Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Outdoor Pěstování

Stránky: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 
Jak na zvěř? - Klikni zde pro originální téma
Korag
citace:
Původní příspěvek od Jurgiano
najprv som si myslel že mojím problémom budú mravce kedže ich mam všade požehnane. Ale zdá sa že tie kytkám nič zlé nerobia.
Skôr som si všimol že požierajú slimáky a ostatné živočíchy ktoré lezu okolo :)

Vobec nie, je to premnozena havet, ktoru treba vykinozit. Neviem ako u klasik, lebo s tymi moc skusenosti nemam, ale kazdy rok pravidelne v tych horucich letnych obdobiach kedy dozrievaju prve automaty ich je pozehnane. Nie raz sa mi stalo, ze som mal podozrenie ze s kytkou nie je nieco v poriadku, taka zabrzdena a pritom potencial mala veky a co sa nedozviem? Pri vytrhavani bolo cele mravenisko nastahovane v korenovej sustave aj s vajickami, tak mi bolo zle z toho a pritom som nemal ani tusenie, ze ich tam je tolko, preto mam skor negative skusenosti s mravcami, najhorsi su ti ''oranzovi'' to su taki cesko-slovenski termiti.
RedSkin
Blíží se nová OUT sezóna, tak shrnu své zkušenosti jak odradit zvířátka od poškozování kytek. Škodiče můžeme rozdělit do dvou skupin - plže (slimáci, hlemýždi) a zvěř (srnky, divočáci, zajíci, hlodavci).

Proti plžům spolehlivě fungujou přípravky na bázi methiocarbu (Slug pellets, Mesurol atd.). Stačí nasypat trochu granulek kolem stonku kytky a je napár týdnů až měsíců klid. Čím je vlhčí počasí, tím kratší dobu to funguje. Mesurol vydrží nejdéle, málokdy ho dávám více než jednou. Doporučovaná sůl, popel, piliny a další fungujou pouze za sucha, jakmile zvlhnou (ranní rosa), tak je konec. Dřív se používal také metaldehyd, ale pro výraznou toxicitu bych se mu vyhnul.

Proti spárkaté zvěři a zajícům docela fungujou psí chlupy, poněkud méně lidské vlasy a moč. Nejvíc se mi osvědčil postřik Aversolem (cca 120kč). Aplikuju ho když kytky vysazuju ven, kdy maj cca 3 patra listů, většinou to stačí na celou sezónu. Pokud ne, a srnky se mi pustěj i do velkých kytek, postříkám ještě stonek i velký listy, který bych stejnak vyhodil. Je to chemka, takže tím se vyhnu kontaminaci palic. Skvělý je prý Certosan (cca 400kč), je na bio bázi, což je určitě lepší, ale vlastní zkušenost nemám. Pak existujou repelenty na bázi koncentrátu pachu predátorů nebo člověka (Hukinol, Kornitol, cca 500-1000kč), který používají myslivci. Fungujou, ale dost krátkodobě, cca měsíc. Please nekrást kůly s pěnou kolem silnic! Většinou už je stejně vyčpělá.
Mechanické zábrany jsem nezkoušel (plůtky, dráty apod), ale věřím že svůj účel taky splní. Jen je s tím víc práce a tedy větší šance "být viděn". Kombinace Mesurol + Aversol (+ sebou občas psa) je spolehlivá a maximálně jednoduchá proti snad všem škodičům, vyjma těch dvounohých.
Harvepino
Mám taký nápad dať okolo pola nádoby s naftou/postriekať naftou okolie myslíte,že by to pomohlo?
Majky-man
No nápad to špatnej není ale rozhodně bych nikde naftu nestříkal. Jinak je zajímavé že loni sem dost často potkal srny 5-10m od kytiček ale nikdy je nenapadlo pustit se do kytek nijak sem kytky nechránil (krom občasného močení) proti zvěři tak mě to docela překvapuje
Tomsio
Já mam zase opačnej názor.. Pro mě je to totální blbost(slabé slovo).. Pokud nechceš kontaminovat spodní vodu a kurvit přírodu tak se na tohle ani neptej a rovnou na to zapomeň!! Ostříhej si hlavu nebo zajdi k holiči pro vlasy.. sbírej moč za 2-3 dni a roznes to po okolí.. popřípadě si kup pletivo.. já ho teď kupovat 1x1,5 za 39,-.. tisíckrát lepší než někde stříkat naftu v přírodě..
Divoženka
Vy taky furt s tou močkou :D

Srny spásají a mají rádi hodně dužnatý a vodnatý byliny, což travka je a tak po tom půjdou jak slepice po flusu.
Nejspolehlivější, nejekonomičtější, nejekologičtější, je mechanická ochrana. Další výhodou kromě jmenovaných Nej, je schopnpost splynutí s okolím - pokud zvolíte přírodní materiál a materiál charakteristickej pro okolí.

Můžete zvolit i materiál nepřírodní.

Nízká cena a možnost získat zdroj materiálu přímo v místě tvé výsadby je přece taky fajn. Nemusíš se tahat do lesa s rolou pletiva - fakt nenápadka. Nemusíš řešit po sklizni zase úklid, pokud seš teda ekolog s duší a srdcem :D, kterej to po sobě všechno uklidí.
Stačí ti motouz, nůž, případně drátek a můžeš se do toho pustit. Všechno se ti vejde do kapsy. Asi vyhlášíme soutěž o nejlepší vlastnoručně vyrobenou mechanickou ochranu a probudíme ve Vás tvořivost, nebo už nevím.
Jednoduchej oplůtek v libovolné vzdálenosti nebo rozsoch - pokud je v blízkosti smrkovej les. Máte tu skoro 40 listů návrhu na ochranu kytek v přírodě, ale toto je jistě jeden z nejpraktičtějších návrhů.

Nafta a pod je zoufalost :)

Lesu, pěstu zdar
Tomsio
Divoženka: asi si mě špatně pochopila.. ;) pletivo jsem kupoval ale ne za účelem to nějak tahat.. ;) mam to na psa aby nelezl do záhonů..

Reagoval jsem na tu naftu.. aby věděl že existujou zcela normální možnosti než naftou..

Ano souhlasim.. pokud si chvilku zamakáš tak dáš i tu zábranu z okolního materiálu.. :)

Moč a vlasy zabraly na prasata..
Thomsi
Chalani help, co to je ? Diviak ? Dneska dve policka kde semeno este ani nevyslo
BeďaTravniček
Vyzerá to na divočáka,ja som miesto obsypal zmeskou chilly a č.korenia a zatial sa mi tam nerypu aj ked maju nedaleko bahnisko
Argiope23
poriadne okolikovat, ak sa tam zver vyskytuje... inak ti ostanu len kratery po sviniach :)
tomas99
Zdravím, tým ktorý majú problémy s o slimákmi a majú rastlinky doma, v záhradke odporúčam vedľa kytky vykopať dieru a vložiť do tej diery nejakú nádobu s pivom. Pomáha na 100%, odskúšané :)
Divoženka
Prasata mají sílu jako bejk, zejména v ryju (tj. nos prasete) a dokážou s ním hravě převracet balvany a zlikvidovat kde co. Takže ještě jedna rada: Vykašlat se na lokality v blízkosti lesa, případně popřemýšlet podle pobytových znaků, jestli tam prase má nebo nemá spády. Věřím, že spousta z Vás kytky sází do míst, ve kterých mají prasata s oblibou útočiště - mlaziny, neprůchodné houštiny plné ostružiní a jiného podrostu, "klidové zóny" od lidí.
Logicky, tam kde schováváte kytky před lidima, tam se před nimi schovává i zvěř. Nejlepší asi je, prdnout kytky do stávající oplocenky a je to. Ovšem zas bacha. Nikdy nevíte, jakej má s oplocenkou lesník záměr. Může končit její funkce, tedy ochrana porostu před zvěří a může se třeba v létě likvidovat, takže se tam může zjevit parta dělňasů :D.
Nebo se v ní může přes léto vyžínat, takže to máte skoro prašť jak uhoď.
Mard
citace:
Původní příspěvek od Divoženka
Prasata mají sílu jako bejk, zejména v ryju (tj. nos prasete)


Prase reje aby našlo žrádlo. Tedy spíše jde o vlhčí prostředí. Konopí naopak vyhovuje spíše sucho s občasnou vydatnou vláhou. Tudíž není nutné sázet do nějakých vlhkých míst v údolí, ale spíše na osluněné stráni, kam to zase netáhne prasata. Srnky jsou větší problém, ty to zelené listí vyloženě láká.
jurkvic
No já pěstuju v kukuřici už 4-tým rokem a vždycky se mi osvědčilo doma vyčesat psa a jeho hlupy dát kousek od kytek... Ani jednou se mi nestalo,že by mi to nějaké zvířatko sezralo nebo zničilo :D
Jurgiano
Tento rok zažívam samé kuriozity po náštve miesta som myslel že zle vidím, medzi kvetináčmi poskakovalo desiatky malých žábiek :D Nezdalo sa mi že by ich samotné kytky zaujímali skôr sa tam vyhrievali ale človek nikdy nevie :D
Severus
Ja mam ve foliaku hned nekolik zabicek :D prve tam byla jedna, ale najednou tam jsou uz 4 a chytaj mi musky:-))
Sir_Major
Ty psí chlupy jsem zkoušel a stejně mi to srnky zežraly. Déšť ty pachy smyje. Chodil jsem tam tak jednou za 14 dní a kytičky sem neochránil... Letos zkusím odpuzovače zvěře které bývají kolem cest...
sadař22
Zdar tak jen v maličkosti páč jsem taky v minulosti měl out v lesích a na polích taky sem to řešil.

Takže pachové ohradníky: http://www.pachove-ohradniky.eu/Pac...opur-c1_0_1.htm

Elektronické odpuzovače divoké zvěře http://www.conrad.cz/plasic-divoke-zvere.k853361

Tady ještě všeobecné rady k tématu a použité technologii :) http://www.odpuzovac.cz/plasic-divoke-zvere

Ohrady pletiva

Oplocení http://www.odpuzovac.cz/plasic-divoke-zvere

Vše je jenom jako příklad toho co se dá využít mě osobně nikdy nepomohlo mít kupku vlasu v nebo chlupu kolem kytek.Ale třeba moč od zvířat (mrva močka...) tak to bylo efektivní samo pletivo nebo síťovina i pachová ohrada funguje dobře kombinováním všeho co sem uvedl se dá dosáhnout maximální ochrany políčka. Boužel nejobávanějším faktorem jsou dycky čorky na ty nepomuže nic jinyho než pěst v ksichtu :)
schutzesan
Jak to je s vcelami? Chystam se sazet outdoor a kousek asi 10m a par keru mezi tim ma tata 4 uly a tisice vcel.. Myslite ze to nebude vadit? U kytek napr mene pryskrice kterou jim vcely odeberou.. Nebo vcelam ze by nevyhovoval tohlesco? Taky jestli se nahodou nebudou hodne lepit a nebudu mit potize pri hnojeni atd..? Kazda rada me bude zajimat :)
Mard
citace:
Původní příspěvek od schutzesan
Jak to je s vcelami? Chystam se sazet outdoor a kousek asi 10m a par keru mezi tim ma tata 4 uly a tisice vcel.. Myslite ze to nebude vadit? U kytek napr mene pryskrice kterou jim vcely odeberou.. Nebo vcelam ze by nevyhovoval tohlesco? Taky jestli se nahodou nebudou hodne lepit a nebudu mit potize pri hnojeni atd..? Kazda rada me bude zajimat :)


No já už dlouhý léta jedu venku a zatím jsem si nevšiml že by to včelám nějak moc chutnalo. Je to spíš výjimka že na kvetoucí konopí sedne včela. Asi jim ta vůně nevoní :D
Hanns-G
Pokud pěstujete v kukuřici je to asi nejideálnější s ohledem k ochraně kytek.Kolem málých sazenic je dobré nalít lidskou moč či lidské vlasy nebo zvířecí chlupy(např.pes,ale pozor i ledské vlasy časem ztratí svoje aroma vlivem deště),protože pokud by jste chteli malé rostlinky v nízké kukuřici zabezpečovat obalem,riskujete jejich viditelnost.Nicméně jakmile kukuřice povyroste na 30cm a zemědělci udělají postřik proti plevelu stačí koupit v obchode bambusové tyčky a zelene plastove pletivo,je asi metr vysoké,ale jakmile ho rozřežete na pul,bude mít ideální výšku a nebude vidět.Tím se zbavíte rizika okousání zajíci (srny a vysoká navštěvují kukurici spravidla až na podzim,slouží jim jako kryt a potrava).Později až kukuřice povyrste tzn. metr a víc,stačí koupit tenký vázaci drat a políčko jednoduše omotat kolem nad pletivo-místo tyček krásně poslouží kukurice.Je to ochrana na 100% proti srnkám a bíložravcům.Proti divokým prasatům ochrana prostě neexistuje,ale ty úrodu maximalně poválí.Po sklizni je dobré tyhle pomůcky uklidit z pole pryč,ať nevzbuzujete pozornost u zemědelcu a pří rok mužete pěstovat znovu:)

Osvědčená metoda:)
P1R4T3
Zdar... chcem sa opýtať čím sa dajú odohnať mušky. Vždy keď prídem na miesto tak vidím na rastline mušky, ktoré mi lozia po listoch. Pokúšal som sa ich vyhladať na internete ale ohladne škodcov sa moc nevyznám ale pravdepodobne to je Třásnokřídlí (Třásněnky ) alebo Smutnice (Sciaridae). Díky za odpoveď.
Váchy 55
Minulý OUT jsem zpozoroval, že srnky jdou méně po košatých hodně větvených rostlinách než po těch, které si zachovávají centrální stonek bez záštipu. Měl jsem jedinou z 8 a všechny krom té 1 bez návštěvy. Holt krásně viditelnej zelenej stonek je velký lákadlo!
miravlak
zdravím,máte někdo vyzkoušenou tuto pěnu? letos nechcu nechat už nic náhodě .. díky :) HAGOPUR
mrtko
(pre miravlak ) taketo peny som si vsimol okolo ciest u nas na zahorí, vedla cesty zhruba kazdych 15metrov zapichnuty dreveny kolik navrchu postriekany takouto penou. vraj to vydrzi niekolko mesiacov, chodim tade casto podvecer autom a nikdy som zver okolo nevidel zatial co o kus dalej kde tieto koliky s penou niesu veselo pobehuje zver po ceste takze si myslim ze ta pena moze fungovat dobre.
miravlak
citace:
Původní příspěvek od mrtko
(pre miravlak ) taketo peny som si vsimol okolo ciest u nas na zahorí, vedla cesty zhruba kazdych 15metrov zapichnuty dreveny kolik navrchu postriekany takouto penou. vraj to vydrzi niekolko mesiacov, chodim tade casto podvecer autom a nikdy som zver okolo nevidel zatial co o kus dalej kde tieto koliky s penou niesu veselo pobehuje zver po ceste takze si myslim ze ta pena moze fungovat dobre.


jojo i u nás je to skoro všude,jen sem toho našel víc druhů tak nevím co vybrat :D ale nejspíš vemu tuto,protože má ten aplikátor a nemusim schanet zadnou pistol k tomu :banana:
Samulele
Skús ešte http://www.hukinol.cz/
trošku lacnejšie..a nenápadné
Free-world
zdravím borci, vyzkoušel jsem vlasy moje,psí chlupy,chcal jsem tam, sral jsem tam,pěnu s pachovym sprejem zkoušel, gelový zvěř STOP, protidivočáčí sprej.....vpodstatě to buď fungovalo málo, nebo vůbec, postupem sezóny jsem přicházel o kytky kvůli zvěři, ikdyž jsem pro jejich odhánění dělal takřka maximum, jednou jsem se dal do řeči se sousedkou, která řešila spoustu let taky trápení se zvěří, protože bydlí na okraji vesnice a na její neoplocenou zahrádku se chodí pást srnky, každoročně sežranej salát a jiná zelenina, nicméně její dcera ji dala k narozeninám elektronický plašič zvěře a od té doby se ji zvěř vyhýbá obloukem, to mi nedalo a koupil jsem to taky, od té doby vůbec nic! vše jsem sklidil bez jediného úbytku!!! všem vřele doporučuji, je to na 9v baterii a prý to tam vydrží několik měsíců.....je vlhkuvzdorný, ale ne voděodolný, proto jsem tomu udělal krytku z květináče :) ...je to moje spása, nemůžu si vynachválit, dosah má tedy jen dle papírů 13metrů (tuším, nevím už přesně) ale políčko jsem měl v KUKU dlouhé cca 25m a úplně vklidu..... snad to nebude smazáno jako neplacená reklama, protoze tohle je fakt pecka!!
furian
citace:
Původní příspěvek od Free-world
zdravím borci, vyzkoušel jsem vlasy moje,psí chlupy,chcal jsem tam, sral jsem tam,pěnu s pachovym sprejem zkoušel, gelový zvěř STOP, protidivočáčí sprej.....vpodstatě to buď fungovalo málo, nebo vůbec, postupem sezóny jsem přicházel o kytky kvůli zvěři, ikdyž jsem pro jejich odhánění dělal takřka maximum, jednou jsem se dal do řeči se sousedkou, která řešila spoustu let taky trápení se zvěří, protože bydlí na okraji vesnice a na její neoplocenou zahrádku se chodí pást srnky, každoročně sežranej salát a jiná zelenina, nicméně její dcera ji dala k narozeninám elektronický plašič zvěře a od té doby se ji zvěř vyhýbá obloukem, to mi nedalo a koupil jsem to taky, od té doby vůbec nic! vše jsem sklidil bez jediného úbytku!!! všem vřele doporučuji, je to na 9v baterii a prý to tam vydrží několik měsíců.....je vlhkuvzdorný, ale ne voděodolný, proto jsem tomu udělal krytku z květináče :) ...je to moje spása, nemůžu si vynachválit, dosah má tedy jen dle papírů 13metrů (tuším, nevím už přesně) ale políčko jsem měl v KUKU dlouhé cca 25m a úplně vklidu..... snad to nebude smazáno jako neplacená reklama, protoze tohle je fakt pecka!!


Vypadá to solidně. Ta baterie ti na sezónu stačí? Píšou že výdrž až 2 roky.
Příští out to rozhodně zkusím, jestli s tím už někdo máte taky zkušenosti, tak recenzujte..
thomasdedik
Zdravím.Len tak ma napadlo.Čo takto tam rozmiestniť gumové hady.Niektoré stočené na zemi niektoré zase pozavesovať.Možno by som ich natrel na žlto,čierno.To je v prírode jasný signál (nepribližuj sa ku mne).+ Samozrejme vlasy, chcanky
thomasdedik
Mám doma veľhada královského možno tam rozházdať jeho bobky
Free-world
citace:
Původní příspěvek od furian


Vypadá to solidně. Ta baterie ti na sezónu stačí? Píšou že výdrž až 2 roky.
Příští out to rozhodně zkusím, jestli s tím už někdo máte taky zkušenosti, tak recenzujte..



nezaznamenal jsem po použití jedinný úbytek kytek, netknuty, ani větvička. teď jsem je nainstaloval do kukuřice znova, přepnul vypínač a opět to hlasitě "luplo" - znamení že to funguje, celou zimu mi ležely na půdě. nicméně příští sezónu preventivně vyměním baterie, to mi za ten risk nestojí, aby se to vybilo a zvěř to semlela :)
Maxeaux
Ten plasic mam aj ja, kytky su nedotknute. Zapuzdril som ho do potravinarskej krabicky :D
tgun
použil jsem tři kůly kolem kytky jako na týpý, pletivo a pro jistotu to tam vždy řádně zechčiju ;)
Šmoulí Prd
Myslíte, že bude fungovat ? https://www.aliexpress.com/item-img....32e240ehvv6FO#
Maxeaux
Proc ne? Otestuj a daj report. Mozno to aj ja skusim
zelenáč_tom
Já jsem aplikoval pachové ohradníky a pohoda, vše přežilo do té doby než to našli teenageri a sklidili to :-/
Váchy 55
Je to peklo s těma čorkama. Člověk s tim stráví takovýho času, většinou ten flek má někde bůh ví kde, chodí to tam zelejvat po večerech aby ho nikdo nezahlídl a stejně pak přijdeš na podzim a kytky pryč. Až mi je vždycky do pláče. A to ještě dost často sklidí i kytky, který nejsou zdaleka nakvetlý a mají zatím jen blizny..nepochopim. zřejmě prostě ganja-smažky jak říkám já. Každopádně proti zvěři se mi neosvědčila ani nafta, ani psí chlupy a ani ten pípák proti krtkům. Když je možnost, tak vždy oplotit a je pokoj. Nafta a chlupy fungují dle mého jen do prvního pořádnýho lijáku.
zelenáč_tom
Já na ten venek rád používal prostor pod vysokým napětím, čez to tam každé tři roky projede drticem, na dva roky je to k použití a ten třetí musíš udělat jinde, měl jsem prima flek u rybníka, voda u zadku, to se to panečku zalévalo, jenže v září začali střílet kachny a myslivec vleze všude a prošlapal co mohl...
Maxeaux
citace:
Každopádně proti zvěři se mi neosvědčila ani nafta, ani psí chlupy a ani ten pípák proti krtkům.


mas pravdu, pipak proti krtkum je na 2 veci :D
Pelúsok
zdravim.tento rok som prvy krat pestoval rastliny od konopnej banky.pred tym som mal skusenost len s modelom no name. Islo o holland hope a shaman od DP. Celu sezonu som zapasil z neznamou skodnou. Na policku som mal zmes rastlin od DP a nejake no name. Rastliny od DP boli doslova lakadlom pre nejaku zver. Rastliny som nasiel vytrhnute s korenom ale nijak inak poskodene neboli co mi prislo zvlastne. Systematicky mi takto znicili 85percent urody .a co bolo zvlastne modelov no name sa ani nedotkli.nikdy som s tym pred tym nemal problem.ked rastlina dorastla povedzme na tri poschodia tak sa mi este nikdy nestalo ze by ju nieco znicilo. Moze byt problem v tych odrodach?ze su pre zver pritazlive?tento rok som nachadzal povytrhane rastliny uz aj vo vysokych stadiach kvetu?pisrm srm lebo ma zaujima co si o tom myslite.ako vravim rastliny vytrhnute a nijak nedotknute.a vzdy iba tie od DP. Cloveka vylucujem.
Maxeaux
proste kasli na DP, aj priroda sa ti to snazi naznacit :D
Time
citace:
Původní příspěvek od Pelúsok
zdravim.tento rok som prvy krat pestoval rastliny od konopnej banky.pred tym som mal skusenost len s modelom no name. Islo o holland hope a shaman od DP. Celu sezonu som zapasil z neznamou skodnou. Na policku som mal zmes rastlin od DP a nejake no name. Rastliny od DP boli doslova lakadlom pre nejaku zver. Rastliny som nasiel vytrhnute s korenom ale nijak inak poskodene neboli co mi prislo zvlastne. Systematicky mi takto znicili 85percent urody .a co bolo zvlastne modelov no name sa ani nedotkli.nikdy som s tym pred tym nemal problem.ked rastlina dorastla povedzme na tri poschodia tak sa mi este nikdy nestalo ze by ju nieco znicilo. Moze byt problem v tych odrodach?ze su pre zver pritazlive?tento rok som nachadzal povytrhane rastliny uz aj vo vysokych stadiach kvetu?pisrm srm lebo ma zaujima co si o tom myslite.ako vravim rastliny vytrhnute a nijak nedotknute.a vzdy iba tie od DP. Cloveka vylucujem.


mě loni takhle likvidoval v oplocence zajíc model LSD . Jinýho se nedotkl a že měl na výběr ještě asi ze 6 modelů a fakt okusoval jen tohle . Jinak ty jakoby jen vytáhlý rostliny to byly zřejmě divočáci . Láká je čerstvě rozrytá půda a to klidně i po půl roce . Taky mám zkušenost že mě takhle vyryly kytku v květu...
Pelúsok
zdravim.miesta hlboko porylujem hned ako opadne sneh.tiez ma napadlo ze by to mohlo lakat diviaky. Nejaky napad ako sa tumu branit?nerylovat hlboko znamena nic nevypestovat.co pestujem vonku tak som odpozoroval ze hlboke prerytie je 80 %uspechu. Rozmyslam ukolo miesta nanosit rozne pahyle,dreva,a tak.v sezone to zarastie a ostane nenapadne.moč a vlasy nefunguju.mozno ten pes by bol v pohode ale minuli rok ma moj opustil po 17rokoch
Pelúsok
tento rok som bol z toho na prasky.nie je nic horsie ako prist na policko kde je zase vyrvana dalsia krasna kvitnuca samica cez dva metre a nou nejmy rastu veselo dalej. Asi jedine riesenie bude zmenit miesta .s diviakom sa asi neda vybabrat
Piskor1
Fungují spolehlivě.. klidně přidávat i do zálivky zjara.. ttps://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/pachove-ohradniky/c-1250/
Pelúsok
zdravim.dakujem za typ.tie pachove ohradniky ma naozaj zaujali. Funguje to naozaj?ak ano tak by to bola dokonala ochrana.pisu ze je to ekologicke co je pre mna podmienka pretoze ja pestujem u diviakov. Oni su tam proste doma to respektujem. Mozes prosim trosku opisat svoje skusenosti?srny a jelene velmi neriesim.tie maximalne nahryznu stonku alebo zlomia nejaku vetvu.diviak ten ald vsetko znici a este aj vyslape chodnik v zihlave ze si to potom aj kazdy vsimne co ide okolovdaka
delikt
https://www.pachove-ohradniky.eu/Oc...veri-c6_0_1.htm

Já mám perfektní zkušenost s tímhle- normálně naředit a pokropit zeminu. + nějaké savé věci na strom a to namočit, použití rukavic je nezbytností,smrdí to jak prase po lidském potu. musí se to tím zalévat častěji.. vždy po děštích.. ale ona ta zvěř se na to fakt vykašle. mě to nefachalo proti srnám. https://www.myslivecky-obchod.cz/cz...sapu2010-detail tady ho máš . vydrží i 3 roky. do zálivky opravdu málo cca malou štamprlku do 25 l.
jackson
mne vždy proti zvery fungovala klasika vlasy od kadernicky a všade to pri každej navsteve pochcat :D
Pítr90
citace:
Původní příspěvek od jackson
mne vždy proti zvery fungovala klasika vlasy od kadernicky a všade to pri každej navsteve pochcat :D


Oni na to kluci taky přijdou 😉

Není nad to navěsit v okolí staré hadry a při každé návštěvě je pochcat 😉😉😉

A to jsem​ znal jednoho, co si u pole sral 😁😁😁
jackson
jj alebo som tam mal proste odrrezanu petku v polke a vzdy som sa do nej vymočil :D nechutnejsie ale fungovalo bravurne
Time
citace:
Původní příspěvek od delikt
https://www.pachove-ohradniky.eu/Oc...veri-c6_0_1.htm

Já mám perfektní zkušenost s tímhle- normálně naředit a pokropit zeminu. + nějaké savé věci na strom a to namočit, použití rukavic je nezbytností,smrdí to jak prase po lidském potu. musí se to tím zalévat častěji.. vždy po děštích.. ale ona ta zvěř se na to fakt vykašle. mě to nefachalo proti srnám. https://www.myslivecky-obchod.cz/cz...sapu2010-detail tady ho máš . vydrží i 3 roky. do zálivky opravdu málo cca malou štamprlku do 25 l.


měl jsem ten HAGO PUR - STOP DIVOČÁKŮM a 100% to nebylo .... za ty léta pěstování věřím už jen pletivu...

ty větve jako ohrada mě na jednom místu fungují ,ale jsou tam spíš srny , kanec je jak buldozer , tomu by to nevadilo...
Pítr90
Ono v prvé řadě je potřeba trošku rozumět přírodě. Koukat, kde jsou stezky od zvěře, stopy, bobky 😀 ( v kukuřici je to jiná kapitola ) , místo si průběžně okoukávat, pokud je u lesa/v lese, tak nemít v blízkosti krmelec nebo posed (i na posedu je občas "škodná" ) .
Pak přichází na řadu minimálně psí chlupy, lepší vlasy a už zmíněné chcaní 😉😉😉
Piskor1
Tak já bydlím v městečku,kde ti nějaké vlasy nebo strach ze psa 100 % nefunguje,páč ti divočák vleze skrz plot i s mladýma do zahrady a poryje zahradu. Strach z lidí opravdu nemají a vlasy a chcánky mají u piče.
redfoxx
Tak zrovna divočákům se brání špatně. Já použil chlupy od psa, dal jsme tam tak 10 sáčků a nikdy ani náznak srnky.
NT guerilla
ako by ste si poradili ked sa okolo kytiek pohybuje medved ?? priamo som ho tam este nestretol ale pobytove znaky su vsade.. jedine co ma napadlo j ultrazvukova plasicka na zver..
Pítr90
Hele je to nechutný, ale lidský pach by ho měl nejspíš odradit, takže bych doporučil pověsit na okolní stromy hadry a při každé návštěvě pochcat
Maxeaux
citace:
ultrazvukova plasicka na zver


u mna funguje, nenapadna vecicka. este otazka ci toho medveda tvoje kytky vobec zaujimaju
NT guerilla
nezaujimaju ho podla mna.. ale jednu sezonu si spravil medzi kytkami lezovisko.. sranda.. par krat sa tam nieco postavilo a odislo to prec ako som sa priblizoval.. najlepsi znak toho ze tam nieje maco ked sa vyplasia jelenice v blizkom okoli.. mojou pritomnostou.. mam aj bear spray ..ale tak dufam ze take blizke stretnutie nenastane.. hluk tam nerobim ziaden ..pretoze mozu byt ludia v okoli..takze sa priblizujem uplne potichu.. to je ten problem..
Maxeaux
jednu plasicku si zaves aj na seba :)
NT guerilla
ako ja stym nemam problem..stretol som maca uz viac krat..ale tam je to nieco ine... lebo ked sa nechcem prezradit tak musim ist potichu.. a mozem ho prekvapit.. a potom je uz len na nom ako zareaguje.. ale asi kupim tu plasicku ..kde si ju zohnal ty ??
Maxeaux
zadaj do heureky "deramax odpudzovac zveri", malo by to stat okolo 22 eur, ten obchod uz nefunguje kde som to kupoval.
je to tento model - https://www.deramax.cz/deramax-trap...ic-divoke-zvere
NT guerilla
ok vdaka za radu.. skusim...
GrayPepa
Dle mých zkušenosti pomůže jenom dobře udělaný plot, zrovna jsem to řešil minulý rok na podzim, ale kvůli ovocným stromům. Zatím ani jedno vniknutí :-)
lukysek195
Ahoj mám krásné místečko ale když jsem šel k mému místu tak cca 30m od toho jsem viděl na zemi hromadu bobků, teď mám strach aby mi to zajíci nesnědli, máte nějakou radu co mám dělat ? minulí rok jsem měl problém se slimáky ale na ty jsem připraven celí rok jsem sbíral skořápky od vajíček a mám cca 2kg nadrcené tak to dám kolem rostlin ale zajíce to asi neodradí :/
Váchy 55
Zajíc je asi poslední zvěř, ze který máš mít strach. Dle mě ti proti slimákům ani ty skořápky nepomůžou.. základ je mít kolem rostlin vypletý plevel a třeba písek na povrchu země + granule proti slimákům, ale první déšť ti to rozpustí a v tom mokru vyleze celá armáda. Taky jsem zkoušel i brusný papír kolem stonku což celkem funguje, ale oni si ty zmetci většinou najdou cestu. Slimáků se jen tak nezbavíš kor když to máš někde v přírodě. Taky je znát když dáš na flek už vzrostlé rostliny. Osvědčilo se mi obkopané políčko jakožto strouha která je taky zpomalí. Zajíců se neboj. Spíš srnky a prasata jsou zlo. Dej tam všude psí chlupy a pokaždý se tam vychčij všude kolem. Při nejlepším vyser :-D Joo když pěstuješ v přírodě, vždycky počítat se ztrátami ..hodně štěstí ať to roste. ahoj
lukysek195
Děkuji za odpověd :) mám v plánu dát alespoň 20cm kolem kytky a 3-5cm velkou vrstvu nadrcených skořápek. to slimáci nemůžou mít šanci přelést. je to ostré a bude se to na ně lepit a musí je to bolet. mám jich celkem dost tak na 5 rostlin to bude stačit, někde tady na forum jsem to četl že to někdo takto dělá a slimáci kytky nechávají napokoji
pospa.m
Ja rozhazuju vlasy, vousy a psi hovna kolem kytek, ale nefunguje to vzdycky 100%. Nevim jestli to tady uz nekde neni, nebudu procitat 40 stran, ale rad bych poznamenal ze hnojivo FISH MIX je lakadlo pro prasata!!! Vsechny kytky co sem tim hnojil mi rozryly prasata a kytky ktere jsem tim nezalival o par metru vedle zustaly netknute. Tak bacha na smrdute ryby!
Divoženka
Jak píše POSPA.M, dobrej postřeh s fish mixem.
Prasata ryby milujou.

Jo... Zvěř je všude. Nejlepší co můžete udělat je hned několik jednoduchých pravidel.
Takže: Než vyberete místo, víc předvídat.
Nedávat do mlazin tj. nedávat do 3 - 5 metrů vysokých, opravdu hustých porostů, kde se prasata zdržují nejvíc, dělají si v nich zálehy a je to jejich přirozený bydliště.
Nedávat do hustých ucelených porostů kopřiviska, ostružiní, prostě lokality, kam lidská noha nepáchne. Taktéž se v takových místech vyskytuje s oblibou zvěř.
Nedávat blízko vody.
Nedávat blízko polí. Na poli je pastva jsou plodiny pro zvěř velmi lákavé, tudíž aby měli co nejkratší cestu na snídani a večeři ze svého domečku, udělají si domeček hned v blízkých okrajích polí, v remízkách, apod.
Dobré je vybírat spíš řídké vysoké, méně zapojené porosty dřevin, v náročných terénech pro lidi, bez okolních mladých porostů ( mlazinek), kde se zvěř téměř nezdržuje, nevegetuje tam, atd. Samozřejmě kvůli světelnému požitku umisťovat do okrajů porostů.
Já měla jeden takovej ideální flek, byla to námaha tam dojít, všecko vylezt, zúrodnit půdu, všecko donýst v batohu a jít i víckrát..jo, to byly časy.
Ale na posledním takovým fleku jsem vždycky sklidila.

Tam kde bude pro Vás pohodlné založit pěstební plochu, bude to pohodlné i pro čorkaře, tam kde to bude nerušené od lidí a bude to mít jinak všecky další výhody, je to většinou jádro úkrytu pro zvěř.
Nebojte, vy to tam v klidu obhospodařujete a oni už pár metrů za Vašima zádama vesele porochtávaj a čekaj, až to začne vonět a být mňamy mňam :D
Takže předvídat kam dát.
Lepší zkusit třeba pro začátek založit na víc lokalitách po menším počtu - např. tři plochy po dvou kytkách a uvidíte, kam už příště nesadit a kde je naopak šance vyšší.
A nemyslím si, že lidské či jakékoli jiné exkrementy zvěř odpuzují. Určitě ne dlouho době.
Pěstu zdar, zvěři v tohle případě zmar
centurion
nedávat nedávat nedávat :D když to všechno vyloučíš, tak už není moc z čeho vybírat :D to rači hustý křoviska, kde už léta nikdo nebyl, než aby to někdo vybral. kočičí hovna fungujou zaručeně, ale musíš je nastražit tak, aby to ty zvířata neměli šanci nikudy obejít. divočáci jsou na psy už podle mě hodně zvyklý, ale koček se bojí. asi pozůstatek evoluce, když jim divoký kočky žraly selata. na vysokou zveř stačí, když jsou tam známky po člověku a už tam nevlezou.
jolandovec
tak misto vlasu treba i psi chlupy
TommyH
Čau lidi, vysadil jsem v lese a na povrch dál mulčovací kůru (aby se držela lépe vlhkost). Každopádně se mi na poličku zabydlelo kvantum mravenců. Sežere mi ta havěť kytky až vyklíčí? Dá se proti nim nějak účinek bojovat?
Váchy 55
Ahoj, co se týče vysazení v lese, tak nevim jestli ti to poroste vzhledem k pH půdy. V lese je půda moc kyselá a bez vlastní hlíny, kterou ještě navíc musíš oddělit od okolní, ti to neporoste. Navíc ti tam bude snižovat pH i ta kůra, i když minimálně. Jinak co se týče mravenců, tak kytky ti nesežerou, ale dost často si dělají mraveniště pod nima vzhledem k tomu, že hlína je vzdušná. Udělají si tam cestičky a hlína je pak ještě vzdušnejší. Vadí to v počátku růstu, kdy kytka nemá vyvinutý kořenový systém a nemá možnost si sáhnout pro vodu víc do hloubky. Pak je možnost pozorovat při zalití, jak se hlína propadne i o několik centimetrů. Já jsem nikdy moc mravence neřešil, ale pokud se jich chceš zbavit, tak taky existuje nějaký přípravek. Moje rada je ale zalévat co nejčastěji, protože pak si musí stavět furt nový a nový mraveniště a dost často je tim vyženeš. Ať se daří. zatim ahoj
ju8lo
ZDravim , som začiatočník , chcem sa spýtat či mravci zjedia rastlinky alebo im to je jedno ? prípadne mám tam nasypať otrovu ?
Maxeaux
citace:
Původní příspěvek od ju8lo
ZDravim , som začiatočník , chcem sa spýtat či mravci zjedia rastlinky alebo im to je jedno ? prípadne mám tam nasypať otrovu ?

z mojej skusenosti im to je sumak
centurion
me se teda stalo, ze si postavily hnizdo primo pod kytkou takovy ty maly oranzovy, sezraly ji koreny a bylo po ni. asi zalezi co to je za druh.
TommyH
Mravenci jsou v pohodě... Já teď na flek dal do rockwoohlu 10 pětidenních semenáčků. Přijdu druhý den že je zaliju a všechny do jednoho pryč a kolem slyz... No oči pro pláč. První hlemýždi hajzl co byl poblíž to fakt hodně schytal.
Jazzy
ja som našťal do fľaše a nechal to tak pár dní nakysnúť a potom som uviazal ku políčku staré zelené triko a polial som to tým,brutal zápach ale pokoj s divou zveru je to riadný humus ja viem ale pomáha to.
Punkheart
Ja som vybral flek v strede húštiny, začal čistiť a odrezané haluze a krovinu som použil na obvod fleku - staré dobré kromaňonské hradby. :) Po dvoch rokoch sa síce v jednom mieste trochu prepadli ale srnka mi nechala len otlačenú stopu pri jednej kytke takže v klude a dieru stačilo nanovo zaplniť.

Druhá vec je, že sa v tej húštine v zvýšenej miere zdržuje vtáctvo, Vanish ani nemusím používať, všade samá prázdna slimáčia ulita
Reggaemanista
Tipuju pěstovat v kyblech s uchem a ten vždycky někde pověsit na strom, tím nemyslím pěstování na stromě 3m pod korunou, ale jenom při zemi a pověsit ve výšce na větev, ideálně na smrk. Srny ani divocí králíci vám to nesezerou protože je to pro ně příliš vysoko...
Piskor1
Ve vedru co bylo,to prezije tak 10 hodin.
Reggaemanista
Plánuju sadit v tomhle kýblu, má 20L a pověsím na smrk. Model Industrial Plant od Dinafem seeds v tom bude nasazený.
crazyben
nabarvi to, ty modry si kazdej vsimne
jufik
citace:
Původní příspěvek od Reggaemanista
Tipuju pěstovat v kyblech s uchem a ten vždycky někde pověsit na strom, tím nemyslím pěstování na stromě 3m pod korunou, ale jenom při zemi a pověsit ve výšce na větev, ideálně na smrk. Srny ani divocí králíci vám to nesezerou protože je to pro ně příliš vysoko...


Na tvůj způsob mě napadlo dat to do textilnich květináčů na zeď , jen nevím jak je to s vysycháním. Letos zkusím ( dám dovnitř folii, kvůli menšímu vypařování ze stran)
Váchy 55
Věšet květináče na větev? 20l? No nevim nevim.
Za me absolutni blbost. Ve 20l ti nevyroste nic moc..bude to vysychat mnohem rychleji nez kdyby to stalo na zemi..bude to zbytecne napadny a při bouřce náchylny na zlomeni. No nevim nevim.. Pro mě je tohle zbytecnej čas a prace, protoze z tohodle stovky spis desitky gramu nebudou. I tak preju hodně zdaru. Clovek si musi sam vyzkouset techniky ktere fungujou
Pítr90
Proc by mu ve 20l nemohla vyrůst pěkná kytka? Asi jsi toho viděl ještě málo 😉 kámoš každým rokem v sudech cca 20-25l a kytky 1.5m a výnos paráda 😉
jufik
citace:
Původní příspěvek od Váchy 55
Věšet květináče na větev? 20l? No nevim nevim.
Za me absolutni blbost. Ve 20l ti nevyroste nic moc..bude to vysychat mnohem rychleji nez kdyby to stalo na zemi..bude to zbytecne napadny a při bouřce náchylny na zlomeni. No nevim nevim.. Pro mě je tohle zbytecnej čas a prace, protoze z tohodle stovky spis desitky gramu nebudou. I tak preju hodně zdaru. Clovek si musi sam vyzkouset techniky ktere fungujou


Všichni lidi nepěstují pro stovky gramů 😉

pachový ohradník , kdysi jsme měli něco podobného (polil jsem si tričko a už jsem ten smrad nevypral) a kanci byli uhnízděni asi tak 20m vedle a v pohodě. Beztak to už je v tomhle vláknu 😀

crazyben
citace:
Původní příspěvek od Váchy 55
Věšet květináče na větev? 20l? No nevim nevim.
Za me absolutni blbost. Ve 20l ti nevyroste nic moc..bude to vysychat mnohem rychleji nez kdyby to stalo na zemi..bude to zbytecne napadny a při bouřce náchylny na zlomeni. No nevim nevim.. Pro mě je tohle zbytecnej čas a prace, protoze z tohodle stovky spis desitky gramu nebudou. I tak preju hodně zdaru. Clovek si musi sam vyzkouset techniky ktere fungujou


na stromech se pestuje prave protoze to naopak napadny moc neni... po korunach stromu lidi moc necumi a v zeleni pres leto se to i tak ztrati snadno.

A ze z 20l nevyroste nic moc? Projed si par galerek s outama v kyblich ;)

Zkus si to a treba zjistis sam ze to funguje i tady toho je dost... viz. http://grower.cz/forum/image.php?a...26099&size=full
Váchy 55
Což tohle je neco jinyho. Kolega tam psal povesit do male vysky,z duvodu male vysky to na slunnem miste bude videt. Nerikam ze to nejde. Jde to.. Uz jen podle ty fotky, borec si s tim vyhral..ma tam nejspis i samospadem zalivku pokud dobre vidim. Jenze ty prace s tim.. Šplhat nahoru ve vedrech ktery mas cim dal vic a srazky žádný.tyyy vody..natahat to tam, upevnit kvetinace a kytky pořádně, . Jo verim,ze to pak vypadá slušně.
Pro mě je to proste crazy crazybene 😀 protoze dle mě to zvladne malokdo vypestovat v takovych podminkach neco slusnyho a proto to ani nikomu nedoporucuji.
Na to jak se zbavit zvěře existuje spoustu prevenci..ano riziko tam je pořád, ale netahal bych hned kvuli tomu kytky na stromy 😀 peace

citace:
Původní příspěvek od crazyben


na stromech se pestuje prave protoze to naopak napadny moc neni... po korunach stromu lidi moc necumi a v zeleni pres leto se to i tak ztrati snadno.

A ze z 20l nevyroste nic moc? Projed si par galerek s outama v kyblich ;)

Zkus si to a treba zjistis sam ze to funguje i tady toho je dost... viz. http://grower.cz/forum/image.php?a...26099&size=full
Reggaemanista
Já to neřeším, když už tam někdo půjde tak to stejně uvidí, snad tam nikdo celou sezónu nevleze a v to doufám, je to mladší smrkový les, sem tam nějaké břízy. Smrky celkem nahusto na sebe. Temný les. Vím, že konopí potřebuje hodně světla a Slunce ale já se spokojím s menší úrodou, hlavně ať to jde na kvalitu.
Váchy 55
Já se bavil k tématu 😀 videl jsem toho vic nez si myslis, ale peknou kytku na stromě ve 20L fakt ne. Nemluvil jsem o tom, ze nelze vypestovat peknou kytku ve 20L..mluvil jsem o tom, že je to v prirode zbytecne slozite a pro me blbost v tomto pripade.
Jo sam uz jsem mel ve 25L i vetsi jak 1,5m, nicmene jak jsem psal, je to narocne na zalivku a i na vyzivu, protoze takova rostlina spotrebuje obsazenej dusik i v predhnojenym substratu velmi rychle. Nedovedu si predstavit, ze to mám nekde v prirode na strome.

citace:
Původní příspěvek od Pítr90
Proc by mu ve 20l nemohla vyrůst pěkná kytka? Asi jsi toho viděl ještě málo 😉 kámoš každým rokem v sudech cca 20-25l a kytky 1.5m a výnos paráda 😉
crazyben
neni to slozity, jen se musis starat castejc, do toho to splhani

to je o lennosti Váchy :D já bych na to byl taky línej.

BTW. 1,5 nakonec vyroste i z 10l a pekna, rozhodne to nemusi bejt zadny chudy koste. Zas takovej problem to neni :D Ve finale to ma i svy vyhody, kdy mas kontrolu nad tim co ty kytky zerou a nakonec muzes poradne proplachnout... coz v zemi nemas.

Ale souhlas ze v urovni oci, v temnym lese... to asi smysl mit nebude. Do toho clovek musi na 110%
Váchy 55
Tak lennost tam hraje urcitou roli :-D to u mě moc ale ne. Ja už odvozil do přírody desitky kotoučů a vykopal děr.. Je to mrtě práce natož ještě tahat všechno do korun stromu to si ani snad nedokazu predstavit. Na takovej treegrow to chce hodne casu.. Kdyz mas praci, pritelkyni, hokejbal, motorku,.. tak je to jaksi nepředstavitelné. Za mě nejlepsi prevence proti zveri je plot. Bohužel ten nelze pouzit všude, jelikoz pak je to uz napadny az moc. Na jednom fleku, kde už je mimochodem tak 30 kotoučů, plot davam (nejlepe zeleny gumovy ten staci a neni v zeleni tak napadny) a problemy od ty doby se zveri nemam. Pak mam flek, kde plot nemam. Kytky tam jsou tak 2 metry od sebe ve stráni a poslední 2 roky mi minimalne pulku zdecimujou srnky.
Dokonce mě tam navstivili čorky a to byste rekli, ze to je v miste kam nepachne nikdo. Ten čas je opravdu alfa omega k dobre naturegrow sklizni. Kdyz jsem na ten flek pořád chodil driveji, tak jsem tam močil, daval psi chlupy a hadr s naftou a to jsem mel kytky netknuty. Podle mě moč a výkaly udelaji take opravdu dost. No nic ať se vsem daří tento rok a zvěř je veme obloukem. Bát bychom se ale meli spíše toho, že do budoucna bude mene a mene vody.
Peace
Reggaemanista
Takhle nějak jsem to myslel...
Reggaemanista
Nebo takhle...
Austenit
Já už dva roky používám elektronický odpuzovač zvěře a vše OK.

https://www.deramax.cz/deramax-trap...ic-divoke-zvere

navíc kousek od fleku byla chcíplá srna, tak to taky udělalo svoje zřejmě
Maxeaux
citace:
Původní příspěvek od Austenit
Já už dva roky používám elektronický odpuzovač zvěře a vše OK.

https://www.deramax.cz/deramax-trap...ic-divoke-zvere

navíc kousek od fleku byla chcíplá srna, tak to taky udělalo svoje zřejmě


Podobne. Od kedy to pouzivam, nemusim SPEKulovat nad picovin@mi :D
Lemonade
Určitě to funguje, ale nevyužiju to. Měl bych divnej pocit.
A vlastně to nepotřebuju.
Dávám to právě tam kde zvěř je, menší šance, že to někdo objeví.Maximálně kmínky jako zátaras nic víc.Dost se mi vyplácí sázet blízko prasečích úkrytů.Brzo z jara je svině fakt opatrná, v květnu už nevraždí na potkání pak teprv sázet :-).Takovým místům se vyhejbaj i pejskaři a houbaři(bacha na břízky a tak).
Pěstování venku je rizikový,víc políček - větší šance.Ale zvěř je to poslední o co bych se bál.
Pítr90
Je vidět, že ti ještě pole s několika velkýma kytkama ukryté uprostřed roští nezlikvidovala zvěř, která se tam na podzim stahuje 😉 víc políček je sice řešení, ale natahat substrát, jak blbec celý léto nosit vodu, starat se a pak ti to v září zničí zvěř.... Dokážeš si to představit, že 😉 lepší prevence, než dopadnout takto
Lemonade
Jedno mi zlikvidovala liška.Uprostřed pole si udělala jeden z vchodů(ale další 2 pole v okolí cajk).A přišel jsem o 2 metrovku od srnce(1 z 20). Ale jinak to nestojí za řeč.Zatarasit bezprostřední okolí když to jde.
To že zvěř omylem zničí kytku, je pro mě přijatelný.To že se stane okolí pole neobyvatelný není.Rozumím tomu, že to má někdo jinak. Jsme jiný.
Víc polí-větší šance.Na tom se shodneme.
Září říjen -prasata vegetujou v tuhle dobu někde poblíž sadů třeba, srny přejdou z polí, kde už nemaj kryt ani co žrát v srpnu.Větší problém je srnec, od půlky července asi měsíc je hodně teritoriální a označkuje i pole.
Co by mě zajímalo, odpuzuje i ptáky ?Tuším spíš jo, ale neví to někdo na 100%.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma