Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Konopná mast v obrazech.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5 »
Autor
Téma 
jumpp
Stálý Člen

Karma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2002
Příspěvků: 531  

Příspěvek č. 33

zdravim tak sem ted byl koupit 1kg vazeliny asi za 180 voci a zitra nebo pozitri se vrham do procesu tak se mejte a diks za recept

"i pad na hubu je pohyb dopredu"

Old Post 21-12-2004 v 11:14 AM
jumpp je offline   Profil uživatele jumpp   Find more posts by jumpp   Foto galerie člena jumpp   Click here to Send jumpp a Private Message   Add jumpp to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Peshmerga
Stálý Člen

Karma uživatele Peshmerga - 61% PěstitelskáKarma uživatele Peshmerga - 61% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 110  

Příspěvek č. 34

Mast či vazelinu jsem již dělal několikrát, a podle mé vlastní zkušenosti nyní dávám vždycky přednost pomalému, kontrolovanému vaření (hlavně u toho nehulit, protože pak je ti jedno zdali to spálíš či ne). Raději tomu dám delší dobu než abych něco připálil, neboť pak tu příchuť už těžko odstraníš. THC se po stránce chemické trochu změní, ale pokud to opravdu "neupečeš", ta změna není tak dramatická, ale bude to, a to mi věř, cítit. Čili raději pomalu, pod kontrolou, při konečné úpravě přidat do tekuté bublající formy trochu nějakého koncentrátu parfému (ale může to být i rumová či vanilková tresť), aby ta vazelina či směs sádla s vazelinou nebo včelím voskem trochu voněla. Posledně jsem do toho dal koncentrát parfému Hugo Boss, který jsem dostal jako vzorek z nějakého obchodního domu, ale příjemně to, na rozdíl od normální vazeliny, voní. Představivosti se meze nekladou.

Old Post 21-12-2004 v 16:49 PM
Peshmerga je offline   Profil uživatele Peshmerga   Find more posts by Peshmerga   Foto galerie člena Peshmerga   Click here to Send Peshmerga a Private Message   Add Peshmerga to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
De la Vastierre
Stálý Člen

Karma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 450  

Příspěvek č. 35

Díkson.

Old Post 21-12-2004 v 16:53 PM
De la Vastierre je offline   Profil uživatele De la Vastierre   Find more posts by De la Vastierre   Foto galerie člena De la Vastierre   Click here to Send De la Vastierre a Private Message   Add De la Vastierre to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 36

mel by nekdo moznost sehnat mi vzorek konopne masti?vymenim za cokoliv nebo koupim

Old Post 08-01-2005 v 10:34 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bubik
grandpappy

Karma uživatele bubik - 94% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 473  

Příspěvek č. 37

Peshmerga: včelí vosk je blbost - ta vazelína se sama o sobě dost blbě vstřebává, natož s voskem... ale čmuchat to může pěkně . jinak - ten smrad při vaření - no to je katastrofa..!

Old Post 08-01-2005 v 11:45 AM
bubik je offline   Profil uživatele bubik   Find more posts by bubik   Foto galerie člena bubik   Click here to Send bubik a Private Message   Add bubik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
De la Vastierre
Stálý Člen

Karma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 450  

Příspěvek č. 38

Dělal sem mast z vnitřního nesoleného vepřového sádla + včelí vosk a je to naprosto perfektní. Mastička funguje naprosto spolehlivě a hlavně rychle.
Včelí vosk se přidává jen v malém množství, kvůli výsledné konzistenci. Vstřebatelnost NIJAK neovlivňuje, pokud se přidá tak, jak má. Navíc by mohl mít pozitivní účinky na pokožku, ale ty budou při tak malém množství, které se přidává, minimální.
Docela by mě zajímalo, proč tady každý propaguje vazelínu, která se hůře vstřebává, rozpustnost účinných látek v ní je nižší než v sádle a výroba je zdlouhavější??? Pokud je to z důvodu nějaké trvanlivosti, tak to je blbost, ledničku má dneska doma každý, a ta se postará, aby mast vydržela dlouho svěží.

Old Post 08-01-2005 v 12:09 PM
De la Vastierre je offline   Profil uživatele De la Vastierre   Find more posts by De la Vastierre   Foto galerie člena De la Vastierre   Click here to Send De la Vastierre a Private Message   Add De la Vastierre to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bubik
grandpappy

Karma uživatele bubik - 94% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 473  

Příspěvek č. 39

de la v.: hele, cca kolik toho vosku si dával na kolik sádla?? vařil si ten vosk od začátku, nebo si ho přidával až v poslední "pánvičkové" fázi? jinak k tomu sádlu - já věřím, že se lépe vstřebává, vydrží třeba stejně jako vazelína, ale pocit, že se mažu sádlem mě nějak vadí...no, je to zřejmě jen můj blbej pocit...

Old Post 08-01-2005 v 13:14 PM
bubik je offline   Profil uživatele bubik   Find more posts by bubik   Foto galerie člena bubik   Click here to Send bubik a Private Message   Add bubik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
De la Vastierre
Stálý Člen

Karma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 450  

Příspěvek č. 40

2 bubik: Toho vosku se dává kolem 50-70 gramů na kilogram sádla. Žádnou pánvičkovou metodu sem neprovozoval, to v podstatě není na nic, akorát se rychlým zvýšením teploty mohou některé látky zničit. Po přecezení celé hmoty sem v ní rozpustil vosk a dobře promíchal.
Ve výsledku Ti to ale nějak nepříjde, že se mažeš sádlem, výsledný produkt totiž moc sádlo nepřipomíná. A hlavně ta vazelína je docela chemická záležitost, takže se asi k původnímu materiálu nechová tak dobře jako sádlo, které ostatně pojme látky z konopí mnohem rychleji. Živočišné tuky mají na toto dobrou aktivitu.

Old Post 08-01-2005 v 15:56 PM
De la Vastierre je offline   Profil uživatele De la Vastierre   Find more posts by De la Vastierre   Foto galerie člena De la Vastierre   Click here to Send De la Vastierre a Private Message   Add De la Vastierre to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Peshmerga
Stálý Člen

Karma uživatele Peshmerga - 61% PěstitelskáKarma uživatele Peshmerga - 61% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 110  

Příspěvek č. 41

4bubik: VČELI VOSK - toho včelího vosku se tam nedává hafo, tak maximálně desetina a až ke konci vaření; druhá možnost je, a to dělám já, že to dáš jen do části konopné masti. Tato část se pak používá na problémy s nehty (ruce, nohy), drsná kůže na chodidlech atd. SADLO (čisté sádlo) používám z jednoduchého důvodu, na rozdíl od vazeliny, sádlo snadněji (jako přírodní produkt) vstřebává látky z konopí a má poměrně dlouhou trvanlivost (na rozdíl od másla) .Pokud se o sádle nikomu nezmíníš a přidáš do hotového výrobku nějakou "příchuť" (parfém, tresť) nikdo ani nepozná, že se maže sádlem. Vazelina smíchaná se sádlem se navíc opravdu lépe vstřebává. Když to ale připálíš, tak to smrdí a nic už tomu nepomůže. Jak už jsem psal, vařit pomalu, míchat, stále kontrolovat a hlavně přitom nehulit. Neber to jako evangelium či slovo boží, ale píši to na základě vlastní zkušenosti. Peace and Pot.

Old Post 08-01-2005 v 20:31 PM
Peshmerga je offline   Profil uživatele Peshmerga   Find more posts by Peshmerga   Foto galerie člena Peshmerga   Click here to Send Peshmerga a Private Message   Add Peshmerga to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bubik
grandpappy

Karma uživatele bubik - 94% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 473  

Příspěvek č. 42

jojo, díky kucí...já letos vařil z 2x500 géček vazelíny. myslím, že mastička dopadla v pohodě.. ale příští rok, když bude dost materiálu, tak vyzkouším i to sádlo s woskem a porovnám to... jinak - kamarád má hemeroidy jak macešky ale po tý mastičce si prej jeho prdel chrochtá blahem...

Old Post 14-01-2005 v 17:07 PM
bubik je offline   Profil uživatele bubik   Find more posts by bubik   Foto galerie člena bubik   Click here to Send bubik a Private Message   Add bubik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bonsai
Stálý Člen

Karma uživatele Bonsai - 93% PěstitelskáKarma uživatele Bonsai - 93% PěstitelskáKarma uživatele Bonsai - 93% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 43

No já nevím, možná je to blbost, ale nesmaží se to kvůli tomu, aby se z toho vypařila případně obsažená voda z předchozího vaření, kvůli trvanlivosti, aleaspoň to jsem si vždycky myslel?
Jinak též budu dnes provádět poslední fázi procesu výroby a chci v tom rozpustit pro osvěžení ještě tu silnou čínskou mast, co prodávají v těch malých krabičkách, uvidíme, zdali to bude ku prospěchu. Co myslíte?
Ten včelí vosk by nemusel být marný, taky ho použiju.
Sádlo jsem tam taky přidal kvůli zvýšení výsledného množství, myslím, že to tomu neuškodí.

Naposledy upravil Bonsai 08-02-2005 v 09:22 AM

Old Post 08-02-2005 v 09:16 AM
Bonsai je offline   Profil uživatele Bonsai   Find more posts by Bonsai   Foto galerie člena Bonsai   Click here to Send Bonsai a Private Message   Add Bonsai to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HonzaProchy123
Stálý Člen

Karma uživatele HonzaProchy123 - 41% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 39 

Příspěvek č. 44

Takže kdybych chtěl mast vyrábět pro léčebný účinky tak si mám zasadit technický-rybářský nebo ze zveráče??Jak je to s legálním pěstováním techniky???Díky za odpovědi!!!

Old Post 08-02-2005 v 19:17 PM
HonzaProchy123 je offline   Profil uživatele HonzaProchy123   Find more posts by HonzaProchy123   Foto galerie člena HonzaProchy123   Click here to Send HonzaProchy123 a Private Message   Add HonzaProchy123 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HonzaProchy123
Stálý Člen

Karma uživatele HonzaProchy123 - 41% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 39 

Příspěvek č. 45

nebo bych to moch taky aplikovat takhle:na bolest použít z techniky a psychický uvolnění si třeba zapálit brko???8-)))

Old Post 08-02-2005 v 19:20 PM
HonzaProchy123 je offline   Profil uživatele HonzaProchy123   Find more posts by HonzaProchy123   Foto galerie člena HonzaProchy123   Click here to Send HonzaProchy123 a Private Message   Add HonzaProchy123 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Peshmerga
Stálý Člen

Karma uživatele Peshmerga - 61% PěstitelskáKarma uživatele Peshmerga - 61% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 110  

Příspěvek č. 46

2Bonsai - pokud máš na mysli tu silnou čínskou mast na svaly zvanou Tiger Balm buď white - bílou, ta je mírnější nebo red strong - červenou , ta je silnější, byl bych , hlavně s tou červenou verzí, opatrný. Když se podíváš na to složení, některé z těch látek absolutně iritují naprosto všechno na co to namažeš, hlavně tu jemnější kůži a to se pak dlouho hojí. Na bolesti svalů , t.j. na kůži, která není nějakým způsobem (ekzém, poranění, atd.) poškozena, třeba po nedělním výletu na běžkách, je to perfektní, ale stačí nepatrná oděrka, vyrážka a budeš "trpět". Čili bych takové vaření omezil jen na určitou část konečného výrobku. Nicméně by to mohlo způsobit tzv. synergii, t.j. zlepšit výsledný výkon konopné masti. Dobrý nápad, zkusím to v malém množství letos.

Old Post 09-02-2005 v 15:17 PM
Peshmerga je offline   Profil uživatele Peshmerga   Find more posts by Peshmerga   Foto galerie člena Peshmerga   Click here to Send Peshmerga a Private Message   Add Peshmerga to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bubik
grandpappy

Karma uživatele bubik - 94% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 473  

Příspěvek č. 47

Time: no to sem chcal Maggi když sem v TV viděl toho zemědělce - 200 kytek, za ním voliěry s papagájema a před barákem benga...

Old Post 09-02-2005 v 16:46 PM
bubik je offline   Profil uživatele bubik   Find more posts by bubik   Foto galerie člena bubik   Click here to Send bubik a Private Message   Add bubik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bonsai
Stálý Člen

Karma uživatele Bonsai - 93% PěstitelskáKarma uživatele Bonsai - 93% PěstitelskáKarma uživatele Bonsai - 93% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 48

to HonzaProchy123
V technickém konopí ale není obsaženo dostatečné množství THC, jak již název sám vypovídá, kteréžli je podstatnou účinnou složkou této masti, takže nevím, možná tak pro obsah CBD nebo dalších látek v něm obsažených. Taky bych raději volil pro pěstbu to psychoaktivnější nám známější a bližší.

To Peshmerga
Mno jak jsem byl poučen tak je to Vietnamská mast a nebyl na tom ten drak, ale orel, asi je toho vícero výrobců nebo druhů a řekl bych, že to byla ta slabší, bylo to i v o něco větší krabičce, zelené.
Taky jsem měl strach, abych to nepřesral, když jsem se s tím tak dlouho drbal a obětoval část materiálu, je mi úplně jasné, co to dokáže udělat na citlivou kůži nebo řekněme s nosní sliznicí, když se to trochu přežene při mazání pod nos na protáhnutí cest dýchacích v nachlazení.
Spíše jsem chtěl dosáhnout, rozpuštěním v tom větším množství, jemně chladivých účínků, příjemných na kůži při masážích, a taky zlepšení aromatických vlastností, přece jen mně ta syrová vůně vazelíny zrovna nejede pod nos. Navíc to ještě obsahuje další přísady a léčivé látky, kafrový a eukalyptový olej a já nevím co ještě bylo na tom letáku napsáno, které jak říkáš, mohou podpořit celkové účinky.
Nakonec jsem tam toho dal asi 3/4 té plechovčičky(na 1/2 kg vazelíny a 1/4 kg sádla=11x 50ml kelímků výsledné masti) a celou směs(ještě i s palicemi, ty jsem přecedil až při slívání do kelímků) jsem dusil asi 25 min. v teflonové pánvi na nejmenším ohni. Po celou dobu se nešířil žádný zápach jemné připáleniny, ale to doufám nebylo na škodu, ještě jsem tam dal nějaký levný parfém, vosk někdy příště, nebyl čas lámat si hlavu...
Jak jsem zjistil, tak výsledný produkt po všech stránkách přesně odpovídá mým přáním výše, tu Vietnamskou mast mohu rozhodně doporučit, nevím jak tomu bude u té silnější.
Jo ještě, je mi jasné, že neříkám nic světoborného, tak mne neukamenujte, ale kdo by řešil problém s nedostatkem nádobek pro uskladnění masti a nevěděl by, tak v lékárně se dají koupit vhodné 50ml kelímky s víčky po 3kč kus nebo i větší 100ml, dobré i jako nerozbitný kalíšek na gořalku na tůry.

Old Post 10-02-2005 v 10:27 AM
Bonsai je offline   Profil uživatele Bonsai   Find more posts by Bonsai   Foto galerie člena Bonsai   Click here to Send Bonsai a Private Message   Add Bonsai to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:00 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
30-01-2020 - Hřejivá konopná mast s chilli - 6 odpovědí
07-12-2018 - Konopná mastička podle redytha - 82 odpovědí
03-12-2012 - Konopná mast a její výroba - 18 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6879280 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív