Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Hydroponie

Stránky: 1 [2] 3 
Keramzit,Hydroton,Spina,Problemy s Ph....MINULOSTI... - Klikni zde pro originální téma
Majky-man
no a nemohou být ty kořeny nažloutlé právě z toho flohydronu?
starosta
hm, to spis je moji chybou kdyz sem tam mel 1,9 ec,, nekdo mi to uz napsal ze jsem je malinko pripalil,, je to jeste hodne brzo na takovou davku,,ale jedu poprve hydro tak si to osaham, a priste uz to bude snad bez kopancu,, ted sem ec sundal a oni zase sbelaji doufam,, protoze uz jsem to mel ze byli hnede tam nekde o kus z5 jsou i fota a pak zase krasne byle,, je to proste pokazdy kdyz jim prilozim,, metrop je strasne silna koncentrace,, a nevim jestli se treba taky v systemu nemusi mnenit voda,,ale ja ji mam uplne kristalove cistou,, tak uvidime,,
mirage
Ahoj

Já si hodně hlídám EC, nic víc a kořeny jsou krásně bílé. Ono zas nevadí, když jsou trošku nažloutle. Na začátku sis je prostě připálil, protože jak už jsem psal Metrop je hodně silné hnojivo... kořeny už ti možna nezbělají úplně, ale to vůbec nevadí :). Jak to roste tak je to good... :)
starosta
a ze to roste jako o zivot,,, je videt kazdej den,,, diky.
starosta
rizkovnicka,,, s korinkama v mlze.....
Hopík44
Hmmm dobrý vybavení máš asi za batoh, to jsi dal nějakému shopu vydělat, asi tě tam milujou.
A řízkovnice home made? Dej tam nějaký neprůsvitný plast, ale jaký to nevím, sám něco sháním. Nebo to nějak zatmav.
Hopík44
citace:
Původní příspěvek od Mr.Nobody
dop*če to se nedá číst, starosto ty seš analfabet. Asi by to mohlo bejt zajímavý, ale tohle se prostě nedá číst...


Co na to napsat, tak to nečti!
Nechápu od čeho tady to fórum teda je! vy zkušenější máte hned vše vyřešené a otázky a počiny méně zkušených se vám zdají banální a počiny nesmyslné.
Jestli chceš poradit tak to udělej, jinak nechápu proč ztrácíš čas psaním takovýhle nesmyslů. Když nevím tak se zeptám a jestli tě toto téma irituje natolik že se musíš takto vyjádřit tak to nečti a nebo přispěj radou.
Já taky spoustu věcí nevím nebo jsem si ještě neosahal a když nevím tak se zeptám a nevidím na tom nic zvláštního, než dělat chytráka a pak to podělat!
mirage
citace:
Původní příspěvek od Hopík44


Co na to napsat, tak to nečti!
Nechápu od čeho tady to fórum teda je! vy zkušenější máte hned vše vyřešené a otázky a počiny méně zkušených se vám zdají banální a počiny nesmyslné.
Jestli chceš poradit tak to udělej, jinak nechápu proč ztrácíš čas psaním takovýhle nesmyslů. Když nevím tak se zeptám a jestli tě toto téma irituje natolik že se musíš takto vyjádřit tak to nečti a nebo přispěj radou.
Já taky spoustu věcí nevím nebo jsem si ještě neosahal a když nevím tak se zeptám a nevidím na tom nic zvláštního, než dělat chytráka a pak to podělat!


Souhlas. Takoví lidé tu nemají co dělat a je jedno jestli maji 10 tisíc příspěvků a 2g/w ...
starosta
lool, ted vubec nevim na koho tohle je ? Hopik,,,,, muzes prosim priblizit nechamu blog,,,dekuju.
starosta
Jooo promin uz to vidim,, nebyl jsem v obraze,,, protoze mi to neslo do hlavycky,, prave ze se tady ptam na vsechno az moc,, a myslel jsem ze je to neco k memu prispevku,,ale uz to vidim,,, takze cajk,, dekuju.
starosta
jeste k te rizkovnici,, ano je to doma udelane, jeste me schazi cerna folie, ktera je samolepici natahnu tu desku s tema vykrojenejma dirama, a jen to proriznu a bude jinak se tu nekdo ptal co to je za ultra zvuk je to Fogstar100 a voda v nadobe je temer az nahoru takze je relativne male misto vzduchu tudis je mlhy dostatek, po cele plose,,https://www.google.cz/search?q=fogs...iw=1920&bih=979
Hopík44
citace:
Původní příspěvek od starosta
lool, ted vubec nevim na koho tohle je ? Hopik,,,,, muzes prosim priblizit nechamu blog,,,dekuju.


Jo příspěvek č 28. Jak jsem to tady pročítal od začátku tak jsem se tady nad tím pozastavil a nechápu proč někdo takhle reaguje. Měj se
starosta
aale aale copak to tady mame na par spodnich listeckach :::?????? ze by dusledek vykyvu ec ?
Astronaut
Cau s listama ti neporadim ale k ten korenum mas cistej corej pruhlednej nebarenej roztok? Pac ja mam takovej pokusnej bublak s kednou kytkou koupil sem jo jinou hnojku roztok je pruhlednej ale cervenej po 32 hodinach bylu koreny uplne rezavy tak sem vymenil riztok za "bilej" a za par hodin byl ruzovej a koreny zas belaly proste je to obaruvilo...
starosta
no ja mam koreny snad celkem v cajku,,ale ty listy vidim poprve takhle, tak nevim co to je,, hledam na groweru ale malo rad,,
mirage
Ahoj Starosto

Mam velmi podobný problém a ačkoliv snad hlídám všechno dosud jsem ho nevyřešil. Postihlo to mé kytky už od mala a pořád to pokračuje. Prvně vyrostou zdravé listy, pak se na konci začnou zcvrkávat, pak se vytvoří bilé tečky, ty zhnědnou a nakonec to pokračuje jak to máš ty tu hnědou barvu, po celém listu. A když ho urvu, list je suchý ! Což nechápu. A i když maji holky už snad všechny podmínky ideální, pořád se to dělá..
starosta
Ahoj Mirage..... tak to je velmi zneklidnujici zalezitost, ja jsem vcera kompletne vycucal celej roztok, namichal novej a pekne zase napusti,, vypada ze si holky chrochtaji zatim pekne,mel jsem to jen na par listech nekde dole tak zatim neplasim ale pokud to bude postupovat budu muset zase laborovat,, jinak mam spis jinej problem potrebuju uz nejak ty kytky zastavit uz jsem temer na konci navijaku lamp,, a oni kazdej den letej jako splaseny,, nevim co s tim budu delat musel jsem natahat site proti vyvraceni protoze to nejsou kytky ale stromy,,,, tak pokud mi to presahne svetla jsem pekne v loji....
starosta
+
starosta
VYPADAJ CELKEM NORMALNE ALE SAKRA CO JE TO NA TECH LISTECH ZA HAJZLA,, LITAM KOLEM TOHO JAKO MAGOR,,VSE JE OK,,VODA JE TAKY OK,, TAK PROC SE TO TAM DELA?? A NEJSEM SAM
MEDICINEMAN
Mno, ja nak nevidim problem. Dulezity jsou novy listy, na tech se nic nedela ne? Proste ti dole odchazi stary listi, to je uplne normalni. Ta nekroza bude zpusobena odpadnima latkama kterych se tak kytky mimo jine zbavuji.
starosta
AHOJ, MEDICINEMANE,, DEKUJI TI ZA RADU,, SNAD MAS OPRAVDU PRAVDU,, PROTOZE TOHLE POZORUJI, NA TECH NEJVETSICH LISTECH NEKDE U SPODKU,,ALE JSEM Z TOHO NERVOZNI,, PROTOZE CELOU DOBU NIC POHODA A NAJEDNOU BEHEM CCA TYDNE NEJAK MOC LISTIHO NA ODPIS,,, TAKHLE TO VYPADA NEZ USCHNE LIST..
Madmax
ty fialový řapíky máš kvůli teplotě nebo fosfor?
starosta
Ahoj madmax,,, promin nejak tam fialovou moc nevidim,,spise hnede fleky ,,,jinak teplota je pres den 26max,.a noc 20.. je pravda ze jsem ted ubral ec, mam 1,3 ec,,, tak nevim mam ho zvednout ?
starosta
tak tohle bychom meli,, funguje to,,,
Astronaut
Ec jim zvedni. Zda se mi ze maj malo pokud mas ok ph.. A jesli budes mit ph i ec ok tak to vypada na skudce hlavne tam jak psal nikdo ze mu to nejdriv udela bily tecky tak ty vetsinou neco vyzere... Tvuj problem ale bude.asi prave maly ec a ty fialovy rapiky byli miskeno jako ty stonecky na kterejch je ten list.
starosta
AHOJ DEKUJU ,,, uz jsem zvednul ec, zase na druhou stranu jsem se bal o ty koreny, aby se zase nepripalili, jinak uz taky vidim ty fleky fialove,, ph mam ted okolo6,2, a ec jsem dal na 1,7. teplota roztoku pres den 22max, a v noci 19stupnu. taky jsem prilil PK 13-14. atami. ale zatim to jede zle,, koukal jsem skudce nevidim, tak mozna plisen,, ale to se mi vazne nezda..
starosta
hruza,
starosta
+
Salatos
6,2 je prostě moc už jsem ti psal at to držíš kolem 5,5 5,8ph
starosta
Ahoj Salatos,, aha tak to se omlouvam, promin nevidel jsem to,, uz je to napravene sel jsem dolu s ph jak jsi psal,, tak se budu modlit ze to bude ono stahl jsem to Ph-fosforecnou od advancedhydroponics,,na 5,8. tak snad...dekuju...
mirage
citace:
Původní příspěvek od Salatos
6,2 je prostě moc už jsem ti psal at to držíš kolem 5,5 5,8ph


Musím jen souhlasit. Taky jsem tohle řešil, prvně jsem měl PH kolem 5,4 - 5,5 a kytkam se vůbec nechtělo. Pak jsem měl kolem 6,0 - 6,4 a ten samý problém.
Teď se snažím držet stabilně 5,6 - 5,9 a kytky si jedou hezky bez problému.

PH,Vlhkost,EC si myslím, že je alfa omega v aero, hydru :) Hlídat hlídat hlídat.

Mě taky teď kytky rostly krásně, dokud se mi ph nezačlo snižovat. Tak se zase zastavily a dělalo mi to s listky to samé. Kytky se uzavřou přesnou si brát živiny, proto listy žloutnou, protože nemaji z čeho živiny brát, protože se uzavřou :D :D.
Takže na 90% je to tím PH :)
Ať se daří.
starosta
Tak to bude asi ten problem ze jsem zvyklej v kokosu desetiny zadna veda tam sla kytka pri ph 5,4 i pri ph 6,8,,a sla prkne tady tohle je vazne potreba hliidat velmi presne.. jinak jsem tedy udelal nejake ty fotecky...
starosta
+
starosta
+
starosta
jinak rizecky sou celkem v pohode ,,koreny jedna basen,,ale to hydro se poradne naucit,,
..: RainMan :..
Není ta síť zbytečná ? nevim v jakém si dnu květu ale připadá mi že tu sít tak moc už nevyužijí.
Přeji hodně štěstí
WAMParjan
hele jak budeš měnit vodupřes tu sít nebo to máš všechno napojené na rezervoár ? tohle bys měl vysvětlit :) . . .
starosta
ta sit neni nadarmo kytky jsou velike a pomalu si lehali vselijak na sebe tak at pekne stoji,,a jinak WamParjan ano to mam vse propojene do halvniho rezervoaru + to ze z neho je ke kazde kytce drip,,kapilary,, takze to stale koluje..
Grazzl
zdarec možná sem špatně koukal ale mohl bys popsat ten systém klíďo aj s nějeakým nákresem vypadá to jako bubláky ale teď píšeš že tam máš drip trochu to rozepiš díky
starosta
projed si tohle,, zejmena pak prispevek c85.. je tam od zacatku do konce napsane skoro vse.. http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=6
Hopík44
Systém dobrý, jednoduchý jako facka! Palec nahoru.
Jestli chápu dobře tak to jsou vlastně propojené nádoby s drip systémem z vrchu a udržováním hladiny ve spodu s jednou velkou nádobou na zálivku. Máš tam nějaké michací čerpadlo nebo něco co rozvádí roztok po kýblech nebo se to musí promíchat samo tím zalévánim?
starosta
to zalevani bezi nonstop,, tim padem voda neustale koluje,, jeste jsem z toho vyndal z tech kapilar sejtka, a provrtal vetsim prumerem a ted to z nich tece a nekape,, na cerpadle do kapilar je jeden velkej filtr, tim zamezim ucpani diky tomu ze jsem z nich vyhazel ta sejta,, ale neco sem proste podelal, kytky zacinaj vypadat dost divne,, nevim co s tim zatim cekam na odezvu toho vseho co jsem udelel,, novej roztok, ph 5,7.- ec1,8, teplota roztoku max21..a stale to vypada nepekne,,
starosta
+
starosta
Zdravim vas,, tak jsem docela v prdeli,, kytky vypadaji jako kdyz uschle listi povesene dolu,, zloutnou a uschaji,, nevim co dal delat vimnenil jsem zalivku upravil ph i ec a zatim se to nemeni,, co kdyz jsem popalil koreny,, nemuzu to ted hodit treba na tejden z5 na rust aby delali koreny? je to jen dotaz,, asi jsem to prepalil hnojenim,, hodnoty ted, ec1,7 Ph 5,8,,, tak to asi ani nedojedu nenapada neco nekoho,,dekuji..
Hopík44
Čus,
no to je mazec!
Já bych čistil, jen s enzymem, žádný hnojky, navíc jestli jsou spálený kořeny.
Nebo jen voda a H2O2, bez enzymů! To bych asi udělal já.
Píšeš že jsi jim dal nový roztok a EC 1,8 ! Vycucni ho a dej vodu s enzymy nebo peroxidem.
A přepnout zpět, nevím, zkušenost nemám ale asi je to blbost, jako že by jsi je ovládal světlem a dělaly by co by jsi zrovna svítil? To asi ne.
starosta
jo prave ze jo,, ze jsem to i nekde cetl,, pokud dojde k poskozeni korenu da se kytka vratit cca na 14 dni z5 na rust ona zase bude rust a delat koreny,, ale taky v praxi nevim,, tak ok,, vyleju to a dam peroxid,, prosim te a cca jak dlouho to mam mit jen takhle bez hnojek? dokud neuvidim zmenu? aby to pak zase nepadalo na to ze to nema co zrat,, enzym zadnej ted nemam ale peroxidu mam dost
starosta
vadi to moc kdyz to napustim hned neodstatou vodou ale 20stupnu teplou,,aby nebyl sok kvuli teplote ? ten chlor by tam nemuses tolik skodit nebo?
Hopík44
S tím přepnutím zpět, nevím, třeba někdo písne kdo to zkusil.
Možná by bylo dobrý dát foto kořenů, neodstátou vodu zdravé kytky určitě chroupnou ale pro ty tvé asi nejmenší zlo.
Uvidíš co budou dělat, zkusil bych jim po čase zase přidávat a začal bych kořenovým stimulem, jestli jsou zničené kořeny.
On někdo hodí nějakou zkušenost.
Ať to dobře dopadne ;)
starosta
NO,, PROSTE JSEM TOMU DAL CEPICI NO,, JSEM Z TOHO SPATNEJ ALE NEVZDAVAM TO,, TED JEM DODELAL TU NOVOU VODU + PEROXID, pH 5,8,, TAK UVIDIME DAM FOTO KORENU ALE JE TO HRUUZA,,
Majky-man
no v knizce pestujeme indoor od Mr. Jose tam pise ze so to da tusim jak jsi pasl prepnou z5 tyden az dva po prepnuti na kvet dokonce tam pise ze kdyz sklidite a nechate tam jeden kvet tak to jsde znovu prepnout na rust. Ale nezkousel jsem to jak jsem koupil tak prodavam. Snad jsem ti pomohl a urcite to nevzdavej.
Salatos
čau ty seš to pane koumák)))a už to vypadalo celkem slušně bejt tebou nechám to den na peroxidu pak přimíchej hnojky třeba na 1,5ec a za 24h to v rezervoáru přeměř a jak pújde ec nahoru tak doředíš vodou a když bude ec padat tak jim múžeš dát připápnout v tom je právě ta hydroponie skvělá kytky ti přes vodu daj vědět co potřebujou a už hlavně žádný skoky s ec a ph ono to dopadne dobře neboj
starosta
dekuji,,, Prave ze mam taky mr,josse knizku,, pise to tam,ale vazne nevim,, tak asi to zkousel ze ? no delam presne podle rad tady od vas borcu a budu doufat tak ted je to zatim na peroxidu koreny vypadaji malonko svetlejsi,, spis sem se bal ze je mam nadobro popalene a ze ted uz to jen uschne,, zajimave je za ta jedna nejvetsi kytka ta si jede vesele dal, bez jedine znamky no mozna snad jeden listecek,,
Hopík44
Zdar,
ty kořeny se z toho dostanou!

Salatos - já bych jim to EC tak nezvedal hned na 1,5 Den po peroxidu na kořeňáku přežijou.
Hodilo by se k tomu toto co je vytržená část textu:
u hydra rozhodně hnojit 1/2 dávkou okamžitě....přidáváte-li nějaký kořenový stimulátor, který obsahuje auxiny, tak nemá smysl hnojit dokud tam je, protože auxiny zabraňují/zpomalují růst zelené tkáně....zajímavé je, že po přepnutí na květ se začnou auxiny tvořit i v koncích paliček, což zřejmě způsobuje dočasné zastavení/zpomalení růstu a přijmu potravy
kdo chce hledat trýdy o nedostatku živin 3. bod http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=26095

Jinak si myslím že problém začal už od příspěvku 96 kdy kytky byly takové svěšené, sice v noci ale?
Ty kořeny by měl trochu nechat zregenerovat.
starosta
to je asi na medajli zejo?, takhle to dokalicit,, je mi jich tak lito chudinky....
Hopík44
Teď jsem to projížděl znova, je tady toho už dost.
Už ty kořeny v 73 příspěvku! Tam už byl problém.
Nikde moc nepíšeš jaké jsi měl Ph a Ec až ted ke konci. Jestli jsi ho nehlídal nebo bylo vysoké? Uváděj to i s dnem vývoje a třeba teplotou a vlhkostí, pak je to jednodušší projíždět.

Hlídej to ph! Namíchal jsi 5,8 teď může mít klidně 6,0.
Míchám tak 5,6

Edit: Tady je z čerstva uvedená dobrá stará tabulka na PH v hlíně a hydru. Ph v hydru 5,4 - 5,8 http://grower.cz/forum/showthread.p...400#post1076400
starosta
jo jo hlidam ho celou dobu jednu se mi to kmitlo na 6,2 asi na 5 dni od te doby se to nejak sere,, tak jsem zvednul davku hnojiv a to byl uplnej amen nepoznal jsem ze zacinaji zloutnout v dusledku uzamceni diky ph,,
WAMParjan
omfg 0,2 Ph nahoru neudělá z kytkama tohle :D . .to je phytium jak vyšitý nejspíš se nakazila nejaká slabší kytka a přes rezervoár se to rozneslo k ostatním . . . to není z Ph 6,2 :) opravdu ne . .bohužel to vypadá že to kytky už moc nevydáchají nekteré určitě nedožijou sklizně a na dalších bude pomálu . .tedka pri tomhle stupni zasažení už to asi nespraví nic . .příště bych zkusil nějaké prospěšné houbové kultury (trichoderma atd) vyrábí to GHE a tedka isem viděl i nějaké další produkty ale nevím už od koho . .mě osobně by spíš zajímala teplota vody v systemu než vlhkost v romu která je prakticky nepodstatná :) . . .pri takovém mostrozním systemu by se možna už oplatilo zainvestovat do nějakého akvarijního chladiče vody . .6-10k . . tam bude podle mě problém . .
starosta
proc myslis ze bude problem teploty vody? celou dobu mam teplotu vody 20stupnu +/- stupen,, proto jsem udelal ty tuby,, a prosim te muzes mi osvetlit jako blbcovi,, co je presne to phytium??
Hopík44
WAMParjan
Myslíš třeba tohle? http://www.youtube.com/watch?v=HClhO1Q-ErQ
starosta
no tak ted vazne nevim,, jestli tam mam zase dvat drahocne hnojivo kdyz to za 3 dny treba budu moc vyhodit,, jsem v prdeli,to je otazka,, vyhodit nevyhodit?? a stale nevim co to presne je mozne ze je to vane napadene od korenu,,,
starosta
a jeste jedna vec me zarazi,, po tom vsem co tady ctu,,je mozne ze by kdyz hnojim metropem dochazelo k nejake nevyvazenosti latek ? ze by treba chybel vapnik nebo tak neco ?
WAMParjan
hmn tak 20 °C by mělo byt na hraně ale ještě snad v poho tak nevím ale často je to složitý přímej problem identifikovat takhle podle pár fotek a na dalku :( . . .
každopadně na tech fotkácj ani není napsané kterej je to den ale i podle tech par fotek se mi zda že to s nima jde z kopce :( co vzduchování v pohodě neucpalose někde neco nebo bubla to furt stejně ? kde mas rezervoár ve stejné mistnosti ?
WAMParjan
citace:
Původní příspěvek od starosta
a jeste jedna vec me zarazi,, po tom vsem co tady ctu,,je mozne ze by kdyz hnojim metropem dochazelo k nejake nevyvazenosti latek ? ze by treba chybel vapnik nebo tak neco ?

nevím kolik tak toho dáváš ale to nehrozi jedu metorpy roky a roky a spokojenost jedinej problem byl když jsem jel relerzní osmozu jednou ale i tak nevím jestli to bylo 100% tím . .
Hopík44
[QUOTE]Původní příspěvek od WAMParjan
omfg 0,2 Ph nahoru neudělá z kytkama tohle :D . .to je phytium jak vyšitý nejspíš se nakazila nejaká slabší kytka a přes rezervoár se to rozneslo k ostatním . . . to není z Ph 6,2 :) opravdu ne

Já netvrdím že to je rozdílem PH 0,2 ale že ho má hlídat, může vyskočit za dva dny někam do výšin.

. .bohužel to vypadá že to kytky už moc nevydáchají nekteré určitě nedožijou sklizně a na dalších bude pomálu . .tedka pri tomhle stupni zasažení už to asi nespraví nic

to je dost odvážné tvrzení, myslím že zbytečně strašíš.

A voda 20 C je na hraně?? Myslím že je OK
Astronaut
Wampe na co chladic.vzdyt teplota rotoku ma bejt tusim 20-24 stupnu?? On ma 19-21
WAMParjan
ano když voda doleze na 21 °C drasticky se v ní omezuje rozpustnost kyslíku takže proto sy myslím že 20°C je hranice . .zbytečně straším ? no borec s 4x 600W nechce sklízet kilo a kořeny jak blato nic dobreho nevěští pravda je že jak říkám nikde jsme nevyčetl přesně kteeej to je den ale podle fotek soudím že to nebude ani 30 den a další měsíc . . .nevím . .no na tu teplotu jsem to tak střelil od oka když ma někdo litry vody pod 4 lampama většinou bývá problem tam :) . .

prej na co chladič ? no jak jsem psal tohle nejsou 3 bublaky a jestli má centrální zasobník na vodu jak psal tak to k jemu použítí celke vybízí protože par stupnu za par měsíců a vypěstovat v tom něco bude celkem utopie . .

každopádně držím palce po dlouhe době hezkej projekt kterýmu jsem celkem fandil :)
starosta
jedu 6*600w cooltube,, rezervoar mam ve stejne mistnosti, koukal jsem i na vzduch u jedne kytky odesel kompresor,opraveno,, u oststnich bublaj dobre,, je to cca,30dnu na kvetu,, prosim rekne mi nekdo co tam muzu nalejt nebo dat uz me to stalo docela dost tak alespon at vim co to bylo,, ted jsem 2 den na peroxidu dneska jsem malinko prihnojil na 0,8ec, Ph mam 5,7,nvej roztok uz po 2 behem tydne hnojiva v haji,, a vypadaji jako kdyz usychaj,, povesene listi a hrozne to zloutne koreny jsou nahnedle udelam poradne fota dam to sem,, jinak voda je opravdu pres noc 18 a den max20,,v pohode se to chladi je to 1000litru jedna napln,, nevim jak to dal udrzet na zivu,, pls pls pls,, uz jsem zoufalej,,,,,,
starosta
+
starosta
++
starosta
+++
starosta
++++
starosta
+++++
starosta
kdyz vidim fotky co jsem delal pred kvetem tak se mi chce plakat,, vane jsem tohle necekal,, asi bude chyba od toho bodu kde zacali byt rezave ty koreny ale nevim za boha cim se to udela,, plisen? prehnojene,,, a ted nevim co s tim ustrihat a vyhazet ? ztratil jsem uz 3 mesice a vypada to ze se konce nedockam, je to kazdej den jako by ta kytka byla nekde v pisku... tak skuste pratele poradit cokolvek budu zlouset kdyz uz to mam vyhazet tak at vim cim to bylo,,ale muzu vam rict ze tohle jsou me nejdrazsi kytky doposud.. a to neberu 2krat nove rezy nez jsem to vychytal,, tak dekuji uz nemam asi co bych dodal,, proste je to v haji....
Hlava
No zatop jim a nakrm to , 20stupnů roztoku je MINIMUM , měl bys tam mít mezi 23-24, zadný litání +/- 7stupnů , ec 0,8 nevim ale to dávám klonům víc , ted mam 30den květu v kokosu kytky a davam jim 2,8 a jestli bubler tak jim ješte chybí kyslik do vody , čau
starosta
ja vim v kokosu jim taky davam 2,8 a bez problemu ale na bublak neni to moc? a ten kyslik myslis tedy ze mam kompresory na prd ?? jeden kompresor je co pisou na cca550 litru vody bubler ma 40litru,, tak nevim jak to zjistit malo nebo ne,, a co myslis ty koreny m,a to jeste cenu neco s tim delat,,,pls,napis diky,,
starosta
muzes mi prosim te poradit jakej by jsi koupil kompresor aby sem jich nemusel mit 20 ale jenom jeden a rozbocit to?? ale taky aby to doma nedelalo bordel,??
starosta
stacil by na to tenhle pokud mam 24 bublaku a objemu 40litru celkem cca 1000 litru vody,,??http://www.tommiland.cz/aco-016-380...855-skup169.php
starosta
potrebuju zjistit co to opravdu je at tam zase nenakropim hnojiva za tisice a pak to neleti opet do zachoda podle mne nema cenu to zatim hnojit kdyz je to takhle v haji,, do tedka tam bylo 1,8 a delalo to stejnak,, a myslim ze tady asi nenajdu nikoho kdo by mel v bublaku nahnojeno na 2,8 EC nebo snad ano?
Hlava
citace:
Původní příspěvek od starosta
ja vim v kokosu jim taky davam 2,8 a bez problemu ale na bublak neni to moc? a ten kyslik myslis tedy ze mam kompresory na prd ?? jeden kompresor je co pisou na cca550 litru vody bubler ma 40litru,, tak nevim jak to zjistit malo nebo ne,, a co myslis ty koreny m,a to jeste cenu neco s tim delat,,,pls,napis diky,,



http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=32154

citace:
Původní příspěvek od starosta
muzes mi prosim te poradit jakej by jsi koupil kompresor aby sem jich nemusel mit 20 ale jenom jeden a rozbocit to?? ale taky aby to doma nedelalo bordel,??


Lepší je jeden na bubler ....

citace:
Původní příspěvek od starosta
stacil by na to tenhle pokud mam 24 bublaku a objemu 40litru celkem cca 1000 litru vody,,??http://www.tommiland.cz/aco-016-380...855-skup169.php


, jo tenhle magnetickej dělá hroznej bordel.

citace:
Původní příspěvek od starosta
potrebuju zjistit co to opravdu je at tam zase nenakropim hnojiva za tisice a pak to neleti opet do zachoda podle mne nema cenu to zatim hnojit kdyz je to takhle v haji,, do tedka tam bylo 1,8 a delalo to stejnak,, a myslim ze tady asi nenajdu nikoho kdo by mel v bublaku nahnojeno na 2,8 EC nebo snad ano?


Kup topení na 1000l akvárko , zvyš teplotu roztoku tak na 22-23, na peroxid se uplně vybodni , asi ho tam leješ pořád , pH +/- 0,5 ti to takhle nedojebe , jel sem bublaky x let a dokonce bez měřáků , nebyl nikdy problem při dodrženi zakladních věcí.
starosta
tak dekuju,,, ale stejnak je to tady nares jeden clen poradi kup lednicku, dalsi kup topeni,, vyber si,, ,,,, mozna to je teplotou vody,, ale porad me zere proste to jestli to neni nejaka zasrana plisen na korenech,, nechci ted uz delat zbytecne veci,, nevim jestli nahnohjit ci nehnojit,,fakt nevim,, pokud jsou v hajzlu koreny tak to muzu delat co chci a zrat to nebude..
Hlava
No máš teplotu roztoku 20stupnů je to minimum v noci to spiš jde dolů , potřebuješ to mít kolem 22-23stupnů , otázka zní koupím za á topení , za bé chlazení ???

Pořad řešite pH EC peroxid keramzit hnojky hydroton plisen enzymy ale zakladni věc = teplota to nic ??

Do toho kokosu co jsi řikal ze jsi jel si taky nelil vodu ledovou z vodovodu ale odstátou , pokojovou teplotu .

Sliz na kořenech muze bejt z blby teploty , málo vzduchu , moc peroxidu , moc hnojiva .
starosta
to mas svatou pravdu,,, a myslis ze by to mohlo v rustu bejt takhle nadherny a pak behem tydne se to takhle dojebat kdyz teplota roztoku je porad stejna to by preci neslo ani v rustu nebo ano? proste podle mne se to zacalo nejvic srat tak tejden po prepnuti,,do te doby krasne zelene stromy,, uz jsem tam vrazil topeni a topim,, oni ty koreny nemaji sliz nebo rasu jenom jsou proste rezave jinak jsou celkem pevne a nejsou jako blato,, vis ja v tom tak plavu prave proto ze jsem v kokosu takovehle zadny chyby nezazil,, kytky pokazde jeli uplne perfektne a zalejval jsem je ledovou vodou z vodovodu,, a vubec nic jim to nedelalo,, vazne,, nemel jsem barel na vodu tak sem to tam sazel z kohoutku,, snazim se vylucovaci metodou,,
starosta
dejme tomu ze na hluk zatim prdim i kdyz to mam v byte u sebe,, bude to stacit na 24 ,40ti litrovejch bublaku? kdyz to rozvedu????http://www.tommiland.cz/aco-016-380...855-skup169.php
starosta
porad se snazim vycist nejake chyby podle tech listecku,, ale porad mi k tomu neco nesedi,, kdyz uz jsem nasel neco co vypada jako tohle tak tam zase je ze to zacina od zil listu ale me to zacina proste od kraju spicek,, zilky se mi zadaji ok,, fakt uz nevim uz jsem zase 2 noci nespal jsem z toho unaven,,
Hopík44
No vím že je těžké si vybrat co je nejlepší za radu, obzvláště když někdo napíše chladit roztok, druhý topit tak si vyber. \musíš se rozhodnout sám.
Ten vzduch to může být, kolik distává vzduchu jeden kýbl?
A jestli mají málo vzduchu tak bych peroxid nevysazoval, prokysličí!
A je to tu zase, jeden radí vysadit peroxid a druhý píše nechat. Kolik ho dáváš v přepoštu na 10L?
Jinak hrát si s roztokem v takovém množství musí být pěkný pakec!!
starosta
NO prave ted jsi na to kapnul jako jeden z mala,, nejde ani o ty tisice litru vody co uz jsem tady protocil zachodem ale o vsechno to co do te vody davam to sou zase tisice penez,, tak na jeden kybl pouzivam atmana ten ma 2 vyvody tudiz tim krmim 2 bublaky jeden atman pisou 540l/h takze potazmi 220l/h na jeden kybl,, to je 3,6l/vterina..
starosta
ja jen nechapu ze by to moho byt vzduchem protoze ma to teda vliv nebo ne ?? kdyz je kytka v kvetu,, na rustu jeli jako blazen,,,,
Mr.Klo
cao!ja mel v nft teplotu nekdy 23-27 a pH mi litalo nekdy ze 6,5- 7,5( daval jsem pH od 6-6,5 a nikdy problem) a i vice a jelo to i dva dny a Ec nekdy ke koncu i z 1,5 - 2,8! a vse vzdy good i kytky...koreny svetle a vrchni trosicku tmavsi!myslim ze jsi je spalil a nebo nejaka mrdka na korenech!hej man ale je mi te lito!ty jak s tim bojujes :-( at se dari kua uz
Hopík44
No něco tam je špatně s těma kořenama, řekl bych že podle řešiče : Jackerspackleho řešič problémů s výživou rostlin
Konečky listů jsou žluté, hnědé nebo mrtvé. Zbytek listů vypadá zdravě a stonky mohou být slabší. Přehnojené, přelité, poškozené kořeny nebo půda s nedostatkem vzduchu.
Jinak tady už pár dnů studuju všechny možné nemoci a problémy, kvůli sobě, né že bych tady ležel a hledal tvojí vadu i když někdy taky se to snažím porovnávat ale...? A u tebe me napadla i plíseň listová, fakt nevím, zkus to porovnat tady s těmi fotkami. http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=1689 1foto, příspěvek 168 to vypadá brutálně

WAMParjan
každopádně držím palce po dlouhe době hezkej projekt kterýmu jsem celkem fandil :)

Já držím palce a stále fandím!
starosta
dekuju,,, no vypada to taky pekne osklive,, ale podle meho nazoru to ono nebude ani se nekrouti listi,, plisen myslim ze ne,, jo jinak jak pises ze to tam vypada brutalne na prisp.168 ono to brutalni je uz jsou 4 kytky uplne pryc,,svesili listy dolu nejprve a pak uz konec uschly uplne na troud,, dneska jsem se podival i do kosicku na rw kosticku,, tak byla mokra ubral jsem hladinu vodu, pridal jsem topeni,, a zacinam zvedat davkovani pomlinku hnojiva ale uz proste vidim ze to delam k nicemu,, jsete chvilku tomu dam,, budu neco experimentovat,, a pak s POLITOVANIM BUDU MUSET OZNAMIT NEZDARNE UKONCENI RAUNDU PRICEMZ MI BUDE SRDCE KRVACET,,,, VSEM VELMI DEKUJU..
starosta
Hopik44....dekuju za tvuj zajem o muj problem,,, pokazdy potesi kdyz nekdo napise,, svou zkusenost,,, problemy s koreny to ano to potom zloutnou a umiraji,ale potrebuju specifikovat svuj problem s koreny,, mam to odnest nekomu kdo ma mikroskop? da se tam neco zjistit ,, a hlavne jak poznat je li to plisen nebo spalene,, a da se to vubec jeste zachranit ?? mnoho otazek,, na ktere drahocena odpoved,,,
starosta
jinak to zacina takhle uplne malinkatejma hnedejma teckama,,,
Hopík44
citace:
Původní příspěvek od WAMParjan
omfg 0,2 Ph nahoru neudělá z kytkama tohle :D . .to je phytium jak vyšitý nejspíš se nakazila nejaká slabší kytka a přes rezervoár se to rozneslo k ostatním . . . to není z Ph 6,2 :) opravdu ne . .bohužel to vypadá že to kytky už moc nevydáchají nekteré určitě nedožijou sklizně a na dalších bude pomálu . .tedka pri tomhle stupni zasažení už to asi nespraví nic . .příště bych zkusil nějaké prospěšné houbové kultury (trichoderma atd) vyrábí to GHE a tedka isem viděl i nějaké další produkty ale nevím už od koho . .mě osobně by spíš zajímala teplota vody v systemu než vlhkost v romu která je prakticky nepodstatná :) . . .pri takovém mostrozním systemu by se možna už oplatilo zainvestovat do nějakého akvarijního chladiče vody . .6-10k . . tam bude podle mě problém . .



Vypadá to že větší zkušenost a proroctví pro tvé kyti už udělal teda WAMParjan, já už nemám radu. Ale zkus bojovat, je to velká škoda!
WAMParjan
jj je mi to lito i za starostu :( v momentě kdy kytka svěsí lysty a uschne i když je ponořená ve vodě ?? :( i mě se stalo značí to jen jedno kořeny total v piči :( . . tohle už asik dloheho trvání stejně mít nebude . .
Hopík44
Je fakt že mě se stalo taky něco nepochopitelného a nějak jsem po tom nepátral proč se to stalo - v 1 bubbláku 2 kytky, asi ve 25 dnu květu jedné začaly hnědnout chloupky na začínajících květech jako by zrála, zasekla se a začala schnout, druhá ješte kvete! Stejná voda z jednoho kýble, stejné podmínky, prostě nechápu!
starosta
no jo uz je to asi jasne,, proste i zelena celkem pekna kytka,, jde proste dolu uz jich je 6 uplne total v prdeli uschle na troud proste povesili listy dolu a kazdej den uz jen schnou,, asi to mam zabalit ze jo? nuzky pytel, potom slza a popelnice,, a to jsem tam jeste dneska nakoupil za 400korun nejake opatreni proti plisni,, korenu,, jedna takova hodne velika odolavala zdatne ale uz je na ni moc zlutejch listku tak to bude cca za 3 dny taky na hadry,, pritom jsem tady nekde videl uplne skoro az cerne koreny a kytka tak nejak jela,, pane boze kde jsem udelal zasadni chybu, jake by melo byt provozni ec pri 30 dnu kvetu,,pro priste ?? dekuji..
starosta
+
starosta
++
starosta
+++
WAMParjan
jj s tím je amen kámen :( jak si psal .. nužky pytel koš a slza . . nevím jaké máš vstupní Ec vody to celkem zaleží i od toho jo a nebereš to nahodou ze studny nebo tak ?ale s metropem bych se držel kolem 1,2-1,6 podle té vody . .jinak "kámo" tedka bych měl fakt stihu tohle všechno vyčistit aby to další kolo nevypadalo stejně :( apropo je to uplně první kolo v tomhle systemu ? nebyli už předtím problemy ?


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma