolem 22 stupňů. Není to poprvé, dělám tohle s kytkama pomalu jednou do měsíce a nemyslím si, že by to bylo na škodu. A jsme úplně u té v pravo - to už holky jen lapají po dechu...ale jsou spokojené po důkladném umytí. Jen slyším jak stéká voda po listech a zelená je opět zelenou!

V této fázi už přišlo na řadu několik dalších procedur. Tak nejdříve po tom nejhorším okapání jsem jim natupíroval list. Postřik s ochranou proti plísni a hnilobě a zároveň s dostatkem vitamínu a stimulátoru růstu. Tentokráte jsem postřik lehce zředil, protože je opravdu silně koncentrovaný, což jsem v minulosti už zjistil. Takže po ošetření listu následuje prokypření půdy v květináčích. Já to dělám obyčejnou vidličkou, protože trochu i protrhává ty kořeny...a toto rupe :). Když jsem obě dvě takto prokypřil do hloubky asi 3-5cm, tak dostaly zálivku do hlíny v podobě hnojiva na růst a květ. Zase sem jim trochu přidal, tak doufám, že mi je to nespálí. Digitální Ph metr a Ec metr je pro mě dnes již přepychem. Jedeme to na společnou domácnost. Musím vnímat je a ony mojí péči.

:goldcup: Na poslední fotce je veliké FINÁLE. Kamery jedou, světla svítí, holky vystrkují velké zelené...a už to mají za sebou. Zde jsem je nechal pouze okapat a pak již putují zpět na okno. To je ta černobílá fotka nahoře.
Nebyl jsem si úplně jistý tímto postupem, ale teď mi něco říká, že jsem jim hodně pomohl a doufám, že mi to budou vracet v podobě jak pěkných kytek, tak kvalitního a dobrého hulča. Co to tak různě přes ten rok prokuřuju, připadá mi, že je tahle odrůda Citral skunku veselá, není to těžký model, neutlumuje jako hašiš. Dá se pod vlivem docela dobře psát i tenhle thread. Takže přeji všem hodně štěstí a pěkné kytí a dobré hulení...

Příště sem dám opět jak mi jede to micro LED12w - kdepak to fachčí furt :smoker:
crazyben
pár měsíců pryč a slamáček pořád stejnej blázen a pořád stejný nadšení :winner: :D
anon383596
Moh by najít nejakou realnou katku s michalou a na sprchu by mu nevim co řekly ale kdyby je zacal pichat vidlickou do noh tak by mu dali tak přes hubu misto poděkování
slamacek
Taky Tě mám rád crazybene :rasta:

:flower:
slamacek
Zdravim pěstitele! Kdesi v análech tohohle mého threadu jsem se zmiňoval o zasazení do skleníku. Stalo se letos na jaře...Citral skunk to jistil. ( Teda pokud se mi nezamíchali semínka Ak47 nebo Jacka Herera. Asi ne. No a Citral skunk začal kvést, právě teď. Podle mě pozdě, ale takový je zřejmě podnebí a perioda, ačkoliv pomalu to vypadá na zimní mrazíky. Je to hotový VETŘELEC a možná jsou dokonce dvě. Doporučuji, změnit pozadí monitoru :-) nebo rovnou chvilku posedět s vínkem a pořádně si tu kytku prohlídnout. To je fakt predátor a vypadá to, že bude mít fakt dost hustý paldy (jak haldy). No, že sem tu kytku fotil a díval se na ní, to si téměř nepamatuji, vlastně vůbec. Mám defakto co stejný pocit jako kdokoliv se na to dívá se mnou...





:leaf:


Tohle je focený z venčí, abyste mohli vidět jak se to dere ven. Co mě se osobně týká, je to vlastně samorost, za celý rok jsem na to nešáhnul a viděli jsme se všehovšudy tak 2x-3x. A taky jeden detailek začínající paličky...Rozhodně těmhle květinám nijak nepřisvěcuji, ačkoliv jsem na tím již přemýšlel. Ale jinak, nenechte se zmýlit, protože tohle není jen rostlina, tohle je pouze její větev :-) Na hnojení byl použit zahradní výluh z kopřiv v sudu na dešťovou vodu. Smradlavá mňamka. Dobrý je, že z jedné strany si to pohlídali salátové okurky a z druhé víno. Odrůdu nevim.

Loni jsem tu kytku vytahoval z konstrukce skleníku a přivazoval ji k zemi, protože začala nadzvedávat strop...a chytat plíseň. A teď to vypadá, že zase zmrzne...do pytle s tim.



Spodní obrázek je mámina pohodička...Je to jakési HoKaiDo. Ale líbilo se mi to tak, že jsem to pro vás nafotil taky. Moje oči však zůstávali pouze na Citral skunku. Nevim, čím mne zrovna konopí natolik uchvátilo, že se mu věnuji?. Pro mne je to však rostlina číslo 1. mezi rostlinami. Nevim, rychle posílám, abyste to viděli, protože z toho mám obrovskou radost.

Groweři mějte se a se učit, se učit, se učit!

Slamáček
A kdybych tohle dneska neviděl na vlastní oči, tak bych tomu normálně neuvěřil, přísahám Bohu.
:guitarist



:angel: A jestli tohle někomu nestačilo, doporučuji ubalit brčko a zaposlouchat se.


Je to moje srdeční záležitost a je to podle mě dost dobrá muzika k hulení a relaxaci. A kliďánko se stejně jako já při tom dívejte na tu krásu. Při poslechu se asi 3x - 4x vymění obrázek a kdo si to vychutnává, tak nebude litovat zážitku. Těsně před koncem to začíná být hitparáda a nějaký východní stát, tam žadoní o legilizaci marihuany, protože jinde už jí mají a do toho se rozjede dost hukot, ale tím vlastně trošku mluvím o tom, co mne vlastně přivedlo k detailnějšímu poslechu a pochopení reegea muziky. Hodně mi pomáhalo tohle album :-) Tak čus.

SPUSť SE!!!


:winner: :winner: :winner:
slamacek
:grrr: Tak koukám, žádná dobrá (ani špatná) karma, žádný příspěvek, žádný email...mrtvo.:micro: To jste tu všichni teďka tak zhulení ? ? ? Na chatu nikdo...(ani já).



:sun: :sun: :sun:

:heart:
slamacek
Nazdar Groweři. Ležím na gauči, poslouchám muziku, je deset večer, všechno hotovo, alespoň pomyslně...a najednou se mi zachtělo udělat tenhle thread. Prostě neodolatelná chuť tohle tvořit :-) . . . Takže moje fotky z nočního života

Co říci a napsat o téhle kytce? Že mi ji dal kamarád, abych mu ji zachránil??? Nebo je to docela slušnej řízek do micra??? No, ani jedno...Tahle kytka už mi jednou dala celou sklizeň. Jenže mě ji bylo strašně líto celou ji pokosit. A protože mám rád bonsaje, a něco z vědomostí o české hydroponii jsem použil k tomu, abych to torzo zkusil nějak oživit a rozchodit. Prakticky téměř oholený stonek začal pomalinku pouštět pod světlem kořínky ( kupodivu neuschnul jak jsem čekal) , ale přeci jen záře světla nestačila. Tak jsem ji dal na okno a po nějakém čase se objevili první lístky, ty které vidíte. Počítám, že přežije-li mi zimu na okně, tak na jaře ji rozjedu! A protože to bude její druhý květ, nebude valný na množství, ale mohla by být lepší, kdo ví co se mi podaří tímhle postupem objevit :-D

Druhý obrázek - 1 vlevo/nahoře - jsou ty moje orig. pomalé skunky, z nichž jedna teprve začala kvést, nebo už konečně?! A ta druhá vůbec nic, jenže byla v jiný místnosti, tak jsem je dal k sobě s tím, aby prostě začala kvést taky. Doufám, že se tenhle nápad ujme a potáhne se za tou kvetoucí. Aby to nebylo naopak a ta co kvete nepřestala podle té Jalovice. A mě to ani moc nevadí, že se tak loudají. Zaprvé jim topim a zadruhé je stejnak plánuji pěstovat si je co nejdéle. Dnes jsem jim zrovna domlouval, aby se mnou vydrželi ještě jednu sezonu, i kdyby dali nějaké paličky a sklidil sem je. Pojal jsem totiž neuvěřitelnou touhu po tom, vytvořit tzv. věčný THREAD! 2 vpravo/nahoře + to je můj Led 12w microgrow - nevim, zda mám jeho stav svést na svou lenost, nebo na celkovou rekonstrukci, nebo na to, že tam prostě a jednoduše nemám teď co dát. Ať tak či onak, je to ostuda, ale nic není zadarmo a nic není hned...trpělivost!
3 dole - je pouze odkaz na moje druhé oblíbené pokračování 2017 Vintage Bossa Café, což je muzika při které právě teď dělám tenhle thread. Mě to přijde jako opravdu dobrá věc a proto se o ní chci podělit. Odkaz je TADY!!! Příjemný poslech...


:rasta: A co napsat na závěr? Ať přežijeme ve zdraví tyhle podzimní depky a pošmourné počasí a v zimě ať si dobře pokouříme :-) No a já jsem pro dnešek hotov...škoda. ( Mimochodem, proslýchá se něco o legalizaci marihuany )

:bong:
slamacek
Nazdar groweři, ne opravdu jsem nechtěl říci Na zdraví, ale něco mě napadlo, on to totiž není úplně špatný nápad.
Tak zaprvé slovo grower, groweři už zlidovělo. V Čechách určitě.
Za druhé - připravil jsem si výňatek z knihy Hydroponie, pěstování rostlin v živných roztocích a to rovnou z roku 1965 . Ne třebas všichni pěstují klasickou hydroponií, ale já většinou ANO, mluvím za sebe. No, a co nám o Vodě a živném roztoku píše kniha předchůdců?

Prvním živným roztokem po vysazení rostlin je čistá voda. Rostlinky také přijímají čistou vodu, když si vytvářejí nové vlasové kořínky. Bývá to obvykle po 2 až 3 týdnech. Často se stává, že se voda krátce po přesazení rostlinek začne kazit. Způsobují to buď zbytky půdy co se uchytila na kořenech a časem se vyloužili do vody, nebo polámané kořínky, které se rozkládají ve vodě. Poškozené kořínky ostříháme nůžkami až na zdravou část a vodu vyměníme. Čistou vodu bez živin obvykle necháváme 1 až 3 týdny. Po této době připravíme rostlinám živný roztok z poloviny tablety Hydroponixu na 1L vody. V takovém roztoku pěstujeme rostliny po celé jaro a léto. Na podzim a zimu, snížíme dávky živin na polovinu. Živné roztoky K jejich přípravě není vhodná každá voda. Nejúčinnější je voda dešťová. V městech se však nedá opatřit tak snadno, proto jsme zde odkázáni na vodu chlórovanou vodu z vodovodu. Aby se v ní mohly rostliny zdárně vyvíjet, musíme ji zbavit přebytečného chlóru a vápenatých solí. Činíme tak převařením. Po vychladnutí ji slijeme a takto ji už můžeme použít k přípravě živného roztoku. Živná sůl se nerozpouští snadno v tvrdé vodě a proto ji změkčujeme převařením a proto je vhodná měkká voda dešťová a nejlepší je voda destilovaná. Rozdíly v koncentracích je potřeba vyrovnat přidáním čisté vody. Není proto správné doplňovat úbytek objemu novým živným roztokem. Nevyplácí se ani nutit rostliny k rychlejšímu růstu vyššími dávkami živných solí. Způsobili bychom tím poruchy ve výživě rostliny a ty se projeví na jejich vzhledu. Živný roztok vyměňujeme pravidelně po 3-4 týdnech. Při výměně roztoku je nutno také umýt nádobu a zbavit ji usazenin na stěnách. Protože však roztok obsahuje ještě spoustu výživných látek, zaléváme jimi rostliny pěstované v půdě. Názornou představu o postupu prací při pěstování rostlin metodou Hydropo...vidíme na obr.

Teda dneska jsem si vymyslel, ale už mě nebavilo pořád dokola jen fotky kytek a hodnoty okolo. Prostě tohle je vzpomínka na ty, kteří sice nebyli takovými jako byl p. J. Herer a další...ale určitě už se v dnešní době něco převzalo. Tak přeji hezké vzpomínání...S.
odo
CAf!
No, knihu poznám. Dostala sa ku mne pred 25 rokmi, ale mal som ju iba požičanú. Je to z úplných začiatkov. Rád by som si ju prečítal zas, alebo by som ju docela rád vlastnil ..... pamatám si prvé tabletky Hydroponix. Predávali ich v liekovke v drogériach. Bol to Český vynález a musím podotknúť, že to fungovalo dosť dobre pri domácich okrasných rastlinách na ktoré sa to najčastejšie aplikovalo. Docela by ma zaujímal osud tohoto vynálezu. Pokiaľ si dobre pamatám, bolo to na organickom základe. Dodnes pár tabletiek niekde mám.
V období, keď tú knihu písali bola situácia s kvalitou a úpravou vodovodnej vody celkom iná. Bola "kvalitnejšia" na pestovanie - pamatám ako sa v nej perfektne pestovali akvaristické rastliny....autor dobre vedel, že čo hovorí. S dažďovkou to fakt funguje... Samozrejme dnes sme už ďalej a teraz prístupnými prostriedkami aj neznalec dokáže skoro až zázraky - pokiaľ si prečíta návod a ide podľa neho.
slamacek
Fakt si nedělám legraci... Určitě se tady najdou nadšenci, kteří mají obrázek ganja trávy asi na všem od oblečení až po čepici. Ale otázečka, trochu mimo pěst, ale k tématu..a kdo chce, pošle mi do vzkazů Název filmu z kterého je fotečka. a jestli někdo zná i jména těch kluků...? Dobře uznávám, je to pokus, ale mě se to sem docela hodí...


Co to je? No přece obří joint.
To ty?
Ne, kdybych to věděl už bych to vyhulil...
Nemáš pocit, že tu něco hoří?
slamacek
No, já jenom na skok...jak se daří? Mám fakt něco pěknýho, ale zatim to sem ještě nedám. Napovim-změnil jsem microgroow v kuchyňské lince za box v obývací stěně :-) a LED 12W pořád jede :-) Tak přeju všem hodně štěstí a pro ty co maj rádi nějakou tu muziku jako já tak tady odkázek Písnička


Jasně, šlo o film Zahulíme uvidíme 3 , Harold a Kuman :girl:
odo
...no, tak to som zvedavý, že čo predvedieš.
....sila, tá pesnička, že sa s tým stretnem takto, tu 1.x :-)
slamacek
Zdravíčko kolegyně a kolegové :-) Tak, omlouvám se, trošku mám radost tak mi to breptá...Takže jsem psal o tom, že jsem přestěhoval z kuchyňské linky LED 12w do obývací stěny. Bylo to nezbytné a rozhodně to prospělo celé věci. Holka teď (myslím, že je to Citral skunk od Bulldogs seeds) mi dělá společnost doma celý den. Asi je to trochu drsné, ale dneska už neřeším tyhle větráčky, odtahy, smrad...Je to moje holka, je jenom jedna, malinká a je téměř celý den otevřená a ať si voní...Mám to tak trochu místo akvária, prostě koníček! Když už je opravdu noc ( vypínám přesně o půlnoci ) tak ji prostě přivřu a myslím, že i disajn je docela pěkný, že? Jen chci říct, že je to takový osvobozující . . .mít ji takto. Návštěvy jen kulí voči hihi. Prostě PARÁDA :-)







Tady je vidět, že se mi daří tu kytku rozchodit, ačkoliv už má jednu sklizeň za sebou. Jestli ale ponese i podruhý to nevím, ale celý ten střih zvládla a zvykla si. Dokonce pustila fest kořeny, což je možná tím, že jsem začal opravdu používat tu dešťovou vodu. S tím je ale konec do Jara, páč domácí mi ji na zahradě kvůli mrazu vylila ze sudů :-)))) Ale já už na ní nechvátám a proto beru s rezervou všechny komentáře, protože už mám svou ucelenou představu o tom, jak bude tahle kytka jednou vypadat a uvědomuji si, že to nebude hned...Je to jiný styl a pořád je se co učit :-) Nějak jsem tu pochopil, že někteří členové tady nemají ty svoje karmičky úplně grátis a jsou za nimi schované hodiny a hodiny s kytkama. A taky, že každý má ty svoje kytky rád :-) Ostříhal jsem ji dneska ráno zase dohola a budu v tom pokračovat dokud si nevytvoří alespoň pěknou korunu!

HAHA, ať nám to tu roste . . . :flower:
slamacek
:bath: Čas od času se to tak stane...objevují se pavučinky, zaprášené světlo, jejda zálivka je tam jak dlouho? Už jsem to taky chtěl udělat nějakou tu dobu. Dneska byla na to nálada i čas...Takže kytku jsem vyndal a propláchl čistou vodou misku a nalil zcela novou zálivku s hnojivem. Potom jsem celou skřínku vytřel vlhkým hadrem a očistil lampu a všechno na co jsem dosáhl...vyměnil podložku a všechno zase seskládal zpět (což je fotografie nahoře vpravo.)

:einstein: Kořenům se daří, stonku taky, listy a větvičky dorůstají do požadované výše a rovnoměrně o což mi šlo. Asi to vypadá, že příště se trošku podívám blíže na květinu.



s pozdravem všem Slamacek
odo
Je to parádna zábava, čo prevádzkuješ. Skús zmeniť nastavenie fotenia pod tou lampou, lebo takto toho moc nevidno. Nerozmýšlal si nad tým, že tie odrezky naklonuješ?
slamacek
Přemýšlel jsem o tom, ale já s těmi řízky nemám moc zkušenosti dobré...neumím to a raději mám semena.
Naposledy jsem kytce stahoval a rovnal větve a brzy už ji asi přepnu na 12/12, protože nerad bych měl kytku v šatníku a ještě navíc už nic většího na ni nemám :-) Přitom je to takový prcek. /možná je to i dobře, že není na té fotce moc co vidět :-) /
K tomu focení, já fotim ještě starym zálesáckym mobilem :-))) takže ještě je tu možnost měnit žárovku, jenže pořád manipulovat s tou LEDKOU se mi nechce, jednou mi upadne a bude to špatný...

Já si totiž vzpomněl na jeden klasický vtip,..a sem se to hodí :-) Zkusim ho dát dohromady...

Sedí medvěd na břehu řeky a kouří jointa. Jde okolo vydra a povídá: Ty mědvěde dej mi taky potáhnout. Medvěd ji jointa podá a povídá, natáhni, přeplav řeku a vyfoukni.
Vydra natáhne, přeplave řeku, vyfoukne a vidí to zajíc. Povídá vydře: Vydro, koukám že máš hulení, dej mi taky. Vydra říká: Nemám,. ale na druhé straně kouří medvěd tak si k němu přeplav. Zajíc skočí do řeky a vyleze u medvěda...
Ten vytřeští oči na zajce a povídá: Ty vole vydro, ty už to nehul!

No nic, tohleto je docela klasika:-)
odo
:frog: :frog: :frog:
100 bodov!
Mamboo
To je mazec.
Mamboo
Takhle tejrat kytky :-)
Mamboo
Ne delam si srandu, ale divim se ze to pod 12 w takhle vubec roste...
crazyben
Tak co, skoro měsíc pryč a žádnej up... jak pokračuješ?

že Ty chystáš nějaký překvápko ala vánoční bonsai či něco takovýho? :)

Doufám že to nehodláš zabalit, u tohodle vlákna sem se vždycky parádně odragoval ;) Keep it grow!
slamacek
Zdravíčko...Groweři a groweřátka :) Všechno nejlepší do roku 2018 . Byl jsem teď na dvorku pro H2O - dešťovku a všude bylo jen zmrzlé skupenství, tedy led, takže tentokráte dostane chlórovku. Na pěstování jsem se samozřejmě nevyprdl, to jede na 100%, ale na moderování jsem nějak neměl chuť. Takže omluva a kouknem co je nového...
Já jsem kdysi upozorňoval, že je to pouze pro otrlé a silné povahy, takže k fotkám...
Ve skřínce pod LED 12W rostla do dnešního rána pohodovka Critical skunk, ale dnešní ranní náladě neunikla. Roztáhl jsem ji větve, prosvětlil, obral staré lístky, a něco si usuším na večer :) Vlastně to celé začalo včera, když jsem na zemi našel takovou šikovnou gumičku, kterou už jsem sháněl dlouho, abych za ní upevnil stahovací provázky. Byla to piplačka a vypadá to děsivě. To uznávám. Ale ona mi časem zase obroste a bude mít pěkné větve. Soused takhle prořezává jabloně, tak jsem to okoukal :) Přestal jsem ji řešit, kdy pokvete atd... protože ji už mám vlastně druhý rok a jednu sklizeň už mi dala, byl to takový hokus-pokus o druhou šanci hihi. (Říkají, že prý podruhé už nevykvete...uvidím, přesvědčím se sám) Kořeny má čistě bílé, stonek silný, teď pracujeme na větvích...no, potěžbámbu-chybí už jen ty půlmetrové palice jako ruka:-) Všichni se mi smějí, prý :" Ty už dva roky pěstuješ, děláš odborníka a pořád kouříš jen listy. Jo, mají pravdu, jak palička vypadá ani nevím :-(. Jenže ono už o to tolik nejde, kromě toho šoku, který holka dneska ráno dostala ji čeká další a to ten, že do budoucna (zřejmě brzy) půjde ven. Tedy na okno a její místečko v teplé skřínce dostane můj první autoflower v životě. V návodu píší 73 dní do sklizně a snese až 20-23 hodin světla. Takže počítám, že dalších 10 let, budu mít co dělat :)
To je to semínko na fotce č.2 a jak jsem k němu přišel? Jdu si koupit papírky do trafiky a vidím kalendář 2018 s ganja stylingem...měsíc jsem tomu nevěřil. Ke každému semínko a když jsem se rozhodl si ho pořídit, tak mi slečna ukázala takový výběr semen, že by se nemuseli stydět v Holandské seedsbance :) Holt, doba se mění a co se dá zpeněžit, to se prodává...Takže chci teď zkusit ten autoflowering.
:driver: Náhodou jsem si vybral ještě znovu Critical...je to výborný a veselý kouření, akorát po požití se připravte do měkkého, protože nástup připomíná zaražení do sedačky při startu Porsche z místa! Pokud mi někdo nevěří, ať si ho pořídí :-)
Tak až zase bude náladička (nechci tu moc otravovat), tak přihodím nějaký lísteček...rozhodně se pochlubím až pojede ten nový model a bude mít alespoň 2 - 3 patříčka :)

Mějte se krásně, mějte se rádi a mě docela LED 12w úplně stačí... někdo má doma akvárko, někdo má doma křečka...já mám doma skříň-ku a oškubanou kytku haha.

:starwars:
odo
Pekne si sa s tým vyhral!
S AF ale nebudeš môcť robiť takéto kúsky, lebo AF sa zasekne a nedočkáš sa výsledku.
slamacek
Je mi to jasné Odo...ale zní to tak jednoduše až pohádkově, že to chci alespoň jednou zkusit!
slamacek
:p: Zdravím přátelé . . . Tak tu mám ten slibovaný AF z kalendáře - BCN CRITICAL XXL Auto . Aby bylo vidět, že také dělám to o čem píši. Naklíčit jsem ho dal svým klasickým způsobem do vlhkého ubrousku a po dvou dnech už mělo semínko malinký klíček. Přiznávám, že trošku obavy byli, o kvalitě klíčení, ale semínko je 100%. Včera večer už se udělala v květníčku malinká hromádka a tak jsem tušil, že do rána vyleze rostlinka už na povrch. Také hned po probuzení jsem běžel se podívat a skutečně - můj první AF se rozjíždí...Podle návodu a popisu v kalendáři jsem nastavil spínací hodiny na režim 21 hodin světla. (Udávají 20-24 hodin, zvolil jsem zlatou střední cestu). Doba sklizně je udána za 75 dní. Tak jsem zvědav :-) Takže prdelka mi zatím udělala fakt radost!







Zde jsem udělal fotografii z fotografie, jak budoucí kvalitka vypadá zřejmě v těch nejlepších podmínkách. Něco podobného očekávám XDDD. . .protože už nějakou dobu jsem zde neukázal to maličkaté DĚLO LED 12W pod kterým rostlina roste, tak jsem odklopil víko a pokusil se ho zachytit, ale světlo už jsem nevypínal, takže něco snad rozpoznají Ti, které to zajímá. Dotazů do schránky o světle dostávám poměrně často. Takže shrnuli-to, je to záliba, pohodovka v domácnosti. Je to radost, energie spotřebovaná je minimální, ale také neslibuje vážená 2 kilíčka, ale zase - roste to! Pokud je někdo úplný začátečník jako jsem byl já, asi není nic lepšího, než si tohle zkusit a pak se teprve rozhodnout, zda budu pokračovat a předejdu tak jistým zklamáním, která mohou nastat, když to napálím prostě rovnou pod 400-600 W :-) Rozumíme si?



:einstein:Tady ještě malinký úryvek o BCN CRITICAL XXL Auto - AF vychází z legendárních genetik, spolehlivých a konzistenčních producentů konopného léčiva. Jedná se o prověřený a spolehlivý "auťák", na který se dá spolehnout. Palice jsou větší než obvykle, jsou lepkavě ojíněné a voní velmi aromaticky s náznakem citrusu. Pěstuje se snadno a bez komplikací, úroda vypadá hezky a dým nemá konkurenci.

:whisperer Ta květina v minulém příspěvku už můj radikální řez rozdýchala a větvičky začínají obrůstat a dnes jsem ji "vyhodil na okno" aby dostal prostor ten AF. S potěšením jsem zjistil, že začala zrovna nakvétat, takže mýty o tom, že rostlina vykvete jen jednou byli omyl...ne, důkaz mám a vykvete prostě znovu :-) Akorát tahle zase asi zhasne a bude mít růst až do podzimu, protože na okně je úplně jiné světlo, perioda, je tam chladno, což mi připomíná, že budu muset jít zatopit...Mějte se krásně lidi a ozvu se tak za 14 dní, až bude co přidat!

:rasta: :bath:
slamacek
:heart: Tak se podíváme, jak nám to pod LED 12w povyrostlo. Minulý týden holka sotva vykoukla na zem a docela se má čile k světu. Svítím na ni téměř neustále, něco mezi 20 - 24 hodinami. Zalévám ji vodou horem, podle toho jak vyzkouším prstem vlhkost zeminy. Zemina vypadá fajn, je to sebíraný krtinec, to je tak nádherná zem :-) AF ku se asi daří, na omak je stonek pevný a pružný, neláme se, nebo nepadá...zatím tedy DOBRÉ!


:winner:


Tady jsem si připravil něco napsat o možnosti přizpůsobit starost o rostliny lunárnímu cyklu a tak si zjednodušit a zefektivnit práci a rostlinám více prospět. Je na každém zda tomu bude věřit nebo ne, ale fáze měsíce bezesporu vliv na rostlinu mají, ačkoliv nám tady všem většinou rostou květiny pod umělým světlem. Tedy prosím...

FÁZE MĚSÍCE

- Novoluní - V období 3 dnů kolem novu příroda odpočívá, nemělo by se tedy nic přesazovat ani sázet. Tyto dny jsou naopak vhodné k čištění a proplachování. Stejně tak půst držený před novem bude mít blahodárný vliv na vaše tělo.

- Dorůstající - Se zvyšující se silou měsíčního svitu roste i síla rostlin, jejich odolnost proti parazitům a chorobám. Úroda sklizená v tomto období bude při konzumaci dodávat více energie, plodiny si déle udrží svoji váhu. V tomto období se doporučuje sázet a vysévat rostliny plodící nad zemí.

- Úplněk - Při úplňku mají největší sílu léčivé rostliny, zvlášť pokud jsou sbírané pro kořen. Ten by neměl přijít do kontaktu se sluncem, proto je sběr při úplňku ideální. Je to také doba nejvhodnější pro výrobu mastí, krémů a jiných léčiv. Byliny sklizené ve dnech okolo úplňku budou mít silnější chuť a vůni.

- Couvající - S úbytkem měsíčního svitu se i energie rostlin stahuje dolů k zemi. Rostliny dobře přijímají hnojiva. Podle nich, který den zvolíte, můžete podpořit jejich účinek (např. hnojení ma květ-květové dny). Lépe se vstřebávají i insekticidy a fungicidy

Nevím zda tohle bude někdo využívat, ale mě to rozhodně přišlo zajímavé. Použil jsem k tomu výběr z kalendáře o kterém jsem tu již psal a tam jsou všechny tyto dny označené, myslím, že Jaro už by mohlo pomalu začít ťukat :-) Letos budu doufám lépe připravený než loni.

:D Pokud vše dobře dopadne, rád bych se příště zmínil něco málo o kořenech a kořenovém systému...až Af zase o kousek povyroste.

:rasta:
slamacek
Úprava kořenů a ošetření je podle mě jedno z těch nejdůležitějších věcí na které by měl každý pěstitel dbát...někde jsem se dočetl, že základem všeho je nedolévat zálivku do té předchozí, jistě-sice neušetříte, ale nedochází k přesolení roztoku, nějakým výkyvům Ph nebo dokonce k chorobám. Já tedy vždy, ale výhodou jsou moje malé kytky pro manipulaci, vždy všechen roztok vyleju, připravím si novou zálivku a vnitřek hydroponické nádoby vymeju a vyčistím od plaku a nečistot. Je pravda, že od doby kdy jsem začal tohle praktikovat a není to zase tak dávno, se stav všech mých kořenů u kytek velmi zlepšil a dokonce jsem mile překvapen tím jak se rostlina rozjede. Člověk se učí celý život a je toho mnoho, co se budu muset asi naučit. Jen mě mrzí, že dříve to byla taková pohoda a rostlo to taky a bez námahy. Teď do toho šťourám už zase, čemuž jsem se bránil...no snad to dobře půjde.

Dále jsem si připravil něco o kořenech obecně . . .
[/I] Ale ještě ten naprostý základ!!! - Nejmenším stavebním kamenem všech živých organismů, tedy i rostlin, je buňka Více buněk stejného tvaru a funkce tvoří pletivo, více různých pletiv vytváří orgán. Hlavními orgány stonkatých rostlin jsou kořen, stonek a list, přičemž každá z těchto částí plní zcela určitou fyziologickou funkci. Další a to je především k rozmnožování jsou květ, plod a semeno.

Kořenový aparát : Kořeny rostliny tvoří dvě životně důležité funkce: ukotvení v půdě a výživu. Přijímají z půdy vodu s rozpuštěnými minerálními solemi a zajišťují tím konstantní zabezpečení nezbytné vlhkosti pro růst a přežití rostliny. Stavba kořenů - Špička kořene je hladká a nemá žádné kořenové vlásky, v ní se nachází vlastní zóna růstu. Je obklopena zvnějšku ochrannou, slizovitou membránou, zvanou kořenová špička, která má usnadnit vnikání kořenů do drsné zóny půdy nebo dokonce do horniny bez poškození.
Dále ležící úsek kořene je porostlý tenkými vlásky, které můžeme dobře vidět zvětšovacím sklem. Tyto mají za úkol přijímat z půdy vodu a živiny, aby držely rostlinu naživu. Tyto jednobuněčné, krátkověké útvary nazýváme kořenovým vlášením.
Kromě přijímání látek z půdy mají kořeny většinou také za úkol pečovat o pevné zakotvení v půdě. Tvar, velikost a stavba kořen. aparátu souvisí úzce s touto funkcí a vyplývá značně z podmínek stanoviště na němž rostlina roste. Kořeny jsou u rostlin téhož druhu podle stanoviště různě dlouhé a v různé míře rozvětvené, podle toho, jak je půda hluboká, kde leží vrstva půdní vody a jak velká je zásoba vody. Většinou jsou kořeny mnohem delší, než si můžeme představit. Podzemní aparát rostliny je často mnohem rozložitější a větší než nadzemní část.

A prostě občas je dobré zainvestovat i do těchto znalostí...
odo
CAf!
To máš niečo ako Deep Water system? Myslím, že by bolo vhodné tú nádobu niečim obaliť, lebo aj keď je zelená, podľa můjho názoru to koreňom moc nesvedčí ak sa na ne dostáva svetlo.
slamacek
Ahoj kytičkáři :-) Odo prostě sem nic lepšího doma nenašel do čeho bych ty kytky zasadil, nepokoušel jsem se o nějaký systém:-) Ale máš dobrý postřeh. Jsem si toho vědom, že na kořeny to prosvítá, ale asi ne tolik...docela jsou bílý i když takový vláskovitý...


:frog: A teď proč jsem se rozhodl pro tenhle příspěvek. Dneska byl od rána docela hektický den. Krom kytek se věnuji ještě pěstování léčivé houby Kombuchy a to by jste nevěřili co je s tím práce. A tak když už jsem byl s prací hotov a padl do divanu s hrnkem kávy, poslouchal jsem muziku a koukám na ty kytky a najednou se mi začalo zdát jako bych přesně věděl co mám dělat. A o to jde...čím déle pěstujete a staráte se o kytky, vytváříte si k nim vztah. A pak jednoho dne, jako dnes u mě, se stane, jako by k Vám ta kytka promluvila a Vy jste přesně věděli, co je pro ni nejlepší, jak bude dále její život pokračovat, přestože ještě nedávno jsem o tomhle neměl ani páru :-)

Opravdu zajímavá zkušenost a jsem za ni rád...

Na 1. máje půda úrodná je.............Slamáček:pimp:
slamacek
Zdravim... Už nějakou dobu jsem nedodal žádnou fotografii Micra s LED 12W pod kterým teď je jedna kytička a to už je pomalu spíš matka, 1-2 sklizně už dala a takhle vypadá po tolika dětech :) Teď na ni svítím 18/6 a roste, teda jednou za 14 dní potřebuje zastřihnout jako živý plot, bohužel teď jsem na to zrovna neměl moc času, tak trochu zpustla...Těch provázků je tam jak na pavoučí síti, já to používám tak, abych mohl každou větev podle potřeby přitáhnout nebo povolit. Zrovna zvažuji jestli už je připravená abych ji zase přepnul na 12/12 a poslal ji do květu, ale nějak se mi do toho nechce, protože ještě není u mě doma všechno úplně stabilní a nerad bych zase po měsíci svícení ji stěhoval někam do koupelny na okno a pak zase do kuchyně, a pak zase pod lampičku...a neměl bych klid ani já ani ta kytka. Nevím, ještě jsem neslyšel, že by někdo takhle pěstoval jednu kytku několik sezon, krom matek!!! , ale mě to baví...starší kytka - dobře mete :) Ještě vpravo nahoře je jedna Okenice , letošní, nepovedený autofloring indoor, téhle se tam nedařilo, ale na okně to dává...tak uvidím co sní.

Kořeny jsem pořád ještě nezastínil, ale ono zase....čim míň pozornosti a nadměrné péče, tím lepší kytka.

Tak čauky a Dobrý výběr semen a odrůd do 2018 přeje

Slamacek:pimp:
slamacek
Vážení přátelé, velice mě těší, že se opět můžeme setkávat v novém roce 2018 a jaro je v rozpuku. Než-li začnu, chci říci, že na konci se chystám napsat něco opravdu vážného. Ale nejdříve k tomu, co je nového...

Obr.1 Semínka z kalendáře Cannabis na rok 2018 měla 100% klíčivost. Udělal jsem z toho takový malý obrázkový návod, či příběh, jak jsem postupoval, třebas se zde nacházejí nějací mladí pěstitelé, nebo jako já, co to mají jako koníček "amatéři" a něco z toho okoukají nebo jim ulehčí cestu...a že to píši jako bych poučoval, nezlobte se na mě, jsem prostě takový. Ale i já se hodně učím :-) Vím o tom, že zde na groweru jsou opravdu pěkné a výstavní kytky-Klobouk dolů :-) . Já dávám naklíčit klasicky semínka do toaletního papíru, teda ne do toho impregnovaného voňavého, ale osvědčil se mi nejlépe. Namočit, přiklopit a do 3 dnů už lezou klíčky... Je to bez problémů. Mezitím připravím semenáčky a hlínu, tu jsem letos vzal krtkům z hromádek :-). A šup s tím na okno, nebo pod lampičku...



Obr.2 Tak nějak to nyní vypadá s mojí LED 12w . Ono asi tak, pořád jsem otálel s přepnutím na kvetení, tedy 12/12 a pak najednou přišlo Jaro a do toho starosti o kytičky a mě najednou došlo jak dobrou mám vlastně rostlou přes tu zimu pod světlem matku. Takže jsem nedávno z výhonků zkusil udělat řízky...všem kdo používají kořenové stimulátory apod. - je to super věc, ale bohužel v místě kde bydlím jsem nic podobného nesehnal, takže to jedu natvrdo. Jedna řízkovna je rovnou do hlíny a druhá je jako hydro, pouze do H20. Zatím nevadnou, takže doufám, že se mi je podaří rozehnat a zakořenit...A dole jsem si už připravil dvě nádoby na letošní pěst. Jestli z toho něco bude, to nevím, ale doufám, že jo :-)








:smoker: Obr.3 Tuhle kytku jsem sázel někdy v lednu, je v hydroponickém květináči, nad 4 patrem jsem ji začal štípat, abych ji jako loni neměl až někde u stropu okna a postavil jsem ji na jediné místo v bytě, kam mi svítí slunce :-) A docela se na ni těším, je to autoflower, takže by to mělo být úplně bez starostí...Jinak to vlevo dole je kousek listu z Tabáku a hned zatím je pálivá paprika do guláše, takže fajn Ďáblova zahrádka :-D



A teď nakonec ta vážná věc - Víte, nejsem zase úplně mladý člověk, ani dědek, prostě střední věk a zajímám se o konopí celý svůj život. Ovšem musím dodat, že opravdu věnovat jsem se mu začal až celkem nedávno a díky informacím jak z Groweru, tak od lidí, kteří mají stejný zájem a taky díky Internetu jsem se začal dovídat věci, které jsem jenom tušil. Zpětně mohu říci, že jsem vlastně vůbec nic nevěděl :-) - Loni na podzim a asi jsem se o tom už zmiňoval v tomto foru, krátce, u mých dveří někdo zaklepal. Stála tam paní už letitá, asi 70 let a zeptala se mě jestli může jít dovnitř. Vyndala pytlík a v něm něco málo konopných listů, ne zrovna dobré kvality...Tak jsme si začali povídat. Od paní jsem se dověděl, že je nemocná a to velmi těžce a že podstoupila chemoterapii...Vypadali jí všechny vlasy, byla chudák holohlavá a docela naříkala. Stěžovala si na veliké bolesti z následků léčby a nechutenství, zvracení, ale hlavně ty bolesti. Byla už naprosto zničená z prášků, které dostávala na utišení a mě poprvé došlo proč vlastně přišla... Za dobu co se věnuji konopí, celkově, jsem se dovídal, že marihuana může v jistém smyslu pomoci a ulevit právě lidem s těmito problémy, ale doposud jsem neměl osobní zkušenosti. Neznal jsem z blízka ani tu nemoc, ani ty následky, ani osobně, že by někdo hledal v marihuaně pomoc. Ale v očích té paní byla skutečná prosba...Ptala se mi na to, ona totiž zahlédla právě v mém okně tuto rostlinu a také jí něco řekli sousedi. Ptala se jak se tato rostlina užívá, že sama ji kouřit nemůže, jak ji tedy do sebe dostat - zda čajem nebo v jídle, aby nepřehnala množství a jakou by si měla pořídit kvalitu, zda to co má je dobré a zda ji to pomůže, protože už prý vyzkoušela úplně všechno a neměla tušení jestli to zvládne. Nechci tady tuto rostlinu stavět na zázrak, ale vysvětlil jsem ji, protože byla z města, že ji tato léčba nevyjde úplně levně, protože bude potřebovat opravdu už něco kvalitnějšího a také, že ti co ji prodávají si mohou účtovat i poměrně vysoké částky. Ale jí už to bylo jedno...Nakonec usoudila, že pokud jsem o tom přesvědčen, že ji to už neublíží a já ji tedy poradil, že bych na jejím místě nazaváhal, měla totiž strach ze zakázané rostliny !!! Už to zkrátím...řekla, že proto přišla a že je rozhodnuta ji vyzkoušet. Minulý víkend jsem ji po půl roce potkal. Neptal jsem se zda marihuanu užívala, nemluvili jsme spolu-zatím, ale byla živá, měla už plnou hlavu dlouhých prošedivělých vlasů a skoro jsem ji nepoznával :-) Měla se čile k světu a protože sama ráda zahrádkaří, tak běhala od kytky ke stromku atd... :-) Chci tím říci, že jsem pořád ještě docela mladý člověk, který se spoustě věcí směje a neuvědomuje si, že někdy to může být třebas i opravdu vážné. Ale této paní děkuji, protože mi otevřela oči...a docela se těším na to, co do budoucna přinese do mého života to, že jsem se ocitl právě zde a že se této rostlině "trošku" věnuji, protože to začíná být opravdu zajímavé a vzrušující:-)

S pozdravem Slamacek

:love:
slamacek
Přeji krásný slunečný den, alespoň tady u nás je a přestože je takové pěkné počasí, probudil se ve mě KUTIL. Ona totiž ta moje holka, ačkoliv ji pravidelně stříhám, opravdu to už jinak nejde, tak pořád roste...Tak zaprvé je to přirozené, zadruhé jsem doposud svítil v režimu 18/6 . Asi před týdnem jsem kytku cannabisu přepl na kvetení, tedy na 12/12 a protože jsem se v tom trochu více "porochal" zjistil jsem z hrůzou, že i ta Ledka 12W dokáže pěkně pálit vršky. Líbí se mi na ní, jak postupně zabírá více místa. Nejdříve se vešla do kuchyňské linky, potom do větší skřínky, pak jsem ji přestěhoval k sobě do obýváku a teď už ji prostě nestačí ani ten prostor co jsem ji udělal a musel jsem dnes vyndat košile, zrušit celou polici a dát Led 12W zase o něco výše. Mě už to občas rozum nebere. Nafotil jsem jak jsem postupoval, o problému kam teď s košilema pomlčím a samozřejmě používám pouze dostupné prostředky, které mám doma. Trochu mne inspirovali chovatelé drobného zvířectva, tak jsem udělal odklápěcí přístup ke světlu a zároveň světlo není tak silné, aby mne oslňovalo doma, takže si tu v pohodě žijeme a zaprvé mi kytka dělá příjemnou společnost a zadruhé světlo je také uklidňující i pro mě. A když prostě chci jít spát, tak ji prostě zakreju celou :-) Jsem sám zvědav zda se mi podaří ji přimět ke kvetení, kamarád mi říkal, že už je pouze matka a podruhé mi už nevykvete...Tak se těším!

:angel: Tady jsem zachytil jak celá domácí pěstírna vypadá v celkovém interiéru. A já jsem na ni docela pyšný :-) Kdysi jsem viděl zajímavé propagační video, samozřejmě z ciziny, kde firma vyráběla na zakázku automatické skříně na pěstování marihuany pro kuřáky, které byli naprosto super funkční a jejich interiér naprosto splýval s prostředím. Laminované stěny, příjemný zevnějšek. Tak vám ji postavili například v kanceláři, v práci, doma . . . a pro jistotu byla osazena i zámečkem :) Něco úžasného a kdyby to jen bylo trochu možné, klidně bych se do tohoto podnikání pustil...(jsem totiž původem truhlář). Ale o to tu tolik nejde, jen chci ukázat, že lze spojit i příjemné s ještě příjemnějším :-)






Poslední fotka-doufám, že se nepletu:jerk: , ale u mě to tak vždy bylo a je-největší radost každého pěstitele. Taková malá momentka ...

:leaf: Přeji všem ať se jim také daří a minule jsem zmiňoval, že dělám řízky, tak už pustili kořínky a chystám se je přesazovat do hlíny asi tak za dva dny. Je to můj takový první pokus, ale jsem z toho nadšený...dokonce až tak, že jsem sám zapomněl, co to je vlastně za model. Takže příště už budou "doufááám" rostlinky buď v sadbováčcích nebo v květináčích. Přeji hezký den...Slamacek:pimp:


:einstein: :smash:
slamacek
Zdravíčko... Tenhle obrázek už jsem sem jednou kdysi dával. Bohužel, nedalo mi to znova, protože pěstování v hydroponických nádobách má nespočet výhod a všiml jsem si, že zase až tolik pěstitelů tohoto systému nevyužívá. Podařilo se mi zachytit kompletní náčrt včetně čitelného popisu, tak se chci podělit, protože já sám v tomto systému pěstuji většinu svých rostlin. Pěstování v tímto způsobem je jednoduché a přitom velmi zajímavé. Lze takto sledovat nejen růst a vývoj nadzemní části rostliny, ale i tvarování kořenů. Postačí nadzvednout vnitřní nádobu. Navíc má osobní zkušenost, díky zásobě vody a živin můžeme např, odjet aniž by nám rostlina uschnula :-)




Obr. 2 Vzal jsem 3 rostliny, které pěstuji tímto způsobem a zachytil jsem jak horní část, tak kořenový systém rostlin, jako důkaz toho, že je opravdu možné takto pěstovat. Na co je třeba pamatovat je hladinka, která by měla tvořit malou mezeru, aby alespoň část kořenů byla pouze na vzduchu a zbytek ponořený v roztoku. Tablety na živný roztok bývají volně v prodeji, z kterých se postupně uvolňují živiny, je to ideální, ale já celý roztok jednou za čas měním komplet a používám jednoduché kapalné hnojivo. Výhodou těchto tablet do živného roztoku je, že prakticky nemůžete rostlinu přehnojit "spálit" protože se živiny a látky uvolňují postupně. Takže zbývá asi tak hlídat pouze, aby roztok nevyschl a Ph.








Obr. 3 To je taková momentovka, musel jsem udělat klasickou ohýbačku protože už zase dostala chutě růst až kdoví kam a okno na rozdíl od outdooru má tu nevýhodu, že je omezeno prostorem. Už to vidím, jak to bude na konci jedna veliká koule :-) Palda jako halda.



:cool: Na konec se opravuji, v minulém příspěvku jsem psal, jak jsem pod Ledkou přenul na květ. Byl to omyl, rozmyslel jsem si to a nechám tuto rostlinu zatím jako matku. Ony se mi totiž ty řízky docela vedou, což je kupodivu můj úspěch. A protože uvažuji, že bych s nimi mohl i někomu pomoci, udělat radost nebo i korunka by byla dobrá, možná za nějaký čas, až uvidím zda to půjde opravdu dobře, tak bych otevřel něco malého v Bazaru. AK47 indoor 100% feminised Uvidíme za nějaký čas...

Mějte se krásně, s mnoha pozdravy Slamacek


:winner:
slamacek
Asi ano...já nevím, buď jsem se zbláznil já, anebo ta kytka . Mám zato, že koncem Května by rostliny měli být teprve ve fázi růstu . . . a tahle kytka se prostě rozhodla, že nasadí parádní květ :) Možná zajdu do galerie outdoor, abych se přesvědčil jak to vlastně je. Já sem z ní teda úplně paf, protože prostě a co bych se nepochválil, tahle holka se mi povedla. Na to, že na okně sázím teprve druhý rok . . . Ale i takovéto omyly přírody se stávají. Když jsem ji stříhl nad 3 nebo 4 patrem a poohýbal větve, tak sem myslel, že to pomůže jen na chvíli. A ono ne, opravdu ji to zbrzdilo, co se týká růstu do výšky a daří se mi ji držet ve stejné velikosti jako je její okolí. Mám ji celý den na očích :-) Je s ní opravdu legrace, akorát, že každou chvilku ji nějak upravuju - jednu kytku - víceméně jsem teď každou chvilku v okně. No co, někdo má (jo, už ji hnojim) rád rýpání se v hlíně na záhoně, někdo jako já se specializuje na domácí pěstování rostlin. Já vim - květináče, bordel z hlíny, nedostatek místa i světla, spousta věnovaného času a téměř žádný výnos. A vlastně ani budoucnost... Mimochodem, ráno jsem ji měnil zálivku a přitahoval jednu větvičku a trochu jsem ji zavadil o tu paličku a tuhle vůni už jsem jednou cítil . . . jestli si vzpomenu, tak to sem ještě připíšu. Myslím to ale tak, že ta vůně je velice intenzivní a ne úplně všední. Kde já ji jen už cítil . . . :-D


Já jsem sem musel tuhle fotku samostatně dát, protože ačkoliv jsem to nečekal, tak když jsem fotky "vyvolával" zjistil jsem, že se mi tahle zvlášť povedla. Nechám vás tedy nahlídnout do své zahrádky :-)

Safra, ta KYTKA je vážně mazec, mohl bych na ní koukat furt :-)))))))))) Tak přeju hezké blížící se léto a abych nezapomněl, zalévat, zalévat a zalévat, kytky potřebují vodu . . .


:beer: Tady na té stránce v předchozích příspěvcích jsou další 2 fotografie, takže je možné si pohodlně porovnat vývoj a pokrok jak "holka" roste . . . teda to byl hubeňour :-)))) Ne?


:satan: :rasta: Přidávám pěkný odkaz, není to dlouhý a je tam všechno :-) Marijuana Mania Episoda 1
Sezam
Ahoj slamáčku,
koukám, že si pořád razíš svou vlastní cestou, což se mi moc líbí a moc držím palce :) prosím Tě, jak že je ta nakvetlá kytička stará? Napadá mě jen, jestli se třeba nemohl projevit nějaký auto gen, nebo tak něco, ale opravdu jen plácám :)
Držím palce :)
Sezam
slamacek
Ahoj Sezame,
děkuji za podporu, to se od "kolegy" moc hodí...:) Já jsem také moc rád, že Tě tady pořád vidím a věnuješ se pěstování... :)
K té kytičce, určitě jsem ji sázel letos, někde bych to i dohledal, ale z hlavy bych řekl, že je stará tak 2 měsíce. Mě spíš napadá, že je to ta kytka, která je "autoflower". Což by odpovídalo i tomu, že začala tak brzy kvést a sama od sebe.
Jenže v tom předjarnim zmatku a přípravách tu u mě byl takový zmatek, že se mi to všechno popletlo...Pak jsem chtěl udělat matku, pak řízky, do toho novou kytku, pak přípravka na Outdoor 2018. Zkráceně, podle mě je to auto...máš recht.
Každopádně pořád kvete, objevuje se první pryskyřice a já se začínám těšit na letní paličky :)
A ještě jednou děkuji a taky držím palce
Slamacek

P.S. Sezame ani nevíš, kolikrát jsem si natloukl jenom proto, že jsem si dělal věci podle sebe... :(
slamacek
Zdravím všechny... o víkendu jsem našel jedno krásné místo, které mě přímo vybízelo k tomu, abych udělal něco, o čem jsem už dlouhou dobu neměl ani tušení, že bych ještě někdy zkusil...Ty dvě holky, které mi doma zakořenily z větviček, které jsem uřízl z matky pod Ledkou 12w jsem se rozhodl vysadit ještě tento červen ven. Nazval jsem to Powerplant 600W , která na tomto místě krásně svítí celý den a zadarmo :)
Obr.1 Fotku této nejsilnější výbojky, lampy, světla nebo co to oslňuje přikládám...Ještě včera večer jsem změnil svoje rozhodnutí ven vysazovat a ráno ho zase vzal zpět a začal se připravovat...Je to sice Outdoor, ale vlastně jak dále uvidíte, tak taky micro, takže MicroOutdoor




Obr.2 Tak co bych o tom napsal, možná bych to nazval jako Volání divočiny. Samozřejmě není problém s místem kam vysadit, ale nějak se ve mě probudily staré pudy a vzpomínka na dávné dětství a dobrodružství a postaru jsem se vydal založit políčko do lůna přírody, tak jak se to dělávalo...Tomu odpovídali i moje pocity a věřte, že jsem si docela některé situace a vzpomínky užil :) . Tak samozřejmě jsem se snažil, aby políčko nebylo hned vidět z cesty nebo objeveno náhodnými houbaři, zároveň, aby na ně svítilo dostatek slunce, byla alespoň poblíž voda a také, abych k němu nemusel jezdit km daleko...Takže jsem si to všechno obhlídl, připravil a vyrazil !!! Fotek byla spousta, takže jsem se snažil to sem nějak vmněstnat...








Obr.3 Každá fotka má své pořadí a popisek, snad se v tom bude dát nějak vyznat...ale nejúžasnější na tom je, jak to celé políčko vzniká z ničeho. Nejdřív je to prostě jenom kus země a bylo zatím jen v mé fantasii. Tak jsem si po chvilce přemýšlení plivl do dlaní a dal se do díla...vždy, když dělám nějaké políčko (tohle je první), připadá mi, že už na tom místě ho někdo měl přede mnou. Ani tentokrát to nebylo jinak, ačkoliv vše bylo už zarostlé, ale mohu se mýlit. O nějakém rytí nebyla řeč, jde jen o MicroOut , tak jsem použil příborový nůž a začal plemenit zem. Drny, tráva, bodláky vytrhat i s kořeny. Dát tomu správný tvar, ale čím více jsem postupoval, tím větší byl můj zápal a také jsem sledoval jistý výsledek, což mě dokonce překvapilo :) Vlastně jsem něco čekal, ale tohle předčilo i mé nadšení...Políčko, jsem až na jedno říznutí se do prstu, udělal...

:winner:


Obr.4 Bylo načase zasadit do něj i rostlinky. Jde o odrůdu AK-47 z mateční rostliny, která mi roste pod lampou, ehm, lampičkou Led 12w. (Snad to pokvete na podzim...) Na tom už nebylo nic těžkého, vlastně to už byla příjemnější práce, než "makačka" na výrobě políčka. Jinak jsem si vědom toho, že jsem to vysazoval dost pozdě...ale zase, mám ho už udělané i na příští rok 2019 :-)))))) Takže, důlek, zasadit, přikrýt, zalít, hotovo....Pak jsem ještě jednou zaběhl ke studánce a pro jistotu kytky prolil ještě jednou. Snad to nepřilákalo nějaká zvířata. To už jsem sice nedokumentoval, ale postaru jsem také při odchodu nezapomněl "počůrat" okolí políčka, dělá se to proti srnkám a zvířatům, která cítí lidský pach a nejdou k tomu. Časem zjistím zda to funguje. Ještě jsem holkám popřál, ať se jim tam líbí, zvířátka ať odhání a myslivce slušně pozdraví :)



Takže takhle nějak jsem dnes udělal svůj MicroOutdoor Powerplant 600W AK-47 :rasta: a samozřejmě ho "dal" i sem :)


A teď si jdu tak jako "Stvořitel" sedmý den . . . odpočinout :) :einstein:

:girl: Pro zajímavost jsem dnes všechno dělal nejenom na této MUZICE :whisperer a MUSICE 2

Děkuji všem za 50,000 návštěv !

Váš Slamacek:pimp:
slamacek
Zdravím všechny příznivce mého threadu... a také zdravím náhodilé návštěvníky, které prosím, aby se do mě hned nepouštěli s přísnou kritikou, dokud nepochopí o co tu jde :) Děkuji!
Obr.1+Obr.2 Ono už to pomalu vypadalo, že se na můj Bonsaj styl zapomnělo, ale není to tak. Pouze jsem potřeboval, aby se kytka (nyní už matka ) pořádně z posledního řezu dostatečně zrekovalescencovala, jinak vzpamatovala, což se stalo podle mě před několika dny. A proto se pouštím opět do tohoto tématu. Pořídil jsem si knihu 101 praktických rad Bonsaje , z které jsou i tyto obrázky a defacto se stala takovou mou pěstitelskou Biblí...vlastně jsem spojil svou lásku ke Konopí se zálibou v Bonsajích. Pro ty, které děsil pohled na moji kytku, na které používám dvoufázovou metodu, cituji :" Dvoufázová metoda umožňuje vytvořit bonsaj s poměrně dramatickým vzhledem a zvýrazní dojem věkovosti či divokosti. Po drastickém seřezání následuje období nového růstu, takže výsledky se projeví až v další sezoně...Vždy je potřeba vybrat životaschopnou, bujně rozvětvenou rostlinu se statným kmenem." Zde výňatek končí. Jde o to, že celé toto pěstování je běh na poměrně dlouhou trať. Minimálně si musíte rozmyslet na několik období dopředu, co a jak budete s rostlinou dělat, protože jediný chybný krok a můžete ji zahubit...a v neposlední řadě, to opravdu není pro každého vhodné, protože očekávaný výsledek přichází až po nějaké době a musíte si na něj opravdu počkat. A co Bonsaj styl je? Šlo o čínské umění, založené na studiu růstu stromů v přírodě. Název dali až Japonci, kteří se takto snažili o znovuvytvoření miniaturní idealizované krajiny.
Pro zajímavost, na obr. 1 uprostřed nahoře je Bonsaj z Javoru, vytvořená speciálním způsobem, kdy dochází k dřevnatění kořenů na skále a toho bych rád "někdy" dosáhl :-) Bohužel nemám dořešenou otázku jak pokračovat, protože preferuji hydroponické pěstování a k tomuto obnažení kořenů je zapotřebí kořenit kámen a kořeny v hlíně. A to zatím nedokáži vymyslet...Ale nechci nikoho zatěžovat touto odborností. Časem se ukáže.
K obr.2 - Už jsem překonal svou lenost a zatemnil nádobu s roztokem na kořeny, není to tak dávno, takže uvidíme jak moc to pomůže celému kořenovému systému...asi každý správně poznal, že jde o pěstitelskou klasiku-alobal z kuchyně. Vlítl jsem na matku AK47, která roste pod LED 12w při periodě světla 18/6 takovým tempem, že jsem ji zapomněl zachytit jak původně před drastickým řezem vypadala, tak 2 nahoře je její starší foto. Měla už takovou korunu, přímo Afro, že spodní lístky usychaly, že jsem musel zasáhnout :) A protože mi bylo líto těch některých větviček, které se přímo nabízeli ke štěpu, že jsem z nich udělal zároveň takovou (Mateřskou školku, což jsem tady někde četl...) Já vím, skutečně tento pohled může děsit, ale věřte, že byl tento zásah nutný a měl svůj smysl :) Ani já sám na to nejsem úplně pyšný, občas to je k pláči, ale říkám si, že jednou to prostě musí už vyjít a když pak venku vyjde sluníčko a je siesta, zase si říkám, hergot ta vypadá ale dobře! Mimochodem, z téhle matky se stává pomalu můj nejlepší přítel... Díky.


Obr.3 A tady už jsou její mláďátka s kachničkou uprostřed...je to roztomilé a teď nechávám zase matku vegetit podle svého. Dole už je vidět jak se klubou kořínky, sice nevím co s nimi potom budu dělat, ale ono mě něco už napadne. Je pravda, že to sice vypadá, ale ono to nejde tak rychle jak by se zdálo a pokud se obrním další dávkou "nesmírné" trpělivosti, tak nějaký ten MEGA nápad přijde :)
Asi si říkáte co ty lívance tam? Mňo, při takové práci vyhládne, tak, protože se učim taky trošku vařit, tak jsem si hupnul do lesíka pro pár borůvek a ukuchtil tuhle lívancovou smršť. A jak víme, konopí a dobré jídlo spolu jdou ruku v ruce :)


Při psaní tohohle příspěvku mne doprovázela hudba Boba Marleye -

The Very Best


Pro tentokrát se loučím a příště se podívám na zoubek mé okenovce nebo zaskočím na políčko :)
Přeji hezký den
S L A M A C E K:flick:
Minus
Chlape respect toho prvního kola jsi dovršil velmi parádně. Respect a k+.
Minus
Udelělal bych z toho micro bubler. Ty seš týpek máš parádní přístup ke growingu.
slamacek
Tak děkuju. Pochvala potěší, fakt je, že už se musím občas docela krotit...O tom microbubleru jsem přemýšlel také, ovšem teď jsem propadl naprosto nové vášni a tou je "autoflower". Tyhle kytky, to je něco tak úžasnýho, že mě to v poslední době moc nadchlo!!! Je to tím, že jsem náhodou dostal jedno semínko ke kalendáři v trafice, to zasadil a to se děli věci...a teď mi to dozrává a protože to koštnu sem tam, tak říkám, že pro domácí užití je autoflower The BEST! Postavíte to kamkoliv, pod světlo nebo na okno a stačí "zalévat" a ostatní už si dělá sama...ale ještě jednou děkuji za uznání :-)

Ještě k tomu prvnímu kolu, máš pravdu, s tím jsem si opravdu pohrál a dal tomu čas...dneska už to nechápu, jak jsem mohl být tak trpělivý, chtěl bych tu dobu vrátit :-) :smoker:
slamacek
Zdravím groweřáky! - začnu rovnou k věci - tahle palička, přestože je to nekvalitní fotka, se mi urodila z automatu CRITICAL XXL AUTO . V příspěvcích výše o této okenovce už je napsáno, ale tahle fotka je jediné co z ní zbylo :) Měl jsem spousty plánů, jak s kytkou naložím a vložím sem nějaké fotky atd...dopadlo to úplně jinak. Prostě jsem ochutnal...a už to nešlo zastavit a nakonec jsem si vzpomněl, že jsem vlastně neudělal vůbec žádnou dokumentaci. Hustý. Takže okenovka se povedla výborně a jsem rozhodnut v Micro windooru pokračovat. Vybírám si pár semínek, bohužel bude hrát roli cena a pořád jsem začátečník, ale ono to časem přijde...







Políčko pokračování... Dneska jsem si zašel podívat na políčko, je Nové, takže žádné zázraky...první rok!!! Ze dvou původních kytek, vyrostla jenom jedna. Děkuju nahoru :) Tu druhou mi zlikvidoval hraboš či rejsek. Našel jsem ji i s kořínky úplně mimo záhon. A pod Ledkou 12w se mi začali probouzet ty řízky - AK47 feminiz., no, koření to báječně. Dělám to čistě Hydro, pouze roztok, žádná zemina, coco, vata...nic. A protože už nevím co s tím, tak jsem jich vzal 5 ks ve sklenici sebou a vysadil je ještě v červenci na políčko. Za to nic nedám a mám z toho radost. I když už to moc asi neudělá...
Ačkoliv tady je dneska asi tak 28 stupňů a lilo ze mě jak z konve, teď když už je zasazeno a píšu tohle, tak je to dobrý pocit. Na horním obrázku je vidět rostlinka a kořínek. Na tom spodním je studánka, sice jsem si vodu v PET lahvích donesl, ale nestačilo mi to, a netušil jsem, že i v lese je takové sucho, že i potůčky vysychají. Musel jsem vodu nabírat do lahve dlaní...6,5litru na 6 rostlin a kilometry daleko tam a zpět :-D
To už je otročina tohle dělat pro kytky !!! :-)))))

Takhle nějak to mělo vypadat v květnu a ne v červenci, mám dost zpoždění hihi, ale jestli bude alespoň do papírku, tak potěší . . .

Teď bude asi nějakou dobu klid, příští týden chci objednat ta "Auta" na okenovky a pak bude zase o čem psát...V micru zatím jede Matkárna, myslel jsem, že bych něco nabídl v Bazaru, ale v tomhle vedru... to se nedá. Akorát jsem se tak culil pod slunečníma brejlema, silně pod vlivem Critical XXL Auta a při cestě na pole potkával jít opačným směrem lidi, kteří se táhli koupat k vodě...cena za rostlinu je někdy vyšší, než si můžeme uvědomit:-)


Zdravím všechny a přeji např. dostatek vláhy...hodně slunce...:bravo:


Ještě jedna písnička , taková stará věc, ale Rida Radar mě většinou dost nabudí na to, když vyrážím za Outdoorem...
Minus
MÁŠ PRAVDU TYHLE KVĚTINY JSOU UŽASNÉ :). a to uznání jsi zasloužíš tak za takovou maličkost neděkuj.
odo
Ahoj! Nevysadil si tie kytky moc blízko k sebe??
slamacek
No, to sem si nejdřív myslel také...ale nevysadil. Maximálně byla chyba, že jsem nevzal ještě tak o 2 kytky víc :-) Ale chápu, za normálních okolností, bych je vysadil také dále od sebe...díky
slamacek
Dneska jsem už musel udělat v těch prckách pořádek. Pro úplnost, šlo o pokus nechat zakořenit oddenky, co mi zbyly, když jsem stříhal matku AK47. fem. Něco už žloutlo, taky sem musel utřít prach a hlavně už chtěla vyměnit zálivka ve všech nádobkách a tak jsem se do toho z chutí opravdu pustil...Zálivka je samozřejmě kvalitní a odstátá "dešťovka". Ráno jsme se u sudu na zahradě potkali se sousedkou, taky nosila vodu :-) Byla teplejší než vzduch, určitě jim bude chutnat...milým překvapením byly kořínky, které pustili všechny kytky!!! A když jsem je rozpletl a vytáhl ven, tak některé kořeny dosahovaly skoro ke 30 cm...takže nůžky a všechny pěkně zkrátit na 10-15 cm. Někde jsem četl, že to pomáhá na rozvětvení a zesílení kořenů...od té doby to dělám.

Ale jsem rád, že se mi to povedlo, ačkoliv jsem ještě nevymyslel co s nimi.
Důležité: Chtěl jsem poprosit, aby ti, kteří chtějí pouze komunikovat se mnou, ať mi píší do vzkazů...je to lepší. Pokud je příspěvek pro všechny, tak ho klidně piště veřejně na fórum, ale osobní věci, děkuji, do vzkazů. Nejde mi to o to , abych prudil, ale o kapacitu, kterou bych nerad vyplýtvával . . . díky za pochopení :-)

Takže vodu jsem vyměnil ve všech nádobkách, ostříhal-zkrátil kořínky, odstranil zvadlé lístky, vyčistil uvnitř boxu a tak nějak to udělal hezky :-).


Včera večer - jsem zkoumal jaká ta automatická semena použít z různých bank a co mě se týká tak bych měl zájem o tyto modely - White Window orig!!!! - je dražší, ale je to klasa!!! Jenže originál 70léta není samonakvétací . . . pak se mi líbí Black Domina , Norther Light a samozřejmě Jack Herer - toho jsem zkoušel v prvním kole a mohu říci, že s žádnou jinou květinou jsem nebyl tak spokojen, hlavně co se týká květu a výsledku. JH - Bomba!!! Možná bych zkusil rád i něco nového...líbí se mi Blue Berry , nebo odrůDy Kushe . Možná Orange Bud. Chci se pozastavit u odrůdy Super skunk ---: Těžko hledat lepšího a kvalitnějšího pamětníka tohoto boomu tzv. Super skunku než jsem Já. :) (ne nesmějte se mi) Pokud se budete snažit někde vyhledat něco o Super skunku, tak si toto jen potvrdíte...90léta... v této době jsem poprvé v životě viděl semena konopí , dotýkal se jich rukama a hltal každou i sebemenší informaci o konopí jako takovém, jeho historii, užívání, první pokusy o vlastní výpěstky a i první jointy. Pamatuji si to jako dnes, kdy se objevil Super skunk. Záruka toho, že dřevěným trámkem do hlavy by jste dostali raději, než vykouřili jednoho jointa této odrůdy. To jste ovšem zjistili až potom, co jste ho ochutnali, ale cesta zpět už nevedla...My jsme tomu říkávali i kámen, protože nic jiného nemělo tak tvrdé, opravdu tvrdé palice. Váhově neskutečně těžké, v té době se ještě různě prodávalo pod rukou kde se dalo, neměl jsem rozum...takže váha byla také důležitá. Navíc tato kytka neměla problém jako jiné, s listím. Na rostlině ho bývá většinou pomálu, spíše palice agresivního vzhledu. Mluvím o tom, protože jsem včera narazil na orig. Super skunk a nějak jsem si vzpomněl na dávnou dobu...asi bych toho chtěl napsat více, ale už bych si vymýšlel. Snad právě proto jak na něj vzpomínám, tak se ho nějak ostýchám znova si pořídit...pokud však tohle čte čtenář, který hledá kvalitu, opravdu kvalitu - zkuste někdy super skunk nebudete litovat, ale žádné napodobeniny, i ty se prodávají...

Tak uvidím co nakonec pořídim a jestli vůbec :-))))) Možná si budu už jen kupovat "hulení" a na tohle pěstování se vykašlu...je to moc práce a za tu námahu to nestojí...

Tak, já se loučím a přeji krásné dny.... Slamacek


:death: Tak jsem si tak pročítal v minulosti..např. hned str.1 - příspěvek Kolese o najmutí zahradníka a další...no, docela už je i na co vzpomínat. Nevim jak to uchovat, snad se to neztratí...
Funny420
Ahoj slamáčku,musím tě vyvést z omylu,jelikož o jedné white widow original v samonakvétací verzi vím :) koupíš ji na stránce posemenu.cz od banky summo seeds
slamacek
Zdravíčko groweři. Dal jsem si nějaký čas na to, abych promyslel co dál...okenovku Critical XXL auto jsem "pokosil" a Bonsajka AK47 můj poslední "Brutal" zástřih už prostě nerozdýchala. To se stává, to je život, což mě dostalo k názoru, že je stejnak nutné omladit :)
Takže, dorazila semena Haze Auto - Autoflowering Feminised . Z genetiky mám za tu cenu radost, protože miluju Jacka Herera a bohužel nebyli penízky na takovou kvalitku, ale podařilo se alespoň Haze Auto, kde je genetika: Jack Herer a Haze Auto XL. Pro zajímavost - Sativa: 65% + Indica: 35%. Flowering 8-9 týdnů. Možná se někdo podiví, proč nepěstuji "Noname" modely anebo nepoužívám řízky-děkuji, ale už nechci:) Nemám s tím dobré zkušenosti a za originály si raději připlatím :)

Haze Auto jsem se rozhodl pěstovat v 1. kole 3x. Zatím budu hledat, které podmínky pro něj budou nejlepší. Takže jedna půjde pod LED 12w, kde se uvolnilo místo :) Kdyby mi někdo chtěl písnout do vzkazů, kolik hodin je nejlépe na Auto svítit, tak by mě to moc potěšilo. Předem díky. Tentokráte už ji nijak mordovat nebudu, prostě pohoda kytka to bude :). Druhá má připravené místo na okně, kde svítí nejvíc slunce, tak jako její předchůdce-kyně...Třetí bude asi také na okně, ale na druhé straně bytu, kde je hodně stín...Všechny tři budou v hydroponických květnináčcích, které už jsem jim připravil, ani světlo už nepůjde na kořeny, protože jsem je obalil alobalem :). Nechtěl jsem riskovat ztrátu kvalitní sadby, tak jsem pořídil i zahradnický substrát, protože místní zemina po zalití zjílovatí a ztvrdne a už mi to takhle zabilo pár kytek. Takže to musí vyjít...a taky už jsem je dal naklíčit. Přiznávám, že způsob jakým je dávám klíčit je snad ten nejhorší, ale už si to neumím ani jinak představit. No, možná ještě vata, to je opravdu už maso.

Tak doufám, že se mi podařilo se zbavit starých zvyků i kytek, udělat si v tom trochu pořádek a vlastně, kdo ví, možná se mi podařilo rozjet Novou éru díky Slamacek
Maxeaux
citace:
Původní příspěvek od Funny420
Ahoj slamáčku,musím tě vyvést z omylu,jelikož o jedné white widow original v samonakvétací verzi vím :) koupíš ji na stránce posemenu.cz od banky summo seeds


jak vis ze to je origo ww? z nazvu? :D
Funny420
Vycházím z toho,co píše výrobce. Opravdu nedělám genetické testy u každé kytky,abych si ověřil,že je to skutečně to,co to být má. Ty snad ano? O tom dost pochybuji. Tak laskavě nepiš hlouposti.
Maxeaux
citace:
Vycházím z toho,co píše výrobce.


pise toto:
"The exact origin of the famous White Widow is somewhat of a mystery. We certainly know that her heritage originates from a Brazilian sativa and a South India Indica. Our White Widow is more indica dominant but has also the positive characteristics of a sativa strain."

takze ani oni netusia co to zac maju. Alebo nemaju na to gule napisat ktoru verziu ww maju. (narozdil napr. od Paradise Seeds ktori uvadzaju ze ich ww je Ingemarova verzia)

citace:
Tak laskavě nepiš hlouposti.


:D to TY zavadzas slamacka hlupostami, si dokonaly zakaznik, staci pred produkt strcit slovicko "original" a hura kupovat.
Btw ak sa troska zaujimas o historiu cannabis/breedingu, tak ti musi byt jasne ze ked pri popise WW chybaju mena ako Shantibaba, Mr. Nice Seeds, Black Widow, atd., tak neco neni v poradku.

Slamacek sorry tutok za masivny OT, nechaj si to pak promazat HOWGH
Funny420
A taky uvádějí,že zkřížili právě nějakou tu brazilskou sativu a jihoindickou indiku,takže proč by to nemohla být taková bílá vdova,kterou slamáček pamatuje? A co ti na tom příjde jako hloupost? Je snad na slamáčkovi,aby to vyzkoušel a porovnal s tím,co si pamatuje jako onu white widow original a udělal si na to vlastní názor,ne na tobě. A ty snad víš,z jakého důvodu jsem si tu bílou vdovu od suma koupil já? Samozřejmě že nevíš,ale přemoudřelé kecy si stejně neodpustíš. A abych ukojil tvou zvědavost,tak kvůli slovíčku "original" to opravdu nebylo.
Omlouvám se moc slamáčkovi za tyhle příspěvky,další odpovědi už zde k této situaci psát nebudu,stejně bych se nejspíš nedočkal smysluplné debaty.
Maxeaux
citace:
Původní příspěvek od Funny420
A taky uvádějí,že zkřížili právě nějakou tu brazilskou sativu a jihoindickou indiku,takže proč by to nemohla být taková bílá vdova,kterou slamáček pamatuje?


no slamacek si pamatuje daco z 70 let, ww vznikla v r. 1994, prvy cannabis cup vyhrala v r. 1995.
Uz len posledna otazka na teba - zoberem klon napr. Shiva Skunk, oprcam ho nejakym haze a zacnem to predavat ako "Original Super Silver Haze" - je to podla teba ok?
Kazdopadne sa na jednom zhodneme - debata s tebou je stratou casu. Idem cumet na futbal :) Olé Hrvatska!! :D
Funny420
Nevím,z čeho přesně je super silver haze,ale pokud by jsi k jeho vytvoření použil správné genetiky,tak proč by ne? . A pokud mě zdravý rozum neplete,když jsem slamáčkovi navrhnul ten model,nepsal jsem nic o tom,že jsem si 100% jistý genetikou,nepsal jsem,že vím jak sumo seeds tento kmen šlechtili. Sháněl se jenom po white widow original auto a já náhodou věděl o modelu,který tento název nese,a proto jsem mu to sdělil s nadějí,že to je to,co hledá. Pak ale přilezeš ty,zakomplexovaný protivný hlupák a začneš psát nesmysly. A kde jsi prosímtě ve svém posledním komentáři vzal ta 70 a 90 léta? Psal jsem snad něco o nich? Ne a stejně jako ve všech svých komentářích jsi opět dokázal,že tráva může mít i negativní vliv na mysl jedince,jelikož tebe úplně vymazala. Jinak si nedokážu vysvětlit,jak je možné,že mě kritizuješ za věci,které jsem nikdy neřekl. Užij si fotbal,já už dnes svou energii na omezence vyplýtval.
Opět se ti,slamáčku,za tento příspěvek velmi omlouvám,ale maxeaux na svou nízkou inteligenci poukázal i tím,že mi položil otázku a poté si mě nejspíš blokl v pm,jelikož mi nejde ho kontaktovat,takže jsm neměl jinou možnost jak odpovědět,než tady.
Zedy
Slamáčku, jestli to tady chceš promazat, dej vědět.

Za další flame TB.
slamacek
Aha, tak jsem si to tu všechno přečetl, určitě se sem ještě brzy vrátím
a uvidíme co s tím promazáním . . . ale rozjela se ta debata hezky.
Něco malinko k tomu dodám...mě učili, že známkou originality bývá právě takové to
"Malé R" nahoře za názvem rostliny. Proto také rostliny s různými názvy bez toho
Erka bývají všelijaké Hybridy a samozřejmě rostlina s R na konci bývá
řádně zaregistrovaná, ověřená a produkční firma si ji velice dobře hlídá...
a takovouto značkou se může pyšnit jen jedna např. WW.
A také samozřejmě už na první pohled je velmi znatelný rozdíl v ceně...
Nevím, jestli jsem to dostatečně vysvětlil, ale myslím, že se mi to docela
povedlo :) Co se týká mého Haze Auta, tak jsem genetiku opsal z druhé strany
přiloženého návodu. A protože jsem ho právě zasadil a venku je asi tak 35 stupňů
ve stínu a zrovinka jsem dorazil z políčka, kde jsem zjistil kalamitu...nevim
jestli srny nebo nějaká děcka, ale úplně mi ho oškubali :( Asi z toho nic nebude...
Tak jdu odpočívat, trošku . . .
crazyben
citace:
Původní příspěvek od slamacek
mě učili, že známkou originality bývá právě takové to
"Malé R" nahoře za názvem rostliny.


Ne, jediný co to znamená, že danej název je registrovanej a nikdo jinej ho nemůže použít... ale že dostaneš to co máš dostat Ti to nezaručí.

Navíc s trávou je to ještě složitější a bílá vdova opravdu dávno neni bílá vdova.

Tady třeba citace z jednoho článku Legalizace "V Green House Seeds si tak ponechali názvy odrůd coby registrované obchodní značky, zatímco Scottovi zůstaly všechny původní mateční rostliny a Arjan tak musel začít znovu ze semen druhé generace."

Ostatně jak už Maxeaux naznačoval. Mr.Nice - Shantibaba - BLACK WIDOW... to sou klíčový slova který by tě měly zajímat pokud chceš ORIGINAL

Zkrátka, měly mezi sebou spory tak Shantibaba "utek" s původní genetikou. Ale už nemohl používat původní název. Zatimco Arjan se chlubí původni názvem, ale prodává (R) "přeprc" když to tak povim.


citace:
Původní příspěvek od slamacek
Proto také rostliny s různými názvy bez toho Erka bývají všelijaké Hybridy

Ale to si asi trochu pleteš pojmy s dojmy. I s erkem to bejvaj hybridy. A neni na tom nic špatnýho, spousta hybridů sou luxusní strainy... např. právě ta bílá vdova i tebou zmiňovanej Jack Herer třeba, to jsou hybridy.
slamacek
Uplně ste mi to tu dojebali, tak si to dělejte sami, já na to kašlu už . . . SBOHEM
Pítr90
Ahoj Slamáčku, vidím tvůj poslední komentář a jediné, co mě napadlo bylo kouknout na tvůj první příspěvek a zjistit, jak dlouho už tento thread vedeš. A co nevidím v prvním příspěvku: "Opravdu jsme různých povah, květiny zase odrůd." Chci tím říct, aby se nenechal rozházet, napiš Zedymu, ať ti vlákno pročistí a je to 😉
Tvůj thread byl jedním z prvních, které jsem začal číst po přihlášení na Grower 😉 a i ty jsi mě v něčem inspiroval 😉 držím palce
jablickar
Jak říká pitr...taky jsem tohle četl od začátku do konce a čekám na pokračování...
crazyben
sorry no... chtěl sem věci uvést na pravou míru, netušil sem že tě to tak rozhodí :D už se nevyjadřuju
Zedy
citace:
Původní příspěvek od Zedy
Slamáčku, jestli to tady chceš promazat, dej vědět.

Za další flame TB.


citace:
Původní příspěvek od slamacek
Uplně ste mi to tu dojebali, tak si to dělejte sami, já na to kašlu už . . . SBOHEM


Hlavu hore, jedeme! Chceme pokračování :bravo:

Pošli mi čísla příspěvků k promazání do pm...


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma