Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Outdoor Pěstování

Stránky: 1 [2] 3 4 
Hnojit outdoor značkově? - Klikni zde pro originální téma
raStaVK
Mr.skunk
ahoj myslim ze sa pytas ci niesu stare??:teef: daju as vyuzit lepsie ako
bez nich, pekne ich pouzi ako zmes do pripravy substratu/hnojiva.. :)

peace
Mr.skunk
raStaVK
No tak nějak sem to myslel,oki zkusim je určitě lepší než nic,ale říkam si stejnak,jestli v tech hovnech ještě neco je,aby to ty kytce pomohlo,přece jen pár let už to tam leží:-D
Apartman
Letos zkusim asi Biobizz na květ, ale i ty Algy Bloom jsou hodně v poho, prostě cokoliv z mořských řas, na růst mi příjde pecka rybí emulze, nevim, to hlavní bude v substrátu, biohnojvech
kouba
hnojit bio nebo chemkou tot otazka , dle meho bych tohle rozhodnutí nechal na kazdem individualne, podle faktoru jez budou nas grow provazet. Myslím tím, ze kdyz víte ze shanet hovna bude problem nekde ve meste nedej boze stím delat doma bordel a jeste se stím tahat kdesi nakopec tak zvolíme raci hnojiva a ulehcíto praci která probíha na vetsí urovni a i finalní produkt tomu bude odpovídat. Tadyk taky zalezí na zkusenostech a nejen s chemkama . Bio je uzasna vec pokud je zaklad uz nalezite obohacen o nejake to guano tak to byvaj stromy jak hromy bio je levne , uciné , a přirozené ...pokud chces nadpřirozené tak chem. peace
MathiuG
poradte niekdo hnojim verminom univerzal a pestujem out ale v kochliku ,ake hnojivo by bolo lepsie pouzit pre lepsiu silu ale nejake take co sa da zohnat aj v nejakkom zahradkastve a ci nevadi ked k danemu hnojivu pouzijem aj prhlavu diks.
refresh171
Ja um. hnojiva nepouzivam, kdyz uz tak kristalon start,....ale jinak jen bio.....podle me nejlepsi co jsem vyskousel je slepici hnuj v kombinaci s konskym. Staci jen trochu se zalivkou a kytky krasne rostou a vypadaji zdrave ;-)
MathiuG
a co takto nejaky fosfor keby som ho zohnal v zakladnej forme dalo by sa stym nieco robit?
LemonJelly
citace:
Původní příspěvek od MathiuG
a co takto nejaky fosfor keby som ho zohnal v zakladnej forme dalo by sa stym nieco robit?


Mozes pouzit superfosfat http://cs.wikipedia.org/wiki/Superfosf%C3%A1t
Ale radsej si zozen PK-cko alebo OBM.

Mašťák
citace:
Původní příspěvek od MathiuG
a co takto nejaky fosfor keby som ho zohnal v zakladnej forme dalo by sa stym nieco robit?


Myslim, ze je 100x levnejsi, rychlejsi, ucinejsi a praktictejsi koupit nejaky normlani hnojivo. Kristalon se taky da pouzit a neni drahej.
Resp. je rozhodne levnejsi nez schaneni cistyho fosforu. Krom toho hnojiova jako samotny neobsahujou pouze cistej fosfor samozrejmn :-D
Jeste dusik, draslik a jiny stopovy prvky, mineraly atd atd.
green man
ja som kupil tento rok na skusku KRYSTALON v 2 v 1 ta uvydime co to spravy s mojimy krasavicami
rastajohn
myslim ze taky muzu prispet jednim dukazem o "indoorovem pestovani outdooru" :) click here
schurulz
Zdarec ja teda už patej rok pěstuju pouze outdoor vždycky z řezů a ve skleníku,a pokaždý sem celkem spokojenej v rámci svejch možností,ve fázi růstu používám kristalon start a na květ kristalon plod a květ a celkem se mi to osvěčuje a skoro nic to nestojí:-)pak ještě přihnojuju konskejma lejnama když nějáký najdu
rastajohn
ty woe ja mit sklenik, tak hned bych vedel co delat. Okamzite kupuju takove ty obrovske sudy s vikama u udelal bych si par monstroznich bubleru ...omg proc nemam sklenik :(
acheron
klasika : Kristalon start neskor Plagron AlgaBloom
Placebo
citace:
Původní příspěvek od rastajohn
ty woe ja mit sklenik, tak hned bych vedel co delat. Okamzite kupuju takove ty obrovske sudy s vikama u udelal bych si par monstroznich bubleru ...omg proc nemam sklenik :(

ty voe :) ,proč si něco nezbouchneš nebo spíš nedáš do kupy nějakou konstrukci,natáhnout fólií a je to ... jinak ten tvůj drip-out mě dostal,moc povedený,mít jen takový prostor a možnosti,tiše závidím .. :)
rastajohn
2placebo: jooo to bejvavalo v mojem ex-meste, ted bydlim jinde. A v byte mam bohuzel jen jedinou moznost jak uspokojovat moji pestitelskou zavislost a to je skriinii ... :( .Kua chce to barak a na ten si jeste nejaky patek pockam...
rattle-snake
já před zimou zarejpu do země koňskej hnůj s dřevěným popelem a když jsou kytky v zemi ,krmim je slepičinama. Díky strategické poloze(na vesnici) mám k těmto substancím přístup. Zkoušel jsem během let i průmyslový npk různých značek,ale výsledky rozhodně nebyly lepší,takže dávám přednost přírodě,byť to obnáší trochu víc úsilí a času...
nekrad111
ja som zacal hnojit Kristalonom start a mam kupene hnojivo kristalon plod a kvet, a kristalon jahoda zatiakl je to v pohode mam aj slepacince ale tie zatial nepouzivam ale aj na to pride....

plagron je lepsi ako krislalon??????pls
acheron
jasne ze je, Plagron je uz take to profi hnojivo / znacka ... ale je aj podstatne drahsi ... ak o nom uvazujes tak odporucam Plagron alga bloom - na kvet ( na rast sa plagron do OUTu kupovat neoplati)
Apartman
Takhle, kristalon start ti udělá z kytičky která má patra po 2 centimetrech nesmyslně vytáhlou obludu, které se udělaj patra najednou po třeba 8 i víc cm, plagron terra grow ti prostě udělá větší a robusnější kytku ale ne takovejhle nesmyslnej extrem a bez známky přehnojení-žádný tmavě voskový listy (pokud dodržuješ pokyny výrobce a nemícháš do toho jiný hnojva jako rybí emulze, apod.) mě se tedy na PŘEDPĚSTOVÁNÍ na out plagron určitě vyplatí,-ať si říká kdo chce co chce, jasný, že lejt ho potom na velký kytky do kropáčů se už docela prodraží a je to nesmysl ale dobře pomáhá na rozjezd.
montauk_monster
Ja bych chtel letos zkusit na kytky "Hosticke hnojivo"
http://www.zahradkar-ola.cz/index.p...roducts_id=1614
nema nekdo zkusenost?
(btw. co bude lepsi, tohle je na jahody a nebo tam maj i na rajcata....?)
lukhash1
Pokud budete chtít koupit dobré hnojivo na květ - zkuste od Floria Organo, pro růže, obsahuje Guano a 2,5 kg stojí cca 100 Kč. Co se týče růstu přihnojuji Vermesfluidem (výluh z Vermikompostu), dobrá zkušenost - je zásaditý a není drahý (5 l cca 400 Kč)
fanuska
tak nevim cim hnojit(slepicinec,konskej hnuj)?Kytky mam u potoka,pod korunama stromu na jihu Francie.Vlhkost pudy celou sezonu.Jsou 15-40cm a 5tej tejden v zemi,kdy a jak casto hnojit?Diky za rady.
Shaker
Cus cus,ja pouzivam na rust bud plagron hnojky(phyt-amin,alga/terra-grow),ale radsi mam prirodu,letos pouzivam nejvic hnojku z bananu a kopriv,co se tyce rustu..Koncentrat bananu a kopriv redim s H20 v pomeru 1:20
Pítrs
ČUS hele ja si teda myslim(ne jen ja ) že biologická hnojva (sláma, kompost, močuvka, hnuj, kejda atd.) jsou stejně hodnotná jako hnojiva průmyslová a tudíž není důvod hnojit outdoor chemicky když i ve skříni dosahnete dobrých vísledků bio hnojivama vlastní výroby.
raStaVK
ja som si spravil koprivovy zakvas, ale sa to pokazilo polkolom zhnitych
much vo vnutri flase :chef: takze nejdem riskovat co tam mohlo vzniknut
za zmes, hnojit u by som mal zacat a taks om objednal bio biiz :) bio-grow 1L
a na kvet planujem bio biiz bio-bloom 1L
drago101
ak viete nieto poradit tak prosim vas ....ake mnozstvo asi zariedit do vody ked mam slepaciny ..aby som to nedokurvil a asi akym mnozstvom zalievat DIK
Karloz
zdravim,, takže, nechtěl jsem číst cely tohle nekonečný téma, tak jsem si přečet jen to co řikaj lidé s více kostička (tak aspon nad 6) - ostatním se omlouvám :D a ty vetšinou tvrdí hnojit outdoor a to nejčastějc bud něčím od Plagronu nebo od Biobizz. Tohle je i muj názor já hnojim na růst od Plagronu Grow a na květ Bloom a nemůžu si stěžovat.. tož můj názor.:D
raStaVK
drago101
pomer rienedia zavidi na koncentracii, :) tzn. cim viac hovienok tam das tym
to bude silnejsie, ja som tam dal takych 6 vetsich hovienok:frog:
a koncentracia
najskor 1 : 15 a po dvoch tyzdnoch na 1 : 10 potom mozes dat na 1 : 5
ak budu na to kyticky dost silne :chef:

peace
kopštros
tak ja osobně hnojím druhým rokem hnojivem na muškaty na květ cena litr 60kč.a myslím že to de.naco moc utracet jak to levně funguje taky .
kokopelo
začal jsem zalévat výluhem z králičího hnoje + poházení bobků kolem kytky a jede jako blázen.
Zenga
Ja jsem letos koupil Plagron alga bloom a je to dost znat.Do tedka jsem hnojil OBM,ale ten Plagron je nekolikanasobne lepsi
Wojtech
zdarec ,hnojil jsem kdytku NPKackem s guanem, a ted jsem si obednal od plagronu Bloom na kvet ,cetl jsem si to a je tam meritko 1:200 ,ale chtel jsem se zeptat ,jak to tim mam hnojit ? mam to tim zalevat ,tak jak ji ted normalne zalevam (jednou denne) ,nebo treba 1 x tydne ,tu kytku tim zalet ?slysel jsem ze je dobre to postrikat rozprasovacem na lysty,taky nevim ,v jakem intervalu je to dobre delat? Diky za radu
Karloz
citace:
Původní příspěvek od Wojtech
zdarec ,hnojil jsem kdytku NPKackem s guanem, a ted jsem si obednal od plagronu Bloom na kvet ,cetl jsem si to a je tam meritko 1:200 ,ale chtel jsem se zeptat ,jak to tim mam hnojit ? mam to tim zalevat ,tak jak ji ted normalne zalevam (jednou denne) ,nebo treba 1 x tydne ,tu kytku tim zalet ?slysel jsem ze je dobre to postrikat rozprasovacem na lysty,taky nevim ,v jakem intervalu je to dobre delat? Diky za radu


čus, mám od plagronu Bloom taky a na listy neaplikuju jen zalévám. Ze začátku květu jsem hnojil každý třetí den a 1ml hnojek na 1l vody - pozdějc klidně 2ml na 1l. Mno a tak po dvou týdnech každý druhý den, tak to dělám já.. zdar pěstu.
BIOBIZZ GROW SCHEDULE

http://www.gchydro.com/pdf/biobizz.pdf

Pre vsetkych ktori pouzivaju bcuzz, bio bloom atami, BioBizz atd...toto je schema ktora podla biotechnikov firmy ATAMI zaruci najlepsie a optimalne pouzitie vasich hnojiv. Tvrdia, ze ak budete schemu dodrziavat dostanete z vasich rastlin to najlepsie za optimalnych podmienok...Ja osobne ich hnojky pouzivam tiez, riadim sa schemou a vsetko ide tak jak ma. ( ziadne zlte listy, pokrutene listy a pod. vsak to poznate )
Dufam ze som pomohol....(ak niekto prejavi zaujem, zalozim nove tema tykajuce sa tejto schemy - ktoru pre anglicky nehovoriacich growerov prelozim, upravim a hodim ju sem ) K+

A este som nasiel schemu aj na veci ako PK 13/14 a pod:

http://www.atami.com/images/Feeding...leNutrients.pdf
acheron
ano urcite hnojit znackovo, 2x som pohnojil 1.5x davkou Plagronu Alga Bloom...pri prvom hnojeni nebola vidiet ani blizna a po dvoch tyzdnoch tam mam toto :

edit: jeden clen pisal ze hnoji 1.5x davkou / 3 dni a nemal o moc vecsie kytky ak sa nemylim, tak mi to nepripadalo az tak vela a ziadne ine znaky prehnojenia (ak to je to prehnjojenie) nevidim .... uz som sa opytal na nazor inych v inom Threjde tak potom dam vediet .)


EDIT2: dik LemonJelly
podobny nazor vyjadril aj iny clen (xpapousek - taktiez diky): acheron: uplne v cajku, zadne prehnojeni, mozna malinko nedostatek dusiku, ale v tvoji fazi kvetu sise dobre, bude to aspon nasladle... :-)
acheron - ta tvoja jeden a pol nasobna davka tomu asi kamo aj pomaha aj nepomaha bo mas tam dole dost zlte listy....a to je na 100% prehnojenim ked tam toho pchas vela....
LemonJelly
citace:
Původní příspěvek od capcar
acheron - ta tvoja jeden a pol nasobna davka tomu asi kamo aj pomaha aj nepomaha bo mas tam dole dost zlte listy....a to je na 100% prehnojenim ked tam toho pchas vela....


Podla mna vyzera OK. Tie spodne velke listy vzdy zacnu v tomto obdobi zltnut. Ak nespadnu same, tak ich osobne otrhnem. Zbytocne robit zivnu podu pre skodcov a choroby.
MathiuG
poradte na celkovy vyjoj rastliny plargon alebo kristalon?
cernyzahradkar
tož ja bych to hnojil značkově ale záleží na okolnostech. Podle mého kytky, které rostou v půdě (ne v květinácí) nepotřebují tolik hnojit, ale to záleží na bonitě půdy. takže doporucuji hnojiti. V květináčích na 100% a v půdě bych tam temu taky něco vrzl. Inak období růstu hnojit klasicky neznačkově kristalonen nemůže ublížit (ale lepší je kvalitní značkové hnojivo). Na květ bych temu dal určo nějaky to kvalitní hnojivo. Kvalita, vůně a vše se odvděčí za tu snahu. Na venek do poručuji Plagron ...dle gusta žádný dišputát
MathiuG
a co tak ist celu sezonu iba na kristalon jahoda dalo by sa z toho neco vycarovat pokial mame dobre seed?
Slick-ace
MathiuG:
Kytka ve fázi růstu a květu potřebuje jiný poměr živin :faq:. Pokuď je budeš hnojit pouze kristalonem jahodou.
citace:
Určení: Pro přihnojování jahodníkových kultur.

http://eshop.bobr.cz/kristalon-jahoda-p-761.html

budeš jim dávat konstatně (dusík - fosfor - draslík): 12 - 12 - 36 + 1% hořčíku. Což neni dobře.
hydrono
No dnes som pozeral hnojiva na out, strom a nasiel som Hnojivo na rodendrony s NPK 10-4-6 + 2MgO

Rozsah a spôsob použitia:
Špeciálne hnojivo s obsahom originálneho guána. Špeciálne bezvápnové humusové hnojivo na zlepšenie kvality pôdy a na reguláciu kyslosti pôdy.
pre bohatú tvorbu kvetov a dlhodobo zdravé rododendróny dodáva pôde také hodnoty kyslosti, ktoré sa používajú pre rastliny do morovkových (slatinkových ) pôd . Kombinované z mierne účinných organických výživných látok a z rýchlo účinných minerálnych výživných látok a s doplnkovým obsahom železa.

Chcem sa opytat ci je vhodne...dik:)
LemonJelly
citace:
Původní příspěvek od hydrono
No dnes som pozeral hnojiva na out, strom a nasiel som Hnojivo na rodendrony s NPK 10-4-6 + 2MgO

Rozsah a spôsob použitia:
Špeciálne hnojivo s obsahom originálneho guána. Špeciálne bezvápnové humusové hnojivo na zlepšenie kvality pôdy a na reguláciu kyslosti pôdy.
pre bohatú tvorbu kvetov a dlhodobo zdravé rododendróny dodáva pôde také hodnoty kyslosti, ktoré sa používajú pre rastliny do morovkových (slatinkových ) pôd . Kombinované z mierne účinných organických výživných látok a z rýchlo účinných minerálnych výživných látok a s doplnkovým obsahom železa.

Chcem sa opytat ci je vhodne...dik:)


Tusim rododrendony maju radsej kyslejsiu podu, takze toto hnojivo potom nie.


Inak na out doporucujem hnojivo VEGET http://www.biotika.sk/?ID=proddetai...r&pid=veget.xml . Videl som aj podobne v niektorych zahradkarskych potrebach, ale s inym nazvom (nepamatam si uz :) ). Na 15-20L dieru primiesam pokojne aj do povodnej vykopanej hliny cca. 150-200g VEGETu. Plus ho este pouzivam pri zalievke ( na 20L vody odhadom 50-60g VEGETu 1x tyzdene). Rastie to skvele.

Da sa to este skombinavat aj s napr. granulovanym kravskym hnojom.
Na kvet spociatku postaci vyssia davka OBMka, nasledne uz nejake PKcko.
hydrono
Toto hnojivo som nasiel doma a ked som si cital ten navod ze s obsahom guana, tak som si myslel ze by to bolo dobre ale ak nedoporucujete tak ok. Radsej to nebudem skusat...
CYBORGSKUNK
Ja osobne pouzivam jiz nekolik let na muj outdoor-balkon na rust CRYSTALON START a na kvet CRYSTALON JAHODA a kytky rostou a kvetou jedna radost:)
fr00st
může mě prosim někdo vysvětlit jak to myslíte tím "hnojením" kopřivama ?.. co a jak stěma kopřivama mam spise udělat )) :d
LemonJelly
citace:
Původní příspěvek od fr00st
může mě prosim někdo vysvětlit jak to myslíte tím "hnojením" kopřivama ?.. co a jak stěma kopřivama mam spise udělat )) :d


Natrhas koprivy/zihlavu/prhlavu :), pripadne aj ine rastliny sa daju pouzit ( napr. ma napada kostihoj, lupuch ), a tieto das do vody, kde zacnu casom kvasit. Vyslednu "brecku" zmiesas s vodou a hnojis. Podobne sa daju pouzit napr. kurince/slepicince.

Navody a blizsie info tu: http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=17160
Squirrel
Hnojivo je duležité. ale jak tu již někdo dříve vzpomínal priority má kytka jinde. Pro kytku rozhodují daleko více tři faktory a to kvalita půdy v místě sázení, výška spodní vody, nebo vysýchavost půdy v letních měsících a délka přímého slunečního svitu.

Délku slunečního svitu těžko člověk ovlivní. Pokud sází třeba ke zdi kde svítí až od oběda, zkrátí se tím doba přímého svitu potřebná pro správný růst. podobný efekt mají i stromy kolem políčka které teď stínit nemusí, ale až nasadí listy, můžou z místa udělat nevhodné k pěstování a podstatně omezí velikost kytky a nasazení na květ. Kytka bude schlíplá a prořídlá.

vysýchavost se také moc neovlivní a to ani zaléváním, protože málokdo má čas každý den ke kytkám vozit 10, 20,30 litru vody. a jednou tydně petka opravdu nestačí na suchém místě. Navíc se potom docela zviditelní cesta k políčku pro případné nezvané zájemce. Stačí písčitá hlína na jižním svahu a kytky budou neustále strádat nedostatkem vody a budou malé i když budou prolité sebevíc hnojivem.

Kvalita půdy souvisí trochu s vysýchavostí. mě se osvedčily místa kde rostou kopřivy, protože ty jsou indikátorem půdy bohaté na dusík a vetšinou i takové místo má dost vláhy celoročně a dostatek přirozeného humusu. Kvalita půdy se dá upravd přimýcháním čehokoli od slepičáků, vápnce, koňského či jiného hnoje.

Pokud jsou tyto 3 faktory v pořádku, potom může člověk uvažovat o doladění v podobě hnojení. Osobně preferuji namočené slepičáky na květ pro vysoký obsah fosforu a na růst většinou stačí výběr dobrého místa s dostatkém vláhy (ne mokro v bažině) a prohnojení koňským či jiným hnojem(nebo rašelina, humus) před vlastním sázením.
kacerik
ma niekto skusenosti s hnojivom znacky floralon? lebo ja som kupil na rast floralon kvitnuce rastliny a na kvet ak nenajdem nic lepsie tak floralon start
xXx-cavimanus
Zdar všichni. Měl bych takovou malinkatou otázečku ohledně laciného venku hodně laciného.... Chtěl byh z toho udělat SUPER venek , tak sem si koupil od výrobce CANNA - Rhizotonic a teďka jedu na Tera Vega a eště si chcu sehnat pak na květ od té samé firmy. Jdu zattím na to dobře??? Nebo co by ste mi doporučily všichni ???????



Myslím tím hodně lacinej venk tím že jsem ho dostal nebo spíš vzal už malé kytičky asi tak 12cm. Mam je v zemině v truhlíkách které sou postaveny nad humusem a už je mám tak 3-4 týdny u sebe a dosahují ty největší do 28cm a nejmenší tak 6cm. Jo a je možný aby měla deštovka voda PH 7,6-7,8????????Mám to ve 200litrovém sudu a to sem tam naměřil. Tak mě to napadlo že bych do toho hvíznul aspoň tak 3l octa abych to snížil PH. Jdu na to dobře stím octem a jestli se to dá i hnedka zalévat rajčátka????????? Jo a v poho to se nemusíš omlouvat že ses rozepsal, taky se mi to stává :) A jak si to myslel stím propláchnutím??? To jako kořeny a pak je zase dát do zeminy a usušit??? Jinak díky za odpověď
panewfs
Dočetl jsem se, že běžně má dešťová voda ph kolem 5,5, ale teď je dlouho vedro a ph se časem zvyšuje, tak jen tak si to vysvětluju..Asi bych je rozsadil od sebe, když to jde. Na snížení ph kup kyselinu dusičnou, s octem nemám zkušenosti a zřeď na 5,5-6,3 plusminus.Přesně to asi netrefíš, dřív sem zalíval obyč vodou a nic se nedělo. Kyti byly výdycky parádní, tady teče ph 7,8 . Tím propláchnutím jsem myslel před sklizní budeš zalívat jen vodou s upraveným ph nebo ripenem nebo final solutionem a tím vypláchneš z kytek zbytek hnojiv a nečistot- žádný mytí kořenů!!
nutriga
chtel bych se zeptat kdyz je hnojivo na kvet to znamena ze se hnoji az kdyz zacne kvect nebo muzu i kdyz jeste nekvete ? diky
citace:
Původní příspěvek od nutriga
chtel bych se zeptat kdyz je hnojivo na kvet to znamena ze se hnoji az kdyz zacne kvect nebo muzu i kdyz jeste nekvete ? diky

Samozřejmě že můžeš hnojit hned, ale ja třeba čekám na samce, přece nebudu hnojit samce, to dá rozum! :D
Kambu
citace:
Původní příspěvek od nutriga
chtel bych se zeptat kdyz je hnojivo na kvet to znamena ze se hnoji az kdyz zacne kvect nebo muzu i kdyz jeste nekvete ? diky


ano,protože v době růstu potřebuje jiné dobroty..když ti to ukáže chloupky tak to mužeš už hnojit nějakým hnojivem na květ,pokud ne tak bych to hnojil jen hnojivem na růst..
nutriga
diky
Dr.Crabakles
Cus lidi, vcera sem koupil kvetak.... alga bloom. Muzu hnojit bloomem i growem soucasne? Nechtel bych to spalit. Listy mi zacinaj trochu zloutnout, tak myslim, ze maj hnojiva malo.... Co myslite?
citace:
Původní příspěvek od Dr.Crabakles
Cus lidi, vcera sem koupil kvetak.... alga bloom. Muzu hnojit bloomem i growem soucasne? Nechtel bych to spalit. Listy mi zacinaj trochu zloutnout, tak myslim, ze maj hnojiva malo.... Co myslite?


Hnojit současně můžeš. Dle mě je to ve fázi přechodu kytku od růstu na květ i docela dobrá strategie. Minulou sezónu jsem to tak praktikoval a kytkám to prospívalo. Listy ti žloutnou docela dost. Neodhaduju si určit příčinu, ale každopádně s tím hnojením opatrně. Zkus projít tenhle thread. Hodně štěstí
MDe_
citace:
Původní příspěvek od Dr.Crabakles
Cus lidi, vcera sem koupil kvetak.... alga bloom. Muzu hnojit bloomem i growem soucasne? Nechtel bych to spalit. Listy mi zacinaj trochu zloutnout, tak myslim, ze maj hnojiva malo.... Co myslite?


Zkus se kouknout na PH půdy .. nic tím nezkazíš
Pepas
citace:
Původní příspěvek od Dr.Crabakles
Cus lidi, vcera sem koupil kvetak.... alga bloom. Muzu hnojit bloomem i growem soucasne? Nechtel bych to spalit. Listy mi zacinaj trochu zloutnout, tak myslim, ze maj hnojiva malo.... Co myslite?


Ahoj, tak podle pruvodce problemama tady na groweru bych to viděl, jak píšeš, na nedostatek hnojiva. N a K, ale to fakt jenom odhaduju, podívej se sám.
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=1524
Dr.Crabakles
Díky moc všem za rady!!! :) Nakonec se to vyřešilo tak, že sem žlutý listy otrhal a ty v "korunách" kolem palic jsou OK. I palice jsou uplně OK, když tak čekujte moji galerii.
cecil
Letos hnojim plargonem Alga-bloom Kvet,guano kalog prasek na zacatek promichani pudy ,granule na rust celou sezonu 1kilo a jeste mi stoho zbylo
hermelín
Hnojím Plagronom. Myslím si, že sa to oplatí. Foto v mojom OUTe 2010
lubik07
ja mam prve rastlinky na zahrade, a hnojim Bio Bizz, podla navodu....a je to skvele....rastliny su mohutne a zdrave.....ani som to necakala...suprrrrr! odporucam.....pokusim sa poslat nejake foto...:D
drzte mi palce...:)
Hlava
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=17075 toto téma bylo uzavřeno , zde se může pokračovat v diskuzi , o hnojeni značkově a zkušenosti s tim , fotky napovi vice , cau Hlava
Nebulaquest
citace:
Původní příspěvek od GreenMafia
nějakej typ tady někde psal že prej sere vlastní hovna do kanystru a když jich tam je dost tak doleje vodou a přidá ještě různý nesmysly,tak to bych si asi nedal ale možná to kytkám dělá dobře čus



Tak to sem se pobavil:D
Časlove
Nějak nevim kam to hodit...
Jelikož já už outdoor skoro nehnojim komerčníma hnojkama, teda krom guana, kostní moučky a wormhumusu a příjde mi daleko rozumnější namíchat kytkám pořádnou půdu. Tak jen tak pro zajmavost odkaz pro ty co nemaj zahrádku a na ní kompost:
http://joomla.cz-hosting.net/ekoso....id=18&Itemid=33
Tisícovka za tunu se mi zdá docela fér, furt se to vyplatí víc než kupovat substráty v obi atd, nemluvě o G. shopech!
krast
Já osobně se kompostu trochu bojím. Tenhle rok jsem si koupil Zahradnický kompost v OBI a dopadlo to tak, že po smíchání s normální hlínou v tom kytky naprosto nerostly. Nejvyšší má nyní kolem 20cm, tedy i s přispěním srnek. Jestli bylo na ně moc živin, nebo špatné ph, nevím. Skoro nežloutly,naopak byly hezky zelené ale takto jsem zahubil asi 8 kytek.
Časlove
Fakt jo? A seš si jistej, že je to tim kompostem? Já si už nějakej rok právě kupuju tenhle Zahradnickej kompost, kterej ale stojí víc jak kilo za 80l, nicméně nikdy žádnej problém! Myslim, že pH má milinko vyší, ale když se to namíchá s rozumnou hlínou tak no problem.
Jako jedinej problém co mě napadá je, že to mohlo bejt moc prohnojený na malinký kytičky, ale stejnak...
Nedávno jsem byl na návštěvje u kamarádky, která zasadila do jámy s čistym kompostem a nejvíc sem čuměl, takový hovada, 4m do vejšky a strašný keře. Já osobně bych se kompostu nebál, jen to asi bude chtít říznout nějakou vhodnou kyselejší zeminou v poměru tak 1:1.
krast
Asi to bylo tím kompostem. Na jednu kytku jsem dal jen minimum toho kompostu a docela rostla, než ji teda zlikvidovaly srnky. Ještě to mohlo být přelití, jelikož okolní zemina nic moc nepropouštěla, ale když jsem viděl jak na druhém poli kytky za týden udělali co tyhle za měsíc, tak jsem to vzdal. Byla to docela škoda.

Je pravda že když kytka v tom kompostu přežije ze začátku to množství těch živin, tak pak letí strašně rychle. Uvidím příští rok, jen se mi nechce moc experimentovat pokud budu mít pouze jedno pole.
senzaa
ahoj cetl jsem tu neco o koprivach ze se snima da hnojit muze mi to nekdo priblizit jak to upravujete k hnojeni nakej postup atd??
Slick-ace
citace:
Původní příspěvek od senzaa
ahoj cetl jsem tu neco o koprivach ze se snima da hnojit muze mi to nekdo priblizit jak to upravujete k hnojeni nakej postup atd??


Z kopřiv se dělá tzv. výluh, počtení ->
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=17160
(pelmel)

stručně:
citace:
Výluh z kopřiv.
Rostliny vhoďte do nádoby. Pokud je nasekáte, bude výluh hotový dříve. Nádobu naplňte ze tří čtvrtin zeleným materiálem a po okraj zalijte vodou – nejlépe měkkou dešťovou. Výluh bude kvasit dva až čtyři týdny. Hotový bude, až přestane pěnit a získá tmavou barvu. Rostliny se z velké části rozpustí a zbytek klesne ke dnu – bude se hodit jako mulč. Před použitím je vzniklý výživný koncentrát nutno ředit v poměru minimálně 1:10.
hanelle
ahoj já mám dobré zkušenosti hnojit outdoor jako je shaman,mazar a biddy early kuřincemi ktere sem dala do kyble s trochou vody a litrem mlíka nechala odstat a pak jednou tydně zalívala at nespálím kytky a střídala sem to s krystalonem kytky byly v celku ok šak koukněte do mě galerie
Bandita
Zdravim,
pouzil z vas niekto uz Bat guano alebo Bio supermix od Plagronu?
Neviete nahodou ako sa davkuju-aky je pomer k zmiesaniu s hlinou pri vysadzani na out?
Diky
Growand
A jak to jko hnojíš těma kopřivama?? :D :D
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Growand
A jak to jko hnojíš těma kopřivama?? :D :D


Počti si a vyhledej výrobní tajemství hnojiva z kopřiv třeba zde http://grower.cz/forum/forumdisplay.php?forumid=2 a ještě tady je něco k této kopřivové problematice http://grower.cz/forum/showthread....ght=%2Bkop%F8iv
Mašťák
Co byste doporučili jako hnojivo s nejdelší dobou rozpouštění? Mám tenhle rok v plánu vysadit pár kytek někam úplně mimo a nechat je rust si podle sebe (na hash) a potřeboval bych nějaké hnojivo co je bude co nejdýl podporovat.
Zatim u me vede koňský hnůj, ale máte lepší nápady ?
senzaa
Zdravim vsechny hulice mam dotaz na hnojivo pro kvet jmenem Flower Dragon ma snim nekdo nake skusenosti?? Diky za otpovedi.
Apartman
citace:
Původní příspěvek od Mašťák
Co byste doporučili jako hnojivo s nejdelší dobou rozpouštění? Mám tenhle rok v plánu vysadit pár kytek někam úplně mimo a nechat je rust si podle sebe (na hash) a potřeboval bych nějaké hnojivo co je bude co nejdýl podporovat.
Zatim u me vede koňský hnůj, ale máte lepší nápady ?


To bych navrhoval guano v granulích, granulovaný kravský hnuj nebo jak máš ty ten koňskej...ono to všechno vydrží údajně tak těch čtvrt roku minimálně...takže když to přidáš v Květnu, tak to tam do Srpna bude-samo záleží na deštích, teplotě atd...

Kostní moučka vydrží údajně až půl roku-ale bacha je silná-může to zas snadno přepálit, když se nanese nerovnoměrně. Radši trochu míň než trochu víc.
Josifek
Zdravim, ma niekto z vas skusenost s hnojenim klasickym zahradnym kompostom ? Mame na zahrade zozbierany kompost za slusnych par rokov(vsetko mozne od travy cez drevo az po ovocie). Pripada mi to ako slusna moznost bez nejakych chemickych prisad co sa pridavaju do komercnych vyrobkov... Pripadne ho pridat do substratu spolu s konskym hnojom ? Dakujem vopred za vase nazory.
Dan.Bass
Josífku, u kytek, co pěstuju na chalupě na zahradě, praktikuju to, že vždycky vykopu jámy, do kterejch navezu místo tý hlíny odleželej kompost, do kterýho to přímo zasadím. Vychází to asi kolečko na jednu kytku. Výsledky byly zatím vždy velmi uspokojivý.. ;)
Patres92
ked mam konsky hnuj a idem sadit do prirody mam ho dat na dno vykopanej diery alebo zmiesat so substratom ?
Koblihostrom
zdravíčko hnojaři,no taky jsem kutil hnojky povětšinou přírodní,ale chut experimentovat mě občas vedla k chemickým věcem.hodně se mi osvědčil lignohumát co propagoval přemo podlaha,jinak dávám konské granule ale opatrně,pač jednou jsem to přehnal,a model se jmenoval koninec.hnuj určo ,,zmiesat so substratom,pač když je pod kyti,pálí to občas koreně.jo a na květ pak drobátko obm.spokojenost
Kambu
Hodně jsem používal plagron a sem tam Bcuzz...a vpohodě,akorát letos pojedu bez značkových hnojek (kromě tablety Bcuzz,na květ,co mě zbyla z minulé sezony) jinak pojedu klasika kopřivový výluh a sem tam nějaký ten kuřinec...

Josifek: pokud máš možnost mít ten kompost,tak neváhej,kompost je velice výborná volba! A ten konský hnuj bych tam osobně přidal,ale záleží na tobě,dyštak ale opatrně ;) at se daří

Patres: jak psal Koblihostrom,lepší by bylo to smíchat se substrátem,ale opatně,at pak kytky nespálíš..lepší by to třeba bylo na jaře ten konský hnuj dát na pole,nebo kde to chceš sadit,konský hnuj dělá teplo,proto se většinou používá k vyhřívání pařeništ..
Patres92
a ešte sa chcem spytat ake ma byt NPK v rastovej a kvetnej faze ? niekde som to tu čital ale nemožem to naist.
HerrFlick
citace:
Původní příspěvek od Patres92
a ešte sa chcem spytat ake ma byt NPK v rastovej a kvetnej faze ? niekde som to tu čital ale nemožem to naist.


obecně si zapamatuj, že na růst je dusík - N. a pro začátek to prostě něčím pohnoj, kde je dost Dusíku a nedělej z toho vědu. hlavně nědělat z outdooru piplačku jak z hydra.
chce t klid a radovat se z růstu
Patres92
to viem že na rast je potrebny N a na kvet P ale chcel som vediet presne kolko by to malo byt ale ked to nieje potrebne tak kašlat nato.
patres92
mrkni semka dolů na graf
http://www.angelfire.com/cantina/fo...es/profiles.htm
pokud z toho dokážeš vyčíst něco ,) záleží taky na intenzitě světla . rozhodně je mimo NPK taky důležitý poměr Ca : Mg , který by měl být cca 2:1
všechno máš tam

Volcano
Zdravim mam plagron alga grow ked nalejem do 2l flasky 8ml ale tu flasku neminiem celu miniem z nej iba 1l tak nebude vadit ked to hnojivo potom pouzijem za tyzden ci dako nevyprchaju tie latky z tej flase ked to bude len tak tam tyzden z vodou... ?
Dik za odpovedi
Kambu
citace:
Původní příspěvek od Volcano
Zdravim mam plagron alga grow ked nalejem do 2l flasky 8ml ale tu flasku neminiem celu miniem z nej iba 1l tak nebude vadit ked to hnojivo potom pouzijem za tyzden ci dako nevyprchaju tie latky z tej flase ked to bude len tak tam tyzden z vodou... ?
Dik za odpovedi


nařed si jen tolik,kolik spotřebuješ...týden mít naředěné hnojivo..to vůbec....zbytečně toho dělat víc,když ho nevyužiješ..pak to hnojivo ztráci svůj učinek..
Tak pokud zrovna nedělám jamu kde pohodím kýblík hnoje či kompostu,pak pro pohození hoštické granulované hnojivo(kuřince nebo kravský hnůj)
až po klasiku kdy máme namíchané kuřince už naředěné a občas to po týdnu trochu zaliju no nic extra ale roste to jako z živé vody ,co se týká kupovaných chemek z různého balení pak za ty prachy vidím efekt spíš pro indoor ,avšak na květ různé stimulátory a boostrery nepohrdnou ani outdoor kytky.

ps: pro outdoor jsem spíš příznivec přírodních/organických hnojiv,chemku tam nechci.
Volcano
Dnes som bol na policku a jeden orange bud bol uplne ovednuty druhy bol v pohode je to na dost suchom mieste (kukuricne pole) a rastlinky neboli poliate 3 dni lebo v nedelu prsalo tak som to siel dneska poliat. Rastlinky mozu mat tak do 20cm niakych 7 poschodi... Co myslite co mohlo sposobit to znicenie rastlinky ? Mohlo to sposobit sucho ? lebo rastlinky su na priamom slnku od rana do vecera. Osatne rastlinky tam prestahujem zajtra tie maju tak 3 poschodia niektore 2 mozem tieto male rastlinky uz zacat hnojit hnojivom Plagron alga grow ? Velke rastlinky hnojene este neboli az zajtra. Ako casto to treba chodit polievat a kolko treba dat litrov jednej rastlinke ?
Dik za odpovede..
Mašťák
Mam takovej dotaz na konskej granulovanej hnuj. Kolik ho davate do jamy ? Davate ho dolu, nebo ho rozmichate s substratem? Po jak dlouhy dobe muzu zacit kytky zase hnojit klasickejma hnojkama ? Jo a nepozabiji se to mezi sebou s mykorhizními houbami mlatit ? http://www.symbiom.cz/eshop/?prid=780208
citace:
Původní příspěvek od Mašťák
Mam takovej dotaz na konskej granulovanej hnuj. Kolik ho davate do jamy ? Davate ho dolu, nebo ho rozmichate s substratem? Po jak dlouhy dobe muzu zacit kytky zase hnojit klasickejma hnojkama ? Jo a nepozabiji se to mezi sebou s mykorhizními houbami mlatit ? http://www.symbiom.cz/eshop/?prid=780208


promíchej se substrátem, se symbivitem se to mlátit nebude - jak by mohlo? kolik granulí do jámy? koukni se na obal !!!

začít hnojit klasickejma až tak po měsíci až dvou po přesazení (pokud to máš v zemi) nebo prostě až budou větší

citace:
Původní příspěvek od Volcano
Dnes som bol na policku a jeden orange bud bol uplne ovednuty druhy bol v pohode je to na dost suchom mieste (kukuricne pole) a rastlinky neboli poliate 3 dni lebo v nedelu prsalo tak som to siel dneska poliat. Rastlinky mozu mat tak do 20cm niakych 7 poschodi... Co myslite co mohlo sposobit to znicenie rastlinky ? Mohlo to sposobit sucho ? lebo rastlinky su na priamom slnku od rana do vecera. Osatne rastlinky tam prestahujem zajtra tie maju tak 3 poschodia niektore 2 mozem tieto male rastlinky uz zacat hnojit hnojivom Plagron alga grow ? Velke rastlinky hnojene este neboli az zajtra. Ako casto to treba chodit polievat a kolko treba dat litrov jednej rastlinke ?
Dik za odpovede..


jo to bude asi suchem
kam spěcháte s tím hnojením? starejte se raději aby vám to neuschlo ,) panebože kolik litrů jedný rostlině , to je podle potřeby
RadoVanBee
A co hnojiva od Canny mate s nema nekdo zkusenosti?
Keany
Zdarec lidi, vstupuju do týhle obecný diskuse s trošku konkrétnějšim dotazem: Plagron - Alga Bloom vs. Terra Bloom??? Financne mnohem lepsi Terra.. nemá ale stopový prvky a prej je trosku chemka, coz asi nebude takovej ohen. Mam pythamin a enzymy k tomu.. Co myslíte, vyplatí se koupit víc, než dvakrát tak drahy Alga bloom???? Díík :)
keany - já měl první a druhej indoor terra bloom s atami PK. to PK používám dodneška, ale plagron už pro mě dávno nemá smysl za ty prachy , vyzkoušel sem pár hnojiv a jenom u toho levnějšího terra bloomu mi smrděly palice tak nějak po asfaltu možná to šlo i do betonu prostě humus celkem a to sem jim lil akorát. ke konci při flushingu to konečně začala přebíjet vůně modelu, ale co to je za pěst takhle , chápeš :) alga bloom ti neřeknu , ale určitě to bude lepší :D plagron je pro začátečníky - většinou spokojenost protože to není špatný (ale taky ne dobrý vzhledem k ceně a konkurenci), ale taková canna to je jinde prostě ,-) navíc je canna syntetická řada dokázaná jako hnojivo s nejmín nalezenjma těžkejma kovama! nezapomen že konopí je mistr v čištění půdy od takovejch sraček
https://www.icmag.com/ic/showthread...vy+metals+canna

ale řeknu ti nakonec - jakmile jednou čuchneš pouze ke kompostu/ na květ guano 3x zalít a jinak jenom vodou , nebudeš chtít jinak :sun:
dalas
citace:
Původní příspěvek od jusr
keany - plagron už pro mě dávno nemá smysl za ty prachy , vyzkoušel sem pár hnojiv a jenom u toho levnějšího terra bloomu mi smrděly palice tak nějak po asfaltu možná to šlo i do betonu prostě humus celkem a to sem jim lil akorát.



Přesně tak. To už je lepší obyčejný OBM
citace:
Původní příspěvek od Keany
Zdarec lidi, vstupuju do týhle obecný diskuse s trošku konkrétnějšim dotazem: Plagron - Alga Bloom vs. Terra Bloom??? Financne mnohem lepsi Terra.. nemá ale stopový prvky a prej je trosku chemka, coz asi nebude takovej ohen. Mam pythamin a enzymy k tomu.. Co myslíte, vyplatí se koupit víc, než dvakrát tak drahy Alga bloom???? Díík :)

No kdyby jsi si raději pořídils poctivé domácí kuřince pak máš ideální hnojivo na růst a společně s hlínou proloženou kompostem pak budeš mít ideální zdroj živin pro ganju na out a necpat tam hnojky za velké prachy které spíš dělájí radost v indooru.
Keany
Brďo já tam mam jak konince, tak kuřince, ale po minuli sklizni, kdy mi model smrdel jak slepici prdel si asi radsi koupim nejaky to hnojivko.. ted teda ale uz vubec nevim jaky.. PK od Plagronu je jasny, to od nich neni ani tolik predrazeny.. ale co tam budu lejt jako zaklad nevim teda.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma