Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Konopná mast v obrazech.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 12 13 14 15 16 »
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 209

nemá někdo navíc mastičky - koupím (víc na PMko)

Old Post 19-10-2010 v 12:07 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dexda
Stálý Člen

Karma uživatele dexda - 17% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 99  

Příspěvek č. 210

Zdravím, celý život dávám přednost jednoduchosti a proto jsem doteď neměl vlastní mast , jen tinkturu a rok i výtažek. Nějak mne nezlákala několika měsíční výroba masti se spoustou z mého pohledu "patlání".
Takže jsem si naložil dekarboxylované listí a minipaličky z indiky Pakistan Valley, pěstované speciálně pro léčení do lékařského benzinu, 3 dny jsem občas protřepal a slil a ještě jednou lehce propláchnul. Pak jsem odpařil pod odsavačem pod hranicí varu benzin a v podstatě získal konopný výtažek podle R.Simpsona, jen bez vody. Tuhý zbytek po odpaření se po přidání vazeliny a mírném zahřátí nechal elegantně rozmíchat na mast a dobrovolně přemístit do nádobek. Mimo tří dnů občasného protřepání zabrala výroba cca hodinu... takhle je to podle mého gusta.

Nějaké námitky, co je na tom špatně? Uvítám i nesouhlasné komentáře...

Proč? A proč ne?

Old Post 25-10-2010 v 11:32 AM
dexda je offline   Profil uživatele dexda   Find more posts by dexda   Foto galerie člena dexda   Click here to Send dexda a Private Message   Add dexda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Freezecz
Stálý Člen

Karma uživatele Freezecz - 75% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 129  

Příspěvek č. 211

citace:
Původní příspěvek od xmalcolm
Část druhá – hon na THC
K takto pročištěné směsi putovala druhá část vazelíny (450g), a poměrná část nadrobno nadrcených palic. Autorka uvádí ¼ litru palic na 250g vaseliny , já se opět neudržel a drobně překročil poměr. Za občasného míchání vařit ½ hodiny ve vodní lázni, poté nechat zchladnout a přemístit na týden do ledničky. Proceduru opakovat ještě dvakrát vždy po týdnu znovu, použitá voda se mění za čistou při každém zážehu.


Zdarec dělal jsem mastičku podle tohoto návodu, akorát při Honu na THC jsem dělal vše ve vodní lázni...takže jak ty tu popisuješ: přijde mi to jako že po tom co si rozpustil mast ve vodni lazni tak jsi ji dal s tím hrcem na přímej oheň s vodou a s těma palicema..jakmile si to dodělal tak si to nechal schladnout a vylil si vodu tím si odstranil zelené barvivo(tomuhle připisuju tu medovou barvu) a podle mě i jiné účiné latky co jsou v marihuaně..chápu to tak dobře?...já jsme to udělal tak že jsem měl dva hrnce(neboli vodní lázen) v jednom voda a v druhem primo mast s palicema bez vody..vždy jsem to povařil 30 minut a dal do lednice, hádám, že právě kvůli tomu, že jsem to nemíchal v jednom hrnci s tou vodou(a následně ji nevylil) tak mám mast fest zelenou(jelikož při honu na CBD byla voda dosti zelená, což by odpovídalo tomu zelenému barvivu) doufám , že to nevadí poradí někdo? jestli to dělám dobře já nebo tak jak jsem myslel že to děla autor tohoto článku?

Old Post 25-10-2010 v 21:30 PM
Freezecz je offline   Profil uživatele Freezecz   Find more posts by Freezecz   Foto galerie člena Freezecz   Click here to Send Freezecz a Private Message   Add Freezecz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrakoplas
Stálý Člen

Karma uživatele mrakoplas - 70% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 611  

Příspěvek č. 212

Dexda:
Ahoj, jj tahle metoda vyroby masticky je taky mozna. Misto vazeliny lze vytazek rozpustit v kokos. tuku ,sadle oleji nebo v propylenglykolu.

Asi by slo smichat i do predem vyrobene masti jen s bylinek.

Jen bych si daval bacha na koncentraci , takovahle mast by mohla krom leceni klidne i dobre davat

2Freezecz
Cau,
proplachovani listu i palic se vyplati delat protoze se ocictujou od usedleho prachu ,hnojiv, aj pripravku a taky se vyplavuje prebytecny chlorofyl. Na chlorofyl nekdo muze reagovat alergicky.
Ja osobne s vodou nevarim jen vazelina a listi /palice , voda se vyplati pridavat pokud mas hodne materialu a malo vazeliny ci neceho cemu potrebujes zvysit objem .

Kazdopadne pokud chces mit mast a cokoliv jineho ucine ,tak musi matros projit dekarboxylaci.
Teplota okolo 110st pri ktere se meni canabinoidy na aktivni formu.

Pokrok je možný jedině tehdy, když se inteligentně porušují zákony.
Boleslav Barlog
COB,Chronic, Cinderella99, Great white sharks, Agent Orange, Sour Jack, Belladonna, Belladonna, Orange Bud(out) Zvýšení objemu nádrže zvlhčovačky SPS 808 PG-13 Heriuana

Old Post 28-10-2010 v 11:55 AM
mrakoplas je offline   Profil uživatele mrakoplas   Find more posts by mrakoplas   Foto galerie člena mrakoplas   Click here to Send mrakoplas a Private Message   Add mrakoplas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Freezecz
Stálý Člen

Karma uživatele Freezecz - 75% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 129  

Příspěvek č. 213





citace:
Původní příspěvek od mrakoplas
Dexda:
Ahoj, jj tahle metoda vyroby masticky je taky mozna. Misto vazeliny lze vytazek rozpustit v kokos. tuku ,sadle oleji nebo v propylenglykolu.

Asi by slo smichat i do predem vyrobene masti jen s bylinek.

Jen bych si daval bacha na koncentraci , takovahle mast by mohla krom leceni klidne i dobre davat

2Freezecz
Cau,
proplachovani listu i palic se vyplati delat protoze se ocictujou od usedleho prachu ,hnojiv, aj pripravku a taky se vyplavuje prebytecny chlorofyl. Na chlorofyl nekdo muze reagovat alergicky.
Ja osobne s vodou nevarim jen vazelina a listi /palice , voda se vyplati pridavat pokud mas hodne materialu a malo vazeliny ci neceho cemu potrebujes zvysit objem .

Kazdopadne pokud chces mit mast a cokoliv jineho ucine ,tak musi matros projit dekarboxylaci.
Teplota okolo 110st pri ktere se meni canabinoidy na aktivni formu.


Takže to znamená, že přidám vodu do kastrolu, který vařím ve vodní lázni(dva hrnce) a pak až to ztuhne tak vodu vyliju(tu z toho kastrolu s mastí) je to tak?....no a myslím, že jsem dekarboxylaci dodržel, nebo aspoň myslím, že jo, protože jsem to měl na plnej kotel, sice jsem to měl ještě v jednom hrnci kde byla jenom voda(to jest ta vodní lázeň) ale vím jistě, že 100 stupňů tam bylo na 100%

a mohl by si mě upřesnit ten tvůj postup? bez vody?

přidávám foto jak vipadá moje mast.. první 3 s bleskem (ve skutečnosti je mast ještě o něco tmavší, ale je zase o něco světlejši než 4. fotka bez blesku..)


Edit: 1.11.2010: ještě bych se rád dozvěděl jak se projevuje alergie na bílou vazelínu nebo na to zelené barvivo?.-)

Naposledy upravil Freezecz 01-11-2010 v 18:09 PM

Old Post 31-10-2010 v 13:26 PM
Freezecz je offline   Profil uživatele Freezecz   Find more posts by Freezecz   Foto galerie člena Freezecz   Click here to Send Freezecz a Private Message   Add Freezecz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrakoplas
Stálý Člen

Karma uživatele mrakoplas - 70% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 611  

Příspěvek č. 214

2Freezecz
Zdravim,
taky to tak chapu ,ze po stuhnuti vazeliny ,tuku atd... se voda vyleje, jako u masla.

Vodni lazen jsem taky zkousel ,ale nechtela mi ta vazelina bublat jako bez vodni lazne ,takk jsem byl k tomu skeptickej , ponornej teplomer by to vyresil,ale zatim neni. Jinak da se poridit za petikilo. Ted to delam ,ze listi a nekdy i palice proplachnu nekolikrat ve vrouci vode (5-10x) vyzdimu hodim do mrazku a pak rovnou do mazadla

alergie se muze u kazdyho projevovat jinak.

presti se tento thread je tu spoustu info ktery bys mohl chtit vedet .

mej se

Pokrok je možný jedině tehdy, když se inteligentně porušují zákony.
Boleslav Barlog
COB,Chronic, Cinderella99, Great white sharks, Agent Orange, Sour Jack, Belladonna, Belladonna, Orange Bud(out) Zvýšení objemu nádrže zvlhčovačky SPS 808 PG-13 Heriuana

Old Post 01-11-2010 v 21:47 PM
mrakoplas je offline   Profil uživatele mrakoplas   Find more posts by mrakoplas   Foto galerie člena mrakoplas   Click here to Send mrakoplas a Private Message   Add mrakoplas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Freezecz
Stálý Člen

Karma uživatele Freezecz - 75% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 129  

Příspěvek č. 215

citace:
Původní příspěvek od mrakoplas
2Freezecz
Zdravim,
taky to tak chapu ,ze po stuhnuti vazeliny ,tuku atd... se voda vyleje, jako u masla.

Vodni lazen jsem taky zkousel ,ale nechtela mi ta vazelina bublat jako bez vodni lazne ,takk jsem byl k tomu skeptickej , ponornej teplomer by to vyresil,ale zatim neni. Jinak da se poridit za petikilo. Ted to delam ,ze listi a nekdy i palice proplachnu nekolikrat ve vrouci vode (5-10x) vyzdimu hodim do mrazku a pak rovnou do mazadla

alergie se muze u kazdyho projevovat jinak.

presti se tento thread je tu spoustu info ktery bys mohl chtit vedet .

mej se


Celej tento thread jsem si precetl a poznal jsem, že tu je, ale opravdu hodně, různých receptů a já nedokážu říct, kterej z nich je ten nejlepší, ale asi zůstanu u toho od tety bushy, ale stejnak nechápu jak je to s tou vodní lázní jestli se do toho druhého kastrolu přidává voda nebo ne, já jsem to osobně neudělal,,podle mě by se to ani dělat nemělo, můžou se vyplachovat i jiný učíný látky, ten chlorofyl mi až tak moc nevádí, jediné čeho se bojím, že přes tu vodní lázen to nedosáhlo 110 stupnů a tak neproběhla karboxylace, která je potřebná..příště to skusím v jednom kastrolu s tím, že tam budu přidávat vodu, aby se mi to nepřipalovalo a tu vodu po ztuhnutí následně vyliju, u toho budu mít jistotu, že to bude mít 110 stupnů a víc

Old Post 02-11-2010 v 18:41 PM
Freezecz je offline   Profil uživatele Freezecz   Find more posts by Freezecz   Foto galerie člena Freezecz   Click here to Send Freezecz a Private Message   Add Freezecz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cernymi
Stálý Člen

Karma uživatele cernymi - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2002
Příspěvků: 32  

Příspěvek č. 216

2all: delam konopnou mast s mentolem, loni jsem jeste kupoval 25g mentolu za 80 ,- a ted ve stejne lekarne (Vilimkovalekrana na I.P.PaVLOVA) cumim, 15 g jsem platil 300 ,- ...
nevite nekdo pls o lacinejsim zdroji? (v Praze)
dekuju

Old Post 13-11-2010 v 20:08 PM
cernymi je offline   Profil uživatele cernymi   Find more posts by cernymi   Foto galerie člena cernymi   Click here to Send cernymi a Private Message   Add cernymi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Marty
Stálý Člen

Karma uživatele Marty - 55% PěstitelskáKarma uživatele Marty - 55% PěstitelskáKarma uživatele Marty - 55% PěstitelskáKarma uživatele Marty - 55% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 217

Tak už jsem jí konečně dodělal.. Ale musím říct, že to patlání se s tím se fakt vyplatilo, akorát jsem to na začátku chtěl mít rychle hotový a tak jsem listí provařil jen jednou.. A to se taky odrazilo na výsledný barvě. Takže jestli chcete mít zlatavou barvu, tak třeba tak 7x na začátku listí provařte v čistý vodě (pokaždý ji vyměnit) a "medová" mastička bude jisto jistě na světě
Jinak díky moc za super návod, na netu je toho hafo, ale jedině z tohohle se fakt dá spolehlivě čerpat

Old Post 07-12-2010 v 20:28 PM
Marty je offline   Profil uživatele Marty   Find more posts by Marty   Foto galerie člena Marty   Click here to Send Marty a Private Message   Add Marty to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrnin
Stálý Člen

Karma uživatele mrnin - 22% PěstitelskáKarma uživatele mrnin - 22% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 218

Martty Jinak díky moc za super návod, na netu je toho hafo, ale jedině z tohohle se fakt dá spolehlivě čerpat.... a který?

I strizlivy stav je hezky stav! No....?

Old Post 09-12-2010 v 14:41 PM
mrnin je offline   Profil uživatele mrnin   Find more posts by mrnin   Foto galerie člena mrnin   Click here to Send mrnin a Private Message   Add mrnin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Marty
Stálý Člen

Karma uživatele Marty - 55% PěstitelskáKarma uživatele Marty - 55% PěstitelskáKarma uživatele Marty - 55% PěstitelskáKarma uživatele Marty - 55% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 219

No, pár jich je zrovna tady, ale některý jsou fakt takový... nepřesný Tohle je pěkně krok za krokem ke kvalitě
třeba tohle na netu koluje a kam se to hrabe na tenhle návod..
http://spindlman.blog.cz/0901/recep...u-konopne-masti

Old Post 09-12-2010 v 17:14 PM
Marty je offline   Profil uživatele Marty   Find more posts by Marty   Foto galerie člena Marty   Click here to Send Marty a Private Message   Add Marty to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dzony
Nový Člen

Karma uživatele dzony - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 220

čaues dá se udělat mast i z hermáčů?

Old Post 23-09-2011 v 14:06 PM
dzony je offline   Profil uživatele dzony   Find more posts by dzony   Foto galerie člena dzony   Click here to Send dzony a Private Message   Add dzony to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mystery
Mysterious Grower

Karma uživatele Mystery - 93% PěstitelskáKarma uživatele Mystery - 93% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 65  

Příspěvek č. 221

Co si myslíte o té ceně/množství žluté vazelíny?
code:
http://www.oleje-eshop.cz/mogul-vazelina-zluta-180kg-7522.html


Nejspíše půjde o překlep že? :-)

Každopádně, nevíte někdo o nějakém eshopu, kde by prodávali co nejlevnější vazelínu?

Old Post 02-10-2011 v 14:07 PM
Mystery je offline   Profil uživatele Mystery   Find more posts by Mystery   Foto galerie člena Mystery   Click here to Send Mystery a Private Message   Add Mystery to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Mystery! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kopretinka
Nový Člen

Karma uživatele kopretinka - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 222

Já na to dnes taky koukala. Cena je za 1kg. Nemáte náhodou někdo malý přebytek technického? Chtěla bych zkusit udělat mast. Moc děkuji. Kopretinka

Old Post 02-10-2011 v 16:38 PM
kopretinka je offline   Profil uživatele kopretinka   Find more posts by kopretinka   Foto galerie člena kopretinka   Click here to Send kopretinka a Private Message   Add kopretinka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EboLA
Stálý Člen

Karma uživatele EboLA - 84% PěstitelskáKarma uživatele EboLA - 84% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 47 

Příspěvek č. 223

citace:
Původní příspěvek od kopretinka
Já na to dnes taky koukala. Cena je za 1kg. Nemáte náhodou někdo malý přebytek technického? Chtěla bych zkusit udělat mast. Moc děkuji. Kopretinka


technické je na raz-dva-tři...... musí fungovat aby fungovala

I debil může překvapit!

Old Post 02-10-2011 v 16:48 PM
EboLA je offline   Profil uživatele EboLA   Find more posts by EboLA   Foto galerie člena EboLA   Click here to Send EboLA a Private Message   Add EboLA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kopretinka
Nový Člen

Karma uživatele kopretinka - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 224

Tak to asi neseženu :-(

Old Post 02-10-2011 v 16:54 PM
kopretinka je offline   Profil uživatele kopretinka   Find more posts by kopretinka   Foto galerie člena kopretinka   Click here to Send kopretinka a Private Message   Add kopretinka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:25 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 12 13 14 15 16 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
30-01-2020 - Hřejivá konopná mast s chilli - 6 odpovědí
07-12-2018 - Konopná mastička podle redytha - 82 odpovědí
03-12-2012 - Konopná mast a její výroba - 18 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4783290 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív