Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování > Elektronika a Technika

Stránky: 1 2 3 4 5 [6] 
elektricka zapojeni vseho mozneho II. pokračování - Klikni zde pro originální téma
Solitar
flexo šnúru z ventilátora do zásuvky mám len dvojžilovú.
Woody
boze vsetko sa treba minimalne dvakrat pytat .. dve zily su cajk .. je to ten kabel co mas na fotke zapojeny vo ventilatore ? hnedy a zeleny ? .. ked hej tak ako som ti kreslil .. hnedy L cez vypinace a zeleny N
Solitar
...áno je to ten na fotke.hnedý a zelený je flexo šnúra. ale vo ventilátore mám prepojiť L1 a L2 jedným káblom? hnedým? alebo mám vyviesť z L2 ďalší kábel a ten dať na L2 v zásuvke?vďaka
Woody
to co som nakreslil ti nieje jasne ? zeleny ostava na ventilatore na N .. hnedym ides najprv na vypinac 1 a z vypinaca na ten druhy vypinac 6 .. z vypinaca 6 sa ti to rozdeli na dva z toho jeden pripojis na L1 na vent a ten druhy je L2 na vent .. napis ci to je jasne alebo comu presne nerozumies ..
Solitar
...takže doložím jeden kábel na prepojenie L2 z vypínača s L2 na ventilátore. do ventilátora pôjdu tri káble.
Woody
ano
Solitar
díky moc. K+
jaming
Potrebuju poradit jestli jde do serie zapojit 3x Creed 3590 36v a jeden led panel s 37,2v. Predradnik je 1,4 A. Udela mi vyssi napeti panelu s Creed neplechu?
r-man
citace:
Původní příspěvek od jaming
Potrebuju poradit jestli jde do serie zapojit 3x Creed 3590 36v a jeden led panel s 37,2v. Predradnik je 1,4 A. Udela mi vyssi napeti panelu s Creed neplechu?


Nerozumim jak to chces zapojit do serie. Jakoze vsechno za sebe, tzn. napajeci zdroj ti dava nejakych 145V? To se mi nezda.

Ja vidim tuhle specifiakci:
https://www.cree.com/led-components.../ds-CXB3590.pdf

Takze existuji dve verze toho led array. 36V a 72V. Rekneme ze mas ty 36V, potrebujes tedy 36V napajeci zdroj. Pokud je chces mit zapojene parallene a kazda si vezme pro maximalni vykon 3600mA, pak potrebujes zdroj 36V/11A minimalne.

Pokud k tomu chces pridat paralelne jeste dalsi ledku, ktera ma v papirech 37,2V, tak to vubec nevadi, bude svitit uplne v pohode. Chtelo by to ale znat specifikaci abys mohl spravne nadimenzovat ten vykon (A) zdroje.

Ja jsem nasel treba https://www.hadex.cz/g572b-zdroj-36...inany-s-360-36/ - tyhle bys potreboval dva. Na kazdej z nich dat paralelne dve ty ledky a melo by to fungovat. Nezapomen chladit, bude to hrat jak svine (ty ledky).
kery-
pomůžete prosím s předřadníkem? In mám zapojený. Nikde jsem ale nenašel radu k zapojení LL/LH. Myslel jsem si, že jedno bude hnědý, a druhý modrý, ale potom jsem v jednom manuálu (pro naprosto jiný spotřebič) našel toto:

L – hnědý
N – modrý
Lt – červený
Lh – hnědý
Ll – hnědý

Z čehož mi plyne to, že je to špatně. Pak mě ale mate ten obrázek na přeřadníku..

Díky.
kery-
Ahoj, tak mám jiný problém. Zapojení jsem nakonec vyřešil - LL a LH obojí na objímku. Měřeno napětí, je jak na obvodu objímky, tak na jejím středu. Problém je, že když do objímky připojím 150W sodík od Osramu, tak nesvítí. Předřadník vždy po několika vteřinách chvilku bzučí - pravděpodobně se snaží o start. Zkoušel jsem to připojit jak doma, tak i v práci (doma mám staré el. vedení a není problém, aby mi 2 silnější spotřebiče vyhodily jističe, tak jsem tuto příčinu chtěl vyloučit), a na obou místech stejný projev. Vedení od zásuvky k předřadníku je oholený PC kabel od zdroje (cca 1m). Z předřadníku jsem zkoušel metrový 3x1,5mm2 kabel, posléze i 30cm drát stejného průměru (ten, co se dává do zdí, když se vede elektrika). Vždy ten stejný projev. Vše jsem zkoušel 3x rozpojit a zase zapojit - nic. V čem by mohl být problém? Dá se nějak zjistit funkčnost obou komponent, když nemám k dispozici jiné? Mohu si v práci vypůjčit voltrmetr, dokážu s jeho pomocí identifikovat zda je problém ve výbojce a nebo předřadníku? Předpokládám, že bych měl naměřit 400V na výstupu předřadníku během bzučení (na závitu objímky).. Díky.
kery-
Ještě dodatečně zareaguji na ^ příspěvek - bylo to způsobené lehce orezlou objímkou E40 (přímo dodanou obchodem). Vyměnil jsem za jinou a šlapalo jak hodinky. Taková blbost, co?

Nyní k dalšímu dotazu.. Nyní mám zapojenou 250W HPS + Gib pro VT. stínítko i předřadník mám ukostřené. Větrák přítah 2x 120mm PC na 12V před LED zdroj a odtah VKO 150mm (přes regulaci VariiSpeed). Předřadník i 12V zdroj mají ochrany proti zkratu/přehřátí. VKO Garden Highpro ochranu nezmiňuje, stejně tak výrobce té regulace. Mám elektroniku ještě něčím zabezpečit (jistič, tepelná pojistka), nebo je to dostatečné tak, jak to je? Díky.
r-man
citace:
Původní příspěvek od kery-
Ahoj, tak mám jiný problém. Zapojení jsem nakonec vyřešil - LL a LH obojí na objímku. Měřeno napětí, je jak na obvodu objímky, tak na jejím středu. Problém je, že když do objímky připojím 150W sodík od Osramu, tak nesvítí. Předřadník vždy po několika vteřinách chvilku bzučí - pravděpodobně se snaží o start. Zkoušel jsem to připojit jak doma, tak i v práci (doma mám staré el. vedení a není problém, aby mi 2 silnější spotřebiče vyhodily jističe, tak jsem tuto příčinu chtěl vyloučit), a na obou místech stejný projev. Vedení od zásuvky k předřadníku je oholený PC kabel od zdroje (cca 1m). Z předřadníku jsem zkoušel metrový 3x1,5mm2 kabel, posléze i 30cm drát stejného průměru (ten, co se dává do zdí, když se vede elektrika). Vždy ten stejný projev. Vše jsem zkoušel 3x rozpojit a zase zapojit - nic. V čem by mohl být problém? Dá se nějak zjistit funkčnost obou komponent, když nemám k dispozici jiné? Mohu si v práci vypůjčit voltrmetr, dokážu s jeho pomocí identifikovat zda je problém ve výbojce a nebo předřadníku? Předpokládám, že bych měl naměřit 400V na výstupu předřadníku během bzučení (na závitu objímky).. Díky.


Hele to je nejaky divny. LL a LH se obvykle znaci faze, kdy jedno je Low a jedno je High - napriklad u dvouotackovych ventilatoru. Nikdy tedy nesmi byt zapojeno oboji najednou.
A dalsi pravidlo - faze (L) se VZDY zapojuje na stred, nikdy na objimku!!! Je to z bezpecnostnich duvodu - k objimce se snadneji dostanes vodivym predmetem a dostanes pecku.

ALE:
Nasel jsem k tomu tohle coz celkem dava smysl:
LL - lamp low "N" (--to je nulak, modrej)
LH - lamp high "L" - přes to valí zápal do 4,5kV, mělo by to jít do objímky na střed, když se to prohodí, lampy při startu docela hodně nepříjemně bzučej (-- to je faze, hnedej)

https://tera.poradna.net/questions/...dradnik-vybojka

A treba i obrazek tady na strane 4 tomu odpovida:
https://www.ledvance.cz/appsinfo/pd..._CZ_eCat&lid=CS
r-man
citace:
Původní příspěvek od kery-
Ještě dodatečně zareaguji na ^ příspěvek - bylo to způsobené lehce orezlou objímkou E40 (přímo dodanou obchodem). Vyměnil jsem za jinou a šlapalo jak hodinky. Taková blbost, co?

Nyní k dalšímu dotazu.. Nyní mám zapojenou 250W HPS + Gib pro VT. stínítko i předřadník mám ukostřené. Větrák přítah 2x 120mm PC na 12V před LED zdroj a odtah VKO 150mm (přes regulaci VariiSpeed). Předřadník i 12V zdroj mají ochrany proti zkratu/přehřátí. VKO Garden Highpro ochranu nezmiňuje, stejně tak výrobce té regulace. Mám elektroniku ještě něčím zabezpečit (jistič, tepelná pojistka), nebo je to dostatečné tak, jak to je? Díky.


Obecne dneska se vsechno dela tak, ze tam kde je nejaka vlhkost, tak se dava okruh na samostatnej proudovej chranic. Urcite neni na skodu jej mit. Chranic chrani tebe (=kdyz se dotknes nekde faze, chranic vyhodi a tebe to nezabije).

Dale je potreba mit samozrejme jistic, ale ten obvykle byva v nejakym domovnim nebo bytovym rozvadeci. Jistic jisti pristroje (=kdyz je zkrat, tak vyhodi a pristroj nebo kabelaz neshori). Pokud nechces mit jisten tvuj pestebni okruch zvlast od ostatnich zasuvek, tak neni potreba to resit. Ja bych ho doporucoval uz jen z principu - muzes si ho napriklad vypnout kdyz jdes s necim manipulovat a nevypnes si tak ostatni zasuvky v baraku/byte.

Veskery vyrobky ktery v CR kupujes, musi mit (na vyzadani od prodejce) "Prohlaseni o shode", popripade dalsi oznaceni primo na vyrobku (CE, ESC a dalsi). Proto bych se nebal, ze nejakej pristroj nema nejaky jisteni proti prehrati nebo neco takovyho.
Veril bych tomu, ze je to bezpecny.
https://www.konzument.cz/users/publ...potrebicich.pdf
zubáč222
Ahoj chtel bych poradit na jedne fazy mam trvale zkrat asi se to tam nekde dotklo, ale zaboha nemuzu to tedka najit. tak me napadlo dat hned za jistič zásuvku chtel sem se zeptat jestli to mam zpravne zapojeny je tady jeste stara lišta misto dvou tak aby to nekde nešluslo :D ty dva spodní modrý draty od jitiče vytáýhnu samozřejmě.
psyweed
kamo mas tam nejake hnedo cierne kable (mozno degradovana farba izolacie alebo od tepla...neviem)

istice kde mas dany aj hnedy / modry, ako z takehoto zapojenia na foto nikto nepochopi co si tam prepajal.

Investuj 2ku za elektrikara co ti to da dokopy
zubáč222
Jasný to je taky jeste stará dobrá hlína, ty hnedo cerný kabely tedka nevim který zrovna myslíš ale na ty lište jsou nulaky je to jeste stary zapojeníale potreboval bych poradit jestli tam je i naká zem protoze nová prodluzka má už zem a u noví skrinky je zem a nula zapojená zvlást. Asi zalezi jak to je zapojeny jestli TN-C nebo TN-S jinak ten modrej a hnedej tam ma být samo hnedý ale nemel jsem jiný drat po ruce je to taková experimentální skříňka.
psyweed
nikto ti z takejto foto nic neporadi, ked ty sam nevies.
Ak nemas merak sa s tym ani dalej nehraj a niekoho si zavolaj , nez ist pokus/omyl
r-man
citace:
Původní příspěvek od zubáč222
Ahoj chtel bych poradit na jedne fazy mam trvale zkrat asi se to tam nekde dotklo, ale zaboha nemuzu to tedka najit. tak me napadlo dat hned za jistič zásuvku chtel sem se zeptat jestli to mam zpravne zapojeny je tady jeste stara lišta misto dvou tak aby to nekde nešluslo :D ty dva spodní modrý draty od jitiče vytáýhnu samozřejmě.


Kamo tohle je presne ten bod, kdy je potreba vzit elektrikare aby to udelal poradne. Ne kamose co si nekde na netu precet neco. Ale normalniho elektrikare, kterej vyhaze ven ty stary jistice ktery uz ani nebudou spravne fungovat, najde a odstrani zavadu, udela bor rozdeleni a da ti tam novy jisticochranice a kompletne zrekonstruuje rozvody z dvoudratu na tridrat. Na rovinu - tohle co tam ted mas je v blizke dobe jasna pricina pozaru.
tigerhareram
nevím jestli se vám to hodí

vystudoval jsem školu v oboru elektronické počítačové systémy

je to vlastně slaboproud zapojení součástek a k tomu už nějaký procesor na desku

v době kdy jsem studoval bylo na vysoké oborem deska pc104 a k ní udělat zapojení se slaboproudými součástkami

měl bych tu kompletní software a něco na dělání obvodů

podívejte se na program formica na dělání obvodů ze součástek a jeho doplněk mravenec oboje na sestavení schematu a vytvoření obvodu pak pájkou součástky , měl by to dělat kdo to umí

to najdete na stránkách formicy , berte ještě formicu pro dos a shareware mravenec

dál kupte desku pc104 což je počítač x86 na bázi dosu se vším na desce průmyslový , jako harddisk slouží sd karta

s patřičnými schematy budete znát propojení pc104 a schematu z formicy

je to od píky dá se to i naučit kdo je ještě mladý a otevřený učenlivý vemete k tomu nějaké dokumenty a učebnici

pak na mojem webu https://www.tigerhareram.cz/dosbox.html najdete soubory pro pc104 je tam céčko system a déčko programovací jazyk pascal to má češtinu komplet nápověda a manuály

s tím sestavíte program v pascalu a assembleru na bázi dosu x86 pro pc104 tím se pak řídí spínání a vypínání portu pinů na sběrnici

vaše obvody v prostředí dos vytvořené ve formice a mravenci připojíte k desce pc104 , tyto další desky jako časovače a jiné funkce trigrmetry a potenciáky si vyleptáte nebo uděláte fotocesou desky a dopájít součástky

vaše zapojení navrtáte na šrouby na plát plechu a přivrtáte na stroj na výrobní lince a plat technologa je váš

nyní by měla díky vám výrobní hala být automatizovaná co nejvíc operací navrhujte i celé strojové části

jinak já jsem v té době měl jako předmět tak maximálně hulit ale vím o co vám jde

aby to bylo za pár korun udělané celé automaticky pěstovat a jen sklízet co 3 měsíce

nebo pak mám verzi novější kde se uplatňuje deska raspberry pi , tam je linux , procesoru arm , a obvody se dělají v novějších už windowsích toolech (nástrojích) to už je technolog mladý dnešní

váš nástupní plat bude tak 35-40 tisíc s bonusem a všechno asi bereme každého takový kluk je jak perla mezi osly

jinak programing na jen software je taky prý i za 100 tisíc to ale musí být už velkolepá práce

https://www.formica.cz/

https://www.tigerhareram.cz/dosbox.html

https://ipc2u.cz/collections/zaklad...a-moduly-pc-104

https://e-shop.fccps.cz/pocitace-pr...4-mb_c1395.html

jinak na dosové hry to nebude chybí zvuk sound blaster

ale modul takové zvukovky je , musí se však přidělat tím slaboproudým pájecím způsobem dodělávat celou bednu a pak máte krabičku na dos hry


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma