Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor > Galerie Mikropěstování

Stránky: 1 [2] 3 4 
MIKRO jen pro silné povahy-Grow LED 12w - Klikni zde pro originální téma
MethodMan
Lámej ji a ohýbej jak chceš, to neni od věci. Ale listy, velké, malé nebo střední nestříhej, počas růstu už tuplem ne. Pak nemusíš dávat šance. :-)

Myslim, že jestli jí teď nebudeš oškubávat, tak to bude ok. :-)
Sezam
Tak co? Jak vypada holka jedna odrbana? :) Jsem si jistej, ze to rozdejchala, ale jsem zvedavej jak :)
slamacek
Je to dobrý, od dnešního rána mám pocit, že začala nasazovat na květ a listíčko už taky nějaké má. Teď už ji mučit nebudu. A kde si se toulal Sezame, dík že jsi napal :-)
A musím se pochlubit - letošní outdoor bude u mě AK-47, tedy převažující Sativa, protože u nás je chladněji :-) Uf, to budou zase seriály:-) Nemluvě o tom, že jsem dneska zkoumal náš dvorek, kterej by byl totálně ideální, jenže se pořád ještě bojim být až takto daleko otevřený, vlastně to ani díky zákonům u nás nejde, ale kdybyste to tu viděli :) MASAKR, přesně jak na těch pěstebních videích na youtube, uf, to by byly slunečnice :) To už bych snad to video natočil taky, co slunečnice, přímo smrky:whisperer
Sezam
To vypada pekne, uz se tesim na dokumentaci :) toulal a toulal po G, ale nez jsem tu stih zareagovat, uz me nekdo predbeh :) srzim palce, urcite to nebude takova traga a prekvapi :)
slamacek
Obr.1 - Takže takhle nějak vypadá situace. Nebudu to nijak komentovat, nechávám ji v klidu, pouze zalévám a svítím, lampu se mi podařilo přes kritické podmínky dát ještě o kousek výš, aby ji osvítila celou. Což vidět neni, protože na tu chvilku focení musím vyměnit světlo. To fialové byste neviděli vůbec nic. Nikdy sem netvrdil, že jsem nejlepší pěstitel na světě, vlastně dokonce začínám pochybovat, což je pro mě úplně nové, tak uvidíme :-) Buďte však schovívaví je to opravdu jen a jen LED 12w. :-)




Obr.2 - Tak tohle místo jsem si našel pro letošní outdoorek. Ze zhora je les, Ostatní strany zakrývá zorané pole. Je tam pěknej keř, asi trnka. Sluníčka tam snad budou mít až až. Takže budu muset vzít rýč, lopatu a celé si to zvorat, srovnat, když to jzd neudělalo. Bude tam 8 kytek:-)
Už jsem tam vykouřil jedno brčko, poseděl a řekl bych, že se tam holkám bude líbit.
crazyben
ten stonek si pak nech na památku :) na to co má za sebou nevypadá zle ;)
Roiwer
Kdyz sundas ten drat tak by se mohla trocha srovnat pod svetlem a das niz svetlo.
Sezam
Jo, ona to zvladne a jeste zkrasni :) ikdyz se to nezda, tak kyticky jsou houzevnaty a neco vydrzi :) jinak ten dratek bych dal taky pryc, ale je to na tobe :)
Pioneer001
Veril bych ze uz sundat nepujde
Zelená zahrada
Zdravím tě, tak jak pokračuješ? Máš nějaké novinky?
Sezam
Taky by me zajimal pokrok, preci jen 10 dni je pro kyti znacna doba :)
slamacek
Takhle jsem ji ráno našel








Pak jsem ji zalil zespoda vodou













Vzal jsem drát a nářadí a udělal si kafe :-)













A zase může pokračovat.... říkám jí Zázrak
AladinWarrior
Hmm,krása ...ne že jí zase oškubeš. :)
Sezam
No vida :) pekne se vzpamatovala :) dobra zprava je, ze ted uz se bude mit jen lip :D japa dratek? Sel dolu, nebo ho nechas? :)
Pioneer001
Ten uz spapala kytka :D
Sezam
Co te nezabije... :D
slamacek
Drátek jsem sundal ze stonku úplně, z větších větví také. Celé jsem je jenom stáhnul dolů ke květníku. Silnější klacky jsem srovnal a jinak už ji nechávám jen ať si dělá co chce. Zalejvám ji do misky zespod vodou, občas hnojivem a to jen když miska úplně vyschne.
Funguje to, tak do toho nezasahuju. Nějakou fotku ještě přidám. Teď už finišuje moje příprava na out, takže jdu studovat informace,nerad bych zjistil na jaře, že mi něco chybí :-) Čau kluci.
Pioneer001
takze to mame brat tak ze se nedockame nejake urody jo od tohohle stromku¨,?
Sezam
Ja bych nerekl, ze se nedockame :) Slamacek to urco dojede v plne parade, akorat se ted soustredi na out :) mam pravdu? :)
Sezam
Mimochodem... Zajimalo by me, jestli zanechal dratek na kytce nejake stopy v podobe ryhy :) jestli uz zacinala kyticka dratek papat :D
slamacek
Zaprvé, krasotinka začala kvést, malinko, ale začala.A rád bych aby to za něco stálo, když už. Na out sem se soustředil, to se Sezame nepleteš, dneska sem rejpal krtince, doma v troubě desinfikoval zeminu na sazeničky, no je toho opravdu dost, objednával semínka, ale pole už dělat nebudu. Stačilo :-) Nemluvě o tom, že jsem se letos rozhodl zkusit i vypěstovat legální tabák, takže další studium a přípravy jsou v plném proudu :-) Tak rýhy po drátku tam trošku jsou, ale nic hroznýho. Ani nezarostl, ale sundal jsem ho, aby mohla kytka lépe sílit. Mezi námi, nechci dělat machra, ale už teď je to na 12w prostě hezkej výkon od toho Jacka Herera. Počkám, až ty blizničky trošku vyjedou a pak ti sem dam fotku-
Uznej sám, to je slušnej košík, ne? :-) tak čauu

Úroda bude, to se neboj!!!

AladinWarrior - Zdravim!
slamacek
Obr.1 - Chtěli jste ji vidět, tak tady je. Dnes po 6 hodinách světla.





Obr.2 - Tady je pro Sezama stonek, který ho tak zajímal a na druhé? Nedá se to popřít, začíná nabírat :-)








Obr.3 - Hlína na předpěst Out právě vyndaná z trouby a holky co budou mít za chvíli co dělat, od Natural seeds.








Obr.4 - Takový malý pohled pod sukni :-) Je tam vidět jak jsem větve ohýbal a jak jsem je drátem vázal.









Dneska sem ji nezalil, hlína je ještě mokrá dost, takže dostala dietu. Co se teploty týče, má asi jako je v celým bytě, takže přes den 20 a v noci 18 stupňů. Pěstovaná je téměř BIO, žádné postřiky, doplňky atd. (Občas to hnojivo). To ředim podle návodu, odměrka na 2l vody a než ho kytka dostane, zaleji sním den předem pokojové rostliny. Pokud vydrží, mohu ji zalít. Takovej můj vynález:-) Škůdci nic, plíseň nic, jiné vady na kráse taky nic, takže to jde poměrně bez starostí. Toť prozatím vše, ať nám to roste
Pioneer001
Tabak?je to plevel 5let sem se ho nemoh zbvit ve skleniku...
Sezam
No nadhera :) dekuju za fotky, velice inspirativni :D nikdy jsem hlinu netroubil, ale cetl jsem, ze to strasne smrdi :D opravdu je to tak hrozne? :)
slamacek
Ať nám to roste, si říkám pokaždé, když něco sázím. Tentokráte se chci pochlubit svými okenními miláčky, které jsem si zasadil (Mátu, Levanduli a Tymián), nešlo prostě oddolat, když nabízí ta semínka všude v marketech. Chilli dostali naši (Scotch bonnet orange). A svoje Ákáčka na out jsem ještě nezasadil, pořád váhám.


Krom toho nevím zda na ty 3 outdoorky mám otevírat novou sekci v outu, nebo těch pár fotek a popisků z pěstu dávat sem, ale nechci porušovat místní pravidla.

Krasotinka alias Zázrak se má dobře, teď spí, ale jakmile bude příležitost a hlavně nějaká rapidní změna, vyfotim . Zalévám ji již jenom spodem a jen co vypije, zjistil jsem, že je to pro ni lepší. Sem tam už se na ní objevuje nějaká ta bliznička a jsem zvědav, co hodlá pod LED 12w vytvořit za květy :-) Možná by to chtělo něco na podporu květenství, ale nechám tak jak je. To hnojivo by mělo stačit, je i na květ. Takže se zatím loučím kluci a "Ať nám to roste" :-)

Pioneer001 - ne, tabák pujde na speiálně proto vytvořené políčko ven pod širé nebe, žádný skleník. Pořád čekám na semena.
Sezam - troubil jsem něco kolem 180 stupňů v pekáči, asi na třikrát. No, tak asi nějaký odér z toho šel, ale zase takovej strašný puch to nebyl, smrdělo to jako horká hlína. Bylo to OK. :-)
Sezam
Dik za info :) drzim palce s tabakem, sam jsem si jo chtel zsadit na balkon, ale po promysleni rozmeru balkonu vs tabaku jsem to radsi zavrh :D
slamacek
Obr.1 Ráno sem se probudil, otevřu microgrow a ZLODĚJI, někdo mi tu krasotinku v noci ukradl
Obr.2 Tak sem ta dvířka zase zavřel a přemýšlel, kde se stala chyba.
Obr.3 Spletl jsem si dvířka a otevřel jiná. Jack byl totiž na svém místě.




Obr. celkový pohled - Tak jsem tu svou kytičku pro Vás vyfotil ze všech světových stran, pokud by někdo měl zájem si ji prohlédnout podrobněji. Teď už nemá opravdu co zatajit a je k dispozici. Docela se jí to líbilo :-)











Obr. dole a nahoře - Kvůli leteckému pohledu jsem stál až na stole v sedm ráno, takže docela hustej úlet. Kořínky jsou takové jaké jsou, protože stojí v misce a právě byli po noční zálivce, takže trošku zmokvaly, ale vypadají zdravě, což je nejdůležitější.



Obr. Kosmetika :-) Stejnak sem ji musel trošku poohýbat a stahovat, takže kafe bylo a protože už prostě v micru není místo. Snižoval sem ji i kvůli lampě, výš už dát nejde. Navíc potřebovala prostětlit, aby světlo pronikalo na celé větve, které začaly obrůstat. Možná by stálo za to některé výhonky zlikvidovat, páč to kytce podle mě bere sílu a jsou na ní zbytečné, zatím se mi však do tak brutálního zázkroku nechce.







Vady - Bohužel pořád ještě fotím foťákem, ale našel jsem pár listů, které nevypadají vůbec zdravě, tak jsem je dal pryč. Všechny byli přímo uprostřed kytky přímo pod lampou, takže se domnívám, že spojení je se světlem, které šlo přímo na ně. Myslim, že z fotky těžko poznáte bohužel o co jde,kvůli kvalitě, což mě mrzí, protože by mě to zajímalo čím to je, přesto jsem to vyfotil aspoň takhle.




A teď ještě nějaké detaily a info pro zajímavost:
Rozměry micra - (konečně jsem ho taky změřil pravítkem)
výška 48cm , hloubka 51cm , šířka 35cm
Průměr koruny rostliny - je 37cm, hezký né? Je širší, než vyšší :-)
Výška celé rostliny - je 16cm
Výška kmínku k první větvi - je 5cm
Výška celého kmínku - je 9cm
Průměr kmínku - je 9-10mm
Počet hlavních větví - je 6 (příště se pokusím o 8!!!)

Na out si otevřu novou sekci - naložil sem semínka a do rána napadlo 20cm sněhu :-)
Budu teď asi týden mimo, tak ať vám to tu roste.
slamacek
Obr.1 - Jo, jo - svúj názor si udělejte sami. Tuhletu momentku jsem vytvořil vysloveně jenom pro její atmosféru. Fotka vlevo je skutečné microgroow pod kterým rostlina jede, druhé světlo je pouze světlem k tomu, abych mohl kytce udělat zdravotní prohlídku, zkontrolovat jak se jí daří, zda jí něco nechybí a pořádně si ji prohlédl, nebo vyfotil. To LED světlo totiž neuvěřitelně všechno zkresluje. Nevidíte ani pořádně zelenou barvu listů.




Obr.2 - Kytička zblízka, už vyplnila celý prostor skřínky, nevim kam by se mi tam vešly obě dvě co byly na začátku a uznávám, že na 12w slušný výkon co se týče růstu, takhle totiž ani vyjet neměla :-). Jen jsem tím chtěl dokázat, že je pěstování opravdu pro každého, stačí mít jen trošku místa a chutě. Nemusíte mít nutně vybavení huberokororo. A pokud chce mít někdo kytičku pro vlastní potřebu doma, tak prosím, zde jsem předložil svůj důkaz. To, že kytka kvete už je patrné, zřejmě byla správná volba i odrůdy Jack Herer, protože velice dobře oddolává mým všem začátečnickým omylům a chybám.








Obr.3 - A tady už jsou bližší detaily květů. Od objevení první blizny je to dnes 13 den, co kvete. Netvrdím, že by byla kytka kdovíjak hustě prorostlá, přeci jen na ni svítí opravdu jen bludička, ale i tak? Zatím stačí plnit svůj účel tak, aby vyrostla a začala správně kvést. Co bude dále se uvidí :-)



Všeobecně: - Hnojím podle návodu hnojiva (NPK 6,5,5) 1x za 14 dní do vlhkého substrátu horem. Jinak zalévám pouze odstátou vodou spodem do misky, vždy když je již substrát téměř suchý, což vychází cca 1x za tři dny. Také jsem zjistil neskonalou výhodu LED světla a tou je, že opravdu téměř nevytváří ani při celodenním svícení žádné teplo, neboť žárovka kterou tam nachvilku zavěsím dokáže příšerně topit a změnit teplotu nahoru, takže v takovýmhle prostoru je svícení jiným světlem úplně vyloučeno! Svícení sodíkem můžu rovnou zapomenout. :-) Mohu odjet klidně i na týdenní dovolenou, protože jedna zálivka spodem vystačí na to, aby rostlina rostla a přežila. Více jsem zatím nezkoušel. A poslední postřeh? Čím míň si jí všímám a obletuju, tím více se jí daří. Skutečně nejraději má období, kdy na ni tzv. zapomenu třebas na 3-4 dny, to se pak nestačim divit:-) Tak zatím, a Ať mi to roste :-)
Mard
citace:
Původní příspěvek od slamacek
A poslední postřeh?
Čím míň si jí všímám a obletuju, tím více se jí daří. Skutečně nejraději má období, kdy na ni tzv. zapomenu třebas na 3-4 dny, to se pak nestačim divit:-)


Teď jsi na to kápnul, stáváš se zkušenějším pěstitelem :-)
slamacek
Milí přátelé, rozhodl jsem se už nedělat žádnou novou sekci, protože pěstování dvou kytek v okně je pouhým doplňkem k mému microgroowu doma, kterému se věnuji a těch pár foteček jistě prominete i když budou v tomto fóru a to opravdu jednou za čas.
Takže: Tak jako mým patronem je morčák Sezam, pro microoutdoorek je patronem můj žlutý andulák Mazlík. Tady ho tedy představuji :-)





Na parapetu na který svítí celoročně prudké slunce jsem se rozhodl pro model AK-47. Na fotce je vidět moje nedočkavá příprava. Kytky budou pouze dvě, protože ta třetí je pouze předpěst pro jednu léčitelku, která si sní už dále přes rok poradí sama. Na kytky jsem nejdříve připravil tyto dva malé "semenáčky" a až jim budou malé, tak je přesadím do větších atd., až nakonec hodlám skončit u plastových kyblíků, kvůli prostoru na kořeny. Jsem si vědom omezeného prostoru, který je však rozhodně větší než ve skřínce:-), takže plánuji zase kytičky vázat tak, abych je rozprostřel do celého okna. Ale to je moje úvaha do budoucna, zatím jsou velice malé, na což se můžete podívat dálejc.........
Obr.1 Tady už je vidět nezbytná příprava a praxe mého sázení. Na groweru jsem našel spousty dohad jak vlastně kdo nechává klíčit semínka. Já to dělám takto a mohu říci, že úspěšně. Čímž bych měl vyvrátit i potvrdit všechny dohady o tom, jak se to dělat má. Každý máme svůj způsob.




Obr.2 K tomuto obrázku není co dodat, navíc jsem jej označil popiskami. Snad jen, že mi všechna 3 semínka vzešla a jsou od Natural seeds AK-47, feminizované a Indoor i Outdoor
Genetika: mix Kolumbijských, Mexických, Thajských a Afghánských odrůd
Typ: převážně Sativa


Obr.3 - A když naklíčili, uložil jsem je na jejich místo, kde budou pokud všechno správě klapne až do října, tedy do sklizně:-). Přikryl jsem je mikrotenovým pytlíkem, natáhl gumičku a udělal do něj nepatrné dirky jehlou. A tramtaradá . . .
slamacek
To netřeba komentovat - ZAČALI JSME :-) LP2016 Mnoho úspěchu!!! I Vám všem tady.
Váchy 55
Nechápu growery co začínají takhle brzo.Zvlast kdyz jedou v květináči.Takhle ti vyroste do max. vysky behem chvilky a pak bude čekat jakou dobu az se v srpnu zmeni perioda. Navíc je teď slunce málo ještě. Za oknem se ti budou táhnout jak prase. Já to rozjizdim behem května a stejnak mám na konci keře. Tohle neuchvatas. Vím, že seš nedockavej, ale teď si pojedou podstatně hůř než v květnu. Pic
slamacek
Tak jsem se dneska ráno vzbudil v 7 hodin, Zázrak chodí spát v 9, takže sem si místo povalování v posteli řekl, krucinál teď na to musim vlítnout, moc času nemám. Slabý dvě hoďky. A udělal jsem saturnární den, vystěhoval celej groow a za pomocí těch saponátů co zničí všechno jsem to celé uvnitř i zvenku umyl a otřel. Nestojím o ňáký malý potvory nebo plísně, obzvlášť, teď. Když se to celé blejskalo jak psí kulky, koukám na Zázraka. Správně, teď je řada na Tobě poudám a vzal sem si ji na paškál. Obral sem ji takové ty zvadlé a hnědé lístky dole a zbavil ji všech těch dalších nezdravých listíčků. Protože se jí drbání zad nějak zalíbilo, tak jsem jí přitáhl napínací drátky, čímž jsem stáhl větvě dolú a roztáhl více od sebe (málem sem vyvrátil stonek). Nemohu už lampu dát výše (má dost vysoký závit a objímka k tomu) a pomalu už mi ji přerůstala a pod ostrým světlem se listy pálily. Větve se dali stahnout o pěknej kus, pomalu až ke kolenům, takže má zase místa dost. Pak sem se tak posadil, zapálil si cigárko, dopil poslední hlt kafe a začal si tu kytku lépe prohlížet, spadla mi cigareta na zem! Posledních pár rad a nastěhoval jsem ji zpátky, srovnal ji pod světlo, zavřel dvířka a chytil si záda. V té chvíli klaply hodiny :-) Dobrou noc...




:bravo: Horní je focená ještě před tím než jsem ji trošku učesal a pořídil tenisky Nike.




Opravdu stačilo jen trošku roztáhnout větve od sebe a zase to vypadá jako by se mi o ní někdo staral :-)

Jen ještě nevim, proč tak pokaždé tak pěkně obroste?! Roztáhnu větve a vypadá jak ohlodanej kus klacnu, pak zase zarostou ty díry. Já ji ty větve zase více roztáhnu a ona vypadá jak ohlodanej kus větve. Díry zarostou, je košatá, super, já ji ty větve zase roztáhnu a zas je jak hrůzašťabajzna a ona zase ... takovej koloběh, ALE??? Ono nikde nic nepřibejvá? To mi hlava nepřestává brát. /Přitom morčákovi Sezamovi už listy netrhám/


:winner: Teď už asi spíš budou jen takovéto záběry, ty kveteníčkokytičkovatější :-)




For Váchy 55 - Dík za názor :-)) Chci ve win udělat takovou "jako" prolejzačku a ty kytičky do ní vplétat, aby mi udělaly takovou placku a výplň v okně, aby se obě vešli mezi záclony a sklo. Ještě to promejšlim, jinak máš rechtes.:pimp:
slamacek
Ani se mi dneska moc nechtělo, tak sem tam šoupnul dvě rychlovky originál bez úprav a se všim všudy co k tomu patří. Je to pouze pro potěchu oka. Ale hezky pod tim vyniknou ty bílé blizničky.
:satan: Včera sem koukal na youtube na videa micro groowu. ( Vlastně sem tam hledal něco jak vylepšit kvetení) Dokonce jsem tam viděl i svojí bludičku, takže nejsem jediný, což mě potěšilo. Vlastně jsou i větší šílenci, jako 3 kytky v micru těsně před sklizní nacpané ve skřínce od počítače, až po medica pětování a porovnání HPS a LED, prostě hukot. A když tam nějakej šílenec házel kytkama v kýblech a škubal je jak peří z kachen, tak jsem nějak už pořádně nevěděl co se děje, tak sem se šel potěšit s tou svojí a vše bylo OK :-)



:devil: Ale napřed jsem dosypal AKáčkám hlínu, které jsem schválně nechal při sadbě míň, abych dosypal až se vytáhnou a nebyly takový žížalky. Maj se docela k životu, a když se pěkně už naklánějí z okna za světlem, tak je v tom květináčku otočim obráceně, takže mají pořád co dělat. Po včerejších videích sem se rozhodl, že už nebudu zdaleka tolik zalévat jako doposud. Zaléval jsem dost Docela mě mrzí, až budu dávat tu třetí pryč. Ještě tak měsíček a půjde do světa. Ale zase to bude mít lepší, protože bude pěkně růst ve skleníku, jenže oni ty dvě maj taky dobrý klima. Mám je v koupelně a po sprše je tam takové klima, že se jim to musí líbit. Akorát, že sluníčko mi svítí na druhou stranu baráku, což může bejt dobře a nemusí, uvidíme, hlavně tam SNAD bude svítit v létě a na podzim :-) Dobrý je, že na nich vidim, že jsou silné a mají dobrej základ, což je předpoklad pro celou sezonu, ne?




Ještě co sem dneska viděl: Protože jsem zastánce vázání a tohohle drátování a tvarování a s tou svojí sem se taky vyblbnul, nemohl jsem si po cestě domů všimnout zahrady, kde nějaký chlápek má okrasné jehličnany (asi 20) na zahradě a každej je úplně jinak udělanej. Pokroucenej, ořezanej, a když si vezmu, že je to dřevina co dlouho roste, tak ten chlápek asi taky ví svoje, minimálně ho to stálo dost úsilí a práce a času:-)
Takže, ať nám to roste...:beer:
slamacek
Co k tomu říci, když jsem svůj první příspěvek napsal a úplně nakonci se mi to nějakym způsobem vymazalo???? Fakt to nebudu psát znova, prostě, 22 vrcholků na 6ti hlavních větvích. Jemňoučké vlásky až bičíky, dlouhé, špatně viditelné pouhým okem. Zalévám 2x týdně H20 do misky, téměř plnou a zachvilku je prázdná :-) 1x za 14 dní kapalné hnojivo horem do vlhkého subsrátu. Blizny bílé. daří se jim. Nijak už neroste, už jen kvete. Nevoní ještě, jen při doteku. Víc asi není co psát.
slamacek
Čaute kluci, i pozorovatelé, musim něco málo napsat o tomhle a tom příspěvku nadtim. Nebylo to tak jednoznačné jak se zdá. No, ze včerejška na dnešek se mi moc nechtělo spát. Vzal sem Sezama a pustili sme si film Bílá vdova co sem stáhnul. Asi mě to zlákalo či co, uviděl jsem na stole uschlé lístky z té mojí krasotinky. Nebylo lehký se vypořádat se svym svědomím, zda ochutnat, či ne, jenže jsem to bral jako prostředek jak se dočkat kýženého spánku. Zachvilku z toho byl pěknej joint, sedim a kouřim.Je to hrozně sladký, říkám si, sem horší než to morče, hulim listí :-). Tak jak to tady čítávám, zkusim si to ohodnotit. Sladký, sladký, jinak nic.... stav žádnej, nic necítim, alespoň usnu, říkám si. Ještě dám Zázrakovi dobrou noc a jdu si lehnout. Koukám na něj, koukám, kolik je hodin? V duchu uvažuju, jestli takový budou i palice, tak jsem nepěstoval zbytečně. Šup a už fotim, a zase zápek na groweru. Ráno se probudím a koukám, co jsem vyfotil a napsal, no , zaplať pánbůh, že se mi celej příspěvěk vymazal, protože to je děsný, ostuda minimálně. Jenže to nejhorší přišlo potom, nějak sem si zafixoval myšlenku, že moje kytka má žluté listy a odumírá. Vyletim z postele, stav trvá, kouknu do boxu a skutečně!!! Nešťastnej sedim v kuchyni na podlaze a přemýšlim co dál. Možná nedostatek hnojiva? Šup, už jí ho leju do misky. Cvak a je tma.Dobrou lásko- Říkám si, mám se jít zeptat co stím? Honem vzpomínám co o kytkách vim. Dyť to není možný, aby mě něco takového potkalo. A tak začínám přemejšlet a testuju hnojivo na pokojovejch kytkách celý den, nenaředil sem ho silný? Neni naopak slabý? Že by ten zatracenej odtah, slabý světlo?? Do 21 hodiny večer sem vůbec nevěděl co se uvnitř děje, holka spala a nechtěl jsem ji rušit periodu. Celý den jsem nestál za nic. Je to v háji, je to v háji, nic jiného v hlavě nemám. Je 21:00, klapnou hodiny a světlo jede, Dobré ráno. Tak rychle jsem uvnitř nikdy nebyl. Okamžitě ji beru pod světlo s nejapnou předtuchou, že je po ní.
Teď koukám jako blázen zase já. kytka je krásně zelená, vůbec jako by se jí nezelenalo. Blizny svítí na míli daleko a směje se mi :-D Bože děkuju, óóó jak sem šťastnej . Tak a teď nevim, jak jsem na celý ten nápad přišel? Celej den ve strachu a úplně zbytečně? Tak a berte to teda jako moji omluvu těm, kterým jsem tady napsal něco, co jsem třebas psát nemusel, když sem byl zbytečně chytrej, protože mě to pořád mrzí:-))) (No, to sem to teda vylepšil) Čau, zase se ozvu.
slamacek
Zdravim. Ti Japonští chytráci sice vymysleli, abych si mohl klidně zalít PC a nic se nestalo, jenže nějak zapoměli na zalévání spodem, což se stalo a noťas byl na pár dnů kaput. Na druhou stranu jsem se mohl více věnovat svojí kytičce a protože se květ už naplno rozjel, něco jsem nafotil, abych potěšil milovníky zajímavých pěstů, pěkných kytek a dobrého hulča. Taky jsem v té době prolezl několik obchodů, kde mě přesvědčovali o zázračných postřicích na květ a jednou už jsem byl téměř na vážkách, že něco takového pořídim, nakonec jsem odešel s prázdnou, takže Zázrak jede pořád na stejné zálivce AGRO, téměř bez kosmetiky a hraček, jednoduše. Bo, když jsem viděl ty bílé blizny jak se mají k světu, přišlo mi vlastně zbytečné do toho zasahovat. Proč pokoušet čerta, když spí:-). Moc toho psát nebudu, dnes jde spíše o fotečky...


Otevřu growroomek a posadim se před něj. Pak strčim hlavu dovnitř a okukuju ji ze všech stran a když už usínám, vylezu ven, usadim se a počitám a pozoruju jen tak tyhle vrcholky a těšim se z nich a na ně...jen tak tiše, zatímco usrkávám horké kafe, idyla











Co bych psal, vždyť tohle hovoří samo za sebe. Trochu mě překvapila :-):einstein:













Tak fotit telefonem je prostě nahouby, alespoň tim mym a štve mě, že se tu nemohu podělit opravdu o pěkný zážitky :-)











Tohle se teď nosí :-):bandit:






:banana:
slamacek
Jak to dělám já?! Z koncetrovaného hnojiva a odstáté vody namíchám do největší plastové lahve roztok dle návodu, kterým pak kytku do misky zalévám spodem. Vždy, když je miska suchá, dolívám další. Do misky šahnu prstem nebo nadzvednu květináč a podívám se, pokud je ještě miska pod květníkem byď jen orosená, den se zálivkou počkám. Většinou novou zálivku do sebe rostlina nasaje během několika minut, čímž už většinou poznám, že je vše v pořádku :-)

P.S. Dvě kytky z Windooru mi uhynuly, protože jsem je dosypal dost jílovitou zeminou z krtince a stonek to nedal, udusil se a uhnil. Nějak sem to tušil, že se to stane, takže klíčíme znovu :-)
slamacek
:cox: Nazdar kluci , tak zase vystavim pár foteček, aby nám to tu neusnulo úplně. Musel sem jí dnes ráno na chvilku vytáhnout ven, abych provedl její zběžnou kontrolu a několik pohledů mě zaujalo, tak vám je sem posílám. Škoda jen, že nejsem profesionální fotograf, protože hlavně ten pohled ze spodu je ve skutečnosti fakt hustota :-) Trošku mi to připomíná vlněný koberec. Už to tak vypadá, že to zdárně dojedu bez problémů až do konce, to sice předbíhám, ale těšim se.







Když takhle otevřu dvířka, během pár chvil se vyvine ven nádherná vůně, opravdu ta kytka voní, že se člověk musí začít chtě nechtě usmívat. Podle semen by měla kvést ještě 17 dní, a to je dobře, protože bych si přál, aby ještě nakynuly paličky. ( Je to spousta blizen, ale téměž žádný matroš :-) ) A koneckonců jsme tu společně strávili u téhle kytičky taky nějaký čas a bohužel jako vše to jednou skončí, no jo no. Poznal jsem tu mezi Vámi pár kluků s kterými jsem si měl co říct, nebo jsem rád sledoval jejich počínání. Jo, byla to pohoda. Ale zpět ke kytce...;)




:afro:No, docela rád, bych si to už nacpal do fajfky :-) :heart:


:help:A co teď aktuálně řešim? Hlavně dopěstovat, propláchnout vodou, měření Ph zálivky, mám to zase až moc jednodušše udělané :-) , možná na další kolo pořídim ještě jednu LED 12w, aby nad každou květinou byla jedna lampička, takže 2x kyttí a to je zatím asi vše, hodně zdaru pánové s kytkami a snad i dámám, jsou-li tu nějaké pěstitelky mezi námi:-) Zatím . . . :pimp:
AladinWarrior
Tak nakonec přeci jen nějaká sklizeň bude. :-D Moc pěknej stromeček,až ho bude škoda sklízet.Tohle bude opravdu speciální hulení. :leaf:
Pioneer001
ja se vsadim ze tendle klucina na tom hodi vic jak 12 g :D
slamacek
:rasta: Jedna malá doplňující informace - Co tak zkoukávám tady a youtubáky, tak povětšinu pod Ledkama nikdo z nich nesklízí před 60 dnem, klidně jedou furt dál, nevim jestli to má nějaký význam, že pod LED je to jinak než pod HPS, ale asi to tak vypadá, ty sklizně jsou pozdější. Osobně si myslím, že ji pojedu taky až nadoraz :-) Zatím nevypadá nějak unaveně :-)) Promyslíme, uvidíme...je pořád se co učit.

P.S. :einstein: Noooo, kdoví jestli ji vůbec budu mít chuť hulit :-)
Sezam
Jen ji vyhul, zaslouží si to :D
Zelená zahrada
Zdravím tě. Sleduju tento thread odzačátku a popravdě ti řeknu že jsem ti moc šancí nedával a ještě jsem si z toho ( ne veřejně) utahoval. Tímto se ti omlouvám protože postupem času si pročítám hodně stránek o metodách trénování konopí a jsem opravdu velice pěkně překvapený jak ti to krásně jede.

Každopádně jsem si ujasnil, že pokud něčemu nerozumím nebudu to nijak soudit.

Samozřejmě ti držím palce a doufám, že ti to pěkně dojede.
Měj se a hodně štěstí
PS: Samozřejmě K+ :)
slamacek
:wink: Kluci, trošku jste mě teď připoměnil něco, co bych rád napsal a myslím, že to vystihnu úplně přesně. Taky jsem občas koukal na pěstitele a nevěřícně kroutil hlavou, který byl ochotný na jednu kytičku s jednou paličkou stínit a ještě za to dát majlant a dát to na internet. Myslim si, že každý dělá co umí a není to jen, jak už tady jednou někdo řekl, pouze o největších výnosech a plnym mrazáku hulení. Je to o vztahu, zálibě, radosti z pěstování, ale taky pobavení se. Někdo tu má rád kytky takové, druhý makové a je dobře, že pěstování nabízí tak pestré možnosti. Je fakt, že jsem trošku fascinovanej tím japonským stylem (to jsem ještě o trávě nevěděl), stromy, které rostou i stovky let, to, že se tyhle znaky projevili i na mé kytce, to jsem si uvědomil pozdě. Taky je pravda, že velkou roli u mě hráli zpočátku i peníze, protože jsem prostě měl pár korun a chtěl něco, na co někdo šetří pěknou dobu. Nu což, povedlo se, ale pěkně sem se vyvztekal. Taky trošku odbočím, někomu to může znít i neuvětřitelně, někdo to zná, funguje taky zpětná vazba - když se daří mě, většinou se daří i kytce, když se daří kytce, je dobré hulčo a daří se většinou i mě. Je to kousek přírody u mě doma a chtě nechtě jsme prostě provázaný, vzniká jakési spojení (teď zhulenej nejsem :-) ). Měl jsem docela jasnou představu jak budu tu kytku pěstovat, jen prakticky jsem to podcenil a zakop jsem hned a má představa se úplně lišila od toho co se dělo u mě v roomu a za boha jsem toho nemohl dosáhnout. :-) Jenže jsem prostě z mé představy neustoupil, jednu kytku to stálo život, druhá ve chvíli kdy projevila vůli, že prostě zdechnout už nehodlá jsem ji začal postupně vnucovat svou představu o tom co od ní chci:-) Jenže ještě není hotová a myslim si, že nás čeká v tomhle pěstu ještě docela dlouhá cesta. Mám už zase svoji jasnou představu o tom, co chci sklízet a udělám pro to všechno co jen bude možné. Jasný, mohl jsem třebas koupit silnější světlo, hnojiva, na ten květ, což by jistě pomohlo, ale NE, už sem se rozhodnul, navíc jsem nechtěl zklamat ty lidi, kteří to právě sledují kvůli tomu jak jsem to začal dělat, a tohle pojedu na LED 12w a basta. Nic, kecy ještě lepší kytku nikdy nevypěstovali, takže pokud jen bude trošku možné, brzy přihodim nějakou fotečku. A pokud jsem tady někomu neodpověděl, nebo něco, tak to rozhodně nebylo proto, že bych to nečetl, naopak, ale jen sem nevěděl co na to mám říct :-) Tak čauky :rip:
bruno.kudrna
Zdravím
Já to tu sleduju od začátku i když nepřispívám.....Je pravda žes to pojal hodně po svým.....A taky si určitě přišel na to že si v určitých fázích udělal pár chyb.Ale kašli na to chybama se člověk učí a já ti fandím fakt moc....
Máš slušně našlápnuto k tomu aby s tebe byl guru mikropěstitelú.Jestli přesedláš na víc než 20w dávám tě do ignor listu.....Ne vážně až tohle zvážíš a přepčítáš kolik g na w tak je s tebe jeden z nejlepších tu na G.Sleduju a fandím dál,díky.......
Zdárek:sun:
slamacek
:sun: Jenom čistě teoreticky budeme kalkulovat, růstová fáze se mi protáhla díky mým zásahům ať už prospívajícím nebo neprospívajícím kytce téměř o měsíc až dva. Nyní je přesně za 7 dní 56 den květu, tedy kosa:-) , jenže ono to opravdu nevypadá že by se jí chtělo nějak končit ( podle mě je tak v polovině ), takže uvidíme co dokáže. Může to být i slabou watáží, může to být LED diodama - co se však přiznám, mám ji nafocenou v mobilu a mám-li někde chvilku tak se na ni koukam a přijde mi čím dál tím krásnější. Hlavní problém je v tom, že mě naprosto zničily objektivitu kterési fotky Holandských mistrů pěstitelů a nemohu na ty palice zapomenout. Nezbývá mi než pokračovat a hledat příčinu jejich úspěchů ve svém vlastním roomu :-) Zatím sem žádné další fotky nedávám, protože pořád jen blizní a defakto na tom není nic nového ani zajímavého:-) Ale přidám nějaké určitě.
P.S. Opět díky za pochvalu a podporu, jsem rád, že se ozývají i kluci (jako bruno) jejichž příspěvky jsem tu vždy chtěl mít, asi je ta moje krasotinka opravdu dobrá, ale ještě neni nejlepší :-) Tak čauky
:whisperer P.P.S - Svýho Avatara sem si nezvolil náhodou :-)
crazyben
citace:
Původní příspěvek od slamacek
Hlavní problém je v tom, že mě naprosto zničily objektivitu kterési fotky Holandských mistrů pěstitelů a nemohu na ty palice zapomenout. Nezbývá mi než pokračovat a hledat příčinu jejich úspěchů ve svém vlastním roomu :-)


Hele neber to jako rejpání, ale podle mě je příčina hlavně v tom roomu samotnym, pro radost proč ne, ale nemůžeš čekat že tam budou šišky jako maj holanďani pod šestikulema.

Ale mě se to moc líbí, tak se netrap že nemáš stejný paličky jako ty holanďani, v takovym roomu by je neměli ani oni takový, tomu věř.
slamacek
:bravo: Čau kluci - udělal sem pár foteček, akorát sem podcenil nasvícení, dal sem tam 5w žárovku pro foťák místo 100w, takže se nedá nic dělat, kvalita bude snížená. Jo, už to slyšim, prostě mám Ledky i po bytě:-)
Potěšil mě názor Crazybena , protože má vlastně pravdu. A moc mu děkuju za to, že mi to takhle vysvětlil, docela se mi ulevilo, protože už sem začínal být dost nešťastnej a sem rád, že se mu ten muj room líbí, fakt:-). Faktem zůstává, že ráno když jsem koukal na kytí, než šla spát, byl jsem s ní nadmíru spokojenej, zmačknu lehce paličku a něco tam je!!!!!! Říkám si, kurva, tohleto není možný, když mě todleto vyroste pod 12w (uvidíte sami), co ti blázni dělají s tím co mají pod 6kulema ????, to musej bejt šišky, že to v životě nestrávěj, k čemu to??? To je 50x (25x) silnější wattáž na téměř polovinu prostoru :-), prostě sorry, ale mě to přijde zbytečný. Navíc budoucnost je o úspoře energií.
Ještě jsem koukal na ten Konopex 2016, že OSRAM taky jede Grow ledky, jinak to radši nekomentuju :-)

Takže jdu zalejt kafčo a naservisuju sem pár těch dnešních blizniček :-) Můžete se těšit
:banana:
slamacek
A vezmeme to rovnou pěkně zvostra :-) Jack Herer je asi to jediné co se mi, když je to značkovej model, co se mi podařilo :-) Napočítal sem cca 18-20 špiček. Voní a voní a sladce voní po celym bytě. Dokonce snad tim mám i načichlý věci, protože, když jdu občas do práce, cítím ji velice silně, jako by tam byla se mnou :-). A co, nemám se za co stydět.







:goldcup: Tady je jedna hruška. Za ní je vidět další a vzadu vykukujou ještě dvě. Dobře je to spíš samý lupení pro Sezama. Omlouvám se za předchozí chybnou informaci, podíval sem se do kalendíře a dnes je to 46 den, tedy 56 je až za 10 dní. Pomalinku začnu asi už prolévat pouze H2O.:drools:









:baseball:Pohled na její nohu mě prostě dostává na kolena, zvedl jsem ji, abych se podíval na kořeny a proti světlu se jí tak krásně zazelenala koruna, že jsem tuhle fotku musel udělat. A ten kmínek?, pomalu by se do něj daly dělat zářezy.






Jednou mi někdo dal karmu za vtipnej humer, za samolepku co jsem jim nalepil dovnitř pro inspiraci. Tak je tady ta samolepka znova a tentokráte už jsem ji přidal pro porovnání se skutečností. Snad dealer nebude moc zklamanej, ale zase tolik mi nelhal :-)
Doprčic, te mobil fotí rozostřeně, to je taková škoda.










:busted: Tuhle fotku nebudu ničim popisovat, víte co? Vychutnejte si ji sami, každý podle svého gusta.
Koukam, že sem k ní napsal jméno svýho morčete místo svoje.

:love: Tak Vám všem taky držim palce :-) No a kafčo je téměř vypitý... :bandit:
slamacek
:whispererKluci, já to teď fotit nemužu,ale byl sem se na ni podívat a to co dělá je masakr:banned:
slamacek
:hug: Udělal sem 3 fotečky. Teď ji plánuju chvilku ještě nechat na hnojivu, pak ji hodlám šetrně ostříhat, roztahnout, vše tak aby světlo mohlo úplně všude a nasadit pouze čisté H2O na vyčištění a dozrání, které teda netušim jak ji bude trvat dlouho, ale jak začne pukat pude. Možná jsou to tedy poslední fotky, kde ještě vypadá jako kytka, pak už jí nasadim svojí vlastní slamackovu úpravu před sklizní, která bude tak za 14 dní??? Nevim, jsem zvyklej hlídat si barvu blizen, uvidim jak se s tim vypořádám tady v indooru Možná si dokonce seženu ten mikroskop, ale počítám, že pod nim uvidim stejnak prd. Tak čus, ozvu se příští týden, teda pokud nebudu mít takovou radost z tý kytky jako dneska v noci :-):wink:

:whisperer Už sem dokonce vymyslel jak ji budu sušit, ale nechci ji nijak stresovat, tak o tom radši ani doma nemluvim. Jen ještě netušim jak ji zvážim, protože nemáme ani gramovou váhu, natož 0,1-0,01-0,001 :-)))

:angel: Ať nám to roste a smějte se :crazy:
crazyben
100x, uvidis uz krasne, 200x ikdybys byl slepej. Ty co maj oci jak orli tak staci lupa 50x (i 20x ale takovy oci moc lidi nema)... (ja mam 500x a tam uz se daj sledovat veci!)

A jestli koukas na pestiky tak sleduj spis jak vypadaj celkove nez jejich barvu. Jak zacnou povadat je to znameni ze je kytka na vrcholu (ale to se odhaduje jen hodne tezko)
slamacek
Zatim je cca 90% pěkně bílých ani oschlé konečky nemaj. Furt je tedy přikrmuji. Ten mikroskop je starej, našel sem ho ve sklepě, trošku orezlej, ale snad aspoň něco pod nim vidět bude a že je ještě funkční.
slamacek
:drools:Tak od zítřejšího rána už bude dostávat pouze čistou vodu. A v nejbližší době dostane i muj slíbený zástřih, ale to uvidíte, dám sem fotečku. Nějaká ta bliznička už sem tam chytá hnědou, takže je načase, abych ji zčal pročisťovat. Slíbený mikroskop nebude, nepřivezli mi ho, tak si budu muset sklizeň načasovat podle vlastního uvážení. Je ale fajn, že už to není taková starost, už ji vklídku mohu nechat pár dní bez dohledu :-)



:winner:





:dance: Tak a tady jsem si pořídil pěkný pořádný květník, protože mne už dlouhou dobu nějak zaujala myšlenka hromadného pěstování. Chci do tohohle květníku zasadit 3 rostliny v trojúhleníku a běhen růstu je roztáhnout po celé ploše pěstírny:-) A pak mě ještě napadlo doprostřed zasadit jednu, úplně jiný druh, kterou bych větvil minimálně, nejlépe vůbec a nechal jeden jediný pramen a to ten vzhúru. Tak pomalu už na to musím začít myslet :-)










:leaf: Tak tyhle paličky jsou možná ty nejhezčí. Téměř se mi dokonce podařil plán, že obrostou celé větve. Sice ne tak, jak sem si představoval, ale jinak.






Čau :pimp:
Pioneer001
proste HoWaDo :) karma..
slamacek
:crazy: A tak koukám ještě před spaním:rip: , mám hlavu zabořenou až ve skříni. A najednou jsem dostal chuť udělat tuhletu odvážnou fotku. Nejdřív se mi nezdála, ale chvilku jsem se díval dál a zjistil jsem, že to vlastně vůbec neni špatný:-) Tak si ji také se mnou užívejte.
slamacek
Tak sem dneska s úžasem objevil důvod toho, proč mám tu kytičku na jedný straně menší, že je jakoby našikmo. Nedělá to ani odtah, ani uvazování, ani světlo našikmo. Je to úplně jednoduché - je menší na straně u dvířek a je to proto, protože už od začátku otevírám dvířka a uzobávám :-) Já ji normálně okousall :-) Tak čau
:freddy:
slamacek
:whisperer Ahojte kluci, tak dneska 56. den květu a řekl bych, že teď už není ani moc co zkazit, ani moc co vylepšovat. Už je druhý den na čisté vodě, tedy proplachuji. Asi už i byla zasolená, protože na té vodě se ji krásně zabělely kořeny a pustili nové výhonky. Dneska ráno jsem ji udělal letní zástřih na "ježka". Dávám ji asi tak ještě týden a uvidíme co to s ní udělá. Pak už ji "seknu, porazim, sklidim".
:cox:Akorát šla moje mladá do práce, takže jsem po ní hodil očko a v té chvíli mi nůžky zajely do jedné z paliček a bum, ustřihl jsem jí. Nevadí, holt bude co koštnout:-) To je názornej příklad, že bych se měl příště pekelně soustředit. Rozhodně to není 6ti kule, to mi zbejvá jen tiše závidět, (ale dvanáctka watáž), podle toho to taky vypadá, ale je to přiměřený výkon :-) a na špíčka bude. Přesto si myslim, že vypadá poměrně dobře a tady už jsou slíbené fotečky mojí krasotinky, dej jí pánbů věčnou slávu, užil jsem si sní od toho 19. ledna až až. Zkusim schválně se pozeptat po nějaké váze, možná se mi podaří pak až ji usušim. ji i zvážit. :-) Tak zatím a než ji porazim, určitě se ještě uvidíme. Přeju pěkný slunečný dny v growech, skříních i venku a sílu našim kytkám.

Slamáček:bandit:





:banana:










:bravo:
Sezam
Slamáčku, od začátku jsem ti fandil a jsem rád, že se ti kytička takhle hezky povedla :) je neuvěřitelně, co taková rostlinka vydrží a co po tom všem dokáže nabídnout :) nezbývá mi než konstatovat, dobrá práce :)
Mard
Na 12 wattů pěkný výsledek! Ta lampa má i modré diody, nebo jen červené?
slamacek
Na 12 wattů opravdu pěkný výsledek, dík. Ta lampa má 6 diod červenejch, 4 diody jsou modré a 2 diody jsou žluté (údajně poskytují kytkám spektrum, které sice potřebují, ale jaksi se na ně zapomíná, takže výrobce udává jakési PLUS), takže celkem 12 diod po 1wattu. Chlazena je nějakým kovem a skutečně ani po 18 hodinách svícení to nepálí, vezmeš ji do ruky jako nic. Prakticky nevydává žádné teplo a věřím tomu, že je to i u silnějších Ledek taky tak. A co se spotřeby týče, tak se mi zvýšil odběr asi o 50 korun měsíčně, ale taky jsem si pořídil pračku, takže odběr sice nějaký je, ale řekl bych, že minimální. Prakticky pro kohokoliv.:wink:
slamacek
:einstein: Nazdar kluci, chci se na něco zeptat - máte někdo zkušenost, jak dlouho by měla kytka kvést? Protože seeds banka uvádí 8 week, FAQ a stránky growerů asi stejně, youtube videa byly i zmínky o 70-80 dnech, já jsem teď na 60 dni a rozhodně si nemyslim, že by ta kytka ze sebe vydala byť jen něco.:eek: Prostě ji nechávám jet dá, mimochodem prohmátl jsem palice, jsou zdravé, plíseň, nic podobného. Nebudu začínat další pěst, protože jsem jí nějak začal věřit a je možné, že tak jak to tu někdo z legrace podotknul, tak sklízet budu na Vánoce, pokud mi z toho už nešibne :-))) Co si o tom myslíte?


(Fotečku dodám :-) Jen se nechte překvapit :-) ) Díky za každý příspěvek ! :popcorn:
AladinWarrior
Čau čau.
No je pravda že růst byl u tebe díky bonsai technice trochu delší,ale kvést bude standardně.Podívej se na stránky seed banky nebo prodejce.Tam uvádějí běžnou dobu květu konkrétního modelu.Těch osm tejdnů je takovej dobrej průměr.Dej sem potom fotky a jistě zase někdo poradí :)
slamacek
Ahoj, ahoj,
Prodejce udává 8 týdnů, fotky dodám buď dnes večer nebo zítra, teď už jsem nestihnul přepnutí, takže až večer se probudí. Jen pouhým okem sem si všiml, že teprv teď se začala obalovat a pouštět pryskyřici, je taková stříbrná, kdybych ji býval sklidil 56.den, tak by sice nějaké palice měla, ale jenom zelený, jestli to správně vysvětluji. No foto každopádně dodám, jen zase ta moje kvalita focení mobilem, ale budu se snažit. Čauky a dík;)

Ještě sem teda házím, alespoň pro zajímavost popisku od výrobce. Je tam 8 týdnů, tak asi jo.
Zajímavý je tam effect a flavour. Relaxační high určitě funguje, okamžitě se svalim na postel a zkouknu tak 2-3 filmy za sebou, než se zase postavim. Není možná síla, která by mě mohla vyrušit;) , akorát moje chuť je jiná, protože mám pocit, že je to sladké a hlavně fest veselé, ale prodejce udává chuť nakyslou a nevrlou, což mám přesně naopak :-) To mi těžko ale může vadit.:baseball: A peníze mi asi už nevrátěj :-)
slamacek
:jumper:
Takže tady jsou slíbené fotečky, seznamte se :-). Takže čistou H2O zalévám 7 den a docela jí chutná, bumbá jak bumbrlíček. Zřejmě na tom čištění něco je, protože jsem tento víkend na jakési party slyšel kluka, jak říká druhému, ty to máš nějak špatně vypraný, je z toho cítit hlína a chemky :-))) Takže jsem rád, že jsem se do toho pustil.:jerk:

Každopádně pokud dám teď naklíčit semínka ( 3-4 ) dny, pak je dám do substrátu a než vylezou a mohu je dát pod světlo, bude čistění ještě min. 9-10 dní, což by mělo dostatečně stačit a kytku pod tim nechám. No, nebudu si tu plácat játra a rovnou sem naházim ty fotky :-)

Řekl bych, že už nekyne, že se jaksi zastavila. Teď už to je jen a jen o tom čištění, asi:) Jen si ji hlídám, jestli někde neplesniví, nehnije apod. Je to OK.:chef:
slamacek
Takže jak jsem udělal - moje krasotinka se ještě pořád čistí , ale nezahálim :-) Dneska jsem si přivstal a šel pro keramzit, protože zasazení semínek vyjde zřejmě na víkend. Ta jsem dal předklíčit taky dneska ráno a hned jsem to projistotu nafotil. Dilema s tím co zasadit jsem vyřešil, že zkusim 2x Jecka Herera ( to kdybych měl nějaký ten úhyn) a tu třetí princeznu jsem vybral model AK-47, co jsem měl na outdoor, protože ji chci vidět, jak vypadá pod světlem ve skříni. Snad se tyhle modely snesou a nebudou si nějak v květináči vzájemně konkurovat, spíš bych to přivítal obráceně. Jakmile vykouknou první lístečky, tamtu sklízim, dám do sušárničky a tyhle tři se budou moc rozjet na plný petardy:-) Samozřejmě pod Grow LED 12 W. Kolegové, až bude zase něco nového, ozvu se, páč 3-4 dny se nic dít určitě nebude, krom pukání semínek, klíčení a zasazení do substrátu.
slamacek
Ahojte kluci :-) Tak čím začít? :sun: Krasotinka mi ještě kvete. Ráno mi vylezly klíčky z druhého kola, přepínám také na 18/6, ale svoji kytičku stále nechávám pod světlem. Jsem z ní totiž úplně unešený a dle mého názoru pořád kyne a kynout bude:-) Jdu si teď dát ochutnávečku, ale potom se pokusím zrobiť nějaké fotky. Nebudu ji sušit zatím celou, prostě pokvete co hrdlo ráčí a sem tam ji uberu, podle chutě. Jo, zalévám už jen vodou, bez hnojiva, je to lepší. Co prostě oceňuju je, že je hodně veselá, opravdu jsem z toho hulča pěkně vysmátej, žádnej sedánek nebo odpal, fakt usměvavá travička :-))) Víte co? Jdu ochutnat a udělat nějaké ty fotky :-)
:girldevil
slamacek
Samsung G není zrcadlovka Canon, ale něco na těch fotkách vidět je:-) Já bych řekl, že docela mazec. Dneska jsem byl rozhodnutej, že ji dám "kosu", ale zase sem si to nějak rozmyslel a ještě ji tam nechám, i když teď pojede 18/6, teď už ji to těžko ublíží, vždyť sundat ji mohu kdykoliv. Tak co na to říkáte? Vážit už ji nebudu, nemám váhu, navíc uždibuju a sušit ji najednou zatím nechci, jen ať kvete :-)
Gorila
Takovýho mutanta jsem dlouho neviděl. DaS IST cHRUZA !
slamacek
Gorila :slizoun: - A co si vypěstoval Ty nádhero?:vampire: Leda tak Velkej prd. :shots: :
bruno.kudrna
Zdravím
Nenech se vytočit.Takový příspěvky od nováčků kteří mají všeho všudy 20 příspěvků bych v klidu ignoroval.
Zdárek:sun:
slamacek
:) Nenechám se vytočit :-) Tady jen pro zajímavost, jak se mi rozkvetly fialky za oknem, to je nádhera, ne? :-) :bath:


:mutant: Furt nevim, jestli teda jako jo? Nebo jako ne?


:grrr: Díky za sázení červených karem, dneska už jsou dvě. :girl:
Pioneer001
nedeeej seeeeeeeeeeee!
Sezam
Přesně tak Slamáčku, nedej se :) já osobně doufám, že na příští pěst ubereš aspoň 2W :D máš ji krásnou :) já bych ji už podřízl a vykouřil :)
bruno.kudrna
Zdravím
Tak už mi pan Gorila napalil negativní karmu za můj dnešní příspěvek.
Moc to sice nechapu,ale příště se aspoň podepiš a zdůvodni nějak rozumě ty hrdino!!
Zdárek:sun:
Sezam
Ano, pan Gorila očividně nemá nic lepšího na práci, než kritizovat a rozhazovat negativní karmy :) pokud se chceš nějak zabavit, zkus se jít projít do lesa, uděláš aspoň něco pro sebe :)
slamacek
:cox: Ahojte !!! Takže, starou kytičku už jsem seknul o víkendu, musel jsem si na ni vzít opravdu pilku na železo. Jak říká Sezam, teď ji vykouřim :-) Dobrej nápad kolego.

:leaf:A tady už jsem nastartoval další, již moje druhé kolo.

K dokonalosti to má ještě hodně daleko, ale když si to tak vezmu, od toho úplného začátku tam již sám nějaký malý pokrok vidim :-)

Hnojiva, substrát, světlo, klimatizace - to všechno zůstává stejné. Změnil jsem květník za větší (inspiroval jsem se japonským stylem a Sezamovo stínidlem), uvidíme co to udělá, přidal jedno Ákáčko, začínám opět s dvěma Hererama. Do květníku přidal jako drenáž keramzit, ten sem v prvním kole neměl. Začal si zaznamenávat alespoň ty nejdůležitější datumy, jako je výsev, abych věděl, kdy přepnout, nechci dopadnout jak minule :-). Možná časem pořídim alespoň ten odtah z větráčku, pasivní díru už tam na něj mám.


A uvědomil si, že budu pokračovat.
A nakonec přidávám fotodokumentaci. Tím jsem domluvil a jdu si vypít kafe a vyhulit si brko:-) :jumper:

Mějte se krásně. :flower:



Odpověď Alladinovi jsem poslal poštou, protože byla trošku na delší povídáni a brko bylo opravdu super. Dým se mi jevil chvílemi jako velmi silný, někdy až hrozný, slaďoučká vůně a nasládlá chuť, od prvního potahu se mi všechno začalo jevit strašně optimisticky, pak jsem začal přemýšlet o věcech, které se mi jindy zdály neřešitelné, pak jsem se jim začal smát a 3x nebo 5x mi to zhaslo. Určitě časem budou lepší výpěstky, ale kdybych se měl rozhodout zda je to hulení dobrý nebo špatný, nedokážu na to zatim vůbec odpovědět.
AladinWarrior
Samozřejmě budu i dál sledovat. :D Už se těším jak ti to poroste.Máš v plánu jinou techniku nebo zůstaneš u bonsai stylu?

P.S. Dobrou chuť přeji k brku. :rasta:
Mard
citace:
Původní příspěvek od slamacek
:cox: Ahojte !!! Takže, starou kytičku už jsem seknul o víkendu, musel jsem si na ni vzít opravdu pilku na železo.


Ty kecáš že by z tebe mohl být politik :D :frog:
Časem budeš vykládat že jsi to kácel motorovou pilou :-)

Každopádně gratuluji že jsi dospěl k nějakému výsledku a na 12W to nevidím jako špatný počin. To je opravdu pikopěst :-)

Jinak k tomu hnojivu - to co tam máš je spíše na růst, na květ použij raději hnojivo na růže nebo nějaké podzimní (s nízkým obsahem dusíku). Pak ti to pokvete mnohem bohatěji.
slamacek
Dobrý, takže jste se mi zasmáli :-):afro:
slamacek
:cox: Ahoj kluci, pěstitelé, badatelé, návštěvníci :-) , Bylo teď venku opravdu pěkný počasí, takže jsem se spíše vyhříval na sluníčku se svojí sklizenou krasotinkou. Je to hodně veselá travička, akorát se s ní musí opatrně, svojí míru už jsem si našel, takže v pohodě, zbytek je ještě v sušárničce, až ji usušim, hodím sem jednu fotečku.

:whisperer A druhé kolo jede zatím zdárně a bez problémů, cítím, že už jsem se malinko ponaučil v tom prvnim kole, takže to pro mě nejsou takové stresy :-)) Co však není, může přijít :-) Radši to nebudu přivolávat. To hnojivo na květ tam možná potom zkusím dát, ale paní v květinářství mě přesvědčila o tom, že s takovymhle hnojivem nemohu prohloupit ani na růst. ani na květ :-) Tak sem ji to sežral i s navijákem a hnojim tím seč mi síly stačí :-) Teď teda ne, teď je na 6 týdnů hnojivo v substrátu. Kytičkám se daří, možná jdou malinko do výšky, až to pujde, tak je zaštípnu. Snad se mi je podaří dopěstovat všechny tři :-) Pro připomenutí - 2x Jack Herer a 1x AK-47 Tak zatím a

Ať nám to roste:guitarist

Kdyby někdo chtěl poznamenat, že vypadají nezalitě, má pravdu. Po nafocení jsem je hned pěkně zalil :-)
Sezam
Ahoj Slamáčku :) moc ti držím palce, už vidím jak hezky to bude vypadat :) akorát bych je nedával do jednoho květináče, ale do třech menších, což ale určitě nebude problém, určitě nejsem jediný, kdo pěstoval 2-3 kyti v jednom truhlíku a byl naprosto spokojen :) ať rostou :) ahoj
slamacek
:einstein: Ahoj Sezame, já už jsem totiž úplně zblblej od mojí sestry, která objíždí všelijaká školení o permakultuře a hromadném pěstování rostlin (převážně zeleniny) pospolu a mě nějak utkvělo v paměti, že i rostlinky jsou živé organismy a spolu jim je lépe:-)) Možná to zní někomu jako blbost, ale tyhle tři kamarádky to snad zvládnou :-) A když už si to jedu takhle na pohodičku, tak jim taky mohu nějakou tu pohodičku dopřávat :-) Abych to zkrátil, dal sem je takto úmyslně, protože mě zajímmá, co to udělá :-):slizoun:

:busted: Mimochodem, proč bys je dal do třech menších? Kvůli kořenům? Nebo, že si budou nějak konkurovat v růstu? Nebo proč? :-) :p:
crazyben
Tak těch důvodů by se našlo víc... venku to začíná žít a nedej bože aby něco vlezlo ke kytkám. Pak můžeš jednu zasaženou hodit zvlášť ať se to nešíří.

Pak každá může papat trochu jinak živiny, takže můžeš každý pěkně upravit zálivku podle potřeby. To samý při dozrávání a načasování proplachu. Takhle budeš muset dělat kompromisy.

A pak jak už si zmínil konkurence v růstu... jestli na jedný porostou rychleji zdravější kořeny, brzo zbytek přeroste a pak už budou rozdíly jen větší a větší.

Good Luck...
slamacek
Crazyben - Na tvém tvrzení rozhodně něco je, uvidíme jak to bude v praxi.

:bravo: Zdravim a kytička je nasušená, jak někdo kdysi řekl "na špíčka bude . Nevážil sem to, protože nemám váhu. Tak sem to alepoň vyfotil, strčil do krabice a do sucha :-)










Jeden detail paličky a všechno ostatní až po stonek šlo naložit do vodky.
demoneq
Tak to je vážně super! nečekal bych tolik paliček z takový žárovičky :D
To je tou tvou láskou k té kyti určitě :)
Dope420
no nádhera :) fakt škoda žes to nezvážil, vidim tam tak dvacku určitě :)

hlavně si nech ten kmen :D to je super trofej
dobrou chut :beer:
demoneq
slamáčku, nebyl by nějakej hezkej zaostřenej detail na paličku? :)
slamacek
Ahojte! Takže sem nafotil 11 den růstu, vypadá to, že se jim daří. Až vyrostou ještě trošku, tak je nad 4 patrem zastřihnu. Vodu dostává podle potřeby, jak oschne substrát tak zalejvam :-) Rozdíl mezi J. Hererem a AK-47 zatím žádný nevidim. Jedou všechny stejně. Dělaj mi radost, vůbec na ně nemusim šahat, jedou si sami, občas je jen preventivně zkouknu. Však se podívejte sami ;)

Lepší detail mobilem neudělám, je to starej krám. Foťák nevlastnim, snad si ho pořídim do konce druhýho kola.
Pokud všechno vyjde, mohl bych možná stihnout ještě jedno kolo do Vánoc, takže by mohl být i hezký nový rok :-)) Ale to sem se trošku předběhl.
Jo a kmínek sem naložil do alkoholu, jak sem ho ostříhal už nebyl tak krásnej:leaf:
Pioneer001
slamackiuuu
a nepremyslel si nad aerem? pro 1 kyticku?
rad ti ho postavim bude mi potesenim :)
a kdyz do toho puldes daruju (dlouhodobe )propujcim :D ledecku 21w :) rust kwet
budulinek
Tyvole tady to nabira jine grady - nanopest s velkou efektivitou na obzoru. Zajimave, jak se to dostalo od zacatku, kdy jsi ji slamaci daval poradne cocky, az do zdarneho konce :) hodne dobre! A to co ted navrhuje pioneer, to bych sakrarad videl! :D
At to roste! :)
slamacek
:einstein:Ahojte kluci, kdo si to dobře pamatuje, tak jsem tu něco písnul o windooru. No, pořád mi to roste i když se tomu vůbec nedaří. Je fakt, že do okna nesvítí skoro vůbec slunce a jedna pujde do skleníku, ale vypadá to, že si lépe budu rozumět s umělým světlem :-) Každopádně i tyhle dvě kytičky mam rád a když z toho bude na podzim, třebas jen jediná palička, tak taky budu rád :-)





:banana: Tady jsem vyfotil jak pokračuje muj předpěst tabáku setého, ten je v jinym okně a tomu se docela daří. Ale taky to byl pěkná prácička tohle nechat doma vyrůst, koncem května asi pujde ven. I když kdo ví, třebas ho jen přesadim do kýble a necham si ho vyrůst jen doma.


Pioneer001 - tuhle nabídku zvážim, aero je určitě super, ale někdo mi tu psal, že pokud pujdu nad 20w tak si mě hodí do ignor listu, což byla výzva, abych nadále zůstal u své bludičky. Rozhodně nad tím teď neuvažuju, ale to neznamená, že jsem to nevzal v potaz :-) Moc si toho vážim.
:leaf:
Pioneer001
muzes bejt v klidu :) psano 21 ale papa 18w :)
Mard
Tabák není důvod proč mít doma, navíc to jsou až 150 cm velká hovada, takže nic na tvou skříňku pod stolem :frog:
Pioneer001
tabaaaakneeeeeeeeeeeeee bacha na nejj nenech ho v zadnem pripade vykvest... uz se ho nezbavic x let
slamacek
Kluci, už třetí den pozoruju svoje kytičky a zjistil sem, že nejsou obrostlé jako salát, ale jsou úžasně světlezeleně zbarvené a chvílema z nich už normálně cítím tu sílu, věřim tomu, že by už teď dokázali pěkně zhulit! Něco jako chilli, když už od malé rostlinky snad semen pálí a čpí:-))) Už jsem to kdysi doma zažil a teď se mi to objevilo znovu. Tyhle kytky jsou a budou mazec :-))) čau

Není to poprvé co slyším takovou chválu na tabák, takže protrham květy před výkvětem a snad se mi ho podaří vysadit ven.
slamacek
Zdravíčko, tak zase chci ukázat ty svoje krasotinky, jak se jim daří. Venku je hezky a holky v klidu, takže tolik toho lítání okolo neni. Docela se jim daří, do dvou dnů už půjde udělat zástřih nad 4tým patrem, což je pro mě novinka, minule jsem stříhal nad 3tim. Snad se mi podaří udělat 8 větví na jednu kytí. Zalévám stále jen vodou předhnojený substrát a to asi tak jedenkrát za dva dny. Každopádně už voní,
není to sice jako na konci, ale je to intenzivní :-),

:leaf:Jack Herer je prostě dobrá volba:-) Takže, taky už začínají být vidět první rašící větvičky, což je supr. Ozvu se po záštipu a až bude taky trošku vidět nějaký výledek po tom záštipu. Loučím se a příjemné pokoukání :-) Váš Slamacek
:popcorn:
slamacek
:goldcup: Dneska jsem je chtěl zastřihnout. Vzal jsem si je na stůl, do ruky ostré nůžtičky a koukám na ně. Došlo mi, proč bych něco takhle krásnýho měl mrvit? Ty kytky jsou nádherný a já dneska nemam tu sílu, abych do nich střihal:-)) Tak vám alespoň posílam jejich fotečku pro radost a pro dnešek je nechávám dál báječně růst :-)) Čauky kluci a návštěvníci.

:girl:

Ale vůbec nevim jak se mi tam potom vejdou, ještě je nad tim příborník :-)))
slamacek
:busted: Zdravim, takže jsem se dneska ráno rozhodl, že je čas je opravdu zaštípnout. Takže 4 patérka a šmiknul sem je. Začínají hezky růst a asi jsem to přehnal, protože
už tam nemají místo:-) Ale něco se mi podařilo vymyslet, ale ještě nevim jak s realizací, takže uvidíme časem. Ne, nic nového dělat nebudu, ale malinkou úpravu tohohle druhého kolo možná udělam. Řekl bych, že jsou tyhle 2 kytičky Herera lepší než v kole prvnim a o AK nemluvim. Jinak sklidil jsem dost velkou pochvalu za Jacka Herera, je to opravdu báječný model :-)))



:smoker: Tady je jeden letecký pohled po zaštípnutí všech 3 kytek. Taky se zlepšilo venku počasí a windorek se docela rozjíždí :-))) To jsou 2x AK-47. Skoro na ty kytičky zatím nemusím šahat, jen zalévat. Dost pohoda a rostou jako z vody. Na to, že je venku 27 stupňů, mám v roomu pořád stejně, příjemně, žádná vedra. Jen jsem zjistil, že když peču v troubě, tak mi to pěkně skrz bok hřeje až ke kytkám, ale to není nic strašnýho. Takže se loučím a brzy se zase ozvu. Už jsem koukal na různé dobroty na květ a list atd. Nevim, nějak tam ty hodnoty NPK lítaj jak se jim zachce, takže na to zatim házim bobek. :-) a budu se držet mýho Agra hnojiva :-)



Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma