Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování > Elektronika a Technika

Stránky: 1 2 3 [4] 5 6 
elektricka zapojeni vseho mozneho II. pokračování - Klikni zde pro originální téma
Hanyz
vyfoť zapalovač tak, aby šlo vidět schéma na něm.
Ad tlumivka - žlutozelený máš imho připojený na plast. Měl bys být připojený na kovovou část tlumivky zbavenou laku, např vedle čokolády je očko pro přichycení. prostrč šroub a drát chytni pod něj
Druhý žutozelený v čokoládě s modrým, ten jde předpokládám k patici výbojky
lebanner
Ahoj, mohl by mi někdo poradit se zapojením přepínače na ventilátor? Z toho schématu jsem uplně zmatenej. Je to normální trojpřepínač (I,0,II) pomalu, vypnuto, rychle. Jedná se o tenhle spínač http://www.gme.cz/p-c1570ab-ioii-p631-260

schéma
http://img10.rajce.idnes.cz/d1002/10/10399/10399684_d594e41de9753e716f8567ed5413c17d/images/20140911_104311.jpg

v levo kabel z ventilátoru, v pravo napájecí kabel
http://img10.rajce.idnes.cz/d1002/10/10399/10399684_d594e41de9753e716f8567ed5413c17d/images/20140911_104014.jpg?ver=0

spínač ze spodu
http://img10.rajce.idnes.cz/d1002/10/10399/10399684_d594e41de9753e716f8567ed5413c17d/images/20140913_170559.jpg?ver=0


předem díky:)
Hanyz
Odpověď - nijak.
To, co máš, je přepínač mezi 2 obvody. Buď je sepnutý jeden, žádný, nebo druhý. Nijak ti to regulovat otáčky ventilátoru nebude. Leda bys měl 2 ventilátory - jeden silnější a druhý slabší :-)
lebanner
citace:
Původní příspěvek od Hanyz
Odpověď - nijak.
To, co máš, je přepínač mezi 2 obvody. Buď je sepnutý jeden, žádný, nebo druhý. Nijak ti to regulovat otáčky ventilátoru nebude. Leda bys měl 2 ventilátory - jeden silnější a druhý slabší :-)


Hmm tak to jsem nechtěl slyšet, ale díky :D

Mohl bys mi prosim říct teda jak to mam v tomhle zapojit aby to jelo aspon pořád na max? Z toho schématu to fakt nechápu a vždycky mi to budto nejede vůbec a nebo na MIN :D

Zapojení
Hanyz
sorry za mystifikaci, jednu fotku jsem si neotevřel :D Ten ventilátor tedy má 2 vstupy na fázi a každý spustí ventilátor jinou rychlostí. Každopádně kabel k ventilátoru tomu neodpovídá.

Takže:
a) nevidím důvod, proč spínat nulák (N). Modrý kabel přívodu připoj přímo na třetí kontakt na ventilátoru (N).
b) přívod fáze by měl jít na správný kontakt spínače. Nevím, který to je :D chce to schéma
c) Spínané kontakty I a II na spínači by měly vést na první a druhou svorku ventilátoru L1 a L2. Co na tom spínači je I a II je opět otázka :D

Pokud máš nějaký multimetr, proměř, které dvojce kontaktů jsou na spínači propojené v jednotlivých polohách. Ale tak nějak tuším, že multimetr nemáš :D

P.S.: hádám, že jsem ti neodpověděl hlavně na to, na co ses ptal :D
MocnyOkurek
Panove mam dotaz. Predtim mi odesel po cca 14 dnech odtahovy vetrak. Vse jsem poridil znovu a koupil i regulator otacek. Jenze ubehl cca mesic a regulator dopadl tak ze uz nefunguje. Pri nastaveni maximalnich otacek to pres ten regulator jen nahlas bzuci. Tohle presne se delo i predtim u odpaleneho vetraku. Muze byt neco v proudu co mi to takhle ty zarizeni likviduje? da s etomu predejit treba prepetovkou? Vetrak je to TT160 aregulator je to tenhle http://www.growway-garden.cz/fancon...ermostatem-4571 . Vetrak bez regulatoru bez s nim uz ne. Nerad bych odjebal i ten stavajici vetrak. Prosim o radu nejakyho elektro borce. Diky
lebanner
citace:
Původní příspěvek od Hanyz
sorry za mystifikaci, jednu fotku jsem si neotevřel :D Ten ventilátor tedy má 2 vstupy na fázi a každý spustí ventilátor jinou rychlostí. Každopádně kabel k ventilátoru tomu neodpovídá.

Takže:
a) nevidím důvod, proč spínat nulák (N). Modrý kabel přívodu připoj přímo na třetí kontakt na ventilátoru (N).
b) přívod fáze by měl jít na správný kontakt spínače. Nevím, který to je :D chce to schéma
c) Spínané kontakty I a II na spínači by měly vést na první a druhou svorku ventilátoru L1 a L2. Co na tom spínači je I a II je opět otázka :D

Pokud máš nějaký multimetr, proměř, které dvojce kontaktů jsou na spínači propojené v jednotlivých polohách. Ale tak nějak tuším, že multimetr nemáš :D

P.S.: hádám, že jsem ti neodpověděl hlavně na to, na co ses ptal :D


Sry že píšu až ted, byl jsem trochu vyvětrat hlavu na dovolený :D Hele z toho jsem ještě víc v lese :D na ten přepínač kašlu, mohl bys mi prosim říct jak to tam mam zapojit aby to jelo pořád na MAX? :)
Hanyz
Dle prvního obrázku:
Fázi (hnědý) na druhou svorku L2
Nulák (modrý) na třetí svorku N
lebanner
citace:
Původní příspěvek od Hanyz
Dle prvního obrázku:
Fázi (hnědý) na druhou svorku L2
Nulák (modrý) na třetí svorku N


Funguje, super.. díky moc
Midor
Ahoj, prosím o radu.
Mám předřadník Lumatek 250 ( s regulací ) + HPS 250 a poslední dva měsíce mi zlobí spínání světla.
Jednou za cca čtyři dny se mi nezapne světlo. Dával jsem to za chybu časovači, už jsem vyměnil čtyři, ale problém se stále opakuje.
Můžete mi někdo poradit co bych měl zkontrolovat nebo udělat děkuji
Mr.Sordo
Zdravím!
Na Lumateku se nemá prakticky co posrat,ten buď,jede nebo nejede.
Takže hledej chybu ,v "kabeláži".
Midor
Dík za radu, to mě nenapadlo.
Zkusím vyměnit kabel k HPS.
Hanz23
ČAAU Midore, Hlavně ten kabel zkrať na co mozna nejmíň, idealně dej lumatek do boxu aby to bylo třeba jen půl metru a budeš mít po problému, rozepisovat se mi to ted nechce, proc je to tak. Měj se :)
Midor
Ahoj, dnes upravím kabel, tak snad to bude ok.
Ještě mám jednu nevyřešenou otázku a to je použití funkce Lumateku "super lumen" která by měla zvednout výkon světla o 10%. Mohu mít předřadnik takto nastaven nonstop aniž bych něco pokazil?
Dík
Hanz23
JJ můžeš to mít přeplé jakkoliv, nic tím nezkazíš, je to k tomu určené.. při tom super lumen módu to do výbojky pere o cca 20W víc, mám předřadník od NTS s regulací 250-250SL-400-400SL, naměřil jsem pri obou superlumen módech o cca 20W větší příkon takže si to představ jako 250-270-400-420 W na výstupu :) jinač témata tu o tom jsou ale dovolím si napsat i sem že celkový příkon na 400SL ze sítě byl 440VA při účiníku 0,99 tudíž cca 435W.. na 400 byl 420VA (0,99) - 415W (VA - voltampér - zdánlivý výkon - napětí krát proud ... W - watt - činný výkon - napětí krát proud krát účiník (cosFÍ) ) :)
Midor
Ahoj, tak jsem vyměnil kabel. Lumatek má natvrdo kabel ke světlu, který má tak 1,5 m a je zakončen euro koncovkou na kterou jsem nastrčil nový kabel cca 30 cm dlouhý. Včera ve stanovéný čas světlo sepnulo poté zase světlo zhasnulo ve stanovený čas. Dnes světlo opět sepnulo, ale šel jsem to ještě v průběhu dne omrknout a světlo nesvítilo. Tak nevím co by mohlo být ještě špatně. Jestli někoho něco napadne, tak díky za radu.
Hanz23
Napodruhé ti světlo zaplo rozjelo se, svítilo a v pruběhu dne samo vyplo? tak leda by mohla být špatná výbojka ale spíš jestli se teda rozjelo a zhaslo až po nějaký době tak se obávám aby nešel do kopru ten lumatek nebo výbojka... zkus jinou výbojku jestli máš.. nebo ještě šmikni ten kabel od lumateku a dej ho přímo na objímku ať má třeba metr nebo míň.. ale spíš tam zkus dát jinou tu sodíkovku.. jestli máš son t pia plus nebo nav t 4y nebo jinou "lepší" sodíkovku tak u těch může někdy být problém se startem, potřebujou tvrdší a vyšší startovací vysokonapěťový impulzy než ty "obyčejnější" .. toho docilis právě co nejkratsim kabelem.. nejdriv vymen tu výbojku
Midor
Ahoj,
přesně tak, v průběhu dne se mi to vypnulo. Zkusím koupit nový sodík.
petis__
Potřebuju poradit s následujícím problémem. Odjel jsem cca 30 dnů květu na 600w HPS. Přestala mi svítit výbojka, předřadník bzučel. V domnění že odešel předřadník jsem koupil nový http://www.e-grow.cz/products/predradnik-lumii/ v kombinaci s výbojkou 600w hps http://www.e-grow.cz/products/sunma...-dual-spectrum/ vše jsem zapojil, výbojka se rozsvítí a cca po minutě zase sama zhasne a předřadník začne bzučet,napadá někoho čím to je? Jsme z toho už docela zoufalý a musím na ně už čtvrtý den svítít bludičkou 125cfl :(

Edit: Výbojka je taky nová, nejetá. Jaký by měl být nejmenší průměr kablu? Mám asi 2mm.

Edit2: zkusil jsem dát hrubší kabel předřadník - sodík, cca 2,5-3mm průřez a pořád stejné. Zítra zkusím koupit flexo kabel 3x2,5mm a pokrátím je na minimální délky.

Edit3: Koupil jsem flexokabel 3x2,5mm a zapojil to přes něj. Kabel předřadník cca 40cm. Předřadník výbojka cca 1,5m. Při rozjezdu svítila výbojka o něco déle a zdá se mi že se víc rozsvítila, ale i tak potom zablikala a zhasla - předřadník začal bzučet. Zítra další pokus se stínidlem. Mám tohle http://www.e-grow.cz/products/reflektor-hammer-komplet/ a jsou tam "integrované" kabliky od výbojky k čokoládě od oka 1,5mm průřez, akorát objímka je k plechu přinýtovaná tak ji odvrtám a zkusím vyměnit kabliky za hrubší 2,5mm.

Edit4: zapojil jsem od prodlužky až po objímku kabel s 2,5mm průřezem a možná svítila o něco déle, ale po minutě a půl zablikala a zhasla, teď už fakt nevím. Zkusil jsem dva předřadníky a oba to samé. Takže zbývá asi jen zkusit jinou výbojku. A napadlo mě, může to být velká zátěž na panelákový pokoj?
Midor
Ahoj,
Tak už týden mám nový sodík a zatím žádná chyba.
Po odšroubování původní žárovky jsem zjistil, že vnitřní část žárovky byla uvolněná.
Nová je pevná.
Takže je snad problém vyřešen.
díky za rady :)
Hanz23
To MIDOR : Tak to mě těší, nejspíš nějaká výrobní vada nebo únava materiálu :)

To PETIS : Tvůj problém se mi jeví jako špatná výbojka, jinak kabel mezi zásuvkou a předřadníkem, při použití průřezu 2,5mm2 může být třeba i 10m dlouhý, jinak je to s kabelem mezi předřadníkem a výbojkou, ten musí být co nejkratší, nejideálnější je do jednoho metru, nebo i méně, samozřejmě to funguje i s 4metrovým ale potom může být problém s prvotním nastartováním výbojky.
Tobě výbojka startuje napoprvé což znamená, že startéry v obou předřadnících jsou v pořádku. kabel mezi předřadníkem a výbojkou z hlediska proudového zatížení stačí s průřezem 1,5mm2, ono i mezi zásuvkou a předřadníkem. při startu teče výbojkou proud okolo 9A (u 600W), na přívodu do předřadníku o něco méně, čili 1,5mm2 stačí bohatě. V tvém případě bych zkusil jinou výbojku případně tuto reklamovat, jsem si téměř jist, že je vadná výbojka. zhasnou by mohla i kolísáním napětí v síti, což by jsi ale asi zaregistroval, že by ti pohasínaly žárovky v bytě, navíc by muselo napětí klesnout tak na 190V aby zhasla, a to se mi zdá jako hodně nereálné.
Tipnu si že ti výbojka po zhasnutí a následném zchladnutí opět naskočí a opět po chvíly zabliká a zhasne a furt dokola, to se nazývá "cyklování" a je to jev který přichází s koncem životnosti výbojky, může ještě nastat nemožnost zapálení výbojky, čili tyto jevy nastávají například po cca 15000 - 20000h svícení, což je jmenovitá životnost sodíkových výbojek, určitě si viděl na ulici lampu která se celou noc rozsvěcí a zase zhasíná, cykluje, to je přesně konec životnosti výbojky. Takže vyměň výbojku a bude to v pohodě :) pokud jí máš novou, reklamuj jí, je vadná.

Edit: pokud by jsi přetěžoval okruhy v bytě, nejspíš by ti vypadával jistič. 16A jistič, což by měl být na zásuvkové okruhy, "utáhne" cca 3-4 600W lampy s elektromagnetickým předřadníkem. s elektronickým možná i 5ks ale nezapínal bych je v jeden okamžik, aspon ne ty elektromagnetické, mají proudový náraz což by se jističi nemuselo zamlouvat :)
Paranormal Grow
Zdravim kolegy, zajimalo by me kde by se nechal opravit muj ph/ec monitor bluelab guardian...postupne mi prestavaji svitit ledky, dal jsem to opravit kamosovi a vratil mi to jeste vic v prdeli takze nesviti uz vubec hodnoty Ec, jinak vse je jak bylo...muze to byt pouze studenym spojem? Dekuji za jakoukoliv radu ci pomoc!
Paranormal Grow
Aktualni stav, uměl by to někdo opravit? Servis Bluelab je pouze na Novym Zelande a pristroj je jiz po záruce:/
Paranormal Grow
Takhle to vypada zevnitr, nasel jsem podobny panel co se jmenuje digitalni voltmetr, slo by to nejak vymenit? Nebo co tam ten mamlas udelal, ze hodnota ec nesviti uz vubec?
Jeřdno
Zdarec, mohl by mi někdo poradit se zapojením?
Zkusil sem několik variant který sem našel tady na fóru ale nikdy se výbojka nerozsvítila.
Jeřdno
Komplet
Do trasnsformátoru vedou dráty od zástrčky.
Od transformátoru vede hnědý do startéru
Od startéru vedou dráty do objímky
Jeřdno
Starter
Jeřdno
transformator
Seky
citace:
Původní příspěvek od Jeřdno
Zdarec, mohl by mi někdo poradit se zapojením?
Zkusil sem několik variant který sem našel tady na fóru ale nikdy se výbojka nerozsvítila.


Do tlumivky se vede jen fáze, nuly jsou spojeny ve startéru.
Pokud si ještě nic nespálil tohle by ti mělo pomoct. http://grower.cz/forum/showthread.p...2282#post992282
Jeřdno
furt nic :( akorát bzučí transformator.
Dr_paradox69
dyt to mas pane jerdno nakresleny i na te tlumivce,pokud ti to nejede dle obrazku co ti hodil seky tak mas neco posraty...
keneth48
hello vedel by mi niekto helfnut z tymto zapojenim. viem kupim redukciu ale aka farba kabla na ktory konektor? je to vyvod z predradnika na vybojku.
sailinder
citace:
Původní příspěvek od keneth48
hello vedel by mi niekto helfnut z tymto zapojenim. viem kupim redukciu ale aka farba kabla na ktory konektor? je to vyvod z predradnika na vybojku.


zdarec,takze v prvem rade by si mal mat popisane na tej koncovke bud zo spodu,alebo s predu pri tych dierkach mas napisane L N po krajoch ten stredny E je uzemneni,L-faza vetsinu sazapaja na lavu stranu N-prac.nulak-ten je na pravo. takze kupis si na PC koncovku(samicu) a jak uz to chodi tak ked zoberes tu koncovku z predradnika do ruky a vyskusas akoze jak keby si ju isiel zapojit do zasuvky,tak na lavo by mala byt faza,apotom ked sa pozres do tej koncovky z predradnika tak fazu mas na pravo... a uz objasnit len farby,L-hneda N-modra a zltozeleny je stredovy uzemnenie. keby si mal este nejake otazky tak daj...

a náhodu jednu taku koncovku mam doma,tak ti prikladam aj foto
pajkapajka
zapomnel jsem, jak to bylo. poradi nekdo? :)
pajkapajka
foto
Hanz23
citace:
Původní příspěvek od Paranormal Grow
Takhle to vypada zevnitr, nasel jsem podobny panel co se jmenuje digitalni voltmetr, slo by to nejak vymenit? Nebo co tam ten mamlas udelal, ze hodnota ec nesviti uz vubec?



Zdravím Tě!
Pokud jsi z Prahy a stále to není vyřešené, podíval bych se ti na to, neslibuji však nic... nicméně ten segmentovej LED display vyměnit jde, pakliže by byl problém v něm, oprava by za materiál vyšla maximálně na stokoruny. jestli v tom odcházejí výstupy z nějakýho čipešku tak to už se to s tebou nejspíš pomalu loučí...
Hanz23
citace:
Původní příspěvek od pajkapajka
zapomnel jsem, jak to bylo. poradi nekdo? :)



Ahoj,
Prosimtě, na svorku "2" na tlumivce přiveď fázi (ze šňůry ze zásuvky hnědý/černý), ze svorky "4" na předřadníku vyveď vodič a zapoj ho do svorky "B" na startéru, ze svorky "Lp" na startéru ti vylézá fáze kterou zapoj do výbojky ( střední/spodní kontakt v objímce ) do svorky "N" na startéru přiveď modrý vodič z kabelu ze zásuvky společně s modrým vodičem který jde k výbojce ( modrý zapoj na ten krajní kontakt v objímce, z funkčního hlediska je to šumák, jen kvůli bezpečnosti se to v objímce zapojuje takto)
Je to dle schématu v pravo na tlumivce, jen jsou jinak značené asvorky na startéru - R je B ... L je Lp ... a N je N :)

kdyby cokoliv tak piš ;)
Hanz23
citace:
Původní příspěvek od Jeřdno
Komplet
Do trasnsformátoru vedou dráty od zástrčky.
Od transformátoru vede hnědý do startéru
Od startéru vedou dráty do objímky



Takhle to udělej, snad je to pochopitelné...
crazyben
Čau vespolek, sem v elektrice tak troch laik tak prosim o radu, koupil sem předřadník GIB PRO V-T pro 400w HPS, výbojku... prostě komplet. Na první dvě kola sem ale sehnal levně to samý od kámoše (tři měsíce svítil a neuchladil to, tak jede CFL), no ikdyž s tim neměl problémy tak mě zarazila jedna věc, totiž dal mi to už zapojený... předřadník je normálně ukostřenej, ale lampa ne (viz foto)... to asi nebude úplně dokonalý co?

Předpokládám že na jedný straně to ukostřim na stínítko (na ten kladívkovej plech, nebo mam obrousit kousek barvy z toho plíšku na kterym drží objímka?) a na předřadníku kde? Na stejný místo kde je ukostřenej předřadník?

A ještě jedno dilema mam, přežije to jedno kolo bez stykače? Jemu to prej svítilo i vypínalo bez problému.

Pak mam ještě jednu otázku, která je už sice OT, ale taky trochu souvisí se světlem. Mam stínítko powerlux s odtahem, ale koupil sem koncovej filtr místo průběžnýho :( tak mě napadlo že na odtah na stínítku (spodní foto) bych dal pc větrák kterej bude hnát vzduch přes to stínítko nahoru k filtru. Bude to fungovat? Samozřejmě za filtrem bude vlastní odtah ven.
njorda
Zdravím, je nutné Lumatek 400W s čtyřpolohovou regulací zapojit přes stykač? Díky za odpověď
JAHmaican
Ahoj,
chtěl bych vznést dotaz. Asi pro někoho maličkost, ale pro mě oříšek :D.

Donedávna jsem měl dvě HPS s předřadníky v jedné skříni, stínitka byla k sobě spojená a žádný problém.
Nyní jsem se rozhodl, že kvůli ustavičně vysoké teplotě jednu HPS vyměním za 300w CFL.
Jeden předřadník jsem tedy odpojil ( na fotce: soda 2) a místo ní normálně do sítě zapojil CFL. Předpokládám, že je zapojená správně, protože tam není co zkurvit ( jen se šoupne do zásuvky).

Každá z lamp samostatně chodila, ale když jsem je pustil naráz, vyhazovalo to pojistky.

Jak jsou stínitka propojená mezi sebou, vždy mi to v těch místech prdlo a jsou evidentně očouzená.

Zjistil jsem, že to dělá žlutozelený kabel ( uzemnění?).
Zkoušel jsem zkoušel různé varianty podle toho schématu na předřadníku, ale vždy mi to vyhodilo znovu pojistky ( na čokoládě před objímkou na stínítku je to zapojeno správně).


Až když jsem žlutozelený kabel odpojil od přívodu k HPS úplně, jdou obě lampy spustit naráz. Sice to takhle funguje, ale nemyslím si, že je to 100% bezpečné.


Má otázka tedy zní:
Kam do předřadníku zapojit žlutozelený kabel, co jde k HPS?
Na fotce je nynější stav. Lampy lze pustit naráz.

Prosím spěchá.
Za odpověď předem velice děkuji.
carlos
Mas chranic? Asi to lehce probiji...

Zlutozeleny je uzemeni tedy ukostreni kovovych casti spotrebice.
JAHmaican
Přepěťový chránič mám.
Asi jsem si odpověděl sám...Našel jsem foto od Kolese.

Mohu to udělat takto?
Předpokládám, že je to jediné správné zapojení...
techem
Jasně že to tak můžeš spojit, ta zem vede ke světlu, nebude na objimce ale určitě třeba na stinitku... Jinak to jde i jinak, já třeba mám uzemenou konstrukci kovovou a z ní mi visí řetěz a na něm je stínítko, takže v podstatě to mam komplet uzemene a nepotrebuju propojovat zem ke světlu.... Ale nicméně na fotce je to správné
ethos
měl jsi zem (zlutozeleny) na fázi F tagze bych se vyhazovani pojistek nedivil :) GL
techem
A na fotce co mas dříve to je jasný zkrat máš na fáze 1 a 2 privedenou fázi a zem, to je špatně... A tak ti to jede? to nechápu ;)
JAHmaican
citace:
Původní příspěvek od techem
A na fotce co mas dříve to je jasný zkrat máš na fáze 1 a 2 privedenou fázi a zem, to je špatně... A tak ti to jede? to nechápu ;)


Ahoj,
díky za odpovědi tobě, i ostatním.

Ano, při zapojení na první fotce mi to normálně fungovalo. Současně s tím i funguvala ta CFL, co je spojená stínítkem se stínítkem HPS ( jasný, že uzemnění je vyvedeno na stínítku)
Když jsem to měl jinak, tak to vyhazovalo pojistkky, jak jsem psal výše...
Jáá
Čau potřebuji pomoc dnes jsem koupil 1000 predradnik a nevím kam zastřelit ty dráty co,vedou do lampy a elektriky
Jáá
Lepší fotky prosím o radu
Jáá
Schéma
Jáá
Prosím o rady kam stěna dramata nikde žádná čokoláda
Efendy
není náhodou scchovaná ještě jedna svorkovnice pod tí plastem na svorkovnicí která je vidět?
Jáá
Ne asi ne
Mard
No vy jste experti :-) Vždyť je to na tom obrázku namalovaný jako pro Bulhara! Na obrázku jsou čísla a ty čísla odpovídají číslu vývodu na svorkovnici. Takže fázi (hnědý drát) zapojit na svorku 2, modrý nulák zapojit na svorku 3, a výbojku připojit tak, že středový kontakt bude na svorce 5 a objímka bude na svorce 4.
Svorka č. 1 není osazena, takže první osazená svorka je č. 2. Počítá se to OD LEVA.
Jo pro sichr připomínám, aby se nezapomnělo na připojení toho žlutozeleného ochranného vodiče na tu kovovou konstrukci! Pozn: tam, kde není lak, nebo se lak na tom kousku musí odstranit.
:frog:
Jáá
Ty draty jsou mi jasný kam zapojit ale newim kam přichytit ty draty leda pod ten šroubek ale tím si nejsu jistý u jiných predradniku mas dírku na drátek SORY že se ptam jak blb fakt tomu nerozumim
Mard
No pod ten šroubek. Kdyby jsi to chtěl udělat úplně profi, tak si můžeš nakrimpovat na konce drátů očka (nebo vidlice) a ty pak přitáhnout pod ty šrouby.
Jáá
Čím by to mohlo být že mi to vyhazuje pojistky
Mard
Pojistky to vyhazuje i bez zapojené lampy? To by nemělo. Kdyžtak to vyfoť jak jsi to zapojil a dej fotku do fora. Takhle to těžko někdo odhadne :-(
MocnyOkurek
Pokud to haze pojistky mas bud nejaky kabel naopak (vcera se mi to povedlo kdyz sem nahazoval rezervni vetrak, tak sem si odpalil regulator otacek:))) a nebo mas neco v tom predradniku v prdeli. Nic jineho to nemuze byt.
klogg
čau lidi, dostal sem od kámoše přečdřadník a nevim si rady s jeho zapojenim.
Potřeboval bych nějakej nákres, kde bych viděl, kam přesně zapojit fázi atd. jinak by se docela klidně mohlo stát, že to podělám, předem moc děkuju za případný rady
:)
klogg
2.
Mard
citace:
Původní příspěvek od klogg
čau lidi, dostal sem od kámoše přečdřadník a nevim si rady s jeho zapojenim.
Potřeboval bych nějakej nákres, kde bych viděl, kam přesně zapojit fázi atd. jinak by se docela klidně mohlo stát, že to podělám, předem moc děkuju za případný rady
:)

Kdyz se kouknes lip, tak jak na indukcnosti, tak na zapalovaci uz nakres mas.
zelenymuz
N vývod spojíš wago [3 vývody] svorkou (kabel co vede na hrot výbojky) s N vedoucí ze zásuvky, zbytek je snad jasnej.

Kdyžtak, co je vlastně N vodič:

http://diskuse.elektrika.cz/index.p...ic,11900.0.html
klogg
mám to olrajt?
krobak
citace:
Původní příspěvek od klogg
mám to olrajt?

Ahoj, podľa mňa to nemáš zapojené správne. Aj u obyčajnej žiarovky sa zapája L(fáza) na "hrot" a N(nulák) na "závit". Daj pozor, keď nemáš istotu nechaj si to zapojiť niekomu kto vie čo robí. Prúd je sviňa. Schémy zapojenia nájdeš na stránkach výrobcu.
MocnyOkurek
cest chlapi potreboval bych poradit s novym regulatorem otacek. Viz nakres foto.

Ja mam klasickej privodni drat hnedej (L), modrej (N) a zlutozeleny (neni tady potrebny). Kdyz to zapojim hnedej do L a vystup dam uplne jako posledni se to ani nespusti. Kdyz dam L vystup jako druhej tak se spusti ale zase nejde regulovat. SEm z toho jelen. Mel sem za to ze hnedak vystup patri prave nakonec. ALe v druhym schematu na tom obrazku pisou ze z toho ma lezt ven N. To je nejaky divny se mi to moc nezda. Muzete mi to nekdo prosim troske osvetlit?
Mard
citace:
Původní příspěvek od MocnyOkurek
cest chlapi potreboval bych poradit s novym regulatorem otacek. Viz nakres foto.

Ja mam klasickej privodni drat hnedej (L), modrej (N) a zlutozeleny (neni tady potrebny). Kdyz to zapojim hnedej do L a vystup dam uplne jako posledni se to ani nespusti. Kdyz dam L vystup jako druhej tak se spusti ale zase nejde regulovat. SEm z toho jelen. Mel sem za to ze hnedak vystup patri prave nakonec. ALe v druhym schematu na tom obrazku pisou ze z toho ma lezt ven N. To je nejaky divny se mi to moc nezda. Muzete mi to nekdo prosim troske osvetlit?


No ja bych vyšel z toho 1. zapojení. Takže zapojit L na svorku 1 a N na svorku 3 a spotřebič (ventilátor) mezi svorky 4 a 5. Regulační kolečko nastavit někam do poloviny a pak to celé zapnout do zásuvky. Nevím proč by ti to nemělo fungovat.
MocnyOkurek
Dik moc za radu. No ja to prave takto nastavene mel. Presne jak rikas. Hnedak na prvni zdirku modrak do 3. Ze 4te pak leze modrak a z paty hnedak. A vetrak se pak nezapne. Regulator sviit(ma podsvetleni) ale ten ventilator se nepohne. Kdyz prehodim hnedaka z paty dirky do 2 tak to jede ale samo na full bez regulace. Prave sem z toho uplne zmateny. Pak kdyz mrknes na druhej nakres tak si tam vsimnes ze jim zte posledni zdirky leze Nko teda modrak. Ja sem prave elektricky lajk tak tomu vubec nerozumim. No asi bude nejlepsi napsat do toho eshopu kde jsem to koupil snad budou rychli a ochotni mi odpovedet :).
Mard
No jsou dva způsoby zapojení. Pokud máš možnost spojit N tvého kabelu s N na ventilátoru, tak použij zapojení č. 2. V opačném případě využij propojky mezi 3 a 4 svorkou na regulátoru. Obě zapojení jsou elektricky rovnocenná (jen v 2. zapojení musíš mít nějakou čokoládu nebo něco, čím propojíš ty kabely).
To že se ti nepohne ventilátor znamená že máš nastavenou menší teplotu než je okolí. Tudíž regulátor je vypnutý. Pohni kolečkem aby se ventilátor rozběhl (jinými slovy nastav teplotu vypínání vyšší než je okolí).
MocnyOkurek
Marde jestli chapu tvuj psanej text spravne tak pises vlastne co kolega predtim. Ale to prave nefunguje. Zapojeni 1L, 3N, 4N, 5L ten vetrak nespusti ani s nim nehne. Elektrina tama jde pac se regulator rozsviti. Regulator nema zadnej termostat a jak sem to zkousel mam to vzdy nastavene na maximalni hodnotu. Pro jistotu jsem zkousel i vetrak bez regulatoru.

Ted kdyz vezmu tvuj text tak ty rikas ze ja muzu obejit 3N a 4N a spojit to primo. No ale porad sem tam kde sem vetrak se netoci :(. Jeste to doma teda zkusim ale moc tomu neverim pac je to proste porad to prvotni zapojeni aspon z toho jak to chapu. Kurwa proc sem nesel misto debilniho bankovnictvi na nejakou pojebanou prumku.

Edit: tak sem vyfotil jak to mam a jak to nefunguje.
lurkingsince05
Ahoj,

mám doma Sputnik cooltube reflektor a el. předřadník Lumii, ale nevím jaké kabely ještě koupit, abych to mohl propojit.

Předem moc děkuji za rady :-)

http://s22.postimg.org/44hmhb925/20151022_122855.jpg

http://s16.postimg.org/fl1mxzxsx/20151022_122823.jpg
ventrilllo
Ahoj groweri. Mam dotaz, na fotce je moje sestava. Mam ten kondenzator zapojenej dobre tak jak je ? Nebo mam modry kabel dat az za zapalovac ?? Dekuji
techem
Možná by ti někdo poradil v sekci elektrická zapojení všeho možného... A nezakládej nové témata, stačí více hledat, nebo to už nikdo neumí???
ventrilllo
Pokazdy co odpovim do jiz existujicich temat, nedockam se odpovedi. Protoze tp tu zrovna aktivitou nezije... A docela bych ocekaval ze za 50 korun za registraci si snad obcas muzu zalozit tema a zeptat se ne kdyz na muj dotaz jsem odpoved jinde nenasel a ano hledal umim... :-D nwchapu tyhle odpovedi k nicemu
Seky
Vždy když odpovíš do existujícího tématu, automaticky se zobrazí na stránce "dnes aktivní témata / dnešní příspěvky, která je snad nejsledovanější stránkou. Chce to trochu trpělivosti a chvíly vyčkat, ne každý odpověd zná nebo se mu právě odpovídat chce.
Podle všeho to máš zapojený správně, jen nezapomeň veškerý kovový prvky uzemnit.
Seky
citace:
Původní příspěvek od lurkingsince05
Ahoj,

mám doma Sputnik cooltube reflektor a el. předřadník Lumii, ale nevím jaké kabely ještě koupit, abych to mohl propojit.

Předem moc děkuji za rady :-)

http://s22.postimg.org/44hmhb925/20151022_122855.jpg

http://s16.postimg.org/fl1mxzxsx/20151022_122823.jpg



Vypadá to že k propojení předřadníku se stínidlem potřebuješ ještě tento kabel https://www.tsbohemia.cz/kabel-napa...m-_d126619.html
Samce zapojíš do koncovky vedoucí z předřadníku (output) a na druhém konci jednotlivé vodiče přišroubuješ na kontakty v objímce.
lurkingsince05
citace:
Původní příspěvek od Seky



Vypadá to že k propojení předřadníku se stínidlem potřebuješ ještě tento kabel https://www.tsbohemia.cz/kabel-napa...m-_d126619.html
Samce zapojíš do koncovky vedoucí z předřadníku (output) a na druhém konci jednotlivé vodiče přišroubuješ na kontakty v objímce.


Ahoj, díky za odpověď.

Není ten prodlužovací kabel stejný jako ten kabel, který vede z předřadníku?

To mám ty drátky z bílé krabičky odšroubovat a zapojit správně do samičky?

http://saveimg.com/images/2015/10/28/hPYyf.jpg
MethodMan
Ahoj čau, hodně velký sorry za novej thread kterej už tu je 100x, ale potřebuji co nejrychlejší odpověď prosím, pak ho klidně smažte.

Takže jedná se o zapojení sody, jde o to, že na předřadníku mám nakreslenej návod, kterej se absolutně neshoduje s návodem, který je nakreslený na startéru, a za třetí, ani jeden z nich se neshoduje s těma, co jsem našel zde na grow.

Rozhodl jsem se to zapojit podle návodu na startéru, dokonce jsem se odhodlal to i zapnout a oalá, soda svítí jak o život, ale nezdá se mi, že mám mít v předřadníku jen 2 kábly, nebo jo? O.o

A co je sakra na startéru to "R" ??

Kabely z tlusté bužírky jsou pochopitelně přívod, slabší kabely jsou od lampy.

Potřebuju od nějaké dobré duše jen potvrdit, zda-li je takto zapojená soda s tímto druhem předřadníku správě. Karma nemine.

PS: Zemáku si nevšímat, vše se bude dodělávat!

http://s14.postimg.org/7875snjrl/12205042_1650864555170525_872663264_n.jpg
Mard
Kdyz ti to svítí, tak je to OK!
Hydrothor
Máš to zapojené správně. zapojuje se to dle typu starteru. R - Fáze L Na předřadník. musíš přeci nějak ten okruh pro proud uzavřít :) . Pak si zažádej o smazání ZDAR
MethodMan
No nevim ale mam zapojeny "R" do predradniku a "L" do lampy -_- je to i tak OK?
Tinler
Zdravím, měl bych takový malý dotaz ohledně délky kabelů od elektronického předřadníku k lampě zda jsou rozmezí jak dlouhý kabel muže být..Jestli tam jsou rozdíly mezi HPS a MH. Děkuji za odpověď
Liverone
Zdravím,nech tu hladam jak hladam tak neviem any zaboha najst niečo z čoho by som zistil jak sa setapuju pc ventilatory do growboxu..
Prosím vás o radu alebo mi sem ked tak hodte link kde je zmysluplny postup jak na to..
Dikyy
!ZAU!
Cau to je jednoduche.Staciti adapter na 12v.A jestli budes mit spatne zapojenej drat,tak ti bud nepojede nebo se bude tocit obracene.Misto adapteru sem pouzival ruzny nabijecky
Liverone
a jaky adapter? bo mam doma jeden adapter ku sluchadlam,no sluchadla už nepouživam a adapter tiež ne,čiže môžem jednoducho odcvaknut ten nabijaci adapter a použit len tu 12V nabijačku ktora je na to napojena ?
crazyben
jakykoliv do 12v, slabsi vetsinou znamena ze se toci pomalejc, silnejsim ho uz ale muzes spalit. Klidne tam tu nabijecku dej.
Amatérka
Ahoj,prosím o pomoc se zapojením předřadníku 250w Gib nebo eti..chápu kabely i schémata ale do kterého F mám zapojit zdroj,když mám vedle sebe dvě F. ( FF NN LR LA) když jsem zapojila zdroj (hnědý) na první F jak ve schéma,vyhodila jsem několikrát pojistky..pak jsem hnědý zapojila do druhého F a lampa jela bez problémů.teď jsem si koupila novou lampu,vyměnila a nic...předřadník ani nebzukne,lampa nesvítí.kabely jsem všechny dotáhla,dala i novou objímku a nic..nebo je možné že by předřadník vypověděl službu? Je starý cca 5let.
Mard
citace:
Původní příspěvek od Amatérka
Ahoj,prosím o pomoc se zapojením předřadníku 250w Gib nebo eti..chápu kabely i schémata ale do kterého F mám zapojit zdroj,když mám vedle sebe dvě F. ( FF NN LR LA) když jsem zapojila zdroj (hnědý) na první F jak ve schéma,vyhodila jsem několikrát pojistky..pak jsem hnědý zapojila do druhého F a lampa jela bez problémů.teď jsem si koupila novou lampu,vyměnila a nic...předřadník ani nebzukne,lampa nesvítí.kabely jsem všechny dotáhla,dala i novou objímku a nic..nebo je možné že by předřadník vypověděl službu? Je starý cca 5let.


Místo lampy zapoj za předřadník normální žárovku 25W nebo 40W a když bude svítit, tak chyba bude buď v lampě nebo v zapalovači (častější případ). Pokud svítit nebude, tak je v háji tlumivka :-(
Jeraldino
Zdravím, mám menší problém. Zapojovali jsme s kamarádem 250w, ja už jich zapojil tolik že jsem tomu nevěnoval pozornost, ale on mi dal hnědý kabel ze zásuvky na připojení žárovky do starteru , a hnědý ze žárovky do pozice kde má být 220v. No já to nezkontroloval a při zapnutí to luplo. Předpokládám že je odpalena žárovka i starter že.
Dá se to opravit svépomocí nebo bude levnější koupit nový komplet? Díky
MocnyOkurek
No nejsem elektrikar ale po lupnuti uz bych to neopravoval ikdyby to slo. Radsi poridte novej. Lepsi nez vyhoret.
Mard
citace:
Původní příspěvek od Jeraldino
Zdravím, mám menší problém. Zapojovali jsme s kamarádem 250w, ja už jich zapojil tolik že jsem tomu nevěnoval pozornost, ale on mi dal hnědý kabel ze zásuvky na připojení žárovky do starteru , a hnědý ze žárovky do pozice kde má být 220v. No já to nezkontroloval a při zapnutí to luplo. Předpokládám že je odpalena žárovka i starter že.
Dá se to opravit svépomocí nebo bude levnější koupit nový komplet? Díky


Ne, domnívám se že maximálně odešel starter, lampa bude OK. Předpokládám že tvůj termín "žárovka" znamená HPS.
Jeraldino
Ano ano hps.
Jinak se mi stal další problém, dnes dojedu do bytu a vyhozené pojistky.
Po pohledání jsem zjistil že vyhořel konektor z elektronického predradniku do výbojky.
Jak je to možné? Nemám z toho vůbec dobrý pocit. Pojistka na predradniku nelupla, ani prepetovy rozbočovač. Až jistič vypadnul.
Přikládám foto.
Madmax
špatný kontakt, došlo tam k oblouku co ti to komplet spálil. většinou se to stává u objímek,ale tohle je na reklamaci, zřejmě výrobní vada.
Jeraldino
Tak to je jak na potvoru. I odtah má dvě polohy a ta rychlejší taky přestala fungovat.
Mám tedy předřadník reklamovat nebo se do toho podívat? Ale je to vypaleny tak to asi nemá smysl. Snad se vybojce nic nestalo, smůla se mi lepí na paty...
BRooT
Zdravím.

Jsem v el taky uplně začátečník. Dal jsem si nechat propojit předřadník s 250W objímkou na výbojku k známému eletrikáři.

Ale mám dotaz, jak mám kabel zaizolovat a jak by to mělo vypadat ? můžeš dát prosím někdo fotku jak to máte ? Nebo stačí když mám koupenej ten tří drátovej a ty tři dráty jsou obalený už v origo černé tlusté gumě ? Popř. co mám koupit na tu izolaci a jak na to :) Děkuju... A jinak, stačí jen zásuvka-předřadník-výbojka ? děkuji
maxipalice
Zdravím všechny odborníky.
Prosím o radu ze zapojením PLC. Jedná se o STG 600.
Čidlo na vlhkost a teplotu bych použil DHT 22.
Nejedná se zatím o pěstírnu ale o miniaturní skleník který ( by měl být plně funkční ) a měly by na něm fungovat veškeré čidla prozatím jen teplo, vlhkost , světlo. Ta mašinka bude ovládat zálivku, ventilátory, světlo. Vše pojede na 12 V.
Prosím o nbějakou radu.
Předem dík.
r-man
citace:
Původní příspěvek od Jeraldino
Ano ano hps.
Jinak se mi stal další problém, dnes dojedu do bytu a vyhozené pojistky.
Po pohledání jsem zjistil že vyhořel konektor z elektronického predradniku do výbojky.
Jak je to možné? Nemám z toho vůbec dobrý pocit. Pojistka na predradniku nelupla, ani prepetovy rozbočovač. Až jistič vypadnul.
Přikládám foto.


Teda je to uz delsi dobu, tak uz jsi to mozna vyresil, ale stejne se zeptam - ten oranzovej kabel tou shorelou koncovkou delal kdo? To je takhle koupeny???
Jeraldino
Nene je to od stínítka do predradniku. Nedopatřením se kabel při montáži zatahnul směrem ven a pak už nechybělo daleko k tomu ze to zkratovalo... Takže chyba na moji straně.
growmat
citace:
Původní příspěvek od maxipalice
Zdravím všechny odborníky.
Prosím o radu ze zapojením PLC. Jedná se o STG 600.
Čidlo na vlhkost a teplotu bych použil DHT 22.
Nejedná se zatím o pěstírnu ale o miniaturní skleník který ( by měl být plně funkční ) a měly by na něm fungovat veškeré čidla prozatím jen teplo, vlhkost , světlo. Ta mašinka bude ovládat zálivku, ventilátory, světlo. Vše pojede na 12 V.
Prosím o nbějakou radu.
Předem dík.



K podobnym prumyslovym PLC obecne cidla jako DHT nezapojis. DHT pouziva komunikacni protokol, ktrery PLC nepodporuje. Podivej se na http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=76116 nebo http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=66498
tomashorak159
Ahoj, stačí mi objímka s kabelem a do toho 400w sodikova vybojka? (objímka s kabelem: http://www.growgo.eu/cs/prislusenst...-s-kabelem.html), a nebo potřebuji ještě 400w předřadník? díky za rady


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma