Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování

Stránky: 1 2 3 [4] 5 
The Ultimate - Klikni zde pro originální téma
DrNi
..TT nekupuj.. je to desnej srac!!

kup toto: http://www.growshop.cz/katalog/deta...lnejsim-motorem
ja mam tento akorat s 4. stupnovou regulaci (125LS) a beha mi 5 let nonstop!!!
..TT koupil kamos, po 2 mesicich reklamace, byla uznana ale ten novej co dostal je po 2 kolech uz napicu( rve jak krava, asik lozisko je v cudu)

edit: ja mam 125 L na pritahu 125LS na odtahu.. dle meho nazoru se ti oplati si oproti tomu TT priplatit, nekupuj to na gshopu, tam je to predrazene.. to TT co mas dej na pritah, a odtah dej ruck 125 L (nebo zainvestuj do 125LS)
VFR
cus
jen info odemne: mam TT125 3tim rokem a vse OK

At se dari
Pokuston
DrNi: Aha,tak to diky za radu s tim TT,cetl jsem ze to tady borcove pouzivaj tak jsem myslel ze je v pohode. Je teda pravda ze rozdil mezi zachodakem a tim TT 100 neni moc velkej,skousel jsem to,nejdriv jsme mely odtah jen ten zachodak (cca 100m3/hod.) pak to TT a nic moc rozdil a to jsem mel (a mame) to TT v boxu a zachodak cca 50cm od vystupu na pudu (volnej prostor) byly od sebe cca 1,5m daleko v sonoflexe a skoro zadnej rozdil v teplote nebo vlhkosti,mame teda nasazenej prachac a ten taky neco tomu vykonu sebere ale i tak,je too docela hlucne a do boxu 120x120x200 fakt malo!
Celej den musim honit vetrak pred boxem a mam box na pul otevrenej (jen pri svetle) aby mi tam dobre cirkuloval vzduch,tak mam vlhkost 62% a teplota 27,8 stupnu,viz foto. No je to fuska :)
Jeste jednou diky,kouknu na to.
Pokuston
VFR: Zdar pane,diky moc. Zvazim vsechny moznosti. Tobe tez at se dari
Kokura
Čau Pokustone,
jestli chceš na kytky něco stříkat v květu, pak asi jedině Phyt-amin (teď se to jmenuje Vita race). A hodně to záleží na vlhkosti v boxu.
Myslím, že když si koupíš pořádný odtah ( v tvém případě by bylo ideální mít RUCK 125 LS, jak píše DrNi), tak určitě neprohloupíš. Na přítah, si myslím, že nic nepotřebuješ. Postačí pasivní, máš-li homebox. Nevím, protože jsem nečetl celý tvůj thread. Dovnitř pár větráčků na ofuk a je to. Tím bys měl v pohodě docílit požadovaného prostředí.
Pokoj v paneláku - odtah z boxu do toho stejného pokoje + příjemně zatopeno + pootevřená ventilačka = 35 - 50% vlhkosti v konečné fázi květu při 600W. Pak ještě teda záleží na tom, kolik kytek budeš mít ve skříni.
P.S.: Ideální je ten Ruck zaboxovat a vyplnit rockwoolem. Pak je docela tichý i na maximální rychlost.
Ještě mě napadlo, že vlhkost docela ovlivňuje i to, co máš v pokoji. Jestli tam budeš mít koberec, nábytek a v něm spoustu oblečení, tak určitě budeš mít větší vlhkost než v prázném pokoji;-).
Pokuston
Panove,prosim o radu; Vcera jsem trochu postrihal tu zbylou krasku a mam 6ks snad peknejch klonu,kostky jsem predmacel v root juice od bio bizz a klony v clonex-gel,plus jsem ho do vnitrku (stredu) rw nakapal, zavrel do plastoveho sadbovaciho boxu a svitim 250w/mh,cim to mam krmit? zalevku planuju root juice,ten je jasnej ale muzu i neco na rust? podle me prece musim neco pridat i na rust,nebo ne? Zatim jen kontroluju teplotu a vlhkost (jsou v boxu-sklenik),vypadaji povadle.pridam foto. Rw kostky jsou vlhke jeste od vcera ale trochu jsem je ostrik jen vodou ph5,9 teplota jako v boxe 26 stupnu (box 90x90x150) Pak jeste, mam je nechat tet na par dni zavrene v tom parnicku nebo i vetrat?,nasel jsem spousty navodu ale tydle infa ne,mozna jsem spatne hledal (opravte me). Predem vam vsem dekuju.
Ps; ve fagu jsem porad tak me tam neodkazujte prosim. Zrovna tet jdu hledat :) diky
DrNi
vlhkost 62% a teplota 27,8 stupnu,viz foto .. todle je pohoda..
..ono take zalezi jaka je vlchkost venku :-) ono pak otevres ventilacku a z venku ti jde treba 85% vlhkost.. nekdy je lepsi nevetrat, kort kdyz zenes odtah nekam na pudu..
..TT vs RUCK je jasna zalezitost.. chces li setrit za kazdou cenu, kup TT chces li poradnej ventas posetri a kup ruck .. s tim jak ti nekdo radi abys ho zaboxoval a vyplnil rockwoolem nesouhlasim, tahas prez nej teplej vzduvh a timto se muze zacit hrat vice nez je zdravo..

edit: klony.. netreba hnojit!! svetlo netreba sylne dej ho pekne nahoru..
edit 2: sklenicek nech zavrenej, a jednou za den odklop poklop a skontroluj je..
..dle tvejch dotazu nemas s rezanim moc zksenosti= tak se vyvaruj prehnane peci, lepsi je klony nechat lebedit ve sklenicku, nebehat k nim kazdejch 15min a kontrolovat strikat a td.. oni si ve sklenicku udelaji mikroklima a to je pro ne nej.. jednou za 24 h sklenicek oddekluj a jukni na ne popripade zvlhci
Pokuston
Kokura: Zdar pane a diky,ten koberec me nenapadnul,nebo nenapadnul,myslel jsem na to ale neveril jsem ze by v to mohlo bejt v tom. Je fakt ze jak vse zavru (okna,dvere) tak je tam behem par chvyl jak na verejnem wc a jeste nevetranem! Vlhko ze to cejtis v kazdem nadechu! a to odtahuju z boxu rovnou na pudu a ven! Ale koberec musi zustat,jsem v najmu! Kazdopadne jsi dalsi co doporucuje Ruck 125LS a uz jsem na nej koukal,vypada dobre a vykon super. Dekuji moc za tve rady a at se dari
Pokuston
DrNi; aha! jsem kok*t! Diky za radu,takze zadne hnojky? ani root juice? jen H2o,chapu to dobre? Dam na tebe s tim ventasem,pujdeme do ruck 125ls. Svetlo mame 50 cm od kytek a parniku,mensi nemame,jen 250w/cfl . K te vlhkosti venku - Hruza,hodku za oknem vlhkomer stale ukazoval 8 stupnu a 97% vlhkost! Anglie je svine na vlhkost,nejmin jsem zaznamenal tady okolo 83%,jsem kousicek od more a vlhkej vetrik vane porad,takze v haji. Tak delam pruvan,vetram topim a vetram a ofukuju atd a porad do kola ve dne v noci,fakt se docela nabeham! Jeste jednou diky
DrNi
..ja osobne klonum jen upravim PH a rozmicham trosku klonexu ve vode v ktere namacim kostky.. nepotrebujou zadne hnojiva.. potrebujou jen vlhko teplo svetlo (staci zarivka) a klidecek :-)
Pokuston
:) Diky vam vsem panove
Kokura
citace:
Původní příspěvek od Pokuston
Kokura: Zdar pane a diky,ten koberec me nenapadnul,nebo nenapadnul,myslel jsem na to ale neveril jsem ze by v to mohlo bejt v tom. Je fakt ze jak vse zavru (okna,dvere) tak je tam behem par chvyl jak na verejnem wc a jeste nevetranem! Vlhko ze to cejtis v kazdem nadechu! a to odtahuju z boxu rovnou na pudu a ven! Ale koberec musi zustat,jsem v najmu! Kazdopadne jsi dalsi co doporucuje Ruck 125LS a uz jsem na nej koukal,vypada dobre a vykon super. Dekuji moc za tve rady a at se dari

Hele, můj tip je, že bys trochu větrat měl, ale zároveň i zapnout topení. Vymění se ti tam vzduch a nebudeš tam mít skleník, když to uzavřeš. To je pak konečná.
Ještě taky můžeš koupit tohle, ale to musíš mít nejdřív dobrý ventilátor:
http://klecka.cz/growshop/Ventilace..._a_vhkosti.html

To DrNi: Ruck se zaboxovává úplně normálně. Nabízejí to i growshopy, ale za pěknou sumičku;-). Ventilátor zvládne určitě 60 stupňů a o vysoké teplotě odtáhlého vzduchu z boxu nemuže být řeč. Sám jistě víš, že když si před něj dáš ruku, tak z něj vychází svěží vzdoušek a ne žádný peklo, tak jak by se to tam na nebezpečně vysokou teplotu dostalo?
Navíc zaboxovaný Ruck nebudeš připevňovat do Homeboxu, ale pěkně ho položíš na něj, přesně na ty 2 nosné tyče, které ho s přehledem unesou a vyšší teplotě není vystaven vůbec, jestli bys měl strach.;-)
Pokuston
Kokura: jj,diky vetram porad,vlhkost drzim okolo 60% myslim ze pujde i truchu niz ale to uz budu muset nechat box otevrenej non stop a to nejde (pres den v pohode ale vecer chci a dodrzuju 100% tmu). Diky za radu a info mrknu na to. Zatim
Edit: Paradni regulator,jen ta cena. Ale urcite super vec.cetl jsem to jen na te strance ale pekne! To by se hodilo :) :goldcup:
DrNi
Kokura: ja dostal radu od znameho, ze nemam 125L omotavat idolaci (slo mi o hluk) prej s tim nema dobrou zkusenost (hreje se) tak jsem tam dal o 3m delsi izolovanou hadici, stocil jsem ji do sneka.. ale tak ja tahal vzduch z pachace do CT rucklem ven, takze vzduch z CT sel prez ventas a ver mi ze to nebyl zadnej svezi vzdousek :-) nehlede na to, ze ventas se sam od sebe zahriva tim jak se motor toci.. ale toto vse jsem vyresil tak, ze jsem predelal skrin abych mohl dat ventas primo na pachac a ten foukal do CT. tim jsem se vyhnul tomu zvysenemu tepelnemu namahani..
VFR
jj, ono kolikrat je lepsi predelat box, nez vymeslet za kazdou cenu nejaky "vymozenosti".

PS: ten zaizolovanej ventak by nemel vadit, se musi ochladit sam, a urco na letaku bude psana max. teplota - a tu do nej urco nedostanes..

hlavne neobjednavat hned vsechno co se tu pise a koukat nejlip na nejaky elektro a pak prez treba heureku, clovek by neveril jak to maj na Gshopech natahnuty... ZBYTECNE
Pokuston
DrNi a VFR,dekuju panove,tet jsem ten zachodak (co byl v potrubi) dal na pritah,teplota celkem stabilni a vlhkost zatim klesa! tak mam trochu radost :) Je to pul hodky co jsem to predelal,tak jeste pockam hodku a zkontroluju znova. VFR: jj.svata pravda s tim nakupovanim! vetsinou kupuju on-line na ebay.uk ale objevyl jsem super hydroshop kousek od sud a ten borec ma vse a hlavne 100% vy na co to potrebuju! Je sice trochu drazsi ale zase dobre poradi a muzu si u neho vsechno omakat a okoukat a navic vse na jednom miste,pro me parada! Jeste jednou diky
kami27
Hojky, pokuston nemusíš tu vlhkost řešit úplně do nej iealnějších podmínek, stejně tu vlhkost nestřepeš pod padesát :-).Kytky budeš mít přez 1.2 m a ty už neco vypotí. Odjel sem kolo s ultimáte i ze 70% vlkostí a co se týče plísní tak nic :-) Co nejvíc se snaž držet teplotu pod 28° C a když spí tak absolutní TMU! Vlhkost můžeš snížit tím že budeš dávat míň vody při zálevání sice budeš zalévat častěji ale vlhkost zaručeně klesne. Jo a nemusíš je tak postřikovat (taky vlhkost nahoru). Zatím je máš krásné a ještě nejsi ani v polovině květu tak moc nestresuj :-) Jak je máš velké? Mě se zastavuje růst tak kolem 60 dne květu. Jen jestli si to nepřepnul moc pozdě :-) Na přítah většinou stačí mit dvakrát větší průměr otvoru (díry) než je průměr potrubí odtahovaného vzduchu (beru to bez aktivního přítahu) a co je hlavní musíš tam mít podtlak, přetlak není dobrý jak pro kyti tak pro zápach (Vuni :-), tak ať se vám všem daří a hlavně našim dětem hoj :-)
Pokuston
kami27,zdar pane :) Tak jsem je tet pomeril a nejmensi ma 70cm a nejvetsi 118cm, zalejvam jednou za tri dny a s tim strikanim jsem taky prestal. Ta vlhkost je od vcera stabilne okolo 60 - 70% (vcera jsem dal zachodak na pritah) takze jsem zatim spokojenej. Spanek a tmu holkam davam radne,jsou zavrene v boxu a v pokoji kam nikdo neleze (ani ja ne) a na oknech zaves. Takze tma 100% ani je vecer nefotim,proste jak hasne lampa tak zaviram a je jen tma.
Tu teplotu budu drzet jak pises do 28 stupnu,od vcera je teplota 25,5 - 29 stupnu,tak pridam jeste trochu na odtahu i pritahu (mam je zapojene pres regulator otacek a tet 85% vykonu [odtah i pritah])
Psal si 1,2m ale ja uz mam docela nahnano,jestly porostou do 60 dne kvetu tak kam je dam! Tet je pulka z nich uz vetsi nez metr a to mam teprve 24 den 12/12 Svetlo je 30cm od vrchu a 55cm od kytek. Prepinal jsem kdyz mely od 20 - 35cm a to mi tady spousta borcu psala ze jsem prepnul brzy a ze to bude male atd.
Ten pritah mam urcite dostatecnej,box ma vsechny vetraci okna pootevrene a jeste ten zachodak (cca 100m3), odtah TT 100 (187m3) a pred boxem velkej vetrak kterej obcas zapnu a necham provetrat pokoj. K tomu pritahu pribude asi jeste jeden novej nebo ho uplne vymenime za Ruck 125ls. Hodne borcu mi ho doporucuje a tak dam na ne.
Kazde rano jsem u holek a kocham se jejich krasou,jsou fakt krasne :) Palicky krasne narustaj a kynou.
Zalevku davame jen vodu a plagron terra bloom,pristi tyden dam do jedne zalevky trochu grow-u (1ml/l) at to holkam neschazi a zacnu pridavat green sensation a sugar roayal taky plagron.
Jinak jeste jednou diky za tve rady a jsem rad ze si se ozval. Dekuju a vsem pekne svatky a vse nej na zahradce i mimo :)
kami27
Vlhkost jakou tam máš je zatím gut a jestli zatím píšeš že ti palice kynou no sem zvědav jak budeš mluvit tak za tři týdny. Jen je škoda, že si mě neposlech s tím přepnutí (ta nejvišší 20 cm a šup na květ) jo jo díra na pudu 1,2x1,2 a máš klid. Jen vtipek :-) No sem zvědav, no můžeš tak zkusit kolinka a ohnout hlavní větev na 45° do boku, spomalíš tím hlavní větev a začnou ti růst boční větve i když opravdu nevím jestli ti to pomůže bo jak se ultimáte rozjede tak nepomáhá ani tahat za listy :-) Držím palce sice to je asi nezastaví ale i tak držim. Pekné svátky všem :-)
Pokuston
kami27, s tim prepnutim jsem to fakt trochu podelal,prepinal jsem zhruba jak jsi me na to upozornoval ale je pravda ze vetsina mela uz dost pres dvacet,priste 20 - 25cm max a sup s nima na 12/12. Ty kolinka chci davat a jeste mam v planu bambus a nejake dratky na uvazani. Nekdo mi tady i psal za mam dat sit ale to se mi moc nechce a navic si myslim ze uz je stejne pozde. No jsem zvedavej o kolyk se jeste vytahnou,doufam ze uz ne moc. Jdu udelat nejake fota a postnu to. jeste jednou diky
Pokuston
A nejake cerstve foto :)
kami27
Nechci tě strašit ale bohuzel musím říct, že ti nebude stačit stan na výšku, můj typ ty co mají přez 1,2 m do měsíce květu tak vyletí tak na 1,6 m a víš, bez květináče :-( Můžeš zkusit ty kolínka na ten hlavní kmen, s těma bambusama nebo drátkama je to zbytečné (zatím) kytka si sama zesílí stonek jak potřebuje a kdyz to uděláš příliš brzo tak nebude mít zájem cokoli zesilovat a to znamená menší přísun živin a menší plody a to nikdo nechce, takovou podporu stonku dělej tehdy až se ti nějaká zlomí dřín ne! Já sem ji nikdy nedělal a "paličky" jsem měl 35 cm na výšku a 18cm Bez podpory. A teď to bolestné co bys měl uďelat, ty co jsou největší zastřihnout hlavní větev na takovou výšku kolem těch menších kytek (jak si psal nejmenší 70cm) nechat boční větve takovej pozdní zaštip. Ty boční větve se začnou chovat jako hlavní, Nebo je ohnout pod úhlem 45° . Jestli neuděláš nic, čím bys je mohl zbrzdit, tak se stejně dostaneme do toho JÁ TI TO ŘÍKAL tak samo jak s tím přepnutím na květ, já ti to říkal. Hodně lidem to přerostlo, tak nechci aby si patřil mezi ně! Sice sem si to před tím, jak si přepl, že to tak dopadne :-( No nic, stalo se.
ZEPTÁM SE ZA POKUSTONA VŠECH KOLEM JDOUCÍCH :-)
Je moc velký problém zastřihnout kytku ve 28 dni květu?
nebo je lepší ji raději ohnout?
Nebo jak nejlíp zbrzdit v růtu kytku v květu

Já sem pro zastřižení
zatím hoj :-)
DrNi
..28 dnen qwetu a zastipovat= prijit o to nejlepsi
..ja bych to ohejbal a hlavne nehnojit na rust!
koogi1
Zastřihnou nebo uřezat nikoliv!!!!
Ohnout,zlomit stonek to je to pravé
při zlomení se stonek opět sám zacelí
a větev bude zvesela růst dál.

Jiné radikálnější řešení asi není pokud to nechce prořezávat
což si myslím by byla škoda přijít o drahocenný výsledný
materiál a zbytečně tak stresovat rostliny!

Přihnojovat růstovým hnojivem bohužel musí,ale jen zlehka
né jako v růstu!!!!
koogi1
Ale jak na to koukám zatím bych to s tou výškou nehrotil
ještě zbývá dostatek místa,a kdyby bylo nejhůř tak za
týden,týden a půl to může v klidu a s přehledem ještě
upravit bez zbytečného stresování co kdyby to přerostlo.
kami27
vím že je něco stříhat v květu sice vypadá, že se u hlavního stonku příjde o to nejlepší, ale ultimáte je nejlepši nechat 80 dní na květu a pokustone je teprve ve 28 dni, tak že by to ty kytky mohli v klidu dohnat až na ten stres, to bez pochyb. Jen je jasné, jestli neudělá nic tak to přeroste a z hlavnni větve bude tak akorát h. když bude nad lampou.

Ještě v jaké vížce by jste je ohly (zlomily) když už mají cca 1,2m páč co ohneš musíš někam dát, tak že zase nepůjde světlo níž. Rozhodně neříkám že je to blbos ale taky to má nějaké nedostsatky :-)

Co se týče hnojení, tak hnojit musí. Jak moc, si řekne kytka páč málo je taky hloupost :-) a z květovíma hnojivama za chvíli na max

A teď jen doměnka zkusit snížit tak na pár týdnů z 600w na 400w to by je mohlo taky zbrzdit v růstu. Berte to jako návrh možná hloupej nezkoušel sem

zatím hoj :-)
Pokuston
kami27, nastesti jsou tak velke jen 4ks a patej je kousek mensi,budu to zatim ohybat a strkat kam to jen pujde,ty kolinka urcite pouziju. Je pravda ze jsem te mel poslechnout,tet lituju :( Tet uz jen budu doufat aby se jeste nevytahly ty ostatni.
To zastrizeni, nebude to znamenat mensi vynos? Psal si ze bocni se zacnou chovat jako hlavni,ale nazabrzdim je? a jeste z te ustrizene casti (vrchu) muzu to jeste nejak dojet? (zakorenit jako klon a znovu do hliny,nebo tak neco? ) Prej je to mozne, jen kytka i vynos budou dost male,nekde jsem to cetl ale musim jeste overit. Kazdopadne kdyz bych to ustrihnul (a to se mi opravdu nechce) tak to prece nazahodim! Urvalo by me to srdce,takova skoda! :) Je pravda ze ty nejvetsi maji nejmensi palicky (pridam foto) a hodne roztazene patra od sebe,nevim proc.Vsem davam to same,svetlo maji stejne vysoko a dokonce je cca 1x tydne (7-10dni) prohazuju prave proto ze se nektere zacaly hodne tahat,vsechny jsem udrzel ale tech 5 si dela od zacatku co chce.
Jeste otazecka :) kdyz ty nejvetsi 4ks strcim do rohu(kazdou do jednoho) a naohejbam tak by to mohlo klapnout,ne? Snazim se jen predejit tomu strihani. A co myslis o Sog-u? Ma to jeste smysl?
Diky moc kami za tve rady,infa a trpelivost.
Mej se
Pokuston
DrNi a koogi1,dekuji panove i vam za vase rady a nazory. S tim rustovym hnojivem musim souhlasit s koogi1,chci pridavat grow 1ml/l zalevky kazdy druhy tyden,kytka potrebuje slozky rustu i v kvetu (tak jsem se to tady docetl,Faq a forum).
Pokuston
Panove jste rychlejsi a ja nestiham,super! jen piste :) ucim se
kami27
citace:
Původní příspěvek od koogi1
Ale jak na to koukám zatím bych to s tou výškou nehrotil
ještě zbývá dostatek místa,a kdyby bylo nejhůř tak za
týden,týden a půl to může v klidu a s přehledem ještě
upravit bez zbytečného stresování co kdyby to přerostlo.


rozhodně nikoho nechci stresovat jen jsem jel už ultimate 5x tak vím co jsou zač. Vony furt rostou a rostou a rostou jen tak se nezastaví. Na počátku jak sem s nima začínal, tak sem měl podobnej problém u jedné sice sem to řešil ve třetím týdnu střhl sem hlavní stonek a kytky dorostla do 1,4m bez květináče suchého měla 43g tak že sem o moc nepřišel :-)

Jinak se rád poučím a dokonce uznám i svoji chybu když se spletu.

Víc lidí víc ví čauky
Pokuston
kami27,jsem ve 24 dni 12/12 mozna jsem nekde napsal nejakou hloupost,takze opravuju. S tim svetlem me to taky napadlo ale momentalne mam zaple dve skrine,Ultimatky pod 600w/hps 16ks a druhej box mam pod 250w/mh a osazeni 1ks Ultimate,22ks klony (16 ultimate prvni pokus o klony a 6ks vcera udelanejch z te co se nevesla do boxu) a 9ks No name (ze seminek co jsem kde nasel,neco z huleni neco od kamose). Na to 400 kilo uz nemam predradnik! Psal jsem ze kamos to chtel zapnout na ten sestikilovej :) takze 400kilo bylo v planu ale nemame :(
Pokuston
nejake foto
Pokuston
jsem tady a nejake foto,neslo mi poslat 5 na jednou tak jeste nejake pridam do dalsiho prispevku.

Foto 1-2. Ta nejvetsi dnes ma uz 129cm :(

Foto 3. Ctverice nejvetsich :popcorn:

Foto 4. Celek :vampire:
kami27
s tím snížením watáze jsem osobně nezkoušel možná je to hloupost. Jen teď sem si všiml jak rozjiždím další kolo ultimáte tak je mám pod 125clv mám je tam třetí týden a největší má 10cm, to mě zatím nevadí pač mi vylezlo jen 6 z 10ti a budu doplňovat řízkama anestezie o víkendu dorazí tak sem v klidu, pak je dám pod 400w rúst a oni se rozjedou :-) No jestli máš 24 den květu a 1.2m tak to bude fak zajmavé (konečná víška) Je mi jasné, když jedeš poprvé ta tak se s nima mazlíš a bolelo by tě u srdce jim nějak ubližovat, no jo takovej je život :-) Taky se to časem naučíš, budeš muset. Když se mi něco nepovede tak to taky ukončím páč palit proud na zmetky to nedělám. Minulé kolo se mi nepovedlo podle mích představ ale i tak sem měl 300g sucheho za 30 dní květu a vono je to fakt pokouřeníčko. Někdy budeš muset udělat to co je třeba. Zkus si to třeba ohnout uvydíš sám konečny vysledek. Příště to zas zkusíš jinak nebo ne. Síťkovat je už asi pozdě. Můj názor znáš :-) Tu víšku počítáž bez květináče nebo sním? hoj
koogi1
No kluci nechci vás nijak pohoršovat,ale vybrali jste si model co se špatně
kočíruje,ale doporučuji udělejte si matku z tech semen a pak jak nařežete
klony necháte je zakořenit v malé Rw kostce dejte je znova prokořenit do kemímku cca 2deci a až bude kelímek prokořeněný zasadíte do velkého květináče třeba 6,5L a hned řízek přepnete na režim 12/12 řízek se pěkně i tak prokoření a nevytáhne se víc jak o trojnásobek
své velikosti řízku, i kdyby se vytáhl více tak pokud zasadíte klon co bude mít 10cm tak se nevytáhne celková výška nad 1m :D

Ale i tak když pěstujete ze semen není možné aby kitka přerostla
pokud jí zaštipujete a zpomalujete její růst do vrchu ať už je to třeba čistá sativa tak to by bylo aby nebylo :D abychom si neporadili.
Pokuston
:leaf: :leaf:
koogi1
kami27 - za třicet dní květu 300g ty woule ty jsi kouzelník,nebo je kouzelná ta genetika.

Jestli jsi to jel ultimatku a posoudím jí tady podle Pokustona tak to jsi se asi trochu spletl min o 30dnů navrch :D. Vlastním genetiku co kvete 50 dnů a ve 30 dnu květu je na ní tak akorát kulové:D
kami27
citace:
Původní příspěvek od koogi1
No kluci nechci vás nijak pohoršovat,ale vybrali jste si model co se špatně
kočíruje,ale doporučuji udělejte si matku z tech semen a pak jak nařežete
klony necháte je zakořenit v malé Rw kostce dejte je znova prokořenit do kemímku cca 2deci a až bude kelímek prokořeněný zasadíte do velkého květináče třeba 6,5L a hned řízek přepnete na režim 12/12 řízek se pěkně i tak prokoření a nevytáhne se víc jak o trojnásobek
své velikosti řízku, i kdyby se vytáhl více tak pokud zasadíte klon co bude mít 10cm tak se nevytáhne celková výška nad 1m :D

Ale i tak když pěstujete ze semen není možné aby kitka přerostla
pokud jí zaštipujete a zpomalujete její růst do vrchu ať už je to třeba čistá sativa tak to by bylo aby nebylo :D abychom si neporadili.


Úplně souhlasím s těma řízkama :-)
Jel jsem ultimáte a ukočírovat se to dá, jen včas přepnout, což se pokustonovi nepovedlo a taky nezaštipoval zatím, no uvidíme jak bude pokračovat dál.

Držím palce :-)
Pokuston
koogi1: Dekuju za super navod ve zkratce :) ,zrovna mam jednu kytku ze semene toho ultimate a chtel bych z ni matku,zbyla a vyhodit jsem ji nechtel,vim ze matka se hleda a pestuje dlouho a ze todle nebude ,,Matka" jako takova ale na klony musi stacit,pro me az az :) . Urcite to vyzkousim,zni to dobre a rychle. Ten model jsem vybral ja,takze mu musim ukazat kdo je tady kapo :) (oni ) a je to od DP ze semene,femin. Vsechny co vylezly jsou holky. A ze to ze semene nepreroste? No po pravde asi preroste a to uplne v klydu! Je teda pravda ze nestriham a nestipu ale banka psala vejsku myslim do metru a koukni na me. No asi jsem mel strihat a stipat atd. ale chtel jsem vydet jak ta kytka vubec vypada jen tak narostla,no a tady to mam :( Ba ne,mam z nich radost a diky groweru.cz, vam a vasim radam verim ze to zvladnu. Jeste jednou diky za ten super navod!
Pokuston
A jeste chci dodat ze pro vas dva kami27 a koogi1 leti karma, u kami27 to je jasna vec,ten borec me fakt radi od zacatku a vzdy dobre,takze dekuju moc a koogi1 to je jasne taky,uz nejakou dobu pomaha,radi a diskutuje. Tobe taky velke diky.:david:
Pokuston
Jeste dam nejake foto
kami27
citace:
Původní příspěvek od koogi1
kami27 - za třicet dní květu 300g ty woule ty jsi kouzelník,nebo je kouzelná ta genetika.

Jestli jsi to jel ultimatku a posoudím jí tady podle Pokustona tak to jsi se asi trochu spletl min o 30dnů navrch :D. Vlastním genetiku co kvete 50 dnů a ve 30 dnu květu je na ní tak akorát kulové:D


No ultimate to nebylo byl to tutanchamon od piramid, taky sem tomu nechtěl věřit ale povedlo se. rozhodně to nebylo zralé podle pliskyřice byly mléčné a zkuřuje to pěkně. A teď jak sem to uděla? No jako každá rostlina se snaží uďelat plody (semena) to znamená že když jí zdrtíž natolik že si myslí že brzo umře tak začne valit všechnu sílu do palic, a to zaručeně. Podotýkám že nebyly plně zralé ale tutanchamon má celkový obsah thc kolem 22% tak proto to asi skuřuje i plně nezralé. Mám svůj deníček tak teď z něj přesně

1.10 125 clw venku 8
4.10 všech 9 kyti
14.10 50% z 600w růst
17.10 75% z 600 růst
22.10 75% z 600 květ
26.10 100% 600 květ
20.11 110 z 600 květ
22.11 tma
27.11 kosa
jinak sem se sekl nee 30 ale 35 + 4 tma ale bral sem 30 (35) světla v květu tak že o tři týdny a kousek dřív nez piše banka (60-65 Dní) tak ze nevim jestli úspěch pro mě dobrý. Rorhodně sem si myslel, že bude mlíko a vono ni :-) jo a víška při přepnuti 12-19 cm Konečná 58-65 cm jestli budeš mít zájem tak ti ofotím deníček z hnojkama pha a tak. zatím hojky :-)
koogi1
Nemáš zač od toho tu jsme:)
Jinak to co uvádí banka je trochu hodně zkreslené,protože to uvádí podle jejich pěstů a borci co to pro ně odjeli tak nejsou nováčci!

Hned jak vyšly semena na trh tak je pěstil Soma takový guru,no a já celý jeho pěst prošel od začátku až do konce a ne jednou takže vím dobře co ta rostlina umí:) a taky vím na co si dát pozor.Ale jistě krom těch 300g za 30 dnů kami27 neříkám že radí špatně ba naopak.

Jinak to je chyba že jste kitky nezaštípli min 2x-4x sice by se vám jich tolik do boxu nevlezlo sotva polovina toho počtu co tam máš ale byly by nižší a daly by se lépe kočírovat,tím že je jedeš bez záštipu ti můžou vyrůst i 2,3m :D to jen tak pro info

Jo a jinak tato genetika je pouze ve feminizované formě semen
schálně neprodávají reguléry:D , ale i z feminizovaného semena můžeš mít dobrou matečnici s dobrými výnosy a dlouhodobě vím o čem je řeč
sám jsem jich pár měl:)
Pokuston
koogi1-kami27; Opet diky za nejake nove info. Na ,,,Soma" urcite kouknu (jestly to jeste ma) a neco snad okoukam. 2-3metry, a sakra! snad ne. Ale uz i tak jste me presvedcili a budu ohybat a popripade lamat. Jak a kde,kdy atd. Nebo to je jedno? A kdyz ,,zlomit" tak jako fakt zlomit? Zni to hloupe ale radci se hloupe zeptam nez to podelat,ne? A nemuzu ji treba zlomit na dvou nebo vice mystech a treba ,,poskladat" Mysleno ze bych ji zlomil na dvakrat 50cm od sebe a stahnul ke stonku kvetem vzhuru (jako drevenej metr) tim by stonek byl sice do ,,N" ale slo by to? Pokud prezije zlomeni tak by to nemelo vadit,ne? Nebo by byl problem s prijmem zivin diky tomu ,,N" Kazdopadne priste drive prepnu a budu zkouset stipat. Jo kamos stipnul jednu na Fim a zadarilo se,ma 4 vrcholky a je to jedna z tech malejch a krasnejch. Rekl mi to predevcirem. (Postnu foto)
koogi1
Do žádného Nka to nelámej,a ano zlomit znamená zlomit tak že struktura větve praskne a přetrhají se vlákna lomené větve či části rostliny.
No nejmilejší by bylo to ohýbat ale to se zastaví jen na chvíli
takže polámat hlavní stonky bude podle mne asi nej.
Pokuston
ok,diky. Prece jen je ale jeste necham a az budu muset zacnu ohybat pri nejhorsim a to doufam ze snad ne lamat. No pockam,treba ze zastavej. Mozna tu nejvetsi zacnu ohybat ale holky pudou za deset min na kute,tak to necham na zitra. Jdu se s nima rozloucit :)
koogi1
Nemáš zač.
Škoda že nemám dobrý foťák mohl jsem ti ukázat na svých jak vypadá takový zahojený zlom na kitce,ale myslím že i tady by jsi mohl něco najít
nějaký návod nebo něco podobného,případně na netu je toho po kokot.
Pokuston
:whip:
kami27
Možna byla chyba jak sem to napsal. Nechci pokutonovy psát do jeho příspěvku něco co tam nepatří i když se tak stalo. Jen abych to uzavřel květ světlo 35Dní + 4 dny tmy to je 39 dni života od přeputí. 296g zas není až tak hodně, možna každý počítá dobu květu jinak hm osud. Opravdu se někteří dokážou divit všemu
Jinak se všem omlouvám, příště stejnou chybu neudělám TEČKA :-)

K tomu lámání si myslím svoje, určitě vetší stes než střihnout, páč se kytka začne snažit opravit požkozené místo tak že se vybodne na všechno ostatní. Růst určitě tímto lámáním spomalíš nejvíc no uvydíme jak se jim bude dařit dál. Přeju uspěch :-)
Hopík44
Když lámat tak si myslím že čím dřív, tím líp. Na co se čeká? Až budou palice jak petka? To se z toho dostane ta kytka dřív a líp teď. Můj názor.
Pokuston
Hopik44
Zdar pane a diky za nazor. Zitra s tim neco udelam,tet uz holky maji tmu.
koogi1
kami27 u toho lámání jde o to zachovat rostlinu celistvou
bez řezání proto jsem mu to doporučil,a ba naopak stresne
se jen část rostliny kde jí zlomí,navíc v místě zlomu zesílí
během dvou dnů se opraví a bude pokračovat ve výrobě
chutného materiálku:) na rozdíl od uřezaného výhonu
který může vyhodit!!!!
kami27
koogi1 určitě víš o čem mluvíš, já sem zatím nelamal tak nebudu tvrdit, že je to uplně o ničem nebo uplně nej. Já testnul střih a taky dobrý, tak že záleží jen na pokustonovi i když mu nezávidím. Aspoň jde vidět, že se mu snaži poradit ti co mají neco za sebou :-) hoj
VFR
kuci stim lamanim opatrne... te praskne stonek a je to :) uz se to do kupy neda - bys musel mit stesti, ale spolehat na to?
kdyz to tam zlomis, tak kam to ohnes? box ma plnej
Hopík44
Jestli lámat tak fakt opatrně! Rozhodně jí nemůžeš složit jako metr, to by jsi jí asi dotrhal a určitě i zlomil. Jen bych jí nalomil a nechal samovolně klesnout ale opatrně, nebo bych tu zlomenou část podepřel nebo přivázal.
Pokuston
VFR - Hopik44, Zdar panove,dekuji za vase nazory a komentare. (jen tak dal :) ) Dnes to kazdopadne nejak poresime,tet jsem byl ka kukande v boxu,rostou jak prastene! to co bylo vcera jeste docela v pohode je dnes uz taky ,,velke" ach jo :( No pockam na kamose a jdeme na to. Jeste jednou diky.
Pokuston
jeste par dobrejch zprav,od pridelani toho pritahu (zachodak 100m3/hod) je teplota max do 27stupnu a vlhkost 50- 60% podle toho jak nastavim otacky na ventasach,drzim se od 50 do 55% pres den a vecer trochu ubiram otacky a vlhkost zvedam k 60% (+/-). :beer:
koogi1
nesmíš mít s toho strach!
pusť se do toho jako bys to dělal každý den
někde v kanadě :D ukroutit přetrhat vlákna a jemě ohnout:)
Hopík44
Tak jak to vypadá, Pokuston? Lámeš? Nebo ohýbáš?
Pokuston
zdarec panove.tak akorat odesel kamos a mame jasno! Jednu strihneme,jednu zlomime a dve (zatim) ohneme.
Jedna holka uz padla pod mou ruku a zlomil jsem ji,bylo to tak nejak nechtene,chtel jsem ji ohnout a kdyz jsem si rikal ze jeste kousek tak se zlomila,stonek je neporusenej ! jen zlomenej (poslu foto).
Tak snad jsem to udelal dobre,ten zlomenej vrsek jsem podvazal dratkem aby neplandal. Strihat budeme tu nejhorsi z nich (podle vzhledu,nejchudci jde pod nuzky) a ty dalsi dve (115 a 117cm) ohneme! Tak snad to trochu pomuze. Jsem moc zvedavej na tu strizenou co s ni pak bude :( ale verim kami27 a dam na jeho radu s tim strihem,Ultimatku jel uz X krat a vzdy me dobre poradil ! :) Navic je semnou (v kontaktu tady) od zacatku a tak je to tak i trochu jeho prace :) koogi1 a Hopik44,podle vas budu lamat a ohybat! Jestly je treba na neco dat pozor tak prosim piste,jdu na to tak za hodku (kamos musel odjet a ja to bez nej delat nebudu) Vam vsem ostatnim taky moc dekuju za vase rady,nazory a cas kterej mi venujete,diky.
VFR
jaky mas den kvetu?
EDA45
citace:
Původní příspěvek od Pokuston
zdarec panove.tak akorat odesel kamos a mame jasno! Jednu strihneme,jednu zlomime a dve (zatim) ohneme.


Na květu už nic nestřihej,přece si neustřihneš nakvetlej centrál...
Pokuston
Mam den 25. 12/12
koogi1
EDA45 - vždyť jim to pořád tluču do hlavy že stříhat nebo řezat je kravina:D
Pokuston
:rolleyes: :rolleyes:
Pokuston
;) ;)
Pokuston
Aspon tu zlomenou:banned:

Foto 1-3. Dnesni prvni zlom :whip:

Foto 4. Todle je z rana po otevreni boxu jeste pred zlamanim,ta zlomena jeste stoji uplne v pravo - ta nejvetsi. :bandit:

Foto 5. Dalsi ktere musim zkrotit :shooter:

Na posledni fotce kouknete na tu kocku uprostred fotky,takhle (zhruba) vypadaj ostatni,nechapu proc se nektere takle vytahli,v boxe je tocim a svetlo porad stejne A wings,vodu a zalevky kazda stejnou davku,merime to! No nic.

Fota 1-5. Den 25 (27.12.2012) - 12/12 * 600w/Hps :rasta:

koogi1
Každá je jiná z důvodů že jsou to jiné fena to tak bývá u pěstu ze semen
pokud je nezastřihuješ a neohýbáš hned od začátku jak máš hlídat výšku.
Pokuston
koogi1,dekuju za odpoved,tak to docela neni zle kdyz jsou jen ,,4" ks prerostle z 16-ti,ne? Ta 17-ta je na rustu pud 250w/mh a je z ni kraska,celou sem ji sestrihal a nadelal jen 6ks klonu,zbytek zahodil,tet je jak koule :) Na ni skousim stipani na Fim,klony atd, proste co me napadne. Jinak jsem ji strihnul na tvrdo central (prvni strih a z toho ty klony) a ty boky letej jak splaseni :) ,no stejne pujdou znova pod nuzky :)
Pridam nejake foto,jen tak
Pokuston
Jeste dodam nejake info k prispevku nad.

Den 26 - 12/12 - 600w/Hps

Teplota den 25,5 - 27-5 stupnu

Teplota noc 19,5 - 21,8 stupnu

Vlhkost - den = 60 - 65 %
noc = 65 - 70 %

Zalejval jsem dnes rano jen vodu s ph 6,3 a 2l/ks a na vytoku bylo ph 5,5 co vy na to? Nemam trochu pridat na zalevce na ph 6,5? Celou dobu jsme drzely ph od 5,8 - 6,1. Ec metr nemam,mozna dokoupim ale az nekdy :):D
kami27
Ze semen je jasné, že každá bude vypadat jinak. Na to jak mu ty kytky letí nahoru by měly problémy snad všichni kdo nejely tento model a ještě když beru, že je to jeho první pěst, za 26 dní mít z 30 cm kolem 1,3 m (to je průměrně kolem 4 cm za den) a to ještě není ani v polovině květu. No prostě masakr. Ph zatím nezvedej
Pokuston
:smash:
Pokuston
A jeste nejake foto:
koogi1
K té tvé Fem matce je sice pěkné že si na ní můžeš zkoušet různé
techniky zaštipování a podobně,ale tím že jí moc dráždíš a stresuješ
se může geneticky zhroutit a stát se může zě ti začne hermit nebo zdechne úplně.
Doporučím Pokud začne růst tak nadělej klony a zase jí nech pěkně v klidu růst ať je v pohodě myslím že by byla škoda jí odrovnat.
kami27
citace:
Původní příspěvek od koogi1
K té tvé Fem matce je sice pěkné že si na ní můžeš zkoušet různé
techniky zaštipování a podobně,ale tím že jí moc dráždíš a stresuješ
se může geneticky zhroutit a stát se může zě ti začne hermit nebo zdechne úplně.
Doporučím Pokud začne růst tak nadělej klony a zase jí nech pěkně v klidu růst ať je v pohodě myslím že by byla škoda jí odrovnat.

Plně souhlasím, teď na ni nic nezkoušej nebo ti opravdu umře nebo zhermí.
Pokuston
:bandit:
kami27
Je to zajmavé, zatím si tady nikdo nevším, že má ty ofuky naštelované jen na lampu a vůbec žádný na kytky, aby to náhodou nebyl tak úplně ten jeden důvodů proč má tak tenké stoky a proč mu tak letí nahoru. No nic, asi to nebude až tak moc důležité, že?
koogi1
Ofukem to není,a nevím o tom že by ofuk nějak brzdil růst:)
jo a pokud vím tak říkal že má ventas před boxem namířený dovnitř
tak si myslím není co řešit.I kdyby tak stonky měl řešit v růstu a ne teď.
kami27
Jako určitě sem to nemyslel že ofuk přímo brzdí růst, spíš myšleno že tím posiluje stonky které má tak tenké a ty pak nemusí tak valit nahoru. A to nepočítam že proudění vzduchu mezi kytkama je taky trošku důležité. No a nevím jestli má ten box pořád otevřenej a jestli jo tak asi tam nebude mít stoprocentní tmu v období spánku.
koogi1
No myslíš to pěkně jenže ofuk růst nebrzdí přímo:) sílí stonky je fakt v období růstu a má návod na vytvarování stonků posílal jsem mu odkaz
na parádní video kde to vše je popsané slovně ať nemusí tady něco hledat.
Pokud si to nepamatuješ tak psal že na noc box zavírá,projdi si vlákno
zpětně a pročti to najdeš to tu na 100%
Proudění vzduchu má zajištěno odsáváním a jestli mu běží ofuky na lampu tak to je dostačující cirkulace a rozhánění mezi tím rákosem:D
kdyby to měl zarostlé a měl list na listu je to jiná,ale na tohle to stačí
až až.
koogi1
Mno prošel jsem to a všiml si tří ventilátorů na ofuk v boxu na 120cítku to je už až dost,to já používám na stan 150x150 dva venťasy a mívám i 40 rostlin a stačí to až nad hlavu:)
Pokuston
:satan: :satan: :satan:
Hopík44
Zdárec Pokuston
tak jak to pokračuje? Nezvykle dlouho žádný novinky.
Pokuston
:winner:
Pokuston
Tak jsem tady s nejakejma nocnima fotkama z 37. dne 12/12 600w
Je to druha noc od zastrizeni a formovani :)

Foto 1-2. Ta nej :rasta:

Foto 3. Kraska
:)

Foto 4-5 celek :freddy:
Pokuston
:winner:
Pokuston
Tak jsem tady s nejakejma fotkama a taky nejake to info.
Den 39. svetlo 12/12 600w/Hps
Zalevano Voda,plagron bloom 4ml/l green sensation 1ml/l celkem 25l a 1.5l/kytka Drzime vysichani,zalevame az kdyz jsou kvetinace skutecne suche a zda se ze jim to chutna :) posledni zalevani bylo v nedely a to je 4dny,voda dnes na vytoku ukazovala ph 6.1 ! O vykend jdou asi pod sprsku a prolejeme je,davama cistou upravenou odstatou vodu kazdy treti zalevani ale neprolivame x vetsim objemem vody,vzdy jen 1,5 - 2l /kvet.

Ps: Vejska kocek je od 110cm do 165cm po nalamani a ohejbani.
Teplotu drzime den od 25,5 - 28 stupnu a vlhkost 55 - 65%
Vecer od 19,5 - 22 stupnu a vlhkost od 65 do 75%


:girl:
Pokuston
No a taky todle :) :wink:


Foto c.4 Uzasna kytka! :frog:
Pokuston
A jeste par salamku :love:


Posledni foto,moje provazove muceni :satan:
ale funguje to !:einstein:
Pokuston
Tak co vy na to Panove :) ??????
Pokuston
. :vampire:


Spodek celeho boxu 120x120cm :sun:

Plus neco k tomu :bounce:
Pokuston
Par upravenejch:einstein:


Chtel jsem dodat jeste fotky tech po zlomeni ale zadne v notasu nemam,tak az dojedu domu (zitra rano) tak nafotim a doposlu. :rasta:


Tyhle ale taky stojej za to nebo ne? :winner: :banana:
Pokuston
Jsou to krasavice :dance: :flower:
Pokuston
Cekam kdo se ozve a porad nic :(
Pokuston
Tak co reknete na todle ? :guitarist




Den 39 - 12/12

:starwars:
Zdenda89
Prijdou mi ty palicky trosku maly v porovnani, v jakem jsou dnu...nebo to treba vyfot s cigarama, se zapikem, sirkama....
Astronaut
je to tam se zapikem taky se mi to zda nejky slaby na 40 den ale ultimate ma pred sebou este dost casu to dohnat ne?
Zdenda89
A taky to nema skoro zadny vedlejsi palicky, ale treba se nechame prekvapit...
Pokuston
:rejp:
Pokuston
The Unlimited - Dutch passion.nl - info.

http://www.dutch-passion.nl/cs/seme...t/the-ultimate/


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma