Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Konopná mast v obrazech.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 4 5 6 7 8 »
Autor
Téma 
gustav makovec
Stálý Člen

Karma uživatele gustav makovec - 27% PěstitelskáKarma uživatele gustav makovec - 27% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 139  

Zdraví mast a výsledky Příspěvek č. 81

zdarec po dlouhé době,
mastí jsem podělil několi typů...
100% úspěch u kloakálních problémů 2 dospělí jedinci.Lupénka a atopický ekz. 2 děti + 1 dospělý - mast nepomohla k vyléčení,snižuje u nich potřebu se škrábat.tlumí, taky úspěch.Foto nepřidám,měl jsem velké oči.Musím se polepšit a vypěstovat a uvařit konečně něco pořádného.
konopí zdar.už roste...

Old Post 12-02-2006 v 15:05 PM
gustav makovec je offline   Profil uživatele gustav makovec   Find more posts by gustav makovec   Foto galerie člena gustav makovec   Click here to Send gustav makovec a Private Message   Add gustav makovec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 82

Zdravim Vas,
tuhle mast uz delam druhym rokem a jeji ucinky si nemuzu vynachvalit nejen ja,ale lecim s ni i 70-ti letou babicku a ta si ji pochvaluje taky.
Letos sem prisel na takovej malej zlepsovak o kterej bych se s Vami rad podelil.Nuze,do masti davam v prvni fazi 300 ml smesi listu a drobnejsich palic & 200 ml susenyho hermanku. Co se tyce druhy casti,tak tam davam 250 ml palic & 100 ml hermanku.Hojivy ucinky masti sou potom jeste vetsi.Jeste dodavam ze vazeliny davam tolik,kolik je napsano v Bushcine receptu - 500ml
mejte se,peace

Old Post 10-03-2006 v 06:52 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
premekss
Stálý Člen

Karma uživatele premekss - 95% PěstitelskáKarma uživatele premekss - 95% PěstitelskáKarma uživatele premekss - 95% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 115  

Příspěvek č. 83

zdarek chci se zeptat jestli ta mast funguje i na Akne a jestli to nekdo testil .. a jeste by me zajimal nejaky navod jak casto to pouzivat a jak dlouho to nechat pusobyt atd.. piste prosim do PM dik moc ...

Old Post 14-05-2006 v 23:45 PM
premekss je offline   Profil uživatele premekss   Find more posts by premekss   Foto galerie člena premekss   Click here to Send premekss a Private Message   Add premekss to your buddy list     Navštiv homepage uživatele premekss! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krychle
Sťatý Člen


Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 84









Nazdarek
Rad bych zde jeste prezentoval zpusob vyroby konopne masti za pouziti vodni lazne. Pri minulych varkach jsem material varil spolu s tukem a vodou v jednom hrnci vzdy na nekolik etap. Pri posledni etape bylo treba zbavit mast prebytecne vody a tehdy dochazelo k zvyseni teploty smesi daleko za 100°C. Tomuto zvyseni teploty, kvuli moznemu rozpadu dulezitych latech, bych rad zabranil tim, ze mast budu vyrabet podle receptur vyroby masti jinych nez konopnych - a to ve vodni lazni. Tu jsem klasicky postavil ze dvou hrncu a par litru vrouci vody. Tentokrat jsem nedelal rozdily mezi potentni a nepotentni casti konopneho materialu - do masti prisla prakticky cela rostlina. Nejvetsi zastoupeni maji listy a mini palicky, ale pridany byly i koreny a stonek. Nejde nam preci jen o THC, proto jsem volil takto Kolik bylo materialu nevim, ale kdyz jsem rozpustil 4 vanicky Ceresu(100%ni rostl. tuk), tak materialu bylo akorat po hladinu. Smes jsem varil neco okolo 6 hodin, pote jsem ji nechal ztuhnout a ulezet asi 14 dnu v chladu a temnu. Pote byla smes opetovne rozpustena, na vodli lazni zahrivana asi tak jeste 2 hodiny a pak nasledovalo sliti masti a vyzdimani listu - vse pres kus platna. Hotovou mast mam prozatim ztuhlou v hrnci, az si od vcelare obstaram vceli vosk a propolis, tak bude znova roztavena, obohacena vcelimi produkty a rozlita do sklenic

a jeste komentar k fotkam:

EDIT: Omlouvam se, ale nejak mi to rozhazuje a pomichava fotky, tak prosim trochu trpelivosti a pozornosti u cislovani fotek

8) Takhle to vypadalo hned na zacatnu, kdy se roztavil tuk a spolil se s rostlinnym materialem. Zatim tam jeste nejsou ty koreny a smes ceka par hodin pekne v teple
1,7) Po ztuhnuti smesi. Ceka na ctrnactidenni leharo v chladku.
6) Opetovne roztaveni. Za moment se bude filtrovat a zdimat.
5) Horka prefiltrovana mast. Tentokrate zvlastni barvy a aroma
2-4) Finalni produkt zbaveny necistot v pekne zatuhle poloze

Oh Danny Boy the pipes, the pipes are calling, from glen to glen and down the mountain side
The summer's gone and all the roses dying, 'tis you 'tis you must go and I must bide
But come ye back when summer's in the meadow or when the valley's hushed and white with snow
'Tis I'll be there in sunshine or in shadow
Oh Danny Boy, Oh Danny Boy I love you so

Naposledy upravil Krychle 01-07-2006 v 11:01 AM

Old Post 01-07-2006 v 10:48 AM
Krychle je offline   Profil uživatele Krychle   Find more posts by Krychle   Foto galerie člena Krychle   Click here to Send Krychle a Private Message   Add Krychle to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
indicky-konopi
Stálý Člen

Karma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 653  

Příspěvek č. 85

taky se mi teď brutal zhoršil exzem, je to určitě vyvolaný alergii, ale taky i ten pot tomu nepřidá....použivam taky kortikoida (momentalně Dexamethazon)- to je dobrá sračka, ale nicméně docela pomáha...vazelinu na promazavani pouzivam WHITE PETROLEUM JELLY od landera, ktera se mi jevi jako jedna z nejlepších, protože to po tom vůbec nesvědí, pak je i dobrá lipobase na promazavání, ale též to nevylečí....proto bych chtěl taky vyzkoušet nějakou Vámi vyrobenou mast, ja totiz veskerej material na to uvařil jinym zpusobem, klido nafotim muj exzem (celkem nechutny) pred a po uzivani vaši masti jestli to opravdu pomaha, kdo by mi chtěl pomoct, ať pls napise PM....dik

Old Post 02-07-2006 v 18:00 PM
indicky-konopi je offline   Profil uživatele indicky-konopi   Find more posts by indicky-konopi   Foto galerie člena indicky-konopi   Click here to Send indicky-konopi a Private Message   Add indicky-konopi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Laras
Stálý Člen

Karma uživatele Laras - 62% PěstitelskáKarma uživatele Laras - 62% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 87  

Příspěvek č. 86

Mastl lze lehce vyrobit. A to tak že stačí listí i palice i stonky povařit v rozpuštěném tuku hera nebo tak něco, po té ti vznikne zelený odvárek který necháš stuhnout a vychladnout a mast je hotová, doba vařeni je cca 15-20 minut v rospáleném tuku, na mírném ohni. poznáš to tak když se začnou listy drolit a černat, a mít takoví divný tvar zkrouceniny, ale musíš si dávat pozor na to aby jsi to nepřipálil. No já jsem tímto způsobem vyrobil mast Babičce na nohy protože jí strašně bolely z křečových žil a ono div se světe to pomáhá zázračně, pokaždé když ji bolí nohy se tím mázne a je po bolesti se tím teď maže pravidelně a řikala mi že se jí hodně ulevilo. Takže nějaký ten léčiví ůčinek na tom bude,.,

Smích je života koření a smíchu koření je hulení.

Protože
čas ,který uběhl nikdy nedohoníme proto nemá smysl spěchat!

Old Post 31-08-2006 v 11:50 AM
Laras je offline   Profil uživatele Laras   Find more posts by Laras   Foto galerie člena Laras   Click here to Send Laras a Private Message   Add Laras to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Laras! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Laras
Stálý Člen

Karma uživatele Laras - 62% PěstitelskáKarma uživatele Laras - 62% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 87  

Příspěvek č. 87

Hmm tak ta mast a ta její výroba co jsem tu popisoval není zas tak účiná, protože je to moc rychle pod mooc velkým horkem. Takže ideální telota je 50=100C v rozpuštěném tuku a v troubě min na 12 hod aby se prostě hezky pomalu prohřál a nepřepaloval, po té vznikne kašovito zelená hmotička,která po stvrdnutí má ty lečivé učínky, plamen je prostě blbost, a zahřívat tuk na bod varu je blbost, není to přece olej na bramboráčky, má to sloužit k jiným ůčelům, ale krásná nevýhoda je v tom že musítě chtě nechtě a já rád chtě mít pokoj a byt na celý den provoněný vůní něčeho co vaši spolubydlící vživotě necitili, Ale i přeto postup 12 hodin v troubě při mírné teplotě má ohodně lepší účinky na to ozdravování. Opary mizí hnrd na druhý den a bolesti natažených svalů nebo šlach mizí do pul hoďky, takže je to prostě v pohodě mast. A do toho všeho je zajímavé že opravdu účinku, tak jak má. To jsem vyzkoušel. Ten první pokus vařit to v rozpáleném tuku byl nesmysl, ale i přesto účinkoval. Pokud to srovnám tak víc než předtím. Pomalejší způsob je lepší a účiňejší asi tak 7x nebo 8x. Takže to je prostě v menším adaleko víc účinějším. Takže tak a . a ještě.. znovu... a znovu.... je to ta ..... jen jedna je .

Smích je života koření a smíchu koření je hulení.

Protože
čas ,který uběhl nikdy nedohoníme proto nemá smysl spěchat!

Old Post 18-09-2006 v 00:22 AM
Laras je offline   Profil uživatele Laras   Find more posts by Laras   Foto galerie člena Laras   Click here to Send Laras a Private Message   Add Laras to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Laras! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 88

Odskoušené účinky konopné masti(díky Jedu ): Tak babičce se po tom radikálně zahojilo koleno, tátovi to pomohlo na klouby, pak to vyléčilo za dva dny chronický zánět kůže v uchu, dokonce sem to zkoušel máznou na štípanec od komára a do 2 hodin to absolutně přestane svědit! Kdyby tohle přinesla nějaká firma na trh, tak má vystaráno, ale zákony to ZATÍM nedovolují

Old Post 04-10-2006 v 15:12 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Moje upravená receptura Příspěvek č. 89

Vzhledem k tomu, že jsem dělal mast, rozhodl jsem se napsat sem můj postup.
Do značné míry jsem se inspiroval Krychlovým postupem (alespoň co se přídavku bylin týče)
1. Do velkého hrnce jsem nalil vodu, přidal 0,5kg žluté lékařské vazelíny, jeden igelitovej pytlík z tesca plnej listí, směs tří bylinek (inspired by krychle) a zhruba 1,5h vařil. Po té jsem hrnce odstavil a schoval do sklepa.
2. Po schládnutí jsem hrnec přemístil do lednice, kde si odpočal 1den. Následně jsem odňal tukový škraloup, vymačkal z něj nějakou tu vodu, dal do uzavíratelné nádoby a šup s tím do sklepa. Směs si tam odpočala 2týdny.
3. Druhá a asi poslední fáze spočívala v rozpuštění uleželé směsi v hrnci s vodou, přidání dalšího 0,5kg vazelíny, spodních palic, a směsi tří bylinek. Tato směs se vařila zhruba 1,5h.
4.Po té došlo k přecezení skrze sýto a následně i skrze plátno. Tato směs vody a vazelíny teď odpočívá ve sklepě a čekám na její stuhnutí, abych mohl vyjmout škraloup.
5.Po vyjmutí škraloupu ho znovu rozpustím a po té naliju do nějakých nádob. Toť vše.

Kdyby se někomu zdál můj postup v něčem nelogickej, nebo jsem udělal nějakou zásadní chybu, napište sem.

Jedubabka: kdybys se ti náhodou nedostávalo masti, tak písni

Old Post 14-10-2006 v 22:15 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chlastjesvine
Nový Člen

Karma uživatele chlastjesvine - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 90

neexistuje nejakej recept aby byla mast hotova za 5-6 dni? mam to pro jednoho cloveka a za par dni zmizi na hodne dlouho. bylo by to na opary a nejakou vyrazku.

co to jenom varit jako konopny maslo ale misto masla tam dat tu lekarskou vazelinu a varit to treba kazdej den dve hodky? myslite, ze to bude fungovat?

Old Post 16-10-2006 v 10:14 AM
chlastjesvine je offline   Profil uživatele chlastjesvine   Find more posts by chlastjesvine   Foto galerie člena chlastjesvine   Click here to Send chlastjesvine a Private Message   Add chlastjesvine to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krychle
Sťatý Člen


Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 91

chlastjesvine: Zpusobu je spousta, zde mas jeden z nich: Nekde v samosce si kup kvalitni cisty sadlo - to v hrnci na vodni lazni rozpust a pridej najemno podrceny material (zde bych volil co mozna nejpotentnejsi). Takhle to var nejakou dobku, tak aspon dve hodiny (cim dele, tim lepe). Pote odstav ze sporaku a pres noc to nech ztuhnout. Druhy den opet rozpustis, varis na vodni lazni dalsich par hodin a pak je uz jen na tobe, zda-li mast pres plastno zcedis nebo budes proceduru opakovat. Doporucuju k tomu konopi pridat tak pul hrsti hrebicku (koreni), materidousky, rebricku a salveje - zlepsi to tebou pozadovane ucinky. Ten hrebicek tam dej urcite, zbytek podle toho, co budes mit - nejlepe vsak vsechno
Hodne zdaru pri vyrobe..

Oh Danny Boy the pipes, the pipes are calling, from glen to glen and down the mountain side
The summer's gone and all the roses dying, 'tis you 'tis you must go and I must bide
But come ye back when summer's in the meadow or when the valley's hushed and white with snow
'Tis I'll be there in sunshine or in shadow
Oh Danny Boy, Oh Danny Boy I love you so

Old Post 16-10-2006 v 11:23 AM
Krychle je offline   Profil uživatele Krychle   Find more posts by Krychle   Foto galerie člena Krychle   Click here to Send Krychle a Private Message   Add Krychle to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 92

Musím trošku oponovat Krychličce, pokud tu mast máš na vyrážku dával bych si velký pozor na použité suroviny. Např. vepřové sádlo je v tomto případě dle mého chrabrého názoru úplně nevhodné. Určitě bych zaměnil se žlutou vazelínou, kt je mnohem šetrnější a v lékařství se s ní člověk setkává na každým rohu. A s použitím bylinek bych také váhal. Nejdříve si pořádně pročíst na co jaká bylinka učinkuje a jaké má nežádoucí účinky. Např. kdyby jsi do masti dal Třezalku Tečkovanou a používal na opary nebo akné a šel na sluníčko, tak zjistíš, že tato bylinka nesmí přijít do styku se sluncem a způsobí ti ošklivé svkrny /pigmentaci/ kt. "nejde" odstranit. Další třeba obyčejný Heřmánek, je znám na velice prudké alergické reakce kdy naskočí kopřivka... atd atd

Ale ve všem ostatním s Krychlí souhlasím! )

Old Post 16-10-2006 v 11:46 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krychle
Sťatý Člen


Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 93

mopslik: Dik za reakci Sadlo lze zamenit za 100% rostlinny tuk - ze sadla se vsak masti delaji odjakziva a s cistym preskvarenym sadlem nebude problem o nic vetsi nez se zlutou vazelinou. Sadlo jsem psal proto, ze na masti ma tu spravnou konzistenci a samozrejme jako nahrazku toho, ze si dotycny poridi prave onu vazelinu, ktera k tomuto ucelu delana
Zvolene byliny, myslim tim materidousku, rebricek a salvej, jsou ucinne prave na zminene problemy, hrebicek je vyborna desifekce a sama hrebickova mast je genialnim lekem na opary bez nezadoucich ucinku. I zvolene byliny jsou bez vyraznych ucinku, ktere by jakoli negativne ovlivnovali leceneho. Navic bylin v te masti neni velke mnozstvi.

Jeste jednou dik mopsliku..

Oh Danny Boy the pipes, the pipes are calling, from glen to glen and down the mountain side
The summer's gone and all the roses dying, 'tis you 'tis you must go and I must bide
But come ye back when summer's in the meadow or when the valley's hushed and white with snow
'Tis I'll be there in sunshine or in shadow
Oh Danny Boy, Oh Danny Boy I love you so

Old Post 16-10-2006 v 12:06 PM
Krychle je offline   Profil uživatele Krychle   Find more posts by Krychle   Foto galerie člena Krychle   Click here to Send Krychle a Private Message   Add Krychle to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jestedman
Stálý Člen

Karma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 977 

Příspěvek č. 94

jsem tělomazačem skoro celý život, také bych řekl že vazelína je lepší než sádlo, lépe se vstřebává a nechává pokožku déle vláčnou.
heřmánek bych dal na opar, otevřené rány..., ne však na vyrážku. je to dobré antiseptikum, ale zároveň kůži vysušuje, takže bacha na kamila. není pravda že "kamil ten mně vždycky uspokojí"

Být za debila je opravdu náročné, konkurence je vysoká.

Old Post 16-10-2006 v 12:19 PM
jestedman je offline   Profil uživatele jestedman   Find more posts by jestedman   Foto galerie člena jestedman   Click here to Send jestedman a Private Message   Add jestedman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 95

jen info, mně se hodně hodilo, tak snad bude i někomu dalšímu

Sháněla jsem (Prágl) žlutou lékařskou vazelínu, povedlo se mi ji najít za 220 korun za kilo. Takže jsem pátrala dál a nechala jsem si nakonec koupit tuhle vazelínu v Praze 4 v IKEMu - 700 gramů (víc neměli, kupuju většinou kilo ) za 80 korun.

Carlosi a MODi, jestli by to mohlo být považováno za reklamu, prosím, omluvte můj lapsus a smažte.

Old Post 16-10-2006 v 16:01 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 96

mopslík: hele, dík za info. zrovna jsem přemýšlel o tom, do čeho tu mast natočím. Lékarna mně napadla jako zdroj dobrých nádob, jenomže jsem si říkal, zda vůbec vedou takovej sortiment pro obyčejný smrtelníky .)

Old Post 18-10-2006 v 00:06 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:06 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 4 5 6 7 8 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
30-01-2020 - Hřejivá konopná mast s chilli - 6 odpovědí
07-12-2018 - Konopná mastička podle redytha - 82 odpovědí
03-12-2012 - Konopná mast a její výroba - 18 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0211190 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív