Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Konopná mast v obrazech.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5 6 7 »
Autor
Téma 
jumpp
Stálý Člen

Karma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2002
Příspěvků: 531  

Příspěvek č. 65

Hoja, hoja, léčitelé, šamani, či jak sami sebe nazýváme,

tak dnes nebo zitra dellam posledni zazeh na panvi nevim jestli zrovna "wook" ... jo a pridam vcely vosk pravej od bratranka vonavouckej a mel by to jaksi zhustit.

tak pak alespon vyfotim vysledny produkt tedy jestli se dostanu k fotaku ............... tak zatim,





jumpp.

"i pad na hubu je pohyb dopredu"

Naposledy upravil jumpp 20-11-2005 v 16:13 PM

Old Post 10-11-2005 v 12:41 PM
jumpp je offline   Profil uživatele jumpp   Find more posts by jumpp   Foto galerie člena jumpp   Click here to Send jumpp a Private Message   Add jumpp to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gustav makovec
Stálý Člen

Karma uživatele gustav makovec - 27% PěstitelskáKarma uživatele gustav makovec - 27% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 139  

Palec nahoru Mé POZNATKY Příspěvek č. 66

mast jsem vařil prvně, z 1/2 kg vazelíny a 1/2 kg sádla,viz SklizeŇ, byla málo mastná..viz dále....Asi jsem to přehnal s množstvím matroše v poměru k tuku, Dále..-a tak stařena dovalila ještě 1/2 kg vazelíny a je to zdá se ol rajt, co se týče síly a hlavně konzistence+ i barvy-už není tak zelená..Převládat by měla dle mého soudu vazelína,déle pak vydrží na pokožce. Sádlo jsem dodal z doměnky,že dobře rozpouščí potřebné látky a nijak nelituji.Smrada jsem s ekzémkem vyfotil -maže se smrad nepravidelně.. a tak mi smrad kazí objektivní pozorování,zjevně to však pomáhá. Foto před a po kůře dodám cca do 14 dnů po ukončení pozorování...Mám nový,mladší objekt ke zkouškám,rodička ho ohlídá a slíbila že bude mazat 3-5 krát denně...foto rovněž přidám...
konopí zdar !

Old Post 10-11-2005 v 20:39 PM
gustav makovec je offline   Profil uživatele gustav makovec   Find more posts by gustav makovec   Foto galerie člena gustav makovec   Click here to Send gustav makovec a Private Message   Add gustav makovec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jumpp
Stálý Člen

Karma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2002
Příspěvků: 531  

the end Příspěvek č. 67





zdrvim,

tak konečně jsem dodělal konopnou mast, z části podle návodu tety Bushky, ale obrazová dokumentace, která je udělaná na výtečnou, od xmalcolma je prostě best of, fakt pomohla moc, ja bohužel neměl foto tak mám fotečky alespon hotového kouzla, zvaného konopná mast.

jinak můj postup:


  • hon na CBD .... zůstává stejný, myslím 5 týdnů ve tmavém chladném prostředí v zavařovací sklenici, kontrolováno a vše v pořádku bez plísně či zápachu


  • hon na THC ..... jsem trošku pozměnil nastalými situacemi, tedy byl 2× zážeh po týdnu, potom třetí a ten zbavený už rostliného materiálu, nechán v chladu asi 10 dní


  • poslední soud ... v této fázi jsem dal na pánev produkt a následně přidal včelí vosk (je to pavý včelí vosk, bratranec má včelky medonosky ), no a sledoval jsem jak se vypařujou zbytky H2O , následně naposledy přefiltoval a nechal vychladnout.....

..tady jsou 4 fota výsledného produktu, jinak ingredience co jsou uvedeny v tomto fóru, myslím množstevně, jsem překročil, tak teď už si jen přát ať pomáhá v dobrém.

Mějte se tu a příště to nafotim celé,


jumpp.

"i pad na hubu je pohyb dopredu"

Old Post 18-11-2005 v 18:19 PM
jumpp je offline   Profil uživatele jumpp   Find more posts by jumpp   Foto galerie člena jumpp   Click here to Send jumpp a Private Message   Add jumpp to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bubik
grandpappy

Karma uživatele bubik - 94% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 473  

Příspěvek č. 68

zdravím kolegy mastičkáře, letos budu opět vyrábět mastičku, tentokrát zkusím to sádlo + včelí vosk... minule sem dělal celkem z 1 kila vazelíny, ale nacpal sem tam 500 g listí a 500 g palic, takže to nejen skvěle léčilo, ale i docela hustě dávalo...(namazali sme 4 měsíčnímu psisku bříško, abychom mu pomohli od vyrážky - spalo 20 hodin v kuse a pak sežralo 3 mísy granulí a šest jablek...), takže asi míň... jinak kdo by měl zájem o vzoreček, tak ještě něco zbylo...
B.

Old Post 18-11-2005 v 19:04 PM
bubik je offline   Profil uživatele bubik   Find more posts by bubik   Foto galerie člena bubik   Click here to Send bubik a Private Message   Add bubik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jumpp
Stálý Člen

Karma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2002
Příspěvků: 531  

Příspěvek č. 69

bubiku taky jsem nešetřil

"i pad na hubu je pohyb dopredu"

Old Post 19-11-2005 v 01:37 AM
jumpp je offline   Profil uživatele jumpp   Find more posts by jumpp   Foto galerie člena jumpp   Click here to Send jumpp a Private Message   Add jumpp to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 70

Potřebuju poradit , v dalším kroku při výrobě masti . První část jsem udělal 26.10.2005 a protože jsem neměl tolik listí dal jsem víc palic ,
po vaření jsem to už ale přecedil přes sítko, aby tam nezbyl pokud možno žádný materiál . Dnes je to už víc než 3 týdny a nemám tam žádnou plíseň. Chci se zeptat jestli musím čekat až se udělá , nebo mám pokračovat při výrobě dál?? Asi jsem tam měl nechat te materiál a oddělit jen vodu , tak si myslím že se mi ta plíseň neudělá,proto se ptám jestli je tak důležitá fáze čekání na plíseň . V některých návodech o plísní není zmínka , tak poradí někdo co dál ??? Jaká by byla mast,kdybych použil jen palice a málo listí , toho totiž moc nemém - díky za rady.

Old Post 19-11-2005 v 18:04 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 71

metal: mně to omylem zplesnivělo, když jsem nezvládla vyždímat vazelínu z matroše, měla jsem to v kelímkách asi měsíc v lednici, než si to lidi odvezou, takže nevím, kdy a zda-li vůbec Ti to zplesniví

jinak já jsem dělala mastičku bez plísně, ale je fakt, že jsem materiál z vazelíny cedila až po třech týdnech, kdy jsem to potřetí vařila - a mastička funguje výborně, akorát nevím, jak by fungovala, kdybych to přecedila hned

tak možná zkus tohle dovyrobit a příště ten matroš necedit hned, pak se plíseň udělá, teda IMHO

Old Post 19-11-2005 v 18:38 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 72

No v jedné raceptůře od bušky je že se vytvoří plíseň a v jiné né , tak teď nevím . Co se týče tech listů tak taky nevím , protože ona píše že je po prvním váření oddělí a není tam přímo napsáno že materiál zůstane ve vazelíně, moje mast vypadá po první fázi tak jako kdyby byla hotová, tak teď nevím??????????????? Co dál , jak postupovat.

Old Post 19-11-2005 v 18:45 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jumpp
Stálý Člen

Karma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2002
Příspěvků: 531  

Palec nahoru prvni vysledky Příspěvek č. 73

Zdravim všechny ,
takže jsou tu první výsledky, tudiž mast funguje, tedy spíše jak u koho, někomu na opary, někomu na vyrážky, a kamarádka má takové fleky na noze, jsou to mrtvá místa nic jí na to nepomáhalo, teď to maže a říka, že jí to zesvětlá, a nevysichá, tudíž si ji pochvaluje, další chválu či o opaku, budu informovat....

přísada:

Včelý vosk
- vřele doporučuji, jeho vlastností je, že po namazání mastí, na pleti vytvoří určitý film, který déle setrvává na pleti, tudíž je zaručena delší tendence působení masti
- další věc vosk nádherně voní, a mast je po něm tužší


je to jen můj osobní názor, tedy berte s rezervou, doufám že někomu mé rady pomůžou.......

..ještě jsem chtěl podotkout, dal jsem ji pár lidem a začalo se u nás trošičku jinak hovořit o této rostlině, ono když jim vysvětlíte postup výroby, mozí se zarazí a řeknou si: "on není tak blbej, něco na tom bude"
a teď už ji chce toliko lidí že se chystám na várku číslo 2.

mejte se tu a vela štěstí a pohody do nového roku a vánočních svátků,
s pozdarvem
jumpp.

"i pad na hubu je pohyb dopredu"

Naposledy upravil jumpp 13-12-2005 v 21:50 PM

Old Post 13-12-2005 v 21:38 PM
jumpp je offline   Profil uživatele jumpp   Find more posts by jumpp   Foto galerie člena jumpp   Click here to Send jumpp a Private Message   Add jumpp to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krychle
Sťatý Člen


Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 899  

Konopno-bylinna mast Příspěvek č. 74







aneb Jak ucinku hojivych co nejlepe dosahnouti

Zdravicko pratele..Receptur a navodu na vyrobu konopne masti je tu docela hojny pocet..ale bral nekdo v potaz fakt, ze zadoucich lecivych ucinku se snaze a efektivneji dosahuje v kombinaci ruznych latek? Samotna konopna mast je zazrak, pokud to tak nazvu - ale v kombinaci s jistymi bylinami se stava jeste daleko ucinejsi. Nehodlam tajit slozeni teto bylinne smesi, jak to dela napr. jedna plzenska firma pri vyrobe jejich bylinnych likeru, spis naopak..bylinky jsou to dostupne, rostou prirozene v nasich podminkach, proto je nejlepsi si je vypestovat a posbirat vlastnorucne..kdo takovou moznost nema, staci zajit do nejblizsi lekarny a bylinky si koupit..teda jen to konopi tam nemaji, ale predpokladam, ze se nejake to listi a palicky vzdycky najdou, zvlast pro tak bohumily cin, jako je tento.

Tak a ted tedy k samotne vyrobe masti. Ta se sklada ze dvou oddelenych fazi, a to, jak uz nazev napovida, z faze bylinne a konopne..

Pro fazi konopnou je treba nejakeho toho listi a palicek(staci ze spodnich pater)..mnozstvi odhadem, pokud nekdo nevi, je toho tu popsano dost, staci zavitat do starsich casti toho threadu. Tuk pouzivam rostlinny, prodavany pod nazvem Ceres. Pokud nekdo bude namitat, ze vazelina nebo sadlo jsou lepsi, tak prosim - je to na vas co pouzijete. Mnozstvi zase nevim, zalezi na mnozstvi pouziteho konopneho materialu. U me to bylo nejak 1 a 3/4 vanicky Ceresu. Takze prvni vezmete listi a takove ty casti rostliny, kde by clovek necekal hojny vyskyt THC. Sup do cedniku a tak 10-15x prolit varici vodou. Odplavi se cast zeleneho barviva, spina, atd..Pak v hrnci s vodou rozpustime tretinu potrebneho mnozstvi tuku(tretinu proto, ze nas cekaji tri faze, kdy budeme tuk pridavat) a pridame prolite listi se stonky a kdovicimjeste. Za obcasneho michani varime tak hodinu(cim dele, tim lepe), pote hrnec odstavime. Nechame vychladnout, pak sup do lednice(v zime ven) a vzniklou tukovou krustu zbavime vymackanim vody a ulozime do lednice na tyden(treba). Cast listu a stonku zustala v tuku, cast ve vode - tak je to spravne
Za tyden ji vyndame z lednice a opet rozpustime v hrnci s vodou, pridame dalsi porci proplachnutych listu(tentokrat uz mozno pouzit potentnejsich na THC) a dalsi tretinu tuku. Opet hodina vareni a opet stejny postup, jako v tydnu prvnim.
Za dalsi tyden opet rozpustime v hrnci s vodou, pridame spodni palicky a vubec tu nejpotentnejsi cast materialu na pripravu masti(zase proplachneme horkou vodou, dokud odtekajici voda je zabarvena), dalsi tretinu tuku a opet hodinu varime. Kdo ma zbytek masti z lonska, je cas ji tam hodit Ted se postupy budou lisit, ale po teto fazi oddelim rostlinny material od tuku - napr. prefiltrovanim(a nasl. vymackanim) pres platno a dale uz skladuji jen holy tuk s kanabinoidy. Nekdo jeste dela ctvrtou fazi, kde material v tuku smazi, ale tohle vynechavam. Narust koncetrace ucinych latek neni myslim tak velky, abych se s tim delal. Tuto ctvrtou fazi provadim jen s tukem, kdy ho zahrivam tak dlouho, dokud se z nej nevypari veskera! voda.

K fotodokumentaci: Fotil jsem posledni dve faze - treti a ctvrtou - pripravy konopne masti.


  1. Foto c.1 - Ztuhla smes konopi pripravena k rozpusteni ve vode a k pridani posledniho dilu konopneho materialu.
  2. Foto c.2 - Vareni vyse zminene smesi.
  3. Foto c.3 - Tepla emulze po prefiltrovani.
  4. Foto c.4 - Ztuhla prefiltrovana smes jeste s vodou.
  5. Foto c.5 - Tukovy kolac vyjmuty s hrnce.
  6. Foto c.6 - Zbavovani se poslednich kapek prebytecne vody.

Oh Danny Boy the pipes, the pipes are calling, from glen to glen and down the mountain side
The summer's gone and all the roses dying, 'tis you 'tis you must go and I must bide
But come ye back when summer's in the meadow or when the valley's hushed and white with snow
'Tis I'll be there in sunshine or in shadow
Oh Danny Boy, Oh Danny Boy I love you so

Old Post 23-12-2005 v 12:38 PM
Krychle je offline   Profil uživatele Krychle   Find more posts by Krychle   Foto galerie člena Krychle   Click here to Send Krychle a Private Message   Add Krychle to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krychle
Sťatý Člen


Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 75







Pro fazi bylinnou je postup naprosto stejny jako pro fazi konopnou, jen s tim rozdilem, ze tam vzdycky hazime vsechno - zadny rozdelovani jako u konopi na listi a palice - ale to da samo sebou rozum Pouzito je tak 1 a 1/4 vanicky Ceresu, tj. celkem na vyrobu masti jsem spotreboval 3 vanicky. Mnozstvi rostlinneho materialu zase zavisi na mnozstvi tuku. Tak a ted uz k bylinkam:

|-> Kopriva dvoudoma (Urtica dioica) 10% hm. - protizanetlive, protirevmaticke a protikrvacive ucinky

|-> Levandule lekarska (Lavandula angustifolia) 20% hm. - prokrvuje pokozku -> proti revmatismu a zanetum nervu, uvolnuje krece

|-> Materidouska obecna (Thymus serpyllum) 20% hm. - na zanetliva onemocneni pokozky, proti revmatismu, proti svedeni, pokozku prokrvuje

|-> Rebricek obecny (Achillea milleofolium) 10% hm. - na zanety, proti krvaceni, na rozpraskane ruce, vyrazky, zanetliva kozni poraneni, uvolnuje krece

|-> Salvej lekarska (Salvia officinalis) 20% hm. - protizanetlive a protimykoticke ucinky, na bolest hlavy

|-> Trezalka teckovana (Hypericum perforatum) 20% hm. - proti revmatismu, na spaleniny, hnisave rany, zanety, omrzliny, uklidnuje suchou a podrazdenou pokozku, podporuje krevni obeh, urychluje hojive procesy

Samozrejme se daji pouzit i jine dalsi bylinky, ale je treba dbat na jejich ucinky. Samozrejme take neni potreba pouzit vsech zminovanych, jen trezalku bych urcite nevynechaval - tahle kytka je zazrak Taky zminovane pomery jsou pouze ilustrativni. Vlastni predstavivosti a experimentum budiz pozehnano!

A jak krasne voni...

Fotodokumentace:


  1. Foto c.1 - Ztuhla smes bylinek pripravena k rozpusteni ve vode a k pridani posledniho dilu bylinneho materialu.
  2. Foto c.2 - Vareni vyse zminene smesi.
  3. Foto c.3 - Tepla emulze po prefiltrovani.
  4. Foto c.4 - Ztuhla prefiltrovana smes jeste s vodou.
  5. Foto c.5 - Tukovy kolac vyjmuty s hrnce.
  6. Foto c.6 - Zbavovani se poslednich kapek prebytecne vody.

Oh Danny Boy the pipes, the pipes are calling, from glen to glen and down the mountain side
The summer's gone and all the roses dying, 'tis you 'tis you must go and I must bide
But come ye back when summer's in the meadow or when the valley's hushed and white with snow
'Tis I'll be there in sunshine or in shadow
Oh Danny Boy, Oh Danny Boy I love you so

Old Post 23-12-2005 v 13:16 PM
Krychle je offline   Profil uživatele Krychle   Find more posts by Krychle   Foto galerie člena Krychle   Click here to Send Krychle a Private Message   Add Krychle to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krychle
Sťatý Člen


Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 899  

Finale Příspěvek č. 76



Tak a nakonec obe ziskane masti slijeme dohromady. Kdo chce, at si oddeli po vzorcich z masti konopne i bylinne a pak slit, rozdelit do sklenic a nechat ztuhnout.

Konecne zhodnoceni co do mnozstvi masti na kazdou z jednotlivych slozek:

Konopi - cca. 60%
Trezalka - cca. 8%
Salvej - cca. 8%
Materidouska - cca. 8%
Levandule - cca. 8%
Rebricek - cca. 4%
Kopriva - cca. 4%

Ucinky vypsane vyse + jsem nezahrnul ucinky samostane konopne masti, ktere jsou v tomto threadu pospany dostatecne.

Fota jsou jiz ztuhly finalni vyrobek

Preju hodne stesti a uspechu s touto masti - sam z vlastnich zkusenosti i zkusenosti okoli vim, ze je ucinejsi nez mast vyrobena ciste z konopi...ale to je stejne na posouzeni kazdeho z vas.

Oh Danny Boy the pipes, the pipes are calling, from glen to glen and down the mountain side
The summer's gone and all the roses dying, 'tis you 'tis you must go and I must bide
But come ye back when summer's in the meadow or when the valley's hushed and white with snow
'Tis I'll be there in sunshine or in shadow
Oh Danny Boy, Oh Danny Boy I love you so

Old Post 23-12-2005 v 13:40 PM
Krychle je offline   Profil uživatele Krychle   Find more posts by Krychle   Foto galerie člena Krychle   Click here to Send Krychle a Private Message   Add Krychle to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krychle
Sťatý Člen


Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 77

Jeste bych rad doplnil seznam o dalsi pouzitelne bylinky, takze

Mesicek lekarsky (Calendula officinalis) Na spatne se hojici rany, popaleniny, liseje, akne, ma mirne protikrecovy ucinek

Preslicka rolni (Equisetum arvense) Na spatne se hojici rany

Medunka lekarska (Melissa officinalis) Desinfekcni a uklidnujici ucinky

Kostival lekarsky (Symphytum officinale) Pohmozdeniny, narazeniny, natrzeni, vymknuti, na zanety slach a svalu, svalova unava, krevni podlitiny a podpora hojeni

Samozrejme existuje spousta bylin, ktere by bylo mozne do masti pouzit. Tady jsem vypsal jen ty znamejsi a pomerne lehce obstaratelne. Pokud se bude nekdo chtit podelit jeste od dalsi bylinky, tak je to jedine dobre..

Oh Danny Boy the pipes, the pipes are calling, from glen to glen and down the mountain side
The summer's gone and all the roses dying, 'tis you 'tis you must go and I must bide
But come ye back when summer's in the meadow or when the valley's hushed and white with snow
'Tis I'll be there in sunshine or in shadow
Oh Danny Boy, Oh Danny Boy I love you so

Old Post 28-12-2005 v 15:31 PM
Krychle je offline   Profil uživatele Krychle   Find more posts by Krychle   Foto galerie člena Krychle   Click here to Send Krychle a Private Message   Add Krychle to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kapslik
Nový Člen

Karma uživatele kapslik - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 78

Ja by som lem chcel podotknuť k tej VODNEJ LAZNI, že to je presne tak ako pisal včelár t.j.malý hrniec s masťou vo veľkom hrnci s vodou(nič iné sa vodnou lázňou nedá nazvať) tak dúfam, že sme vás vyviedly z omylu.Ja momentalne si tak isto robím mastičku, ale ešte mi treba tie tri týždne to prevárať, takže potom uvidím čo z toho bude, zatiaľ to vyzerá celkom fajn(až na tie straty).

Old Post 07-01-2006 v 12:59 PM
kapslik je offline   Profil uživatele kapslik   Find more posts by kapslik   Foto galerie člena kapslik   Click here to Send kapslik a Private Message   Add kapslik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kapslik
Nový Člen

Karma uživatele kapslik - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 79



Ja len sem chcem dať pre názornosť ako vyzerá vodná lázeň.A asi ake straty som mal pri výrobe mastičky(keď som kúpil vazelinu bola asi 2 cm od okraja)

Old Post 20-01-2006 v 11:32 AM
kapslik je offline   Profil uživatele kapslik   Find more posts by kapslik   Foto galerie člena kapslik   Click here to Send kapslik a Private Message   Add kapslik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 80

citace:
Původní příspěvek od bubik
zdravím kolegy mastičkáře, letos budu opět vyrábět mastičku, tentokrát zkusím to sádlo + včelí vosk... minule sem dělal celkem z 1 kila vazelíny, ale nacpal sem tam 500 g listí a 500 g palic, takže to nejen skvěle léčilo, ale i docela hustě dávalo...(namazali sme 4 měsíčnímu psisku bříško, abychom mu pomohli od vyrážky - spalo 20 hodin v kuse a pak sežralo 3 mísy granulí a šest jablek...), takže asi míň... jinak kdo by měl zájem o vzoreček, tak ještě něco zbylo...
B.


Nemáš tam tak náhodou chybu??? Místo 500g bych řekl spíš 500ml obsahu , tedy půl litru! 500gr nemůžeš v 1l vazeliny vůbec rozpustit ,ikdyž tam přijde ještě voda a navíc ješte 500gr palic , vždyť to musí být skoro pytel trávy , jinak já ji dělám taky , proto mě to zarazilo!!!!!!!!!!!!

Old Post 31-01-2006 v 17:25 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:26 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5 6 7 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
30-01-2020 - Hřejivá konopná mast s chilli - 6 odpovědí
07-12-2018 - Konopná mastička podle redytha - 82 odpovědí
03-12-2012 - Konopná mast a její výroba - 18 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6867750 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív