Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Outdoor Pěstování

Stránky: 1 2 [3] 4 
Revoluce v boji proti slimákům - Klikni zde pro originální téma
Jablko
Ja bych tam dal nejaky našlapny miny:D:D
Harapasch
Zdravim mne sa velmi dobre osvedcili skrupiny z vajec.Treba podrvit skrupiny z vajec a posypal takych 15 cm okolo rastlinky -musi to byt 15 cm hruby pas.Skrupiny sa prilepia na slimaka a zacne ho to irytovat a zdrhne prec
ak25
Čus Groweři potřeboval bych poradit jak na slimaky- jak je vyhubyt pustily se my do listu help me thank
Zajdi si do zahradnictví, řekni jim že máš tenhle problém a vsaď se, že ti nabídnou antislimákový granule :wink:

Pro příště použij FAQ :)
berrea
jinak, ty antislimáčí granule (který používam já) se menujou vanish a prodávaj se v takový pixle asi za 70 peněz a je toho tam na tři sezóny :) včera sem našel na políčku 28 rozleptanejch slimáků, takže vážně funguje ;) ani deštěm se to nerozmočí, naopak to je pak ještě účinnější
písek taky není špatnej:D
Vedator(Bia)
no proti slimakum co ja vim tak bilogicky jedine prilakat ptactvo a ty si na nich smlsnu jinak se da pouzit vapno nebo saze ale pozor vanpo je ZASADITE a saze KYSELE takze at se kyti nespali jinak urcite jsou nejake postrik(buh vi co vnich je) a samozrejme na zaver mame nejake mechanicke doplnky (rucni sber,ochrany obal atd...)
Ercon
nejlepsi je vanish a nemusis ho tam sypat nejak moc o kolo kytek, staci jedna mala hromadka doprostred a ty slimaky to laka a jsou z nich ....
jestedman
vpravo nahoře je tlačítko hledání slimák
fananek7
Já jsem mněl taky problém se slimáky,vůbec jsem je neviděl,jen jsem mněl stále ožrané listy.
Slimák má rád vodu,tak jsem si počkal na déšt´a podíval se na políčko-bylo jich tam si 20!
Slimák nemá rád sůl,protože je skoro celý z vody :-)...
Pak už stačilo posypat kávovou lžičkou a mám klid-přímo slimpoše.
Je to dobré dělat po každém dešti,protože se množí,ale za sucha jsou fakt schovaní.
A navíc máš to bez chemie....
montauk_monster
zdravim:)
ted jsem prisel z prace, jdu hned zkontrolvat kiti jak preckala tu bourku a.... sok-zdeseni-hnev. Kiti sice preckala bourku ale nakej ***** slimak se mi do ni pustil, je celkem dost ohlodana (zejtra dodam fotky, nemuzu najit kabel od mobilu k pc a nemam naladu ho hledat:))
No a ptam se, co s napadenyma listama, mam je tam nechat a nebo dat pryc (a nebo dat pryc jen ty co jsou fakt hodne).....?
A jak pomoc kytce aby se z toho napadeni lip dostala? (napadlo me ze bych ji mohl pohnojit at ma vic sil (jeste ji nehnojim))
Dozralo me to o to vic ze jsem si naivne myslel ze kdyz jsou v kvetinaci tak tam slimak nevleze...:( no nic, zejtra musim urobit nejake opatreni proti tem slizkejm smejdum....
dik moc za pripadnou odpoved ci odpovedi:)
nekrad111
aj ja sa si myslim ze s tou solou by to mohlo byt dobre a co keby sme dali pod tu sol napriklad celofan to by zabranilo tomu abi sme zaslolili podu a co na to poviete mne tento rok uz zlikvidovali 3 rastlinky....a vanish nepomaha....
nekrad111
montauk_monster: neodstranuj listy aj obžrate listy sposobuju fotosintezu a to je pre nu teraz dolezite ani nie tak hnojivo ako chlorofil.....mne sa to mtiez stalo a za tyzden by mala vyhodit nove poschodie a kriza prejde
cus
_Dr.Skunk_
ja pouzivam vanish uz radu let a nikdy me nezklamal i v tech nejvice slimakovitych mistech dekoazal tu havet zlikvidovat nez se dostala ke kytkam cim vic slimaku tim vic vanishe sypat
Divoženka
Tak co mě přijde celkem "revoluční" , je kachna jménem Indický běžec, je taková komicky stavěná, chodí vzpřímeně jako člověk a co opravdu žere, jsou právě ti naši těžce zbavitelní oranžoví superslizouni. Takovej příjemnej koloběh..natural požerač :)
FatJoe
Mne stacia len piliny nič viac...
LH_grow
nám si mravce spravili pod rastlinou mravenisko a koniec všetkým škodcom nastal..:D:Dco z toho vyplyva?..:Dtreba nejak sadiť do mraveniska..:Dpotom sme sa vymočili do nádobky a priliali kus piva a keď sa tam chytilo zopár slimákov a zhnili tam tak odvtedy to asi vylučuje nejaký smrad odpudivý slimákom..:D
vaaanha
Vanish funguje víc než dobře. Pro ty, co jsou zasaženi BIOvlnou - doporučil bych nějakým způsobem buď vysadit, nebo přilákat k místu střevlíky. Jeden by měl za den zvládnout spořádat kolem pěti slimáků. U tabáku co mám venku jsem vypozoroval, že vždy po dešti si jeden místní dělá obchůzky a kouká kolik z nich si přišlo pochutnat na Vanishi.
killlsmoker
jak skusil pisem smichat s uhlikama a takovym bordelem s ohniste tak uvidim co se stane
salimir
ahooj growers.
Ja jsem moje white russiany vysadil mezi bylinky,pac jsem si vsiml ze slimaci a plzaci nektere z nich nezerou,ba naopak misto kde jsou absolutne ignoruji,zajimave ze?

Podle provedeneho pozorovani .........
slimaci nesnasej koriandr a matu,.
tak jsem rostlinky umistil mezi ne a pohoda ,slimaci operuji uplnne na jinem konci zahrady.
novator_one
slimáky nutno solit a zašlapovat do země...toť můj recept na úspěch:bravo::goldcup: :bravo:
Woncek
Jo mě tenhle rok sežrali už moc kytek tak tet těm co mi zbyly omotám kolem stonku aspoň ten šmirgl a snad už tam kundy nepolezou.
Udělám do hlíny kolem kytky rýhu, vložím do ní igelit (nejlepší je ta: Policie, zákaz vstupu :-D), zasypu tak, aby zůstala jen ta rýha a igelit se nedal podlézt, nasypu sůl a pepř - hotovo- osvědčeno!
Divoženka
a oni mrchy to umí žrat takým stylem,že tam nezůstane vůbec, ale vůůbec nic,coo
Kocour
Asi to tu, uz mozna bylo,
ale i tak nejlepsi vec proti slimakum je,
rulicka smirgl papiru omotana kolem stonku.
Cim hrubsi, tim lepsi. =)
krast
Nevíte někdo, jestli vanish škodí rostlinkám? vysadil jsem před před týdnem(ano je to brzo já to vím) a po nasypání vanishe tam do 24 hodin bylo kolem 50 naprosto nechutně rozteklech a polorozteklech slimáků.
A teď si řikám, že to co rozpouští slimáky bude asi pěknej sajrajt, ale zase nechat to těm parchantům napospas? Prý je vanish naprosto v pohodě s rostlinka, ale stejně si nejsem jistej. Tak jestli máte vědomosti či víte něco co já ne.....
DJ BISKUP
používám několik sezon a vždy spokojenost. žádné vedlejší škodlivé účinky to nejspíš nemá. alespoň ne znatelné :p a stejně se divím, že se to tu řeší pořád dokola :)
krast
Řeší se to stále dokola, protože slimáci, jak říká můj kamarád, přichází stále v nekonečných zástupech.
A další otázka:-d Co obsahuej rozteklý slimák? A jestli je lepší nechat ho ležet tamkde padnul, a nebo ho odklidit? Nemám na mysli jednoho slimáka, ale nános v několika vrstvách.
jahaha
Taky uz pouzivam vanish nekolik sezon a pohoda.slimaci sou prirodni tak by to snad nemelo vadit?:) ale jestli jich je fakt hodne tak to dej pryc
Rives22
jj s tím šmigglem to byl můj zlepšovák....stačí to udělat jednou a máte klid celej rok!!! je to úplně jednoduché....stačí omotat kolem stonku smirek asi tak 15 - 20 cm vysokej a scvaknout kancl sponkou, přez to žádnej slymejš nepoleze.....výhoda oproti vanish je ta že je to levný a stačí to udělat jen jednou a je pro vždy vastaráno až do konce sklizně.....peace
EXODUS
Na slimáky používám zásadně pivko :beer:
krast
takto vypadá slimák po požití vanishe
Niari
zkopírováno z http://blanensky.denik.cz/zpravy_re...ny20080718.html

1. Nepraktičtější a nejúčinnější je sbírání slimáků, a to nejlépe zrána nebo v podvečer.
2. K ochraně úrody se nabízejí i chemické prostředky, například Mesurol Schneckenkom Pellet, Vanish Slug Pellet, které slimáky spolehlivě hubí.
3. Při suchém počasí pomáhají ochranné pásy z dusíkatého vápna, páleného vápna, kamenné moučky i dřevěného popela. Tyto látky odnímají plžům vlhkost (sliz), takže umírají.
4. Posypání solí. Starý osvědčený způsob. Chemickou reakcí chloridu sodného s tkání slimáka dojde k jejímu rozpadu.
5. Polití nasbíraných slimáků horkou vodou. Ta ovšem musí mít nejméně devadesát stupňů Celsia.
6. Pro ochranu lze využít i odpuzující vůni některých rostlin. Plži se vyhýbají česneku, petrželi, měsíčku, šalvěji, hořčici, tymiánu a dalším. Zábranou také může být nadrobno nastříhané kapradí, vratič, řebříček, zerav a další, které se rozprostřou okolo ohrožených záhonů.
7. Plže odrazuje jedlové a smrkové jehličí i suché piliny. Ty se odedávna sypou jako silný ochranný val kolem fazolí nebo jiřin.
8. Účinnou ochranou je pořízení ohrádek a plůtků kolem záhonů. V různém provedení lze koupit i bariéry proti přilézajícím plžům s hranami na konci vykloněnými směrem ven. Osvědčily se především k ohraničení pěstebních záhonů a k ochraně mladých rostlin.
9. S úspěchem se používají pivní pasti. Jsou to mělké nádoby, například polystyrenový tácek od masa či kelímek od jogurtu, které zahrádkáři večer zapustí do země a ze dvou třetin naplní pivem. Vůni chmele slimáci neodolají. Jejich opojení končí uhynutím na otravu alkoholem.
10. Pasti na plže jsou k dostání v obchodech. Jsou rovněž naplněny pivem. Před deštěm jsou navíc chráněny malou stříškou.
11. Levnější chemickou variantou je tuhý podpalovač nebo suchý líh obsahující metaldehyd. Výrobek se rozdrtí na prášek a roztrousí pod prkna nebo dlaždice, kde slimáci pobývají. Ti jej sežerou a pojdou.
12. Přes noc se také pěstitelům vyplatí nachystat na zahrádku dřevěné prkno, pod které si slimáci vlezou. Ráno jsou pak slimáci na jednom místě pohromadě a zahrádkáři se jich mohou snadněji zbavit.


EDIT: Po vyzkoušení bodů 1,3,6,7,8, 9 (pivní past se jediná trochu osvědčila) jsem rezignovala a koupila Vanish. Snad mi zaručí klidný spánek.
_Dr.Skunk_
vanish jedu uz hodne let a nikdy me nezklamal doporucuji
jahaha
presne tak
ivann
Nemužetasůl ublížit mejm kitkám? Mam takovej dojem že to neni dvakrat dobrý pro kořeny a kitku vbec
lukapa
čau, přidávám foto kytky po útoku slimáků ve skleníku. Pustily se kurvy do nich pěkně a nedá mi to se nepodělit. Aby větev končila listem, tak to jsem ještě nežral...:shots: :mutant:
slimáky, bijte je..:whip:
kokopelo
z vl. zkušenosti sůl jim dá co proto, a samo pokud mám kytku v zemi tak zabránit vsaku soli do půdy. to zn. stříšku a podklad. jinak hrr na ně na svině
kripalu
Skutečnou revolucí pro mě je ohrádka kolem kytek, které jsem si nechal udělat od kamaráda kutila :) . Inspirovali mě informace o ohrádkádkách kolem celých záhonů, které jsou na konci zahnuté ven. U nás bouhužel nejsou k dostání.
Letos, jsme měli slimáků na zahradě snad stovky, díky nedávnému vlkému počasí a tahle ohrádka mi zachránila kytky.
Od té doby jsem na nich nenašel žádné stopy po slimácích. Zkoušel jsem před tím dát šmirgl papír kolem stonků, jak tady někdo doporučuje, ale ten slimáci PŘELEZOU.
http://bydleni.idnes.cz/plzi-a-slim...odinne_domy_pet
"6. Účinnou ochranou je pořízení ohrádek a plůtků kolem záhonů. V různém provedení lze koupit i bariéry proti přilézajícím plžům s hranami na konci vykloněnými směrem ven.
Osvědčily se především k ohraničení pěstebních záhonů a k ochraně mladých rostlin."
kripalu
Další foto
kokopelo
sůůůůůl
dubovej
Vanish nejlepší prostredek co se tyce kvalita/cena
Zenga
Ja taky preventivne ten Vanish rozsypu,ale letos to mam na miste,kde slizaci skoro vubec nejsou.Jinak Vanish je 100% jistota.
kripalu
Vanish nelikviduje jenom slimáky, ale i jiná zvířata. Třeba i ježka, kterej se živí slimáky a je jejich přirozený nepřítel atd.
http://www.vetweb.cz/projekt/clanek.asp?cid=3753&pid=2
"Otravy metaldehydem u malých zvířat. Veterinářství 2005;55:396-397.
V současné době dochází v České republice k nárůstu počtu otrav malých zvířat metaldehydem. Tato látka tvoří účinnou složku některých moluskocidních přípravků, u nás je obsažena v přípravku Vanish Slug Pellets. Příspěvek shrnuje dostupné informace o působení metaldehydu a možnostech terapie při otravách touto látkou. Článek je doplněn několika případy otrav metaldehydem u psů."
Aahz
Zkusil jsem místo Vanishe koupit Ferramol (cca o 30% dražší), který je pro domácí zvířata neškodný, tak jsem zvědavý, jestli bude fungovat stejně dobře...a nejspíš bude, před 4 rokama ho tady chválil slauch

Ferramol Přípravek proti slimákům

První přípravek proti slimákům s novou účinnou látkou, který je v Evropské unii registrován a s úspěchem používán již více než 30 let. Ve srovnání s jinými přípravky proti slimákům má Ferramol® mnoho významných předností:

Granule Ferramolu obsahují jako účinnou látku fosforečnan železitý, který se vyskytuje i ve volné přírodě a dokonce se běžně používá v potravinářství.

Přípravek není nebezpečný při náhodném požití pro domácí zvířata (psy, kočky), ani pro jiná zvířata (například ježky). Ferramol® je neškodný pro žížaly, včely, ptáky a jiné užitečné organismy.

Ferramol® je silně nebezpečný pouze pro slimáky. Granule je vylákají z jejich úkrytů a jsou pro ně natolik lákavé, že je okamžitě začnou požírat. Krátce po požití návnady slimáci pro pocit sytosti přestanou žrát, takže rostliny jsou během krátké doby uchráněny dalšího okusování.

Slimáci se s pocitem nasycení stáhnou zpátky do svých podzemních úkrytů a tam uhynou.

Při úhynu slimáků nedochází k nadměrné a odpudivé tvorbě slizu, a proto zůstává povrch záhonů čistý (na rozdíl od jiných podobných přípravků). Také není nutné mrtvé slimáky sbírat, protože uhynou ve svých podzemních úkrytech.

Účinnost Ferramolu se nesnižuje za deště nebo vlhkého počasí, kdy bývají slimáci nejaktivnější.

Granule vlivem vlhkosti nabobtnají a jsou pak pro slimáky ještě atraktivnější. Za sucha se granulím vrátí jejich původní velikost. Ani po opakovaném nabobtnání se granule nerozpadnou a neztrácejí účinnost.
wmirynda
dobre je kolem rostlinky dat vapno na igelitak a igelitak dat okolo rostlinky a presto mi nelezoumi ale do skleniku mi nelezou ze 150rostlin mam furt vsechny a ani psi to neolizuji
kouba
nasadit ke kytkám ještě hlávkové zelí určitě půjdou spíš po něm ,.,, jinak já osobně se slimáky moc problém neměl, chce to sadit na sluných místech , a taky se mi zdá že ti slimáci okusujou jen malé kytky jak mají víc jak 30 čísel už na ně nejdou
SK3R0
jedna celkom good rada ked nemate radi chemiu. 1. slimaci su svine, aj oni miluju pivo. 2. v zahradkarstve som minule kupil nieco ako lapac slimakov, vyzeralo to ako domcek: miska zo strieskou. 3. do misky staci naliat pivo, polozit ku korenom a ta mala slizky vec sa pravdepodobne spije do nemoty a nasledne sa utopi. tot vse
Pivo je na to nejlepší vjěc, s tim souhlasím naprosto:) Sůl je na nic ptž zasoluje půdu:rolleyes:
Ale nemáte někdo zkušenosti s tímto přípravkem, jestli je lepší vanish nebo ne, prodavačka řikala že to neni jedovatý pro domácí zvířata, což vanish jo:confused:
killlsmoker
ja kdysi delal dvojtou ohradku s plechu.... nastrihal jsem ostre zahnute hrany a mnel jsem klid...
krast
to kopeček: Dneska jsem dosypal jedno tohle balení kolem rostlinek. Nevypadá to na takové svinstvo jako Vanish a účinnost je o trochu horší. Pokud máš velké problémy se slimáky, je vanish nejlepší, pokud to tolik nehoří, klidně použij toto.
Problémy mám celkem velký, jedna kytka je jako ementál už:( Každopádně vyzkoušim nejdřív tohle a pak bych šel do vanishe kdyby to nepomohlo.
Díky za info:rasta:
alpine
Pratele, ja pouzivam tohle a mam klid http://www.ghorganics.com/Sluggo.html
Kambu
Dobrý je i písek..který posypete kolem své zahrádky a slimáci se ke kytkám nedostanou (písek jim to znemožní)
Jinak dnes sem četl,že se dá použít i proti slimákům to že se listy postřikají s octem s ředěný s vodou- má stím někdo zkušenosti?
Arjan
Zdarec! no lidi mě nikdy slimáci kytičky nelikvidovali:) letos pravda je extremí počasí pro ně... každopadně platí že se slimak drží tam kde je dost vlhko, tzn posekej, pokopej okolo záhoku a mohl by byt klid.
Jinak ani "Vaniš" není stopro teta s tímto zvířetem bojuje leta a prý je nejlepší nuž!
Zelo
Ja mozem poradit nasypat popri stonke do kvetinača ale aj okolo kvetinača drevenne piliny potom sa im niako nechce a cez pet flasu sami dostali do vnutra som ho akureat chytil pri tom ako večeral hajzlik jeden mastny ...
Divoženka
citace:
Původní příspěvek od Kopeček
Pivo je na to nejlepší vjěc, s tim souhlasím naprosto:) Sůl je na nic ptž zasoluje půdu:rolleyes:
Ale nemáte někdo zkušenosti s tímto přípravkem, jestli je lepší vanish nebo ne, prodavačka řikala že to neni jedovatý pro domácí zvířata, což vanish jo:confused:


Ahoj, osobní zkušenost sice ještě nemám, ale rozhodně si to koupím. Na vanish zapomeň, protože tohle je revoluce proti slimákům! )))
V receptáři ti o tom popovídají. Konkrétně http://www.iprima.cz/videoarchiv díl : 30. 5. 2010 :) desátá minuta
Hodně výhod: nemusíš slimáky sbírat, není to nebezpečné pro domácí zvířata, a látky obsažené v granulích obohatí půdu. (snad to i funguje hehe)
NA VANISH ZAPOMEŇTE! Riziko,že to pozře vaše zvíře, či jiné je velké a teď nám známej veterinář říkal, že mu takto poškozenýho psa přivezli, okamžitě jim to rozežírá vnitřnosti a nezbývá nic jinýho než utratit. Zdarec
figaro
Já jsem problém s nebezpečností Vanishe pro teplokrevné živočichy vyřešil nasypáním toho přípravku do PET flašky s dírama, aby tam slimáci prolezli ale zároveň se tam třeba pes nedostal. Ty díry by podle zkušenosti mohly být i menší než na fotce, asi jako pětikoruna.

Funguje to dost dobře, umístíte-li to na nějakou dlažbu mezi cihly. Slimáci se vysílí tím, že lezou tam a zpátky a ráno je ještě vysuší slunce. Stihnou ale zase dolézt zpět do stínu, kde chcípnou a tak mi nedělají bordel vedle té flašky (=nemusím je uklízet). Je to takové morbidní krmítko :)

Dávat Vanish jen tak na trávník či na záhon se mi zdá dost rizikové.
masta_ala_basta
vanish funguje, ale za jakou cenu??...moje finta ve skleníku je jednoduchá a nenákladná, na dva tenké provázky ze stropu přivážu desku a na desku dám květináče s květinkama a je po starostech :-)...slimáci se na to nedostanou, páč uplně po stropě nelozí a jiná cesta ke kytkám než to slanit ze stropu není...na klasickej out se osvědčil mix nadrcené skořápky,sklo,piliny (dřevěné, plastové, železné špony, atd...) všecek bordel co doma člověk najde a pohoda...a když se k tomu přidá ten smirek jak to tu něgdo psal tak si slimáci ani neškrtnou...proti srnkám je boj těžsí, na růst je dobré okolo dát pletivo, ale jak to víc vyroste tak už asi nic nepomůže, možná tak jen doufat v dostatek pryskyřice která srnkám chutnat nebude...
citace:
Původní příspěvek od Divoženka


Ahoj, osobní zkušenost sice ještě nemám, ale rozhodně si to koupím. Na vanish zapomeň, protože tohle je revoluce proti slimákům! )))
V receptáři ti o tom popovídají. Konkrétně http://www.iprima.cz/videoarchiv díl : 30. 5. 2010 :) desátá minuta
Hodně výhod: nemusíš slimáky sbírat, není to nebezpečné pro domácí zvířata, a látky obsažené v granulích obohatí půdu. (snad to i funguje hehe)
NA VANISH ZAPOMEŇTE! Riziko,že to pozře vaše zvíře, či jiné je velké a teď nám známej veterinář říkal, že mu takto poškozenýho psa přivezli, okamžitě jim to rozežírá vnitřnosti a nezbývá nic jinýho než utratit. Zdarec


Tak už jsem to vyzkoušel a podle mně to i funguje, našel jsem už pár uschlejch mrtvolek a dokonce jsem jednoho viděl při tom jak se tim láduje:) Pro jistotu jsem ale stejně aspon trochu zamezil přístup psovi, zas tak neškodný to asi taky nebude si myslim, rozhodně ale teda lepší než ten vanisch:teef: kor když čtu o tom rozežírání vnitřností:eek:
Tomina
Vanisch,smirkový papir,měděna trubka--3 boj,tato kombinace je asi tak nejučinější
BloodyBeer
moje kombinace jest - vanish a rano se projit s dlouhym napichovatkem a udelat si par raznici ktere potom leti za potok :-D
Akorát ten ferramol zas tak voděodolnej nejni, po pár dnech naboptná a pak začně plesnivět:rolleyes:

citace:
Původní příspěvek od BloodyBeer
rano se projit s dlouhym napichovatkem a udelat si par raznici ktere potom leti za potok :-D


Toť taky varianta:teef:
opicca
na slimaky je luxusni pivo...das kelimek s pejvem do zeme udelej nejakou strisku at do toho moc neprsi a jim to voni a tam se pak utopi...dalssi moznost je pry kofein ten je pro slimaky toxicky ale nezkousel jsem...pak je prej dobry dat strepy treba z zarovky kolem kytek ale to vyzkouseny nemam pac sem kdysi nekde videl video jak negr leze pres ziletku a nic se mu nestalo taxi rikam ze ten strep ho porezat nemusi..je treba vyzkouset...ale jak rikal kolega prede mnou....rozrezana petka to jisti a este dyz tam date grunt z kavy tak eliminujete i msice takzue tak na netu je infa dost tudis nechapu proc vznikl thread...
opicca
a na ty srny...kamos zasel normalne do kadernictvi ze chce naky vlasy jako zbytky atak a on je tam rozhazel po okoli a vod srn byl klid pac cuchaly clovecinu
kokopelo
pokon kakaové mušle
hermelín
MESUROL od firmy Bayer.
Presne pred týždňom som vysadil a aplikoval mesurol. Toto ma tam dnes čakalo. Pôvodne som chcel VANISH, ale u nás som to nikde nezohnal, tak som kúpil tento prostriedok. Cenovo 1.80 EUR za 50g balíček malých modrých granúl.
_Dr.Skunk_
citace:
Původní příspěvek od hermelín
MESUROL od firmy Bayer.
Presne pred týždňom som vysadil a aplikoval mesurol. Toto ma tam dnes čakalo. Pôvodne som chcel VANISH, ale u nás som to nikde nezohnal, tak som kúpil tento prostriedok. Cenovo 1.80 EUR za 50g balíček malých modrých granúl.


ty woe ty tam tech slimaku mas fakt hafo to sem jeste nevidel jak slimaci pohrebiste je videt ze jim chutna:D
hermelín
citace:
Původní příspěvek od _Dr.Skunk_


ty woe ty tam tech slimaku mas fakt hafo to sem jeste nevidel jak slimaci pohrebiste je videt ze jim chutna:D


Tak to ano :). Až mi bolo blbo koľko som ich skántril, myslel som, že nám škodia tie hnusné bez tých ulít (alebo ako to mám nazvať), ale tích tam bolo minimum.
Wow, dobrej masakr, ale bohužel to nejsou slimáci ale šneci pánové:rolleyes:
Jinak já už na to letos kašlu a další kupovat nebudu, stejně se to akorát rozmočí a zplesniví, ale hlavně kytky už jsou velký dost:teef:

citace:
Původní příspěvek od kokopelo
pokon kakaové mušle


Co to jako má bejt omg??:david:
kripalu
Pokon kakaové mušle. Nemám zatím vyzkoušené..
http://www.agrobio.cz/vyrobky/755-p...aove-musle.html
"VÍ SE, ŽE: SLIMÁCI - vyhýbají se produktu … a KOČKY - hledají jinou cestu … Ideální řešení pro truhlíky, třeba také jako velmi vzhledná půdní pokrývka v okolí pergol a zahradních posezení, a také PŘEDEVŠÍM „prostředek proti nájezdům koček a slimáků“ do vašich výsadeb …"
Letos jsem poprvé vyzkoušel přípravek Vanish proti slimákům..

Posypali jsme pole kolem na ušlapanej pruh tak 30 cm a při posl návštěvě po 14 dnech tam bylo fakt haldy mrtvejch slimejšů, neuvěřitelný kvanta, takovou účinnost jsem vážně nečekal, mohu jen doporučit, opravdu revoluční killer ...

ad masta_ala_basta : nejsi padlej na hlavu ?
citace:
mix nadrcené skořápky,sklo,piliny (dřevěné, plastové, železné špony, atd...) všecek bordel co doma člověk najde a pohoda...a když se k tomu přidá ten smirek

tohle taháš do přírody ? už to nehul
Tak jsem přecejen včera koupil vanish a dneska sem docela čuměl, masakr jak svině, fakt to funguje dobře:vampire:
Punkobzol
sežraly mi ty svině tři kytky:/ ale stačílo kytky obsypat pilinama nebo dřevěnýma šponama a bylo po problemu , slimáci se přes ně nedostanou ... takže nic nesežerou:)
Time
Už to tu zaznělo ,ale rozhodně doporučuju místo vanishe FERRAMOL ! Výhody jsou jasné -není nebezpečný pro domácí zvířara a nezasýrá půdu tak jako vanish . Snad jediná "nevýhoda" je že neuvidíte kvanta mrtvých slimáků páč zůstanou podzemí ,ale ne každey se pohledam na mrtvá těla kochá ;)

info k tomuto přípravku :

Přípravek Agro Ferramol proti slimákům bezpečně účinkuje na slimáky a plže, kteří se po pozření granulí stáhnou do svých podzemních úkrytů, kde uhynou (odpadá tedy sbírání mrtvých slimáků).

Na rozdíl od jiných přípravků nedochází u slimáků k nadměrné tvorbě slizu, povrch záhonů zůstává proto čistý.

Účinná látka - fosforečnan železitý běžně se vyskytující ve volné přírodě.

Není nebezpečný při náhodném požití pro domácí zvířata (psy, kočky), ani pro jiná zvířata (ježky, včely, ptáky, žížaly apod.)

stáhnuto z webu výrobce ..
cecil
kolem policka udelat malou lajnu soli tak pul metra od kytky ale kdyz kytek je vice u sebe tak vetci kolo samozrejme
kripalu
citace:
Původní příspěvek od kripalu
Pokon kakaové mušle. Nemám zatím vyzkoušené..
http://www.agrobio.cz/vyrobky/755-p...aove-musle.html
"VÍ SE, ŽE: SLIMÁCI - vyhýbají se produktu … a KOČKY - hledají jinou cestu … Ideální řešení pro truhlíky, třeba také jako velmi vzhledná půdní pokrývka v okolí pergol a zahradních posezení, a také PŘEDEVŠÍM „prostředek proti nájezdům koček a slimáků“ do vašich výsadeb …"

Už jsem vyzkoušel a je to podvod, slimáci přes to v pohodě lezou.
wolverin
citace:
Původní příspěvek od Punkobzol
sežraly mi ty svině tři kytky:/ ale stačílo kytky obsypat pilinama nebo dřevěnýma šponama a bylo po problemu , slimáci se přes ně nedostanou ... takže nic nesežerou:)


Gratulujem, piliny su jediny ucinny a rozumny sposob, nechapem ako moze dakto kupovat saponaty a ine sracky a liat to po okoli. treba MYSLIET priatelia!!alebo aj piesok je ok, ale cez piliny sa nikdy nedostanu, aj ked prsi, maju ostre hrany pre slimakov.
masta_ala_basta
ad masta_ala_basta : nejsi padlej na hlavu ? citace:
mix nadrcené skořápky,sklo,piliny (dřevěné, plastové, železné špony, atd...) všecek bordel co doma člověk najde a pohoda...a když se k tomu přidá ten smirek...

tohle taháš do přírody ? už to nehul

...
Milý Hoste, padlej na hlavu opravdu nejsem...vše co člověk do přírody donese a nepatří tam si snad zase odnese a je jedno jestli až při sklizni nebo když už jsou kytky dostatečně velké proti slimákům a to považuji snad za samozřejmost...navíc mi nejde o to zabíjet slimáky, ale jen je odradit od toho aby tam lezli... zameť si před vlastním prahem "zabijáku slimáků" a nech si chutnat svých vanishových chemek... :-D :-D
MagicHerb
No,to je sice pěkné,ale moc ti nevěřim,že budeš zbírat nadrcený sklo nebo špóny ze země,aby tam nic nezbylo.To prostě nejde.

S tím vanischem máš pravdu je to hnus,ale účinkuje.
masta_ala_basta
nikde jsem neuváděl, že tohle nosím do přírody...to že neděláme bordel v přírodě by měla být samozřejmost, ale to je dáno výchovou a vlastním uvědoměním každého z nás...jinak tuhle směsku používám na zahrádce když jsou kyti ještě malé a když pak přesazuješ je jasný, že tenhle bordel skončí v odpadu...na pořádnej out je nejlepší si to předpěstovat (20-30cm stačí), slimáci maj rádi čerstvý výhonky, ale velká kytka je jim už docela párek :-)
MagicHerb
Musim,se tak trochu omluvit kolegovi-sorry.Po lepším prozkoumání okolí zjišťuji,že ze spoust míst se stává totální skládka,kde je naházený vše na co si jen vzpomenete.I piliny plastový,gumy,zbytky aut a největší bordel dělaj stavaři?ze svejma zbytkama barev a všech možnejch chemek,hadru,plastu,maltovacích směsí atd.

Každopádně jsem letos jako pojistku v kombinaci z vanishem použil i zmíněný dřevěný piliny,tak uvidim jak to pomůže.

S vanishem chci letos šetřit.

Taky jsem nainstaloval měděný drát na stonek.

Ten vanish dávám do misek a snažim se ho nedávát moc blízko ke kytce,ale spíš okolo,aby se toho moc nevsáklo do země.
Hyde
Letos jsem upustil od rozříznutých omnia víček (při zalévání do nich odspodu vtékala voda a rozpouštěla granulky) a s mimořádným úspěchem používám tento forichtunk. Pod horním víčkem je gumový polohovací kroužek pro zvýš/snížení stříšky. Středovou trubku je pro zvýšení efektu vhodné omotat 40-kou smirkem či hrubším. Do misek díky stříšce neprší, stejně jako při použití konve.

edit:
pro bublinkáře: konev je nádoba na vodu vy gengstři! :D

H.
PieMan
já se skořápkami z vajíček nemám moc dobrý zkušenosti, stačí aby jednou zapršelo nebo na ně šlápnout botou a jsou k ničemu! hlavně jich musí být strašný kvanta, mnohem lepší je vydlabat meloun a nalejt do něj pivo to tam potom naleze slimáku jako kráva a kytky nechaj bejt! akorat se musí pořád dolejvat! Jinak smirek je super nápad určitě ho zkusim :)
Hyde
Indický běžec se stal v posledních letech velmi populárním zvířetem a to zejména proto, že je přirozeným nepřítelem všude přemnožených slimáků a plzáků. Zahrady obecně ohrožují hlavně oranžovohnědí plzáci španělští , na které nepůsobí téměř žádný komerční přípravek. Navíc jsme při silné invazi těchto škůdců nuceni do zahrady neustále vpravovat chemické a k přírodě ne moc šetrné prostředky, což zcela určitě není přáním příznivců zdravé zahrady.
http://www.indickybezec.cz/radost-krasa-i-uzitek/

EDIT:
Ještě přidám k doporučení od Tima k Ferramolu - je to až k neuvěření jak tento moluskocid, který si podle Bezpeč. listu můžu nasypat snad i do očí, může na ty mrchy spolehlivě fungovat. Nemá s ním prosím vedle http://grower.cz/forum/showthread.p...4683#post274683 někdo osobní zkušenost?
Rovněž mi u něj chybí krom uvedeného 1%obsahu účinné látky fosforečnanu železitého zbytek, tedy 99%složení. Co to je za (inertní?)látku, která granulím umožní za deště bobtnat a následně "seschnout" do původního tvaru.

Bezpečnostní list:
http://www.neudorff.cz/fileadmin/ts...en/Ferramol.pdf
Video:http://www.zahradavkapse.cz/reporta...do-zahrady.html

Na okraj: použití aromatických bylin (šalvěj, tymián..) pro pouhé odpuzení tak invazivního škůdce se mi zdá hoodně liberálním řešením a každým rokem se situace díky těmto "buddhistickým" přístupům rapidně zhoršuje! I když mi to bůhvíjakou radost nedělá, chci aby šmejd před fightem s kytkou chcíp a ne jen nasraně odešel jinam.
Tak mě napadá že to Španělsko je na tom asi fakt hodně blbě. :D
H.
krast
Ferramol se dá použít. Vanish je o něco lepší, ten těm slimákům vyloženě chutná a tak si na něj neváhají přilézt i ze vzdálenějších končin. Ale jak je známo vanish je pěkný svinstvo a ani bych se nedivil, kdyby porušovalo nějaké mezinárodní úmluvy o používání chemických zbraní, takže raději ten ferramol.

Měl jsem ho a slimáky to taktéž zredukovalo(ano zredukovalo, vanish vyhladí)
Qwertulanus
Já si myslím že než něco vyrábět i když to většinu baví je nejlepší koupit na slimáky ty modrý granule a oni ji sežerou a hned uschnou.. :D
Time
MagicHerb: měděný drát okolo stonku kytky ? to slyším poprve , nechceš poreferovat ?
perlenbacher
moje zkušenost s ferramolem - nasypal jsem 100 g (pul baleni) na malé políčko kousek od lesa a po týdnu co jsem se tam šel podívat ani jedna granule a začali žrát kytky takze to chce sypat radši v menšim a časteji :(
no a myslim že jim to chutna jeste vic než vanish
Qwertulanus
Jo to je pravda že ten ferramol žerou rychle já jsem byl včera zrovna na svým políčku 6 kytek a měl jsem tam nasypaný ferramol a to jsem ho tam dával před včerejškem a kolem kytek nejmíń sto mrtvých slimáků všude sliz a zbylo tam jenom kolem 20 granulí ....takze zkusim jinou metodu jinak bych tam musel chodit hodne často
kripalu
Doporučuju všem koupit nebo si udělat takovýhle ohrádky.
http://zahradka.vltava2012.cz/store...slimaci-2m.html
Ja mám díky kamarádovi udělaný malý ohrádky kolem každý kytky a funguje to. Mám je dělaný ze dřeva ve tvaru trujuhelníku a to zahnutí je z umělý hmoty. Používám je asi 4 roky a spokojenost. Nic jinýho už proti slimákům nemusím dělat.
sweetweed
čau , fakt jednoduchý a 100% efektivní řešení je uříznout petku nad a pod etiketou(2l coca cola třeba) potom rozstříhnout aby ste to mohli nandat a pak jen zatlačit do hlíny. a díky ostré hrance se slimák ke stonku kytky nedostane.-), hurá...Peace!
Chuan Junior
Slimejši :X
Chuan Junior
Myslíte že mi tahle kytička ještě poroste ? :( Už jsem kolem nasypal písek, a okolo stonku dal smirglák, jak jsem se zde nejlíp dočetl ;). Teď mam o ní strach :( .
Chuan Junior
Myslíte že mi tahle kytička ještě poroste ? :( Ten sr*č snědl skoro vše :(.. Už jsem okolo nasypal písek a okolo stonku dal smirglák, takže už se to opakovat 100%nebude, teď se jenom modlím aby kytička byla zdravá a snad se z toho nějak vzpamatovala.. Vaše názory prosím ?
rawen3333
porastie ti to ešte, neboj sa, mne ich ešte viac ohryzli slimáci a prežili to :D ale rátaj s tým že ti to spomalí rast...
Chuan Junior
Ufff, okey díky moc ;). Mám jen 2 kytky zbylé 3 mi sežrali :XX
Time
zdravíčko:)
letos jsem uspěšně odzkoušel písek míchaný s vápnem v poměru 1:1 . Vápno jsem použil klasiku vyhašený,smíchat s pískem a výslednou směs jsem nechal vyschnout na slunci což docela dlouho trvalo ,ale vyplatilo se . Vznikou směs pak rozmělnit a sypat kolem kytky cca 20cm od stonky , ph plus je výhoda . Překvapivě to welice dobře odolává děsti . Po 3 týdnech to je ještě funkční a myslím že právě ty tři týdny a dýl kytka potřebuje aby vyrostla a slimáci už ji tolik nebrzdily . Někomu kdo nechce podporovat chem. průmysl se to může hodit ;)
Venek
Šlupky z kaštanu obskládat kolem kytky :D. Je to jako hromada špendlíků :)))
sweetweed
VENEK


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma