Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Outdoor Pěstování

Stránky: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 
Jak na zvěř? - Klikni zde pro originální téma
hej-rup
Letos mi nějakej myslivec hodil ke kytkám hlavu, kůži a pajšl z divočáka.. Přišel k poli úplně z jiné strany než chodím já a myslím že kytky ani nenašel. Každopádně ta zdechlina tam festovně smrděla asi měsíc.... Docela hrůzostrašnej deodorant :)
Zajimave bylo že pokažde když jsem přišel na pole byla ta lebka na jinem mistě. Asi o ni byl zájem :)
Maxeaux
na zver jedine pletivo. stalo sa mi ze som nasiel kus pancuchy kam som narval vlasy/chlpy roztrhany vsade okolo + ten flek bol aj kvalitne ostaty, trocha aj osraty. zver nic nezastavi. pevne pletivo + na buduci rok ho potrem Aversolom. (niekto z modov sem daval link na ten Aversol, pre istotu aj ja to sem hodim http://www.torasro.cz/index.php?mod=produkty&typ=1 )
Aix
Smrt divočákom,letos mě zežrali uplně všechno (jestě že sem si nechal jednu kytku v zahradce)

příští rok plot a hotovo
bull
citace:
Původní příspěvek od hej-rup
Letos mi nějakej myslivec hodil ke kytkám hlavu, kůži a pajšl z divočáka.. Přišel k poli úplně z jiné strany než chodím já a myslím že kytky ani nenašel. Každopádně ta zdechlina tam festovně smrděla asi měsíc.... Docela hrůzostrašnej deodorant :)
Zajimave bylo že pokažde když jsem přišel na pole byla ta lebka na jinem mistě. Asi o ni byl zájem :)


Právě proto jsem psal zdechliny nedávat! Zájem o to je mezi zvířátky velkej. Přiláká je mršina, při tahání zválej kytky a když je červen - červenec a sucho, proč si neukousnou šťavnatou travičku..
Bejt na tvym místě, tak to tam ale taky nechám, nešáh bych na to ani lopatou! Možná bych k tomu přidal další protizvířecí repelent - vlastní blitku.
hej-rup
citace:
Původní příspěvek od bull


Právě proto jsem psal zdechliny nedávat! Zájem o to je mezi zvířátky velkej. Přiláká je mršina, při tahání zválej kytky a když je červen - červenec a sucho, proč si neukousnou šťavnatou travičku..
Bejt na tvym místě, tak to tam ale taky nechám, nešáh bych na to ani lopatou! Možná bych k tomu přidal další protizvířecí repelent - vlastní blitku.


bull : každopádně letos žádná sčořená kytka, deodorant zabral na 100% A kytky mi žrali jen slimáci z jara, srny o ně neměli zájem i když jsem tam našel otisky kopyt.
chlapy mam ozkouseny vlasy ty jsou 90% ale nejlepsi jsou zvireci chlupy chodim pro ne do strizny psu 2 igelitky psich chlupu proste vemu a polozim na fleku tak kde chlupy nejsou jsou kytky v hajzlu ale kde jsou chlupy nebo vlasy se mi nestalo ze by mi treba jen listecek ukously
MDe_
citace:
Původní příspěvek od FanTomas
chlapy mam ozkouseny vlasy ty jsou 90% ale nejlepsi jsou zvireci chlupy chodim pro ne do strizny psu 2 igelitky psich chlupu proste vemu a polozim na fleku tak kde chlupy nejsou jsou kytky v hajzlu ale kde jsou chlupy nebo vlasy se mi nestalo ze by mi treba jen listecek ukously


Dobře vědět :) Muj pejsek lina přeš jaro jak prase :D
OutDoorEr
citace:
Původní příspěvek od vdg
K těm vlasům. Je jisté, že to funguje! Ale zkuste se zamyslet nad tím, když na Vaše políčko přijde policejní komando. Chomáče vlasů jsou jako otisk Vašich prstů. Pozor tedy na DNK.

Při procházkách v lese jsem narazil na jednu lesní školku, kde byly ošetřeny malé smrčky proti okusu chomáčkem přírodní ovčí vlny.


vole určitě budou dělat kuli par kytkam gandže testy DNA...uplna kokotina :D
citace:
Původní příspěvek od Machoman


Mrtvá slepka nemá chybu:D Ale asi ne moc lidí si chce dát u kytek špeka a čumet na rozkádající se slepici:D

Proč to nedelat jednoduše a s 99% učiností? http://www.e-lescr.cz/products/aversol-1-kg/

Do tohodle letos určitě jdu!
Rychlý jednoduchý a levný! :frog:
a je normalni ze se kolem pole davaji na klacek do sacku vlasy dela se to hlavne kolemm kukurice u nas je to bezne na morave co asi udela srna nebo diivocak kdyz k ni po vetru prijde pach cloveka? urcie to nepujde obhlidnout....:-):mutant: :D
Hlava
citace:
Původní příspěvek od FanTomas
a je normalni ze se kolem pole davaji na klacek do sacku vlasy dela se to hlavne kolemm kukurice u nas je to bezne na morave co asi udela srna nebo diivocak kdyz k ni po vetru prijde pach cloveka? urcie to nepujde obhlidnout....:-):mutant: :D


Jojo , když si nekdo sundaval dredy , tak ty byli na to nejlepši :D:D , to když jsi kolem rozházel tak žadna zvěř nepřišla nic ožirat .,..

citace:
Původní příspěvek od Machoman


Mrtvá slepka nemá chybu:D Ale asi ne moc lidí si chce dát u kytek špeka a čumet na rozkádající se slepici:D

Proč to nedelat jednoduše a s 99% učiností? http://www.e-lescr.cz/products/aversol-1-kg/


Mrtvý zvíře pak bych viděl pokaždy když to budu hulit , to ne ...

A zkoušel nekdo ten avresol ?? Sem hledal a to co je tim postřikany je dost chemicky !!! http://www.pesticideinfo.org/Detail...?Rec_Id=PC34574 , docel nářez :D:D
Nebudu tim cákat kytky, ale porosty okolo, kopřivy, nějaky ty keřiky atp.
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Libovka.com
Ahoj groweri...Tenhle rok bych chtel poprve vyzkoušet outdoor a aspon 10 kyticek bych rad dal do kukuřice a tak se ptam nevite nekdo kdy kukurice tacina rust? Deky vsem za odpoved!:-)
(asi bych rekl že na moji otazku už tu odpoved je ale bolužel nemam čas hledat :-/ )


Tak si ho udělej a ČTI !!!

citace:
Původní příspěvek od Libovka.com
Ahoj vsichni...co byste doporucili proti divocakum?:-/...dik vsem za rady:-)


Začal bych prvni stránkou tohoto trydu a přečetl si ho , možna stači prvních pár přispěvků , je toho tady 34stránek , tak přestan laskavě tady spamovat , diky Hlava


http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=10548
Libovka.com
citace:
Původní příspěvek od Hlava


Začal bych prvni stránkou tohoto trydu a přečetl si ho , možna stači prvních pár přispěvků , je toho tady 34stránek , tak přestan laskavě tady spamovat , diky Hlava


http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=10548

:DDDDDDDDDD
hehehehehehe:-D se poch.iju smichy:-D
Trochu jsem to tu pročítal,ale ne všechno tak se nikdo nezlobte jestli něco zopakuji.
1.) Srát si u pole ?? Jestli je někdo takový humusák tak proč ne ;)
2.) Ostnatej drat ?? Lidi ste v přírodě...v prostředí kde zvířata žijí a vy příjdete a dáte jim tam ostnatej drát.Jak lidi tak zířata jsou zvědavá a podle mě jednou to očíhnou příjdou a může se stát že se o ten drát nějak škrábnou...můžou z toho chytit nějakej hnus do nohy a kvůli toho pozdějc umřít.Je to sice velmi malá pravděpodobnost,ale stát se to může.
3.) http://www.facebook.com/home.php#!/video/video.php?v=132212626837129&oid=101431416596046&comments
Zajíc se nezastaví před ničím :D

Podle mě je nejlepší zají do květinky (teda aspoň u nás to tam mají,popřípadě pohledat třeba v Obi,Bauhaus...) a tam si koupit takovou síťovinu.Je to síť která má očka tak 2*2 cm (je jich víc tipů).Já si vždycky beru 1m vysokou (stačí i menší).A dlouhou to už je individuální :) .Potom si to vezmu na políčko,najdu si 4 statné klacky, zaostřim si je,vezmu nějaký šutr a zatluču je pořádně do země ať vydržej ;) samozřejmně okolo políčka.Samozřejmně že si nechám kousek kterým budu chodit ;) pro klid duše si to tam můžete ještě okolo zechcat :D ale já myslím a ze zkušeností věřim že je to 100% ochrana :)

PS:Nedělejte v přírodě bordel !!!!!
bad100
Já jsem použil na srnčí a divočáky srst s mého línajícího psa, ktrou jsem dal dp punčošky. A na slimáky šmrgl a pro zichr ještě VANISH.
bad100
foto
brujeria
Já můžu doporučit hukinol nebo kornitol sice sou dražší ale fungujou takřka na100%!
farmer36
Zdravím vrelo doporučujem : Srnky-Punčošky plnené vlasmy.
Diviak-natiahnutie vokol pevného drotu/lana
Slimák-kruh z PVC 10L olejov vzemy .
- Dookola rastlinky vykopaná jamka s vápnom . čuss
Spicoli
Tož tak toto fungujé

http://www.ceskatelevize.cz/ivysila...-odpuzuji-zver/

kdyby měl někdo zájem, mám několik lahviček s touto tekutinou ;)
Dark Lotus
zdarec
ja pouzivam , ikdyz to neni uplne košér , takovy ty vonitka do WC . normalne to povesim okolo fleku , na par mistech a nikdy zadna srna z Brna neotravovala , a ze mam kolikrat fleky i v lese :D nerikam , ze je to nej , ale me to funguje !
pecar
Máte někdo zkušenosti s bobrama? Letos sadím u řeky. Flek je to parádní. Nedostupný, slunný,dobrá půda a dostatek vody. Kromě rizika vylítí řeky z koryta jsou tam jen bobři. Je jich tam určitě dost. Mám zkušenosti se srnama,zajícema a prasatama. Proti nim se bránit umím klasicky, vlasama, petrolejem a močí. Když jsou kytky malé tak okolo mám síť proti okusu. Nicméně bobry jsem zatím řešit nemusel. Myslíte že si budou hledět svojí kůry ze stromů a moje bylinky nechají napokoji, nebo pujdou po nich? Za zkušenosti předem dík.
aresek
zkušenosti nemám, ale tak logicky vzato když to přitahuje všechny možné zvířata, tak proč ne i bobry...když tam budeš mít třímetrové krásky tak ti je ožere na stavbu a když malé tak to vezme jako potravu...v lepším případě se jich ani nedotknou. No snad ti někdo poradí víc.

,,Bobr evropský se živí především lýkem a větvičkami vrby, topolu případně dalších dřevin (jasan, javor, jilm) a některými bylinami. Bobr většinou kácí dřeviny asi 50 m od břehu, jen výjimečně i dále. Nepohrdne ani úrodou kukuřičného nebo řepného pole. V létě dává přednost bylinnému patru. Toto období také využívá pro nahromadění potravy na zimu. Tvrdé dřevo dubu či jasanu používá spíše jako stavební materiál na hráze a v okolí řek tyto dřeviny aktivně ničí, aby poskytl více prostoru preferovaným vrbám."
Bobre ? :) tak to možeš čakat vela ludi lesnikov ochrancov prídody atď
a inak ak vážne veríš že bobre su jediný porblém tak http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=10548
pecar
Oni ti bobři nejsou nijaká zvláštnost nebo vzácnost na místě kde bych rád sadil. Proti proudu i po proudu je několik vyditelných kolonií a v zásadě na celé jižní moravě jich začalo být víc než dost.
A jiná zvěř mě, jak jsem již psal, nepřekvapí. Nesadím prvním rokem, takže proti zvěři se bránit umím. Bobr je pro mě jako hrozba novinka. Takže ano, bobr je pro mě jediným problémem, který potřebuju vyřešit a proto jsem sem napsal.
Nejspíš budu muset omotat každou kytičku nějakým rozuným pletivem abych zamezil těm přírodním motorovkám v kácení těch mých drahoušků. Snad si najdou lepší rostlinku k ohlodání.
SakulVonRamlak
Zdravim...Číal som tu toho dost...a slimaci su teda pekny previti...dva roky ma obchadzali....ale teraz mam nove miesto a mam taky pocit, že tolko šťastia mať nebudem....Zaujala ma možnost so šmirglom, nakolko vanish by mohol aj detickam dosť ublížiť...išlo by to tak že by som šmirgel polozil priamo na zem a nie okolko stonku....má to niekto vyskúšané...?....Za odpovedi budem velmi rád....PEACE...
vorman
ahoj,mám možnost zohnat tigrý trus(kámoška pracuje v ZOO parku),čo myslíte,bude dobrý proti srnkám?
pecar bobor ti zj*be strom čím to chceš omotávať ? Ja si pod pojmom bobor predstavím dosť veľký problém :) ale skúsiť môžeš možno sa kytiček ani nedotknú ....

Sakul šmirgel na slimáky nepomáha ! (vlastná skúsenosť) Daj okolo stonky zrezanú flašu len ovál a ten napichaj špendlíkami.
vorman
dobrý deň,mám kámošku ktorá pracuje v Zoo parku ,chcem Vás poprosit o radu ,keby som použil lví trus ako ochranu proti srnkám čo myslíte pomohlo by to? dakujem za rady
Ignácius_Raily
Kdy naposledy mohli srnky v tvém okolí poznat lva ve volné přirodě?
MDe_
To spíš jako hnojivo a ne na srnky .. je možné že ten smrad je odradí ale klasika je asi nejlepší ...
vorman
takže blbost??
vorman
MDe_-klasika? myslíš vlasy,koly,pletivo?
MDe_
Jo, kamarad dava vlasy + kus masa v sačku a pověsí na větev .. sice to je fakt smrad ale za 4 roky na jednom mistě neměl ani jedenu větev ožranou .. ale pokud máš možnost pletiva, tak to je idealni, ale at to není nějak moc napadne ..
vorman
MDe_ dík,,,to mäaso dám tiež
Hlava
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=10548
vorman
hukinol som už objednal,vlasy sa už zbierajú na slimáky piliny,,takže čakám na 1.máj a ide sa nato
SakulVonRamlak
Teda ten Hukinol je pekne drahý sajrajt....to si asi skusim zabezpečiť nejako alernativne...:D
vorman
cena my nevadí,hlavne že je účinný,potvrdilo my to 9 z 10 polovníkov,,,,a o to my ide,,
vorman
a Vy groweri čo poviete na ten Hukinol??http://www.grube.sk/katalog/action/...t/hukinol.xhtml
_Thom@s_
Myslíte že bude na srnky a spol stačit,kolem plácku natlouct 4 sloupky a mezi ně nátáhnout nějakou šnůru,nebo mám raději udělat pořádnou ohradu?
WhiteShark
stačí jen dát na kus klacku hezky totál tejden nošený ponožky, zvěř se pak bojí lidského pachu a prchá, dělám to tak každej rok a pohoda =D
FeSTeR
citace:
Původní příspěvek od vorman
a Vy groweri čo poviete na ten Hukinol??http://www.grube.sk/katalog/action/...t/hukinol.xhtml

najmä zver diviačiu, pomocou koncentrovaného pachu ľudského potu // hh
.
.
.
Volcano
Ja som cital ze zvierata najviac odradi pach deodorantu napr. Old Spice je to pre nich strastne agrsivne...
sWei
No problém, oplocené místo :D
Divoženka
citace:
Původní příspěvek od sWei
No problém, oplocené místo :D


Heh, oplocené místo? V lese? Oplocenka? Tož to hodně zdaru, pravdepodobně se tam bude vyžínat...
sWei
ale prd, bude to ve stromové školce s tím že stromečky jsou jen okolo a uprostřed je plac ;)...... prosím přelož mi slovo vyžínat ....
zdravím pri hladaní fleku som na onom mieste stretol srnku, zbdala ma a ušla ako každá srnka :) No a ja sa chcem spýtať či je potrebné robiť opatrenia proti týmto srnkám ? Okolo je samá zeleň stromy kríky kriaky rastliny a aj tak sa môže stať že srnky pôjdu rovno mojích rastlinkách ?
ďakujem za každú radu :)
BunyMax
Nazdar
Určite tam niečo daj. Aj keby ,že si ju tam nevidel tak by si tam mal niečo dať. Ja som takto prišiel minulý rok o kytku
kowonator
Nazdar, mozno to tu uz niekde je, ale vzhladom na akutnost situacie to aj tak napisem. Na pole som si navozil v mechoch vybornu zem asi pred dvoma mesiacmi. Teraz som bol vykopat jamy, vysypal som zem a ta je plna mravcov. Co mam robit???? Mozem tu zem vysypat do jamy a zvrchu ju potom postriekat biolitom proti mravcom? POTREBUJEM SA SURNE ZBAVIT TYCH SKURVENYCH MRAVCOV. O tyzden tam idu male planty. Ako sa zbavit tych skurvysynov aby to moc nekontaminovalo zem? Je to vazne surne a akutne, diky zatial za kazdu radu.
vole když dam daš biolit a potom rastliny tak neviem neviem skús ich odlákať preč niečím sladkým a nebo inu hlinu
kowonator
rozmyslam, ze tu zem rozsypem na hrubku cca 2cm a necham ju poriadne vysusit, mozno sa tam drzali len preto, ze to bolo v mechu a ta zem bola vlhka. V kazdom pripade, sa dost bojim, co to spravi, ked sa ich nezbavim. Cital som tu, ze by to vadit nemalo, ale aj tak by som bol najradsej bez nich
kowonator
problem vyrieseny, po vysypani zeme z mechu do vykopanej jamy sa mravce dobrovolne odstahovali samy
Divoženka
citace:
Původní příspěvek od sWei
ale prd, bude to ve stromové školce s tím že stromečky jsou jen okolo a uprostřed je plac ;)...... prosím přelož mi slovo vyžínat ....

vyžínat znamená, že to tam pokosí křoviňákem, v horším případě kosou ), je to odstranění buřeně, plevele. Ve školce se teda nevyžíná, ale to tam máš oficiálně? :D
kuskus002
moje rada jako amatera : máš psíka ? jesi ne nevadí :D sežen si chlupy psa (třeba po stříhání) zabal je do hadru a ten namoc přes noc do vody nech uschnou a rosip to kolek kyticek :D mne to pomohlo
MORZIK
psi chlupy mi taky pomohly ale nevim čím zabranit tomu aby mi to okusoval pes( out na zahrade.) nemate nekdo nejakou radu? nepiste oplotit nebo uvazat psa !!!!:mutant:
šempí holsen
zdravim šeckych polnohospodárov, prešiel som cely grower, ale nikde som nenašiel podobny problem ako mam ja. Už 3 rok pestujem out a na flek mi chodí medved, spoznal som to podla trusu, nefunguje nič, chcal som na okoli, mam rozmiestnene ponožky z ludskymi vlasmi a mnoho inych veci- dezodoranty a podobne chujoviny. Už len čakám kedy sa tam s mojim novym kamaratom stretnem. Kto riešil nečo podobné, pls poradte, diki.
MaaaYaaa
Pro jistotu bych s sebou nosil vždy o jednoho připravenýho špeka víc, medvěd očividně ví kolem čeho se motá, když tam chodí 3roky. Třeba si ho tím získáš a naopak ti tam bude vyhánět srnky. Jo, ne? Kdyžtak zkus piknikovej koš plnej medvědích dobrot..
Ne, vážně.. medvěda z teritoria asi nevytlačíš chlupama a vlasama, holt dělat kravál cestou na plac jedině.. a doufat!
citace:
Původní příspěvek od šempí holsen
zdravim šeckych polnohospodárov, prešiel som cely grower, ale nikde som nenašiel podobny problem ako mam ja. Už 3 rok pestujem out a na flek mi chodí medved, spoznal som to podla trusu, nefunguje nič, chcal som na okoli, mam rozmiestnene ponožky z ludskymi vlasmi a mnoho inych veci- dezodoranty a podobne chujoviny. Už len čakám kedy sa tam s mojim novym kamaratom stretnem. Kto riešil nečo podobné, pls poradte, diki.
Pepas
-> šempí holsen

Medvěd útočí na člověka jen velice zřídkakdy a nejčastěji se tak stává pokud ho vyrušíme při konzumaci potravy, pokud je raněný, nemá možnost úniku nebo pokud narazíme na samici s mláďaty nebo na samce v období páření.

-> Na jare zasadit, pockat az si medvedi zaprcaji a pole navstivit az pozdeji? Dle popisu bych dale nerusil medveda, kdyz si prave z tve palky bali speka, to by mohlo jit o konzumaci potravy. :D
Don MihaiL
caute

viete mi poradit z hrabošmi ??
dnes som prisiel na to miesto a prestne dva diery v tom mieste ako mam kitku tak neviem co s tym bojim sa aby mi nezozral korene..
Pepe666
Zdar všem

Poraďte jak na ty zas...ný špačky vyzrát....mám na balkoně pár řezů a vždycky ráno najdu pár kousků vytažených z hlíny.....

Mám tam plašič v podobně CD na provázku co se točí a blejská, na chajdě to funguje ale tady ne, dokonce tam mám i psa.......ale stejně...nemáte někdo zkušenost?

Díky
payah
Zdar , zkusil bych pres ne dat nejaky pletivo a nechat ho tam než trochu poporostou
zkus tam pověsit spíš kousek zrcadla místo těch cd... a nebo klasika... Vzduchovka a čekat.... :rocket:
chuck53
Dneska sem vylezl na balkón a malá třešen je skoro na dosah ruky tak 3metry. Seděl tam špaček a čuměl na mě. Tak sem mu řekl ať pakuje a vůbec nešel. Ani po tom co sem tam zuřivě zamával rukama a tleskal jak debil. Kašlal na mě, pak si uloupl třešen a s výsměchem uletěl. Ta bezmoc to nepřeju nikomu !
Pepe666
tak.....problém vyřešila moje vášnivá labradoří zahradnice....všechno přesadila podle sebe, budu rád když to alespoň něco přežije, polámané stonky i vytrhané kořínky....Mám je v Teku tak jsem přes ně hodil igeliťák s pár dírama ať se to zapaří ale trochu větrá.....snad se proberou a pod igelitem nebudou takovým lákadlem pro oba....
Ortaniel
Zas oknem to taky roste ...

PS: Špaček hmotou neprojde :)
vorman
HUKINOL je naj naj naj,,neexistuje nič lepšie proti zvery
Patres92
Niečo mi okusalo moje kytičky a zostala len stonka dva listky na každej myslite že sa ešte rozoberu alebo ich mam hodit do koša ?
kolem myho policka se pohybuje vetsi mnozstvi vysoké, tak jswm radsi natahl oplocenku, 50m 1000kč :p jistota je jistota jeste by to chtelo ziletkovy drat a pitbulla proti corkam :p
Hy3nA
citace:
Původní příspěvek od Mr Green
kolem myho policka se pohybuje vetsi mnozstvi vysoké, tak jswm radsi natahl oplocenku, 50m 100kč :p jistota je jistota jeste by to chtelo ziletkovy drat a pitbulla proti corkam :p


a co to je ta oplocenka? a ta cena je nějaká moc nízká ne? to stojí snad víc i 50 metrů holýho zelenýho drátu
Je to to co je natahany v lesních školkách, 120cm na výšku a spodní díry jsou zmenšené takže by tim nemusela proběhnout ni ta menší havěť, když jsem se v obchodě ptal jestli tím proběhne zajíc tak prý podle toho jak je vypasenej XD
edit: jaj má bejt 1000kč
White Rhino 666
Zdár.
mam trochu problem s dvěma kytkami na jendom mem poli. by\l jsem tam dnes asi po třech tydnech a zjistil jsem, ze obě kytky ve vyšce asi 30cm mají hlavní stonek ukousaný nějakou zvěří, ale už to je starší - takže takový nechtěný zástřih, bo postranní větvě už krásně valej. To by ani tak nevadilo, jde o to, že ty stonky jsou duté, prší do nich (ted obvzlášť často) tak se bojím plísně. Mám to nějak, popřípadě jak, řešit? diky za odpovědi
eso1111
citace:
Původní příspěvek od White Rhino 666
Zdár.
mam trochu problem s dvěma kytkami na jendom mem poli. by\l jsem tam dnes asi po třech tydnech a zjistil jsem, ze obě kytky ve vyšce asi 30cm mají hlavní stonek ukousaný nějakou zvěří, ale už to je starší - takže takový nechtěný zástřih, bo postranní větvě už krásně valej. To by ani tak nevadilo, jde o to, že ty stonky jsou duté, prší do nich (ted obvzlášť často) tak se bojím plísně. Mám to nějak, popřípadě jak, řešit? diky za odpovědi


To sou srnky,taky mě to dělaly ty svině, jediné co mě pomohlo byly takové ty kolíky,co bývají kolem polí,na vrchu šušeň z montážní pěny,který je napuštěný nějakými feromony,smrdí to jak cigánské hračky,ale to jediné mě pomohlo.:bravo:
Dead Cat
citace:
To sou srnky,taky mě to dělaly ty svině, jediné co mě pomohlo byly takové ty kolíky,co bývají kolem polí,na vrchu šušeň z montážní pěny,který je napuštěný nějakými feromony,smrdí to jak cigánské hračky,ale to jediné mě pomohlo .



Tak hlavně ať to všichni kradou. :megafon:Víš na co to tam myslivci maj!? Aby nám :driver:pod auta neskákaly srnky!!! Když chceš ochranu před zvěří, tak si nějakej repelent proti srnkám kup!!! Neni to tak drahý. A nemusíš mařit práci někoho jinýho:rocket:, jak srnky, tak řidiči ti budou vděčný.
eso1111
Tady je zas někdo důležitý ,jestli máš něco lepšího tak poraď,jen vím že ty repelenty nepomáhají a ty feromony jen tak neseženeš,a neříkám vydrancovat to všechno,jedna stačí to už je asi podle tebe lepší když se po polích a lesích toulají zmatené zhulené srnky,a teprve ty sou nebezpečné pro provoz.
Hy3nA
citace:
Původní příspěvek od eso1111
Tady je zas někdo důležitý ,jestli máš něco lepšího tak poraď,jen vím že ty repelenty nepomáhají a ty feromony jen tak neseženeš,a neříkám vydrancovat to všechno,jedna stačí to už je asi podle tebe lepší když se po polích a lesích toulají zmatené zhulené srnky,a teprve ty sou nebezpečné pro provoz.


třeba tady, za 550 pěna a za 550 ten sajrajt, co tam aplikuješ.


i když si taky myslim, že když někdo někdě vezme jednu, dvě okolo pole nebo cesty, tak se zas tak moc nestane..
Dead Cat
Ok, když si někdo vezme jednu, nebo dvě... pak si vezme další a zahrádkáři si něco vemou a zachvíli sbírá celá ves :rasta:. Každopádně si nemyslim, že je dobrý radit veřejně lidem ať si to berou. A jen tak u pole jsem to zatím neviděl. U nás to dávají jen k těm hlavním tahům, kudy projede hodně aut a je to tam tudíž nejvíc potřeba. Ale nevim, třeba máme jen chudý myslivce v okolí ;) A zhulený srnky jsem taky nepotkal :D, asi by se ani nesjely, protože žerou jen trávu a žádný tuk, nebo alkohol.Mě taky letos srnky sežraly "pole", teda celý dvě kytky:teef:, ale kůly u silnice tada nevytrhávám, přijde mi to tak nějak nelogický.:rasta:
eso1111
citace:
Původní příspěvek od Dead Cat
Ok, když si někdo vezme jednu, nebo dvě... pak si vezme další a zahrádkáři si něco vemou a zachvíli sbírá celá ves :rasta:. Každopádně si nemyslim, že je dobrý radit veřejně lidem ať si to berou. A jen tak u pole jsem to zatím neviděl. U nás to dávají jen k těm hlavním tahům, kudy projede hodně aut a je to tam tudíž nejvíc potřeba. Ale nevim, třeba máme jen chudý myslivce v okolí ;) A zhulený srnky jsem taky nepotkal :D, asi by se ani nesjely, protože žerou jen trávu a žádný tuk, nebo alkohol.Mě taky letos srnky sežraly "pole", teda celý dvě kytky:teef:, ale kůly u silnice tada nevytrhávám, přijde mi to tak nějak nelogický.:rasta:

kua už mě neštvěte , nikomu neradím ať si bere, jen sem psal,že mě to pomohlo,a aby každý pochopil o co vlastně jde tak sem napsal "takové ty kolíky co bývají u cesty"a to sem asi neměl dělat,protože sem ztrhl lavinu OT , než aby jste (někteří) řešily podstatu věci(jak na zvěř) tak tu pořád slovýčkáříte a moralizujete,ale aby někdo poradil jak na srny učině, né chlupy ze psa, bo ochcat pole jak tu někdo psal, protože to fakt nepomáhá.A o tom alkoholu a tuku bych si taky nebyl moc jisteý,loni sem četl,že někde objevily velké pole konopí :busted: k vůli podezřele se chovajícím srnkám,prý nebyly plaché bo co.:mutant:
Time
Máte někdo zkušenosti s dalšímy plašiči divé zvěře např.

Kornitol ROT
LIMES – aromatický repelent proti zvěři

a ten hurikol stačí aplikovat jednou za sezonu ?

příští rok budu muset něco z tohohle pořešit :rolleyes:
Hy3nA
citace:
Původní příspěvek od Time
Máte někdo zkušenosti s dalšímy plašiči divé zvěře např.

Kornitol ROT
LIMES – aromatický repelent proti zvěři

a ten hurikol stačí aplikovat jednou za sezonu ?

příští rok budu muset něco z tohohle pořešit :rolleyes:


na ten kornitol jsem taky koukal, ale co jsem četl, tak psali, že je lepší střídat ten hukinol a kornitol aby to bylo co nejefektivnější. zas ale 1500 není upůně málo, co i budem povídat. zajimala by mě osobní zkušenost s nim
Ještě jedna věc, známý myslivec chodí ošetřovat pole kyselinou máselnou která enormě zapáchá a odrazuje zvěř ale zkušenosti s ní nemam.
edit: http://www.rozhlas.cz/motozurnal/be...radnik--1015396 to jsou nejspíš ty tyčky co jste tu řešili :)
Flynn
Zdravím, stači ak tam zanechate nejaky ludsky pach, zvierata ho zavetria a odplaši ich to, ako pišu hore stači sa tam vimočiť,vlasy, vraj aj ohorky z cigariet neviem. ALe najviac bude asi ten moč, ten si myslim citia na velku vzdialenosť, samozrejme neomočte si rastlinku, niekde okolo 1-2 metre od nej. mjer
HujerII
Máte někdo zkušenosti přímo s repelenty proti zvěři? Letos se chystám odzkoušet..
pecar
Z vlastní X leté zkušenosti můžu všem poradit jen jedno. Mechanické zabezpečení. Myslím tím různé ploty a dráty natahlé okolo políčka. Ale minimálně 5 metrů od hranice políčka. Dobrý je také silný rybářský silon. Zkoušel jsem už všechno i docela extrémní způsoby, kdy jsem okolo políčka nasral. Klasiku jako vlasy, nemá ani cenu zkoušet. Zvěř si na to velmi rychle zvykne. Moč v pet láhvích má stejný účinek. Vyjetý olej je taky na prd. Jediné co trochu fungovalo jsou ty chemické odpuzovače, jak se píše výše. Ale POZOR!! Musí být čerstvé a poměrně často se musí obnovovat. Ty od silnic jsou většinou už staré a vyčpělé. Taky jsem jich pár pozbíral, ale moc nefungovaly. Jediným 100% řešením je prostě plot nebo něco podobného.
frek
U kytek jsem nic neměl, a zvěř ožrala z každé asi čtvrtinu. Pak jsem tam dal trochu vlasů a povedlo se mi oběvit trochu té pěny. Trošku sem si ji vzal (Pozor! bylo to u silnice kde jezdí jen cyklisti. a autama tak maximálně lesníci!!) Ke každé kytce jsem dal i trochu té pěny, která smrděla trochu jak Fryty (takový ty křupky od Bohemians) no a do sklizně se jich nic nedotklo. Až já. :D
HujerII
Chtel bych zkusit neco takovyho, uvidime jak to bude fungovat http://eshop.zcd.cz/eshop/46_ochran...oti-okusu-zveri
Time
Zdravíčko , chtěl jsem letos využít pachové odpuzovače na zvěř ,ale po studiu katalogu lesnícký firmy jsem našel jen výrobky ke kterým člověk potřebuje ještě nějakou aplikační pistoli a kdo ví cosi . Tak mě zajímá jestli někdo víte o přípravku který se dávkuje normálně odlitím a nasáknutím např. do látky či jestli jde za plechovka ke který se prodává ta pistole nějak "ochcat" .

Druhá věc je že bych ten přípravek klidně koupil s někým napůl , či natřetinu . Množství se dělá na welkou plochu a já to použiju třeba na tři místa ...
brujeria
citace:
Původní příspěvek od Time
Zdravíčko , chtěl jsem letos využít pachové odpuzovače na zvěř ,ale po studiu katalogu lesnícký firmy jsem našel jen výrobky ke kterým člověk potřebuje ještě nějakou aplikační pistoli a kdo ví cosi . Tak mě zajímá jestli někdo víte o přípravku který se dávkuje normálně odlitím a nasáknutím např. do látky či jestli jde za plechovka ke který se prodává ta pistole nějak "ochcat" .

Druhá věc je že bych ten přípravek klidně koupil s někým napůl , či natřetinu . Množství se dělá na welkou plochu a já to použiju třeba na tři místa ...



Čau, kup si hukinol dobře funguje proti prasatum a žádnou pistoli nepotřebuješ ale opatrně při aplikaci potřísníš se a 3-4 dni to uplně nesmeješ a je to pekelnej smrad(chirurgický rukavice nejsou dostatečný možná nějaký na práci s chemikáliema) já sem ho měl v loni a ta aplikace je fakt děsná takže bacha neni to nic příjemnýho! Já sem pro změnu ke konci sezony přemejšlel nad nějakym tim přípravkem co se aplikuje tou pistolí!
klokodon
Pár stránek sem tady pročetl, ale těch 37 fakt nedám :) Takže sem to možná minul, možná se to tady už zmiňovalo, ale napadlo už někoho použít obyčejnej pepř? Je silně aromatickej, jen tak rozsypanej ho člověk z dálky neucítí a voda(déšť) by mu taky neměla uškodit.
PERRO
slyšel jsem, že ta pěna u silnic je s medvědím pižmem...

každopádně si vždycky nožem odkrojím třeba půlku ...na políčko to bohatě stačí
gyzmo
http://elovec.cz/odpuzovac-zvere-re...e-sapu-2010-1kg

Broza
Dostal mi komentář bacha na vlasy policejní komando muže zjistit vaše DNK :D Asi by jsi neměl koukat tolik na televizi...sorry ale asi mam kozičky jiný věci na práci než honit lidi co jsi zasadí pár kytek venku!A jinak ty vlasy samozřejmě fungujou do punčochy rozvěsit po okolních stromech je super ale pěstuju venku již několik let a stalo se mi párkrát že přes všechni tyto snahy jako jsou rozvěšený vlasy postavený ploty prostě přiběhla splašená svině rozválela všechno a vesele odkráčela...Takže určitě musíme jít tomu štěstí naproti věšet vlasy stavět ploty a nemít jen jedno pole.Good lucky groweří
Time
Zdravíčko , koupil jsem

"divočák stop" ( http://www.interforst.cz/cz/eshop/k...opp-400ml/2276/ )

bohužel ten hurikol v nabídce neměli tam kde jsem nakupoval a já zapomněl že právě nad tím to přípravkem jsem v minulosti uvažoval :rolleyes:

tak uvidím jak bude fungovat ten antidivočák ... vdyštak kdyby někdo chtěl můžu mu odlít , celý to ani náhodou nespotřebuju . Budu to kombinovat asi s vlasy v sáčku místo těch alu plíšků

no a kde to půjde stejně postavím ohrádky ....

tak hodně zdaru přeji !

citace:
Původní příspěvek od brujeria



Čau, kup si hukinol dobře funguje proti prasatum a žádnou pistoli nepotřebuješ ale opatrně při aplikaci potřísníš se a 3-4 dni to uplně nesmeješ a je to pekelnej smrad(chirurgický rukavice nejsou dostatečný možná nějaký na práci s chemikáliema) já sem ho měl v loni a ta aplikace je fakt děsná takže bacha neni to nic příjemnýho! Já sem pro změnu ke konci sezony přemejšlel nad nějakym tim přípravkem co se aplikuje tou pistolí!
Humbucker
citace:
Původní příspěvek od Broza
Dostal mi komentář bacha na vlasy policejní komando muže zjistit vaše DNK :D Asi by jsi neměl koukat tolik na televizi...sorry ale asi mam kozičky jiný věci na práci než honit lidi co jsi zasadí pár kytek venku!...
Jj maj dost práce s jinejma expertama - jak sem to ve zprávách čet tak sem se moh potrhat... kdo je tak blbej že když nese kufr plnej tak nechá ven čouhat větev?
Bojemoi, jenom ten odér kerej musí šířit! :D
citace:
Původní příspěvek od Broza
...A jinak ty vlasy samozřejmě fungujou do punčochy rozvěsit po okolních stromech je super ale pěstuju venku již několik let a stalo se mi párkrát že přes všechni tyto snahy jako jsou rozvěšený vlasy postavený ploty prostě přiběhla splašená svině rozválela všechno a vesele odkráčela...
Jj, větru dešti poručíš, sviním nikdy :D
citace:
Původní příspěvek od Broza
Takže určitě musíme jít tomu štěstí naproti věšet vlasy stavět ploty a nemít jen jedno pole.Good lucky groweří
Todle, i když to nedělám, podepisuju :D
Raziel
Zdar,sice som tu novy,ale k tym snekum... tak som pozeral minule postav dum zasad strum,a co tam akurat radili?... :) proti snekum je vraj dobry alobal.vraj su nan alergicky :D tento rok to urco vyskusam,okolo rastliniek ho zakopem par cm nad zem a uvidi sa :) tak aspon jedna rada :)
Raziel
a na musky je vraj dobry cesnak. ako prevencia pri rastline zapichnut do zeme a ked uz su musky na nej tak urobit si cesnakovy postrek :D rada od zahradkarky,ktora to pouziva na kvety :) inak uspesne som precital vsetkych 38 stran :smoker:
najprv som si myslel že mojím problémom budú mravce kedže ich mam všade požehnane. Ale zdá sa že tie kytkám nič zlé nerobia.
Skôr som si všimol že požierajú slimáky a ostatné živočíchy ktoré lezu okolo :)
asfalt
citace:
Původní příspěvek od Raziel
Zdar,sice som tu novy,ale k tym snekum... tak som pozeral minule postav dum zasad strum,a co tam akurat radili?... :) proti snekum je vraj dobry alobal.vraj su nan alergicky :D tento rok to urco vyskusam,okolo rastliniek ho zakopem par cm nad zem a uvidi sa :) tak aspon jedna rada :)


není to píčovina, zakopávat okolo kytek alobal ?:)

koukněte sem: http://www.biocont.cz/cz/biologicka-ochrana-rostlin.htm
VFR
citace:
Původní příspěvek od Jurgiano
najprv som si myslel že mojím problémom budú mravce kedže ich mam všade požehnane. Ale zdá sa že tie kytkám nič zlé nerobia.
Skôr som si všimol že požierajú slimáky a ostatné živočíchy ktoré lezu okolo :)


mno nevim.. slimaky urco nezerou, muzou si udelat mraveniste pod kytkou kde mas prokypreno a taky muzou nasadit msice na nove vyhonky..


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma