Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Outdoor Pěstování

Stránky: 1 2 3 [4] 
Revoluce v boji proti slimákům - Klikni zde pro originální téma
sweetweed
VENEK DOCELA DOBREJ NÁPAD ALE KDE SEHNAT KAŠTANY ZAČATKEM KVĚTNA?
Venek
Tu otázku jsem čekal a odpovím na to jednoduše. Ze začátku kytku ochráníš třeba petkou než povyroste a pak už jsou ty malinký kaštany ktery jsou nejlepší a píchá to ikdyž to ushne . Jinak si hod plnou igelitku do mražáku nebo nasušit na další rok :)) (mražák mě napadl ted :D)
Tema sem necet cely tak nevim jestli to tu nekde je, ale zaslech sem neco o kave/logru, kytce to pomuze jako hnojivo, udajne to milujou i zizaly a ty kurvy slimaky to odradi nebo zabije... Nevim co je natom pravdy, doporucuju nekde dohledat
_Dr.Skunk_
Dneska jsem si chtěl zakoupit Vanish (asi po 5 letech nepěstění venku). Prošel jsem 3 zahrádkářství tady u nás. Ale ani v jednom ho neměli přitom před těma cca5 rokama ho měli všude. Za to v každém měli přípravek Slimex. Máte s ním někdo zkušenosti? Jde mi o to zda funguje stejně dobře jako Vanish. Místo kde chci sázet je na slimáky opravdu bohaté. Potřebuji 100% učiný přípravek.

A hlavně mi neraďte: střepy, písek, pivo, skořápky od vajec atd.
To už mám všechno odzkoušené. Vanish mě nikdy nezklamal. A měl 100% učinek a proto chci aspoň něco podobného.
Mard
oboje obsahuje železo. Takže klidně použij Slimex, účinnost je stejná.
Trichome
funguje - vyzkoušno minulej rok - kolem kytek jsem měl neuvěřitelný pohřebiště a kytky bez újmy - automatky v kýblu - sem tam nějaká mrtvolka i u kytky ale bez ztráty květinky :-)
Pelúsok
zdravim.chcem dat vlastnu skusenost so slimakmi. Slimak je najvacsi nepriatel pokial rastlina nedorastie do urcitej vysky ked ju uz ohryz nedokaze ohrozit.cize cca1 mesiac.slimak dokaze znicit vsetky vyrastene sadenice hned par dni po vysadeni takze pozor na to.dlho som studoval grower forum a vyskusal skoro vsetko co sa tu pise ale výsledok bol neuspokojivý.potom uplnou nahodou som prisiel na zaujimavu fintu.pokial sadite vonku treba pockat aspon do polky maja,lepsie az do konca.ide o to aby uz bola vsade okolo dostatocne rozrastena vegetacia.potom sadenice az tak velmi slimaky nelakaju.mne to celkom fungovalo.pri vysadeni sadenic v case ked okolo toho nic moc nerastlo bolo straty vo vacsine pripadou stopercentne aj pri pouziti fint z groweru.ked vsak narastla okolo burina aspon na vysku 20centy slimaky nechali sadenicena pokoji.takze sadit neskor.kludne klicit v priebehu maja. A este chcem povedat ze kaslite na tie chemicke otravy.je to hnus.videl som pripad ked na to do:-S platili jezkovia.boli v skrutenych polohach v krci.spatny pohlad.nepouzivajte to.je to sracka a aj tak to vobec nepomoze ked je vela slimakov. Toto nie je spravna cesta!!!!
eReNDe
Slimaky som na zahrade riesil kazdorocne ale odkedy mam 3 kacky indeckeho bezca, uz druhym rokom, po slimakoch ani stopy. 100 percentna ucinnost :)
Shock168
citace:
Původní příspěvek od eReNDe
Slimaky som na zahrade riesil kazdorocne ale odkedy mam 3 kacky indeckeho bezca, uz druhym rokom, po slimakoch ani stopy. 100 percentna ucinnost :)

Taktéž jsem to řešil chemii a různé další přípravky od octu až po hřebík :-D
Nakonec 5 bežců a pozemek zhruba 1700m2 bez slimáka :-D no mají co dělat a je to docela i sranda po brčku si sednou a pozorovat je :-)
Pítr90
Zdar, chci se zeptat čím se živí ti běžci, když nejsou slimáci? To je musíš dokrmovat jako slepice, ne? Obilí atd??? 😉
Shock168
citace:
Původní příspěvek od Pítr90
Zdar, chci se zeptat čím se živí ti běžci, když nejsou slimáci? To je musíš dokrmovat jako slepice, ne? Obilí atd??? 😉


Přesně tak dá se bez problému a zcela běžně se krmí pšenice, ječmen.. ale taky se kupujou přimo šroty hotové pro běžce, ale sežere to všechno :-D

Já jsem si to domluvil s místní pekárnou a chov mě vyjde skoro celý rok zadarmo.
Od mistniho JZD dostanu zadarmo od kamaráda pšenici,, a jinak pořád to michám větši množsttví pečiva a trochu pšenice.. popř občas vitamíny v podobě vápniku např (rozvařené skořábky)
Pítr90
Ok, paráda. Zajímá mě to kvůli dědovi. Má velkou zahradu, na polovině spoustu záhonků, děda mi tvrdí, že ti běžci pak budou v záhonech hrabat a dělat díry právě jak slepice. Jak to je? 😉
Shock168
No určite jestli maš nejakou spešl zahradu tak.bych je tam.nepustil jednak to "umarasi trochu" druha vec zalezi na poctu a velikosti zahrady.
lukapa
Tak to já je chovám v zahrádce a všechno v klidu. Akorát jeden rok když jsem jich měl hodně, tak se pustili do cuket (listů) ale jinak mi nikdy nic nezničili. Kura je péro, ta hrabe to jo...běžec furt něco nahání :D hlavně ať má dost vody..
eReNDe
Jj tiez ich rad pozorujem , su hodne zvedave a drze , ked nieco delam na zahrade maju ambicie vsade ten zobak strcit , minuleho roku mi pozrali vsetky jahody , prislo mi ze ked uz nemaju slimaky a neprikrmim ich, tak sa pustia do vsetkeho, papriky mi ponicili vela krat , fazulu tiez, este mi pride ze tie cubky jakmile ich zacnem od niecoho odhanat tak este maschval im to viac chutna, v jari som v inkubatore vyliahol asi 12 malych to bolo srandy .... Istu dobu som mal dve kacky a jednoho samca a prikupil este jednoho samca ale to bolo peklo... Zistil som ze ideal su dve kacky a jeden kacer.
lukapa
Tak ono záleží na jaké ploše je máš. Já jsem měl 3 na 500m2 a neožírali nic a slimáci byli za dva dny pryč, takže přikrmovat musíš asi skoro vždy....
Jakmile jsem jich tam měl 11 byl problém :D
eReNDe
Ano asi tak, mam zahradu nieco okolo 600m2 a tri su ideal , dva krat kacka a jeden kacer .
panpanvicka
Mohu jedině doporučit granulax sežerou umřou ostatní je taky žerou a taky umřou ;)


https://www.agromanualshop.cz/granu...-slimakum-750g/
_Dr.Skunk_
Tak kdyz mas zahradu tak muzou byt kachny v pohode. Ale kdyz pestis nekde venku tak musis pouzit naky ty granule. Jinak je po sklizni uz na zacatku. A nikdy se mi nestalo ze bych tam nasel nejake mrtve zvire.
panpanvicka
A nebo sem si ještě vzpomněl co dělal kámoš. Pokud se bojíž granulí, že uškodí nesprávnému zvířeti ;). Zakopal plechovku, zavařovačku či jinej kalíšek. Nalil do něj pivo cca do půlky a slimějši sou poněm jako divý a utopí se.
Upřímně zase z granulí obsibeš celé kvítí do kola a je to ochranej kruh ze všech stran.
Ať se daří.
kripalu
Granule FERRAMOL jsou ekologický a neublíží jiným zvířatům.
http://www.neudorff.cz/vyrobky/ferr...i-slimakum.html


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma