Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor > Galerie Mikropěstování

Stránky: 1 2 [3] 4 
MIKRO jen pro silné povahy-Grow LED 12w - Klikni zde pro originální téma
slamacek
Kluci dneska sem si udělal radost a pořídil sem si na kytičky čistě přírodní produkt s rozprašovačem - jmenuje se to Bylinka :-) a ten podporuje růst, výnos a vitalitu, navíc obranyschopnost a odolnost proti abiotickému stresu. Je to vodný extrakt ze směsi 4 bylin a aplikuje se 1x týdně na list. Je to ovšem pouze pomocný rostlinný přípravek. Myslim, že i hnojení na list je potřeba, nejenom zálivka. Takže dneska večer popré postřikuju :-))) Sice v obchodě měli poznámku o tom, jestli prej tim chci zničit slimáky:-))) ale věřim, že to těm mej kytičkám pomůže:-) Tak čauky
slamacek
:satan: A mám tady finále, to v čem byli semínka Jacka Herera je hotový Jack Herer Byla s nim legrace, byla s nim starost, ale teď ho mám na stole a je to pohodička.
Asi by jen mohla být i ta krabička plnější, jenže ono o to zase tolik nešlo. Fakt sem si to 1.kolo dost užil a doufám, že do finále dotáhnu i to druhé. Tak se mějte fajn.

Je to fantasie :-) :flower:
slamacek
Zdravim :-) Takže tady máme jeden pohled na kytičky 23. den růstu pod periodou 18/6. Pro úplně neznalé-18hodin světla a 6hodin tmy. Bohužel jsem si je neoznačil a zatím nevím, která je která. Kytky rostou zatím v předhnojeném substrátu, který si nemohu vynachválit, holky se v něm mají bez mých zásahů očividně dobře. Takže zálivka zatím podle citu, abych nepřelil, ale nebyly na suchu odstátá H2O. Dole je ještě Keramzitová drenáž. Odhaduji zalévání většinou podle hmotnosti květníku, nebo podle vody v misce, nebo prstem šahnu do hlíny :-).
Mají za sebou 1x postřik na list Bylinka, který se aplikuje 1x týdně. Zřejmě to i funguje, protože takovýhle listy jsem v 1. kole neměl.


:hug: Tady jsou vidět holky ve své plné kráse. Jsou po jednom záštipu nad 4 patrem a vypouštějí větve od spodu a ty horní čekají na ty spodní se mi zdá. Chytré. Uvažoval jsem o pletivovém válci doprostřed, ale vyřešil jsem to tak, že jim přitahuji stonky směrem ven, tak aby větve šly směrem doprosřed za světlem, kde je prostor. Uvidíme zda mi to vyjde. Zatím se mi daří držet jejich růst pod kontrolou. Možná by potřebovali větší vlhkost, podle sušších listů, ale momentálně tohle moc neřeším. Ale napadlo mě, že jako sazenice pod 6ti kuli by ty kytičky teď byli úplně ideální :-)







Zde , jsem udělal detail ohýbacích drátků, kterými stahuji postupně kytky ( každý den o kousek) do vnějšího prostoru. Měl jsem štěstí, nádoba má takovej rantl, kde se dá drátek dobře uchytit na háček. Začínám chápat, proč se dělají scrogy, musí to ulehčit práci, ale zatím si na to v tomhle prostoru netroufám a tři kytičky stihnu ošetřit ručně. Musím si však uvědomit, že v těhle podmínkách nemohu pro kytky udělat víc.






Windorek mi asi nakonec zůstane taky doma, skleník mi nevyšel, nebude to asi žádný zázrak, ale je hezký pozorovat jak se snaží a rostou. Jsou to obě dvě takoví mí miláčci, na které jsem si už docela zvykl. Takže sem tam přidám foto.




Tabák , to nevim, jednu kytku si nechám doma za oknem v květináči, ale obávám se nejhoršího, že to ven ani nevysadim, protože to prostě nemám kam dát. Ale jede jako blázen za oknem, dát ho do nějakého pařeniště, či skleníku, tak musí růst před očima jak bambus. Já na něj koukám každé ráno z postele a je pokaždé o něco větší, pohledem na něj začínám svůj den. Dokonce už trošku připomíná salát.



A pomocné přípravky pro růst se mi už taky pomaličku rozrůstají. Horší je, že když jsem si mohl v krámu vybrat něco pro radost a koupit si to, tak jsem si vybral postřik a to tam měli spousty krásných věcí. No, žádná veliká romantika.
Nemluvě o tom, že už mám i nůžtičky, kleštičky, ohýbací drát. Jsou to hezké věci a radosti, které mi přináší pěstování doma. Pomalu bych si toho nevšim a najednou koukám a říkám si, hele jak se ti to rozrůstá :-).

:rejp: A co se mi ještě stalo? Půjčil sem synovcovi svoji velkou knížku o rybičkách a já, kterej se snažil všechno maskovat, aby nikdo nic nepoznal, najednou koukám a on drží v ruce vylisovanej list velkej jak dlaň, co vypadl z té knížky a před celou návštěvou u mě doma se mi ptá, co to je? Všichni na mě koukali a čekali, co já na to. No, zajímavá chvilka v mém životě :-)

Mějte se krásně a atˇnám to roste a máme důvody proč se smát.:smoker:
demoneq
Ahoj, moc hezky se to čte :) je vidět že jsi dost připravený, přeji ti z každé kytičky tolik gramůů co watůů :) a ani bych se nedivil po předešlé květince :D já mám kytku ve skříni která už kvete, světlo je tam 100W(5 úsporek) ale nemám to nějak extra vymakaný abych se tím někde chlubil, tak zůstávám jen u outdooru :) jinak na ten windoor, nechceš je dát někde kde je trochu větříku? zdají se mi ty stonky jak párátka(nic proti) mám na test no name kterej ještě nezacejtil větřík a má dost podobný stonky jak ty tvoje, ale nedávám jim takovou péči jako těm ostatním no... Hlavně ať se daří!! :)
Mard
citace:
Původní příspěvek od slamacek
Tabák , to nevim, jednu kytku si nechám doma za oknem v květináči, ale obávám se nejhoršího, že to ven ani nevysadim, protože to prostě nemám kam dát. Ale jede jako blázen za oknem, dát ho do nějakého pařeniště, či skleníku, tak musí růst před očima jak bambus. Já na něj koukám každé ráno z postele a je pokaždé o něco větší, pohledem na něj začínám svůj den. Dokonce už trošku připomíná salát.


No nechci tě strašit, ale s tím tabákem to budeš mít asi blbé. Když už to máš takhle narostlé, tak kořeny tvoří jemný bal, který se navzájem proplete a při rozpíchání se ti potrhají. Tudíž po přesazení zjistíš že hodně rostlinek bude skomírat kvůli poškození kořenů. Správné bylo to přepíchat před nějakou dobou. A pokud budeš chtít mít použitelné tabákové listy, tak budeš muset celkem rychle dát ven, aby to nabralo sílu a trochu to vyrostlo. Pokud je to nešlechtěná machorka, tak by se ti to podaří venku dojet - když nebudeš otálet ale s Viržinským to už bude obtížnější.
slamacek
:D Díky za pochvaly a za projevená přání úspěchů, taky doufám, že už se to bude jen a jen lepšit. Ty stonky na windoru jsou opravdu jak párátka, myslim, že je to tim, že jsem je vysadil dost brzy a navíc nejedou úplně na 100%, ale čekám až se prostě chytnou a rozjedou se. Možná už dokonce zůstanou takovýhle, větřík by asi ani nedali, když se musí opírat :-), hlavní nedostatek vidim v tom, že nemají dostatek slunce a taky že jsem je trošku přelil a jak se jednou zadusí kořeny, trvá to než se rozjede znova a to kdoví jestli. :wink:
;) A s tim tabákem? Ono to asi není vidět, ale přepíchával sem je po třetim patru a všechny kytičky jsou po jedné v sadbováčku, takže jenom si ji vyklopim a zasadim, potrhání kořenů nehrozí. To jenom jak už mají listy, tak to není vidět. Ven to pujde opravdu co nejdřív, už mám po včerejšku domluvené místo. Machorka je to šlechtěná, ale dělám to poprvé v životě, takže zkušenosti žádné. Viržinskýho je tam asi 4-5 kousků, ale ty jsou drobnější a machorka je úplně zastínila. Navíc koukam, že jsem popletl ty názvy - machorka, cikorka :-)))

:winner:
slamacek
Nazdar kluci, moc se všem tady omlouvám, ale přišel jsem o svůj notebook, takže nemohu přispívat. Holky se mají moc fajn, akorát ten postřik jim dává dost zabrat. Tentokráte nedělám žádné větší zásahy, takže už je mám po celým microgroowu a to sem je ještě ani nepřepl, je to dost divočina:-)
Mějte se fajn, s láskou Slamacek a smějte se :-)
slamacek
:einstein: Ahoj kluci a holky, zdravim návštěvníky .-) V rychlosti - comp mam, takže o.k. , právě mám na posledního špíčka z krasotinky I. kola a je definitivně vše historií. Teď tedy mohu popsat co je u mě novýho. Byl to záhul, protože jsem si ani nepamatoval, kdy mám přepínat. Pak mi holky začaly růst až do příborníku, nelžu a u stěn měly větve až nad úrovní lampy, což sem myslel, že se nestane:-) Zřejmě to zapříčinilo, že jsem vůbec listy netrhal a vlastně ani moc neohýbal, takže letěly někam do výšin. Pak ten postřik bylinka si udělal docela silnou kytku, ale na úkor listů, který se pomalu srolovávaly a chvílema sem myslel, že je s nima ámen. Pak se z toho vylízaly, ale bylo to vyhozenejch 112Kč. Teď mi stojí Bylinka v koutě. V zoufalosti jsem z větší skřínky vyházel hrnce a talíře a kytku přestěhoval tam. Vypadalo to docela dobře. Jenže jsem tam vůbec neměl vyřešený vzduch a po pár dnech už mi začala na listech chytat plíseň, takže JSEM NECHÁVAL SKŘÍŇ OTEVŘENOU, což je blbost. Běžel jsem pro pletivo a udělal svůj první scrog Holki jsem tím pletivem prostě jen přimáčkl k podlaze a když už začala prorůstat, celý jsem si to rozmyslel a v noci začal dumat. Zda pořídit silnější lampu a větrák s filtrem, nebo co dál. Vyřešeno- všechno jsem vrátil do původního stavu a jsem spokojenej. Byl to fakt zmatek a do toho to hulení J. Herera, který bylo úplně báječný a bombastický :-). Vyzkoušel jsem si však, že se mohu posunout dál, ale ještě na to pořád zdaleka nemám!
A teď k tomu co jsem nafotil - Právě jsem 41-42den růstu přepnul na květ a poslední úpravu jsem udělal v ten den. Musel jsem stáhnout větve, trošku pročesat a uvolnit cestu světlu. Teď může začít jejich 56dní :-). Rozdíl na fotce by měl být trochu vidět, ne?

Foto 2. - Tady jsem zachytil rozdíl mezi počátkem růstu a počátkem květu. Pravá fotka směrem k vám je aktuální. Řekl bych, že oproti krasotince tam toho listí a stonků je víc, což jsem rád. Abych připoměl, roste mi tu 1x AK-47 a 2x Jack Herer., což byl velice zajímavý pán i šlechtitel, sledoval jsem jeho projevy na youtube a trošku mi to připomínalo projev válečníka:-) Obrázek na dobrou noc a pro inspiraci jsem jim tam nechal a každou mojí návštěvu v roomu jim ho ukazuju.

Foto 3. - Tady je vidět, že jsem dělal co jsem mohl, ale už se neodvažuju ji oholit jako minule. Uvidím sám zda ji to prospěje, či ne. Možná se na ni i podepsalo, že jsem hodně času trávil i mimo domov a holt nebylo tolik času, což se jim teď budu snažit vynahradit. Jen mi mrzí, že nemohu dát světlo výš, protože ten šuplík nad tim za boha nemohu dostat nijak ven, je tam nějaký šílený kovový mechanismus a ten jsem nepřekonal. A protože jsem měl kytku v tom většim, viděl jsem, že tahle bludička Grow Led 12w ráda svítí z větší výšky. Mimochodem, pěkně ji na Netu zdražili od doby co jsem ji v zimě kupoval. Tak jsem stáhnul větve co to šlo, až se mi jedna i zlomila, ale dá to. Neulomila se úplně.

Foto 4. WINDOOREK 2016 - jj, asi už tu na něj kdekdo zapoměl, ale já ne. Pořád jede Ákáčko moje zlatý a doufam, že z něj taky něco bude i když je na závětrný straně bytu, ale ty parapety jsou tu super. Druhou sem strčil mamce do skleníku s tím, že jí vyžene slimáky svým pižmem :-))) Ne, vážně, mamka byla ráda, že se o ni může starat a těší se na kvalitní mastičku co si z ní udělá. Našel jsem venku tenhle květník, na dno dal keramzit, pak substrát, malou vrstvu keramzitu doprostřed a zase substrát. Navrch zasypal zase keramzitem. Celé jsem to usadil do nádoby co vypadá jak čínská pánev a je stejná jako nádoba v micru. Teď se jí chystám zakrýt a zalévat spodem, protože se prostor báječně hodí k vytvoření hydroponického květináče. Je to sice taková nudle, ale sílí, nepotřebuje ani opěrku a žádný vady na kráse, na rozdíl od těch slunečnic vedle, co sice kvetou, ale spodek je mrtvej :-).


.:whisperer Tak a na závěr? - Jsem třetí den na květu, očekávané šílenství je teprve přede mnou, takže je klídek. Záleží jak moc se vytáhne. Těch 40 dní růstu mi přijde u mě docela dobrý. Snad už ty problémy s vykvetením jako minule mít nebudu a vše půjde podle plánu. Zase jsem někde narazil na pro mě novinku jakých si booster lamp, teda pořizovat si tohle všechno, tak sem profesionál :-))) Začínám si však v hlavě spřádat plány na novou pěknou skřínku, kterou bych chtěl docela vymakat a z automatizovat pro 5 kytiček, ale to je otázkou daleké budoucnosti, min. příští rok/možná dva :-) - LED lampa s přepínáním spektra, akt. odtah a pachový filtr, akt. přítah, reflexní folie, regulace vlhkosti a teploty, pěstební systém ještě nevim (bubbler, aero?). Originální hnojiva na konopí, kosmetika atd. atd. někdo by mohl říci, že jsem se trošku zhulil :o , CO2:confused:

Ještě tu mám připravený fotky jak jsem vysázel tabák a záhony permakultury, které pomáhám dělat, ale to až jindy... :shots:
Zdravim a ahojky, smějte se a ať nám to roste
:rasta:
slamacek
Obr. 1 Tentokráte sem malinko opět odbočil k pěstování tabáku, ale tímhle se chci pochlubit. Sazenice tabáku sem si udělal doma ze semínek za oknem, což byla legrace, neboť původně jsem si je zasel po jedné do starého pekáče na pečení buchet a zapomněl je na pračce, která zrovna máchala a samo, že mi to celé spadlo na zem. Nadšení teda zmizelo rychle. Nakonec vyklíčili a opatrně jsem je rozsadil do sadbováčku, což už na fotce vidíte. A je to tak 14 dní co jsem udělal na zahradě tohle pole pro těch pár kytek pro začátek, neboť jsem to letos dělal poprvé v životě a zasadil. Každá kytička pod sebe dostala lopatku koňského hnoje a okolo jsem ji přihrnul tak, aby se vytvořili tyhle rybníčky na zalévání, protože se v nich pěkně drží voda. Teď už tady týden prší, takže asi to vyletělo, Tyhle fotky jsou ze začátku června. Budu tam muset zajet.

Obr.2 Takže mílí vážení, tomuhle tomu se říká Pelmakultura. Ani nevim jak se to píše, ale už sem na tom nechal ruce, záda a všechno. Díry sice kopal bagr a to skoro 1m do hloubky a je jich 20:-) Celé se to od spodu plní střídavě vrstvami slámy, řepné mrvy, koňského hnoje, zeminy, perlitu, dřevěného uhlí a kamenným prachem. Čímž se do země zpět dostávají minerály, kterých už tam dnes moc není. Naplnit jeden ten záhon trvalo téměř 4dny a tahleta fotka je celkem aktuální:-). Nahoru se potom dají ještě dřevěné rámy do výšky 15cm jako záhony. Údajně snad se v tom kytky ani nemusejí zalévat, neboť si v tomhle vytváří přirozenou cestou vláhu. Já s tim pomáham, protože mam sílu :-)
Osobně bych to osázel krásnýma holkama a to by byla sklizeň jako Brno, ale mam smůlu, protože zákony hovoří jasně a za druhé tohleto mají majitelé na pěstování vlastní zeleniny pro celou rodinu, přísahám však, že na vlastní oči je to daleko šílenější než na fotce. A otrocká práce.

Tak se omlouvám, že jsem zase přispěl něčím trošku jiným, ale za zmínku to stálo, je to přeci jen také pěstování rostlin. Díky za pochopení přátelé
:p:
:leaf: Jinak krasotinky se maj fajn,ale blbě sem si je přepnul, spí - když jsem vzhůru a svítim, když spim, takže jsem je od minulého příspěvku také neviděl :-)
sWei
hlavně ho nenech vykvést :D nebo se ho už nezbavíš
slamacek
Dobré ráno všem , fotim pořád tim Samsungem mobilem, ale snažil jsem se to dohnat alespoň zlepšením softwaru, takže jsem si na ty fotečky něco stáhnul a učim se stim dělat. Holky jsou na 6. dni a tohleto moje 2. kolo je specifické tím, že na ně šahám a upravuju je úplně minimálně. Listy netrhám (občas protrhnu), drátem je nemotám není-li to nezbytně nutné, někdo by mohl říci, že na ně kašlu, ale není to zase tak úplně pravda. Je míň času, venku je hezky. Teplotu mám tak nějak vyřešenou, stabilně mezi 20-23 stupni po celý rok, kolikrát až lituji těch kluků co tu mají teploty přes 30. Myslim, že největší rekord jsem tu zaznamenal u někoho okolo 38 stupňů. Ph zálivky radši neměřim, abych se nezděsil, nevědomost je někdy lepší. V mým případě je to však spíš lenost co mě odrazuje od měření Ph a jeho úpravy, kdo ví, třebas s tím taky začnu :-). Jenže, když to bude jako s tou instalací větráčku, tak se toho nikdy nedočkám. Jeden čas bylo poznat rozdíl mezi Herery a AK-47 , teď už mi to zase splynulo dohromady, ale ono se to zase projeví. Je vidět, že postřik fungoval bezvadně, od chvíle jeho účinku už ho nenazvu jinak než čpavek !!! Ty zkroucené listy jsou ještě z doby, kdy jsem je vehementně a s důvěrou postříkával. Hned poprvé jsem si hnědě zaneřádil celý piko-room, pak jsem ji stříkal už jen ve sprše a tu si zaneřádil taky, nemluvě o tom jaký smrádek to dokázalo vyvinout. Bože potrestej výrobce:-) Možná to vynalezli dobře, určitě však ne na to co popisují v návodu. Hihi. Jináč je vidět, že kytička se rozjela, ty vrcholky jsou krásně zelený a už se těšim až začnou kvést. Včera sem měl nachvilku pocit, že jsem zahlídl nejdřív samčí květ a potom dokonce bliznu naopak a pokaždé jsem si málem rozbil hlavu o skřínku jak sem strkal hlavu co to šlo dovnitř. Závěrem ještě uvažuji, že se podívám na nějaké to hnojivíčko v menším balení na ten květ od originálního výrobce, kdo ví, třebas ty paldy budou opravdu lepší, i když to mé maximum pod Grow LED 12w je nastavené a ovlivním tím max. kvalitu:-) Uvidíme, bude záležet hlavně na financích. Takže zatím a užijte si pohled se mnou na moje 3 krasotinky v jedné míse - teda květináči.

:baseball: sWei - budu o toho tabáku stát s baterkou i v noci, jak se objeví byť jen jediný kvítek, okamžitě sekám, trhám, lámu - prostě likviduju.
:rasta:
Cemus
citace:
Původní příspěvek od slamacek
Včera sem měl nachvilku pocit, že jsem zahlídl nejdřív samčí květ a potom dokonce bliznu naopak a pokaždé jsem si málem rozbil hlavu o skřínku jak sem strkal hlavu co to šlo dovnitř.


:D :D :D Tohle znám, včera jsem taky kontroloval pohlaví (taky sem viděl náznak samce, blizničku ne) a tak to semnou hnulo až sem hlavou bouchnul do stínidla a to se na jedné straně pěkně vyháklo a spadlo na mně.. No já jsem v pořádku a kytky taky - z náznaku samce se vyklubaly další lístky:))

Jinak to máš moc pěkné, něco takového je muj sen v oblastni mikrogrowingu :)
slamacek
Díky za pochvalu Cemusi!

:leaf: Mě se zase náramně líbí tvůj outdoor balkonovej, to je hustá kytička:-)¨Kéž by se mi ta moje letošní taky tak povedla :-)
slamacek
:bandit: Ahoj , tak sem tak teď večer koukal do toho mýho pikoroomu, nebo pidi skřínky, jak to tu nazýváte a našel jsem fotky z té doby, kdy jsem tady popisoval, jak jsem s tou holkou blbnul. Dneska je všechno při starym, protože už je myslim si pozdě tohle řešit, holky začínají bliznit a už moc neporostou, ale dokumentace zůstala, takže se můžete podívat co jsem tu vyváděl a byl to můj první scrog, to bylo, když jsem přepínal na KVĚT. Teď mě mrzí, že jsem to celé vrátil zpět, asi po dvou dnech, protože když vidim ty vrcholky dneska jak se vytáhly, tak ty by určitě prorostly a bylo by to super. Neva, mohu si to nechat až na třetí kolo. Ale v klidu se podívejte, možná to nebylo zas tak zlý, jak jsem si pak myslel. Jenže ten přítah a odtah mě děsil a začalo to plesnivět a jak už ty kytky byly pod sítí, nevěděl sem jak zezadu vyřezat otvory a taky čim, pomalu si začínám shánět nářadí. Teď se to zase zlepšilo. No mám o čem přemýšlet. Tak čauky a ještě jednou - tahle skříň už neplatí! Pořád mam tu starou a hrnce jsou zase zpět. Čágobelo šílenci
Nakrklej sem dneska pořádně, byl to můj posun o kus vpřed, nebo ne? :-)
slamacek
Vážení přátelé, pěstitelé , návštěvnící, tentokrát bych si rád dovolil pozvat Vás na tyto 2va pořady o léčivých účincích konopí a 1dnu přednášku, která trvá celé dvě hodiny. Tak je opravdu dobrá. Jde myslím o to, že ne všichni pěstují nebo užívají konopí jen kvůli stavu rauše, což je také dobré :-), ale také kvůli jiným léčivým účinkům a proto jsem se rozhodl sem dát tyto 3 odkazy. Hlavně pro ty, kteří zatím hledají a mají hodně otázek, také pro ty, kteří konopí zatím nevěří, ale i pro ty co hledají jeho léčivé účinky (možná i pro ty, co jen rádi sledují TV:-) atd.. Přeji pěkný zážitek. Slamacek

Konopná medicína

Fakta o konopí :-)

Léčebné konopí

:leaf:
slamacek
Zdravim, dneska ještě jednou.Tentokráte se vracím k celému základu tohoto mého fóra a tím je mikropěstování. Kytičce se docela daří, tím, že ji zalevám pouze spodem tak už jí pěkně vylézají kořeny dírama z květníku, takže jsem klidnej. Stále jenom zalévám, občas protrhám několik lístečkú, které většinou orálně nebo kouřmo užiji, či je dávám svému morčákovi a ten se po listech může úplně zbláznit. Fakt mu jedou:-) Hnojim pořád kapalným hnojivem Agro, svítím stále Grow LED 12w, odtah a přítah je pasivní. Mechanické hodiny šlapou pomalu přesněji jak švýcarské :-) Občas si utrhnu nějaký ten lísteček, usušim ho na plotně a ubalím si ho, a je to docela příjemné pokouřeníčko, opravdu na klídeček a úsměv na rtu. Žádný strašný odpal, zřejmě se mi podařilo stanovit si svou vlastní míru užívání. Sám za sebe mohu říci, že s takovou to květinou se musí opravdu opatrně, a co se týká užívání tak také! Opravdu stačí drobeček :-) Pomalinku očekávám první blizničky, zdá se mi, že pod LED na rozdíl od jiných osvětlení náběh květu se drobátko opožďuje, ale v konečné fázi dojde ke sklizni ve stejnou dobu jako u jiných lamp. Fotky přidávám pro jasnější představu o svých počinech.

:banana:Já nevim, na to, že to žere 12 whatů, tak je to prostě dobrý a pro každého ( Snad i pro děti jako koníček, tedy pokud budou mít rozumnou rostlinu-ne konopí to se rozumí, protože je to nenáročné!). Rozhodně však pouze pro vlastní potřebu, z tohoto systému není možné ani zásobovat kamarády, ani si z toho dělat nějaký kšeft. Ale sám za sebe a pro sebe jsem bez potíží. A to jak účet za elektřinu, která není téměř znatelná oproti době, kdy jsem nesvítil, tak co se týká kvality materiálu, ačkoliv huliči jsou zvyklí na daleko vyšší dávky, no, radím vyzkoušet množství sám na sobě :-) Nyní jsem se začal více zajímat o léčivé účinky, takže samotný pěst malinko šel stranou, ale jediné co mě trápí je, že jsem se za poslední dobu setkal s tím, že se ke mě někdo přitočil a povídá mi, že jsem velice silně cítit trávou, ale, že mu to nevadí :-) Nevím zda to brát jako fakt, nebo pouze jako náhodu. Mě osobně je ta nasládlá vúně příjemná, ale je silná, občas ji cítím také. Projistotu se začnu zajímat i o legislativu.:wink:
Tak fotečka je Vám k dispozici. Nashledanou
slamacek
Zdravim, milovníky kytiček :-) Posílám fotku mojí kytky AK47, vypěstované ze semínka od Naturalseeds.cz, která je určená pro outdoorové pěstování, je feminizovaná a tato banka ji nabízí jako rostlinu pro medical strain.. Mám ji takhle na parapetu a docela bych řekl, že se ji daří na ty podmínky. Jasně, že to není 7 metrový strom :), ale mam ji rád. Jediný s čím mne trošku trápí je, že šíleně voní a to ještě ani nekvete. Kolikrát už mam tušení, že ji budu muset někomu dát, nebo vyhodit někam ven, protože je to kolikrát tak nasládle intenzivní až se mi z toho motá hlava, jak se jí dotknu voněj mi ruce, nejde to smejt, hrůza. No, pokochejte se, je-li čím.







:bandit: Tady na té druhé fotečce, je taky vedle konopí i tabák, který mám v pidikvětníčku, ale do výšky si vůbec nebere servítky a pomalu už je jako okno. A která je ta správná, to jistě každý kdo chodí na Grower.cz pozná. Kouřit sem to ještě nezkoušel, ale jsem na to moc zvědavý. Je to taková momentka, za kterou budu rád až jednou budu vzpomínat, nebo mě zavřou. Windoory červen 2016.

:sun: Už mám připravené nové téma, ale s tím si budu muset malinko pohrát, to nepůjde jen tak halabala. Jen mohu řící, že půjde o fialky :-)
slamacek
:smoker: Nazdar pánové, právě jsem se vrátil z políčka a protože dokumentuju občas už od začátku i růst tabáčku , tak si nemohu odpustit ho sem vložit, přeci jenom je to zajímavé. Rostliny jsou silné a začínají jít do růstu, akorát budeme muset vytrhat bodláky a pampelišky i s kořenem, aby je nedusili. Ovšem ostatní plevel alespoň zadržuje vodu. Mají pěkně silné stonky a šťavnaté listy, je to úplně jiné než rostlina za oknem. Kouknul jsem i na AK47 ve skleníku, daří se jí dobře, neuteče, ale nemohl jsem se k ní a přes ní dostat:-))) Jednou fotku určitě dodám :-) Holky v micru se maj taky fajn, dokonce jsem je musel trošku protrhat, to už se nedalo, něco sní Sezam a něco pokouřím :-) Dává to slušně. Takže:
Ať nám to roste.

:cool:


Pro Alpine - Díky za radu, zkusím navrhnout a vyzkoušet Rostliny jsou od sebe po pul metru,
alpine
Tabak ma velmi rad popel ze dreva,vyrostou ti krasne stromy,take jsem ho pestoval.Uzasna rostlina. Jenze to chce alespon metr od sebe.
Pioneer001
taky sem ho mel ale kourit se to neda :D
slamacek
:bandit: Zdravíčko, říkal jsem si proč se nepodělit i jistý druh množení, ačkoliv bych radši řízkoval ganju, ale nemám na to prostory :-) Tak si doma alespoň z dlouhé chvíle hraji s těmito fialkami. Mateční rostliny jsem vyfotil, ještě mám vyhlídnutou bílou odrůdu :-). Těm uříznu lístek, jak jen je to možné dlouhý a vsadím ho do kořenáčku vlastní výroby, kde ve víčku jsou dirky na řapík a uvnitř je nádobka naplněna vodou. Za pár dní jsou tam už kořínky, tedy teď přes léto, v zimě to trvalo daleko déle a pak už je dávám do sadbováčku se substrátem. Holky pak do 3 týdnů už rostou a je nutné je přesadit. Až mi matky odkvetou, chystám se na velký zátah a udělám co největší možné množství. Zatím mi jich doma koření 22 kousků. Když už jsou veliké a kvetou, je to opravdu nádhera květů a barev.


:jerk:



Tady jsem si dovolil, dámy a pánové, jedna minutka a jak je vidět holky ve Slamáčkově Microroomu právě mají půlnoc! Takže LED 12w nesvítí! :death:

Je to divné, ale pořád ani blizna, stejně jako minulé kolo. Mají spousty času. A to jsem ji neškubal. Takže se obávám, že třetí kolečko, které jsem chtěl mít na Vánoce a Nový rok nebude :-( /fotečka bude:-)/


Nakonec k tomu tabáku, já to zkoušel nedávno potáhnout, a skutečně nic moc, ale říkám si, že až uzraje a pokud správně usuším a vyfermentuju, tak to snad taková hrůza nebude, vždyť pradědové a dědkové to hulili normálka.
Zelená zahrada
Ahoj slamáčku. Koukám jsi zahradník každým coulem na což se pěkně kouká :)
Ten tabák... I já se připojuji k tomu že pěstovanej mnou za moc nestál. Je tomu už asi 4 roky ale jak jsem to sušil no vzhledem k tomu že si cigára balím tak jsem si to přimíchal do kupovanýho tabáku a bylo vyřešeno. Víc už jsem tabák nezkoušel a ani neplánuju. Tobě držím palce mám pocit že s takovým úsilím by jsi to mohl dotáhnout hodně daleko :) Měj se a hlavně ať se daří :)
Mard
Jo kolego, mě to trvalo asi rok, než jsem zvládl proces sušení tabákových listů a následné úpravy, aby se to dalo kouřit. Prvním předpokladem je to usušit pomalu (zejména první týden hodně pomalu) a pak to přejde přes žlutou barvu a dojede do hněda nebo do zlatova. Píšu pochopitelně o virginské odrůdě, selská je pro dělňasy s podrážkou v plicích. A pak když jsou listy dobře usušené, tak je potřebné je nastříkat vodou s příměsí octa a cukru, zabalit a dát na 3-4 dny do tepla 40C a pak nechat rozložené usušit. To navlhčení a fermentace odstraní zbylé nepříjemné látky z tabáku a je pak z něj slušný materiál. To první sušení dělám na rozkládacím věšáku na prádlo a kolem dám fólii, aby to schlo pomalu. Rychlé usušení vede k tomu že listy uschnou zelené a ten chlorofyl se pak už nedá moc efektivně odstranit :-(
slamacek
Zdravím. úvodem se musim svěřit, jak došlo k tomuhle příspěvku. Dnes v noci bylo pěkné horko a tak jsem si nechal otevřené okno do ulice. Ráno se zrovna u mých oken zastavili nějací kluci, kteří byli totálně zbumbaní a tedy pořádně nahlas, vraceli se asi z diskotéky a parádně se jim podařilo mě vzbudit. Jejich družný hovor mě nakonec donutil otevřít alespoň jedno oko, což znamenalo, že už jsem neusnul a zjistil jsem, že právě svítá a jsou 4 hodiny ráno. A jak jsem tak mžoural, dostal jsem tenhleten nápad s fotkou celého mikra, páč jsem si uvědomil, že vlastně stojí za to ukázat jak takové pěstování v kuchyňské lince vypadá a sám jsem zjistil, když jsem si hrál u kafe s těma fotkama, jak to opravdu do toho interiéru zapadá a jsem na to docela hrdý. Uznávám, že tenhleten nápad se mi docela povedl a možná by stálo za to, najít na tohleto výrobce. Asi si pořídim pěkný křesílko a střídavě se budu dívat na kytičku a do trouby na pečení, to je také prima TV. Jinak, napadá mě, že ti opilci se možná zastavili právě proto, že mi koukali do oken a obdivovali moje kytky, protože je to vážně vyjímečný. Hm, to mi došlo až později, potom, co už jsem vzteky vzbudil celý dům a tahal cigáro za cigárem. Jenže to už tam ti kluci nebyli. Doufam, že se mi tu lidé nezačnou různě scházet pod okny a hulit tu a kalit, kdo tohleto někdy zažil, ví o čem mluvim.
Jak píši, tenhle příspěvek, by měl být jako podpora technické stránky věci. A víte co? Já jsem s tím opravdu spokojenej :-) Skutečně nezasvěceného člověka, by těžko napadlo, že v lince něco takového mám a je. To by se asi návštěvy divili a to kolem chodí denodenně - H a h a h a .


Komentáře: Včera jsem byl na políčku, vytahával jsem z tabáčku bodláky a mlíčí i s kořenem a asi si budu muset sehnat nějakýho černocha, protože okopávat ty rostliny byla docela dřina. No jo, udělat se to muselo. Začínají se jim dělat poupata. Shodli sme se, že je necháme vykvěst, protože mě jako kuřákovi nemůže být nic příjemnějšího, než když tu tabák začne zamořovat okolí planně :-))) Zelené zahradě děkuju za K+ a jeho uznání, však já tam k němu také chodim, mám kamaráda vyrábějícího homeopatika a nějak mi to připomíná ty jeho výluhy:-) Asi by jste si rozuměli. A na oplátku jsem jedno K+ šoupnul Mardovi, protože jeho rada ohledně sušení a fermentace mi přišla dost dost dobrá.

Jejda, zase sem se rozepsal a nevim kdy přestat, tak se loučím a příště. Krasotinky jsou 25 den na 12/12 a pořád nekvetou. Normálně nabírám podezření, že mi tam zadem tim pasivnim odvětráváním musí jít světlo a tim se mi to zdržuje. Jo, a až uvidíte ten kmen, co to má tentokrát, tak to sem se málem posadil i já.

:starwars: Jo, včera jsem si přinesl 6 odnoží bílé odrůdy, paráda, stálo mě to jednu vypěstovanou kytku.
Mard
Kolego, z jedné rostliny tabáku budeš mít nejméně 100 tisíc semen. Stačí že necháš navrchu 3-4 květy a budeš mít semen hafo i na rozdávání.
slamacek
Ehm, to vypadá jako solidní nabídka, když chtějí za 200 semen 50,-. Co na to říct, máme to s tátou u něj na zahradě a on o stříhání květů nechce ani slyšet, připadá mi, jako by na zahradě ani nic jiného mít nechtěl. Ale až to bude semenit u mě doma, ty dvě kytky, tak zkusim udělat nějakej lapač a ty semínka pochytat, pokud to není v nějakých tobolkách. Ještě sem to neviděl, tak nevim. Pokvete to každou chvíli, květy sou ještě zavřený, ale jsou.
slamacek
Co k tomu říci, díky za K+ a tady jsou slíbené fotečky holek v mikru a snad i nějaké detaily. Konečně se hnuly a dnes ráno jsem objevil první blizničky. AK už pěstovat nebudu, oproti Hererovi je to u mě velice náchylná kytka a navíc dosti neodolná. Jo, v outu se jí docela daří, ale u mě ve skřínce nevydrží, plesniví, slábne, láme se, padají jí listy. Zlatý Herer :-) Jasný tak, vzduch mi nijak zvlášť necirkuluje a teplota přes léto taky není nízká. Radši ji ani nezjišťuju :-) I když jsem se byl podívat ve skleníku a tam teprve bylo horko a jak jeli :-))) Nemá cenu nějak popisovat, to co teď vidíte, právě začala ta radostná fáze celého pěstování, totiž opravdové kvetení, takže už to mam zase za sebou :-D








To jak je ten stonek ohnutej, to je tím, jak jsem ho drátoval a roztahoval a kytka se stále táhla za světlem, tak sme se tu tak nějak přetahovali. Jinak těsně před focením jsem ji malinko protrhával, aby šlo světlo i víc pod větve.
Mard
citace:
Původní příspěvek od slamacek
Ehm, to vypadá jako solidní nabídka, když chtějí za 200 semen 50,-. Co na to říct, máme to s tátou u něj na zahradě a on o stříhání květů nechce ani slyšet, připadá mi, jako by na zahradě ani nic jiného mít nechtěl. Ale až to bude semenit u mě doma, ty dvě kytky, tak zkusim udělat nějakej lapač a ty semínka pochytat, pokud to není v nějakých tobolkách. Ještě sem to neviděl, tak nevim. Pokvete to každou chvíli, květy sou ještě zavřený, ale jsou.


Nemusíš nic chytat, tobolka se semeny uzraje a pak se dá celá ulomit i se semínky uvnitř.
Pioneer001
to ani nebude potreba tabak tam budes mit tak 7 let D:
alpine
Take jsem pred lety pestoval virginsky tabak a co si pamatuji,tak sklizet by se mel pred vykvetenim,nevim proc,ale tenkrat jsem o tom neco cetl. Suseni probehlo asi tak,jak pise Mard,ale hned se to kourit nedalo,tak to slo do plastikovych pytlu a do skrine. Za rok jsem ho nasel a vyzkousel,bylo to paradni koureni. Je pravdou,ze na tom place,kde jsem ho mel,nevyrostl dva roky ani plevel,jak tabak dokaze vybrat vsechny ziviny. Kytka to je ale nadherna,kdyz to ma dva a pul metru. Jeste si vzpominam,ze jsem ho mlel na mlejnku na nudle.
slamacek
Ahoj kluci, zdá se mi, že se tu v poslední době propírá tabák víc než to, o čem grower je. Tady sem nafotil jak mi to už začalo kvést. Ale jestli se mi povede, aby to bylo kouřitelný, tak to bude šlupka :-)

:frog: Ale je to divný, u konopí mi rostou víc kmeny než palice a u tabáku víc květy než list. To sem teda pěstitel

Bývaj tady dost tuhý zimy, pochybuju, jestli příští rok samo od sebe něco začne někde růst :-) Navíc je tady dost zdevastovaná zemina chemickejma zásahama bývalých zemědělců, pomalu tady nic nevyroste. Teprve začínam tu půdu obdělávat a vpravovat do ní ty správný dobroty.
Mard
nezapomeň opylovat štětečkem, jinak se semínek nedočkáš!
sWei
záleží na tom co máš za tabák, virginia se dá kouřit hned po usušení ale ta se nesmí nechat vykvést a selský tabák potřebuje fermentaci , na internetu je spousta návodů na to jak na fermentaci :)
slamacek
Zdravim všechny. Udělal jsem dva mikromobilofotosety a pro tentokrát začnu mýma dvouma tabákovkama, které jsem si nechal doma (celkem 3) - různé druhy. Tu vysokou jsem přendal do hydroponického systému vlastní výroby z PET lahve, protože jsem nestíhal zalévat, pila jak duha. Takže teď pustila krásně kořeny do roztoku. Kytka se mi za to odvděčila tak, že se přestala kontrolovat a vyrostla tak, že v okně už neměla místo, takže ji mám v obýváku na zemi a zase se tlačí zpátky do okna. Pomalu už bude vysoká jako já. Kytky už se mi začaly z parapetů rpzšiřovat i do vnitrozemí bytu, POZOR!!! Přivázal jsem ji za tyče od záclon. Kvete žlutě a ta samá rostlina v kuchyni mi kvete růžově, což je asi divný, ne? Takže jsem květy štětečkem opyloval a všechny pyly smíchal dohromady :) . To co vypadá jako bříza, to je údajně taky tabák, ale nějaká jiná odrůda. Vůbec mi z těch semen vyrostly 3 druhy.





:bravo: A tady je mikro LED 12w v plné parádě v periodě 12/12. Kolikátý den, už sám nevím. Ale jak vidíte, už se to tam začalo definitivně bliznit :) Takže začal jsem odpočítávat cca těch 50 dní. 3 kytky už tam příště nedám, je to zbytečně moc a taky ten pasiv na tahle horka je jen tak tak. 1 - max 2 kyti udělají v tomhle mikru to samé co 3. (Škoda semínka). Ta kytka jedna tomu celému dominuje a je pěkně silná, ty dvě jsou tam jen do počtu a spíše živoří vedle té jedné a dělají jí společnost. Je pěkně rozkvetlá. Do misky spodem zalévám vodou a 1x - 2x do 14 dní, vždy když začne vlhnout substrát, tak ji přihnojím Agrem horem. Takže se zatím loučím a za pár dní se zase sejdeme.

:dance:
slamacek
:einstein: Rada :Prosim Vás, chci se zeptat těch, kteří mají nějakou zkušenost. Když tyhle svoje krasotinky dám teď, když už začali bliznit na parapet okna, na slunce, dokvetou mi jako out? Možná by to pro mě bylo co se týče výtěžnosti, chuti i kvality lepší a mezi tím bych rozjel další jednu pod Ledkou. Co myslíte nebylo by to lepší? Díky za názory.

Slamáček

:)
crazyben
Záleží kolik slunka ti tam jde, pokud tam svítí víc jak půl dne napřímo tak to nejspíš bude o dost lepší, ale asi to bude chtít zatemňovat aby nezačli zas růst. Ještě je světla docela dost... myslim že by vklidu stačilo před osmou to hodit do boxu, až bude tma tak zpět abys nemusel vstávat ráno. Nebo naopak vytáhnout ráno kolem osmý a za tmy sklidit... to se mi zdá ještě lepší (jak kvůli světlu tak kvůli teplotám), za to hůř realizovatelný pokud člověk musí do práce.

Jinak na těch parapetech bacha na teplotu... oni se ty plechový snadno rozpalí tak že tam ruku neudržíš, takže to dej na nějakej tepelnej izolant ať zbytečně "neuvaříš" kořeny.
slamacek
No, přímé slunko tam nejde skoro vůbec, ale světla je tam dost a dost, je to na stinné straně domu a parapet sem myslel ten uvnitř okna, je dřevěnej. /Akorát je na dvoře pořád jedna stará babička, no snad mi až do oken nevidí i když jsem v přízemí :-) ) Jednu kytku už tam mam od semínka a jako - daří se jí. Mě by ani nevadilo, kdyby se ještě rozjela, určitě by pak byla větší než v tom mikroroomu, jen aby začala zase kvést. Jak sem tam dal ty tři, tak se tam hrozně tlačí a přesadit to nejde, jsou v jednom květníku. ( Já snad začnu uvažovat o těch autofloweringách:-) ) Tak běhat za tmou bych s nima snad mohl, zatím, ale spíš sem si myslel, že to právě na tom okně bude bez práce :-) Díky a až se probuděj, zkusim je tam umístit a uvidim, jestli tam vůbec budou chtít být.

A další zádadou pro mě je, že když je venku světlo, tak mají v boxu zrovna tmu a když zajde slunce a nastává tma, tak se mi box rozsvěcí, tudíž tím, že je dám ven, tak se budou muset úpně otočit, jeden den tudíž budou mít 24h, možná i víc světla a abych je pomalu zvykal na obrácený režim, hodinku po hodince...sice to půjde, ale tolik lásky? :)

Copak nezhermilo, já se dokonce bojim, aby je to úplně nezničilo, nezačali hubnout :-)))))) žloutnout, vadnout a konec. Semínka by mi potěšili na příští rok, bych si je rozházel někde u našich :-))))
crazyben
No spíš aby to nezhermilo když jim teď narušíš periodu...
slamacek
Já si to prostě nemohu odpustit, jeví se mi to jako neustále opakovaná diskuze a narážim na to skoro všude, takže možná mohu i mít pravdu. Pokud jsou semínka 100% feminizovaná a ty já mam, není možné, aby někdy z hermafroditěla. ( proto je dobré si přečíst obal nebo se poradit s prodejcem, páč nápis feminiz. je dnes skoro všude, jde jen o to v jaké úspěšnosti) To proto, že jsou laboratorně geneticky upraveny tak, že hormon samce je prostě násilně ( jak to dělaj nevim ) ze semínka vyjmut. A protože už sem si s těmahle pokusama ušetřit na semínku nebo kytce užil dost, nekupuju jiná než 100% feminiz. semena. Proto taky nemám tolik kytek, protože jsou docela drahá. Potom a na to se musí dávat pozor jsou feminiz. semena, která mají třebas jen 98% samice a 2% samec, a tam už je možný, že to může samčíma květama vykvést a taky se to většinou stane. Samo, ty jsou levnější. Pak se snad ještě dělaj 50/50 tam už je to o hubu vůbec to vysazovat do skříně a ven:-)) No, a pak taky noname, ty máme všichni nejradši, abych nezapoměl :-)
crazyben
ale právě feminizovaný semena (a jejich další generace) sou k tomu náchylnější (kromě genetickejch dispozic)... přečti si o tom jak se fem seeds vyrábí a usatáluje genetika, žádný laboratorní vyjmutí genu (ani si neumim představit jak by to fungovalo)... dělaj to tak že "násilně" přinutí samici zhermit.

edit: Proto se třeba matky dělaj z regularů (to je asi těch 50/50 co myslíš)... máš jistotu že budou i samci, ale ty samice pak bejvaj celkově vitálnější a odolnější vůči stresům a právě hermení i po letech držení při životě.

Cituji přímo ze stránek Dutch Passion (a ty nemaj zrovna nejlevnější femky):
Z velmi malé části těchto rostlin se v případě stresujících podmínek mohou vyvinout hermafroditi. Takové rostliny produkují samčí i samičí květy. Ze samčích květů se následně šíří pyl, který může samičí květy opylovat. To znamená, že se ze samičích květů stanou palice obsahující semena, které jsou méně vhodné ke spotřebě. Proto je důležité rostliny udržovat v prostředí, kde nebudou vystavené stresu. Rostliny sledujte a kontrolujte a případné samčí květy odstraňte.

Bohužel zrovna u nich to zas tak malá část neni :/
slamacek
Myslim, že oba myslíme stejnou věc, ačkoliv užíváme jinou terminologii. Nezastíram, že už patřím do té střední generace, ale tipuji, že výsledek máme stejný, pouze máme jinou cestu :-) Já to kdysi taky nechápal, myslim si, že to funguje stejně jako o umělého oplodnění člověka, vajíčko v matce prostě napíchnou a pustí do něj spermii. Chápu zní to divně, ale podobně to dělají s tim semínkem:) Dokonce takto už umějí izolovat i některé choroby, nemoci, zvyšují oddolnost, vitalitu, zdraví. Neříkám, že je to všeobecně známo, jen zase vím něco jiného. Nedovedu si představit tu výšši stresu, aby rostlina hermila, třebas se mi to povede, ale po tom co jsem tu dělal kytkám, tak už by snad měli aspoň kvíteček pustit, to byl stres až do pryč :) Já osobně dávám přednost Bulldogs seeds, maj hezký balení, krabičky, izolovaná semínka, není to odbyté jako mi přišli třebas od Natural nebo snad v igelitu balený. A semínka, se mi povedly. Hermouši se mi dělaly hlavně dřív v outu u noname a holandských semen - osobní odběr:-), úplně mi zklikvidovaly úrodu. Nakonec z těch semen ani nic nevzešlo další rok. A teď už jsem vyčerpanej, další debata příště, dík
slamacek
Klucíííí, jedna moje pohodovka z letošního léta. Morčák Sezam ten se může utlouct :-) čauuu
luubaan
pecka pěkná fotka ten se ale má
crazyben
Promiň nerad bych aby to vyznělo že nějak prudim, ale zkrátka nemáš pravdu tak to chci vyjasnit... žádný pinzety, skalpely ani mikroskopy a vědátor s pláštěm kterej řeže do každýho jednoho semínka aby tam "cosi" vpravil nebo odstranil, takhle to vážně nefunguje (srovnání s umělym oplodněnim je trochu mimo)...

V podstatě je to strašně jednoduchý... na samici nastříkaj nějakou chemku (často je to koloidní stříbro rozpuštěný ve vodě) a tim ji donutí zhermit. No a protože samice nemá genetickej materiál samce (samec má i samičí chromozomy XY, samice jen XX), tak pyl ze jejich samcich kvetu bude vzdy nest jen samici chromozomy XX. Semena z takový samosprášený kytky budou vždy (99%) samice.

Dá se takhle i křížit (nachytáš pyl z takhle zhremený samice a opylíš úplně jinou, pak ale může bejt výsledek všelijakej... u samosprášený máš jistotu že potomstvo bude +/- podobný protože pracuješ pořád se stejnýma genama)

Opravdu je to takhle easy a v podstatě každej si může "vyrobit" svoje femky. Samozřejmě že banky maj svý postupy a sou to léta práce na selekci a stabilizaci důležitejch znaků v genofondu (takhle izolujou ty pro ne vhodny vlastnosti kterejch chtej dosahnout jako napr. ta odolnost), ale ten princip zůstává.

A teď k těm stresum... neni to tak že kytky musí zhermit při prvnim stresu... u "slabejch" kusů stačí třeba jen takovej stres jakym je změna fotoperiody. Spousta lidí potenciálně má nějakej problém / poruchu... ale ne vždy se projeví. Pak sou slabý kusy na který člověk bafne, člověk se zacuká a bum... zjistíš že je třeba epileptik. Sou epileptici co snesou hodně... a sou takový na který zablikáš a je průser... takže výše stresu nutná k zhermení je u každýho jedince odlišná (proto stříkaj ty chemky, aby donutily hermit i ty kytky, který k tomu ani nemaj sklony). Nicméně pořád platí že narušení fotoperiody zejména v květu je nejčastější důsledek hermení (když vypustim ty genetický dispozice), stejně tak jako že feminizovaný semena maj k tomu hermení větší sklony (pravděpodobně proto že sami pocházej z nasilim zhermený samice). Jinak existujou i odrudy ktery hermi zcela prirozene bez nejakejch vnejsich stresu a je temer nemozny u nich vypestovat cistou samici bez nejakejch kuli.

Takze to ze to tam das neznamena ze to hned zhermi... ja jen ze pokud zustane perioda zhruba stejna, tak rizika minimalizujes, misto abys je vytvarel... to byla cela pointa meho prispevku. Snad to bylo srozumitelny...
slamacek
Dobrý, dobrý, ale jak je možný, že 100% feminizovaný semínko nevykvete a můžeš se stavět na hlavu a stříkej na něj, chemikuj, stresuj, ale říkam ti, nevykvete :-)

A teď to zase nedá mě, neber si to zle :) , Kytičky jsem dneska vyndal na okno vedle windooru, věřim, že to je pro ně lepší, do skříně jsem dal na 18/6 kořenáče s fialkama a naklíčuju 1x Jack Herer, který tam přijde tak na konci příštího týdne?! S tim si pohraju a pojedu ho až do Vánoc :-) Bude kouřeníčko. Pod stromeček si, pokud to vyjde, nadělím světlo, no těšim se jak :baby:

:banana:
Kreator1993
Sorry slamacku alr meles tady jednu vetsi kravinu nez druhou :D (nasilne odeberou samci gen ze seminka) trochu sci-fi nemyslis? Crazyben ma pravdu
slamacek
Nový pěst pod Groow LED 12w . Začal jsem s jednou kytkou Jack Herer od THE Bulldog seeds. Předklíčená byla ve vatě a zasazená do kořenáčku se substrátem. Jak se jí daří je vidět na příslušné fotografii. Hodně zdaru.
slamacek
Zdravim, tak zase po nějaké době bych se rád pochlubil, jak se daří holkám za oknem. To, že jsem modely 2x Jack Herer a 1x AK47 vyndal na začátku květu ze skřínky, kterou stále osvětluje Grow LED 12w jsem psal. Tam už roste "vánoční" Jack Herer, viz výše příspěvek. Tady ukazuji jak se jim daří, kvést nepřestaly, pomalu kvetou dál a trošku víc se rozrostly, udělal jim ten prostor docela dobře, zezelenaly. Dneska jsem posouval záclony, aby měla prostor. Ta vysoká kytka stojí hned vedle a je to má jarní sadba AK47 outdoru a ta už roste ani nevim kam. Otáčim ji jak slunečnici, aby sílila ze všech stran, ta ale ještě nekvete. Když je venku hezky, tak to jde, ale jak začne pršet, vonní tak omamně :-) Tak všem přeji hodně zdaru. S
slamacek
Tak sem tý svojí chuděrce udělal bezva sestřih, kterej mě napadl v noci, když jsem na ni tak na tom okně koukal. Nakonec to dopadlo jako ta krasotinka v 1. kole. Jen podle jiný literatůry. Jednu kytku jsem odstřih úplně, nestála ani za to a nechal v květníku jen 2. Prostříhal jsem větve, zohýbal, protože některé větve byly úplně jalové, sice byly dlouhé, ale zbytečně kytce brali sílu a ani by na nich moc nebylo. Dokonce jsem zauvažoval ji vrátit do skřínky, jenže ona už se mi tam nevejde, ona už se nevešla ani na to okno, takže jsem ji postavil v obýváku na zem pod okno na slunce. Už není ani mikro, ani out, ani win, je to asi obývákdoor :-) Má ještě celé 2 měsíce, takže bude v pohodě, obroste ještě i vykvete. ale prácička to byla zajímavá i pěkná fuška a zase jsem posunul hranice svojí trpělivosti. Tak zatím a pěstu zdar.
slamacek
Další změna: Oškubaná krasotinka šla zpátky do skříně. Odnesl to mladej Herer, co už se tam zabydloval, ale ta kytka už tak intenzivně voněla, že to prostě nešlo mít v pokoji. Nějak sem ji tam nacpal, trochu se ohly větve, ale pojede na 12/12 a jsem sám zvědav co z ní bude :-) Každopádně je pod světlem.
slamacek
Zatím je to pořád jen samý dříví, až mi to trošku obroste, tak sem hodim nějaký fotky. Ale podařilo se mi skoro pokrýt celou skříň, tak jak jsem si plánoval na začátku pěstu. Bylo to sice dost náročný co sem s tou kytkou musel dělat, ale povedlo se :-) Teď už jen aby se mi umoudřili ty dvě holky moje a začaly fakt FEST kvést. Zatím...
sanyy
Ahoj mohu poprosit o odkaz kde jsi sehnal ty led diody díky jinak velmi povedene ať se daří ;)
slamacek
Ahoj, těší mě tvůj zájem o Ledky, kupoval jsem ji přes internet tady na té adrese - http://www.paskyled.cz/ledpasky/esh...ni-pro-rostliny a byl jsem snimi spokojený i s dodávkou. Jen jsem ji tehdy kupoval trošku levnějc, ale oni tu cenu dost často mění. Mívají akce. Já ji kupoval za 569,- bez DPH. Tak hodně zdaru, snad jsem ti pomohl. :D
slamacek
Zdravim Groweři! Je tomu už 14 dní co jsem se nepochlubil, takže tady přidávám něco ze svého 2. kola. Pro upřesnění se v květináči se substrátem prorůstají mezi sebou modely Jack Herer a Ak-47.
Zalévám spodem, střídavě hnojivem Agro a čistou vodou podle potřeby, většinou vždy když miska vyschne. Nebo prstem vyzkoušim vlhkost substrátu. Svítim Grow LED 12w periodu 12/12 za naprosté tmy. Odtahy, přítahy pořád pasivní. Prostě micro :-)





Nevěděl jsem co přesně bych měl nafotit, tak jsem to udělal takhle. Kytička je skutečně od zadní stěny až k dvířkám, na obou bocích se větve tlačí o stěny, je to přeci jen obdélník. Ale jsem rád, že i přesto tam nemam plíseň nebo hnilobu. Jsou to slabé kytky. Kdo ví, možná tomu napomáhá ten lektvar ze 4 bylinek na postřik. No už se těšim až zase budou pěkný paličky a pěkně si ji ostříhám, aby vynikly větve i topy. Snad mi to vyjde jako minule.










Tady jsou 2 detaily, jako důkaz, že mi to tu opravdu kvete. Je to jen začátek, ovšem v plné palbě, nezastavitelně už se kytka věnuje vytváření palic. Vybral jsem dvě nejhezčí, to je přeci jasný. Hrozně se mi na těch větvích líbí, že když je ohnu pomalu naležato, tak ze všech možných míst začínali vypouštět výhonky a rašit, což je úžasný. Myslím, že pro tentokrát stačí a všem přeji hodně radosti s pěstováním.
slamacek
Zdravíčko. Dneska jsem byl celý den v lese, houby rostly, takže smaženice byla, borůvky i brusinky a když jsem skončil se spracováním plodů lesa byly 3 hodiny ráno. Padnul jsem na zem a otevřel si pro radost mikro a díval se dovnitř. Tohleto je ovšem pro milovníky Bonsai stylu a trpělivého pěstování náročného na čas. No, nedalo mi to abych se nepodělil o tento krásný pohled. Stonek je paráda a ty větve, pomalu je to jako když jsem koukal na strom. Je fakt, že to ohýbání a protrhávání tu kytku zpomaluje, zase na druhou stranu je výsledek mojí radostí. Není to sice kdovíjak pravidelné, Japonci by mě asi nepochválili, ale časem se pokusim zlepšit.
Myslim, že tentokráte i palice budou jaksepatří, blizní to jak o závod a blizny jsou bílé, silné a tvrdé, čekám, že takové budou i finální palice. Nevím, čím to je, že v prvním kole takové nebyly, možná jsem opravdu získal už nějaké ty zkušenosti, kdo ví. Samochvála smrdí. Tentokráte ta kytka vůbec nevonní, asi jsem si zvykl. ani jsem neměnil osvětlení, takže fotka je reálná tomu jak to skutečně vypadá, když nakouknu dovnitř.
Stále uvažuji o silnější lampě ( Led 50w ) a větší skřínce s odvětráváním, jenže vždycky nakonec si to rozmyslim :-) Nějak jsem začal mít tu svou bludičku i ty příšerné rostliny co mi pod ní rostou rád.
Takže - Ať se daří.
slamacek
Tak po nějaké té době aktualizuji průběh pěstu za oknem modelu AK-47. Kytka udělala pokroky, od doby kdy jsem ji snad už v dubnu začal sázet. Za celou tu dobu je pořád na svým místě, snad jsem ji pořád jen přendaval do většího a většího květináče. V misce je nasypán keramzit, kvůli tomu, aby mohly prorůstat kořeny ven, na světlo se jim tolik nechtělo a neodpařovala se mi tak rychle voda, takže naleju vodu až po okraj keramzitu a kytka bumbá a bumbá. Na té fotce to tak vidět není, ale příště to napravim. Vrcholek jsem jutovym provázkem přivázal ke stropu, aby se různě nenahýbala a vždy když už natočí listy jednim směrem ven z okna, tak ji celou otočim, takže se zase točí zpátky. Kdysi mi to někdo poradil. Pokud otevřu okno i dveře tak to udělá takový průvan, že se pěkně třepetá, jak kdybych na ní pustil ventilátor. No a když se dosprchuju, tak je tam tak 80% horké vlkosti, tak ji v tom nechávám na chvíli si rochnit:-) Hnojim ji tím samym Agrem co mám na Mikro. Je to docela pěknej košík na to, že mi roste pouze za oknem, no ne? Už se těšim na ty šíši, to bude doma pěkně až začnou ty podzimní a zimní blýskanice a plískanice.
To sem si tak vzpoměl, jak jsme jako malí kluci měli kytky noname za trnkovym keřem, co voněly kilometry daleko a pryskyřici jsem doma ani nemohl z rukou smejt, schovával jsem ruce za záda, aby žena nepoznala, že jsem byl zase na políčku :-) A kytky byly světle zelený a fialový a...jejda, nějak sem se zasnil do minulosti.

Tenhleten Jack Herer to odnesl za všechny dohromady zbytečně. Nejdřív měl být v mikru, potom venku, pak zase ve skleníku, pak v mikru a skončil za oknem. Z toho cestování a změn je to prcek k ničemu, ale jako naschvál je pořád zelenej, takže ho musim pěstovat dál. Jeho fotku jsem sem dal spíš pro pobavení, ale jsem zvědavej jestli udělá alespoň malinkou paličku. Takže svým způsobem už mě taky zaujal. Být farmář, skončil by už někde na hnoji... bejt hulič, už ho dávno sušim v mikrovlne a proženu ho fajfkou... ale takhle?


Takže groweři hodně vláhy, hodně slunce a trochu té lásky z nás...
slamacek
Ahoj, koukám , že pomalu 15 dní jsem nedal vědět, to ale neznamenalo, že se u mě v mikru nic nedělo. ale dělo. Byly hrozný vedra a kytka velká, pasivák to nestíhal, takže se mi rosily stěny, to znamenalo, kytku vyndavat a vytírat celý vnitřek a konečky se mi obalovaly takovou vatovou hustou plísní. Nakonec mi došla trpělivost a celou kytku jsem ošmikal min. na polovinu, což mi vyřešilo to strašlivé pocení, jenže také to vydrželo pár dní, mezitím se stihlo venku změnit počasí a myslím že přišel již začátek podzimu. Takže teplota je v pohodě, vlhkost taky a kytička je pěkně sestřižená na ježka :-) Jednou se mi ji taky podařilo nějakou špatně ředěnou zálivkou spálit a pěkně, ale vylízala se. Kytka kvete, zatím to jde, pomalu bych řekl, že to nejlepší už má za sebou, ale poměr blizen je zatím min 70:30. Nevim jestli je to nějakym mým stylem, ale i tohle druhé kolo bude ve výsledku min. vzhledem kytky stejné jako to první. Tak nechť, sa daří a asi až těsně před sklizní nashle.
Mard
Už jsme měli obavu, co se ti stalo, zda tě kytičky hladem nesežraly :-)
slamacek
Kombucha nepatří sice do kategorie cannabinoidů, ale je to lehce fermentovaný perlivý nápoj vyrobený z čaje a kombuchpvé kultury, přesto jsem se rozhodl věnovat mu zde jeden příspěvek. Tato odrůda na fotografii je přímým potomkem Kombuchy mojí babičky, která se věnovala její výrobě celých 40 let. Není to vychloubačství, ale jsem jediný z rodiny, kterému se daří v poselství babičky pokračovat a komu se daří Kombuchu pěstovat a vyrábět a to ze stále stejného kmene. Ovšem pouze pro vlastní potřebu, sem tam někomu dám litřík nebo dva, občas násadu, ale ono je s tím také dost práce, lidé to většinou nevydrží pěstovat. Ale vypadá to zajímavě, že? Je to velmi lahodný perlivý nápoj, který se vyrábí tak, že ponořená houba ve slazeném čaji asi tak po týdnu vytvoří nápoj, který je velmi léčivý pro celý lidský organismus a to podle mě i mé babičky, která ho užívá každé ráno 2dc a 2dc večer (bude jí již 83 let), ovšem jak pozitivní tak negativní účinky nebyly vědecky dokázány. Po zhruba 10 dnech začíná nápoj zvyšovat i obsah alkoholu, pak je tedy nevhodný pro děti a po dalších dnech dokonce vytváří ocet. Když tak na to koukám, je to vlastně taky takový další můj Mikrogroow :-)

Marde moc si mě potěšil. :D Opravdu těžko popisovat proč jsem zde několik dní nebyl i pro mne osobně je ten důvod trošku tajemstvím a opravdu je trošku podivné, že jsem se ještě vrátil, každopádně by mě trošku zajímal význam tvých slov - kytičky tě hladem nesežraly? :-) (Můžeš do vzkazů)

:rejp:Nakonec se chci ještě zmínit o tom, že model od Natural seeds AK-47 roku 2016, který byl propagován jako medical mi ani za oknem, ani ve skleníku prostě nevykvetl. Samci to nebyly, ale samice taky ne :-)))) Pod světlem kvetou. Tak nevim, kde se stala chyba, přitom jsou obě kytky v úplně jiném prostředí a daleko od sebe, možná je to tak dokonce správně, mohlo mi utéct něco ze slovníku o Medical pěstu. Kytky jsou to parádní, ale ani jedna blizna a je už září a pochybuju, že se ještě rozkvetou. Viděl jsem jinde, že už sklízejí :D .
slamacek
Nazdar kluci, holky, návštěvníci - nevim kde začít. Událo se toho hodně o čem by se dalo psát a týká se to kytek. Ale to asi u každého tady. Prostě jsem vzal holky z pod lampy s tim, že rozjedu nové kolo a nechám je dozrát na okně. Ten malý J. Herer se totiž znovu objevil. Uvidíte níže... A to je právě ta největší událost, která se v poslední době stala. Dívám se na ten Outdoor a Indoor vedle sebe a teprve teď jsem si uvědomil, jak veliký je mezi nimi rozdíl. Ano, říká se venek je venek, jenže když to vidíte vedle sebe a tu podlampu dáte na boží světlo, zjistil jsem, že pod Grow LED 12w to kyne (nic proti sluníčku), přetéká pryskřicí, je to prostě jedna veliká palice :) Je to M A S A K R. Dlouho jsem neměl tak intenzivní zážitek, jako pohled na ty dvě princezny. Proto jsem vrátil pod lampu pod lampu a nechám ji tam dojet. Zároveň však . .







. . . jsem objevil toho vánočního Herera, je to můj jediný kousek co mi zbyl. Takže snažim se mu za každou cenu udělat periodu 18/6, takže chvilku je na okně, chvilku zase ve skříni. Počítam, stopuju, malej už ani neví čí je, velkej už je dost. Musí to takhle provizorně vydržet nevim jak ještě dlouho, než tamta dozraje. Nechci jet jinou značku :) (Snad nad něj rozsvítit alespoň úsporku) Zatím jsem ho přesadil a připravil do skřínky. Ježiš, no jo, to mi připomnělo, že dneska budu čistit Mikro. Začínám tam cítit nějak plíseň či co, tak to budu likvidovat. U té jedné kytky je to v poho se zápachem, ale občas se mi stane, že takhle doma natáhnu nosem a to je velice intenzivní zápach - BUM, PRÁSK , to je vůně, chtě nechtě mi jde do úsměvu :)







A tady je vidět jak ty holky bujej a rostou v tom malinkym Mikru a jaká je to krása, když je vytáhnu ven do prostoru, to je nádhera, ne?
Ten v pravo od nás je J. Herer a ta vlevo utiskovaná je Ak-47. Nevim, za sebe mohu říci, že AK-47 mě docela zklamalo. Je to věc názoru, ale já ji nedoporučuji.


Tak já jdu čistit a dezinfikovat . . . ahojte
slamacek
Zdravim. Trošku jsem si tentokrát pomáhal editorem, protože ten mobil fotí fakt děsně a co není v rukou, musim dohnat hlavou :) . 2 kolo se blíží do finále, je fakt, že ty horka jsou teď šílený a ta kytka trpí jak se dá, na tohle ten pasivní odtah a vůbec mikro není nic moc stavěný. No, ale přežila to a takový haldy paldy to nebudou jako minule. Jinak si nevede ovšem špatně, vede si přímo zle :) .

:chef: Už se opravdu modlim, abych ji mohl seknout, zatím ještě pořád kyne a nechce se jí přestat, možná si dám i tu práci a spočítám si jak dlouho mi už vůbec kvete, přijede mi to někdo???

Ten malej Herer - (viz.foto2, co vypadá jak masožravka) toho se sice snažim zachránit a všemožně přendavat ze světla do tmy, jen aby se mi nepustil do květu, ale nevim jestli to spolu dáme. Je hubenej až hrůza, vytáhlej, že se pomalu už pod lampu nevejde a to vůbec nezažil krom pár dní co to je perioda 18/6 a je už docela pěkně starej. Jestli se mi z něj podaří někdy udělat kytku, tak to bude spíš zázrak.


:baseball: Moje počáteční nadšení už opadlo, dostavil se střet s realitou a dostavila se těžká deprese. Všemožně se snažim najít na té kytce alespoň něco pozitivního, jenže marně. No, alespoň při té watáži i když se to moc nepovedlo nemusim brečet nad tim, že jsem propálil horentní sumy peněz :) . Už vim co stim udělam, obdivovat paldy asi nebudu, takže ji pak celou usušim, nastříham a našťoucham do skleničky, uzavřu a necham pracovat. Je to taková poslední záchrana, udělat z toho alespoň trošku slušnej matroš.

:megafon: Tak čágo belo . . .

A ten muj Windoor, teprve teď začal kvést, tak vůbec nevim co si o tom mam myslet... třebas si ho nakonec ozdobim místo vánočního stromku.
:pimp:
Mard
Neklesej na duchu, Jára Cimrman zjišťoval, zda foukáním cigaretového kouře do vody náhodou nevyrobí zlato. A použití 12W lampy je podobný experiment a na rozdíl od Járy jsi částečně uspěl. Nikdo ti nemůže nadávat, že jsi velkopěstitel marihuany.
slamacek
Nevim, asi na to šel Jára Cimrman špatně, měl se se mnou totiž napřed poradit :)
Martin666
slamacek neklesej na duchu, já pěstím pod LED 11W a výnos mám stejný jako 400W HPS, s tím rozdílem, že za elektriku nedám skoro nic
slamacek
Dobře nebudu klesat na duchu, děkuji Vám kluci:) Horší je to s tou kytkou, když ste mi to tu rozmluvili, holt ji budu trápit dál :-) Netvrdim, že je to špatný, stačí letmej dotek a voněj mi ruce jak blázen, to se kolikrát fakt musim rozmýšlet jestli na ni budu šahat nebo ne, pak se musim mejt týden mýdlem...Byla to ode mě asi hloupost takhle skládat zbraně, chvilková indispozice. Mě se ta elektrika zvedla taky snad o 15 - 40 korun měsíčně...nevim. To je fakt, že nikdo na mě nemůže :)
slamacek
Klucí já se stim asi naotravuju, ale zase sem tak doma čekal až se mi připojí onlinovka gameska a zase sem skončil u toho svého Mikra, už mi to tam jede pod tou Ledkou 12wattovou 9-10 měsíců a pořád se na to nemohu vynadívat. To je prostě lepší než televize. Teď ten malej Herer tam, ten Velkej dozrává a co bych vám vyprávěl, to se musí vidět :) I když jasný každej znás to máme krásný... Jo a díky za K+
Tak čauky dneska a fotečka letí...

A při pohlednějšim pohledu jsou tam pěkně vidět i ty paldy haldy :) Vidíte ty tvary a boky :wink: ?

Prej pod 12w:bounce:
slamacek
Zdravíčko, protože jsem se dneska opravdu nudil, páč mi padá internet a venku leje, tak sem udělal několik fotek, které jsou přímo ze života JH a AK47 (Teda jeho zbytku). Žádné nasvícení, výměna žárovky, nic takového, prostě syrová skutečnost. No a vybral jsem ty nejlepší fotky a dal sem je takto dohromady. Pomalu už se blíží konec, pořádně jsem ten květník prolil už asi před dvěma dny a teď už ji zalévat nebudu. Nechám ji ať vypije všechno až do poslední kapičky, potom ji ošmikám co to půjde, všechny ty lístečky až na palice a dám ji pár dní na dojetí. Nevim, jestli to je k něčemu dobré, ale prostě už to takhle dělám a starýho psa novým kouskům nenaučíš. Někdo na to kašle i kdyby měl listy modrofialový a zpívaly mu Boba Marleye, tak je tam nechá. Já zase hlídám každej lístek, ze strachu ani nespim a jak má sic sebemenší anomálii, okamžitě trhám, aby to nechytili ostatní okolo. Ale o tom to asi má být...Pěkně už se mi taky orosila, ty paličky přímo pod lampou už dozrávaj, hnědnou, ale zase jsou tvrdé :-), ty okolo u stěn mají ještě čistě bílé blizny a je to takové řidší.
:eek: Škoda, že nemám tu váhu, zatím, protože tipovačka by byla zajímavější, páč co to sleduji, je to samé 40, 80, 120g, až 2,2 :-) , ale byl bych zvědavej jak by vám to šlo u takovýho mikra. Tady už bude spíš rozdíl v 0,1-0,01g. No nic, je to ještě daleko, nechávám ji pěkně dojet:) čauky...

:smash:
AladinWarrior
Ta fotka s ledkou vypadá jako UFO přistávající v noci,někde v Djungly ne? :D

No slamacku,moc tam toho nevidím ale vylíčil jsi to tak barvitě že jsem to skoro až cítil. :D
luubaan
no moc tam toho videt neni no:)
slamacek
No Aladine, zřejmě máš opravdu vyvinutý smysl pro detail, protože skutečně jedna LED na pěstování rostlin ( měl sem ji dokonce v hledáčku, opravdu) se jmenuje typ UFO. A díky tobě je mi teď jasné odkud ten název vznikl, ono to totiž UFO opravdu připomíná. Doporučuji Ti při čtení mých příspěvků na nos zesílit si pachový filtr. Jo, a až budou vhodné podmínky, tak tu svoji krasotinku s tim pánem nafotim pořádně na světle, ať je něco vidět, i když já jako otec téhle kytičky vidim i na těhle snímcích tu nádheru :).

Tady je to UFO :drools: - jako že nekecam, snad to není nějaká reklama ode mě, mimochodem mě ta firma vyhovovala - Mini UFO

Jo a náhodou jsem zavítal na nějakou promo akci a dostal jsem do ruky Katalog 2016 od Growshop pro pěstitele i spotřebitele, má to cca 127 stran a je to docela pokoukání-barevné obrázky, jediné co mi tam chybí je ceník, ale jinak tam najdu úplně všechno i s popisy v češtině, nepřeberné množství :)

:rasta:
Nadbuh
Kura....vypadá dobře to ufo. Jen ta pořizovací cena je mimo můj rozsah :D
slamacek
:cox: Tak moje II. kolo tady pod LED 12w se nachýlilo ke konci. Protože pod těma dioda toho opravdu není moc vidět, snažil jsem se dneska udělat něco, aby bylo vidět aspoň něco. Jenže ten mobil to je katastrofa, nikdy nevim jak a co z něj vyleze. No, každopádně jsem ji dneska oholil, jede bez hnojiv už min. týden, takže kosa se neúprosně blíží. Nejsou to takové palice jako minule, ale zase je jich tam daleko víc těch menších, což budou buď velmi příjemné "osobáčky" nebo ještě uvidim jak to zpracuju na zimu :) . Při tom stříhání to hrozně hezky vonělo, vůbec mi teď chvíli asi bude vonět pěkně celý byt. Nebudu to nijak zdržovat a dám sem konečně nějaké pořádné obrázky. Až to seknu, tak sem pověsim ještě jednu finální fotečku...Teď totiž na to nepřetržitě svítim a uvidíme jestli to ještě něco dá...


:whisperer










:popcorn: Já vim a uznávám to, že je to katastrofa, ale neměl sem na to přes to léto moc čas a v poslední době jsem na to taky dost kašlal...a na výsledku je to dost poznat.











:grrr:













:bravo:







Mitch Buchannon
Pěkný :) na pár brk z toho bude
slamacek
:flower: Zdravíčko. Dneska ráno jsem se rozhodl, že už nemá cenu to dále protahovat a prostě jsem ji seknul. Ten Herer byl v pohodě, ty Akáčka během pěstu-jedno uhynulo a z druhého zbylo jen jakési torzo.

:chef: No, ostříhal sem paličky, byla to pomalu ta nejradostnější práce jakou jsem si mohl jen představit :). A dal je sušit. Do tmy, do větrna a do sucha, to mam už opravdu vymakaný. Takže to mam za sebou a teď přijde sladká odměna:) Ještě jsem sem dal fotečku jak to vypadá na podzim života po sklizni...Slamacek

:bath: :shots:





:goldcup:
Nadbuh
Kolik toho cca budeš mít?
Já to mám za oknem a dosvicuki 4w ledkou....takže ještě míň než máš ty.:)
Mám ji pro radost.
slamacek
Malá ukázka - paličky zvlášť a listíčko zvlášť. Zakonzervoval sem to a něco sem si vzal na ochutnávečku k sobě. No, včera po jednom brku sem vypadal opravdu zajímavě:) ( Nejsem zase tak silný kuřák, to uznávam) Dneska si už opravdu ubalím jenom lehce, jako že se Slamacek jmenuju :-)

:smoker:
III.kolo už jede, zachránil sem toho posledního Jacka Herera, ale začíná teprve pouštět výhonečky a staré listy opadávaj, bude to fuška, ale to nejhorší už má za sebou. Takže za nějaký čas se zase ozvu...S. :p:


P.S - Popravdě, to co já mam za oknem AK-47, tak se mi teď dalo teprve do květu... nevim kdy mi to jako chce dokvést hihi . . . zachvilku už bude jen pomalu tma, asi snad budu muset začít přisvicovat taky.
:teef:
Nadbuh
týjo :D
při mé konzumaci by mi tohle vydrželo snad na půl roku :Dmáš to hezké :)
Mard
Nadbuh - nespletl jsi se?!? To jsou malé skleničky od dětské výživy, to má tak na 4 jointy. Ale na 12W to není až tak zlé :-) Každopádně slamáčkovi jde spíše o cestu než o výsledek. Ono ho to zkrátka baví pěstovat a koukat na to :-)
Nadbuh
Nespletl jsem se. Já jsem opravdu rekreační konzument :)
Já právě slamačka plně chápu a díky němu taky zkouším něco málo pěstit pro radost.
Respektive jsem zjistil že i v malé watazi se dá něco udělat :)
slamacek
Ahojte:-) Tak jsem si přečetl Vaši diskuzi a co na to říci... Asi toho moc nebude. Dneska jsem nafotil windoorek, jak se mu daří...AK47. Je to docela v pohodě, až na to, že jakmile zapomenu otevřít okno, tak ráno mam v koupelně takovou vůni, že byste si sedli na zadek. Njn, mě to teď teprve kvete v plný palbě, někdo už má sklizeno. Alespoň bude něco na Vánoce. Dal jsem tam i fotečku jak ta samá kytka vypadala v červnu, tedy před 4-5 měsíci.
Co se týká množství na indooru. No, není toho opravdu moc. Rozkouříte se a pak už bych toho radši měl taky doma kilo, ležel, kouřil a nic nedělal. Opravdu je to jen pro radost i když rád si představuji, jak otevírám novou a lepší a větší pěstírničku, ale je to hlavně o penězích, také čase a legislativě v ČR. Teď jsem si předsadil 4x AK47, protože Herer mi došel a kvůli jedné kytce nebudu kupovat semena. A zkusim je zasadit sice pod 12w, ale na většim prostoru. Sem sám zvědav, protože některé lampy co se tu s nimi svítí, osvítí z výšky třebas i 30m a tady to praží na pár kytek. Tak uvidíme zda 12w má podobné vlastnosti. Ale je fakt, že piplat se s tim 3,4 měsíce a pak to za víkend vykouřit je luxus :-) Pokud jste opravdu vášniví kuřáci a ne pěstitelé pro radost jako já, raději doporučuji výkonější watháž....Čaukýýýýýý S.
slamacek
Nazdar groweři! Takže to vezmu hezky popořadě a na nic nezapomenu, snad. Malá skříněčka padla, zatím 100%. Neustále jsem tam kvůli čerstvému vzduchu, kterého bylo málo válčil ke konci květu s plísní a to prostě nešlo. Určitě by to vyřešil aktivní přítah, ale pořád jsem doufal, že to přestěhuji do druhé skřínky, tak jsem čekal. Jinak Jack Herer pořád žije, ale je úplně žlutej, zakrslej, neroste a má děsně bílejch kořenů, ale neroste ani o mm, už několik dní. Tak sem vzal ty 4x AK 47 a prostě je tam zasadil. Klasicky do kelímků od jogurtu, na dno trochu keramzitové drenáže, semínka naklíčit do ubrousku, zasadit a zalejt. Jak nás to učili všechny ve škole :-). No a výsledek je ten, že se zatím podařilo, můžete se podívat.







:winner:
Kytky jsem dneska ráno nastěhoval místo hrnců a talířů, což nebyl problém, zase tolik jich nemam, páč většina je stabilně špinavých ve dřezu :-) No a takhle jsem to tedy připravil. Nahoře vpravo bude ten aktivní přítah a časem s největší pravděpodobností i s pachovym filtrem, už jsem si o tom něco zjišťoval a pátral. No, zatím tam však není žádnej...topení na zimu do kamen má přednost. Rozhodně ta velikost je tak akorát na pěkné mikro. Ta lampička to asi neutáhne, ale náhoda je bl**c a rozhodně několik příštích dní a týdnů to pořád ještě poroste pod LED 12w, takže bude to chtít taky zesílit, ale i když jsou to jen plány, alespoň je se na co těšit a o čem přemýšlet. Rád bych tam udělal kapilárovou závlahu s truhlíky na rockwůlovou vatu, prostě klasickou hydroponii a trošku ji také zautomatizoval. Pak nějakej pěknej model do toho zasadit hihihi...

:sun: Nic, zatím alespoň takhle a držte mi palce, tak jako já vám....Slamacek:pimp:
sWei
není to zbytečně moc kousků na tu tvojí sexy bludičku? :)
slamacek
Nevim, řeknu ti časem. Něco už tu se mnou nasvítila i když ne tolik jako mistrům tady, uznávám. Myslim však, že by to mohla zvládnout...uvidíme. Jinak v příspěvku výše jsem psal, že by bylo vhodné zesílit osvětlení. Zatím se jim daří dobře.
slamacek
Zdravíčko, tak zase po nějakém čase něco málo ode mě ze skřínky. Bludička zatím ještě nemá najeto potřebných hodin k tomu, abych ji musel vyměnit za novou a tak stoupáme za finišem 3.kola pod ní. I když jsem na úplném začátku. No, naposledy koukaly jen klíčky a teď už je tam druhé patříčko. Zatím to utáhne a pokud na ni nebudu spěchat, dokáže to. (Snad) Ten Herer uprostřed je pořád nemastný neslaný. Není divu, roste mi tu různě po bytě a ve všelijakých podmínkách už od léta, skrček jeden a nějak se k tomu, aby začal růst vůbec nemá. Možná čeká jen na ty ostatní Ákáčka až ho dorostou. Pokud jsem předtím pěstoval jen dříví, teď zase rostou jen kořeny:-) Těch má habaděj... Pořád ještě jede doba předhnojeného substrátu, takže nehnojim, jen podle vlhkosti občas zaleju. Já jsem hlavně rád, že mi to tu vůbec roste, teda, dá-li se to tak nazvat. Předělal jsem periody, takže svítim přes den a tmu mají přes noc, začal jsem mít podezření, že mi tam prosvítá vzadu větráním a teď tedy mají absolutní tmu. Ani se neodvažuju rozsvěcet v noci, když jdu do ledničky, aby měly fakt tmu. Takže sem už samá modřina:-) Holt na poli vědy a techniky pokládám nemalé oběti. Větráček sem nepořídil, doposud mají vzduchu dost. Už to není taková zábava jako první kolo, spíš se jen modlim, co se zase pokazí:-) A to tu nemam takové věci, jako je zvlhčovačka, větráky, filtry, čerpadla, časovače...to bych asi, radši nic.
No, doporučuji raději pozorovat až po 22:00 hodině.
Ještě přidám časem můj windorek, ten mi ještě kvete, musim mu už přisvicovat, jinak to nedá...strašně se opozdil tady v tom kraji, navíc je na stinné straně bytu. Začal už místama i hnědnout, jako by byl hotov a pouštět listy a přitom žádný šišky. Hergot, není to taková legrace :-) Tak zatím...S.
:rasta:
slamacek
Zdravíčko Groweři, koukám, že už to bude téměř 20 dní od posledního příspěvku, ale mohu dokázat, že jsem nezahálel. Vymlouvat se budu tedy pouze na to , co se týká konopí. Takže, jedno Akáčko co šlo na jaře do skleníku, už se suší. Byla to rostlina pořízená čistě pro medikamenty z konopí, takže správně, ano, právě dodělávám zkušební várčičku konopné mastičky. Všechno je mastný, takže nevim jestli vůbec na mastičku zbude. Kytka začala plesnivět a hodně, takže jsem měl nejaký čas o zábavu postaráno. Tu co mám za oknem jsem ještě nechal, dneska napadl sníh, ale doma jí to nevadí a jednou ji seknu :-) Má spousty drobných květů, ale žádné obrovské palice.




:cool: No, překvapením, asi bude, že pod tou Ledkou to pořád roste a roste...Já bych docela rád řekl, že se jim daří dobře, překvapili mě. Jen ten Herer uprostřed, furt nevim co s nim, třebas se rozjede až na těch 12/12 :-) Na 18/6 zvysoka kašle. Zminula mam vyrobenou síť dovnitř, kterou jsem nepoužil, takže sice to bude můj první všeuměl, ale zkusim ji tam dát, to ohýbání je dobré,ale ne na rychlorostoucí konopí,to bych už nemusel do konce života dělat nic jiného.

Tak, kdo chce, ať se pokochá tím, co zvládá Ledka 12ka :-) zatím...Od minula pokrok!





Mard
Už jsi nám tady chyběl :-)
slamacek
Já sem strašně stydlivej :-)
slamacek
Ahojte - nedalo mi to, abych alespoň jednu paličku z modelu AK47 jsem už hotovou nevyfotil. Pak sem se nachvilku zaseknul a vylezlo mi z toho tohle. Je fakt, že kytka měla dobrý podmínky u našich ve skleníku mezi okurkama. Podle mě teplota bodu varu...když jsem v létě otevřel dveře, tak mi horký vzduch pomalu ožehnul obličej :-). Vlhkost, že bez potápěčských brýlí tam nebylo možno vlézt. Kytku jsem nakonec musel vytahovat od stropu, protože zarostla do konstrukce skleníku. Hezká kytka :-) Jak táta říká - dobrej matroš :-) A skutečně je to síla. Zkusim popsat chuť a třebas i účinek - ačkoliv většina šla na mast a kouřim jen to co se vyhazuje. Asi by se dala kvalita zlepšit postupným sušením, já to sušil v sušičce. No, stalo se mi, že u filmu jsem toho jointa zapaloval asi 3-4x a pak jsem se musel smířit s tim, že budu koukat radši na film. Chvílema je to tak silný, že kašlu a kašlu, jak kdyby vás řízli. Chuť mi přijde neskutečně sladká...chvílema jen tak pozoruju ten dým a stačí mi to :-) No nic....sladké sny.


Tady jsem vyfotil svoje micro LED 12w a trošku jsem si ho upravil a přišlo mi to docela hezký, tak to sem dávam taky :-) Snad to projde.

Mějte se fajn a dobrý hulčo :-)
slamacek
:einstein: Zdravim, tak jsem přepnul na kvetení a proběhlo to docela snadno. Nad kytky jsem umístil síť, kterou už jsem měl připravenou a protože to je moje první zkouška pod sítí, tak jsem se hned dopustil začátečnické chyby a mále mě to stálo hodně moc, protože jsem ji špatně přidělal a spadla mi na kytky. Ta zadní se zlomila, naštěstí jsem ji udělal dlahu a chytla se, zarostla a jede dál, ale lekl jsem se pěkně. Takže doporučuji hlavně sobě, dělat věci pořádně :-) Uvidim jak to pojede, snad jsem to tady okoukal dostatečně. Lepší síť jsem nesehnal, možná má menší očka, ale na tom micru bych to viděl spíš jako výhodu. Takže až budou zase nějaké pokroky, tak se sem přijdu ukázat. Snědl jsem dva nanukáče a dokud to šlo tak ještě rychle provrtal kelímky a dal je do misek, abych je mohl spodem zalévat a neuhnily mi kořeny. Jen mě mrzí, že ta lampa nejde dát ještě výš, věřim, že by dokázala z té výšky osvětlit ještě lépe....mimochodem i ta 12w Ledka dokáže, když se dá hodně nízko pěkně spálit vrcholky, to jen pro představu...Jak se říká, i malou bludičkou se dají vypěstovat velké kytky :-)

:flamer: A ještě - tak AK-47 outdoor je fakt dost hustý - doporučuju vyzkoušet! Sice drobné květy, náchylná kytka na plíseň a zacházení, ale kvalita high sušeného materiálu je nekompromisní. Velice veselý modýlek a pokud máte někdo rád spíše veselou a usměvavou kvalitku, tak tohle je přesně pro vás.

Pokud někomu přijdou kytky trošku povadlý :-) má pravdu, nějak jsem je o víkendu nezaléval a fakt byly vysušený a úplně bez vody :-/
slamacek
Zdravíčko všem , kdo ještě neumí ubalit brčko. Nebudu to tady dále rozpitvávat, ale k tomuhle jsem se odhodlal, protože neumim pochopit, jak někdo může kouřit a přitom neumět si ubalit :-) A kolik takových sem letos potkal.... Snad alespoň takhle mohu nějak přispět k tomu, aby ti , kteří to neumí se něčemu přiučili :-) Opravdu je to , to nejjednodušší ubalení tzv. joint. Good luck!



:love:
StromeQ
Tak třeba ten tabák bych tam já zrovna necpal, ale proti gustu... :-)
slamacek
No, to tam ještě krom toho kupovanýho tabáku dávam lísteček, dva pěstovanýho Virginia a Machorky. Dobrá směs :-) Neznám tě, ale čistý bys to nemusel dát :-)
:rasta:
slamacek
A je to tady. Možná jsem to přehnal a nechal ji dlouho, ale dneska jde celoroční AK47 windoor pod kosu.
Květináč se bude hodit na jaře haha. Jako koupelnovka se vydařila a měla dobré podmínky. Já myslim, že nemá cenu o tom mluvit, spíš přidám foto...S.
Mard
Proboha, ta AK vypada jak nejaka palma. Proc jsi to nechal vyrust takhle do vysky? Ale jinak gratuluji :D
slamacek
Nenechal :-) To je jen tak oškubaná a ten hořejšek zbyl :-) Dík za pochvalu, byl to brak :-)
slamacek
:einstein:Tak už nám to začalo kvést, posílám fotečku. Jakýs takýs pokus o síť, příště už ji tam nedám. Ale když se chce, tak to jde, 12w se překonává, jen se s ní člověk musí naučit pracovat, doufám, že mi prodejce mnoha wattových zářivek nepůjde po krku...Ostatně jsou to ode mne poslední fotečky...takže kdo sem chodil pravidelně nebo jen na čumendu, jistě potěší své srdce. A co bych tak ještě dodal...ten J. Herer se skutečně uprostřed po přepnutí probral, no je to masakr co dělá...a pokud to jen trošku půjde, pro další kolo si plánu sám pro sebe Black Dominu. No, Herer tam bude taky... bez něj ani ránu.






A teď ta méně příjemná zpráva, ačkoliv pro mě zase tolik ne, ale chci se rozloučit, se Všemi tady i těmi budoucími, na nějakou dobu to tady ZAVÍRÁM.

Takže se tu mějte krásně, možná se ještě potkáme a hodně pěstitelských úspěchů letos i pro rok 2017.







:leaf:
slamacek
Zdravim přátele zeleného listu. Tak sme s těma holkama nějak přežili jak ty Vánoce, tak ten Nový rok...teď si tak nějak na pohodičku kveteme...sem tam štípnem večer lístek na košt..."sou to dardy", fakt s tim musim opatrně. Tak zase někdy...a ať i ostatním se daří :-)
slamacek
A je tady první koštování z třetího mýho kola tady na groweru. střihnuté paldy přímo pod lampou na Jacku Hererovi. Fakt to začíná být tvrdý, což oproti předchozímu uznávam....a voní to krásně.
A o tohle se nešlo nepodělit.....

Bohužel, pořád fotim jen telefonem, takže je to rozmazaný.....








:popcorn:
slamacek
Ahoj všem.:rasta: Tentokráte jsem se pustil do trochu větších úprav za poslední měsíce. Zaprvé 2 Ak47 dostali už kosu, což nebyl problém, stačili mi na to nůžky. No a pak jsem sundaval tu síť, abych mohl kytky pěkně srovnat přímo pod světlo na těch pár dní. Všechno je to myslím na fotkách dobře vidět. Samozřejmě, že dostali zase pěkně zabrat i když jsem se snažil být co nejšetrnější, ale věřim, že to je pro jejich dobro.
Protáhnout ty palice přes ta očka pletiva byla akce dnešního rána.
Ta spodní vlevo je Jack herer, ten mi dělá radost. Pokaždý mu zastřihnu ty dvě paldy a on mi zase doroste-je to hotový Nezmar. Jak říká muj kámoš, ty si to zase neostříhal???...jenže já u toho sedim s nůžkama 2x denně :-) a furt to asi roste.....a ten poslední obrázek, no jeden čas mi tady ty mušky dávali zabrat, ale stačilo poštelovat zálivku a je po problému a ty lepový desky zůstali už jen jako památka na ty jejich nálety.




Tahle větev Ak47 šla do sušárny....no voní pěkně :flower: a vypadá to na dobrej matroš...už se na ni moc těšim.


Teď začínám řešit co dál za modely a taky kolik kytiček vysadit...rád bych si dal i jednu dvě zase na jaře za okno, ale něco mi říká, že bych tady taky měl pěknou jungli a nerad bych se tu prodíral kytkama, když tu chci hlavně bydlet :-) Tak uvidíme...

Hoj Slamáček:winner:
koogi1
Čau co takhle kdyby jsi to nechal déle růst zaštípal je a zapletl ty kytky do síte??? Myslím že by to bylo fajn jelikož nechceš mít jungli ve tvém příbytku.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma